Děkuji vám za sledování tohoto onlajn přenosu a přeji vám úspěšný zbytek dne – Milan Šplíchal.
Máme za sebou famózní utkání, které bylo doslova reklamou na fotbal. Po velmi výživném čtyřbrankovém poločase jsme se dočkali přídavku pouze od domácích fotbalistů. Ti tak slaví tři body, jelikož vyhráli 4:2. Do vedení je v 53. minutě poslal De Blasis, zhruba o dvacet pět minut později zvyšoval na rozdíl dvou branek Clemens.
90+3
90+2
Hlasatel oznámil, že utkání sleduje fantastických 31 780 diváků!
90+1
Zřejmě poslední střelu vyslal Bussman, jeho volej mířila vysoko nad branku.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty. Fanoušci Mohuče hromadně tleskají svým borcům, kteří dnes předvedli skvělý výkon.
90
Domácí fotbalisté kráčí za třemi body, uvidíme, kolik minut nastaví rozhodčí.
89
Obrovskou šanci ve vápně zahodil Latza. Míč poslal technickou střelou pouze do tyče.
88
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Christian Clemens, přichází Christoph Moritz.
87
Altintop se po chvilce na hřišti zapojil do kombinace, jenže byl přistižen v ofsajdu, takže v akci pokračovat nemůže.
86
Zhruba metr před vápnem napřáhl ke střele Esswein. Bohužel pro Augsburg mířil vedle.
85
Do konce zápasu zbývá pět minut a nějaké to nastavení a nezdá se, že by měli hosté domácím zkomplikovat cestu za třemi body.
84
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raúl Bobadilla, přichází Halil Altintop.
84
Střela Bobadilly byla zblokovaná jedním z obránců Mohuče na roh. Z něj poté nic hosté nevytěžili.
83
Ne. Hráčům Augsburgu není souzeno ve druhé půli skórovat. Vůbec se jim nedaří kombinace, jelikož většinou po třetí přihrávce přijdou o míč.
81
Do velmi zajímavé situace se opět dostával Córdoba, jeho přihrávka nebyla přesná, tudíž k ohrožení branky nedošlo.
80
Svému týmu aktuálně vydatně s rozehrávkou pomáhá brankář Karius. Máme před sebou posledních zhruba deset minut utkání. Skóruje ještě někdo?
78
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Yunus Mallı, přichází Karim Onisiwo.
76
Mainz právě vstřelil branku!
A domácí vedou rozdílem dvou branek! Córdoba ve vápně přihrál na CLEMENSE, jenž přesnou střelou rozvlnil síť – 4:2!
75
Baier posílal do hřiště míč po rohovém kopu, obrana domácího celku si s ním bez problému poradila.
74
Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Fabian Frei, přichází Julian Baumgartlinger.
73
Do slibné situace se dostal Clemens, nicméně zakončil těsně vedle.
72
Žlutou kartu dostává Ja-Čeol Ku (FC Augsburg).
71
Z následného rohového kopu Augsburgu nic nebylo.
70
Fantastický zákrok Kariuse, který vytáhl střelu Bobadilly na brankové čáře!
69
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Konstantinos Stafylidis.
68
De Blasis je dnes velmi aktivní, nyní se snažil obejít jednoho z protihráčů, což se mu nakonec nepovedlo. Navíc míč poslal do autu.
67
Diváci spílají rozhodčímu s praporkem v ruce. Ten totiž odvolal rohový kop Mohuče, což domácí těžko nesou, přestože o gól vedou.
66
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Alexander Esswein.
65
Rozhodčí píská ofsajd, který má na svědomí Caiuby.
64
Centr Maxe srazil na rohový kop Bell. Rohový kop rozehrál Baier nakrátko, míč si vyměnil s Bobadillou a pokusil se ocentrovat na spoluhráče. Kulatý nesmysl chytil brankář.
63
Další zmařená šance! Bussman po levé straně táhl útok, přihrál vedle na Bella, jenž trefil pouze bránícího protihráče!
61
Blízko k hattricku měl De Blasis! Dostal se k dorážce střely ve vápně Augsburgu, ale svou hlavičkou trestuhodně přestřelil branku.
60
Po rohovém kopu se k ráně dostal Frei, nicméně mu vůbec nevyšla. Míč se mu sklouzl po noze, takže branku vůbec netrefil.
59
Ve vápně se ke střele dostal Clemens, s pohotovým zákrokem přišel Hitz, jenž drží svůj tým!
59
Po rohovém kopu Brosinského se míč dostal mimo vápno jen s vypětím všech sil obrany hostí.
58
Šikovně míč do centra poslal Latza, nicméně ten stejně skončil v rukavicích brankáře Hitze, takže se vlastně nic neděje.
56
A situace se obrací. Tentokrát ze souboje Feulner – Bussman vyšel se žlutou kartou fotbalista hostů, jenž svému soupeři nadělil pověstný šlapák.
55
Míč do hry uvedl Baier, kulatý nesmysl se několikrát odrazil, přičemž pořádně vylekal fanoušky domácího celku. Nakonec ho zkrotil brankář Karius.
54
Bussman se vrhl pod nohy Feulnerovi, jenž se pořádně proletěl vzduchem. Domácí obránce vidí za svůj zákrok zaslouženě žlutou kartu.
53
Brosinski z pravé strany nacentroval míč do vápna, který přeletěl všechny hráče okolo penaltového puntíku. Na zadní tyči byl nabíhající DE BLASIS, jenž se nádhernou hlavičkou prosazuje – 3:2!
52
S míčem jsou na kopačkách opět domácí, dostanou se k něčemu?
51
Bussman si nejspíše spletl sporty, neboť povalil na zem Feulnera tak, že by se za to profesionální hráči rugby nestyděli.
50
Malli si několikrát vyměnil míč s Freiem, druhý jmenovaný se odhodlal ke střele, která však nedorazila k brance Hitze.
49
S míčem na kopačkách kombinují po delší době domácí fotbalisté. Nicméně jsou od branky hostů příliš daleko, přihrávají si totiž na své polovině.
48
A do třetice Finnbogason. Hosté kombinovali okolo vápna Mohuče, konečnou tomu vystavil po nepřesné přihrávce islandského fotbalisty Bell.
47
Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté, opět se do šance řítil Finnbogason, tentokrát mohutně podporován Bobadillou, ani jeden se však ke střele nedostal. Opět se předvedla obrana Mainzu.
46
Do první příležitosti v této půli zápasu se dostával Finnbogason, nicméně se nedostal přes tři obránce Mohuče.
46
Je za námi první poločas ofenzivního utkání mezi Mainzem a Augsburgem. Celkem padly čtyři branky. Do vedení se dostali v 9. minutě hosté, když se prosadil Caiuby. Následně se však dařilo Mohuči, vyrovnat se povedlo ve 13. minutě Clemensovi a o zhruba deset minut později poslal domácí do vedení De Blasis. Pět minut před koncem první půle srovnal na 2:2 Ku. Čeká nás tak velmi zajímavá druhá půle.
45+1
45+1
Rozhodčí nastavuje jednu minutu nad rámec řádné hrací doby.
45
Přímo z voleje napřáhl Baier, jenže mířil vysoko nad branku domácího gólmana.
44
Obléhání vápna Augsburgu vyústilo ve střelu, kterou má na svědomí Latza. Jeho pokus mířil vedle branky Hitze.
43
Technický problém opraven a hraje se dál. U míče byli krátce domácí, ti se ho však vzdali špatně mířenou přihrávkou.
42
Velmi vtipná situace, která baví diváky. Zničehonic se spustilo kropení trávníku. Směje se dokonce také rozhodčí. A o tom fotbal je.
41
Kohr fauloval na polovině hřiště soupeře, rozhodčí přerušuje hru.
40
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak nyní se musí Córdoba opravdu zlobit za to, co nedal. Z protiútoku se totiž prosazuje KU, jehož výborně našel centrem Feulner. Je srovnáno – 2:2!
38
Tak to je neskutečné! Brankář Hitz se předvedl pohledným zákrokem! Běžel na něho Córdoba, kterému lehce práci ztížili obránci Augsburgu, nicméně toto měl Kolumbijec proměnit. Nestalo se, Hitz skvěle chytá a drží naděje svého týmu na zisk nějakého bodu.
37
Průnikovou přihrávku mezi dva obránce Augsburgu dostal aktivní Córdoba. Dvaadvacetiletého útočníka zastavila píšťalka sudího. Ofsajd.
36
Na střely vedou zhruba deset minut před koncem prvního poločasu domácí, a to v poměru 5:3.
35
Hosté se velmi úporně snaží vyrovnat, nicméně hra je v jejich podání taková nemastná neslaná.
34
Ten rozehrával Bussman, jenže mířil pouze do náručí brankáře hostů, nikoliv na kopačky spoluhráčů.
33
Bussman z levé strany posílal průnikovou přihrávku na Córdobu, kterou jeden z bránících hráčů Augsburgu poslal na rohový kop.
32
Nepříliš pohlednou pasáž, která se nesla ve znamení špatných přihrávek uklidnili hosté. Ti míč uvedou do hry po autovém vhazování.
31
Córdoba centroval z levé strany na Malliho, jenž se po kontaktu s protihráčem skácel k zemi. Rozhodčí faul nepíská, čemuž se domácí fotbalisté Mohuče velmi diví.
30
Míč do hry poslal výkopem Karius. Domácí fotbalisté převzali nad utkáním kontrolu, přesto se hosté jen tak vzdávat nechtějí. Nicméně nebezpečnější je jednoznačně Mohuč.
28
De Blasis na druhé straně z podobné vzdálenosti neuspěl, z následného rohového kopu pšenka domácím nekvetla.
28
Nyní se však Bobadilla ke střele přeci jen dostal. Mířil z hranice vápna, jenže jeho projektil byl příliš slabý, Karius ho chytil.
26
Bobadilla se pokusil krásnou frajeřinkou obehrát Hocka, jenže ten šel do souboje lépe připraven, takže křídelního hráče hostů snadno od míče odstavil.
25
A domácí budou mít další příležitost ke skórování, jelikož se Ku dopustil faulu, který znamená přímý kop.
24
DE BLASIS dostal po chybné rozehrávce hostů ve vápně míč, udělal pohlednou kličku brankářovi Augsburgu a pohodlně poslal svůj celek do vedení – 2:1!
22
Obrovskou šanci spálil Córdoba. Kolumbijský útočník ve službách Mohuče se po centru z pravé strany dostal do zakončení, kdy přímo proti brankářovi nezamířil přesně. Jeho pokus mířil vedle.
21
Nebezpečná situace ve vápně Augsburgu! Po centru z pravé strany se do odkopu zamotali oba domácí stopeři, kteří málem zavařili Hitzovi.
20
Z něho nic není, brankář Augsburgu dostal míč mimo nebezpečnou zónu.
19
Nic z něho nebylo. Na druhé straně se scénář opakuje, tentokrát velmi agresivně trefil Córdobu kapitán Baier. Domácí budou mít výhodu zajímavé standartní situace.
18
Bussman sestřelil tvrdě soupeře, což postřehl rozhodčí, jenž nařídil přímý kop proti brance Mohuče.
17
A vzniklo. Malli se dostal do vápna, kde však proti přesile neuspěl. Navíc zahrál rukou, což postřehl rozhodčí. Míč pro hosty.
16
De Blasis vybojoval v zajímavém rychlostním souboji autové vhazování poblíž branky hostů, vznikne z něho něco zajímavého?
15
Výborné předvídání situace prokázal Karius, jenž zneškodnil přihrávku za obranu, která směřovala na Finnbogasona.
13
A je srovnáno! Do pokutového území hostů se s míčem dostal Malli, přihrál doleva, kde byl rozběhnutý CLEMENS, který nepohrdl obrovskou příležitostí a střelou podél brankáře vyrovnal skóre – 1:1!
12
Tvrdý zákrok předvedl Max, rozhodčí Ittrich mu dává důrazné varování, tvrdou hru nehodlá tolerovat.
11
A už to mohlo být o dvě branky. Brosinski špatně přihrával na brankáře, trefil Finnbogasona, od něhož se balón odrazil těsně vedle pravé tyče domácího brankáře.
10
Outsider se tedy dostává do vedení, bude velmi zajímavé sledovat, jak na to domácí zareagují.
9
Hosté rychle vhodili míč do hry z autu, Finnbogason, který jej přebíral byl faulován, rozhodčí mohl zapískat, přesto citlivě hru pustil s výhodou pro hosty. Kulatý nesmysl následně po pasu Kohra dostal CAIUBY, jemuž se povedlo obstřelit brankáře Kariuse – 0:1!
8
Domácím s rozehrávkou vypomáhá Karius, ti to však nemají příliš jednoduché. Hosté vcelku agresivně napadají. Musím se přiznat, ale to jsem od nich nečekal.
7
Fanoušci pískají na rozhodčího, jenž nyní podle jejich názoru špatně vyhodnotil situaci. Míč do hry pošlou hosté, jelikož se domácí dopustili útočného faulu.
6
Zajímavá situace. Córdoba měl před sebou pouze jednoho obránce, kterému udělal kličku, míč si však příliš předkopl a nezbylo mu nic jiného, než přihrát pod sebe, kam si naběhl Clemes, jenž mohl střílet, přesto zkusil udělat soupeři kličku, nepovedlo se.
5
Rychle o něj přišli. Na své polovině kombinují domácí, snaží se dostat přes zformovanou obranu Augsburgu.
4
První faul v utkání. Córdoba na polovině hřiště ve vzdušném souboji zasáhl Baiera do hlavy. Míč mají hosté.
3
S míčem na kopačkách kombinují hosté. Caiuby necentroval, přihrál pod sebe na Kohra, který vyslal Finnbogasona, jeho přihrávka nemířila přesně, pouze prolétla vápnem.
2
Důležitým obranným zákrokem se prezentoval Hack, jemuž se povedlo odkopnout do autu míč v souboji se sprintujícím protihráčem. Kdyby se mu to nepovedlo, byla by domácí branka pod velkým ohrožením.
1
To nám ten zápas zajímavě začal. První střelu si po třiceti sekundách vypracoval Malli, jenž se pokusil z poměrně velké vzdálenosti přelobovat Hitze, nepovedlo se mu to.
1
Míč do hry uvedli hosté, kteří hrají v černé kombinaci. Domácí nastoupili v červených dresech.
1
Kapitáni Bell a Baier losují, kdo bude mít úvodní výkop.
V Německu je nádherné počasí, slunce svítí, ideální podmínky pro fotbal. Hráči aktuálně přicházejí za doprovodu malých dětí na hřiště, fanoušci skandují. Show brzy začne!
Hlavním rozhodčím je Patrick Ittrich, jenž píská převážně druhou německou ligu. Naposledy jako hlavní sudí rozhodoval bundesligový zápas mezi Herthou a Ingolstadtem. Domácí vyhráli 2:1, Ittrich udělil v utkání pět žlutých karet.

1. FSV Mainz 05: Karius – Brosinski, Bell, Hack, Bussmann – Frei, Latza – Clemens, Mallı, De Blasis – Córdoba.
Náhradníci: Zeaiter – Baumgartlinger, Bengtsson, Bungert, Klement, Moritz, Onisiwo.

FC Augsburg: Hitz – Feulner, Hong Čong-ho, Klavan, Max – Kohr, Baier – Bobadilla, Ku, Caiuby – Finnbogason.
Náhradníci: Manninger – Altintop, Al. Ajeti, Janker, Esswein, Stafylidis, Werner..
1. FSV MAINZ 05

Domácí fotbalisté jsou na tom v porovnání se svým dnešním soupeřem opravdu skvěle. Mainz zažívá dobré časy, neboť bojuje o možnost hrát evropské poháry. Mohuč nasbírala ve 27 zápasech 41 bodů a je na sedmé příčce. Na Evropskou ligu (M'gladbach, Leverkusen) ztrácí pouhý bod a na předkolo Ligy mistrů (Schalke) tři.

Posledních pět utkání
Mainz – Leverkusen 3:1
Bayern Mnichov – Mainz 1:2
Mainz – Darmstadt 0:0
Dortmund – Mainz 2:0
Werder Bremen – Mainz 1:1

Nejlepším kanonýrem celku je Yunus Malli, jenž v nejvyšší německé soutěži nasázel zatím deset branek.
FC AUGSBURG

Hosté jsou ve velmi tíživé situaci, neboť se aktuálně v osmnáctičlenné tabulce nacházejí na 15. místě, které sice znamená, že nesestoupí, přesto je tato pozice děsivá. Navíc Augsburg ve 27 zápasech získal pouhých 27 bodů, což je stejný počet, který nasbíral Frankfurt nacházející se na sestupových příčkách. Hosté by měli přidat, aby na konci sezóny nedrželi pověstného Černého Petra.

Augsburg – M'gladbach 2:2
Hoffenheim – Augsburg 2:1
Augsburg – Leverkusen 3:3
Darmstadt – Augsburg 2:2
Augsburg – Dortmund 1:3

Nejlepším střelcem týmu je sedmigólový Ja-Cheol Koo.
Milan Šplíchal vás vítá u onlajn přenosu utkání, které startuje v 15:30. Střetnou se 1. FSV Mainz 05 a FC Augsburg.