Je dovojováno. Druhý poločas již fotbalové krásy příliš nenabídl, domácí udrželi nások, který si vydobili v první půli. Herthu tak zdolali jednoznačně 3:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 5:5
89
Táhlá rána Jantschkeho skončila mimo. Hertha bude rozehrávat.
87
Pokus Van den Bergha z velké vzálenosti Ter Stegen v pohodě kryje a v poklidu rozehrává.
86
Hertha se nadále snaží cosi vymyslet. Domácí fanoušci již ale slaví. Není divu, Borussia míří za jednoznačným vítězstvím.
84
Centr z levé strany v podání hostující družiny dospěl až k rohovému kopi. Ten ale hosté nedokázali proměnit, hlavička Allaguiho přistála pouze v náručí připraveného Ter Stegena.
82
Po delší době se dostala k balonu také Hertha, která se přes Ronnyho pokusila vydat kupředu. Poněkud zbrklá kombinace ale byla brzy minulostí.
80
Jantschke se pokusil vypálit ze značné vzdálenosti, což mu ale znemožnil vrátivší se obránce Herthy. To ale nemusí domácího záložníka vůbec mrzet.
78
Borussia pokračuje v kombinacích na vlastní polovině. Hosté se snaží, ovšem je vidět, že jde o obrovskou křeč. Klání není pro Herthu vůbec povedené.
76
Na hrací ploše se v právě probíhajících minutách neděje zhola nic. Hertha působí odevzdaným dojmem, Borussia se tudíž také nikam nežene. O vítězi utkání je nejspíše rozhodnuto.
74
Čerstvé síly posílá na hrací plochu také Hertha. Místo Ramose přichází Wagner.
74
Hosté dostali možnost v podobě rohového kopu. Ten ale žádné nebezpečí nepřinesl, domácí balon ihned odehráli do bezpečí.
73
Po Arrangově ofsjadu přichází na řadu další střídání. Místo Hermanna naskočí do hry Younes.
71
Nadále sledujeme duel bez většího počtu dramatických situací. Oba celky si aktivní hru zřejmě připravily pouze na úvodní půli.
70
Také hosté střídají. Místo Hosogaje naskočí do hry Janker.
69
Hosté se dostali do první větší příležitosti utkání. Allagui ale zcela sám před brankou Borussie minul. Domácí budou vykopávat.
67
Domácí posílají na trávník čerstvé síly. Místo Kramera okusí atmosféru duelu Xhaka.
65
Utkání se mění v obléhání obranného valu Mönchengladbachu. Hostujícímu celku se ale zatím nic vymyslet nedaří.
64
Přímý kop z uctivé vzdálenosti byl nakonec velmi nebezpečí, skákavý balon Arranga vytěsnil hostující brankář na rohový kop. Z něj ale domácí nic nevytěžili.
63
Bude se žlutit. Za ostrá skluz je potrestín hostující Sebastian Langkamp (HER).
62
Borussia ale opět získala balon a pokračuje v poklidné hře. Utkání nyní oku diváka skutečně příliš nelahodí, fotbalové krásy je poskrovnu.
61
Hertha nyní přece jenom soupeře sevřela. Van den Bergh ale z úhlu vypálil velmi nepřesně. Domácí družina bude rozehrávat.
59
Hostí zahrávali rohový kop, který ale kýžené ovoce nepřinesl. Arrango se poté vydal do protiútoku. Hertha se ale stihla včas vrátit a naděje Mönchengladbachu zmařit.
58
Hosté stále maeně napadají rozehrávku Borussie. Utkání postrádá tempo, které bylo k vidění v prvním poločase.
56
Arrango se pokoušel pojít mezi dvěma zadáky Herthy, což se ale ukázalo jako špatní rozhodnutí, hosté byli pozorní.
55
Domácí si při defenzivní činnosti pomohli nedovoleně, o rozehrávku se postará Hertha. Hostující družině se čas na změnu skóre stále více krátí.
54
Hertha se stále nemůže dostat do jakéhokoliv náznaku pířležitosti. Borussia si počíná skutečně zkušeně.
52
A další rohový kop Mönchengladbachu. Tentokráte se jevil o poznání lépe, vyskočivší Stranzl orazítkoval levou tyč hostující branky!
51
Pohledná akce ma jeden dotek skončila u Kruseho, který se již z obležení dvou hostujících obránců nedokázal vymanit. Domácí forvard se snaží vymodlit penaltu, ovšem sudí nedoolený zákrok neviděl.
49
Rychlá kombinace se Borussie byla sražena na rohový kop. Z něj ale domácí družina příliš nezahrozila, balon se snesl pouze na hlavu hostujícího zadáka.
48
Niemeyer si při obranném zákroku počínal velice neomaleně. Od halvního arbitra také dostal důraznou domluvu, že "takhle tedy ne."
46
První půli zakončil Borussia poklidnou kombinační hrou. Naprosto v totožném duchu odstartoval poločas s číslem dva. Hosté ale aktivně napadají. Nic jiného jim ostatně nezbývá.
46
Je za námi úvodní poločas, který vyzněl jednoznačně pro Borussii. Domácí skórovali hned třikrát a rázně vykročili za tříbodovým ziskem. Podaří se jim to, nebo budeme svědky heroického obratu? Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 4:2
45
45
Stále pokračuje převaha Mönchengladbachu. První poločas bude za malou chvíli ukončen.
43
Borussia v poklidu kombinuje a vyhlíží závěr prvního poločasu. Domácí skutečně nemají kam spěchat.
42
Hertha je nastěhovaná na útočné polovině, ovšem hostující družině se v dnešním utkání zkrátka nic nedaří.
40
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Nyní se ale domácím skŕovat povedlo. RAFFAEL dostal optimální přihrávku, přesprintoval posledního obránce Herthy a lehkým obloučkem přehodil Krafta. Borussia je v první půli dominantní.
38
Kruse se mohl dostat do slibné pozice, ovšem při zpracování balonu upadl. Do protiútoku se tak mohli vydat hosté. Ani oni ale úspěch neslavili.
37
Domácí sehráli pohlednou kombinaci, kterou ale mužstvo z hlavního města Německa překazila. Z následného vhazování žádné nebezepečí nevyvstalo.
35
Ronny nyní po chybě domácí brankáře přihrávla Ben Hatirovi, před kterým ale na poslední chvíli zasáhl domácí obránce. Následný rohový kop byl hned dvojnásobný. Ani jednou se ale Herthě nepodařilo skórovat.
34
Hertha si při útočném snažení pomohla nedovoleným způsobem, domácí budou rozehrávat. Borussia je na trávníku pánem, dvě branky pozvedly sebevědomí Mönchengladbachu.
32
Domácí pokračují v dobrém výkonu. Přímý kop Arranga poslal za záda hostujícího brankáře MAX KRUSE.
30
Hertha se ale nevzdává a nadále aktivně napadá. Obranný val Borussie je ale skálopevný. Nyní se domácí dostali dokonce do protiútouk, který končí ofsajdem.
28
Domácí celek se ujímá vedení. Rychlému přechodu podél pravé lajny sekundoval centr do vápna, který poslal z voleje do branky hostí JUAN ARANGO.
26
Arango se dostal na hranici velkého vápna, kde se ale nedokázal vymanit ze sevření dvou protihráčů. Ti se poté ujali balonu a vydali se kupředu.
24
Hosté se pokusil porohnat podél pravé lajny, ale byli zastaveni. Získali alespoň možnost vhazování.
22
Mönchengladbach v poklidu kombinuje v okolí středového kruhu. Obě mužstva již měla větší příležitost, utkání je však stále otevřené na obě strany.
20
Hertha mohla jít do vedení! Ronny rozvinul akce a našel volného Ben Hatiru. Hostující borec si seběhl do středu hrací plochy a z hranice velkého vápna těsně minul pravou tyč.
19
Herrman se pokoušel prohnat po pravé straně a následně si obhodit protihráče. Ben Hatira byl ale proti a celou situaci zneškodnil. Vynikající defenzivní práce hostujícího středopolaře.
17
Dlouhý nákop Borussie končí pouze v náručí hostujícího brankáře, který neotálel a bleskově rozehrál.
16
Hosté měli velmi slibně rozehranou akci, vše ale skončilo neúspěchem, a to především vinou nepřesné přihrávky Ramose. U míče tak jsou opět domácí.
15
Tempo utkání poněkud upadá. Úvod sliboval aktivní podívanou, toto se ovšem stalo minulostí. Nyní se obě mužstva přetahují ve velké vzdálenosti od branek.
13
Převaha se spíše přiklání na kopačky Herthy, která je v právě probíhajících chvílích mnohem aktivnější. Večekré pokusy ale končí těsně za hranicí půlící čáry.
12
Domácí jsou trestáni, žlutu kartu obdržel za ostrý zákrok Kramer (MNC).
11
Úvodní tlak Borussie je minulostí, hosté nyní vyrovnali hru. Kromě příležitosti Krusera jsme ale zatím nebyly svědky většího vzrušení.
10
Hertha byla zastavena nedovoleným způsobem. Následný volný kop se ale hostím nepovedl, Ronny jej napálil přesně do náručí Ter Stegena. Domácí brankář poté ihned rozehrál.
8
Na druhé straně zahrozili také hosté. Van den Bergh poslal do vápna prudký pas, který ale domácí defenziva odvrátila do klidných vod.
7
Borussia pokračuje s aktivní hrou, obranu hostí se snaží překonat především kombinacemi na hranici postavení momo hru. Snaha o ofsajdovou past zatím Herthě kýžené ovoce nenese.
5
Obrovská příležitost Mönchengladbachu! Herrman obdržel balon na hranici ofsajdu, načež se vydal podél pravé postranní čáry kupředu. Následně adresoval milimetrovou přihrávku Krusemu, který měl před sebou zcela odkrytou bránu. Domácí forvard ale trefil pouze boční síť.
4
Arango se prodral podél levé lajny a zakroutil do vápna nepříjemný pas. Na něj ale nikdo ze spoluhráčů nevyskočil, míče se tak ujala hostující defenziva.
3
Vše poddstatné se zatím odehrává v okolí středového kruhu. Snahu o přechod do útoku nyní pokazil domácí Kramer. Hertha bude vhazovat na vlastní polovině.
1
Hertha již v úvodní minutě aktivně kombinuje, kupředu se ale zatím netlačí. Balonu se navíc ujala domácí Borussia.
1
Obě mužstva se ji trousí z útrob stadionu, klání bude za malou chvíli zahájeno.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Daems (C), Domínguez, Jantschke, Stranzl – Herrmann, Arango, Kramer, Korb – M. Kruse, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Rupp, Marx, Younes, Xhaka, Hrgota.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík (C), Langkamp, van den Bergh, Brooks – Hosogaj, Ben-Hatira, Ronny, Niemeyer, Allagui – Ramos.
Náhradníci: Almenning Jarstein – Janker, Skjelbred, Schulz, Holland, Mukhtar, Wagner.

Rozhodčí: Gagelmann – Anklam, Gorniak.
Pohled do tabulky
Utkání bude zcela jistě vyrovnané, oba celky stále živí naději na posun směrem k pozicím, které zaručují zápolení v pohárové Evropě. Borussia je s 39 body sedmá, Hertha má na svém kontě bodů 36, což jí přisuzuje devátou příčku. Obě mužstva se v právě probíhající sezoně potkala dvakrát. V rámci Bundesligy zvítězila na domácí půdě Hertha v poměru 1:0, následné přátelské utkání vyznělo jednoznačně pro Borussii. Mönchengladbach klání ovládl 3:0.
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které patří také soboj celků Borussia Mönchengladbach a Hertha BSC. Úvodní výkop je v Borussia Parku, tedy domovském stánku Mönchengladbachu, naplánován na 18:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.