Bundesliga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stuttgart : Werder - 21. dubna 2018   15:30

Stuttgart
14' Gentner (Emiliano Insúa) • 90+3' Özcan (Donis)
2:0
(1:0)
Stuttgart
Zieler – Pavard, Baumgartl, Badstuber, Emiliano Insúa – Gentner (C), Ascacibar, Aogo, Thommy (69. Donis) – Ginczek (59. Özcan), Mario Gómez (83. Kamiński).
Meyer – Donis, Akolo, Mangala, Özcan, Bruun Larsen, Kamiński.
Storks – Dietz, Beitinger
Mercedes-Benz Arena, Stuttgart
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Bargfrede, Gondorf (74. Junuzović) – Belfodil (73. Jóhannsson), M. Kruse (C), Kainz (64. Rašica).
Drobný – Bauer, Jóhannsson, Rašica, Langkamp, Junuzović, J. Eggestein.

Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 4:4. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 9:18.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a Stuttgart vítězí v domácím prostoru nad Werderem Brémy 2:0.

Opatrný začátek zápasu utnul již ve čtrnácté minutě kapitán Stuttgartu Christian Gertner, který se pověsil do vzduchu a Insúův centr poslal hlavou přesně k pravé tyči. Následně si domácí celek vytvořil další tlak, ale Pavlenka už další střelu za svá záda nepustil. Také druhá půle začala velmi opatrně. Brémy se dostávaly více do hry, ale na vyrovnání to nestačilo. Naopak v samotném závěru přidal pojistku na 2:0 střídající Berkay Özcan.

V dresu Brém odehráli celý zápas Jiří Pavlenka i Theodor Gebre Selassie.
90+4'
90+3'
Stuttgart právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Donis se uvolnil na levé straně, dokázal se dostat do otevřené obrany, poté oslovil přihrávkou střídajícího BERKAYE ÖZCANA, který si již před prázdnou brankou věděl rady. Tři body dnes zůstanou ve Stuttgartu.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Pavlenka ještě drží naděje Brém na bodový zisk. Gentner postupoval s Donisem na jediného obránce, kapitán Stuttgartu ale akci výrazně zpomalil a poté končí Donisova střela jen na skvělém českém brankáři.
89'
Holger Badstuber je dnes naprosto neprostupný. Nyní to zkoušel Kruse, ale i hostující kapitán ztroskotal na Badstuberovi ještě před vápnem Stuttgartu.
88'
Gebre Selassie skvěle nabíhal na pravé straně, poté poslal přesný přízemní centr ke vzdálenější tyči, kde byl Bargfrede, ale tomu se pod nohy vrhl Baumgartl, který zablokoval hostující střelu.
87'
Donis si dělal až příliš agresivně místo u míče. Přepadl přes ležícího Friedla, který ale byl na trávníku po souboji právě s Donisem.
86'
Hosté jsou stále bez míče. Dlouhý odkop Brém skvěle zpracoval Badstuber, pomohl si přihrávkou na Zielera a poté s klidem rozehrál k Aogovi.
85'
Brémám již příliš času na srovnává nezbývá. Nyní navíc fauloval u středového kruhu Friedl a hra se tak přesune na polovinu hostujícího týmu.
83'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Mario Gómez, přichází Marcin Kamiński.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Donis si nyní zpracoval dlouhou přihrávku z vlastní poloviny a dokonce vypálil. Pavlenka byl u své tyče včas.
82'
Brémy se rozhodně nevzdávají. Rašica chtěl najít rozběhnutého Friedla, ale svou přihrávku přetáhl až za koncovou lajnu. Zieler může rozehrávat od své branky.
81'
Stuttgartu už stačí držet míč daleko od vlastní branky. Insúa nebyl ve druhém poločase téměř vůbec vidět, ale nyní je nachytán v ofsajdu.
80'
Hostům nevychází finální fáze. Tentokrát centroval do vápna aktivní Rašica, ale nikdo v zeleném se do zakončení nedostal.
78'
Ascacibar byl přidržen u pravé postranní lajny Junuzovičem. Domácí záložník se hodně zlobil, ale žlutá karta to pro střídajícího Junuzoviče nebude.
77'
Stuttgart se začíná zatahovat do obrany a nechává hrát Brémy. Zdálo se, že byl Gómez faulován ve vápně, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat, vše ukončil nepřesnou střelou Donis.
76'
Rašica vybojoval autové vhazování pro svůj celek v blízkosti vápna. Následně se ale balon odrazil za postranní lajnu právě od Friedla a balon tak mají domácí.
75'
Max Kruse měl před vápnem dostatek času na zpracování přihrávky z pravé strany. Kapitánovi Brém to ale trvalo déle než by potřeboval a toho využil k obrannému zákroku Badstuber.
74'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jerôme Gondorf, přichází Zlatko Junuzović.
73'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ishak Belfodil, přichází Aron Jóhannsson.
72'
Po delší době si Stuttgart vypracoval rohový kop. Santiago Ascacibar kroutil míč před Pavlenku, český brankář se dokázal prosadit, vyboxoval míč a následně je pískán domácí faul.
71'
Brémy přitvrzují v soubojích. Nyní sestřelil ve středu pole Eggestein Aoga. Domácí ale rozehráli jen do kombinace a balon se nakonec dostal až k Zielerovi.
70'
Brémy se musí delší dobu bránit, ale právě z obrany vyráží na nebezpečné protiútoku. Jeden takový ale nyní stopl ještě před šestnáctkou Badstuber.
69'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Anastasios Donis.
68'
Blesková akce Brém brankou nekončí. Střídající Rašica se skvěle uvolnil našel následně zcela osamoceného Belfodila, který ale skákavou přihrávku nedokázal dostat do sítě.
67'
Dennis Aogo centroval do vápna z volného přímého kopu. Ve vápně před Pavlenkou ale vše vyřešil Moisander, který hlavičkoval daleko od českého brankáře.
66'
Gómez se zničehonic opřel do balonu, z hranice vápna pálil levačkou ze vzdálenější tyči. Pavlenka na jeho pokus vůbec nereagoval a mohl si oddechnout, když míč zamířil metr vedle.
65'
Gebre Selassie je hodně aktivní ve druhém poločase, ale zatím to k ničemu nevede. Akce českého obránce končí povětšinou ještě před vápnem.
64'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Florian Kainz, přichází Milot Rašica.
63'
Gebre Selassie si to namířil od pravé postranní lajny přímo do vápna. Krajní obránce české reprezentace chtěl ještě vylepšit pozici na Belfodila, ale obrana domácího týmu znovu obstála.
62'
Domácí už nemají takovou převahu jako v prvním poločase. Nyní to ale zkusil středem Aogo společně s Ascacibarem. Argentinsko-německá spolupráce ale skončila velmi záhy.
61'
Friedl následně na druhém kraji trávníku posouval míč do vápna na Eggesteina, ten ještě hledal Kruseho, ale k němu se již balon nemohl přes trojici obránců dostat.
60'
Po hodině hry se pokoušel prosadit na pravém kraji Gentner. Postup domácího kapitána ale zastavil Friedl a akce Stuttgartu končí bez zakončení.
59'
Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Daniel Ginczek, přichází Berkay Özcan.
58'
Už to vypadalo, že by hosté mohli dostat do jasné příležitosti, ale Kruse poslal mizernou přihrávku na Kainze a toho využil bránící Badstuber.
57'
Baumgartl si to namířil s míčem až téměř do pokutového území hostujícího celku. Po pádu se dožadoval odpískání faulu, ale hlavní rozhodčí nechává hru pokračovat.
56'
Theodor Gebre Selassie se pokoušel projít kolem Aoga, ale ztratil balon ještě před vápnem. Následně musel zastavit brejk Stuttgartu faulem Gondorf.
55'
Domácí chtějí po velké šanci Werderu uklidnit hru postupnou kombinací. ve středu pole operoval s míčem u nohy Gómez. Ten si ale pomohl faulem a hosté mohli rozehrávat. Do cesty se ale postavil Ginczek, který za zbrždění rozehrávky dostává žlutou kartu.
53'
Brémy nebyly daleko od vyrovnání. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Kruse, ale míč poslal jen do připraveného Zielera. Brankář Stuttgartu skvěle míč vyrazil daleko z vápna.
52'
Stuttgart kontroluje hru i ve druhém poločase. Pavard si pohlídal náběh Gondorfa, bez potíží ho odclonil tělem a míč skončil za brankovou lajnou.
51'
Následně po rohovém kopu se už ale brankář domácího týmu zapojit nemusel. Badstuber s lehkostí odpravil míč z vápna Stuttgartu.
50'
Moisander rozehrál akci Brém až téměř od vlastního vápna Finský stoper hostujícího celku ale poslal míč jen do souboje Krusemu. Ten ale udržel balon pro Gebre Selassieho a nakonec pálil z hranice vápna Belfodil. Zieler musel vyrážet míč ze své branky.
49'
Aogo ale necentroval dokonale do prostoru před Pavlenkou. Na zadní tyči odpravil míč do bezpečí Eggstein. Stuttgart pokračoval rohovým kopem, ale míč následně končí jen u Pavlenky.
48'
Eggestein nyní musel řešit ztrátu Gondorfa faulem. Hra se tak přesouvá před českého brankáře Werderu.
47'
Fotbalisté Werderu rozehráli druhou část zápasu ze středového kruhu. Eggestein hledal na pravé straně rozběhnutého Gebre Selassieho, ale ten byl ubráněn Pavardem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:33.
Jedna nastavená minuta uplynula a první poločas tak končí lépe pro domácí Stuttgart, který vede nad Werderem Brémy 1:0.

Opatrný začátek zápasu utnul již ve čtrnácté minutě kapitán Stuttgartu Christian Gertner, který se pověsil do vzduchu a Insúův centr poslal hlavou přesně k pravé tyči. Následně si domácí celek vytvořil další tlak, ale Pavlenka už další střelu za svá záda nepustil. Brémy se k žádné slibnější situaci nedostaly.
45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Gebre Selassie spolupracoval na pravém kraji s Eggesteinem, následně se dostal ve vápně k balonu Florian Kainz, ale ve slibné pozici poslal svou střelu jen vedle vzdálenější tyče.
44'
Minutu před pauzou se zjevil u míče střelec zatím jediné branky. Gentnera ale dokázal ubránit Moisander. Následně si finský stoper pomohl přihrávkou k Pavlenkovi.
43'
Theodor Gebre Selassie vhazoval v blízkosti rohového praporku. Až do vápna ale míč nevhodil a toho využili domácí k rychlému brejku. Vše musel před Gómezem řešit ve skluzu Veljkovič.
41'
Ascacibar si výborně posunul míč před Bargfredeho a ten ho zezadu poslal k zemi. Hlavní rozhodčí byl blízko a faul hostujícího záložníka oceňuje žlutou kartou.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Zdá se, že Brémy už dokázaly překonat dlouhý čas strávený v obraně a nyní se budou pokoušet vyrovnat.
39'
Před Eggesteinem se otevíral zajímavý prostor ve středu trávníku. Obránci Stuttgartu couvali až ke svému vápnu, ale záložník Brém vše zakončil jen mizernou přihrávkou na Belfodila.
38'
Florian Kainz rozehrál o rohového praporku, ale ve vápně znovu uspěla jen domácí obrana. Kruse ani naskakující Eggestein neuspěli.
37'
Brémy se ubránily dlouhému tlaku domácího celku a vydaly se do útoku. Belfodilova přihrávka do vápna je zblokována Pavardem na rohový kop.
36'
Daniel Ginczek mohl už pálit, ale se skákajícím balonem si nevěděl rady a tak raději přihrával na Gómeze, ale ten už se míči nedostal.
35'
Domácí zůstávají na dostřel českému brankáři. Až nyní se podařilo Friedlovi odpálit míč alespoň k půlící lajně do zámezí.
34'
Bargfrede sestřelil před vápnem Thommyho a rozehrával se volný přímý kop v nebezpečné pozici. Pavlenka si nechal postavit hned šestičlennou zeď. Po Ginczekově střele musel český brankář vyrážet míč ze své branky.
33'
Stuttgart je zatím jasně lepším týmem. Gómez vybojoval míč ve středu pole, poté dokázal centrovat Insúa, který hledal zpět Maria Gómeze, ale ten v obležení nemohl hlavičkovat.
32'
Už to vypadalo, že se by do útoku mohli dostat také hosté. Belfodil rozběhl Friedla, ale ten si neporadil hned s prvním obráncem Stuttgartu.
31'
Philipp Bargfrede zaváhal při rozehrávce a jen tak tak, že se domácí nedostali do šance. Naštěstí pro Brémy se dokázal vrátit Moisander a míč odpálil do bezpečí.
30'
Po půlhodině hry vede domácí Stuttgart stále o jednu branku. Nyní se provinil faulem v pokutovém území právě Mario Gómez, který si přidržel soupeře ze dres.
29'
A už to mohlo být o dvě branky. Insúa skvěle našel Gómeze, který se ve vápně obtočil kolem Veljkoviče, ale poté v pádu zakončoval jen těsně vedle levé tyče.
28'
Mario Gómez parádně kroutil míč před Pavlenku. Thommy si skvěle naběhl, ale míč před českým brankářem tečovat nedokázal.
27'
Theodor Gebre Selassie vhazoval u středové lajny, ale našel jen domácího Ginczeka. Následoval faul Moisandera a Stuttgart má další šanci na ohrožení Pavlenkovy branky.
26'
Stuttgart znovu v náporu. Insúa bojoval na pravé straně o další nebezpečný centr, ale jako při zatím jediné brance se to nyní krajnímu obránci domácího týmu nepodařilo.
24'
Belfodil našel Kruseho, který se ale více zabýval soubojem s Badstuberem a balon mu tak utekl až k brankáři Stuttgartu.
23'
Gebre Selassie znovu fauluje a hosté se musí stáhnout k vlastní brance. Český obránce zatáhl unikajícího Thommyho, po rozehrávce se dostal k balonu ale jen Pavlenka.
22'
Hostující tým si vytvořil tlak před vápnem Stuttgartu, ale střela nepřišla. Kainz si posouval míč na krátkou vzdálenost s Belfodilem, ale ani jeden se k ohrožení branky neodhodlal.
21'
Brémy měly další rohový kop. O něj se tentokrát postaral Kruse, ale ani hostující kapitán nedokázal dokonale naservírovat míč před Zielera.
20'
Florian Kainz centroval od rohového praporku před Zielera, ale domácí obrana znovu obstála na jedničku. Odpálený balon sebral na středu trávníku Friedl.
19'
Zmatky v obraně hostujícího týmu vyřešil až nekompromisním odkopem Veljkovič. Právě po jeho odkopu se dostal na druhé straně k centru Gondorf a je z toho dokonce rohový kop.
18'
Z volného přímého kopu centroval Eggestein. Na zadní tyči hlídkoval Belfodil, ale je pískán ofsajd právě útočníka z Alžírska.
17'
Nyní ale fauloval před vlastním vápnem Insúa Gondrofa a Brémy mají k dispozici nadějnou pozici pro ohrožení branky.
16'
Brémy se pokoušejí rychle srovnat krok, ale Krusemu utekl balon za koncovou lajnu a rozehrávat tak budou domácí.
14'
Stuttgart jde do vedení z první velké příležitosti! Insúa se perfektně uvolnil na kraji vápna, dokázal snadno odcentrovat do vápna, kde už čekal na hlavičku kapitán domácího týmu CHRISTIAN GERTNER, který umístil míč z blízkosti za Pavlenkova záda.
14'
Stuttgart začal znovu až od svého brankáře. Zieler vyhodil míč téměř ke středu trávníku, kde se provinil faulem v souboji s Badstuberem Gebre Selassie.
13'
Opatrný úvod zápasu pokračuje. Moisander s velkým přehledem odpálil míč na tribunu před útočícím Gómezem. Obrany zatím vítězí nad útočníky.
11'
Max Kruse bojoval o rohový kop, ale míč se nakonec odrazil právě od hostujícího kapitána za brankovou lajnu. Odkopávat tak může Zieler.
10'
První desetiminutovka nebezpečnější šanci u jedné z branek nepřinesla. Erik Thommy se nyní skácel na trávník po souboji s Gondorfem. Po přerušení hry se ale zvedá a může se pokračovat.
9'
Tentokrát se faulem provinil Erik Thommy. Brémy tak snadno získávají míč ve střední části trávníku.
8'
Tvrdý faul předvedl u levé postranní lajny Kainz. Útočník Brém při napadání zbytečně šlapákem udeřil rozehrávajícího Badstubera a je za to potrestán žlutou kartou.
7'
Teď už ale přišla střela. Bergfrede se napřáhl na pětadvaceti metrech od branky Stuttgartu, míč ale mezi tři tyče neumístil. Zeiler kontroloval celou situaci u své tyče.
6'
Gebre Selassie se pokoušel poprvé centrovat před Zielera, ale balon přetáhl přes celé vápno až za postranní lajnu. Domácí mohou být zatím v klidu.
5'
Jerome Gondorf měl u pravé postranní lajně dostatek prostoru, ale neporadil si se zpracováním. Míč mu přeskočil kopačku a končí v zámezí.
4'
Domácí hráči pokračují v držení míče. Aogo hledal na pravé straně Ginczeka, ale byl velmi snadno ubráněn Friedlem. Brémy se tak dostávají k balonu.
3'
Stuttgart začal až od svého brankáře Rona-Roberta Zielera. Insúa držel míč na levém kraji, následně oslovil rychlého Gentnera, ale ne už našel centrem jen připraveného Pavlenku.
2'
Domácí fotbalisté rozehráli úvodní poločas ze středového kruhu. K balonu se ale bleskově dostal Gebre Selassie, který ale v náběhu fauloval bránícího Pavarda.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas jednatřicátého kola nejvyšší německé soutěže Bundesligy tak může za několik málo okamžiků začít.
V základní sestavě Brém již tradičně nastupuje i české duo. Jiří Pavlenka s Theodorem Gebre Selassiem budou čelit Stuttgartu od úvodní minuty. Jaroslav Drobný kryje záda bývalému brankáři Ostravy, nebo pražské Slavie z lavičky náhradníků.

VfB Stuttgart: Zieler – Pavard, Baumgartl, Badstuber, Emiliano Insúa – Gentner (C), Ascacibar, Aogo, Thommy – Ginczek, Mario Gómez.
Náhradníci: Meyer – Donis, Akolo, Mangala, Özcan, Bruun Larsen, Kamiński.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Bargfrede, Gondorf – Belfodil, M. Kruse (C), Kainz.
Náhradníci: Drobný – Bauer, Jóhannsson, Rašica, Langkamp, Junuzović, J. Eggestein.

VfB Stuttgart

Stuttgart se po roce vrátil mezi německou elitu. Sezonu v druhé Bundeslize odehrál v vynikající formě. Z absolvovaných 34 zápasů se jen sedmkrát musel sklonit před soupeřem a suverénně z prvního místo postoupil znovu do nejvyšší německé soutěže.

V nové sezoně se daří Stuttgartu střídavě. Až v poslední době se daří týmů z jihu Německa pravidelně sbírat body i na trávníku soupeře. Na desátou pozici se Stuttgart vyšplhal především po parádním vstupu do roku 2018. Když v třinácti odehraných zápasech prohrál jen třikrát. Před týdnem přišel Stuttgart o dva body až v nastaveném čase druhého poločasu. Hannover stačil vyrovnat brankou Fullkruga na konečných 1:1 v posledních sekundách.
Werder Brémy

Brémy pokukovaly v minulé sezoně na příčky zaručující evropské poháry. Především tři závěrečné prohry po přestřelkách 3:4 s Kolínem nad Rýnem, 3:5 s Hoffenheimem a 3:4 s Dortmundem odsoudily Brémy na konečné osmé místo bez pohárové Evropy.

V nové sezoně Brémy rozhodně nezačaly ideálně. Na první výhru čekala česká trojice v dresu Brém Jiří Pavlenka, Jaroslav Drobný a Theodor Gebre Selassie až do dvanáctého kola. V něm se Brémám podařilo přehrát vysoko 4:0 Hannover. Od té doby se Brémy výrazně prokousaly tabulkou až mimo místa sestupu, aktuálně na dvanáctou pozici. Poslední dva zápasy ale už nevyšly podle představ. Nejprve přišla porážka 1:2 v Hannoveru, před týdnem poté Brémy uhrály v domácím prostředí proti Lipsku remízu 1:1.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší německá soutěže Bundesliga pokračuje již jednatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Stuttgartu, který před domácím publikem přivítá Werder Brémy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.