Bundesliga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Mönchengladbach - 28. září 2019   15:30

0:3
(0:1)
Mönchengladbach
43' Pléa  (Thuram) • 65' Thuram  (Lainer) • 83' Neuhaus  (Pléa)
Hoffenheim
Baumann – S. Posch (68. Locadia), Akpoguma, Hübner (C), Skov – Grillitsch – Kadeřábek, Rudy, Geiger (79. Rupp), Baumgartner (51. Adamjan) – Bebou.
Pentke – Bičakčić, Stafylidis, Nordtveit, Rupp, Adamjan, Ribeiro, Locadia.
Osmers – Gorniak, Kempter
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Sommer (C) – Lainer (88. Jantschke), Ginter, Elvedi, Wendt – Kramer, Zakaria, Neuhaus (86. Raffael) – Embolo – Thuram (77. Herrmann), Pléa.
Sippel – Herrmann, Raffael, Jantschke, Binsibajní, A. Poulsen.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne.

Fauly: 11:13
Zápas je u konce, stejně jako v prvním poločase, ani v tom druhém, rozhodčí nic nenastavoval. Hoffenheim na zápas nebude vzpomínat v dobrém, doma totálně propadl a prohrál s Mönchengladbachem 0:3. První poločas byl vyrovnaný a téměř bez šancí na obou stranách, rozčísla ho až 43. minuta a gól Alassana Pléy, na který mu krásně přihrál Thuram. Ve druhém poločase byli hosté lepším týmem a důležitou druhou branku přidal právě Marcus Thuram. Pojistku na vítězství Gladbachu pak přidal v závěru utkání Florian Neuhaus. Zajímavostí v zápase bylo, že rozhodčí hned dvakrát nejprve odpískal penaltu, ale pokaždé si to pak při přezkoumání situace u monitoru rozmyslel.
90+1'
89'
Pavel Kadeřábek byl faulovaný, i když se to Breelu Embolovi vůbec nelíbí.
88'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Tony Jantschke.
87'
Přeci jen se ještě mohli domácí zapsat na střeleckou listinu, ale to by museli mít více štěstí. Sebastian Rudy pěknou střelou po zemi trefil pouze tyč.
86'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Raffael.
85'
Gladbach už si užívá poslední minuty utkání a ví, že si domů poveze tři body.
83'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
A teď už je nejspíš definitivně hotovo. Pléa našel krásnou přihrávkou FLORIANA NEUHAUSE, který byl na hranici ofsajdu. Neuhaus zvládl zakončení skvěle, elegantně přehodil brankáře. Asistence: Alassane Pléa.
82'
Před chvíli střídající Lukas Rupp nebezpečně hlavičkoval, ale ani on nebyl přesný, chyběl mu kousek.
82'
Penalta to nebude! Už podruhé v zápase rozhodčí Osmers odvolal po shlédnutí záznamu svůj penaltový verdikt.
81'
Rozhodčí se ale jde přeci jen pro jistotu podívat na monitor.
80'
Florian Grillitsch šel skluzem do souboje a fauloval Floriana Neuhause. Jasný faul a jasná penalta.
80'
Píská se penalta pro Mönchengladbach.
79'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Lukas Rupp.
78'
Hoffenheimu dnes zatím nepřeje ani štěstí. Sargis Adamjan se dostal k dobré hlavičce, ale těsně minul branku. Sommer se za míčem jen podíval.
77'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Marcus Thuram, přichází Patrick Herrmann.
76'
Hoffenheim se usadil na útočné polovině a ještě se bude pokoušet o snížení, které by mu vykřesalo naději na body.
75'
Denis Zakaria předvedl úplně zbytečný faul zezadu a po zásluze vidí žlutou kartu.
74'
Embolo se zatím dnes zastřeluje, ani jeho další pokus nebyl přesný.
73'
Florian Neuhaus mohl možná definitivně rozhodnout zápas, dostal parádní pas před branku, kde byl osamocen. Na zakončení ale neměl tolik času a trefil brankáře Baumanna.
72'
Yann Sommer chtěl dlouhým nákopem založit akci svého týmu, ale jeho balón byl nepřesný a jen doskákal až k brance soupeře.
70'
Denis Zakaria to s přímého kopu zkusil z dálky ambiciózně přímo na branku, ale tu o kousek minul.
69'
Zatím jde dnes všechno proti Hoffenheimu. Žlutou kartu teď vidí Florian Grillitsch.
68'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Stefan Posch, přichází Jürgen Locadia.
67'
To už je pro domácí velký problém. Potřebovali by co nejrychleji snížit a vrátit se do zápasu.
65'
Hosté zvyšují svůj náskok, už vedou 2:0! Znovu byl u toho francouzský útočník MARCUS THURAM, tentokrát sám branku vstřelil. Využil volného prostoru, který mu obrana Hoffenheimu nabídla a poté se trefit přesnou a razantní střelou k tyči. Asistence: Stefan Lainer.
64'
Christoph Kramer se svalil na trávník a bylo to po faulu Gigera, takže rozehrávka připadne Gladbachu.
63'
Kadeřábek předložil míč na střelu pro Geigera, ale ten měl před sebou hned tři bránící hráče, které nedokázal propálit.
61'
Právě Embolo málem Rudyho faul potrestal. Dostal se do naprosto ložené pozice, ale nevyšel mu krok a nezvládl zpracování.
60'
Sebastian Rudy dostává žlutou kartu za faul na Breela Embola ve středu hrací plochy.
59'
Robert Skov to překvapivě z velké dálky zkusil přímo na branku. Moc jeho střele nechybělo, jen těsně minula branku.
58'
Marcus Thuram se pokusil vybojovat míč, ale pomohl si faulem proti Rudymu. Rozhodčímu to neuniklo.
57'
Snažení Hoffenheimu tak musí pokračovat. Kadeřábek se dostal do výborné šance, ale hlavou po centru Benjamina Hübnera mířil nad.
55'
Penalta to není, míč trefil Kramera do obličeje a nikoliv do ruky.
55'
Míč trefil Kramera a rozhodčí se jde raději ještě podívat na monitor.
54'
Hoffenheim bude kopat penaltu!
53'
I na druhé straně se děly zajímavé věci. K hlavičce se dostal Breel Embolo a jen těsně minul branku.
52'
Domácí byli neuvěřitelně blízko vyrovnání, Sommer už byl dokonce překonán. Míč z branky vykopl až Christoph Kramer.
51'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Sargis Adamjan.
51'
Domácí se ovšem poté opět dostali k míči a budou kopat roh.
50'
Akce Hoffenheimu skončila nepřesnosti po přenesení hry z levé strany na pravou.
49'
Ihlas Bebou se dostal ke střele levou nohou zpoza vápna, ale míč asi netrefil úplně tak, jak chtěl. Yann Sommer předvedl jistý zákrok.
48'
Oba dva jsou nakonec v pořádku a mohou pokračovat ve hře.
47'
Christoph Baumgartner a Matthias Ginter se nepříjemně srazili hlavami a jsou dosti otřesení a musí být ošetření.
46'
Druhý poločas je tady a oba týmy do něj nastoupily bez změny v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
První poločas je za námi a příliš zajímavého se toho před oběma brankami nestalo, oběma týmům ve finální fázi chyběla větší kvalita a přesnost. Hoffenheim si občas dělal problémy liknavostí v rozehrávce, ale to hosté nepotrestali a neprosadili se ani z mnoha rohových kopů. Nakonec se však přeci jen Mönchengladbach dočkal, v samotném závěru poločasu se po skvělé Thuramově přihrávce trefil Alassane Pléa.
45+1'
44'
Hoffenheim se hned následně pokusil o odpověď, ale z jeho akce nebylo nic.
43'
Máme tu první změnu skóre, hosté se prosazují do šatny! Prvopočátek akce byl na hranici ofsajdu. Pak už to před brankou udělal Thuram skvěle. Počkal si a pak našel naprosto skvěle před prázdnou brankou ALASSANA PLÉAU. A ten už to měl snadné. Francouzská spolupráce vyšla na jedničku. Asistence: Marcus Thuram.
41'
Christoph Baumgartner skončil na zemi a jednalo se o faul, takže Hoffenheim bude moci v klidu rozehrát ze své poloviny.
40'
Následně měli standardní situaci také domácí. Ale ta vešla vniveč, protože si nepohlídali ofsajdové postavení.
39'
Sebastian Rudy zbytečně přitvrdil při snaze o napadání a rozhodčí to hned vyhodnotil jako faul.
38'
A ten dokázali hosté celkem bez problému ubránit...
38'
Hosté poprvé také zaváhali v rozehrávce a hned se dostal do zajímavého zakončneí Dennis Geiger. Jeho rána byla ale sražena na rohový kop.
37'
Jenže to také k ničemu nevedlo, naopak se provinil faulem domácí obránce Stefan Posch, takže rozehrávka připadne hostům.
36'
Po dlouhé době se domácí nespoléhají jen na rychlý protiútok, ale snaží se o kombinační akci.
35'
Znovu si domácí dokázali poradit, ve vzduchu byl nejvýš Kevin Akpoguma a míč odvrátil do bezpečí.
34'
Gladbach má k dispozici další rohový kop, míč opět uvede centrem do hry Oscar Wendt.
33'
Sebastian Rudy se dostal k zakončení pravou nohou zevnitř pokutového území, ale Sommerovi velké starosti nenadělal.
32'
Rohový kop opět domácí odvrátili, ale pak přišly ještě další dva nebezpečné centry před branku Hoffenheimu. Ani z jednoho však nakonec zakončení nepřišlo.
32'
Kevin Akpoguma se dnes zatím musí hodně ohánět. Tentokrát musel bránit Zakariu a výsledkem je rohový kop pro Mömchengladbach.
31'
Hosté se usadili na polovině soupeře, ale zatím kombinují v uctivé vzdálenosti od pokutového území Hoffenheimu.
30'
Rohový kop se pokusili získat také domácí, ale Ihlas Bebou ho nevybojoval, takže Sommer bude moci rozehrávat od branky.
30'
Rohový kop ovšem ani na druhý pokus nebyl žádnou velkou hrozbou pro branku domácích.
29'
Po dalších zmatcích v rozehrávce Hoffenheimu bude Borussia zahrávat rohový kop.
28'
Florian Neuhaus svou střelu z pravé strany hodně vystrašil Baumanna, ale naštěstí pro domácí nemířil dobře, trefil jen boční síť.
27'
Hoffenheim tentokrát raději neriskoval a místo rozehrávky po zemi nakopl míč dopředu. To byl však jen dárek pro hostující mužstvo.
26'
Wendtův rohový kop nebezpečný pro domácí nebyl Baumann míč sebral ze vzduchu.
26'
Hostům se nakonec doopravdy povedlo v nebezpečném prostoru vybojovat míč a následně získali první rohový kop.
25'
Hoffenheim má v rozehrávce opět problémy, Gladbach je dnes v napadání hodně nebezpečný.
24'
Stefan Lainer z prvního dotyku z pravé strany centroval do vápna a vypadalo to, že jeho centr trefil Akpogumu do ruky. Hraje se ale dál.
23'
Sebastian Rudy to zkusil pravačkou zpoza pokutového území, ale neuspěl. Jeho přízemní střelu brankář Sommer zpacifikoval.
22'
Marcus Thuram si v hlavičkovém souboji pomohl nedovoleně rukou, hrát tak budou moci domácí.
21'
Florian Neuhaus si hezky posunul míč do pokutového území, ale pak už jej nedokázal dostat pod kontrolu a vzápětí prohrál souboj s Akpogumou, takže to nebude ani rohový kop pro Gladbach.
20'
K hlavičce se po centru z pravé strany dostal Marcus Thuram, ale jeho zakončení nebylo dostatečně razantní, Baumann bez problému míč chytil.
19'
Podobně kvalitní práci ale předvedl také Gladbach. Stačila jedna drobná nepřesnost a domácí hned přišli o míč.
18'
Hoffenheim předvedl dobrý presink a velice rychle získal na útočné polovině míč, když Borussia vhazovala aut.
17'
Robert Skov je v úvodu velice aktivní, ale zatím se nedokázal více prosadit, a to asi i proto, že se často pouští s míčem do přehuštěných prostorů, tak jako nyní na levé straně ofenzivy Hoffenheimu.
16'
Brankář Yann Sommer využil nepřesného centru Hoffenheimu, sebral ze vzduchu míč a hned založil rychlou akci. Ta však netrvala dlouho.
15'
První čtvrthodina byla velice vyrovnaná, co se týče držení míče, je to 51% pro Gladbach.
14'
Robert Skov to zkusil středem hřiště, ale bylo okolo něj příliš mnoho hráčů v bílém, tudy cesta nevedla.
13'
Pavel Kadeřábek z pravé strany předvedl velmi dobrý centr, který našel na zadní tyči Christopha Baumgartnera. Ten však těžký volej nezvládl, nesklopil míč mezi tři tyče.
12'
Borussia toho ale zatím nedokáže využít, opět předvedla pouze neškodný centr z levé strany.
11'
Domácí se v posledních minutách docela zatáhli a nechávají svého soupeře hrát. Uvidíme, jak se to bude v tomto směru vyvíjet.
10'
Oscar Wendt sice dokázal z levé strany odcentrovat, ale vybral si pouze prostor, který bezpečně hlídal brankář Baumann.
9'
Se svou další akcí Gladbach prozatím nespěchá, zapojuje do rozehrávky i brankáře Sommera.
8'
Alassane Pléa se dostal do zajímavé střelecké pozice, zkusil to zpoza vápna pravačkou. Branku však těsně netrefil.
7'
Máme tu první žlutou kartu utkání. Dostává ji Stefan Lainer.
6'
Na druhé straně předvedl Baumann dlouhý nákop dopředu, ale jeho spoluhráči míč neudrželi.
5'
První náznak šance v zápase měli na svědomí domácí. Skov se hezky uvolnil na levém křídle a poslal míč do vápna. Tam se k němu dostal Kadeřábek a svižnou střelou vyzkoušel pozornost Sommera.
4'
Přesně na půlící čáře byl faulovaný Pavel Kadeřábek, provinil se Oscar Wendt. Obejde se to bez žluté karty.
3'
Kevin Akpoguma se vydal na svůj první ofenzivní výlet po levém křídle, ale ten úspěšný nebyl, obránce Hoffenheimu byl v ofsajdu.
2'
Domácí začínají svou akci od obránců, ale nemají to jednoduché, rozehrávku jim znepříjemňuje napadání soupeře.
1'
Hned v první minutě vidíme také první faul Mönchengladbachu, odnesl to Kevin Akpoguma.
1'
Hoffenheim bude hrát ve svých tradičních domácích modrých dresech, Gladbach ve své venkovní bílé variantě.
Hráči obou mužstev už kráčí na hrací plochu, utkání co nevidět začne.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – S. Posch, Akpoguma, Hübner (C), Skov – Grillitsch – Kadeřábek, Rudy, Geiger, Baumgartner – Bebou.
Náhradníci: Pentke – Bičakčić, Stafylidis, Nordtveit, Rupp, Adamjan, Ribeiro, Locadia.

Borussia Mönchengladbach: Sommer (C) – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt – Bénes, Zakaria, Neuhaus – Embolo – Thuram, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Kramer, Herrmann, Raffael, Jantschke, Binsibajní, A. Poulsen.

Rozhodčí: Osmers – Gorniak, Kempter.
TSG 1899 HOFFENHEIM

Za to Hoffenheim zažívá jeden z nejhorších vstupů do Bundesligy od jejich postupu. Modrobílí jsou na jedenáctém místě a v probíhajícím ročníku dokázali vyhrát jedno jediné utkání. V posledních dvou kolech remizovali s Wolfsburgem (1:1) a doma potupně padli s Freiburgem (0:3). Hoffenheim je navíc nejméně skórujícím týmem celé Bundesligy. Změní se to proti Gladbachu?
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH

Borussia je zatím na šestém fleku a celkem se jí daří, během pěti kol padla pouze s prvním Lipskem (1:3). V posledních dvou kolech Gladbach vyhrál, když porazil Düsseldorf (2:1) a Kolín nad Rýnem (1:0). Hned trojice hráčů vstřelila již dvě branky a dělí se o první místo klubové produktivity. Mönchengladbach si bude chtít naklonit své fanoušky na svou stranu, v první kole Evropské ligy totiž prohrál na domácím hřišti s rakouským Wolfsbergerem 0:4.
Krásný den všem fanouškům německého fotbalu! Dnes budeme sledovat jeden ze šlágrů celého kola, celky hrající každý rok nahoře se potkají v Sinheimu. Duel začíná v 15:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.