Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Düsseldorf : Leverkusen - 26. září 2018   18:30

Düsseldorf
90+4' Hennings
1:2
(0:0)
Leverkusen
50' Volland  (Kohr) • 60' Volland  (Havertz)
Düsseldorf
Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Zimmer (74. Usami), Stöger (65. Ducksch), Morales, Sobottka (C), Raman (58. Lukebakio) – Hennings.
Theissen – Ducksch, Bodzek, Davor Lovren, Lukebakio, Bormuth, Usami.
Gräfe – Heft, Sinn
Esprit Arena, Düsseldorf
40 046 diváků
Leverkusen
Hradecky – Jedvaj (46. Weiser), Tah, S. Bender, Wendell – Kohr, L. Bender (C) (72. Dragović) – Volland, Havertz (65. Brandt), Bailey – Kiese Thelin.
R. Özcan – Dragović, Paulinho, Brandt, Alario, Weiser, Schreck.

To by z mé strany bylo všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek tohoto večera a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:12.
Je dobojováno! Leverkusen si odváží z Düsseldorfu tři body za vítězství 2:1. O dvě branky Bayeru se v 50. a 60. minutě postaral Kevin Volland. O snížení domácího manka se v závěru zápasu postaral Rouwen Hennings, který se trefil z pokutového kopu.
90+6'
90+6'
Centr od Moralese byl zablokován. V tomto zápase se už nic zásadního nestane. Rozhodčí už odpočítává poslední sekundy zápasu.
90+5'
Rozhodčí nechává domácím ještě poslední šanci, tak uvidíme, co tento tým dokáže.
90+4'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
K exekuci pokutového kopu se postavil ROUWEN HENNINGS, který se následně nemýlil. Hradecky sice směr střely vystihnul, ale prudkou střelu nedokázal vyrazit – 1:2.
90+4'
Byla nařízena penalta pro domácí tým.
90+3'
Míč je daleko od hostující branky, což hráčům Bayeru stačí. Tento tým je blízko prodloužení vítězné série.
90+2'
Nastavený čas začal nejdřív standardní situaci a poté autovým vhazováním, které měli na svědomí hostující hráči.
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase čtyři minuty navíc.
90'
Dnešní utkání sleduje 40 046 diváků.
90'
Ani tento roh nebyl zahrán výborně, Düsseldorf ovšem zůstává u míče a kombinuje na polovině soupeře.
89'
Rouwen Hennings v pádu zakončil jenom těsně vedle branky. Podle opakovaných záběrů tam byla ještě nějaké teč. Tohle bude rohový kop pro domácí.
88'
Kaan Ayhan skvěle přečetl pohyb soupeře a míč si před ním pokryl. Následně taky přesně přihrál svému brankáři.
87'
Rozhodčí si všimnul ležícího Baileyho ve vápně soupeře. Sudí zápas přerušil a celé hřiště přesprintoval, aby zjistil situaci.
86'
Rohový kop byl odvrácen na kopačku Lukebakia, který pohotově střílel. Jenže jeho střela trefila spoluhráče v ofsajdu.
85'
Hostující zeď byla dobře připravena a následnou střelu zablokovala do zámezí. Fortuna bude rozehrávat rohový kop.
84'
Aleksandar Dragović se před svým vápnem dopustil nedovoleného zákroku, Hradecky si tedy bude muset přistavit zeď.
83'
Dodi Lukebakio vybídnul Marvina Ducksche k zakončení, ale Hradecky celou situaci přečetl a míč chytil.
82'
Roh nevyšel úplně podle jejich představ, hosté se musí vrátit na vlastní polovinu a bránit.
81'
Julian Brandt dostal míč do běhu a svou zpětnou přihrávkou se snažil najít někoho ve svých barvách. Nikoho nenašel, Leverkusen má rohový kop.
80'
Deset minut do konce utkání a Düsseldorf sice drží míč, ale je stále na vlastní polovině. Navíc posléze přichází ztráta a brejk soupeře.
79'
Leon Bailey si na dlouhou nohu zpracoval vynikající diagonálu a ještě pro svůj tým následně vyhrál autové vhazování.
78'
Fortuna by se ráda dostala do nějakého souvislejšího tlaku, ale soupeř jim nic nedovolí.
76'
Hráči Bayeru teď rozhodně nemusí nikde spěchat. Vedou o dvě branky a míří za pohodovým vítězstvím.
75'
Utkání opět pokračuje, máme před sebou posledních patnáct minut základní hrací doby tohoto zápasu.
74'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Jean Zimmer, přichází Takaši Usami.
74'
Volland byl velmi nebezpečně dohrán a zůstal ležet na trávníku. Na hrací plochu je opět volán lékařský tým.
73'
Žlutou kartu dostává Alfredo Morales (Fortuna Düsseldorf).
73'
Domácí tým bude muset pomalu sázet na útok, aby vůbec měli nějakou šanci. To by mohl využít Bayer, který bude útočit do otevřené obrany.
72'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Aleksandar Dragović.
71'
Hostující trenér připravuje své poslední střídání v tomto zápase. Uvidíme, pro koho tento zápas skončí a kdo do něj naskočí.
70'
Julian Brandt byl snad poprvé u míče po svém příchodu, ale moc se neukázal. Hostující hráč byl zase v početní nevýhodě.
69'
Matthias Zimmermann se dostal k zakončení, které nakonec k Hradeckemu nedošlo. Moc ale nechybělo.
68'
Jean Zimmer přetáhnul svůj centr až do zámezí. Tohle bude aut pro Bayer, který už vůbec nespěchá.
67'
Leverkusen rozhodně hraje ve druhém poločase lepší fotbal, proto možná vede už o dvě branky . Ty další jsou ve hvězdách.
66'
Rozhodčí musí opět krotit vášně, tentokrát u středové čáry. V tuto chvíli se všechno obejde bez karet.
65'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Julian Brandt.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Kevin Stöger, přichází Marvin Ducksch.
64'
Wendell nemá na levé straně komu by přihrál, proto jeho přihrávka míří zpět na své stopery a svého brankáře.
63'
Dodi Lukebakio se provinil proti fotbalové etiketě, když si faulem pomohl proti Weiserovi. Míč putuje na kopačky hostů.
62'
Utkání pokračuje v nastoleném trendu. Domácí tým se na chvíli zvednul. Uvidíme, na jak dlouho to vydrží.
60'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Kdo by to čekal, že po patnácti minutách druhého poločasu budou hosté vést o dvě branky. Velmi rychlou akci Bayeru zakončil opět KEVIN VOLLAND, který si připsal už svůj druhý gól v zápase – 0:2. Asistence: Kai Havertz.
59'
Opět byl ve slibné příležitosti hostující Bailey, ale ani tentokrát nedokázal umístit míč mezi tři tyče.
58'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Dodi Lukebakio.
57'
Utkání bylo opět přerušena, tentokrát kvůli kapitánovi domácích, který byl nepříjemně trefen kopačkou soupeře.
56'
Lars Bender si ve vápně soupeře nepočínal jako rozený zabiják. Jeho zakončení bylo krkolomné a hlavně zablokované.
55'
Máme za sebou úvodních deset minut druhého poločasu, kterou jsou dozajista živější než celý první poločas.
54'
Dlouhý aut se vůbec nepovedl, míč skončil na kopačce hostujícího obránce, který se s míčem nemazlil a odkopnul ho do bezpečí.
53'
Fortuna po obdržené brance ožila a v tuto chvíli se zase ona tlačí do zakončení. Domácí budou vhazovat aut.
52'
Už to mohlo být o dvě branky, ale Leon Bailey se z velkého úhlu nedokázal trefit do branky. Rensing bude odkopávat odkopávat od branky.
50'
Máme zde úvodní branku utkání, kterou mají na svědomí hostující hráči. Domácí tým si při rohovém kopu vůbec nepohlídal volného Kohra, který hlavičkoval na zadní tyč. Tam byl KEVIN VOLLAND, který vložil do dráhy hlavičky svou kopačku a poslal míč tedy do branky – 0:1. Asistence: Dominik Kohr.
50'
Kai Havertz napřáhnul zpoza šestnáctky k nebezpečné střele, kterou musel veterán Rensing vytlačit na roh.
50'
Začátek druhého poločasu je úplně jiný, než v tom prvním. Teď hrají prim hráči Bayeru, naopak Fortuna je zalezlá na své polovině.
49'
Utkání bylo na malou chvíli přerušeno kvůli zranění jednoho z domácích hráčů. Jenže zranění nebude, tak vážné.
48'
Niko Gießelmann zahrál malou domů na velké riziko, ale nakonec to všechno vyšlo. Míč skončil u Michaela Rensinga.
47'
Druhý poločas před malou chvíli začal a Leverkusen do něj začal velmi aktivně. Jejich trenér měl zřejmě v šatně hlasitý proslov.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tin Jedvaj, přichází Mitchell Weiser.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:37.
První poločas tedy skončil bez branek. Domácí tým byl po celou dobu aktivnějším týmem, ale svou aktivitu nedokázal přetavit v branku. Hosté začali zlobit až ke konci půle, ale taky bez úspěchu. Jediná zajímavá situace se odehrála u rohového praporku, kde se do sebe pustili oba týmy a rozhodčí měl tedy co řešit.

Přihrávky celkem: 199 – 278
45+4'
45+3'
První poločas zřejmě skončí bez branek, protože se blížíme ke poločasovému hvizdu a míč se drží na polovině.
45+2'
Z přímého kopu a ani z dvou rohů se nic zvláštního neudálo. Obrana domácích si s centry skvěle poradila.
45+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil v prvním poločase pouze tři minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Leon Bailey se stal terčem nedovoleného zákroku. Bayer bude na konci prvního poločasu rozehrávat standardní situaci.
44'
Základní hrací doba prvního poločasu se dohrává v prostřední části hrací plochy, kde ani jeden tým si míče neužije příliš dlouho.
43'
Žlutou kartu dostává Leon Bailey (Bayer Leverkusen).
42'
Žlutou kartu dostává Kaan Ayhan (Fortuna Düsseldorf).
Žlutou kartu dostává Kai Havertz (Bayer Leverkusen).
41'
Probíhá menší komunikace mezi hlavním a postranním rozhodčím. V akci je také systém VAR.
40'
Utkání bylo opět přerušeno, tentokrát kvůli hromadné šarvátce u rohového kopu na polovině domácího týmu.
39'
Jonathan Tah podcenil situaci u pravé postranní čáry a hned z toho byla zajímavá šance. Ovšem pouze do doby, kdy se nepovedl centr.
38'
Utkání opět pokračuje a opět jsou na míči domácí hráči, kteří budou na vlastní polovině rozehrávat z místa prohřešku.
36'
Konec prvního poločasu se pomalu, ale jistě blíží. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdeme do šaten za nerozhodného stavu?
35'
Marcel Sobottka se dopustil nedovoleného zákroku a rozhodčí po něm musí přivolat hostující lékařský tým. Utkání bylo opět přerušeno.
34'
S jejich kombinací to ovšem nebude, tak vážné, jelikož se jejich soupeř dobře posouvá a jejich rozehrávku napadá.
33'
Bayer konečně delší dobu drží míč na vlastních kopačkách a postupnou kombinací se dostává na polovinou soupeře.
32'
Tin Jedvaj se krásně rozběhnul na adresovaný míč na jeho kopačku. Nakonec byl ale hostující bek pomalý, míč nestihnul.
31'
Alfredo Morales se srazil s hostujícím Vollandem. Domácí hráč potřeboval ošetření, které rychle proběhlo.
30'
Máme za sebou úvodních třicet minut dnešního utkání a stále hrajeme bez branek. Fortuna je ovšem i nadále aktivnějším týmem.
29'
Wendell si na své levé straně splnil své defenzivní povinnosti a ukončil rázným zákrokem domácí akci.
28'
Akce Leverkusenu neměla dlouhého trvání, asistent rozhodčího zaznamenal ofsajdové postavení jednoho z nich.
27'
Manuel Gräfe si pozval na kobereček dva hříšníky, kteří potřebují domluvit. Hra byla na malý moment přerušena.
26'
Hlavičkový pokus jednoho z domácích hráčů skončil vysoko nad Hradeckeho brankou. Ten bude odkopávat.
25'
Fortuna stále pokračuje v nastoleném trendu a je aktivní. Bohužel pro hostující fanoušky se tohle nedá říct o jejich týmu.
24'
Až v tuto chvíli se domácí fanoušci probudili a začali hlasitě povzbuzovat. Konečně to vypadá jako na fotbalovém utkání.
23'
Benito Raman dostal nabito, ale mezi tři tyče hostující branky nedokázal trefit. U míče jsou ovšem stále domácí.
22'
Leon Bailey to přehnal s kreativitou a o míč následně přišel. Domácí fanoušci opět začali tleskat.
21'
Kevin Volland marně stíhal unikajícího Benita Ramana, kterého následně poslal na trávník. Rozhodčí nemohl dělat nic jiného, než odpískat faul.
20'
Marcel Sobottka jako správný kapitán zabojoval pro svůj tým a vybojoval míč. Domácí tým opět může začít kombinovat.
19'
Leverkusen se pokouší o nějakou kombinaci, ale ta netrvá dlouho. Fortuna je důsledná v napadání.
18'
Někteří fanoušci už začali hlasitě zpívat domácí popěvky, ale ta druhá, prostestující půlka začala pískat.
17'
Bayer konečně vytáhnul své napadání na polovinu soupeře, kde vytlačil rozehrávku až k brankáři Rensingovi.
16'
Domácí tým jako mírný outsider tohoto klání se nemá nemusí nikde tlačit. Fortuna drží míč na svých kopačkách, na vlastní polovině.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. V Düsseldorfu hrajeme stále bez branek.
14'
Tin Jedvaj se skvěle na pravé straně uvolnil a následně centroval. Jeho centr bohužel pro něj prolétnul malým vápnem a skončil v zámezí.
13'
Dlouhé autové vhazování dopadlo až do vápna Bayeru, kde si na něj počkal vytáhlý stoper Jonathan Tah.
12'
Domácí hráči si ve středu hrací plochy udělali se soupeře tréninkové kužely. Fanoušci sice nefandí, ale tohle to si potlesk zasloužilo.
11'
Lukas Hradecky musel rychle z branky, aby zamezil samostatnému nájezdu jednoho z domácích útočníků.
10'
Jenže ani tento rohový kop nedopadnul úplně podle představ. Obrana Bayeru se opět dokázala ubránit.
9'
Rouwen Hennings vybojoval další rohový kop. Tentokrát si Hradecky musel poradit s jeho volejí.
8'
Leverkusen zatím hraje takového zanďoura. Nikde se netlačí, pouze odkopává do autu.
7'
První rohový kop pro Fortunu dopadnul dost špatně, jelikož centr na přední tyč si pohlídali hostující obránci.
6'
Düsseldorf je v úvodních minutách aktivnějším týmem a dokonce si teď vybojoval zajímavou šanci, kterou ovšem polapil Lukas Hradecky.
5'
Jak jsem avizoval před zápasem, atmosféra na stadionu je zatím na bodu nula, jelikož fanoušci protestují.
4'
Naopak Tin Jedvaj vybojoval pro svůj tým přímý kop, ale Leon Bailey z něj poslal nepřesný centr.
3'
Už se zdálo, že domácí tým si vybobuje zajímavou standardní situaci, ale rozhodčí nechává hru pokračovat.
2'
Fortuna začíná dnešní utkání velmi opatrně, kombinací od svých stoperů. Bayer zatím nechává kombinovat soupeře na jejich polovině.
1'
Domácí tým se ujal úvodního výkopu tohoto utkání a bude jim patřit první útočná akce.
1'

Fortuna Düsseldorf: Rensing – Zimmermann, K. Ayhan, Kamiński, Gießelmann – Zimmer, Stöger, Morales, Sobottka (C), Raman – Hennings.
Náhradníci: Theissen – Ducksch, Bodzek, Davor Lovren, Lukebakio, Bormuth, Usami.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Jedvaj, Tah, S. Bender, Wendell – Kohr, L. Bender (C) – Volland, Havertz, Bailey – Kiese Thelin.
Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Paulinho, Brandt, Alario, Weiser, Schreck.

BAYER LEVERKUSEN

Na druhé straně barikády bude ve středu večer stát Leverkusen, který za první tři kola nenasbíral ani bod, jelikož všechny zápasy prohrál. Prolomení této smolné sérii přišlo až po čtvrteční výhře v Evropské lige proti Ludogorci. O víkendu si Bayer poradil s Mohučí, kterou porazil těsně 1:0. Jejich dosavadní nemilé výkony stačí momentálně na patnácté místo.

FORTUNA DÜSSELDORF

Nováček z Düsseldorfu si v dosavadním průběhu letošní sezóny zatím vede nadmíru dobře. Za úvodní čtyři kola prohrál pouze jednou a na svém kontě tedy má pět bodů, které momentálně stačí na průběžné deváté místo. V posledním utkání si Fortuna odvezla ze Stuttgartu bod za bezbrankovou remízu.

21. 9. 2018 • Stuttgart – Düsseldorf 0:0
15. 9. 2018 • Düsseldorf – Hoffenheim 2:1
2. 9. 2018 • Lipsko – Düsseldorf 1:1
25. 8. 2018 • Düsseldorf – Augsburg 1:2
19. 8. 2018 • Koblenz – Düsseldorf 0:5
Hezký den, poprvé v letošní sezóně máme před sebou vložené kolo do pracovního týdne. Například taková německá Bundesliga bude mít během týdne na programu své páté kolo. My se v tomto on-line textovém přenosu podíváme na zápas mezi Düsseldorfem a Leverkusenem. Tímto zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.