Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Frankfurt - 26. září 2018   20:30

Mönchengladbach
56' Pléa (Neuhaus) • 65' T. Hazard (Neuhaus) • 85' Elvedi (J. Hofmann)
3:1
(0:0)
Frankfurt
74' Rebić
Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer – J. Hofmann, Neuhaus – Herrmann (76. Zakaria), Pléa (73. Johnson), T. Hazard (90. Traoré).
Sippel – Cuisance, Johnson, Strobl, Lang, Traoré, Zakaria.
Sven Jablonski
Borussia-Park, Mönchengladbach
Frankfurt
Trapp – D. da Costa, D. Abraham (C), N'Dicka, Willems – Hasebe, G. Fernandes (73. de Guzmán) – N. Müller (62. Rebić), Gaćinović (73. Jović), Kostić – Haller.
Rönnow – de Guzmán, Falette, Jović, Rebić, Russ, Allan.

Ode mě je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase někdy příště. Na počtenou!
Pro dnešek je dobojováno! Mönchengladbach zvítězil nad Frankfurtem 3:1. O branky se postarali Pléa, Hazard a Elvedi. Jedinou branku hostů vsítil chorvatský reprezentant Rebič. Borussia tak načala tuto sezonu velmi dobře, protože po dnešku má na svém kontě už 10 bodů.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 9:6. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 7:9.
90+4'
90+3'
Sommer odkopl míč do autu. Zřejmě jedna z posledních akcí pro hosty.
90+2'
Kostič vypálil přímo do náruče Sommera, který si tento zákrok opravdu vychutnal.
90+2'
Utkání se už dohrává. Hosté jsou smíření s tím, že z Borussia-Parku si žádné body neodvezou.
90+1'
Nastavovat se budou 3 minuty!
90'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Ibrahima Traoré.
89'
Krásná akce Mönchengladbachu skončila gólem, ale neregulérním. Už se Hazard radoval z druhé branky, ale praporek pomezního šel právem nahoru.
88'
Rebič uvolnil Joviče, který byl v ideální pozici. Míč však trefil velmi špatně a přestřelil bránu a několik metrů.
87'
Hazard se probíjel dopředu, ale byl zastaven da Costou. Aut pro Frankfurt.
85'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Dnes je zřejmě rozhodnuto! Hazardův rohový kop se snášel do pokutového území a našel hlavu NICA ELVEDIHO. Stoper domácích zakončil razantně a přesně. Trapp těžko mohl zasáhnout. Asistence: Thorgan Hazard.
85'
Zakaria zkusil vypálit z poměrně velké dálky. Trappa protáhl dost dobře a brankář Frankfurtu musel vyrazit na roh.
84'
Hosté se dopustili na Kramerovi faulu. Tohle pochopitelně domácím vyhovuje, jelikož nemají kam spěchat.
83'
Beyer se zdá být už v pořádku a po minutovém ošetření bude pokračovat ve hře.
81'
Dlouhý Jovičův nákop lapil Sommer. Na trávníku zůstal ležet jeden z domácích hráčů a Sommer raději míč odkopl do autu. Nyní dojde k ošetření.
80'
Haller zakončoval takovýma polonůžkama, jelikož byl v celkem nekomfortní pozici. O vzruch se však postaral.
79'
Wendt rozehrál aut na Hazarda, kterému však míč od jeho prsou odskočil do autu. Levá strana Borussie není ve druhém poločase tak nebezpečná jako v prvním, přestože Hazard vsítil zatím rozdílovou branku.
78'
Hosté zvolili postupnou kombinaci. Nyní se rozehrávky ujímá stoper N´Dicka.
77'
Frankfurt rázem vycítil, že dnes s tímto zápasem ještě může něco dělat. Mönchengladbach vypadá po inkasované brance trochu opařeně.
76'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Denis Zakaria.
74'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Hosté z ničeho nic střílí gól. ANTE REBIĆ se dostával dopředu a využil nedohody mezi Sommerem a Beyerem. Jelikož se oba tito hráči srazili, tak Ante Rebič mohl v pohodě míč uklízet do odkryté sítě.
73'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Fabian Johnson.
73'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Gélson Fernandes, přichází Jonathan de Guzmán.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Luka Jović.
72'
Frankfurtští nemají moc možností rozehrávky, protože domácí dostupují protihráče opravdu skvěle.
71'
Pléa má ve druhém poločase mnoho zakončení. Nyní okamžitě po zpracování vypálil, tak jak to on umí. Tentokrát však bránu netrefil a Trapp mohl zůstat klidný.
70'
Hasebe se ocitl ve složité situaci a musel svému spoluhráči přihrát balón ve skluzu.
69'
Haller, který dneska není příliš ve hře se tak trochu připomněl. První klička mu vyšla, ale na zakončení už moc času nezbylo.
68'
Domácí si přihrávají a vůbec nepůjčují hostům míč.
67'
Hosté jsou velmi opaření a uvidíme, jestli se jim podaří s tím zápasem dneska ještě něco udělat.
65'
Už je to o dvě branky! Kramer vyhrál hlavičkový souboj a balón se odrazil k Neuhausovi, ten špičkou nohy posunul na THORGANA HAZARDA. Hazard neváhal a okamžitě vypálil. Jeho rána zaplula na zadní tyč a navíc ještě proklouzla mezi nohama Abrahama. Asistence: Florian Neuhaus.
64'
Fernandes nedosáhl na přihrávku spoluhráče. Míč tak doputoval k Sommerovi, který uklidnil hru.
62'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Nicolai Müller, přichází Ante Rebić.
62'
Další šance útočníka Mönchengladbachu. Pléa dostal míč a zhruba z dvaceti metrů vypálil. Levou tyč Trappovy brány minul o pár centimetrů. Chybělo málo a bylo by veseleji v Borussia-Parku.
61'
Domácí teď trochu své snažení uklidnili a pokoušejí se o kombinaci ve středu hřiště.
60'
Pléa vyrazil dopředu, ale Abraham ho dohnal. Míč se pak odrazil k Herrmannovi, který napálil před sebou stojícího hráče. Atmosféra na stadionu je úžasná a dav bouří.
59'
Sledujeme zatím výborný fotbal ve druhém poločase.
58'
Šance střídá šanci! Willemsův rohový kop si našel nehlídaný Abraham. Kapitán Frankfurtu hlavou těsně minul branku.
56'
Tak konečně se dnes ALASSANE PLÉA dočkal. Využil výborné práce Nuehause, který skvěle patičkou ho uvolnil. Pléa se zpracoval míč a nekompromisně vypálil do horních pater brány. Trapp byl bez šance. Asistence: Florian Neuhaus.
55'
Další šance pro Pléu! Tentokrát mu přihrávku do ideální pozice připravil Herrmann, ale útočník ji nedokázal proměnit. Při střeleckém pokusu trefil pouze obránce.
53'
K exekuci se postavil Hazard a nemyslel to vůbec zle. Zeď krásně obstřelil a balón se pouze otřel o boční síť.
52'
Da Costa předvedl obrovskou chybu, když napálil před sebou stojícího hráče a míč se odrazil k Hofmannovi, který měl před sebou volno. Z toho všeho nakonec pramenil faul a zajímavá možnost přímého kopu pro bílé.
52'
Ofsajd domácích po centru Hofmanna. Frankfurt se ujme balónu.
51'
Hazard rozjel na levé straně rychlou akci. Domácí byli dokonce v přečíslení. Belgičan našel Pléu, který ale přihrávku na Herrmanna vůbec nezvládl.
50'
Hasebe byl na polovině hřiště faulován, ale jelikož sudí ponechal výhodu, tak se pokračuje dále.
49'
Akce však nedopadla pro frankfurtské ideálně a odkopávat od své svatyně bude Yann Sommer.
48'
Trapp skvělou rozehrávkou našel da Costu, který má prostor na pravé straně a může vyrazit vpřed.
47'
Oba týmy jsou zatím ve druhém poločase opatrné a nechtějí udělat žádnou chybu.
46'
První půle je u konce. Mönchengladbach byl aktivnější, ale branku i díky skvělému Trappovi zatím vstřelit nedokázal. Také Frankfurt párkrát zahrozil, a proto se určitě máme ve druhé půli na co těšit. Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
45+1'
45'
Hofmann se snažil svým pádem v pokutovém území vymodlit penaltu. Sudí mu na to ale neskočil a správně neodpískal.
44'
Domácí tlačí a pokoušejí se před přestávkou skórovat.
43'
A další tutovka! Ginter si naskočil na rohový kop a poslal míč směrem na bránu. Trapp vytáhl skvělý zákrok. Následná dorážka Pléaovi vůbec nevyšla, protože si míč ukopl.
42'
Perfektní zákrok proti střele Hazarda musel vytáhnout Trapp. Sice rána belgického záložníka šla doprostřed, ale padala velmi nebezpečně pod břevno.
41'
Nyní zahrozili zase domácí, ale nepřesnost je připravila o šanci.
39'
Kostič nádherně míč dostal na rozběhnutého Müllera, který se tak ocitl úplně sám před Sommerem. Sice jej nepřekonal, ale nakonec ho to nemusí mrzet, protože byl máván těsný ofsajd.
37'
Neuhaus se zbavil protihráče, ukázal nám pěknou kličku, ale centr povedený vůbec nebyl. Tohle je velká škoda pro domácí, protože z téhle akce se rozhodně dalo vytěžit víc.
36'
Eintracht v posledních minutách přebírá iniciativu a tlačí se mhohem víc dopředu než na začátku zápasu.
35'
Hosté vsítili gól, ale bohužel pro ně kvůli ofsajdu neplatil. Abraham se tak nemohl radovat ze své první trefy v sezoně.
34'
Velké útočné choutky měl Abraham, který si z pozice středního obránce povodil dva protihráče.Nakonec mu přece jen domácí míč vzali.
33'
Hasebe neměl komu přihrát, a tak raději zvolil přihrávku na stopera. Frankfurt zůstává u míče.
32'
Herrmann se držel za břicho, protože schytal ostrou ránu od hostujícího hráče. Zdá se, že bude za chvíli v pořádku.
30'
30 minut hry je za námi a my jsme zatím v zápase viděli jen jednu vyloženou šanci. Borussia je zatím lepší.
29'
Mönchengladbach byl pod tlakem, ale nakonec povedeně rozehrál i s přispěním kvalitní práce brankáře Yanna Sommera.
28'
Rohu se ujmul Hazard, který poslal balón přímo na hlavu Elvediho. Švýcarský hráč zakončoval, ale bránu o metr přestřelil.
27'
Neuhaus napálil míč z poměrně velké dálky, ale jeho rána slabší levačkou mu rozhodně nevyšla. Dle pomezního sudího však byla tečovaná a následuje roh.
26'
Ginterův přetažený centr našel na levé straně Hazarda, který se ale tak trochu utopil v kličkách a navíc špatně přihrál.
25'
Willemsův rohový kop skončil u přední tyče na kopačkách Beyera, který také okamžitě vyzval spoluhráče k výstupu vpřed.
24'
Beyer i s přispěním hráče hostů dostal míč do autu a ujme se jej.
23'
Pléa hledal před bránou Herrmanna, ale ten se k míči nedostal. Obránci Frankfurtu dlouho váhali s odkopem, ale nakonec vše zvládli.
22'
Frankfurt poprvé v zápase zahrozil. Důležitou postavou této akce byl pravý bek da Costa, který několikrát zajímavě nacentroval a následně také připravil střeleckou pozici pro Hasebeho. Ten ale minul bránu.
21'
Dlouhý nákop Hasebeho našel Willemse, který z nekomfortní pozice stačil nacentrovat.
20'
Mönchengladbach je zatím jasně lepší a vytváří si mnohem víc zajímavých šancí. Frankfurt se bude muset zlepšit, jestli nechce inkasovat.
18'
Obrovská šance domácích! Ve velké příležitosti se ocitl Pléa, který po rohovém kopu napálil střed brány, kde stál Trapp. Ani následná střela Gintera se gólově neujala.
17'
Frankfurt se rychle vydal dopředu, ale jeho akce ztroskotala. Rozehrávky se ujme Sommer.
16'
Levá strana Borussie zatím velmi zlobí zadáky Frankfurtu. Wendtův centr však lapil brankář Trapp do své náruče.
15'
Pléa nádherně uvolnil Hazarda na levé straně, který si navedl míč ke středu hřiště. Nakonec se mu nepodařilo přesně přihrát.
14'
Ginter se při předchozím rohu dostával ke střele, ale jeho pokus levačkou zablokoval hráč hostů. Nebýt zásahu obránce, tak mohlo být už u domácích veselo.
13'
Abrahamovi se vůbec nepovedla rozehrávka a domácí tak míří kupředu.
12'
Velmi pěknou akci vytvořili hráči Borussie na levé straně. Hazard ve spolupráci s Wendtem si několikrát vyměnili míč, ale nakonec nedokázali nacentrovat.
11'
Gačinovič rozehrál roh na krátko, přihrál Willemsovi, který si ale také centr rozmyslel. Hosté tak nic z této příležitosti nevytěžili.
10'
Mönchengladbach rozehrál standardní situaci. Kop se ale Hofmannovi vůbec nepovedl a přeletěl celé vápno a skončil až v autu.
9'
Beyer neměl moc možností, kam by mohl rozehrát, a tak zvolil přihrávku na Elvediho a trochu uklidnil hru.
8'
Kostičův centr byl sražen obráncem až k brankáři Sommerovi, který si tak mohl připsat svůj první dnešní zákrok.
7'
Přenesení hry se domácím úplně nepovedlo. Autové vhazování pro Frankfurt.
6'
První rohový kop zápasu rozehrál Hofmann, ale jeho spoluhráči nebyli dostatečně důrazní v pokutovém území. Hosté se jednoduše ubránili.
5'
Kostič fauloval na půli hřiště a míče se ujme opět domácí celek.
4'
Kostič se pokoušel proniknout po levé straně. O chvíli později se o něco podobného pokoušel Herrmann, ale ten byl skvěle zastaven levým bekem Willemsem.
4'
Dlouhý nákop Gintera nenašel nikoho ze spoluhráčů, a tak obránce Abraham neměl problém míč odhlavičkovat do bezpečí.
3'
Mönchengladbach kombinuje na vlastní polovině. Do rozehrávky se zapojují stopeři.
2'
Herrmann hledal nečekanou přihrávkou Kramera, jemuž úplně nevyšlo zpracování. Obránci mu míč odkopli do autu.
1'
Frankfurt začal zápas s balónem na kopačkách a momentálně se pokouší o rozehrávku.
1'
Domácí nastupují v bílých dresech, hosté navlékli černé barvy.
Obě mužstva vchází na trávník. Zápas za pár minut začne.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Beyer, Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer – J. Hofmann, Neuhaus – Herrmann, Pléa, T. Hazard.
Náhradníci: Sippel – Cuisance, Johnson, Strobl, Lang, Traoré, Zakaria.

Eintracht Frankfurt: Trapp – D. da Costa, D. Abraham (C), N'Dicka, Willems – Hasebe, G. Fernandes – N. Müller, Gaćinović, Kostić – Haller.
Náhradníci: Rönnow – de Guzmán, Falette, Jović, Rebić, Russ, Allan.

Rozhodčí: Sven Jablonski.
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Borussia je zatím šestá. Uhrála ze čtyř utkání hned 7 bodů. Svěřenci kouče Heckinga vyhráli se Schalke a Leverkusenem. Minulé kolo však výsledkově nezvládli, prohráli totiž v Berlíně s Herthou 2:4. O góly se zatím hráči Borussie dělí a jediným dvoubrankovým mužem v černo-bílém dresu je útočník Alassane Plea. Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je švýcarský reprezentační brankář Yann Sommer.
EINTRACHT FRANKFURT

Fotbalistům z Frankfurtu momentálně patří 14. místo. Tento tým vybojoval ze 4 zápasů 4 body. První kolo Frankfurt zvládl, protože zdolal Freiburg 2:0. Další kola se jim příliš nevedlo, ale také je nutno říct, že měli těžké soupeře. Prohráli s Werderem a Dortmundem a minulé kolo remizovali 1:1 s Lipskem. První zápas v Evropské lize však Frankfurt překvapil, neboť vyhrál na půdě loňského finalisty z Marseille 2:1. Nejlepším střelcem týmu je Sebastien Haller, který vsítil již 3 branky.
Pěkný středeční večer při sledování online přenosu z německé Bundesligy. Dnes fotbalisté Borussie Mönchengladbach přivítají celek Eintracht Frankfurt. Utkání začíná ve 20:30 a komentovat jej bude Daniel Fekets. Přeji příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.