Dnešní utkání je u konce! Hannover 96 prohloubil svou krizi a na domácím hřišti podlehl TSG 1899 Hoffenheim 1:2!

První poločas nabídl velmi zajímavou podívanou. Už v první minutě se mohli radovat hosté. Firnimovi se na hranici vápna nepovedla střela a míč se dostal k Anthonymu Modestemu, který doklepnul míč do sítě. Domácí byli chvilku zaskočeni, nicméně se dokázali oklepat. Ve 23. minutě byl ve vápně faulován Schmiedebach a kopala se penalta. Domácí kapitán Lars Stindl ji proměnil a srovnal na 1:1. Ve 33. minutě měli hosté ještě jednu velkou šanci. Hlavička Bičakčice ale skončila pouze na tyči!

Druhý poločas toho tolik zajímavého bohužel nenabídl. V 64. minutě měl velkou příležitosti domácí Stindl, který pálil těsně mimo. V 83. minutě Hoffenheim zaskočil snad každého v HDI-Arena. Firnimo vysunul Szalaie, který našel ve vápně střídajícího Svena Schipplocka, který dostal míč do branky a Hoffenheim už výhru nepustil!

Hannover tak nadále zůstává v ohrožení sestupu! Po dnešní porážce je na patnácté pozici, nicméně Stuttgart získal bod a Hamburk dokonce vyhrál. Bodový rozestup mezi posledním Paderbornem a Hannoverem činí pouhé dva body! Hoffenheim se dnešní výhrou posunul na sedmou pozici a nadále může snít o účasti v pohárové Evropě.

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) fotbalového onlajnu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+4
Poslední střídání v týmu Hoffenheimu. Ze hřiště jde Maďar Szalai, na posledních pár sekund míří na hřiště Zuber.
90+3
Hostující celek zvládá závěr zápasu velmi dobře takticky. Dokáže držet míč na svých kopačkách a v bezpečné vzdálenosti od Baumanna.
90+2
Ve vápně si míč zpracoval Schlaudraff, před něj se však dostal Szalai, který byl možná faulován. Jeho pád na to jistě vypadal. Rozhodčí ale odpískal faul domácího hráče, tudíž bude rozehrávat Baumann.
90+1
Za zákrok na Toljana u postranní čáry uviděl žlutou kartu domácí kapitán Stindl. Hannoveru se tak krátí čas na vyrovnání!
90+1
Naposledy střídá i Hannover. Ze hřiště odchází obránce Schmiedebach, kterého nahrazuje Felipe.
90
Nastavují se čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
90
Podrué střídá i Hoffenheim! Ze hřiště odchází Roberto Firnimo, který podal opět výborný výkon. Na posledních pár minutek se na trávník podívá Salihovic.
89
Míč se ale dostal na pravou stranu k Rudymu, který postupoval vpřed. Domácí Joselu mu podrazil nohy, což rozhodčí postřehl a uděluje španělskému útočníkovi žlutou kartu!
88
Právě Schwegler rozehrál rohový kop, ten však rozehrál nakrátko s Firnimem a Hoffenheim šetří čas.
87
Hostující fotbalisté se momentálně drží u míče. Na pravé straně anvíc Schwegler vybojoval rohový kop.
86
Teď se domácí fandové opět velmi hlasitě zlobili! Hostující Strobl hodně nešikovně poslal míč do rukavic Baumann a celá situace zaváněla "malou domů". Rozhodčí však situaci pustil!
85
Do útoku se opět dostal Hoffenheim. Firnimo vymýšlel další přihrávku na Szalaie. Tentokrát k maďarskému útočníkovi ale míč nedoputoval.
84
Domácí fandové jsou hodně zaskončení z průběžného stavu, nicméně stále ještě nepřestali svůj tým podporovat.
83
Hoffenheim právě vstřelil branku!
No a hosté se dostávají necelých deset minut před koncem utkání do vedení! Robert Firnimo vymyslel výbornou přihrávku na Szalaie, který se vyhnul Marcelovi a postupoval do vápna. Nadýchaným centrem našel střídajícího SVENA SCHIPPLOCKA, který míč poslal k tyči! Hodně nepříjemná zpráva pro domácí fanoušky!
81
Rozehrávky rohového kopu se ujal Rudy, který hledal ve vápně hlavu Stobla. Hostující Stoper se také k hlavičce dostal, nicméně míč nasměroval nad branku.
80
Z hodně velké dálky vypálil Robert Firnimo. Jeho rána letěla velmi dobře. Zieler raději přizvedl míč na břevno a hosté budou zahrávat rohový kop!
79
Podruhé střídá domácí Hannover! Ze hřiště jde dnes velmi aktivní Ya Konan. Na posledních přibližně patnáct minut přichází Jan Schlaudraff.
78
Míč se postupně dostal až na pravou stranu k Karamanovi. U toho byl však včas Abraham, který nedal domácímu hráči prostor a poslal míč do zámezí.
77
Na levé straně se pokoušel něco kloudného vymyslet Abraham, kterého ale křižoval Schmiedebach. Domácí obránce nakonec uspěl a míč získal.
75
Útočným faulem se provinil Schwegler, který si počínal nedovoleně v souboji s Bičakčicem.
73
Střídají i hosté! Ze hřiště odchází střelec jediné branky Hoffenheimu Anthony Modeste, který je nahrazen Schipplockem.
72
První změnu provádí domácí tým. Ze hřiště odchází Sané, který je viditelně otřesený z posledního souboje s Baumannem. Na hřišti ho nahrazuje Kenan Karaman.
70
Brankář Zieler se vydal protestovat až na půlící čáru a hned vyfasoval od Perla žlutou kartu!
69
Zieler se zmocnil míče a pohotově vykopl míč. Ten doskákal až na hrot k Sanému, který za ním mířil. Ve z branky šel i Baumann. Oba hráči se nepříjemně srazili na hranici vápna. Hůře skončila srážka pro domácího hráče, který stále leží na trávníku!
68
Do vzájemného souboje se dostal domácí Marcelo a Maďar Szalai. Oba si po souboji ještě něco slovně vyříkavali, nicméně k ničemu zásadnímu nedošlo.
67
Z pravé strany poslal do vápna centr Ya Konan, který našel Joselua. Španělský kanonýr se opřel do střely v aktobatické pozici. Jeho "nůžky" však mířily pouze nad branku.
65
Sané teď přišlápl chodidlo Modestemu. Domácí hráč by si měl dávat větší pozor, neboť jednu žlutou už má. Hlavní arbitr Perl byl však hodný a druhou žlutou kartu neudělil.
64
Na levé straně se dostával do úniku Polák Polanski, kterého ve skluzu zastavil domácí Schmiedebach. Za tento zákrok domácí hráč uviděl žlutou kartu!
63
Tak toto může domáíc mrzet! Na pravé straně se k míči dostal Sané, který pravděpodobně fauloval Strobla, nicméně rozhodčí situaci pustil. Domácí záložník si počkal na náběh Stindla a nasměřoval k němu přihrávku. Domácí kapitán jen o kousek netrefil branku Baumanna!
62
Sané vybojoval ve středu pole míč a pohotově ho poslal Schmiedebachovi, který obešel Toljana a pokoušel se odcentrovat. Toljan se ale dokázal velmi rychle vrátit a ve skluzu míč zablokoval do zámezí.
60
V ofsajdové pasti byl nachytán Ya Konan. Opakované záběry ale ukazují, že šlo o velmi těsný ofsajd.
59
Abraham teď nepřesnou přihrávkou nadělal problémy Baumannovi, který musel z nouze vykopávat. Trefil však pouze Stindla, který pohotově odcentroval do vápna. Na jeho centr si nabíhal Prib, ale míč těsně netrefil!
58
Rohového kopu se ujal Schwegler, jehož centr mířil na malé vápno. Do vzduchu tak musel Zieler, který si dokázal najít prostor a míč vyboxoval.
57
Po velké nedůslednosti domácích hráčů před vlastním vápnem se míč dostal až do vápna k Robertu Firnimovi. Jeho rána mířila nad branku, nicméně Zieler se raději pojistil a míč poslal na roh.
56
Domácí jsou viditelně aktivnějším týmem. Ve středu nabral rychlost Ya Konan, který se nadýchaným pasem pokoušel vysunout Saného. Na domácího záložníka byl ale míč příliš dlouhý.
55
Dlouhý nákop stopera Albornoze mířil na Joselua. U toho byla však dvojice hostujících hráčů a míč se odrazil do rukavic brankáře Baumanna.
54
Sané našel dlouhým míčem ve středu pole Stindla, který si míč zpracoval a dostával se ke střele. Tu si však rozmyslel a chtěl vysunout Ya Konana. Jeho přihrávku však zablokoval Toljan a bylo po akci.
53
Na pravé straně si narazil Stindl s Joseluem. Španělský útočník se pokoušel prostrčit míč na nabíhajícího Priba. Přes hradbu těl ale míč neprocedil.
52
Ya Konan hledal dlouhým křížným centrem na pravé straně Schmiedebacha. Toho ale předběhl Toljan, který míč odpálil do zámezí. Hannover bude vhazovat.
51
Ve středovém kruhu se provinil nedovoleným zákrokem stoper Marcelo, který ve vzdušném souboji postrčil Modesteho.
49
Schweglerům roh míříl na přední tyč k Abrahamovi. Ten byl tísněn Marcelem a míč pouze prodloužil do vápna. Na malém vápně kraloval Schmiedebach, který míč odhlavičkoval.
48
Na druhé straně se ke střele dostal hostující Schwegler. Jeho projektil ale přizvedl Schulz a Hoffenheim bude zahrávat další rohový kop.
47
Akci domácích započal na levé straně Albornoz, který poslal přízemní centr do vápna. Prib poslal míč na Stindla, který vystřelil z první. Rána mu však příliš nesedla a Baumann v klidu zasáhl.
47
S domácím hráčem to vůbec nevypadá dobře. Sané stále kulhá, nicméně se rozhodl pokračovat. Uvidíme, zda-li utkání dokončí.
46
Druhý poločas začali s míčem na noze hostující fotbalisté. Ve středovém kruhu hned po chvilce zůstal ležet Sané, který byl faulován Szalaiem.
46

Druhý poločas začne v HDI-Arena přibližně v 16:30!
45
44
Na druhé straně se dostal ke střele Szalai. Jeho rána ale zablokoval Schulz.
43
Na druhé straně zahrávali volný přímý kop i domácí, toho se ujal Prib. Jeho centr ale mířil přímo k Baumannovi, jenž míč rovnou odkopl.
42
Rudy se dostal k rozehrávce volného přímého kopu. Jeho centr si ve vápně zpracoval domácí Schulz a okamžitě odpálil míč za polovinu.
41
V potyčce byl nejaktivnější domácí Sané a hostující Bičakčic. Oba dostávají od hlavního arbitra žlutou kartu!
41
40
Na trávníku se v posledních minutách přiostřilo. Ve vzdušném souboji poslal k zemi Andreasen Schweglera. Hostující fotbalistům se zákrok vůbec nelíbil a vznikla potyčka.
39
Abraham byl teď velmi nepříjemně napadán Pribem. Situaci ale vyřešil nejlépe, jak mohl a u míče zůstane Hoffenheim.
38
Právě Baumann se pokoušel najít dlouhým míčem na levé straně Schweglera. Centr byl však na něj příliš dlouhý a vhazovat bude Hannover.
37
Domácí kapitán Stindl si teď ve vápně naskočil na obránce Abrahama. Hlavní arbitr zkrátka musel faul odpískat. Rozehrávky volného přímého kopu se ujal Baumann.
36
Do vápna Hoffenheimu teď přilétl centr od Stindla. K hlavičce se dostal Ya Konan, který však mířil těsně nad branku Baumanna.
34
Na druhé straně vybojoval rohový kop Albornoz, který se ujal i rozehrávky. Centr ale již tak povedený nebyl a hostující obrana dokázala míč odvrátit.
33
Volný přímý kop rozehrál Rudy, který našel ve vápně hlavu Bičakčice. Jeho hlavička skončila na tyči, od které se odrazila a k dorážce se málem dostal Modeste. Míč však těsně nestihl!
32
Na pravé straně odstartoval rychlý přechod Hoffenheimu do útoku Polanski, který poslal míč na Modesteho. Toho zastavil nedovoleným zákrokem Schulz.
31
Postupný útok Hoffenheimu vůbec nevyšel. Míč nakonec skončil až u Zielera, který s rozehrávkou vůbec nespěchá.
30
Na levé straně dobře napadal domácí Sané, který dostal do pressu Toljana. Německý obránce si musel pomoci zpáteční přihrávkou k Baumannovi.
28
Na pravé straně opět zlobil Konan Ya, který se vyhnul Abrahamovi a posílal centr do vápna na Joselua. Španělský útočník si míč zpracoval, nicméně velmi důrazný byl Bičakčic, který ho o míč obral.
27
Standardní akci rozehrál Schwegler, kterému ale centr vůbec nesedl. Ve vápně našel pouze rukavice Zielera, který bleskově rozehrává a Hannover míří do protiútoku.
27
Hrdina posledních minut Stindl teď nepříjemně dohrál Toljana a může být rád, že neviděl žlutou kartu!
24
Hannover právě vstřelil branku!
K penaltovému puntíku se postavil domácí LARS STINDL, který penaltu proměnil a vyrovnává na 1:1!
23
Za svůj zákrok dostává žlutou kartu Tobias Strobl!
23
Na pravé straně se dostal míč k Ya Konan, který odcentroval míč do vápna. Zde však poslal k zemi Tobias Strobl Schmiedebacha a bude se kopat penalta!
22
Tlak Hannoveru zakončil střelou z velké dálky obránce Albornoz. Nutno podoknout, že jeho střela byla nepřipravená, tudíž mířila hodně vysoko nad branku.
21
Domácí fotbalisté jsou od úvodní branky lepším týmem. Hoffenheim se v posledních minutách hodně zatáhl.
20
Na útočné polovině obehrál Robert Firnimo Schmiedebacha. Rozhodčí však viděl úder do obličeje, tudíž se píská proti Hoffenheimu.
19
To už vypadalo z domácího pohledu daleko lépe! Na pravou stranu dostal výborný pas Stindl, který neotálel a odcentroval. Ve vápně si míč elegantně zpracoval Konan Ya. Záložníkovi z Pobřeží Slonoviny ale střela nevyšla a Baumann zasáhl!
18
Hannover se velmi rychle přesunul na útočnou polovinu. Do vápna dostával přihrávku Stindl. Před něj se však dokázal dostat stoper Bičakčic, který dokázal dostat míč alespoň na aut.
17
Standardní situace se ujal tradiční exekutor Rudy, kterému se ale centr vůbec nepovedl. Míč se stal lehkou kořistí pro Zielera.
16
Z tribun se opět ozývá pískot. Sudí Perl totiž odpískal faul Schulze na hostujícího Szalaie. Nutno říci, že faul byl evidentní. Hosté mají k dispozici volný přímý kop.
15
Na pravé straně operoval s míčem domácí kapitán Stindl. Neměl s kým kombinovat, tak odcentroval. Ani ve vápně však nikdo z domácích hráčů nebyl a Baumann míč v pohodě lapil.
14
Na levé straně měl namířeno vpřed Albornoz. Jeho postup ale zastavil nemilosrdně obránce Toljan, který čistým způsobem získal míč.
13
Po dlouhém autovém vhazování Schmiedebacha se ve vápně k míči dostával Konan Ya. Důraznější však byl stoper Bičakčic, který míč odhlavičkoval.
11
Ve středu pole se teď prezentoval faulem domácí Stindl, který v hlavičkovém souboji poslal k zemi střelce zatím jediné branky Modesteho.
10
Albornozu nerozehrál rohový kop vůbec špatně. Ve vápně se dostal k hlavičce Marcelo. Do vzduchu šel Baumann, který se pokoušel míč chytit do rukavic. To se mu nepodařilo, nicméně byl faulován Schulzem a rozhodčí odpískal nedovolený zákrok.
9
Exekuce rohového kopu se ujal Rudy. Tomu však centr vůbec nevyšel. Do protiútoku se dostali domácí, po levé straně postupoval vpřed Prib. Ten vybojoval alespoň rohový kop.
8
Hoffenheim ale v útoku pokračoval. Na levou stranu dostal míč opět Firnimo, který neváhal a poslal centr do vápna. Domácí Schulz ale hlavičkou míč přizvedl a Hoffenheim bude zahrávat rohový kop.
7
Na pravé straně teď dostal hodně prostoru Rudy, který našel na hranici vápna volného Firnima. Jeho rána ale byla zablokována jedním z domácích hráčů.
6
Volný přímý kop si vzal na starost Prib, jehož centr ale nebyl nikterakt povedený. Hostující obrana si poradila a míč odvrátila.
5
Konan Ya se snažil dostat k míči v hlavičkovém souboji s Bičakčicem. Stoper Hoffenheimu si pomohl nedovoleným způsobem a je z toho volný přímý kop pro Hannover.
4
Hannover se pokoušel něco kloudného vymyslet na útočné polovině. Na levé straně však špatně zpracoval míč Albornoz a míč mu utekl do zámezí.
3
Domácí celek je viditelně úvodní brankou hodně zaskočen. Takový start do utkání si jistě nový trenér Michael Frontzeck nepředstavoval.
1
No tak to je bleskový úvod hostujícího celku! Roberto Firnimo na sebe natáhl dvojici hráčů a poté i s trochou štěstí prostrčil míč do vápna na ANTHONYHO MODESTEHO, který něměl problém překonal Zielera!
1
Úvodní výkop měli k dispozici domácí fotbalisté. Do prvního ostřejšího souboje se dostal domácí Bičakčic s Stindlem. Rozhodčí odpískal faul domácího hráče.
1
Oba týmy jsou již nastoupeni na trávníku a za malý okamžik začínáme!

Hannover 96: Zieler – Albornoz, Schulz, Marcelo, Schmiedebach – Sané, Andreasen – Prib, Stindl, Ya Konan – Joselu.
Náhradníci: Almer – Briand, Felipe, Kijotake, Karaman, Schlaudraff, João Pereira.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Abraham, Bičakčić, Strobl, Toljan – Polanski, Schwegler, Rudy – Firmino – Szalai, Modeste.
Náhradníci: Grahl – Schipplock, Kim Džin-Su, Amiri, Zuber, Salihović, Prömel.

Rozhodčí: Perl – Stein, Emmer (vš. GER).
Hezké sobotní odpoledne! Německá Bundesliga má o tomto víkendu na programu 30. kolo. My se společně zaměříme na zápas Hannoveru 96 proti TSG 1899 Hoffenheim. Úvodní výkop je v HDI-Arena naplánován na 15:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
HANNOVER 96
Tradiční klub neměcké Bundesligy musí v letošní sezóně řešit nepříjemné problémy. Osm zápasů před koncem ligy hraje o záchranu v nejvyšší soutěži! Momentálně jsou die Roten na patnácté tedy první nesestupové pozici se ziskem 29 bodů. Šestnáctý Padeborn ztrácí pouhé dva body! Dnešní výhra by se tak Hannoveru náramně hodila!

Hannover po reprezentační pauze získal ze třech utkání pouhé dva body! Nejdříve vybojoval velmi cenný bod na půdě Frankfurtu, neboť ještě prohrával 0:2, ale dokázal srovnat na 2:2! Naopak domácí utkání s Hertou Berlín měli svěřenci Němce Michaela Frontzecka zvládnout, nicméně se tak nestalo. Die Roten inkasovali v 83. minutě a s týmem z hlavního města pouze remízovali 1:1. V posledním zápase schytal Hannover čtyřgólový debakl na půdě rozjetého Leverkusenu. Do dnešního utkání tak domácí nevstupují v zrovna ideální rozpoložení.

Na poslední vysokou porážkou reagovalo vedení Hannoveru změnou trenéra. Tayfun Korkut vedl die Roten přes dva roky. Poslední porážka v Leverkusenu ho však stála místo. Vedení se rozhodlo angažovat Němce Michaela Frontzecka, který má dotáhnout Hannover k záchraně!

Hannover nemá vůbec špatně poskládaný tým. O ofenzivu se stará hlavně Španěl Joselu, který přišel před sezónou právě z Hoffenheimu. Pro osmigólového střelce tak toto utkání bude hodně pikantní. V záložní řadě vyčnívá Němec Lars Stindl, který v klubu působí již pátou sezónu a stihl v letošním ročníku nastřílet už šest branek.
TSG 1899 HOFFENHEIM
Hoffenheim je na tom tabulkově daleko lépe než jeho dnešní soupeř. Momentálně je TSG na deváté pozici a na svém kontě má 37 bodů. Na šestý Augsburg ztrácí pět bodů a tým z jihu Německa se netají pohárovými ambicemi. Dnes by však potřeboval uspět na půdě tápajícího Hannoveru.

Forma Hoffe je však otřesná! Poslední Bundesligová výhra je více než měsíc stará. Na domácím hřišti porazilo TSG Hamburk 3:0. Poté přišla bezbranková remíza na půdě Paderbornu. Po reprezentační pauze se očekávalo, že Hoffenheim půjde výkonostně nahoru. V domácím utkání s Monchengladbachem to ale tak vůbec nevypadalo. Borussia rozhodla o svém vítězství již v prvním poločase a nakonec si z Rhein-Neckar arény odvezla tři body za výhru 4:1! Svěřenci Markuse Gisdola neuspěli ani na půdě Kolína nad Rýnem a prohráli 2:3. V posledním utkání fanoušci ale domácí fotbalisty za prohru příliš nekritizovali. Přijel totiž Bayern, který i bez několika hráčů základní sestavy vyhrál v pohodě 2:0. Dnes by tedy Hoffe potřebovali bodovat, neboť i pozice trenéra Gisdola je v ohrožení.

V útoku má Hoffenheim velký německý talent. Kevin Volland je velkým příšlibem a v této sezóně nastřílel již šest branek. Lze očekávat, že mládežnický reprezentant bude v létě žádaným zbožím. Brazilec Roberto Firmino je v Hoffenheimu již pátou sezónu. Letos ale zažívá slabší sezónu, nastřílel zatím "pouze" šest gólů, což je oproti loňským šestnácti zklamáním. Trenér Gisdol se může spolehnout na Sebastiana Rudyho, který odvádí kvalitní výkony a dokonce se již dokázal probojovat do sestavy neměcké reprezentace!