Bundesliga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Frankfurt - 24. listopadu 2018   15:30

Augsburg
90' Córdova (Caiuby)
1:3
(0:1)
Frankfurt
1' de Guzmán  (Haller) • 47' Haller  (Jović) • 68' Rebić  (D. da Costa)
Augsburg
Luthe – Hinteregger, R. Khedira, Gouweleeuw – Max, Baier (C), Jensen (46. Richter), Schmid – Gregoritsch (82. Córdova), Schieber (72. Ku Ja-Čeol), Caiuby.
Leneis – Córdova, Danso, Framberger, Či Tong-won, Ku Ja-Čeol, Richter.
F. Zwayer
WWK Arena, Augsburg
Frankfurt
Trapp – D. Abraham (C) (5. Russ), Hasebe, N'Dicka – D. da Costa, de Guzmán (90. Willems), G. Fernandes, Kostić – Rebić, Haller, Jović (79. Gaćinović).
Rönnow – Gaćinović, Hrgota, N. Müller, Russ, Tawatha, Willems.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 10:7. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 3:12.
Druhý poločas nám taktéž přinesl vyrovnanou hru. Augsburg se stále snažil, ale jeho soupeř trestal jeho chyby v obraně a postupně se dostal do pohodlného tří brankového náskoku. Augsburg i přesto nepřestal hrát svou hru a nakonec se v poslední minutě dokázal jednou prosadit.
Hosté potvrdili, že nyní mají slušnou formu a z Augsburgu si odváží další povinné tři body do tabulky.
90+3'
90+2'
Rohový kop nepřinesl nic zásadního, ale domácí se i nadále zdržujíc v blízkosti branky soupeře a v závěru si vytváří tlak.
90+1'
Po pravé straně utekl Caiuby a jeho zakončení musel Trapp vyškrábnout na roh, no, domácí se rozjeli a nebyli daleko od své druhé branky.
90'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak přece se jen domácím podařilo skórovat! Po rohovém kopu míč proletěl až na druhou stranu hřiště, odkud jej ihned vrátil zpět do před brankového prostoru Caiuba a SERGIO CÓRDOVA z první dává první branku svého celku.
90'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jonathan de Guzmán, přichází Jetro Willems.
88'
Po delší době se dostávají hosté dopředu, ale tentokrát nehrozili před brankou soupeře.
87'
Střela v podání Baiera nebyla vůbec špatná a míč se nakonec snesl kolem levé tyče!
86'
Nyní propadl míč až k brankáři Trappovi, ale kolem něho bylo čisto a měl čas na chycení míče a následně rozehrává od své branky.
85'
Eintracht však svého soka nepouští do pokutového území a v poklidu se brání mimo svou šestnáctku.
84'
Stále sledujeme kombinaci domácích, kteří by rádi vstřelili alespoň čestnou branku, kterou by si za svou snahu po celý zápas určitě zasloužili.
83'
Kombinace na pravé straně nakonec nedopadla dle představ domácích a hosté se brání jen za cenu dlouhého odkopu míče k polovině hřiště.
82'
Aktivní Michael Gregoritsch se tedy dnes neprosadí a nahrazuje jej na zbytek zápasu Sergio Córdova. Ve druhém poločase však Michael Gregoritsch již tolik vidět nebyl.
82'
Ante Rebić se dostal do ofsajdu, ale tomu příliš nevadí, dnes se již prosadil a svým způsobem má dnes splněno.
81'
Nyní byli vytlačeni až ke své brance a domácí snaha nyní pokračuje rozehrávkou Lutheho.
80'
Augsburg se opět vrátil ke hře, kdy obtěžuje svého soka před jeho brankou. Eintracht ví, že už nemusí a stačí se mu poctivě bránit.
79'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Luka Jović, přichází Mijat Gaćinović.
76'
Hezky vystřelil Philipp Max a Trapp skokem ke své levé tyči vyškrábl míč letící do levé šibenice! Domácí by si za svou aktivitu směrem dopředu rozhodně zasloužili branku v dnešním utkání. Zatím jim není příliš přáno.
75'
Daniel Baier vyslal přízemní střelu, se kterou neměl Kevin Trapp větší problémy a chytá míč do svých rukavic.
74'
Hra se nám přestěhovala k polovině hřiště, odkud se hostům daří dostávat k útočným výpadům na polovinu soupeře.
73'
Caiuby nyní udělal pořádný vítr v obraně soupeře a po pár pěkných kličkách dokázal vystřelit na branku, avšak pro jeho škodu, míč mířil mimo tři tyče.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Julian Schieber, přichází Ku Ja-Čeol.
71'
Standardní situace pro domácí celek z pravé strany nepřinesla nic a hosté rychle odvrátili míč mimo své pokutové území.
70'
Pro snažící Augsburg už bude tuhle situaci otočit jeden velký nadlidský úkol a z padesáti procent lze tvrdit, že o vítězi je v dnešním souboji rozhodnuto.
68'
Frankfurt právě vstřelil branku!
No jo, co naplat, když máte nějakou dobu tlak na soupeře. Jen mu necháte otevřený prostor v obraně a inkasujete. Danny da Costa šel na branku z pravé strany a před vybíhajícím Luthem stačil přihrát na volného ANTE REBIČEHO, který už jen doťukl míč do prázdné branky. Asistence: Danny da Costa.
66'
Hostům se podařilo na chvíli dostat míč z vlastní poloviny, ale po ztrátě míče se opět jejich soupeř žene po levé straně před jejich branku.
65'
Na střely na branku je to nyní 4:5 pro Eintracht.
65'
A to přineslo další roh v krátkém čase za sebou...před brankou zakončoval Philipp Max, avšak mimo branku.
64'
...ten nebyl tak nebezpečný jako ten předchozí, ale stále probíhá okupování pokutového území soupeře.
63'
Domácím se daří již delší dobu držet míč na polovině soupeře a mají více ze hry v posledních pěti minutách hry. Navíc další roh...
62'
Po něm nebezpečně hlavičkoval domácí hráč a míč šel jen kousek nad břevno hostující branky. No, snižující branka byla nyní hodně blízko.
61'
Obrana Frankfurtu bez větších obtíží ubránila centr na hranici šestnáctky. Domácí se však nevzdali a vybojovali si rohový kop.
60'
Po hodině hry vede favorit o dvě branky a pomalým tempem míří za svým dalším vítězstvím. Augsburg se sice snaží, ale zatím nemají nebezpečné situace před brankou Trappa.
59'
Frankfurt na polovině domácích, kde se bojuje o míč na pravé straně. Nakonec jej získává Philipp Max a rozehrává.
57'
Po další dlouhé přihrávce je nyní pískán ofsajd a domácí se musí snažit i nadále.
56'
Snaha domácích o útok, ale jejich snaha byla zastavena v pokutovém území. aniž by se dostali k zakončení.
55'
Žlutou kartu dostává Marco Richter (FC Augsburg).
51'
O to se nyní snažil jeden z hráčů, který se snažil hlavičkovat centrovaný míč, ale Trapp si povyběhl a chytá míč do svých rukavic.
50'
Augsburg je od druhé inkasované branky trochu pod tlakem a nyní budou muset být více odvážnější směrem dopředu, aby mohli ještě něco se zápasem udělat.
48'
Vzápětí se do dobré střely dostal Luka Jović, který míč poslal nad branku.
47'
Hosté se dostávají do dvou brankového vedení a kdo jiný se mohl o branku postarat, než dvojice Haller a Jovič. Druhý jmenovaný našel nabíhajícího SÉBASTINA HALLERA a ten se trefil mezi nohy brankáře. Asistence: Luka Jović.
47'
V úvodu druhého poločasu mají míč na svých kopačkách domácí borci, kteří momentálně vhazují aut na polovině hřiště.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Fredrik Jensen, přichází Marco Richter.
46'
První poločas nám přinesl vyrovnanou hru. Hosté se sice ze své první útočné akce dokázali prosadit, ale následně se soupeř postupem času herně zlepšoval a vytvářel si i dobré šance, zejména Michael Gregoritsch, který však musí upravit trochu mířidla a má velkou šanci se v dnešním zápase prosadit.
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
45'
45+3'
Philipp Max se snažil projít po levé straně a nakonec dostal míč do před brankového prostoru, ale obrana Frankfurtu nedovolila zaváhání a po prvním poločase se budou radovat z vedení 1:0!
45+2'
Z něj se domácím nepodařilo ohrozit Trappa v brance a soupeř dostává míč na polovinu hrací plochy.
45+1'
Evan N'Dicka dostal u rohového praporku housle, ale nakonec srazil míč na rohový kop.
45'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
42'
Domácí jsou ke konci poločasu smělejší a smělejší a rozhodně by se potenciální brankou do šatny vůbec nezlobili.
41'
Míč se nyní pro změnu nacházel před brankou Frankfurtu a opět aktivní Michael Gregoritsch vystřelil zpoza obránce a přízemní střelu lapil skokem ke své levé tyči Kevin Trapp.
40'
Nyní se nachází míč na polovině domácích, ale bez nějaké snahy k ohrožení branky Lutha.
39'
Po odražené hlavičce, přišla střela z hranice pokutového území, která míří nad branku. Nicméně další sympatické zakončení Augsburgu.
38'
A opět v akci Michael Gregoritsch, kterému těsně před vysláním střely odkopl míč obránce hostí. A ani na potřetí nebude úspěšný.
37'
Po souboji Gélsona Fernandese a Juliana Schiebera proběhla trochu ostřejší výměna názoru mezi oběma spoluhráči, ale nic se nepískalo a hra pokračuje dále.
36'
Augsburg vyslal dlouhý míč na pravou stranu a dokázali přimět obranu soupeře, aby se ujala bránících povinností.
34'
Stále se hraje uprostřed hrací plochy...postup Frankfurtu je opatrný a pomalý.
33'
Frankfurt opět u míče a snaží se kombinací překonat obranu Augsburgu, která nejspíše bude sázet na rychlé protiútoky z obrany.
32'
Nakonec se však do další slibné příležitosti dostal soupeř, konkrétně Michael Gregoritsch, jehož rána z pravé strany míří nad branku. Nicméně byla to jeho druhá povedenější střela v dosavadním průběhu zápasu.
31'
Po náznaku šance se hosté stahují k polovině hřiště a snaží se kombinací o další útočný pokus.
30'
Půl hodina hry za námi a hosté vedou díky rychlé brance, která padla v první minutě zápasu 1:0! Domácí se však umí dostat do šancí, ale zatím nevyužili ani jednu ke srovnání. I když jednu ano, ale ofsajd překazil jejich brankovou radost.
29'
A to přišlo nyní, sám hráč přeloboval vybíhajícího Lutha, který ještě stihl zasáhnout míč, který směřoval do branky. Tím zásahem zmírnil jeho rychlost a stačil míč doběhnout a chytit!
28'
Augsburg se snaží, ale jakmile více otevře hru, tak je tu nebezpečí ze strany soupeře.
27'
Filip Kostić dobrým skluzem zabránil, aby soupeř mohl zahrávat rohový kop a bude z toho jen autové vhazování.
25'
Žlutou kartu dostává Gélson Fernandes (Eintracht Frankfurt).
25'
Centr ze standardní situace nakonec přišel na hranici šestnáctky, ale následně se domácí obraně daří dostat míč do bezpečí.
24'
Po faulu budou hosté zahrávat zajímavou standardní situaci...
23'
Jejich druhý pokus o útok byl již zajímavější a dokonce i padla branka, která však nebyla kvůli ofsajdu uznána!
21'
Snaha domácích něco vytvořit před brankou soupeře, ale nakonec spíše jen odevzdali míč a nevytvořili si příležitost.
20'
Jonathan de Guzmán, střelec úvodní branky, nakonec vidí žlutou kartu v rukou hlavního arbitra.
19'
Faul hostujícího hráče, který pozvedl trochu vášně na hřišti...
17'
Hra se nám oproti divokému začátku uklidnila a nyní spíše sledujeme tvořivou hru hostí uprostřed hřiště.
16'
Domácí mají rozhodně více ze hry a snaží se o další zásah, ale obrana domácích si dává již větší pozor na útočníky soupeře.
15'
Povedená střela hostí a Luthe povedenou střelu ze střední vzdálenosti dobře viděl a chytá.
13'
Další roh Frankfurtu, který dopadl obdobně a Luthe nemusel zasahovat.
12'
Rohový kop hostům nepřinesl nyní nic nebezpečného a přízemní centr bezpečně odvrací. Snaha o rychlý protiútok, který byl zastaven za půlící čarou.
10'
Domácí s míčem na půlící čáře a nadechují se k další útočné akci, domácí ví, že ofenzíva hostí má nyní velmi slušnou formu a klíčem k úspěchu je eliminovat co nejdříve útoky Frankfurtu.
9'
Philipp Max nebezpečně operoval s míčem před brankou soupeře, nakonec nedokázal podržet déle míč a vystřelit.
7'
Eintracht drží míč, respektive soupeře na jeho vlastní polovině a snaží se napadat svého soka.
6'
Dobrá šance domácích, ale střelecký pokus minul branku soupeře, kdy míč letěl nad horní tyčku. Zápas nám začal tedy ve velkém stylu – branka, brzké střídání (zranění Abrahama) a dobrá šance domácích ke srovnání.
5'
Abraham se velmi brzy poroučí ze hřiště a na jeho místo zamířil Russ.
4'
Již se pokračuje a Augsburg bude vhazovat aut, Frankfurt zatím hraje v deset hráčích v poli.
3'
Na druhé straně zasáhl centrovaný míč hostujícího hráče, který je nyní ošetřován a nevypadá to s ním vůbec dobře a nejspíše se dočkáme i brzkého střídání.
1'
Ještě jsme se nestačili rozkoukat, kdo je kdo a do šestnáctky domácích zamířil centr, který si zpracoval JONATHAN DE GUZMÁN a nikým nehlídaný měl klid ke svému zakončení.
1'

FC Augsburg
Postavení v tabulce
11 zápasů – 3-4-4, skóre 19:18 = 13 bodů
Poslední zápas
Prohra s Hoffenheimem 1:2. Mezi střelce se zapsal nejlepší střelec týmý, A. Finnbogason (7. branka sezóny).
Augsburgu budou v dnešním zápase kvůli zranění chybět André Hahn, Koo Ja-Cheol a Alfred Finnbogaso. Zvláště posledně jmenovaný hráč bude týmu chybět citelně a celkově budou domácí hodně oslabení. Trenér domácího výběru se nechal slyšet, že zápas proti Frankfurtu bude hodně těžký, vyzvedl jejich silnou ofenzívu a dle jeho slov se jeho celek bude snažit nepřipustit debakl.

Eintracht Frankfurt
11 zápasů – 6-2-3, skóre 26:13 = 20 bodů.
Výhra nad Schalke 3:0. Trefili se: L. Jović (2x; celkově jeho devátá branka v sezóně), S. Haller (8 branek).
Frankfurtu se daří, tým táhnou zejména střelci Jović a Haller. Jović je zároveň nejlepším střílejícím hráčem celé Bundesligy a Haller je jen o jednu branku na druhém místě! Ofenzíva Frankfurtu zkrátka nahání hrůzu svým soupeřům. V posledních pěti zápasech mají úctyhodné skóre – 16: 3!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.