Přenos se aktualizuje automaticky

Skvělý začátek sezony Mainzu je pryč, tým Thomase Tuchela potřetí v řadě prohrál. Dnes na svém vlastním stadionu nedokázal zkrotit Robbieho Kruse, jenž v prvním poločase zařídil tři branky Leverkusenu a druhý poločas tak byl již spíše formalitou. Leverkusen se díky tomu posune na 2. místo tabulky, Mainz čeká propad. Děkujeme za pozornost.
90+1
Konec zápasu.
90
Hraje se poslední řádná hrací minuta zápasu.
89
Mainz hloupě ztratil míč a dopředu se tlačili Sam s Öztunalim, ani jeden z nich ale neměl dostatek možností na řešení a míč po chvíli vzdoru vrátili.
88
Polter se po Parkově přizvednutém centru ještě pokoušel něco vykouzlit v šestnáctce, místo toho před ní nakonec přejel Wollscheida a mohl být rád, že i on nebyl odměněn žlutou kartou.
87
Domácí fanoušci to ještě úplně nevzdali a přese všechno děkují svým oblíbencům.
86
Bayer znovu usoudil, že si již nic nebude komplikovat a opět vzorně hospodaří s míčem.
85
Pospěchův centr podběhli všichni jeho spoluhráči a nejblíže k němu tak měl na zadní tyči Park, toho ale zezadu přistrčil Hilbert a penalta tak visela ve vzduchu. Sudí Aytekin se k ní neodhodlal.
85
Mainz ještě vystrkuje drápky a daří se mu držet Leverkusen v šachu.
84
Eren Derdiyok následně u půlící čáry sestřelil Pospěcha a taktéž za to byl odměněn žlutou kartou.
83
Došlo také na žlutou kartu. Tu si za stažení Cana vysloužil Christoph Moritz.
82
Mainz právě vstřelil branku!
Leverkusen se nedokázal vyprostit z tlaku po rohovém kopu Mainzu, další Geisův centr vyhlavičkoval Wollscheid k YUNUSU MALLIMU, jehož povedenou střelu nártem před Lenem přizvedl do vlastní sítě Hilbert.
81
Pospěchův centr tentokrát na zadní tyči Okazakiho opravdu našel, Okazakiho zakončení však Hilbert vyhlavičkoval nad břevno! Leno by mohl mít poměrně velké potíže.
80
Mainz ani za tohoto stavu ještě úplně nesložil zbraně, byť vítěz je s největší pravděpodobností jasný. Domácí nadále útočí v poměrně velkém počtu lidí a vzadu tak nechávají prostor novým tvářím v dresu Bayeru.
79
Leverkusen se opět snaží co nejdéle držet míč a jeho fanoušci se mezitím starají na tribunách o atmosféru. Ti domácí to pravděpodobně již vzdali.
78
Leverkusen sehrál další pohlednou akci na pravé straně, které chyběl jen gól. Opět od něj nebylo daleko, stačilo jen, aby Hilbertův centr nebyl sražen k H. Müllerovi.
76
K jejímu exekutorovi Geisovi se po nepříliš dobrém centru míč vrátil a Geis to tak ještě zkusil střelou, nicméně ani ta nebyla zdařilá a letěla vedle.
76
Okazaki vybojoval standardní situaci daleko od Lenovy branky.
75
Výbornou přihrávku za obranu dostal Sam, H. Müller ovšem v pravý okamžik vyběhl ze své branky a vzal mu možnost na pátou branku.
75
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Robbie Kruse, přichází Levin Öztunali.
74
Polter se po Mallıho přihrávce dral před Lena, na zádech ale cítil Topraka a tak v rozhodující moment nedokázal se vší silou zakončit!
72
Polter zatlačil na Lena a ten nedokázal pořádně daleko odkopnout míč, navíc našel jen Okazakiho a ten, kdyby se nenechal obrat o míč, by mohl nebezpečně ohrozit čisté konto mladého brankáře Leverkusenu.
71
Pospěch se musel u koncové čáry pořádně natahovat po míči a nakonec to zvládl, avšak Okazaki opět na jeho centr nedosáhl.
71
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Dani Schahin, přichází Sebastian Polter.
70
Derdiyok se vnějším nártem pokoušel vysunout do samostatného úniku Sama, přihrávka od něj ale doputovala až k H. Müllerovi.
69
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Stefan Kießling, přichází Eren Derdiyok.
68
Okazaki zatáhl míč až ke koncové čáře a odtud přihrávkou pod sebe hledal spoluhráče, našel však jen Rolfese.
67
Vypadalo to, že Sam hledá jednoho ze spoluhráčů, on si však místo toho přihrál a ještě míč doběhl. Nebýt zásahu Moritze, dost možná by směřoval s Krusem či Kießlingem sám na branku.
67
Pospěch ve snaze odčinit své zaváhání u čtvrté branky odcentroval na malé vápno Leverkusenu, kde Okazaki ve skluzu netrefil propadnutý míč.
66
Kruse se na levé straně příliš nerozmýšlel a ihned v šestnáctce hledal Kießlinga, ten už ale byl o metr dál a nedokázal tak zpracovat míč.
65
Kießling se dostal mezi N. Müllera s Pospěchem a inkasoval co proto za čtvrtý gól v síti Mainzu.
65
Leverkusen rozehrál nakrátko a místo ohrožení domácí branky vymýšlí, jak co nejdéle udržet míč.
64
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Maxim Choupo-Moting, přichází Šindži Okazaki.
64
Sam byl zezadu přistrčen Noveskim a Leverkusen se po střídání Mainzu dostane k další standardní situaci.
63
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Emre Can.
62
První změnu v sestavě se rozhodl udělat také Leverkusen.
61
Ani v podání Mainzu nebyl rohový kop žádnou hitparádou.
61
Mainz ale zůstal před brankou soupeře a zrodila se jeho první šance! Leverkusen naprosto zapomněl na zadní tyči na Noveského, jehož hlavičku pod břevno musel vytáhnout na rohový kop Leno.
61
Geis napálil před ním stojící čtyčřlennou zeď.
60
Toprak nebezpečně zezadu přistrčil Schahina a Mainz tak bude kopat standardní situaci ze středu hřiště.
59
Leverkusen právě vstřelil branku!
Odpor Mainzu bude zřejmě definitivně zmrazen. Leverkusenu se po nepovedeném rohovém kopu podařilo vrátit míč do šestnáctky, kde Pospěch odhlavičkoval míč jen k Rolfesovi, jehož centr do rozhozené stoperské dvojice našel STEFANA KIEßLINGA, který potvrdil své přednosti ve hře hlavou a zvýšil stav.
58
Samův centr z pravé strany ale opět skončil kořiští Mainzu.
58
Kießling vytěžil z minima maximum, když proti Svenssonovi u rohového praporku vybojoval rohový kop.
57
Leverkusen se pokouší zklidnit hru a pokud možno co nejméně si komplikovat život.
56
N. Müller s vypětím všech sil zachytil míč na hrací ploše, pak jej pod sebe naservíroval na šestnáctku Mallımu, jenž si obhodil dobíhajícího Topraka a pak vysoko přestřelil Lenovu branku.
55
Ta sice neměla dlouhého trvání, nicméně Mainz také za chvíli odevzdal míč.
55
Leno bez větších potíží stáhl míč do své náruče a ihned se pokusil založit další akci Leverkusenu.
55
Mallı ale rozhodně na hřiště vnesl svěží vítr, teď jeho střelu z hranice šestnáctky srazil na rohový kop Toprak.
54
Mallıho myšlenka teď byla mnohem vznešenější, nicméně přihrávka Geisovi do samostatného úniku skončila u pravé nohy Lena, odkud putovala do zámezí.
53
Nový muž na trávníku Mallı si nerozuměl s Pospěchem, jenž na postranní čáře příliš brzo postoupil dopředu a odevzdal míč za postranní čáru. Mainz tak opět zbytečně ztrácí míč.
52
První poločas nevyšel ani Choupo-Motingovi, který si chtěl spravit chuť střelou zpoza šestnáctky. Ta bohužel pro něj nebyla příliš přesná.
51
Hilbert pak Schahina srazil u půlící čáry a nemusel se tak hnát za míčem na svou polovinu. Místo toho se Leverkusen zformuje a pošetří čas.
51
Mallı vyslal do šestnáctky Schahina, jenž neustál souboj s Toprakem a byl si dobře vědom, že se pokutového kopu dožadovat nemůže.
50
Mainzu ale také nepřeje štěstí. N. Müller poslal do šestnáctky zajímavý míč pod sebe, jenomže jeho tři spoluhráči jej podběhli.
49
Leverkusen trošičku přitvrdil a Mainz je opět v úzkých. Pro domácí to rozhodně není jednoduché utkání, když většina míčů končí u soupeře a ten s ním dokáže náležitě operovat.
48
Sam táhlou ránou ze standardní situace vysoko přestřelil Müllerovu branku.
47
Sudí Aytekin nechal po prvním zákroku na hraně pokračovat hru, následný faul Moritze na Bendera pětadvacet metrů od H. Müllera ale již jako nedovolený posoudil.
46
Mainz se pochopitelně po znovuuvedení míče do hry pustil do útočení, zatím z toho byla jen nepřesná Geisova střela z dálky.
46
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Elkin Soto, přichází Yunus Mallı.
46
Začal druhý poločas.
Bayer Leverkusen se minimálně v prvním poločase utkání v Mainzu zahojil po úterní prohře v Lize mistrů. Bezkrevný výkon domácích potrestal třemi góly, které pod sebou měli napsáno vždy jméno Robbieho Kruse, jenž dva góly sám vstřelil a na jeden přihrál. Do druhého poločasu, který začne cca v 16:33, tak půjde se solidním náskokem.
45+1
První poločas skončil.
45+1
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté přidávají soupeři na cestu do kabin ještě jednu branku a domácí fanoušci začínají pískat. Postupnou akci Leverkusenu vyšperkoval Rolfes přihrávkou do strany na ROBBIEHO KRUSE, jenž na zadní tyč podruhé v tomto utkání překonal Müllera.
45
Se Samovým rohovým kopem si Mainz poradil.
44
Tlak Leverkusenu graduje a od druhé branky nebyl daleko Bender! Jeho krásný halfvolej zpoza šestnáctky pod břevno vytáhl na rohový kop H. Müller.
43
Zklamání z herního projevu je znát i z domácího kouče Thomase Tuchela, jenž si postěžoval také u čtvrtého rozhodčího Güntera Perla.
43
Rolfes sám rozehrál akci a sám ji také zakončil. Boenisch totiž po jeho přihrávce našel v šestnáctce Kießlinga, jenž míč přiťukl proti noze zpátky kapitánovi Leverkusenu, jehož střelecký pokus přeletěl Müllerovu brnaku.
42
Leverkusenu vychází řada situací, které se mu v minulých utkáních tolik nedařily a Mainz je nucen pouze se bránit.
41
Při chuti jsou i střední záložníci Leverkusen, Reinartz však na rozdíl od Bendera neměl tolik štěstí a jeho technický pokus přeletěl Müllerovo břevno.
40
Leverkusen navíc i nadále prahne po gólech a to se ještě do hry pořádně nezapojil Stefan Kießling.
39
Po osmatřiceti minutách to tedy vypadá, že úvod sezony Mainzu bude mít zrcadlový průběh – první tři zápasy tři výhry, další tři zápasy tři prohry.
38
Leverkusen právě vstřelil branku!
Navrátilec do sestavy LARS BENDER se podepisuje i pod druhou branku utkání a tentokrát ji také sám střílí. Jeho střela zpoza šestnáctky se otřela o Noveského nohy tak nešťastně, že H. Müller nebyl schopen na brankové čáře reagovat.
37
Kießling se sice vrátil do středového kruhu, na vlastní polovinu to už ale nestihl a tak mu byl správně odpískán ofsajd.
37
Reinartz podobně jako Bender před chvílí roztáhl hru doleva a Boenisch tentokrát našel jen Müllerovy rukavice.
36
Bender se tentokrát neunáhlil se střelou a ještě roztáhl hru doleva na Boenische, jenž přetaženým centrem na zadní tyč našel druhého krajního beka Leverkusenu Hilberta, jehož rána z voleje byla velmi nepřesná.
34
Z pravé Pospěchovy strany opět přiletěl centr do Lenovy šestnáctky a znovu dokázala poměrně lehce zasáhnout obrana Leverkusenu. Geisovi při následné akci nezbylo nic jiného, než to zkusit z nějakých pětadvaceti metrů. Jeho pokus putoval vysoko nad branku Bayeru.
33
V šestnáctce se neprosadili Choupo-Moting s N. Müllerem, neboť proti nim stála početná převaha hráčů v černém.
32
Domácím se sice daří v posledních minutách trochu více držet míč, stále to ale je daleko od Lenovy branky.
31
Mainzu nadále chybí větší jistota v záložní řadě, které se nedaří doplňovat Schahina tak, jak by bylo třeba.
30
Leverkusen se pak znovu chopil míče a po řadě odrazů v šestnáctce hlavičkoval z malého vápna nad Hilbert.
29
Kruse na poslední chvíli ještě podržel míč a předložil jej Benderovi, jenž před šestnáctkou příliš dlouho otálel se střelou a nakonec o míč přišel.
28
Rolfes vysunul k dalšímu sprintu po lajně Kruseho, jenž se dostal do šestnáctky a teoreticky před sebou měl poslední překážku, avšak nakonec si dal míč daleko od nohy.
27
Hra se momentálně odehrává ve středu pole s tím, že trpí značnými nedostatky na obou stranách.
25
Bender stál na začátku první gólové akce a chtěl se podepsat i pod druhou, avšak jeho krásná polovysoká rána z dvaceti metrů zaplula těsně vedle levé domácí tyče!
24
Toprak předvedl ukázkovou hru tělem, když odstavil od míče N. Müllera, ještě se s ním otočil a rozehrál.
24
Mainz opět selhal v předfinální fázi a Leverkusen to skoro znovu stačilo na rychlý brejk.
23
Zakrátko si na pravé straně udělal prostor k centru N. Müller, místo jeho dvou nabíhajících spoluhráčů se jej však zmocnil Leno.
22
V prvním postavení mimo hru byl přichycen Schahin.
22
Kruse podruhé v krátkém časovém rozmezí ohrozil H. Müllera, jemuž tentokrát pouze vypadl jeho centr ze strany.
21
Míč putoval od hráčů na přední tyči před šestnáctku k Sotovi, jenž si připravil střelu a pak ji poslal nad Lenovo břevno.
20
Mainz bude mít možnost odpovědět po rohovém kopu.
19
Leverkusen právě vstřelil branku!
Choupo-Moting tentokrát nezpracoval míč mezi dvěma protihráči na soupeřově šestnáctce, z čehož pramenilo Benderovo vysunutí Sama, jenž předložil míč na úplně volného ROBBIEHO KRUSE, který podél H. Müllera vstřelil svůj první gól v novém působišti.
19
Kruse si naskočil do tvrdého souboje se Sotem a naneštěstí pro něj si nevybojoval volný kop a ani míč.
18
Park musel před Hilbertem do skluzu a svůj úkol splnil. Poté se ale chytl za levou holeň a pokračuje s bolestivou grimasou.
17
Sudí Aytekin je zatím v posuzování některých situací příliš úzkostlivý a utkání to spíše neprospívá.
16
Hilbert se výborně uvolnil na pravé straně a pak bohužel pro něj nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil jím zamýšlenou akci.
16
Leverkusen nezvládl přechodovou fázi a Mainz toho využil k okamžitému brejku, po němž si Choupo-Moting před šestnáctkou zasekl míč a svůj obstřel poslal mimo Lenovu branku.
15
Kießling nebyl zatím příliš vidět a zapojil se prakticky až teď, kdy jej ve středovém kruhu fauloval Noveski.
14
Choupo-Moting se po solidní přihrávce rozběhl po levé straně, následně ale celou akci zbrzdil a ze všeho byl jen Pospěchův centr z opačné strany k Lenovi.
14
Leno musel řešit první vážnější situaci, když na jeho malé vápno přilétl centr z pravé strany. Brankář Bayeru jej bez potíží zkrotil.
13
Hra je momentálně brzděna řadou nečistých osobních soubojů.
12
Velmi pomalou malou domů dal k H. Müllerovi Pospěch a jen díky duchapřítomnosti domácího brankáře se do další obrovské příležitosti nedostal Sam.
11
Chvíli poté si Sam s Rolfesem spolupráci zopakovali a byla z toho první vážnější šance! Sam doběhl míč u koncové čáry a předložil jej na malé vápno, kde hostující kapitán nesrovnal krok a z dobré pozice přestřelil branku.
11
Tentokrát Sam odcentroval jen na přední tyč, kde se Mainz ubránil.
10
Na Samův centr si naskočil Rolfes, jenž hlavičkoval do jednoho z bránících hráčů a rohový kop se tak bude opakovat od protějšího praporku.
10
Bender chtěl odcentrovat přes Parkovu nohu, která srazila míč na rohový kop.
9
Těžit z toho mohl Leverkusen, jenomže přihrávka na Boenische byla příliš dlouhá a levý bek Bayeru centroval ze skluzu za koncovou čáru.
8
Chvíli poté před Lenovou šestnáctku zastavil Schahina Toprak a domácí fanoušci se dožadovali přímého kopu. Sudí Aytekin nechal hru pokračovat.
7
Hilbert se poprvé mohl předvést při průchodu po pravé čáře, který zakončil nepřesným centrem do šestnáctky. Okamžitě se k brejku šinul Schahin, jehož zastavil taktický faul Reinartze.
6
Rolfes podstoupil poměrně ostrý souboj s Geisem a k překvapení všech sudí Aytekin odpískal faul na něj. Pro Mainz to žádné přímé ohrožení není, ke všemu došlo na jeho útočné polovině.
5
Ani Mainz se zadarmo nechce vzdát míče a i jeho hra je poměrně opatrná. Oba týmy se snaží raději obětovat přihrávku dozadu, než následně těžce získávat míč zpět.
4
Leverkusen se ve většině akcí zatím snaží chodit přes pravou stranu, kde operuje Sam. Na druhé straně nahradil oproti minulému ligovému kolu Sona Kruse.
3
V relativně mladé Coface Areně je od prvních minut bouřlivá atmosféra, kterou si na předzápasové tiskové konferenci přál domácí kouč Thomas Tuchel.
2
Při první akci se dopředu řítil N. Müller, jenomže o něj zaškobrtl Choupo-Moting a minimalizoval tak Leverkusenu hrozící nebezpečí.
1
Leverkusen se od první minuty po výkopu chopil míče a nechce se jej vzdát za žádnou cenu.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

1. FSV Mainz 05: H. Müller – Pospěch, Svensson (C), Noveski, Park – N. Müller, Geis, Soto, Moritz, Choupo-Moting – Schahin.
Náhradníci: Wetklo – Bell, Díaz, Fathi, Mallı, Polter, Okazaki.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Wollscheid, Toprak, Boenisch – Sam, L. Bender, Reinartz, Rolfes (C), Kruse – Kießling.
Náhradníci: Palop – Spahić, Donati, Öztunali, Can, Son, Derdiyok.

Rozhodčí: Aytekin – Brand, Achmüller.
Šesté bundesligové kolo láká v sobotu odpoledne hned na dva bezkonkurenční zápasy z horní poloviny tabulky. Zatímco do Hannoveru přijede Augsburg, do Mainzu se chystá účastník Ligy mistrů z Leverkusenu. Bayer sice vyhrál v lize devět z posledních deseti utkání, jenomže na Mainz se mu od jeho návratu příliš nedaří. U soutoku Rýna s Mohanem vyhrál naposledy před více než dvěma lety a vzhledem ke svým posledním venkovním vystoupením se mu příliš věřit nedá ani tentokrát. Prohru na Old Trafford totiž fanoušci Werkself zkousli mnohem lépe než tu na Schalke v poslední závěrečný prázdninový den. Nebýt ní, mohli se svěřenci Samiho Hyypii vyhřívat po boku Dortmundu na špici tabulky. Finský kouč mimochodem zřejmě opět promíchá sestavu – místo Donatiho se Spahićem by se na pravém kraji obrany měli usadit Hilbert s Wollscheidem, zatímco do středové řady je schopen opět naskočit Lars Bender.

I Mainz vyhrál své první tři zápasy v této sezoně, avšak poté na rozdíl od Leverkusenu dvakrát prohrál, díky čemuž mu patří "až" páté místo. Tým, jemuž tradičně vychází vstup do sezony, prokázal velkou nejistotu v přechodu z obranné do útočné činnosti a naopak. Je proto možné, že Thomas Tuchel před vyprodanou Coface Arenou udělá několik změn – předně by měl nastoupit s Okazakim na hrotu a z důvodu Zimlingova zranění pravděpodobně také s Moritzem pod ním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud