Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Leverkusen - 28. září 2019   15:30

0:3
(0:1)
Leverkusen
36' Niederlechner (vl.)  • 77' Volland  (Havertz) • 84' Havertz  (Amiri)
Augsburg
Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max (81. Morávek) – Vargas, Oxford, R. Khedira, Richter – Niederlechner (89. Córdova), Finnbogason (C) (68. Schieber).
Luthe – Gregoritsch, Schieber, Baier, Framberger, Hahn, Córdova, Morávek, Jensen.
Leverkusen
Hrádecký – Weiser, Dragović (82. Tah), S. Bender – Sinkgraven (74. Wendell), Baumgartlinger, Aránguiz, Havertz – Amiri, Volland (C) – Alario (66. Paulinho).
R. Özcan – Paulinho, Diaby, L. Bender, Wendell, Tah, P. Retsos, Demirbay.

Děkuji vám za pozornost a těším se u příštího zápasu.
Zápas jsme viděli více než jednoznačný a to v režii hostů z Leverkusenu. Držení míče i přihrávky josu toho jasným důkazem. Domácí fotbalisté se skoro celý zápas nemohli dostat do zápasu a bylo znát, že kvalita je spíše na druhé straně.
90+1'
Konec zápasu. Rozhodčí Kampka ukončil dnešní zápas 6. kola Bundesligy. Utkání skončilo jasným výsledkem 3:0 pro hostující Leverkusen.
90'
Zápas se blíží ke svému konci.
89'
Dějiště dněšního utkání opustil se svěšenou hlavou Niederlechner, autor prvního gólu a nahradil jej Córdova.
87'
Náznak šance se objevil na opačné straně hřiště, když si lehkovážně počínal při vyvážená míče Wndell, ale finální přihrávka nenašla nikoho v bílém.
84'
Už potřetí vytahuje míč ze sítě Koubek. Fotbalisté Leverkusenu převedli moc hezkou kombinaci a také komunikaci. Akci táhl nejprve středem Aranguiz, přihrál Weiserovi, ten do vápna Volandovi, ten Amirimu, který ač sám ve střelecké pozici našel na druhé straně Kaie HAVERTZE a ten ze z bezprostřední blízkosti nemýlil.
82'
Na lavičku náhradnků právě usedl Dragovič, který už si může odpočinout. Do obranné řady místo něj přišel Tah.
81'
A je tu další střídání na straně domácích. Pro dnešek má odpracováno Max a na hřišti už pobíhá Jan Morávek.
79'
Na třikrát se pousili zakončit domácí hráči slibnou šanci, ale všechny pokusy byly zablokovány obranou hostí.
77'
Kevin VOLLAND nejprve vyhrál osobní souboj uprostřed hřiště a poté obdržel přihrávku z kopačky Kaie Havertze a krásně přeloboval vyběhnuvšího brankáře Tomáše Koubka.
75'
Žlutou kartu dostává Julian Schieber (FC Augsburg).
74'
Na travnaté ploše již dnes neuvidíme Sinkgravena, jehož se trenér rozhodl stáhnout a nahradit jej Wndellem.
74'
Z něj ale žádné další nebezpečí pro svatyni fiinského brankáře nehrozilo.
72'
Po centru z levé strany a zásahu obrany se míč odrazil k nohám Schiebera. Ten se hezky uvolnil a vyplálil. S jeho pokusem měl golman Hrádecký plné rukavice práce a domácí mají k dispozici rohový kop.
70'
Těžko těžko teď hledají hosté a hlavně jejich obránci přihrávku dopředu a tak musejí držet balón vzadu. Na druhou stranu celkem, který potřebuje hrát je Augsburg.
68'
Také domácí střídají. Z hrací plochy odešel Finnbogason a jeho místo zaujme Schieber.
67'
Uvidíme kam se postaví nově příchozí Paulinho. Vypadá to, že na hrot se přesune Volland.
66'
Lidově řečeno padla už má dnes Alario a na hřišti jej nahradí brazilec Paulinho.
64'
Z volného kopu to vyzloušel přímo na bránu kapitán Volland, ale chcete-li dát branku, je lepší netrefovat střed brány.
63'
Ale byl faulován! Weiser skvěle vypíchl balón Vargasovi a tomu už nezbylo nic než faulovat na žlutou kartu.
63'
A unovu hrají hosté a konkrétně Weiser.
62'
Náznak šance předvedli bile odění domácí, ale centr z prava před vápno nedokýzal ani jeden z útočníků zpracovat.
61'
Hodina hry za námi a Augsburg stále ne a ne najít rytmus a svůj styl hry. Bude-li zápas pokračovat v podobném duchu, čekají je ještě perné chvíle.
60'
Míč se dostal ven z hrací plochy a vhazovat mohou domácí hráči.
59'
Domácí se musí vzpomatovat, chtějí-li ještě udělat něco s tímto zápasem.
57'
Do šance už se tak tak tlačil Havertz po jeném centru z levé strany Vollanda, ale jeho hlavička byly zblokována bránícím Udokhaiem.
54'
Po autu u vápna soupeře se ke střele za pokutovým územím mohl dostat Khedira, ale v poslední chvíli se rozhodl pro přihrávku, s čímž ale nepočítal nikdo z jeho spoluhráčů.
52'
Další ostrý zákrok ze strany Augsburgu a to znovu v podobě zbytečného dohrání. Tentokrát ze strany Iaga.
50'
Krasnou kombinaci těsně před vápnem ukázali hráči Bayeru. Dokonce se jim podařilo dostat se do šestnáctky, kde byl hraničním zákrokem zastaven Havertz. Na jeho snažení ještě stihl navázat Weiser, když našel na druhé straně Vollanda, který ale netrefil bránu.
49'
Do ofsajdového postaveníse dostal kapitán hostů Volland a obrana domácích si tak může oddechnout.
48'
Teď již obrázek dosti podobnější první půli. Tudíž míč v ržení hostů a snaha o rozpohybování domácí obrany.
47'
Nebezpečný centr se ze levé strany nesl do vápna, ale nikdo jej nedokázal trefit.
46'
Hned po startu druhého poločasu se dopředu vrhli domácí a mají k dispozici aut u pokutového území soupeře.
46'
Rozhdočí již zkontrolovali sítě a druhá půle může začít.
Co se střeleckých pokusů týče vedou také hosté a to ať těch mezi tři tyče 4:1. Na zákroky brankářů vedou domácí a to díky jednomu zákroku Tomáše Koubka. Počet faulů je také vyšší na straně domácíh v poměru 9:5. A přiliš nepřekvapí, že počet přihrávek je podstatně vyšší u Bayeru 465:102.
V první půli tahali za delší konec zcela jistě hosté z Levrkusenu. Ostatně statistika držení míče je váce než vypovídající a hosté ji ovládli v neuvěřitelném poměru 82% na domácích 18%.
45+2'
45+2'
Nastavené dvě minuty jsou minulostí a rozhodčí Kamka ukončil první poločas.
45+1'
Pokus o rozejí útoku teď ztroskotal na obou stranách.
45'
Zbytečná karta. Tohle nepotřebné dohrání Vollanda si zkušený bek mohl odpustit. Jeho neuváženost ocenil sudí žlutou kartou.
43'
Na zemi se ocitl hostí Amiri po tvrdém souboji s Udokhaiem. Dostal pěknou ránu do žeber, ale již vběhl zpět na hřiště a vypadá to, že bude v pořádku.
42'
Havrtz, jako obvykle operující na velkém prostrou, dostal přihrávku na vápno, ale s míčem se nedokázal otočit ani nic vymyslet.
40'
Hezkým bálónem vybídl k náběhu Aranguiz Vollanda. Ten si míč zastavil a zkusil přihrát pod sebe na Amiriho, jeho přihrávka však byla nepřesná.
38'
Krásnou technickou finesu nám předvedl mladík Kai Havretz, když těsně u levé lajny nasadil jesle soupeři. Lahůdka!
36'
Po rohovém kopu z levé strany přiletěl nepříjmný a důrazný centr do šestnáctky, který si nešťastně srazil do vlastní brány nutno podotknout pěkným způsobem Niederlechner.
34'
Paráda. Výborným a hlvaně čístým skluzem získal před výpnem míč zpět Aranguiz a odcentroval do vápna, kde ale ani jeden z hráčů nedoáhl na míč.
33'
Otěže zápasu pevně drží fotbalisté Bayer a od stoperů rozjeli další akci.
32'
Jemný oblouček za obranu dloubl Amiri na Alaria, ale druhý jmenovaný se k míči již kloudně nedostal a Koubek jeho ani ne střelu zpacifikoval.
31'
Centr do vápna letěl z kopačky Vollanda, ale domácí obrana byla pozorná.
30'
Už už to vypadalo, že se po půl hodině hry dostane Levrkusen do dobré střelecké pozice, ale v rozhodující chvíli pokazil Amiri patičku na Havretze a míč jim uloupil domácí Khedira.
29'
Po pasu Koubka na beka Lichsteinera byl zmínění Švýcar sražen k zemi Vollandem a ozvala se píšťalka.
28'
Rozhdočí teď musel spěchat za Bendrem, by zklidnil vášně a hrál se hlavně fotbal.
26'
Provinění proti pravidlům se dopustil kapitán Finnbogason, když zasáhl rukou do obličeje při hlavočkovém souboji Vollanda.
25'
Volný přímý kop rozehrál Volland. Jeho centr do šestnáctky však dobře odvrátil Jedvaj.
24'
Trochu kostrbatá kombinace po trase Weiser – Aranguiz – Baumgartlinger. Bayer ale přesto míč udržel a poslal na levou stranu Vollanda.
23'
Na středu hřiště si míč vyměňují hráči domácích stoperů a středních záložníků.
22'
Hosté se pokusili přenést hru z pravé na levou stranu, ale Weiser měl díky dobrému presinku domácích málo prostrou a o míč příšel.
21'
Černí rozehrávají až od svého golmana Hrádeckého. Ale tentokrát se ani nedostali k bráně soupeře.
19'
A je tu první karetní napomenutí. Pozdě byl v souboji u pravé postranní čáry Max a Kai Havertz si těsně před jeho obranným zákrokem stihl míč posunout a znemožnit tak hraní v rámci pravidel.
17'
WWK Arena se teď otřásla v základech po tom co se rozhodčí zmýlil v rozhodování na kterou stranu se má vhazovat.
16'
Pěknou přihrávku vymslel Bender, když chtěl hledat Alaria. K tomu se ale kvůli sklepnutí míč nedostal a přistál na noze napravo volnému Havertzovi, kterému se do tandemu nabídl Waiser, jenže jeho zpětná přihrávka se zpět k mladšímu spoluhráči nedostala,
15'
Po jeho rozehrání se vyrojila nepřehledná situace uvniř vápna Tomáše Koubka, ale nakonec se domácím podařilo zažehnat nebezpečí a dostat míč daleko od brány.
14'
Hosté kombinují na pravé straně hříště a dobrým pohybem způsobili obraně problémy. Bude z toho roh.
13'
Faul odpískán na polovině hřiště kapitánovi Augsburgu Finnbogasonovi.
12'
Velkou pochvalu zaslouží domácí Max, když učebnicově odstavil od meruny Amiriho, a zajistil tak Koubkův klidný odkop od brány.
11'
Havertz má míč na pravé straně, ale neměl nabídku a tak musel volit alibistickou přihrávku zpět.
10'
Trenér Schmidt může být zatím s obranou hrou svého týmu snad až na únik Vollanda spokojený. Jejich přesuny jsou příkladné.
9'
Levrekusen musí rozehrávat od vlastní brány a zahraje si tak i brankář Hrádecký.
8'
Tu zkusili najít dlouhým pasem na naběhnujvšího Kaie Havertze, ale k tomu včas přistoupil Iago a o míč ho připravil.
6'
Bayer drží míc na vlastní polovině a hledá skulinku ve zformovaném bloku Augsburgu.
6'
Po levé straně se zkusil individuálně prosadit kapitán Volland, ale jeho střela zpoza vápna našla jen střed brány Koubka.
5'
Volný přímý kop měli po faulu Amiriho bíle odění domácí, ale z centru do vápna nepřišlo žádné nebezpečí pro svatyni hostů.
4'
Domácí svědomitě přistupují k protihráčům a nedávají Leverkusenu prostor rozvinout útočné snažení.
3'
Pokusili se vysunout nabíhajícího Havertze, ale ten na míč nedosáhl.
3'
Rozehrávku teď řídí dvojce stoperů Bayeru Jedcaj – Uduokhai.
2'
Leverkusen drží míč na vlastní polovině a už si nohou zahrál i brankář Koubek.
1'
V prvním poločase hrají a zprava doleva.
1'
V posledních pěti vzájemných zápasech se třikrát těšili vítězství plejeři z Leverkusenu a ve dvou zbylých utkáních se soupeři rozešli smírem. Celkové skóre z těchto pěti zápasů hovoří 9:3 ve prospěch Bayeru.
Na straně druhé je soupiska úspěšných střelců o poznání rozmanitější, ale samozřemě se spolehá na střeleckou potenci Kevina Vollanda, Karima Bellarabiho či Paulinha. Peter Bosz nebude mít k dispozici plnou útočnou sílu, když zraněním vynucenou pauzou trpí křídelník Leon Bailey a útočník Joel Pohjanpalo.
Co do střílení gólů na straně domácích nejvíce se činí se sedmičkou hrající Florian Niederlechner, který v pěti zápasech již třikrát rozvlnil síť. Trenér Martin Schmidt se pro zranění bude muset obejít například pro zmíněného kapitána české reprezentace Marka Suchého, záložníka Jeffreyho Gouweleeuwa nebo matadora Daniela Baiera.
V šestém kole přivíta FC Augsburg ve své WWK Aréně Bayer Leverkusen. Roli favorita tohoto zápasu budou hrát hosté z Leverkusenu okupující sedmou příčku tabulky. Jejich soupeř je na tom o něco hůře a nachází se na dvanáctém místě. Domácí tým se zatím v novém ročníku ligy spíše hledá a za pět odehraných kol si připsal jen jedno vítězství, dvě remízy a dvakrát odešli do sprch úplně bez bodů. Augsburg má za sebou rušné přestupové období, klub opustil ku příkladu Friedrich Marvin, ale naopak velké posílení přišlo z Arsenalu v podobě zkušeného krajního beka Stephana Lichsteinera a pro oko českého diváka jsou jistě zajímavé příchody brankáře Tomáše Koubka a stopera Marka Suchého. Hosté v této sezóně jen jednou ochutnali hořkost porážky, jednou se museli smířit s jedním bodem a zbylé zápasy zvládli tříbodově a dýchají tak na záda Möchengladbachu, nacházejícím se na šestém místě. Leverkusen musel překousnout bolestivý odchod Juliana Brandta do BVB a uvítal do svých řad například posilu z francouzského PSG Diabyho Moussu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.