Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Leverkusen - 29. září 2017   20:30

Schalke
34' Goretzka
1:1
(1:0)
Leverkusen
61' Bailey  (L. Bender)
Schalke
Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie (90+1. Meyer), Harit, Goretzka, Oczipka – Konopljanka (84. Di Santo), Embolo (54. Burgstaller).
Nübel – Bentaleb, Burgstaller, Di Santo, Meyer, Reese, Stambouli.
G. Winkmann – C. Bandurski, A. Blos
Veltins Arena, Gelsenkirchen
Leverkusen
Leno (C) – L. Bender, Tah, P. Retsos, Wendell – Aránguiz (46. Havertz), S. Bender – Bellarabi (46. Bailey), Volland, Brandt (82. Kohr) – Alario.
R. Özcan – Bailey, Havertz, Henrichs, Kohr, Mehmedi, Pohjanpalo.

SESTŘIH: Schalke - Leverkusen 1:1. Domácí čekají na výhru tři zápasy

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost, já se s vámi loučím, přejí příjemný zbytek večera a u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Pozápasové statistiky:
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 19:16.
Duel je u konce a nakonec končí nerozhodně 1:1. Schalke neudrželo jednobrankové vedení po poločase. Domácí mohl velice přiblížit ke třem bodům Goretzka, který se dostal k odraženému míči, ale z hranice malého vápna přestřelil. Leverkusen poté byl aktivnější a vyrovnal zásluhou střídajícího Baileyho, jehož centr přizvedl Nastasić a míč zapadl až za Fährmanna. V posledních minutách už jsme velké šance neviděli, jen Bailey se dostal k dobré střele, ale Fährmann udržel remízový stav. Leverkusen se tedy raduje z prvního bodu na hřišti soupeře, Schalke naopak získává bod po dvou prohrách.
90+6'
90+6'
Avšak útočný faul Havertze přerušuje jejich akci, která byla nejspíš poslední v zápase.
90+6'
Faul Wendella, Schalke začíná poslední minutu s míčem na kopačkách.
90+5'
Autové vhazování pro domácí.
90+4'
Krásná individuální akce Baileyho, který si navedl míč do vápna a nebezpečně vypálil šajtlí! Fährmann byl včas na místě a podržel Schalke.
90+4'
Wendell napravil svoji chybu, dobře se vrátil a vybojoval míč pro hráče v červených dresech.
90+4'
Wendellův centr byl velice nepřesný a Schalke míří dopředu.
90+3'
Ještě šance pro Leverkusen, přímý kop z levé strany!
90+2'
Faul DiSanta, míč pro Leverkusen.
90+1'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Max Meyer.
90+1'
Kvůli přestávce s videorozhodčím se nastavuje šest minut!
90'
Baily dlouho držel míč na hranici vápna, ale poté nedokázal najít volného Alaria.
90'
Ostrý skluz McKenniho, za který překvapivě nevidí žlutou kartu.
90'
Míč v zámezí, aut pro Schalke.
89'
Hosté kombinují na útočné polovině, zatím se však nedostávají blíže k šestnáctce.
88'
Posledních pár minut zápasu a Leverkusen začíná akci od brankáře Lena.
87'
Bailey to zkusil přímou střelou, Fährmann se rychle přesunul. Sice míč vyrazil před sebe, ale rychle ho ukryl před dobíhajícím Alariem.
86'
Žlutou kartu dostává Matija Nastasić (FC Schalke 04).
86'
Přímý kop pro Leverkusen po faulu Nastasiće, z ničeho nic šance pro hosty.
85'
Di Santiho hlavičku v klidu pokryl Leno.
85'
Dobrý centr hosté odvrátili k Burgstallerovi, který pálil nebezpečně, ale Leno dokázal míč vytěsnit na další roh. Velký tlak Schalke!
84'
Harit se dostal k odraženému míči, tečovaná střela skončila mimo branku.
84'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jevhen Konopljanka, přichází Franco Di Santo.
83'
Konopljanka centroval do vápna z levé strany a vybojoval pro Schalke rohový kop.
82'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Dominik Kohr.
82'
Alario se vyšplhal nejvýše po centru Brandta z pravé strany, ale hlavičkoval hodně nad.
81'
Goretzka nepřešel přes Wendella a Leverkusen míří dopředu, začíná poslední desetiminutovka utkání, i když rozhodčí asi něco nastaví.
80'
Dlouhá kombinace Schalke skončila střelou Harita po odvráceném centru Oczipky. Harit pálil tvrdě, ale mimo hostující branku.
79'
Domácí u míče na útočné polovině.
79'
Žlutou kartu dostává Kai Havertz (Bayer Leverkusen).
78'
Schalke se snaží aktivně napadat, ale míč zatím nevybojovalo.
77'
Žlutou kartu dostává Wendell (Bayer Leverkusen), za ostrý faul na Caligiuriho.
76'
Leverkusen je mnohem aktivnější a po neuznané brance se snaží vstřelit další, tentokrát regulérní.
75'
Fährmann dobře vyběhl a ukryl míč v rukavicích.
75'
Utkání pokračuje, přímý kop pro Leverkusen.
74'
Žlutou kartu dostává Bastian Oczipka (FC Schalke 04).
71'
Strkanice u postranní čáry, utkání se začíná přiostřovat. Oczipka okopával ležícího Havertze a rozhodčí se půjde podívat na video, jestli nemá udělit třeba i červenou kartu.
70'
Hosté vstřelili branku, která však není uznána kvůli ofsajdu! Alario se dostal k odraženému míči, ale podle rozhodčího stál v ofsajdu. Branka se neuznává.
70'
Oczipka narazil při průniku do vápna do Retsose, faul se nepíská.
69'
Oczipka faulovaný, Schalke rozehrává z vlastní poloviny.
68'
Žlutou kartu dostává Lucas Alario (Bayer Leverkusen), za protesty.
68'
Bailey si pomohl proti McKenniemu faulem.
68'
Schalke se teď nemůže dostat dopředu, naopak je to Leverkusen, který se tlačí za další brankou.
66'
Tah skvěle zasáhl před Burgstallerem, který se snažil dostat k míči v šestnáctce.
66'
Leverkusen centr Oczipky v klidu odvrátil, ale Schalke pokračuje v útočné kombinaci.
65'
Nyní jsou to opět domácí, kteří kombinují a budou mít k dispozici přímý kop po faulu na Konopljanku.
63'
Leverkusen je aktivnější po vstřelené brance a kombinuje kolem půlící čáry.
61'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Neskutečné! Leverkusen z ničeho nic vyrovnává! Leon Bender se právě vrátil na hřiště a nahrál na levou stranu LEONU BAILEYMU, který nejspíše centroval před branku, ale teč Nastaciće zařídila, že se míč snesl přesně k levé tyči bez šance pro domácího gólmana. První branka pro Baileyho v Bundeslize!
59'
Oczipkův centr odvrátil Alario s lehkými problémy do autu.
59'
Konopljanka se přiřítil do vápna a vybojoval rohový kop, Leverkusen pokračuje v deseti.
58'
Ošetřovaným byl Lars Bender, který bude po dalším ošetřením mimo hřiště snad pokračovat ve hře.
57'
Na zemi zůstává jeden z hostující hráčů a musí být ošetřován.
56'
Goretzka se dostal k propadlému míči a z hranice malého vápna ho napálil z voleje trestuhodně nad branku Leverkusenu! To byla ohromná šance Schalke, kterou střelec prvního gólu nevyužil.
56'
Schalke vyrazilo dopředu a Konopljanka vybojoval faul na svou osobu, přímý kop pro domácí z levé strany.
55'
Wendell vybojoval míč na levé straně, ale Bender o něj poté přišel.
55'
Fährmann vyboxoval míč do bezpečí.
54'
Wendell našel na levé straně Brandta, který vybojoval rohový kop.
54'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Guido Burgstaller.
53'
Embolo se řítil za dlouhou přihrávkou, ale Tah zasáhl včas a odvrátil míč k Lenovi.
52'
Naldo předvedl dobrý obranný zákrok a Schalke může dopředu po faulu na Embola.
51'
Embelo fauloval na polovině, míč pro Leverkusen.
50'
Následným centrům Leverkusenu se domácí ubránili a kombinují na vlastní polovině.
49'
Krásná kombinace hostů až k Alariovi, Wendell ho našel přesnou přihrávkou ve vápně, hostující útočník střílel šajtlí, ale jen do prostoru, kde byl připravený Fährmann.
48'
Skvělý obranný zákrok Oczipky proti Retsosovi ve vápně, domácí záložník se toho nebál a vypíchl míč skluzem.
48'
Po chybě v domácí rozehrávce je Leverkusen u míče.
47'
Schalke začíná s míčem na kopačkách, Caligiuri však na pravé straně nepřešel přes Wendella.
46'
Dvojí střídání pro hosty na úvod druhého poločasu! Uvidíme, co to udělá s vývojem na hřišti.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Charles Aránguiz, přichází Kai Havertz.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Leon Bailey.
46'
Hráči se vracejí zpět na trávník, druhá půle může začít za malý moment.
Do šaten odcházejí spokojenější domácí, kteří vedou 1:0. Schalke může děkovat Leonu Goretzkovi, který zařídil vedení krásnou ranou z přímého kopu. Leverkusen začal utkání mnohem aktivněji, držel míč na kopačkách většinu času, ale do šancí se nedostával. Schalke poté vstřelilo úvodní gól, do další šance se dostal Konopljanka, ale Leno tentokrát svůj tým podržel. V závěru opět kombinovali hosté, do šance se dostal Brandt, ale Fährmann si s jeho tvrdou střelou poradil.

Druhý poločas začne přibližně v 21:32.
45+1'
45+1'
Harit falovaný na půli hřiště, první poločas právě končí.
45+1'
Z rohového kopu se domácí bez problému ubránili, nastavuje se jedna minuta.
45'
Brandt se dostal po sraženém centru k míči a vypálil tvrdě z první! Fährmann se zvládl přemístit a vyrazil míč na roh.
45'
Embolo srazil zezadu Wendella, Leverkusen začíná poslední minutu první půle s míčem na kopačkách.
44'
Bellerabiho sražený centr končí v rukavicích domácího brankáře Fährmanna.
43'
Konopljanka poslal k zemi u postranní čáry Retsose. Leverkusen má ještě pár minut na srovnání do konce první půle.
42'
Krásná patička na Oczipku, který našel ve vápně nabíhajícího Goretzku. Ten se snažil natlačil míč do horního rohu, ale branku o kus minul.
40'
Volland střílel, ale nemířil tak přesně, jako Goretzka. Fährmann dokázal míč vyrazit. Alario sice ještě chtěl dorážet, ale hrál jen z ofsajdu.
39'
Bellerabi vybojoval pro hosty přímý kop z pravé strany, rovněž dobrá pozice, ale je to o trochu dále, než v případě první branky Schalke.
38'
Schalke povzbuzeno úvodní brankou napadá rozehrávku Leverkusenu, což hostům činí veliké problémy a musí jen odkopávat.
37'
Konopljanka rozehrál roh a našel hlavu Nalda, který hlavičkoval o zem nad branku Leverkusenu.
36'
Dobrá střela Konopljanky z levé strany, Leno zvládl míč vytěsnit na roh!
34'
Schalke právě vstřelilo branku!
K míči se postavil LEON GORETZKA a naprosto famózně ho zakroutil přes zeď k pravé tyči! Brankář Leno se ani nepohnul a Schalke jde z první velké šance do vedení, přestože Leverkusen dlouho držel míč na kopačkách.
33'
Bellerabi fauloval Harita, zajímavý přímý kop pro Schalke!
32'
Přihrávka Taha byla velice nepřesná a Schalke tak může kombinovat, začíná z vlastní poloviny.
31'
Konopljanka si navedl míč na střed, snažil se najít ve vápně někoho v modrém, hosté zasáhli včas.
31'
Fährmann vyběhl proti přihrávce na Alaria a odhlavičkoval míč daleko od branky.
30'
Stále čekáme na první vážnější příležitost v utkání, Leverkusen je opět na míči, ale zatím se nedokáže přiblížit k šestnáctce Schalke.
29'
Leverkusen se ubránil a odvrátil míč až k Fährmannovi, který odevzdal balon hostům příliš dlouhým odkopem.
28'
Caligiuri dostal krásnou přihrávku od Goretzky na pravou stranu, prvním dotekem si hodil míč do vápna, vystřelil, ale hostující obránci se vrátili včas a srazili míč na roh.
27'
Oczipka sice našel hlavu Goretzky, ale ten hlavičkoval zády k brance a z velké dálky, bez šance na úspěch.
27'
Harit faulovaný u postranní čáry, přímý kop pro domácí z pravé strany rozehraje Oczipka.
26'
Schalke nyní začalo hrát aktivněji a kontroluje míč.
25'
Naopak přišlo přečíslení Leverkusenu, avšak Brandt ho zazdil špatnou přihrávkou. To je velká škoda pro hosty.
25'
Míč byl ještě tečován, ale z rohového kopu domácí nic nevytvořili.
24'
Dobrá obranná hra Kehrera a Schalke vyrazilo dopředu, Harit se dostal k centru, který hosté odvrátili jen k Oczipkovi, jenž pálil z levé straně po zemi těsně vedle!
23'
Dnešní oslavenec Konopljanka (28. narozeniny) se dostal k centru z levé strany, musel však hrát přes obránce a centr se mu vůbec nepovedl.
22'
Schalke se tlačilo do rychlého protiútoku, ten nevyšel, a tak rozhodčí odpískal předchozí faul na Kehrera, po němž nechal výhodu.
22'
Hosté aktivním napadáním vybojovali míč na své kopačky.
21'
Konopljanka sice stihl míč na hrací ploše, avšak poté už z těžké pozice nedokázal vymyslet pro Schalke nic kloudného.
20'
Harit se snažil obejít ve vápně hostujícího obránce, upadl, ale tady se rozhodně penalta pískat nedala.
20'
Volland měl na levé straně hodně prostoru, hledal před brankou Alaria, ale pro míč si včas došel domácí gólman Fährmann.
19'
Domácím zatím ale dopředu nic nevychází a každá jejich akce je ukončena hned v jejím zárodku.
18'
Přihrávka Larse Bendera dopředu nebyla dobrá, míč doputoval až k Fährmannovi.
17'
Goretzka fauloval, Schalke nedokáže držet míč delší dobu na kopačkách.
17'
Dobrý přechod hostů do útoku, Bellerabi se dostal k centru, ale ten našel jen rukavice připraveného Fährmanna.
16'
Wendellův centr domácí bez problémů odvrátili. Zatím je to však hlavně Leverkusen, který dominuje hře a drží míč 71 % času!
15'
Retsos vybojoval pro hosty první rohový kop v zápase.
15'
Retsos hledal spoluhráče před brankou, to se mu nepovedlo, ale k míči se dostal Lars Bender, jehož střela byla sražená.
14'
Oczipka zasáhl na levé straně včas a odehrál míč před Ballarabim do autu.
13'
Přihrávka na Caligiuriho byla příliš vysoký, krajní záložník Schalke na míč neměl šanci dosáhnout.
12'
Volland se hlásil o přihrávku, ale podklouzl a domácí vyrazili dopředu. Jejich protiakce však neměla dlouhého trvání a opět jsou to hráči v červených dresech, kteří kombinují.
11'
Embolo fauloval při zpracování míče Taha, takže hosté pokračují v kombinaci.
10'
Leverkusen dlouho kombinuje a nepouští domácí k míči, ti však zatím brání pozorně a nepouštějí hosty do míče.
9'
Hosté nakonec rozehráli nakrátko a s dlouhou kombinací se dostali až k Lenovi.
8'
Goretzka fauloval Aránguize, standardka pro hosty. V Gelsenkirchenu poměrně silně prší, brankáři mohou mít se skákavými střelami problém.
7'
Embolo si pomohl při zpracování míče rukou, Leverkusen může rozehrávat z půle hřiště.
7'
Bellerabi napadal příliš důrazně a fauloval.
6'
Konopljanka nepřešel přes hostující obranu a Leverkusen rozjíždí další útočnou akci.
5'
Wendellova střela sražená, následný jeho centr domácí odvrátili.
5'
Embolo faulovaný ve středu hřiště, Schalke může kombinovat.
4'
Podle rozhodčích šel míč do autu od Oczipky, což se nelíbí ani záložníkovi Schalke, ani domácím fanouškům.
3'
Volland faulovaný, Leverkusen u míče na útočné polovině.
3'
Harit nabil na střed McKenniemu, ten se rozhodl pro střelu, ale pravačkou branku hostů o dost netrefil.
2'
Schalke u míče a rozjíždí útočnou akci z vlastní poloviny.
1'
Alario to přehnal s napadáním a podkopl Fährmanna, který váhal s rozehrávkou.
1'
Rozehrávku má hostující Leverkusen, domácí začínají s aktivním napadáním.
1'
Nic už nebrání startu tohoto utkání!
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše, hosté budou hrát v červených dresech, domácí klasicky v modrých.
Poslední duel skončil venkovní výhrou Schalke 4:1, předtím naopak Leverkusen venku zvítězil 1:0. Tento duel nemá velkého favorita. Prolomí Schalke sérii dvou porážek, nebo se z prvních venkovních bodů bude radovat Leverkusen?

FC Schalke 04: Fährmann (C) – Kehrer, Naldo, Nastasić – D. Caligiuri, McKennie, Harit, Goretzka, Oczipka – Konopljanka, Embolo.
Náhradníci: Nübel – Bentaleb, Burgstaller, Di Santo, Meyer, Reese, Stambouli.

Bayer Leverkusen: Leno (C) – L. Bender, Tah, P. Retsos, Wendell – Aránguiz, S. Bender – Bellarabi, Volland, Brandt – Alario.
Náhradníci: R. Özcan – Bailey, Havertz, Henrichs, Kohr, Mehmedi, Pohjanpalo.

Rozhodčí: G. Winkmann – C. Bandurski, A. Blos.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V páteční předehrávce sedmého kola Bundesligy nás čeká zápas mezi Schalke a Leverkusenem. Tým z Gelsenkirchenu si bude chtít spravit náladu po dvou nevydařených zápasech bez vstřelené branky. Schalke totiž absolutně nezvládlo dva náročné zápasy za sebou, když prohrálo postupně s Bayernem a Hoffenheimem při celkovém skóre 0:5. Dnes však domácí také nečeká jednoduchý soupeř. Leverkusen je kvalitní tým, kterému se však příliš nepovedla minulá sezona a dobře nevstoupil ani do té letošní. První výhry se Bayer dočkal až ve čtvrtém kole, kdy porazil doma 4:0 Freiburg. Leverkusen má však zatím velké potíže na venkovních hřištích, kde nezískal ve třech zápasech ani jeden bod. Prolomí tuto nelichotivou sérii dnes proti Schalke?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.