Druhý poločas začal pro hostující tým výborně, během tří minut bylo rázem ze stavu 2:0 vyrovnáno a vypadalo to, že Leverkusen hledá tvář z první půle. Jenže už o tři minuty později vrátil Leverkusenu vedení Sam a navíc po nevyužité šanci na jedné straně navýšil vedení domácích Castro a tím v podstatě celý zápas rozhodl.

Krásný zápas plný branek tak končí vítězstvím Leverkusenu, který vítězí i ve svém třetím utkání v lize a nadále se drží ve spojení se špičkou celé Bundesligy.

Z mé strany je to k tomuto utkání již vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů.
90+2
Již plyne poslední minuta zápasu a míč mají na útočné polovině domácí. O vítězi je rozhodnuto, pouze se čeká na závěrečný hvizd.
90+1
Kruse zakládal rychlý protiútok Leverkusenu, ale byl zastaven nedovoleně a toto rozhodnutí se nelíbilo hostům. Ti však již nic s výrokem sudího neudělají.
90+1
Nastavovat se budou dvě minuty a první z nich již probíhá.
90
Kramer se ocitl na trávníku a Borussia tak bude mít k dispozici standardní situaci.
90
Nový muž na hřišti de Jong (MNC) se mohl ukázat trenérovi, jeho hlavička v záklonu však končí nad břevnem.
89
Škrt přes rozpočet mohla udělat tato akce hostů, nejdříve centr za obranu nebyl ideálně zpracován a tak se celá příležitost přibrzdila. Přesto se ke střele dostal Stranzl, byl však bráněn a jeho střela tak neměla potřebnou razanci a ani přesnost.
88
Stadionem již znějí oslavné písně, domácí příznivci jsou si jistí tím, že tři body dnes zůstanou doma.
87
Vzápětí střídá také domácí lavička. Hřiště opouští Son a nahrazuje jej s číslem 23 Kruse.
87
Poslední změna u Mönchengladbachu. Ze hřiště jde Herrmann a nahrazuje ho de Jong.
86
Postupný útok hostí končí dokonce útočným faulem, tento zápas si již podle všeho Leverkusen pohlídá.
85
Sám Hegeler dokázal zakončit i následnou akci, jeho střela z dálky však pouze přistála v rukavicích připraveného ter Stegena.
85
Tentokrát už se vydali domácí do otevřené obrany i na průzkum, Hegelerovi však chyběl krůček k tomu, aby přihrávku do běhu dostihl.
84
Opět se hráči Leverkusenu spokojili s ubráněním výpadu soupeře a odevzdali míč.
83
Poslední minuty nepřináší nijak pohledný fotbal, domácí se soustředění hlavně na defenzívu a nechtějí podruhé v zápase přijít o dvougólový náskok.
82
Střídání na domácí straně, dolů jde dnes velmi aktivní Kießling a nahrazuje ho Hegeler.
81
Míč se po několika odrazech dostal k domácím hráčům a ti nyní nikam nespěchají.
80
Jenže pozor si budou muset dávat hosté na takovéto rychlé protiútoky, které mohou mít rozhodující účinek. Hned pět hráčů v červeném útočilo do rozhozené obrany, ale střela zpoza šestnáctky byla přece jen malinko ukvapená.
79
Hosté nyní drží míč v moci a snaží se přihrávkami překonat obranu soupeře. Leverkusen však momentálně brání velmi dobře.
78
Leno vyběhl daleko z brány a dostal se až mimo pokutové území, byl však u míče o něco dříve než dotírající soupeř.
76
Dvojitá změna zatím příliš hostům nepomohla, naopak do zakončení se dostal Kießling a jeho hlavička byla dosti nebezpečnou.
75
Další změnou je odchod Xhaky, místo kterého již hraje Younes.
75
Jedná se hned o dvojí střídání u hostů. Odejde Juan Arango a místo něj si zahraje Branimir Hrgota.
74
Již se chystá střídání v hostujícím dresu, trenér Mönchengladbachu cítí, že je třeba s výsledkem něco udělat.
72
Leverkusen právě vstřelil branku!

Typická situace nedáš – dostaneš je zde! GONZALO CASTRO napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jeho projektil vymetl levou pavučinku brány Mönchengladbachu! Opravdu parádní kousek domácího fotbalisty, který vrací svému týmu dvoubrankové vedení.
71
Tak nyní při Lenovi stáli snad všichni svatí, asi metr od něj totiž došlo na teč, ale míč snad zázrakem skončil přímo v jeho náručí.
70
Další hraniční zákrok domácím prošel a bude z toho pouze rohový kop.
69
Na hřišti se nám začíná malinko více jiskřit, rozhodčí zatím hru uklidňuje bez karetního napomenutí.
68
Boenisch (LEV) mohl opět rozradostnit domácí fanoušky, ale jeho hlavička z blízka končí těsně nad břevnem.
67
První střelu ještě zastavila zeď, ale od té se míč odrazil opět k domácímu hráči, který nebezpečně vystřelil. Míč však prosvištěl pouze kolem levé tyče.
66
Leverkusen se opět hnal do zajímavé šance a výsledkem je nedovolený zákrok a standardní situace z dobré vzdálenosti.
64
Po nepřesné rozehrávce ve středu hřiště se trojice domácích v čele s Kießlingem hnala k pokutovému území, obrana Mönchengladbachu se však dokázala vrátit a uhasit hrozící požár.
63
Situace na hřišti se nám mění každou minutou, najednou se musí snažit útočit hosté a málem se jim to i podařilo. Špatné zpracování míče v pokutovém území však zabránilo střele.
61
Leverkusen střídá a jedná se o vůbec první změnu v tomto utkání. Hřiště opustil Hilbert a nahradil jej Donati.
60

Gólové hody pokračují a tato branka SIDNEYHO SAMA se opět zařadí mezi ty výstavní. Sam neměl vůbec lehkou pozici, musel se zastavit a posunutím míče více na střed si připravit střeleckou pozici. Okolo dvou obránců prosvištěla střela a zapadla přesně k pravé tyči.
59
Arango je při chuti a ihned při první šanci zkusil přímo ohrozit domácí bránu, naštěstí pro Leverkusen mu však střela z hranice šestnáctky vůbec nesedla a skončila tak vysoko nad.
58
Centr do šestnáctky měl najít Kießlinga, ale to by musel míč letěl mnohem přesněji. Takto bude moci ter Stegen v pohodě vykopávat od své svatyně.
58
Během tří minut je tak náskok Leverkusenu z prvního poločasu smazán a utkání tak rázem dostává úplně jiný náboj.
57
Mönchengladbach právě vstřelil branku!

Obrovská chyba brankáře Lena, kterého musí z trávníku zvedat jeho spoluhráč Spahič. První centr do pokutového území pouze proletěl šestnáctkou, ten druhý již letěl přímo do náruče Lena, ale kulatý nesmysl mu vypadl z rukavic a k jeho smůle připadl přímo před JUANA ARANGA, který neměl nejmenší problém poslat míč do sítě.
55
Hostům po vstřelené brance narostla křídla, ale obrana Leverkusenu dokázala zastavit nepříjemnou lavinu útočících hráčů.
54

Hosté rohový kop rozehráli na krátko, Herrmann si obhodil dva protihráče, dostal se míčem do pokutového území a přesně poslal míč na MARTINA STRANZLA, který nekompromisně zavěsil pod horní tyč.
53
Jenom to tak zahučelo na opačné straně hřiště, dvě rychlé přihrávky na jeden dotek naprosto vyšachovaly domácí obranu a pouze reflexivní zákrok Lena zabránil míči, aby se dostal do sítě. Bude z celé akce alespoň roh pro hosty.
52
Střílený centr skončil v rukavicích připraveného ter Stegena.
52
Spahič již odkulhal za postranní čáru a tam bude ošetřen, uvidíme zda bude schopen pokračovat.
51
Spahič (LEV) zůstal po jednom ze soubojů ležet na zeleném pažitu a bude potřebovat ošetření, Hermann do něj zajel hodně ostře, ale rozhodčím tento zákrok unikl.
50
Domácí útočí směrem k největšímu kotli a ten vehementně protestoval proti rozhodnutí rozhodčího. Podle fanoušků se měl pískat rohový kop, no nestalo se.
49
Leverkusen celou svou rozehrávku uklidnil přihrávkou na brankáře Lena a následně se fotbalisté v červeném dostali až k pokutovému území.
48
Úvod druhé půle je hodně rozpačitý, míč se po několika nepřesnostech přesouval z jedné strany na druhou, ale ani jeden tým ho nebyl schopen podržet na delší dobu.
46
Hned v první minutě druhého poločasu si počínal nedovoleně Kießling (LEV) a jednalo se o opravdu hodně tvrdý zákrok, který však karetně potrestán nebyl.
46
Máme za sebou první poločas utkání mezi Leverkusenem a Mönchengladbachem a mnohem lépe mají zápas rozehraný fotbalisté domácího týmu. Ve 23. minutě byla odpískaná penalta po zahrání rukou a Kießling dokázal pokutový kop proměnit s velkým přehledem. V minutě 28. navíc Sam doťukl míč po přihrávce svého spoluhráče a Leverkusen tak vede po první půli již o dva góly.

Druhý poločas začne přibližně ve 16:33 a jistě nás čeká zajímavé vyvrcholení tohoto duelu.
45
Třetí gól byl téměř na světě, ale domácí to zahráli až příliš na krásu a to zachránilo hostující obranu. Ve chvíli, kdy stačilo poslat míč na bránu se snažil Sam akci vyšperkovat přihrávkou, ale Kießling byl již pokryt a ke střele se tak nedostal.
44
Po rohu sice došlo na zakončení hlavou, ale to bylo hodně nepřesné a taky dosti nedůrazné.
44
Další zablokovaný centr dává Leverkusenu výhodu rohového kopu.
42
Tato omluva téměř musela přijít, hodně nepovedená střela domácího hráče totiž skončila vysoko nad bránou.
41
To se potvrdilo i nyní, celá akce Mönchengladbachu skončila centrem z hodně nevýhodné pozice a takový míč nemohl ani pomýšlet na to, aby našel v pokutovém území někoho nepokrytého.
41
Leverkusen je v průběhu celého poločasu aktivnější a co je důležité, tak nemá žádné problémy při bránění postupných útoků soupeře.
39
Rohový kop Leverkusenu nepřinesl žádné výraznější nebezpečí, ter Stegen se nebál vyběhnout a vyboxováním míče dosti výrazně pomohl svým obráncům.
38
Celá akce Bayeru pokračovala autovým vhazováním a následným centrem do šestnáctky, ten si již ter Stegen dokázal pohlídat.
37
Pouze milimetry chyběly tomu, aby se Kießling zapsal podruhé do listiny střelců a zakončil krásnou akci Leverkusenu brankou. Obrana hostí si nyní musela připadat jako na cvičišti, jedna přihrávka rychlejší než druhá a na konci všeho milimetrový centr na hlavu Kießlinga, který však zamířil pouze do tyče.
36
Po několika odrazech míč dolétl až k ter Stegenovi a ten kulatý nesmysl v pohodě zkrotil a rozehrál na své spoluhráče.
35
Malinko přetažený míč dokázala obrana Leverkusenu s přehledem odehrát mimo nebezpečné území.
34
Mönchengladbach se sice dostává v posledních vteřinách k míči, ale postupné útoky tohoto týmu jsou zatím hodně neúčinné. Nyní tak došlo na dlouhý míč do šestnáctky a výsledkem celé akce je rohový kop.
33
Castro (LEV) na nic nečekal a z hranice šestnáctky tvrdou střelou vyprášil rukavice ter Stegena. Ten však byl pozorný a dokázal míč vytěsnit na roh.
32
Nakonec došlo na centr do pokutového území, ale ten si obrana Leverkusenu s přehledem pohlídala.
31
Hosté se přece jen dostali k míči a snaží se nyní přejít přes zahuštěný střed hřiště.
30
Hlavní rozhodčí si neodpustil domluvu Toprakovi (LEV), ten může být rád, že za ostrý zákrok ve středu hřiště neviděl i žlutou kartu.
28
Toto je jistě pro hostující celek velmi studená sprcha, zatím je Borussie směrem dopředu hodně bezzubá a naopak dva inkasované góly jsou hodně velkým trestem.
28

Hra Leverkusenu jde v posledních minutách rapidně nahoru a nyní se to jen potvrzuje druhou brankou. Kießling stál na hranici ofsajdu a díky toho se rázem objevil za obranou soupeře, místo střely zvolil domácí fotbalista přesně načasovanou přihrávku na SIDNEYHO SAMA a ten s přehledem poslal míč do odkryté sítě.
27
Také ter Stegen musel ukázat něco ze svého umění, vyskočil však v pokutovém území nejvýše a s přehledem zachytil centrovaný míč.
26
Po nepřesné rozehrávce Mönchengladbachu se míč dostal až k Lenovi a ten míč v pohodě schoval v náručí.
25
Dobrý centr na zadní tyči přistál přímo na noze Boenische (LEV), ale ten z voleje nezamířil mezi tři tyče. I tak si tuto situaci obrana hostů za rámeček nedá, bránění bylo v pokutovém území hodně špatné.
24
Po vstřeleném gólu se domácí opět rychle ujali míče.
23

Míč si postavil STEFAN KIEßLING a poslal míč po zemi k tyči, přestože gólman vystihl směr, tak na míč neměl šanci dosáhnout a Leverkusen tak jde do vedení.
23
Po dalším centru do šestnáctky zahrál jeden z hostujících hráčů rukou a tak budou mít domácí výhodu pokutového kopu.
22
Kießling dostal míč na zadní tyč a jeho dělovka z voleje však míjí prostor tří tyčí. Přesto se jednalo o jednu z nejlepších střel, kterou jsme zatím viděli.
21
Leverkusen bude mít následně k dispozici rohový kop.
20
Velmi tvrdý zákrok ve středu hřiště a Xhaka (MNC) za něj vidí pochopitelně žlutou kartu. Toto byl velmi ostrý zákrok hostujícího hráče.
19
Hosté si situaci s rozehrávkou příliš nekomplikují, raději přihrávkou až k brankáři ter Stegenovi vytáhnou napadající hráče a pak míč v pohodě gólman odkopne na střed hřiště.
18
Arango (MNC) hledal svého spoluhráče na hranici ofsajdu, míč však až k němu přes dobře postavenou obranu neprošel.
17
Kießling (LEV) dělal co mohl, ale na tuto přihrávku prostě stačit nemohl.
16
Nepřesná přihrávka domácích málem nabídla soupeři šanci na rychlý přechod do protiútoku, ale přesila pěti hráčů proti dvěma se musela někde projevit. Stále tak čekáme na výraznější šanci před jednou z brán.
15
Jenže ihned po rozehrání je pískán útočný faul Castra a tak mohla zůstat obrana Mönchengladbachu v naprostém klidu.
14
Další z postupných útoků Leverkusenu končí ziskem rohového kopu.
12
Nakonec to domácí fotbalisté zkusili centrem přes celou šířku hřiště, přenesení hry nebylo vůbec špatné, ale následné zakončení již přesnost postrádalo.
11
Leverkusen kombinuje s míčem na půli hřiště a snaží se nějak překonat obranu soupeře.
10
Po nepřesné přihrávce si zahraje také domácí gólman Leno, který může míč rozehrát na své spoluhráče dlouhým nákopem.
9
Daems dokázal přeběhnout kolem svého strážce, ale nakonec mu míč odebral další z hráčů Leverkusenu.
8
K míči se postavil Arango a snažil se ho zatočit do šibenice, no o takových třicet centimetrů minul břevno domácí brány.
6
Hilbert (LEV) si nyní počínal hodně tvrdě a faulem na hranici pokutového území daroval soupeři zajímavou standardní situaci.
5
Série nedovolených zákroků na obou stranách, zatím však rozhodčí žlutou kartu nevytahuje a to i přestože druhý zákrok byl zezadu.
4
Domácí se pokusili překonat zformovanou obranu soupeře centrem do šestnáctky z pravé strany, ale ten nenašel nikoho v červeném.
2
Castro (LEV) byl dobře postaven na svém místě a nepustil přes sebe míč do pokutového území.
2
Už to vypadalo, že se domácí dostanou poprvé k zajímavějšímu ohrožení brány, ale nakonec obrana Mönchengladbachu celou situaci zvládla.
1
Zápas byl zahájen a o úvodní výkop se postarali hosté, jenže o míč velmi rychle přišli.
1
-1
Již nyní je jasné, že na stadionu čeká hostující hráče opravdové peklo. Domácí fanoušci jsou připraveni na toto utkání a přivítali své oblíbence obrovskou choreografií.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Toprak, Spahić, Boenisch – Sam, Bender (C), Reinartz, Castro, Son – Kießling

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Jantschke, Stranzl, Domínguez, Daems (C) – Herrmann, Kramer, Xhaka, Arango – Raffael, Kruse

Rozhodčí: Brych – Lupp, Achmüller.
Vzájemné zápasy:

V minulém ročníku Bundesligy se týmy střetly dvakrát a vždy se body dělily. Ve 4. kole hrál doma Leverkusen a zápas skončil remízou 1:1. Větší gólová přestřelka se odehrála ve 21. kole, obě družstva se trefila do černého třikrát a výsledkem tak byla divoká remíza 3:3, když pouze jedna z těchto šesti branek padla v prvním poločase.
Leverkusen vs. Mönchengladbach:

Po dvou odehraných kolech může panovat v obou táborech relativní spokojenost. Leverkusen si rozhodně nemá na co stěžovat, po domácí výhře 3:1 nad Freiburgem totiž získal tři body i na horké půdě ve Stuttgartu a tak s plným bodovým ziskem okupuje Bayer třetí příčku. Stoprocentní bilanci mají po dvou kolech ještě další čtyři týmy a to Dortmund, Bayern Mnichov, Mainz a Brémy.

To hosté měli na úvod soutěže velmi těžký los, zajížděli totiž na půdu obhájce titulu a vítěze posledního ročníku Ligy mistrů Bayernu Mnichov. Po dvou rychlých brankách nakonec Borussia prohrála 3:1. Ve druhém kole však již body přišly a to po velmi cenné domácí výhře 3:0 nad Hannoverem. Zklamání u Mönchengladbachu může být tedy pouze s vyřazením z poháru DFP-Pokal, už v prvním kole totiž Borussia padla po penaltách u neznámého SV Darmstadt. To Leverkusen svůj pohárový zápas zvládl na jedničku a vysoko přehrál Lippstadt.
Třetím kolem dnes pokračuje německá bundesliga a největší porce zápasů se odehraje v sobotu od 15:30. Jedním z nich je také souboj Bayeru Leverkusen s Borussii Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.