Přenos se aktualizuje automaticky

Je dobojováno. Velice zajímavé utkání přineslo pouze jeden přesný zásah, diváci se ale nenudili. Ve druhé půli stále stoupala převaha Schalke, žádnou z brankových příležitostí ale domácí nevyžuli. Borussia tak díky brance Patricka Hermanna z úvodního poločasu zvítězila těsně 1:0. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 10:6
Konec zápasu.
90+5
Draxler zazdil poslední příležitost domácích, hlavní sudí ukončí utkání.
90+4
Brouwers tečoval centr Schalke, následoval tak roohvý kop domácích. Celou situaci ale uhasil Ter Stegen, družin v modrém nepomohla ani přítomnost brankáře Fährmanna.
90+3
Centr do vápna odvrátil Arango. Borussia naposledy střídá. Místo Kruseho přichází do hry Hrgota.
90+2
Rohový kop rozehrála Borussia nakrátko, celá situace se poté opakovala. Přesto hosté ukrojili několik sekund nastavení.
90
K základní hrací době duelu jsou nastaveny rovné čtyři minuty.
90
Za podražení soupeře dostává žlutou kartu Huntelaar (SCH).
89
Domácí si pomohli útočným faulem, vykopávat bude hostující brankář, což Borussi velmi vyhovuje.
88
Borussia se pohybuje na útočné polovině, následovat bude navíc rohový kop. Hostující celek je velice blízko tříbodovému zisku, přestože hlavička Aranga zamířila nad branku.
87
Po neúspěšné pokusu Santany přichází na řadu další střídání Borussie. Místo Hermanna nastupuje do hry Rupp.
86
Boateng přenesl hru na Goretzku, který ještě stihl vyhledat Obasiho. Ani on ale nezakončil, defenziva hostí je velice pečlivá.
85
Schalke potřetí střídá. Ze hřiště odhcází Ayhan, atmosféru utkání přichází okusit Santana.
84
Dlouhý pas Szalai nezpracoval, Borussia tak mohla odkopnout balon na polovinu soupeře. Ve vlastním velkém vápně leží kapitán Stranzl, který je ošetřován.
83
Na hrací ploše zůstává ležet Kramer, který se střetl s Boatengem. Zásah loktem do žeber ale nezanechá vážnější následky, hostující středopolař je již na nohou.
82
Nyní si Schalke při spolupráci nerozumnělo, balon doputoval až k brankáři Mönchengladbachu, který jej co nejvíce podrží ve své moci. Borussia si počíná velmi zkušeně.
81
Obrovská šance Schalke! Huntelaar předvedl vytříbenou techniku, probil se do vápna, kde předložil Szalaiovi. Útočník s číslem 28 ale placírkou trefil jen boční síť.
81
Kruse sprintoval za volným balonem, u kterého byl ale dříve Fährmann. Dozvukem celé situace byla ještě rána Aranga, kterou domácí brankář vytěsnil.
80
Goretzka přesprintoval protihráče a pokusil se odcentrovat. Pas byl ale zblokován Arangem. Následný rohový kop kýžené ovoce nepřinesl.
79
První výměna sil také na hostující straně. Borussia naopak posiluje defenzivu. Místo Raffela přichází na hrací plochu Brouwers.
77
Boatengův centr z pravé strany hrací plochy opět získal Ter Stegen. Schalke se pomalu, ale jistě krátí čas na vyrovnání. Domácí stále nemohou přijít na způsob, kterak prorazit defenzivu Mönchengladbachu.
76
Ani další sevření soupeře Schalke nevyužilo, celou akci zhatil nepřesný pas Obasiho. Z následné situace hlavičkoval Matip. Taktéž ale nemířil přesně.
75
První Huntelaarův kontakt s balonem končí nevalně, domácí forvard si pomohl loktem, což viděl sudí Gräfe. Rozehrávat budou hosté.
74
Teprve první žlutá karta v utkání. Za ostrý skluz ji obdržel Kolasinac (SCH).
73
Domácí se snaží svého soka sevřít, zatím se jim to ale vůbec nevede. Nyní si navíc Neustädter pomohl nedovoleným zákrokem.
72
Pomalá kombinace Borusie doputovala až k Fährmannovi. Přichází jasné posélení ofenzivy ze strany Schalke. Místo obránce Hooglanda nastupuje na hrací plochu snajpr Huntelaar. Potvrdí nizozemský kanonýr své kvality?
70
Patrick Hermann dostal balon do ideální pozice. Protihráče si chtěl obhodit stahovačkou, při které ale upadl. Zadarmo tak odevzdal vydobytou pozici.
69
Znovu v akci Draxler. Hosté jsou ale v přístupu k hráčům velice aktivní, Schalke nedávají ani metr prostoru. Proto selhala již v pořadí několikátá akce domácích.
68
Nordtveit hledal dlouhým pasem Raffaela, který ale za balonem ani nesprintoval, neboť bezpečně věděl, že se nachází v ofsajdovém postavení. Domácí budou rozehrávat.
67
Draxler po dlouhé době prověřil pozornost hostujícího brankáře, nejednalo se ale o nikterak tvrdou ránu, a tak si Ter Stegen bez větších obtíží poradil.
66
Balon nebezpečně procestoval skrze celé vápno, načež jej zachytil Kramer. Hosté tak mohou pokračoat v útočném snažení. Až nově příchozí Obasi učinil přítrž aktivitě Borussie.
65
Zatím to tak nevypadá, Mönchengladbach kontroluje hru. Schalke kupí jednu chybu za druhou, momentálně se nedokáže probít ani přes polovinu. Následuje další rohový kop hostí.
64
Domácí reagují na průběh utkání a střídají. Ze hřiště odchází Meyer, nahradí jej Obasi. Pomůže Schalke tato výměna k vymazání nepříznivého skóre?
63
Chyba v rozehrávce mohla stát Schalke branku. Nordtveit zachytil přihrávku a poslal balon ihned Krusemu. Hostující útočník na nic nečekal a tvrdou ranou k levé tyči protáhl Fährmana. Domácí muž s rukavicemi nadále drží akcie svého mužstva nad vodou.
62
Kruse výborně odcentroval z levé strany hrací plochy na nohu Hermanna, který ještě přistrčil Arangovi. Krajní záložník Borussie ale zamířil doprostřed brány, kde se domácí brankář nenechal zaskočit.
61
Nyní mohl zahrozit také Mönchengladbach, rohový kop z pravé strany se však snesl pouze do rukavic připraveného Fährmanna.
60
Schalke se ale ihned vrátilo do útoku, tentokráte jej zamřilo ofsajdové postavení Boateng, které neuniklo pomeznímu arbitrovi.
59
Ayhan chtěl poslat ostrý centr do vápna, balon se mu ale svezl po kopačce. Borussia mohla v poklidu odvrátit hrozící nebezpečí.
58
Opět klidnější pasáž hry, balon v okolí středového kruhu kontroluje Schalke. Borussia stále drží nejtěsnější možné vedení. Vytrvají hosté až do konce utkání?
56
Hosté byli velmi blízko druhé brance, Kruse dostal výtečnou přihrávku, obhodil si Fährmanna, načež se ale ocitl ve značném úhlu. Z této pozice trefil pouze boční síť zcela odkryté svatyně.
55
Domácí "zámek" trval necelou minutu, tvrdou ranou z hranice pokutového území jej zakončil Kolasinac. Ter Stegen stačil s vypětím všech sil vyrazit na rohový kop, který žádné nebezpečí nepřinesl.
54
Boateng si při útočném počínáí pomohl nedovoleným způsobem, soupeře udeřil loktem do hlavy. Karta se ale udělovat nebude.
53
Kop od rohového praporku zakončoval hlavou Goretzka, záložník Schalke ale mířil mimo tři tyče. Domácí začínají stále více kousat.
52
Obrovské zmatky v defenzivě Borussie končí naštěstí pro hostující celek pouze rohovým kopem. Szalai se velmi dobře zorientoval a vypálil, Stranzl ale stačil pokus zblokovat.
51
Nejprve byl na poslední chvíli odzbrojen Hermann, který dostal vynikající pas od Kruseho, následný protiúok nevyřešil ideálně Boateng. Oba celky se snaží hrát velice aktivně.
50
Nepříliš nebezpečný centr od pravé postranní čáry schovává Ter Stegen do rukavic. S rozehrávkou pochopitelně nepospíchá, pro Borussii je cenná každá vteřinka.
49
Hermann se chopil balonu, z pravé strany si seběhl do středu hrací plochu, odkud natáhl ke střele. Rána ale byl zblokována defenzivou v modrém.
48
Opět aktivní Goretzka. Tentokráte domácímu záložníkovi nesedla přihrávka, po které budou vhazovat fotbalisté Borussie. Schalke působí poněkud rozpačitě.
47
Schalke pokračují v útočných manévrech nyní si ale Matip pomohl při osobním souboji pomohl nedovoleně. U sudího reklamuje souboj rameno na rameno, což mu ale není nic platné.
46
Domácí zahájili druhou půli aktivně, Hoogland chtěl vsunout nabíhajícího Goretzku. Tomu ale balon utekl do zámezí. Vykopávat bude Mönchengladbach.
46
Začal druhý poločas.
Je za námi úvodní půle, rozhodně bylo na co koukat. V úvodu duelu měli domácí velkou převahu, poté se ale hra vyrovnala. Borussia se dokonce zásluhou přesné rány Hermanna ujala vedení. Jak se bude souboj vyvíjet nadále? Sledujte náš on-line přenos!

Střely na branku: 5:3
45
První poločas skončil.
44
Korb chtěl poslat Kruseho do úniku, domácí defenziva však tento smělý záměr přečetla a situaci využila ve svůj prospěch.
43
Mönchengladbach má k dispozici volný kop, Boateng se provinil nedovoleným zákrokem, který sudímu neunikl. Hosté poté rozehráli nakrátko a zahájili kombinaci.
42
Kop od rohového praporku domácí fotbalisté odvrátili do bezpečí. Zanedlouho se ale hosté vrátili na útočnou polovinu, kde družině v modrém řádně zatápějí.
41
Hermann dostal dobrou přihrávku od Kruseho, načež provedl zasekávačku a levou nohou se pokusil zakončit. Matip ale obětavě padl do rány. Následuje rohový kop.
40
Raffael se chtěl prosadit individuálně, proti přesile domácích fotbalistů ale neuspěl. Závěr úvodní půle se stále více blíží, lepší pozici má Mönchengladbach.
39
Borussia nyní v poklidu kombinuje a nikam se nežene. Schalke bude muset zvýšit aktivitu při napadání, vyrovnání je zatím v nedohlednu.
38
Hoogland hledal centrem z pravé strany Boatenga, který ještě stačil přistrčit Draxlerovi. Domácí středopolař vyděsil pouze diváky v nejvyšších řadách ochozů. Hosté budou vykopávat.
37
Schalke ale nepodléhá nepříznivému vývoji duelu a nadále se snaží směrem kupředu prosadit. Borussia je ale v dobrém rozpoložení, soupeři zatím nic nedovolila.
35
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Rohový kop sice hosté neproměnili, dozvuky této situace již ano. Z levé strany byla hra přenesena na PATRICKA HERMANNA, který z voleje vymetl levý horní roh domácí branky. Fährmann neměl nárok zasáhnout.
34
Domácí chybovali při rozehrávce, načež se do střelecké pozice dostal Hermann. Dělová rána mířil ideálně k levé tyči, Fährmann ale předvedl vynikající zákrok a ránu vytěsnil.
33
Neustädter se hnal bleskovou rychlostí přes střed hřiště, nakonec ale celá útočná akce selhala, neboť se záložníkovi Schalke neukázal žádný ze spoluhráčů.
32
Meyer si nerozmněl s Goretzkou, nepřesná přihrávka doputovala až do náručí hostujícího brankáře. Strhující tempo hry přece jenom poněkud opadlo.
31
Nadále čekáme na úvopdní přesný zásah. Obě mužstva však k němu neměla daleko. O něco málo více ze hry má nyní domácí ekipa.
30
Borussia se snažil přejít do útoku, Schalke ale aktivním obranným přístupem soupře odzbrojilo. Nyní domácí v poklidu kombinují na vlastní polovině.
29
Po dlouhé době se hrálo v poklidném středu trávníku, Stranzl nakonce fauloval soupeře. Rozehrávat tak bude Schalke.
28
A znovu v akci Kevin-Prince Boateng. Domácí "devítka" zamířila k pravé tyči, rána ale středopolaři Schalke příliš nesedla, hostující brankář si s ní poradil.
27
Opětovný útok vedl Boateng. Kapitán Schalke se probojoval až do vápna, kde zamýšell přihrát Meyerovi. Pas byl sražen na rohový kop. Ten žádné nebezpečí nepřinesl.
26
Tentokráte si domácí při kombinaci příliš nerozumněli, nepřesná přihrávka doputovala až do náručí Ter Stegena. Dlouhý výkop ale skončil na hrudi obránce Schalke.
25
Korb hledal balonem přes půl hrací hrací plochy Draxlera, který sice neposedný kulatý nesmysl zkrotil, dle hlavního arbitra si ale při této činnosti pomohl rukou. Rozehrávat bude Borussia.
24
Ani standardní situace ale otevření skóre nepřinesla, hosté nepříjemný balon odvrátili mezi diváky. Schalke tak bude po vhazování pokračovat v pobytu na útočné polovině.
23
Draxler si zpracoval vysoký balon, který si poté připravil k zakončení. Tvrdá rána k pravé tyči donutila brankáře Borussie k zásahu. Po následném vhazování byl pokus Schalke sražen na rohový kop.
22
Stranzl chyboval při rozehrávce, zastoupil jej ale přiběhnuvší Jantschke, který zabránil rozvinutí domácí mohutné ofenzivy. Znovu tak s balonem na kopačkách operují hosté.
21
Mönchengladbach je na koni, stále častěji se hosté pohybují v okolí pokutového území Schalke. Na úvodní branku duelu stále čekáme, bezesporu by ale takto atraktivnímu duelu prospěla.
20
Přečíslení Borussie vedl Arango, nadějně vypadající situaci ale nevyřešil ideálně, centr do vápna pouze prosvištěl do zámezí. Schalke se postará o vhazování.
19
Meyer si narazil s nabíhajícím Hooglandem. Vzápětí ale zazněl hvizd, obránce s číslem dva se totiž ocitl v ofsajdovém postavení. Rozehrávat budou hosté.
18
Velmi aktivní Hermann posílal do vápna další ostrý balon z pravé strany. Velkou míru zopovědnosti ale předvedl vrátivší se Goretzka, který se letícího míče chopil a zamezil tak nebezpečí.
17
Rohový kop Schalke poté obranná linie Borussie odvrátila do klidných vod. Po dlouhé době se balon pohybuje v okolí středového kruhu.
16
Hraje se nahoru dolů, akce střídá akci. Fantastická fotbalová podívaná. Kevin-Princ Boateng se odhodlal vypálit ze zhruba třiceti metrů. Dělovka mu sedla jako cosi na hrnec, ovšem Ter Stegen neméně kvalitním zásahem balon vytěsnil nad.
15
Obrovská šance hosté, Hermann dostal z pravé strany vysokou přihrávku, kterou si zpracoval a následně se ocitl tváří v tvář Fährmannovi. Domácí brankář ale famózním pádem pod nohy hostující záložníka zasáhl. Následný rohový kop žádné nebezpečí nepřinesl.
14
Rohový kop nadělal v pokutovém území Borussie řádnou neplechu, po zmatku pálil ostře Hoogland. Ter Stegen ale zasáhl a prudký balon lapil.
13
Hermann nabral rychlost, proháčkoval se na hranici pokutového území, kde hledal nabíhajícího Kramera. Záložník Mönchengladbachu ale balon na hrací ploše nezastihl. Fährmann bude vykopávat.
12
Domácí se snažili přeníst hru na Draxlera, toho ale odzbrojil pozorný Arango. Obě mužstva hrají především ze zabezpečené defenzivy.
11
Boateng se pokoušel prosadit individuálně, mezi změtí fotbalistů v bílých trikotech ale neuspěl. U míče je tak hostující družina.
10
Rohový kop si ale v poklidu stáhl ze vzduchu Fährmann. Domácí muž s rukavicemi neotálel a dlouhým výhozem zahájil protiofenzivu Schalke.
9
Další neúspěšný pokus hostí, volný míč ukořistil Ayhan. Schalke ale přece jenom trošku polevilo, výsledkem je rohový kop Borussie.
8
Po delší době se kupředu podíval také Mönchengladbach, žádné nebezpečí ale soupeři nepřirpavil. U balonu je opět Schalke, které rozvíjí útočnou akci.
6
Na rohový kop z pravé strany si naskočil Goretzka. Záložník s číslem osm na zádech ale přestřelil branky. Hostující brankář se postará o výkop.
5
Draxler se prohnal podél levé postranní čáry kupředu, načež přihrál do středu hrací plochy. Nabíhající Boateng poté táhlou střelou zamířil přesně do náručí Ter Stegena.
4
Kramer se snažil rychlou přihrávkou vysunout do úniku Kruseho. To se mu nepodařilo, neboť se jako uragán přiřítil Matip. Stoper domácí ekipy poté získal balon.
3
Schalke působí v úvodních minutách živějším dojmem než soupeř, leč do výraznějších střeleckých pozic se zatím nedostává. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
2
Další centr zblokoval Stranzl na rohový kop, o který se postarla Meyer. Centr od rohového praporku se však snesl pouze do rukavic připraveného brankáře Borussie.
1
Domácí se hned po úvodním výkopu vydali kupředu, dlouhý nákop Goretzky ale skončil v zámezí. Mönchengladbach bude vhazovat.
1
Utkání právě začalo.
Oba celky již míří na hrací plochu, duel bude za malou chvíli zahájen.
Úvodní sestavy:

FC Schalke 04: Fährmann – Hoogland, Kolasinac, Ayhan, Matip – Meyer, Goretzka, K-P. Boateng (C), Draxler, Neustädter – Szalai.
Náhradníci: Hildebrand – Santana, Max, Sané, Annan, Obasi, Huntelaar.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen – Domínguez, Jantschke, Stranzl (C), Korb – Herrmann, Nordtveit, Arango, Kramer – M. Kruse, Raffael.
Náhradníci: Heimeroth – Brouwers, Wendt, Rupp, Marx, Younes, Hrgota.

Rozhodčí: Gräfe – Kleve, Sinn.
Pohled do tabulky
Mírným favoritem duelu bude Schalke, které se nachází na třetí pozici tabulky. Na svém kontě má 58 bodů. Mönchengladbach je sedmý, přičemž doposud posbíral 49 bodů.První vzájemné měření sil právě probíhající sezony vyznělo lépe pro Borussii, která na domácí půdě zvítězila v poměru 2:1. Která z družin se bude radovat nyní, oplatí Schalke svému sokovi porážku?
Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu další sérii utkání, do které spadá také souboj celků FC Schalke 04 a Borussia Mönchengladbach. Start utkání je ve Veltins Areně, tedy domovském stánku Schalke, naplánován na 17:30. Přeji příjemný sportovní zážitek!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.
34. kolo
Tabulka 2021/2022
Z V R P Skóre B
1. Bayern 34 24 5 5 97:37 77
2. Dortmund 34 22 3 9 85:52 69
3. Leverkusen 34 19 7 8 80:47 64
4. Lipsko 34 17 7 10 72:37 58
5. Union Berlin 34 16 9 9 50:44 57
6. Freiburg 34 15 10 9 58:46 55
7. Köln 34 14 10 10 52:49 52
8. Mainz 34 13 7 14 50:45 46
9. Hoffenheim 34 13 7 14 58:60 46
10. Frankfurt 34 10 12 12 45:49 42
11. Mönchengladbach 33 11 9 13 52:61 42
12. Wolfsburg 34 12 6 16 43:54 42
13. Bochum 33 12 6 15 38:50 42
14. Augsburg 34 10 8 16 39:56 38
15. Stuttgart 34 7 12 15 41:59 33
16. Hertha Berlin 34 9 6 19 37:71 33
17. Bielefeld 34 5 13 16 27:53 28
18. Fürth 34 3 9 22 28:82 18
Články odjinud