Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Dortmund - 6. dubna 2019   18:30

Bayern
10' Hummels (Th. Alcântara) • 17' Lewandowski  • 41' Javi Martínez (T. Müller) • 43' Gnabry (T. Müller) • 89' Lewandowski (Gnabry)
5:0
(4:0)
Bayern
Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez (77. Goretzka), Th. Alcântara – Gnabry, T. Müller (80. Sanches), Coman (68. Ribéry) – Lewandowski.
Ulreich – Ribéry, James Rodríguez, Rafinha, J. Boateng, Goretzka, Sanches.
Gräfe Kleve, Sinn
Allianz Arena, Mnichov
75 000 diváků
Dortmund
Bürki – Ł. Piszczek (69. M. Wolf), Akanji, Zagadou (46. Weigl), A. Diallo – Dahoud (62. M. Götze), Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen.
Hitz – M. Götze, Philipp, M. Wolf, Schmelzer, Weigl, Toprak.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Dnešní utkání sledovalo 75 000 diváků.
Zápas kola německé Bundesligy je za námi, Bayern Mnichov porazil Borussii Dortmund doma jasně 5:0. Zápas byl rozhodnutý už po prvním poločase, která Bavoři vyhráli 4:0. Klíčový moment se ale dost možná odehrál před jejich brankou, kdy trefil Dahoud tyč. Možná by se zápas vyvíjel jinak, kdyby svou šanci proměnil. Pak totiž začal úřadovat Bayerna a Neuer se až do konce zápasu nudil. Skóre zápasu otevřel hlavou po rohovém kopu Mats Hummels, na 2:0 zvýšil po chybě Zagadoua Robert Lewandowski a do pauzy se ještě prosadili ranou o tyč Javi Martínez a Serge Gnabry po parádním centru Müllera. Ve druhém poločase už hra takové tempo neměla, hosté hodně faulovali a hra se často přerušovala. Domácí ale nakonec přeci jen ještě jednu branku přidali, po skvělé přihrávce Gnabryho se podruhé v utkání radoval Robert Lewandowski.
90+1'
90'
Robert Lewandowski samozřejmě ještě nemá dost a hned znepříjemňoval rozehrávku Bürkimu. Ten to nakonec zvládl.
89'
Bayern právě vstřelil branku!
Tak i ve druhém poločase jsme se nakonec dočkali gólu, a máme tu prvního dvougólového střelce. Tím je Polák ROBERT LEWANDOWSKI, který dostal od Gnabryho z pravé strany dáreček v podobě přihrávky před prázdnou branku. Asistence: Serge Gnabry.
88'
Robert Lewandowski se k míči nedostal, dobře ho zakřižoval Julian Weigl a míč před ním odkopl do autu.
87'
Wolf dostal dobrý míč na pravou stranu, kde byl chvíli sám, ale zpracoval si míč daleko od nohy a navíc směrem od branky.
86'
Teď se musí ovšem Bavoři bránit, jedním z cílů pro druhý poločas určitě bylo udržení čistého konta pro Manuela Neuera.
85'
Hráči Bayernu si už užívají zbytek zápasu, který mají pevně pod svou kontrolou. Znovu se s velkou lehkostí usídlili na útočné polovině.
84'
Dortmund se po dlouhé době podíval dopředu, ale znovu z toho nic není, protože hosté svou akci po pravé straně dobrovolně zabrzdili.
83'
Kimmich poslal do vápna Gnabryho, který přihrával pod sebe na Lewandowského. Ale toho výborně pokryl Weigl, takže z toho nakonec žádná šance pro Bayern nebyla.
82'
Ten ale nepřišel, protože ve vápně Dortmundu byl pánem brankář Roman Bürki a míč si ze vzduchu stáhl.
81'
Teď už je to pro Borussiu vážnější, protože Julian Weigl skluzem fauloval těsně před vápnem Franka Ribéryho. To je šance na pátou branku pro Bavory.
81'
Je tu další faul ze strany nervózních hráčů Dortmundu. Bayern bude rozehrávat ze středu pole.
80'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Renato Sanches.
80'
Přímý kop si vzal na starosti Rakušan David Alaba, ale jeho zakončení nebylo vůbec přesné.
79'
Marco Reus zezadu celkem zbytečně fauloval Roberta Lewandowského. Může být rád, že nedostal žlutou kartu.
78'
z blízka po výborné Gnabryho přihrávce zakončoval polský kanonýr Robert Lewandowski, ale ze skluzu z těžké pozice přestřelil.
78'
Z tohoto rohového kopu nebezpečí pro branku hostů nevzniklo, protože míč hlavou odvártil Marco Reus.
77'
Serge Gnabry se tentokrát do zakončení nedostal, ale alespoň vybojoval pro Bayern rohový kop.
77'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází Leon Goretzka.
76'
Standardka nakonec vyústila ve střelu Serge Gnabryho, ale jeho zakončení bylo tentokrát nepřesné.
76'
Marco Reus fauloval Joshuu Kimmicha, a ten se jen těžce sbírá z trávníku. Domácí mají standardní situaci z pravé strany.
75'
Gnabry centrem z pravé strany hledal před branku nabíhajícího Lewandowského, ale našel pouze Sancha, který se vrátil.
74'
Franck Ribéry se zatím dnes příliš do hry po svém vystřídání nezapojil. Nyní kombinoval na levé straně bavorské ofenzívy, ale k centru se nedostal.
73'
Javi Martínez si nijak nekomplikoval situaci a hlavou raději poslal zpětnou přihrávku na Neuera. Ten zatím dnes moc práce neměl.
72'
Bayern se dokázal ubránit, Dortmund si z levé strany nevybojoval ani rohový kop.
71'
Hra se hodně kouskovala fauly a střídáními a trochu tím pádem ztratila tempo. Nyní rozehrává z vlastní poloviny hostující mužstvo.
70'
Thomas Delaney jasně držel za dres Roberta Lewandowského, který zareagoval hodně předčasně a strčil do Delaneyho. Oba dostali žlutou kartu.
69'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Łukasz Piszczek, přichází Marius Wolf.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Franck Ribéry.
67'
Axel Witsel dostal špatnou přihrávku a pak přišlápl nohu Thiagovi. Rozhodčí faul neodpískal, ale hosté sportovně míč zakopli a Witsel se šel omluvit.
66'
Mnichovští budou po falu Götzeho rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
65'
Následně šli domácí do brejku a Lewandowski hledal na hrotu netypicky stopera Hummelse. Ale u míč byl dřív Bürki.
65'
Łukasz Piszczek centrem z pravé strany našel Götzeho, ale jeho zakončení z voleje na branku neprošlo.
64'
Znovu dostal míč na levé křídlo Kingsley Coman, ale tentokrát byl v ofsajdu.
63'
Kingsley Coman prováděl kouzla na levé straně, ale centr si nakonec rozmyslel a raději poslal míč dozadu.
62'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Mahmoud Dahoud, přichází Mario Götze.
61'
Dortmund je ve druhém poločase na míči o něco jistější. Znovu se prokombinoval až na útočnou polovinu a tam fauloval Thiago.
60'
Marco Reus dostal dobrou přihrávku do vápna, ale bohužel pro hosty byl v ofsajdu.
59'
Po nepřesné přihrávce domácích se k míči dostal i brankář Neuer, kterému rozehrávka rozhodně není cizí.
58'
Abdou Diallo fauloval a domácí fotbalisté tak mohou pokračovat v kombinaci ve středu pole.
57'
Druhý poločas zatím ani ze strany Bayernu nemá takové tempo, jako ten první. Zatím se hraje hlavně mezi šestnáctkami.
56'
Bayern se nyní dobrovolně stáhl s míčem na vlastní polovinu a další akci bude zakládat od obránců.
55'
Alaba přihrával prudce před branku, ale Robert Lewandowski na ten míč nemohl dosáhnout.
54'
Dortmund akci Bayernu po pravém křídle jen přibrzdil, Bavoři ještě budou vhazovat.
53'
Protiakce Dortmundu nebyla vůbec nebezpečná, brejk vedený po pravé straně nevyšel.
52'
Tentokrát míč našel na zadní tyči Gnabryho, ale ten svou druhou branku v zápase nepřidal, z voleje zakončil nepřesně.
52'
Na zadní tyči si znovu na míč naskakoval Hummels, ale tentokrát si ho pohlídal Łukasz Piszczek.
52'
Thomas Delaney dobře zapracoval vzadu a nepustil do šance Serge Gnabryho. Bayern ale bude kopat roh.
51'
Thiago hledal kolmou přihrávkou do vápna rakouského obránce Alabu, ale míč na něj nakonec neprošel.
50'
Bayern zatím nikam nespěchá, nerozhodl se poslal centr přímo do šestnáctky, zatím pokračuje v kombinaci.
49'
Łukasz Piszczek se dopustil faulu, z levé strany bude rozehrávat Byern.
47'
Dortmund vstoupil do druhého poločasu aktivně, Bayern zatím jen vyčkává.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Dan-Axel Zagadou, přichází Julian Weigl.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
První poločas je u konce, Bayern zatím doma drtí Dortmund rozdílem třídy a vede už 4:0. Mnichovští do zápasu skvěle vstoupili, Hummels málem skóroval už z prvního rohovému kopu. Poté měli jedinou velkou šanci hosté, ale Thomas Delaney po skvělé Reusově přihrávce trefil tyčku. A pak se rozjel gólostroj domácích. Nejprve se hlavou po rohovém kopu prosadil Mats Hummels, poté po chybě Zagadua zvýšil na 2:0 Robert Lewandowski. Třetí branku Bavorů přidal dělovkou z hranice velkého vápna Javi Martínez a zatím poslední branku zápasu vstřelil hlavou po skvělém Müllerově centru Serge Gnabry.
45+3'
45+2'
Javi Martínez ve středu pole fauloval a hosté ještě budou moci v prvním poločase jednou zaútočit.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Hosté nevymysleli vůbec nic, a tak se museli zase rychle vracet. Bayern bude vhazovat z pravé strany blízko šestnáctky Borussie.
44'
Dortmund se dostává na polovinu Bayernu, ale zatím je daleko od branky.
43'
Dortmund je na ručník, jeho obrana dnes šíleně hoří a Bayern už vede 4:0! Müller z pravé strany narýsoval nádherný centr na hlavu SERGE GNABRYHO, a ten se trefil fantasticky přesně k tyči. Tam nemohl Bürki být. Asistence: Thomas Müller:
42'
Tak takhle jednoznačný první poločas se asi nečekal. Uvidíme, zda Dortmund dokáže ve druhém poločase zápas alespoň zdramatizovat.
41'
Bayern zatím svého odvěkého rivala nešetří a jde do vedení už 3:0! A znovu se prosadil po standardní situaci. Střelu Müllera ještě dokázal Bürki vyrazit, ale odražený míč si našel na hranici vápna JAVI MARTÍNEZ a tvrdou ranou o tyč zvýšil vedení Bavorů na 3:0. Bez asistence. Asistence: Thomas Müller.
40'
Dan-Axel Zagadou dnes nepředvádí ideální zápas a je prvním napomínaným hráčem žlutou kartou. Fauloval Lewandowského.
39'
Tento rohový kop Bayernu tak nebezpečný nebyl, ale následně se po centru z opačné strany znovu dostal k hlavičce Hummels. Ale netrefil branku.
38'
K míči se po centru z levé strany na zadní tyči dostal Robert Lewandowski a Bürki znovu musel předvést kvalitní zákrok, aby míč vyrazil na rohový kop.
37'
Jenže žlutočerným to zatím dnes nejde, jejich akce vedená po levém křídle nebyla úspěšná.
36'
Dortmund tentokrát zastavil akci Bayernu už v zárodku a může postupovat s míčem vpřed.
35'
Bayern poté rychle spěchal do brejku, ale nakonec z toho střela na branku nebyla, protože Alaba pokazil finální přihrávku.
34'
Neuer si při boxování nepočínal jistě, ale nakonec jeho chybu Dortmund nepotrestal, dobře zapracovali obránci Bayernu.
34'
Thomas Delaney se sice k hlavičce ve vápně neprotlačil, ale alespoň vybojoval pro svůj tým první rohový kop.
33'
Bayernu nyní nevyšla útočná akce po pravé straně, po příliš prudké přihrávce skončil míč v autu.
32'
Rohovému kopu se tentokrát hosté v pohodě ubránili, míč odhlavičkoval Dan-Axel Zagadou a Niklas Süle pak z voleje pálil nad branku.
31'
Znovu hlavičkoval Mats Hummels a opět byl velice blízko gólu! Hlavičkoval o zem k tyči a Roman Bürki musel předvést skvělý zákrok, aby míč vyrazil.
31'
Je tu další šance pro Bayern Mnichov, ten bude kopat rohový kop z levé strany.
30'
Domácí už zase uzamkli Dortmund před jeho vápnem a prozatím jen kombinují a nestřílí.
29'
Kingsley Coman zatím dnes dělá velké problémy Piszczekovi. Znovu se dostal za jeho záda a málem se dostal k centru.
28'
Po dlouhé době se hosté dostali až do vápna soupeře, ale Neuer neměl žádný problém, protože Dortmund nakonec ani pořádně nezakončil.
27'
Dortmund má míč na kopačkách a rozehrává, ale musí si dávat znovu velký pozor na aktivní presink domácích.
26'
Thomas Müller si musel hodně odstoupit, aby mohl hlavičkovat po centru z levé strany. A míč nedokázal v záklonu nasměrovat na branku.
25'
Ke střele se dostal pravý obránce Dortmundu Łukasz Piszczek, ale jeho střela nedělala Neuerovi problémy.
24'
Thiago fauloval na útočné polovině Manuela Akanjiho, Dortmund bude tedy rozehrávat z klidu.
23'
Neuer je tradičně při rozehrávce Bavorů daleko před vápnem a aktivně se do ní zapojuje.
22'
Dortmund ale zatím až na jednu výjimku vůbec nedokáže přesně kombinovat. Znovu hrají domácí.
21'
Dortmund si může na chvíli oddechnout a zformovat, se protože přihrávka na Gnabryho byla nepřesná a od branky bude rozehrávat Roman Bürki.
20'
Bayern zatím drtí Dortmund. Po rohovém kopu zakončoval hlavou Thomas Müller a trefil břevno!
19'
A Robert Lewandowski mohl přidat další branku, ale tentokrát ho skvěle vychytal Bürki.
18'
Pro polského kanonýra je to už dvoustý ligový gól!
17'
Bayern už jde do vedení 2:0, tak to je pro domácí fantastický úvod do zápasu v souboji o titul. Mladý francouzský obránce Dortmundu Dan-Axel Zagadou udělal obrovskou chybu, když namazal ROBERTU LEWANDOWSKÉMU. Ten si prvním dotykem obhodil Bürkiho a z druhého poslal míč do sítě. Bez asistence.
16'
Z tohoto rohového kopu se už Hummels k hlavičce nedostal, míč odhlavičkoval mimo vápno Axel Witsel.
16'
To Bayern byl směrem dopředu znovu mnohem nebezpečnější. Coman centroval a vybojoval rohový kop.
15'
Dortmund se dostal až k vápnu Bayernu, ale jeho míč z pravé strany nenašel v pokutovém území vůbec nikoho.
14'
Následně ještě zakončoval Kingsley Coman, ale zakončení francouzského záložníka bylo nepřesné.
13'
Bavoři kopali z levé strany standardní situaci, Thiago míč poslal přímo na branku. Ale s tím si obrana Dortmundu poradila.
12'
Bayern může být se vstupem do zápasu spokojený a nyní se sebevědomou kombinací znovu dostává na útočnou polovinu hřiště.
11'
Poprvé ještě Hummels hlavou z rohového kopu minul, ale na druhý pokus už vstřelil svůj první gól v sezóně.
10'
Bayern jde do vedení, tentokrát už se stoper německého giganta MATS HUMMELS po rohovém kopu nemýlil. Hummels hlavičkoval z hranice malého vápna mezi dvěma obránci Dortmundu a míč poslal přesně pod břevno. Bürki se jen podíval. Asistence: Thiago Alcântara.
10'
Bayern dostává k dispozici další standardní situaci, bude zahrávat rohový kop z levé strany.
9'
Po centru ze standardky se dostal do zakončení hlavou Robert Lewandowski, ale branku netrefil.
8'
Jacob Bruun Larsen fauloval Kimmicha a šel se mu okamžitě omluvit. Standardní situace pro Bayern.
7'
První velkou šanci zápasu měl Dortmund! Neuer byl už jen v roli diváka, když po přihrávce Reuse zakončoval Mahmoud Dahoud. Jenže netrefil branku.
6'
Znovu byl Bürki včas venku z branky a byl u míče dříve než dotírající Coman.
6'
Roman Bürki měl tentokrát snadnou práci, protože centr Bavorů z pravé strany byl nepřesný a propadl mu do náruče.
5'
Bayern zatím Dortmundu takřka nepůjčil míč. Domácí nyní kombinují na vlastní polovině, zapojuje se i brankář Neuer.
4'
Bayern pokračuje ve své úvodní aktivitě. Tentokrát jeho centr zleva do vápna neprošel, ale domácí ještě budou vhazovat.
3'
Robert Lewandowski už je opět na nohou a bude pokračovat v zápase.
2'
Po přihrávce Müllera se ve vápně skácel Robert Lewandowski, ale o penaltu se nejedná. Polský útočník se však zatím nezvedá.
1'
Po centru Thiaga od rohového praporku se dostal stoper Mats Hummels a jen těsně minul branku Dortmundu.
1'
Bayern začíná velice aktivně a hned bude kopat roh z levé strany.
1'
Domácí Bayern Mnichov bude dnes hrát celý v červeném, hosté z Dortmundu v žlutočerných dresech.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, zápas začne již brzy.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Kimmich, Süle, Hummels, Alaba – Javi Martínez, Th. Alcântara – Gnabry, T. Müller, Coman – Lewandowski.
Náhradníci: Ulreich – Ribéry, James Rodríguez, Rafinha, J. Boateng, Goretzka, Sanches.

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Akanji, Zagadou, A. Diallo – Dahoud, Witsel, Delaney – Sancho, Reus (C), Bruun Larsen.
Náhradníci: Hitz – M. Götze, Philipp, M. Wolf, Schmelzer, Weigl, Toprak.

Rozhodčí: Gräfe Kleve, Sinn.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v této sezóně vyhrál Dortmund v listopadu na domácím hřišti 3:2. Bayern poslal v prvním poločase do vedení Lewandovski, na začátku druhého poločasu z penalty srovnal Reus. Poté znovu poslal hosty do vedení Lewandovski, ale zápas otočili dvěma brankami během sedmi minut Reus a Alcácer. Tři poslední vzájemné zápasy vyhrál domácí tým, Bayern prohrál jediné z posledních pěti utkání s Dortmundem. Dortmund ale na druhou stranu prohrál jen jedno z posledních domácích zápasů.
Borussia Dortmund

Dortmund je také dlouhodobě jedním z nejsilnějších německých klubů a v posledních letech je tradičním kandidátem na druhé místo a případně jako jediný výrazně prohání Bayern. Poslední dva ligové titul vyhrál Dortmund v sezónách 2010/11 a 2011/12. Také letos je největším konkurentem Bayernu v boji o mistrovskou trofej, tentokrát to navíc vypadá na dramatický boj až do posledních kol. Aktuálně Dortmund vede s třiašedesáti body Bundesligu s dvoubodovým náskokem na druhý Bayern. Poslední tři utkání Dortmund vyhrál, naposledy doma 2:0 nad Wolfsburgem, ale předtím se mu už tak dobře nedařilo. Měl období, kdy vyhrál jen jedno z osmi utkání a stálo ho to mimo jiné vyřazení v osmifinále Ligy mistrů s Tottenhamem. Venku zatím Dortmund v této sezóně v lize odehrál třináct utkání s bilancí sedmi výher, čtyř remíz a dvou proher. Naposledy Borussia vyhrála 3:2 na hřišti Herthy, předtím ovšem čtyřikrát v řadě venku nevyhrála.
Bayern Mnichov

Bayern Mnichov je nejúspěšnějším a nejslavnějším německým klubem, který v posledních letech neohroženě vládl německému fotbalu. Už šest sezón po sobě získal Bayern mistrovský titul a nyní útočí na sedmý v řadě. Aktuálně je ovšem Bayern až na druhém místě. Dohromady má na kontě jednašedesát bodů a nachází se o dva body za Dortmundem. Ty dva body Bayern ztratil v minulém kole, kdy pouze remizoval 1:1 na hřišti Freiburgu. Předchozích pět ligových duelů vyhrál. Bayern potřebuje titul získat, jinak bude hodnotit sezónu jako neúspěšnou, jelikož už neuspěl v Lize mistrů. kde skončil už v osmifinále s Liverpoolem. Naposledy Bayern vyhrál v přestřelce 5:4 ve čtvrtfinále domácího poháru nad Heidenheimem. Doma Bayern odehrál v této sezóně v lize zatím třináct zápasů s bilancí devíti výher, tří remíz a jedné porážky. Z posledních jedenácti domácích soutěžních zápasů Bayern deset vyhrál. V lize naposledy doma porazil Mohuč 6:0.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 28. kola Bundesligy mezi týmy Bayern Mnichov a Borussia Dortmund. Zápas se odehraje v Allianz Aréně v Mnichově.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.