Bundesliga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Mönchengladbach - 19. října 2019   18:30

Dortmund
58' Reus (T. Hazard)
1:0
(0:0)
Dortmund
Bürki (70. Hitz) – Hakimí, Akanji, Hummels, N. Schulz – Witsel, Weigl – T. Hazard (90+6. Ł. Piszczek), Brandt (90+2. Zagadou), Delaney – Reus.
Hitz – Guerreiro, Morey, Zagadou, Ł. Piszczek, Balerdi, Dahoud, Bruun Larsen.
Stegemann – Pickel, Günsch
Signal Iduna Park, Dortmund
Mönchengladbach
Sommer – Lainer, Elvedi, Jantschke, Wendt (78. Stindl) – Kramer, Zakaria, Bénes (64. Neuhaus) – Embolo (63. Herrmann) – Pléa, Thuram.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Je konec, Borussia Dortmund dnes v parádním duelu skolila dosavadního lídra z Mönchengladbachu, který se v Signal Iduna Parku prosadit gólově nedovedl. Naproti tomu domácí se trefili hned třikrát, přitom ale uznán byl gól jeden. I ten stačil k vítězství, které tak z tohoto pohledu bylo zasloužené.
90+7'
90+6'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Łukasz Piszczek.
90+5'
Tento fakt neunáší kouč Mönchengladbachu Marco Rose, kterému viditelně tečou nervy a jeho výlevy ocenil sudí žlutou kartou.
90+4'
Dortmund stále hájí těsné vedení, hostům už zbývá opravdu málo času, vypadá to, že si lídr tabulky dnes neodveze ani bod.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Dan-Axel Zagadou.
90+2'
Nastavuje se šest minut.
90+1'
Žlutou kartu dostává Florian Neuhaus (Borussia Mönchengladbach).
90'
Je z toho rohový kop pro Mönchengladbach, hosté rozehrávají z levé strany, domácí se ale znovu ubránili, dobrou práci odvedl bránící Mats Hummels.
89'
Marwin Hitz (Dortmund) nyní zachránil svému týmu vedení, po akci Larse Stindla, který ve skluzu dokázal míč zasáhnout, ale gólman Dortmundu míč reflexivně vyráží.
88'
Žlutou kartu dostává Tony Jantschke (Borussia Mönchengladbach).
87'
Borussia Mönchengladbach dnes dostala již tři góly, přesto je stav stále poměrně příznivý, prohrávat o gól v Dortmundu to rozhodně není beznadějné, stále nějaký ten čas zbývá.
86'
Na druhé straně se Denis Zakaria (Mönchengladbach) dostal ke střele uvnitř vápna, ale trefil jen boční síť.
84'
Dortmund právě vstřelil branku!
Autorem branky je JULIAN BRANDT.... jenže hned vzápětí je gól znovu neuznán a podruhé v dnešním zápase kvůli ofsajdu, tentokrát se v něm ocitl Marco Reus.
83'
Pískot diváků provází další standardku Mönchengladbachu, po útočném faulu Dortmundu.
82'
Yann Sommer (Mönchengladbach) nyní podržel svůj tým, při rychlém brejku domácích!
82'
Útočná snaha Borussie Mönchengladbach končí nepřesnou střelou Christopha Kramera, po které Marwin Hitz (Dortmund) rozehrává od své branky.
81'
Domácí ubránili standardní situaci, vzápětí ale čelí další, při dalším rohu Mönchengladbachu.
80'
Florian Neuhaus (Mönchengladbach) poslal z levé strany míč do vápna Dortmundu, domácí se sice ubránili, ale vzápětí fauloval Achraf Hakimí (Dortmund), takže hosté zůstávají u vápna Dortmundu.
79'
Borussia Mönchengladbach má v posledních minutách zřetelnou převahu, hosté nyní získávají rohový kop.
78'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Lars Stindl.
76'
Od levého rohového praporku budou rozehrávat volný kop hosté... již se tak stalo, míč se dostal do vápna, na nohu Kramera, jehož střela z voleje zamířila vedle branky.
75'
Poslední čtvrt hodina tohoto zápasu, dokáží hosté ještě alespoň vyrovnat?
74'
Míč končí v autu, vhazují hosté, z levé strany, na vlastní polovině.
73'
Bránící Marco Reus (Dortmund) odehrál míč na bližší tyči, při rohovém kopu soupeře, následně je hostům odpískán útočný faul.
72'
Rohový kop pro Borussii Mönchengladbach, hosté rozehrají z levé strany.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Roman Bürki, přichází Marwin Hitz.
69'
Vypadá to, že domácí budou muset střídat gólmany, Roman Bürki nebude moci pokračovat dál v zápase.
68'
Florian Neuhaus (Mönchengladbach) rozehrál z levé strany, ale domácí se v pohodě ubránili.
67'
66'
Dortmund s míčem na své polovině, následuje dlouhý nákop na Reuse, nepřesný, míč má Yann Sommer (Mönchengladbach).
65'
Dlouhý pas v podání hostů končí na hlavě Nico Schulze (Dortmund).
64'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Florian Neuhaus.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Patrick Herrmann.
63'
Ne, po rohovém kopu Thorgana Hazarda, z pravé strany, končí míč mimo vápno.
62'
Rohový kop pro Dortmund, přidají domácí druhý gól?
61'
Žlutou kartu dostává Thomas Delaney (Borussia Dortmund).
60'
Je za námi hodina hry, domácí již dnes vstřelili dva góly, ale skóre je zatím 1:0 pro Dortmund, první gól Hazarda totiž nebyl uznán. A právě Hazard byl i u prvního platného gólu, kdy se po jeho parádní přihrávce prosadil Reus.
59'
Stefan Lainer (Mönchengladbach) fauluje na polovině soupeře, Dortmund tak získává míč.
58'
Tak vypadá to, že tento gól Dortmundu již bude platit! MARCO REUS si celou dobu velmi dobře hlídal ofsajdové postavení, pak si naběhl za obranu, na parádní pas Hazarda, dostal se před Sommera, kterého dokázal překonat.
57'
Domácí již rozehráli, opět ale žádné nebezpečí pro branku Mönchengladbachu, hosté jdou dopředu.
56'
Rohový kop pro Dortmund, domácí rozehrají z pravé strany.
54'
Nico Schulz (Dortmund) neudržel míč na levé straně, ten skončil v autu, vhazují hosté.
53'
Thorgan Hazard (Dortmund) si nyní tak dlouho hledal prosto na střelu, až mu do ní padl obránce.
52'
Hosté se nyní brání odkopem míče na polovinu Dortmundu, domácí mají lepší vstup do druhého poločasu.
50'
Hosté tam ještě signalizovali hraní rukou, ale sudí po rychlé konzultaci s videorozhodčím nechává hrát dál.
49'
Hosté rozehráli rohový kop z levé strany, Roman Bürki (Dortmund) nebyl příliš úspěšný v souboji před brankou, nakonec se ale míč dostává z vápna Dortmundu.
48'
Manuel Akanji (Dortmund) včasným skluzem sebral míč pronikajícímu Thuramovi, je z toho roh pro Mönchengladbach.
47'
Dortmund s míčem na vlastní polovině, do rozehrávky se zapojuje i gólman Roman Bürki.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Nepřesnou střelou Juliana Brandta (Dortmund) končí první poločas, který nabídl parádní fotbal. Nicméně na gól si budeme muset počkat do druhého poločasu. V tom prvním sice dokázali domácí dopravit míč do branky, ale následně byl gól anulován po zásahu VAR.
45+2'
45+2'
Ani z tohoto rohu se však domácí gólově prosadit nedokázali.
45+1'
Rohový kop Dortmundu, domácí rozehráli z pravé strany, Alassane Pléa (Mönchengladbach) následně tečuje střelu Hazarda, který tak z pravé strany rozehraje další roh.
45'
Nastavují se dvě minuty.
43'
Útočník Mönchengladbachu odchází za postranní čáru a je otázka, zda bude moci pokračovat dál ve hře.
42'
Breel Embolo (Mönchengladbach) musí být ošetřován přímo na hrací ploše.
41'
Čeká nás posledních pět minut první půle, stále svítí na ukazateli skóre bezbrankové skóre, bude to platit i na konci první půle?
40'
Thorgan Hazard (Dortmund) fauluje na vlastní polovině, volný kop pro Mönchengladbach, v blízkosti půlící čáry.
39'
S naprostým přehledem ubránili nyní hosté rohový kop.
38'
Od bránícího Oscara Wendta (Mönchengladbach) míří míč na roh, domácí budou rozehrávat z pravé strany.
37'
Tak to je studená sprcha pro Dortmund, nicméně domácí jsou nabuzeni a znovu se ženou do útočení.
35'
A známe rozhodnutí – gól není uznán pro ofsajd!
34'
Nicméně pozor, vše se ještě kontroluje pomocí VAR, hlavně, zda nešlo o ofsajd před gólovou akcí.
33'
Rohový kop sice hosté ubránili, ale následně ztratili míč u středového kruhu, do útoku šli domácí a Yann Sommer (Mönchengladbach) již nedokázal vyrazit tvrdou střelu THORGANA HAZARDA, z hranice šestnáctky.
32'
31'
Dortmund se dostává po levé straně na polovinu soupeře.
30'
Breel Embolo (Mönchengladbach) si naběhl za obranu Dortmundu, praporek pomezního je dole, může se hrát, jenže Embolo již nemá rychlost, udělal kličku Bürkimu, přitom mu ale gólman bravurně míč pravou nohou vypíchl.
29'
Thorgan Hazard (Dortmund) odcentroval z pravé strany, Thomas Delaney se opět dostal k hlavičce, ale míč poslal do země, po odrazu pak končí v rukavicích gólmana.
28'
Marco Reus (Dortmund) se hnal do vápna, kde udělal kličku jednomu obránci, přehodil si míč na pravačku a vypálil, ale trefil jen druhého z obránců, je z toho roh pro Dortmund.
28'
Hraje se nyní nahoru dolů, každopádně je to parádní fotbal.
27'
Alassane Pléa (Mönchengladbach) si nabíhá za obranu Dortmundu, na pas Embola, ale dostal se příliš do strany.
26'
Roman Bürki (Dortmund) vyráží střelu ze střední vzdálenosti.
24'
Thorgan Hazard (Dortmund) rozehrál, ale na konci celé akce má míč ve své náruči Yann Sommer (Mönchengladbach).
23'
Faul Oscara Wendta znamená volný kop pro Dortmund, z pravé strany, u postranní čáry, na polovině Mönchengladbachu.
22'
Dortmundští na polovině Mönchengladbachu, hosté ale rychle přistupují a nedávají domácím příliš času a prostoru na kombinaci.
20'
Achraf Hakimí (Dortmund) nezachytil míč na levé straně, ten skončil v autu, vhazují hosté.
19'
Thorgan Hazard (Dortmund) zrychlil rozehrávku svého týmu, přihrál Hakimímu, který již chtěl střílet, ale zablokoval ho obránce.
18'
Následně je Breel Embolo (Mönchengladbach) faulován Delaneyem, který šel do poměrně hodně riskantního skluzu, na polovině soupeře, trochu zbytečný zákrok.
17'
Thomas Delaney (Dortmund) přiťukl míč na levou stranu, kde si ho přebírá Schulz, jeho pokus o průnik ale není úspěšný.
16'
Dortmund s míčem na vlastní polovině, domácí nikam zatím nespěchají.
15'
Statistika držení míče – 50% : 50%.
14'
Až k vlastní brance vrací Christoph Kramer (Mönchengladbach) míč, Yann Sommer je trochu pod tlakem při rozehrávce, ale zvládl to.
13'
Tak zatím tento zápas naplňuje předzápasové prognózy, hraje se parádní fotbal z obou stran.
12'
První šance zápasu pro Dortmund, kdy po přihrávce Marco Reuse střílí z levé strany Julian Brandt, jenže Yann Sommer (Mönchengladbach) skvělý zákrokem jeho střelu vyrazil.
11'
Dortmund se přesouvá na polovinu Mönchengladbachu, ale špatnou přihrávkou se domácí sami připravují o míč.
9'
Hraje se hodně rychlý fotbal, Breel Embolo (Mönchengladbach) ale na hranici šestnáctky dlouho váhal, až nakonec míč ukopl do autu obránce Dortmundu.
8'
Po rohovém kopu, z levé strany, se ve vápně dostal k hlavičce Thomas Delaney (Dortmund), který ale poslal míč mimo branku soupeře.
7'
Po nákopu k vápnu se dostal do zakončení Thorgan Hazard (Dortmund), jeho pokus byl ale zblokován a je z toho roh.
6'
Domácí se nyní dostávají k půlící čáře, ale je vidět, že Dortmund je trochu zaskočen skvělým nástupem soupeře.
5'
László Bénes (Mönchengladbach) si bere míč a rozehrává roh z levé strany... míč zastavuje před brankovou čárou, na malém vápně, po hlavičce Jantschkeho, Marco Reus (Dortmund).
4'
Borussia Mönchengladbach to nyní zkouší středem, kam Alassane Pléa vrací míč, následuje pas na Wendta, míč na roh odkopává bránící Nico Schulz.
2'
Stefan Lainer (Mönchengladbach) si bere míč a bude vhazovat z pravé strany, na polovině soupeře.
1'

Borussia Dortmund: Bürki – Hakimí, Akanji, Hummels, N. Schulz – Witsel, Weigl – T. Hazard, Brandt, Delaney – Reus.
Náhradníci: Hitz – Guerreiro, Morey, Zagadou, Ł. Piszczek, Balerdi, Dahoud, Bruun Larsen.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Elvedi, Jantschke, Wendt – Kramer, Zakaria, Bénes – Embolo – Pléa, Thuram.
Náhradníci: Grün – Makridis, J. Hofmann, Herrmann, Beyer, Binsibajní, Stindl, Neuhaus, A. Poulsen.

Rozhodčí: Stegemann – Pickel, Günsch.
BORUSIIA MÖNCHENGLADBACH
Mönchengladbach vybojoval v minulé sezóně konečné páté místo a podobný cíl měla Borussia i pro tuto sezónu. Zatím jsou výsledky Mönchengladbachu nad očekávání a s bilancí pěti výher, jedné remízy a jediné prohry (ve 3. kole doma s Lipskem 1:3) se vyhřívá na čele bundesligového pelotonu! V posledním kole před reprezentační přestávkou Mönchengladbach smetl doma Augsburg výsledkem 5:1. Skvělou bilanci má na hřištích soupeřů, kde všechny tři dosavadní duely Mönchengladbach vyhrál, bude to platit i po utkání v dortmundském Signal Iduna Parku?
BORUSSIA DORTMUND
Souboj dvou Borussií je šlágrem 8. kola německé nejvyšší fotbalové soutěže. Asi se před sezónou nečekalo, že by druhý nejlepší tým uplynulé sezóny nevstupoval do souboje se svou jmenovkyní v pozici velkého favorita. A je tomu přesně tak, byť se samozřejmě dávají větší šanci právě Dortmundu, který je ovšem aktuálně až mimo pohárové příčky, na rozdíl od svého soupeře, který tabulce vévodí... Výsledky Dortmundu sráží větší množství remíz, zejména v posledních kolech před reprezentační přestávkou, kdy Borussia tři předchozí duely „pouze“ zremizovala – ve Frankfurtu, doma s Werderem Brémy a pak i ve Freiburgu a pokaždé výsledkem 2:2!
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 8. kola německé Bundesligy, v němž BORUSSIA DORTMUND přivítá na svém stadionu BORUSII MÖNCHENGLADBACH.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.