Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Düsseldorf - 19. října 2018   20:30

Frankfurt
20' Haller  • 27' Jović (Kostić) • 34' Jović (Haller) • 50' Haller  • 54' Jović (Kostić) • 69' Jović (de Guzmán) • 72' Jović (Haller)
7:1
(3:0)
Düsseldorf
53' Lukebakio  (Ducksch)
Frankfurt
Trapp (58. Rönnow) – N'Dicka, Hasebe, D. Abraham – Kostić, de Guzmán, Torró (46. Stendera), Gaćinović, D. da Costa – Haller, Jović (86. Hrgota).
Rönnow – Allan, Hrgota, N. Müller, Russ, Stendera, Willems.
D. Aytekin
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Düsseldorf
Rensing – K. Ayhan, Bodzek (46. Lukebakio), Kamiński – Zimmermann, Morales, Sobottka (46. Barkok), Zimmer – Stöger, Raman – Ducksch.
Theissen – Barkok, Bormuth, Gießelmann, Hennings, Lukebakio, Usami.

Rozhodčí ani nenastavuje, neboť není potřeba. Frankfurt jednoznačně poráží Düsseldorf a připisuje si třetí vítězství v řadě! Velký podíl na skóre měl Luka Jović, který se v zápase prezentoval pěti zásahy a byl to dnes jeho večer! Nutno podotknout, že obrana Düsseldorfu to hodně svému soupeři ulehčovala.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 13:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:12.
90'
89'
Vzápětí další žlutá karta pro hosty, tentokrát pro Kevina Stögera, který podrazil svého soupeře.
88'
První žlutá karta zápasu, kterou dostává Kaan Ayhan, který snad i úmyslně přišlápl Mijata Gaćinoviće.
86'
A ze hřiště odchází Luka Jović a užívá si ovace diváků na stadionu. Aby ne, dát pět branek v jednom zápase se nestává často. Joviće nahrazuje Hrgota.
85'
Střelecký pokus nakonec končí nad branku a domácí připravují své poslední střídání.
85'
O úpravu skóre se nyní mohou snažit hosté, protože mají k dispozici standardní situaci.
83'
Blíží se nám konec zápasu, ve kterém o vítězí není pochyb. Frankfurt si připíše třetí vítězství v řadě za sebou, zatímco hosté svou čtvrtou porážku za sebou a klesnou na poslední místo v tabulce.
82'
Danny da Costa chtěl doběhnout dlouhý míč, ale nakonec byl míč rychlejší a Hersing bude odkopávat od své branky.
80'
Frankfurt s míčem na půlící čáře a užívají si tento náramně povedený zápas z jejich strany.
78'
Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině a ví, že dnešní utkání ztratit? To by se musel stát fotbalový zázrak.
77'
Domácí mají k dispozici ještě jedno střídání a hosté si zajisté budou přát, ať bude vystřídán Jović. Uvidíme, koho trenér domácích stáhne ze hřiště a nahradí novým hráčem.
76'
Hosté působí již hodně odevzdaným dojmem a spíše vyčkávají co jejich soupeř předvede za další útočnou akci.
75'
Sébastien Haller vezl brankáři další branku, již obešel vybíhajícího Rensinga, ale nakonec se zamotal trochu do svých kliček a následně dokázal obránce jeho střelu vyrazit.
72'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Neskutečné! Brankář Michael Rensing bude mít z Joviće po zápase noční můry. LUKA JOVIĆ si před brankou naskočil na centr Hallera a zacílil přesně do branky. Opět obrana hostí nezvládla tento útok domácích a hráči Düsseldorfu by se již raději viděli v šatně a na cestě domů. Asistence: Sébastien Haller.
71'
Momentálně se o to snaží hosté kteří jsou před šestnáctkou soupeře.
70'
Uvidíme, jestli se dočkáme ještě další branky či branek?
69'
Druhý poločas nám spíše připomíná hokej, než fotbal. Nicméně LUKA JOVIĆ si dělá z dnešního večera vlastní představení a trefuje se počtvrté! Obrana hostů dnes hraje špatně, Kaan Ayhan již mohl míč odkopnout, ale ztratil a Jović poslal přízemní střelu, kdy se míč odrazil od levé tyčky do branky.
67'
Jonathan de Guzmán se ujal exekuce a šikovně vystřelil. Míč poslal těsně nad branku!
66'
Až nyní budeme moci sledovat pokus na branku domácích a to po faulu Ayhana.
65'
Hosté nedokázali udržet míč na hrací ploše a je tu aut pro Frankfurt.
64'
Pasáž hry, kdy jsem v posledních pěti minutách neviděli žádný pokus o zakončení či centr do pokutového území. Divoký začátek druhého poločasu je pryč a nyní sledujeme klidnou hru.
63'
Domácí se však účinně brání a jejich vysoko vytažený bránící blok znepříjemňuje hostům kombinaci.
62'
Frankfurt se v posledních minutách nedostává před branku Rensinga a momentálně nechává hrát svého soupeře, který se snaží kombinací dostat na dostřel brankáře domácího celku.
60'
Hosté mají o něco více míč na svých kopačkách, ale momentálně se zdržují s míčem poblíž poloviny hřiště.
59'
Dodi Lukebakio dostal přihrávku, ale musí se zastavit, neboť mu pomezní rozhodčí signalizuje ofsajd.
58'
A domácí střídají svého brankáře, Trappa nahradí Rönnow.
57'
Tak začátek zápasu musí diváky na stadionu bavit a nyní budou sledovat další střídání domácího celku.
54'
Tak to vypadá, že druhý poločas spíše připomíná exhibici a obrana hostů opět nechala svého brankáře na holičkách. Kostić měl neskutečně moc prostoru na levé straně, následně centruje do pokutového území, kde se LUKA JOVIĆ obtočil s míčem kolem svého soupeře a přesnou ranou do středu branky dává svou třetí branku v zápase a připisuje si hattrick. Asistence: Filip Kostić.
53'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
A je tu branka hostů! Obrana Frankfurtu tak trochu laxně bránila DODIHO LUKEBAKIA a nechala jej vystřelit. Ten svou střelu pěkně umístil k levé tyčce.
50'
Obrana hostů si nyní nedokázala poradit s rychlým útokem soupeře. Obránce nedokázal vykopnout míč a nabídl jej rozeběhnutému soupeři a SÉBASTIEN HALLER již šel sám na brankáře, kterého přehodil a dává čtvrtou branku svého týmu.
49'
Hostující hráč se snažil doběhnout dlouhý míč na pravou stranu. Doběhl jej, ale zpracovával již za brankovou čarou a bude následovat odkop od branky.
48'
Následný rychlý přechod domácích do útoku se nevydařil a míč končí v zázemí. Hosté budou vhazovat aut.
48'
Pod menším tlakem musel obránce Frankfurtu rozehrávat na svého brankáře.
47'
Ihned v úvodu druhého poločasu se hosté dostávali ke střelecké možnosti, ale míč nakonec zamířil hodně mimo branku.
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Marc Stendera.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marcel Sobottka, přichází Aymen Barkok.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Adam Bodzek, přichází Dodi Lukebakio.
46'
Je to tak. Frankfurt od začátku zápasu byl aktivnějším týmem a snažil se o vedoucí branku. Ta nakonec přišla díky zpětně odpískanému pokutovému kopu, který Frankfurt následně nastartoval k dalším dvěma trefám. Hosté se dostali do pár pěkných šancí, ale jinak se před branku Trappa příliš často nedostávali.
45+2'
45+2'
Frankfurt drží míč a pravděpodobně již dohraje tento poločas bez nějakého postupu do útoku.
45+1'
A po hlavičce domácího hráče již mohlo být pro hosty ještě hůře. Naštěstí pro ně, hlavička končí těsně nad brankou!
45'
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty navíc.
44'
Následný rohový kop hostů již neohrozil Trappa v brance.
43'
Najednou se do pěkné šance dostali i domácí! Po nenápadné přihrávce zakončoval Marvin Ducksch, ale brankář domácích včas vyběhl a rukou vyrazil jeho zakončení.
42'
Nepřesný míč, který nakonec končí až v zázemí za brankou Rensinga a domácí se nyní velmi lehce vzdali míče ve prospěch svého soupeře.
40'
Düsseldorf se taktéž dostává k zahrávaní standardní situace ze zajímavé pozice, avšak centr nakonec bez obtíží chytá Kevin Trapp do svých rukavic.
39'
A po ní přišla hlavička, která nakonec končí mimo tři tyče a bude následovat odkop od branky Rensinga.
38'
Po faulu budou domácí zahrávat standardní situaci...
36'
Michael Rensing nyní musel pořádně vyskočit a vyráží pěknou ránu nad svou branku! Již to mohlo být 4:0!
34'
A je tu další branka v podání domácích. Po centru se ocitl míč v pokutovém území, následně Sébastien Haller přiťukl míč na LUKU JOVIĆE a ten z hranice šestnáctky zamířil přízemní střelou přesně k pravé tyčce.
32'
Nyní sledujeme hru mezi oběma šestnáctkami a Düsseldorf se snaží napadat svého soupeře. Nicméně nedaří se jim dostat míč pevně pod svou kontrolu.
30'
Po půl hodině hry si domácí mužstvo vybojovalo další rohový kop, který však nepřinesl ohrožení branky.
28'
Domácí v poklidu kontrolují hru a nyní nechávají hrát svého soupeře, který se snaží o postupný útok.
27'
Tak tohle byla velká paráda v podání LUKY JOVIĆE!!! Ten si počkal na pěkný centr od Kostiće a ve výskoku dokázal vstřelit vskutku pěknou branku a zacílil míč nechytatelnou ranou pod břevno. Ukázka ekvilibristiky v podání Joviće! Asistence: Filip Kostić.
25'
Düsseldorf je sice na polovině soupeře, ale bez míče na svých kopačkách.
24'
Ti se stále brání útočným pokusům svého soupeře. Nyní musel zasahovat Rensing proti hlavičce, ale nakonec může být v klidu, protože je pískán nedovolený zákrok.
22'
Zápas tedy odpískanou penaltou nabírá jiný směr a uvidíme, jak se k tomu postaví hostující mužstvo.
20'
To jsou věci. Rozhodčí se po přerušení šel podívat na video, aby zhodnotil tu situaci z 18. minuty a video ukázalo, že centr Torróha před branku zasáhl hostující hráč rukou a nařizuje zpětně pokutový kop, který proměnil SÉBASTIEN HALLER.
18'
Vzápětí další šance! Luka Jović dostal přesně míč do úniku, ale před vybíhajícím brankářem nedokázal přesně obloučkem zamířit míč do branky!
18'
Velká šance domácích! Už jen zbývalo pořádně doklepnout míč do branky, ale hosté se s notnou dávkou štěstí ubránili.
17'
Düsseldorf má problémy se dostat s míčem z vlastní poloviny.
16'
Změnu ve skóre nepřinesl ani následný centr, který přistál v pokutovém území. Tam padá hráč po souboji, avšak píšťalka rozhodčího je němá a tohle penalta rozhodně nebude.
15'
Po čtvrt hodině hry máme stav skóre bezbrankový, kdy domácí celek diktuje tempo hry a snaží se o první branku zápasu.
13'
A na druhé straně dobrý protiútok a hráči Frankfurtu po přihrávce před branku chyběly dva kroky, aby mohl doklepávat míč do branky.
12'
Düsseldorf se dostal do své první šance, kdy centr z levé strany byl přetažený, ale následně se míč vrátil do pokutového území a obrana Frankfurtu se s vypětím všech sil dokázala ubránit!
11'
Dobrý centr z pravé strany nakonec chytá Rensing do svých rukavic, avšak hodně sympatický útok domácích.
10'
Jonathan de Guzmán dostal dobrou přihrávku na střed hřiště přesně před branku. Avšak než se dokázal dostat ke střele, už u něj byli obránci a ti ihned vyváží míč.
9'
Sice se dostali za půlku hřiště, ale následně si již nerozuměli v kombinaci a míč končí v autu.
8'
Z kombinace na pravé straně vyplynul ofsajd a hosté tak mohou rozehrát míč ve větším klidu.
7'
Hosté vhazovali aut na polovině hřiště, ale nedokázali z něj vykombinovat útok a Frankfurt zahrává míč opět do autu.
6'
Frankfurt je od úvodu zápasu aktivnějším celkem a snaží se kombinací tvořit hru a dostávat se do útoku.
4'
Michael Rensing v poklidu chytá nepříliš nebezpečnou střelu do středu hřiště.
3'
Ten si hráči v černých dresech rozehráli na krátko, ale nakonec se nedostali do nebezpečného zakončení.
2'
Domácí si po nepřesné střele vybojovali svůj první rohový kop tohoto střetnutí.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – N'Dicka, Hasebe, D. Abraham – Kostić, de Guzmán, Torró, Gaćinović, D. da Costa – Haller, Jović.
Náhradníci: Rönnow – Allan, Hrgota, N. Müller, Russ, Stendera, Willems.

Fortuna Düsseldorf: Rensing – K. Ayhan, Bodzek, Kamiński – Zimmermann, Morales, Sobottka, Zimmer – Stöger, Raman – Ducksch.
Náhradníci: Theissen – Barkok, Bormuth, Gießelmann, Hennings, Lukebakio, Usami.

Rozhodčí: D. Aytekin.
Po reprezentační pauze se nám opět rozjíždí evropské přední soutěže. Dnes se zaměříme na souboj Frankfurtu a Düsseldorfu.
Eintracht Frankfurt
Frankfurt před přestávkou skončil vítězně, kdy vyhrál poslední dvě utkání. Nejdříve porazil vysoko 4:1 Hannover a následně vyhrál na hřišti Hoffenheimu 2:1. Dnes je čeká také soupeř ze spodku tabulky. Frankfurt má vyrovnanou bilanci domácích zápasů – 1-1-1, skóre 6:4. Tým táhnou střelci S. Haller a A. Rebič, kteří dali shodně po třech brankách. A právě zmíněný Chorvat A. Rebič se trefil v obou zmíněných vítězných zápasech Frankfurtu.
Fortuna Düsseldorf
Düsseldorfu patří předposlední místo se ziskem pěti bodů a za sebou má sérii tří proher v řadě, postupně – 1:2 Leverkusen, 3:0 Norimberk a v posledním kole nestačili na Schalke – 0:2. I když s favoritem drželi krok po celý poločas, Schalke ukázalo své kvality a o svém vítězství rozhodlo ve druhém poločase. Nicméně do prvních šancí se dostával Düsseldorf, kdy ve 4. minutě mohl poslat Düsseldorf do vedení Ramana, ale ten tváří tvář brankáři neuspěl.
Vzájemné zápasy
Oba celky v rámci první ligy odehrály dva zápasy, a skóre je vyrovnané 1:1. V roce 2012 vyhrál Düsseldorf na svém hřišti 4:0 a o rok později pak Frankfurt oplatil porážku a porazil Düsseldorf 3:1. Od té doby však uplynulo již hodně času a dnes je Frankfurt v pozici velkého favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.