Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Mainz - 30. března 2019   15:30

Werder
3' Rašica (M. Kruse) • 36' M. Kruse  • 63' M. Kruse (Rašica)
3:1
(2:0)
Mainz
52' Quaison  (Boëtius)
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander (29. Langkamp), Augustinsson – Möhwald, M. Eggestein, Klaassen – Harnik (60. J. Eggestein), Rašica (84. Sargent), M. Kruse (C).
Kapino – Beijmo, Friedl, Sargent, Jóhannsson, J. Eggestein, Langkamp.
Fritz – Schaal, Pelgrim
Stadion Weser (Brémy)
Mainz
F. Müller – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Öztunali (46. Maxim), Malong (81. Ujah), Latza – Boëtius – Quaison, Mateta (70. Onisiwo).
Zentner – Onisiwo, Ujah, Donati, Baku, Maxim, Bungert.

On-line přenos je u konce. Děkujeme vám za pozornost a přejeme vám hezký slunečný víkend.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 2:5. Rohy: 7:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.
Brémy ve 27. kole Bundesligy hostily trápící se Mohuč, která před tímto utkáním prohrála třikrát v řadě. V případě vítězství si Werder mohl zajistit tabulkový posun na pohárové pozice a přesně to se také stalo. Domácí tým, za něhož nastoupila i dvojice českých reprezentantů Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, porazil třináctou Mohuč 3:1.
90+3'
90+3'
Teď už s míčem hrají domácí. Ti už taky vědí, že za několik okamžiků oslaví vítězství.
90+1'
Tuto standardku běžel rozehrát Aarón (Mohuč). Do vápna vyslal nadějný centr, který se ztratil v klubku hráčů. Z něj potom vylétl mimo rizikovou zónu.
90'
Nedaří se to. Tři minuty před závěrečným hvizdem bude domácí tým čelit exekuci rohového kopu.
89'
Brémští překročili půlící čáru a právě za ní se budou snažit udržet balon co nejdéle.
87'
A nevyšel ani pokus o reparát. Hosté navíc ztratili míč a museli dočista vyklidit okolí pokutového území.
86'
Hosté zkusili zahrozit po rohovém kopu. Žádné komplikace ale nepřipustil Pavlenka, který ukočíroval Maximovu ránu z voleje.
84'
Střídání v týmu Werder Brémy: tak Milot Rašica utkání nakonec přeci jen nedohraje, za poraněného spoluhráče naskočil do hry Josh Sargent.
82'
Rašica (Brémy) byl předán do péče lékařů. Ti ho během relativně krátké doby dali dokupy.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Pierre Malong, přichází Anthony Ujah.
79'
Ze souboje Boëtius versus Augustinsson vyšel jako vítěz obránce Werderu Brémy.
77'
Teď to sice nebyl bůhvíjak hrubý faul, ale rozhodčí musí poněkud zdivočelé hráče přeci jen krotit. I proto vidí Jean-Paul Boëtius (Mohuč) žlutou kartu.
76'
Statistika držení míče: 54% : 46%.
74'
Přitvrzují především hosté, za tohoto stavu je to pochopitelné. To domácí hrají ve větší pohodě.
72'
Série tvrdých faulů se obešla bez potrestání.
70'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Karim Onisiwo.
68'
Roh měli k dispozici také domácí, ani jim však snaha o ohrožení soupeřovy brány nevyšla.
66'
Nic takového se ovšem nestalo. Pavlenka (Brémy) měl celou situaci plně pod kontrolou.
65'
Mohuč může odpovědět z rohového kopu.
63'
Werder právě vstřelil branku!
Podruhé v utkání dopřává MAX KRUSE svému týmu dvougólové vedení! Měl to jednoduché, na levé straně šestnáctky, kam obdržel kolmou přihrávku, byl úplně sám. Přesunující se Müller to ke své druhé tyči nemohl za žádnou cenu stihnout. A opomenout nesmím Eggesteina, jenž svými kličkami stál u zrodu celé akce.
61'
Statistika držení míče: 53% : 47%.
60'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Martin Harnik, přichází Johannes Eggestein.
60'
Ofsajd a v něm Mateta (Mohuč).
59'
Ty nakonec ovládli hosté. Kvůli Boëtiusově zbytečnému nákopu však o míč rychle přišli.
57'
Aktuálně hra probíhá kolem středového kruhu, kde dochází k mnoha osobním soubojům.
55'
Byl to Brosinského pas do pokutového území, obrana Werderu Brémy ho hravě odvrátila.
54'
A hosté navíc drží míč. Co dalšího vymyslí?
52'
Mainz právě vstřelil branku!
Teď už Pavlenka kapituloval! S kontaktním gólem, který zařídil ROBIN QUAISON, však český brankář nemohl absolutně nic dělat. Autor trefy po přízemním centru zleva totiž tečoval balon těsně před ním. Mohuč je tak zpátky ve hře.
49'
Do vzduchu se pověsil Bell. Pavlenka ovšem zůstal bez práce, protože hráč zakončující v poněkud ztísněném prostoru bránu vysoko přehlavičkoval.
48'
Hosté začali druhou půlku dobře, po odvážném průniku Brosinského rozehrají roh.
46'
Vzhledem k průběhu logické poločasové střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: na hřiště se nevrátil Levin Öztunali, místo něj tam přišel Alexandru Maxim.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na hrací plochu.
Po prvním poločase jsou spokojenější domácí. Aby taky ne, když vedou 2:0! Už ve třetí minutě otevřel skóre Rašica a na jeho trefu o půl hodiny později navázal Kruse. Smazat dvougólové manko bude pro Mohuč obtížné, ne však nemožné.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 1:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:4.
45+2'
45+1'
Domácí ještě kopali roh. Příležitost k navýšení skóre pro tentokrát nevyužili, a do kabin tak odejdou za pro ně i tak příznivého stavu 2:0.
45'
Úvodní dějství potrvá ještě dvě minuty.
44'
Nařízenou standardku domácí zahrávali z pravé strany. Vzešel z ní pouze přetažený centr.
43'
Další útok Werderu. Tentokrát zastaven faulem.
42'
A tak šli do útoku domácí. Zakončil ho Rašica a to střelou letící na tribunu za Müllerovou brankou.
40'
Prosadit se individuálně zkusil Boëtius (Mohuč), proti dvojnásobné přesile však neměl šanci.
38'
O navýšení už tak solidního náskoku usilující Kruse (Brémy) tentokrát bránu vysoko přestřelil.
36'
V Brémách je ještě veseleji! Domácí našli uličku pro dlouhou přihrávku na levou stranu hřiště, obránce potom srazil prudký Augustinssonův míč k nohám MAXE KRUSEHO a ten ho nekompromisním způsobem uklidil k pravé tyči.
35'
Tohle byl docela ostrý faul. Tvrdě měl do souboje namířeno Klaassen (Brémy) a může být rád, že se to obešlo bez varovného signálu v podobě žluté karty.
34'
Centr na přední tyč byl odhlavičkován do bezpečí, samotná hra se pak přesunula doprostřed hřiště.
33'
Domácí se probili do pokutového území a po troše rozruchu, který v něm způsobili, rozehrají roh.
31'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
29'
Vynucené střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odkulhal Niklas Moisander, evidentně zraněného spoluhráče nahradil Sebastian Langkamp.
28'
Domácí obranná řada se společně s tou záložní zformovala a nedopustila žádné riziko.
27'
Mateta (Mohuč) znovu v akci. Tentokrát pro svůj celek získal výhodu rozehrávky rohového kopu.
25'
Důležitý zákrok Pavlenky! Český gólman ve službách Werderu se vytáhl proti křižné střele Matety, když ji vykopl levou nohou.
23'
Míč zprava propadnutý na zadní tyč vraceli hosté před bránu, kde je úřad Jiřího Pavlenky.
22'
Protože Kruseho centr nenašel správného adresáta, můžou znovu zakombinovat hosté.
21'
Hosté rozběhli akci na levém křídle a vybojovali roh. Chvíli po něm zakončoval zpoza vápna Öztunali, jehož pokus proskákal vedle pravé tyčky.
19'
Ani další útok domácím borcům nevyšel podle představ. Harnik hledal marně Rašicu.
17'
Augustinsson (Brémy) to myslel dobře, jeho přihrávce ovšem scházela potřebná přesnost.
16'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
14'
Avizovaný roh hosté zodpovědně ubránili.
13'
Tygří skok pomohl Müllerovi k tomu, aby vyrazil balon na rohový kop! Střelou mířenou k levé tyči se prezentoval Kruse (Brémy).
11'
Quaison (Mohuč) podstoupil souboj muž proti muži, ale jako vítěz z něj nevyšel.
10'
Útočný faul. Spáchal ho Gebre Selassie (Brémy).
8'
Lépe si vedl jeho spoluhráč Mateta (Mohuč). Sice vystřelil mimo branku, ale vystřelil.
6'
Nic kloudného nevymyslel ani Latza (Mohuč), jeho přihrávka totiž mířila do země nikoho.
5'
Hosté samozřejmě vědí, že nezačali dobře. Vepředu se však zatím nijak nedokáží prosadit.
3'
Werder prožívá vydařený vstup do utkání! Po výkopu gólmana Kruse nastaroval MILOTA RAŠICU. Kosovský hráč vnikl ze středové čáry do otevřené obrany, zpracoval dlouhý nákop, oběhnul Müllera a zakončil do prázdné brány. Ve skórování mu nezabránil ani vracející se Latza.
2'
Poprvé je pískáno. Může za to útočný faul, kterého se dopustil Rašica (Brémy).
1'
Rozehrávku provedla Mohuč.
1'
Domácí nastoupili v zeleno-bílých dresech, hosté zápas odehrají v červených kompletech.
Hráče přivedl na hřiště Marco Fritz.
Za Brémy nastoupí dva čeští reprezentanti. Branku Werderu bude hájit Jiří Pavlenka a na pravém kraji obrany se objeví Theodor Gebre Selassie.

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Augustinsson – Möhwald, M. Eggestein, Klaassen – Harnik, Rašica, M. Kruse (C).
Náhradníci: Kapino – Beijmo, Friedl, Sargent, Jóhannsson, J. Eggestein, Langkamp.

1. FSV Mohuč 05: F. Müller – Brosinski, Bell (C), Niakhaté, Aarón – Öztunali, Malong, Latza – Boëtius – Quaison, Mateta.
Náhradníci: Zentner – Onisiwo, Ujah, Donati, Baku, Maxim, Bungert.

Rozhodčí: Fritz – Schaal, Pelgrim.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 27. kola Bundesligy mezi Brémami a Mohučí.
Podzimní vzájemný duel

1. FSV Mohuč 05 – Werder Brémy 2:1 (1:0)
Góly:
25. Mateta (Brosinski), 51. Gbamin (Brosinski) – 78. C. Pizarro (J. Eggestein).
ŽK: Bargfrede, N. Moisander (oba Brémy).

Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 7:6. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 7:8.
Mohuč se naopak pokusí odčinit třízápasovou sérii porážek. Ta vznikla v Berlíně při souboji s Herthou, pokračovala domácím utkáním proti Mönchengladbachu a vyeskalovala na Bayernu, kde FSV schytal šestibrankový debakl. Že se musí polepšit, je snad každému jasné. Vědí to ale i nejlepší střelci Mateta (7 gólů) a Quaison (5 gólů)?
Brémy mají dobrou formu. Naposledy prohrály ještě před Vánoci. Po měsíc trvající zimní přestávce je zdobí bilance 4-5-0. Werder je navíc jediným týmem v Bundeslize, který skóroval ve všech odehraných utkáních. A své střelecké dovednosti samozřejmě hodlá potvrdit. Jména jako Kruse (8 gólů), Rašica (7gólů), Eggestein (5 gólů) a Harnik (4 góly) figurují mezi padesáti nejlepšími střelci ligy.
27. kolo německé Bundesligy mimo jiné svede dohromady Werder Brémy a Mohuč. Domácí by v případě vítězství atakovali pohárové pozice, hosté výhru potřebují k oddálení se od baráže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.