Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Düsseldorf - 26. ledna 2020   18:00

Leverkusen
40' Havertz (Bellarabi) • 80' L. Bender (Demirbay) • 90' Alario
3:0
(1:0)
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender, Tah, S. Bender, Sinkgraven – Baumgartlinger, Demirbay – Bellarabi (64. Bailey), Havertz, Diaby (75. Alario) – Volland.
Schlager – Schaal, Blos
BayArena, Leverkusen
Düsseldorf
Kastenmeier – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Fink (63. Stöger), Morales, Sobottka – Skrzybski (68. Kownacki), Hennings, Thommy (89. Ampomah).

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 67 % : 33 %.
Střely na branku: 11:3. Střely mimo: 8:7. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 11:10.
Je dobojováno. Leverkusen potvrdil roli velkého favorita a nakonec udolal poslední Düsseldorf 3:0. Nutno ale dodat, že se domácí na vítězství pořádně nadřeli. Leverkusenu se v zakončení dnes nedařilo, navíc hosté hrozili z rychlých brejků a dle mého nepředvedli vůbec špatný výkon. Na body to ale ani tentokrát nestačilo.
90+1'
90'
Leverkusen právě vstřelil branku!
K míči se postavil střídající LUCAS ALARIO, který ho poslal přesně k tyči a marně se natahující Florian Kastenmeier byl bez šance, takže je to 3:0!
90'
Pokutový kop pro Leverkusen!
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Erik Thommy, přichází Nana Opoku Ampomah.
88'
Žlutou kartu dostává Rouwen Hennings (Fortuna Düsseldorf).
87'
Nakonec se domácí dopředu vydali, byla z toho střela z hranice velkého vápna, ale Florian Kastenmeier si v pohodě poradil.
86'
Leverkusen stále trpělivě kombinuje na své polovině.
84'
Domácí kontrolují konec utkání, nikam nepospíchají a hlídají si své dvoubrankové vedení.
82'
A domácí jsou na koni. Vydali se dopředu, po střele zasahoval Florian Kastenmeier, který míč vyrazil, k dorážce se tlačili dva domácí hráči, ale ti se nedomluvili a srazili se.
80'
Ale domácí se prosadit dokázali a jdou do vedení 2:0! Po rohovém kopu propadl míč na zadní tyč, kde byl LARS BENDER a ten ho s vypětím všech sil dopravil do branky!
79'
Naopak málem inkasovali! Po rychlé akci měl plno práce Lukáš Hrádecký, ale vytasil dobrý zákrok a míč vyrazil před branku. Naštěstí pro domácí se k dorážce nikdo nedostal!
77'
Domácí se stále tlačí dopředu a chtějí vstřelit druhou branku, ale v zakončení se jim dnes vůbec, ale vůbec nedaří.
75'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Lucas Alario.
72'
Další tutovka pro Leverkusen! Po rohu a následném závaru domácí dvakrát zakončovali z bezprostřední blízkosti, ale míč za brankáře nedostali!
71'
Po rohu zasáhl Matthias Zimmermann a bude z toho další roh pro Leverkusen.
70'
Z velké dálky to vyzkoušel Kevin Volland a Florian Kastenmeier měl problémy, nakonec míč vyrazil na roh.
68'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Dawid Kownacki.
66'
A po rohu znovu Rouwen Hennings! Tentokrát zakončoval z rohu malého vápna, ale míč poslal těsně nad břevno!
65'
Po přihrávce do vápna se do zakončení položil Rouwen Hennings, ale Lukáš Hrádecký předvedl fantastický zákrok a míč jednou rukou vytěsnil!
64'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Karim Bellarabi, přichází Leon Bailey.
64'
Do slibné pozice se dostal domácí Moussa Diaby, ale míč nakonec zakroutil těsně vedle levé tyče a stav se stále nemění!
63'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Oliver Fink, přichází Kevin Stöger.
62'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek a vzhledem k tomu, že Leverkusen stále vede pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Hosté zahrávali rohový kop. Na zadní tyči si počkal André Hoffmann, ale v pádu nedokázal nakonec vůbec zakončit.
58'
Po dloubáčku před branku hlavičkoval z ideální pozice Kevin Volland, ale z malého vápna poslal míč těsně nad břevno!
56'
Hosté na nic nečekali a hned se vydali dopředu, zkoušeli soupeře překvapit, ale vše přečetl Lukáš Hrádecký, který si došel pro dlouhý míč.
54'
Nakonec po celém snažení střílel velice aktivní Karim Bellarabi, ale branku zhruba o metr minul a rozehrávat tak bude Florian Kastenmeier.
53'
Rohový kop pro Leverkusen.
51'
Nyní se dopředu vydali i hráči Fortuny, ale Erik Thommy byl ve vápně soupeře sám a proti přesile neměl šanci.
49'
Domácí mužstvo vstoupilo do druhého poločasu velice aktivně a stále se tlačí dopředu. Hosté ale zatím odolávají.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku duelu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:00 hodin.
První poločas je za námi. Dlouho jsme sledovali vyrovnanou bitvu, ale na konci začali domácí potvrzovat roli favorita a dostali se do vedení, když se prosadil Havertz. Nutno dodat, že Leverkusen měl více ze hry, měl více šancí a vede zaslouženě. Druhý poločas ale bude ještě hodně zajímavý.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
A málem to bylo 2:0! Po rohovém kopu bylo k vidění několik zakončení, několik šancí, ale nakonec to hosté ustáli a neinkasovali! Měli ale pořádnou dávku štěstí.
42'
40'
Ale jo, dočkáme, domácí jdou do vedení 1:0! KAI HAVERTZ si naběhl na parádní centr a nechytatelnou hlavičkou poslal míč za bezmocného brankáře.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, jestli se ještě něčeho zajímavého dočkáme.
38'
Moussa Diaby vymyslel parádní přihrávku před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se k míči nakonec nedostal a ten proletěl celým malým vápnem.
36'
Düsseldorf nakonec zahrával ještě jeden rohový kop, ale ani z něj nic nebylo. Dobrá pasáž hostů, ze které ovšem nic nevytěžili.
35'
Nakonec je z dlouhého nákopu rohový kop pro Fortunu.
34'
Nyní jsou na tahu hostující fotbalisté, kteří se usadili na polovině soupeře a snaží se něco vymyslet.
32'
Na druhé straně vymyslel parádní přihrávku před branku Markus Suttner, ale ani jeden z hráčů nedokázal míč usměrnit za Hradeckého!
30'
Po další akci střílel ze slušné pozice Karim Bellarabi, ale jeho placírka nebyla přesná a míč skončil vedle pravé tyče.
28'
Další velká šance Leverkusenu! Nyní už domácí brankáře Fortuny překonali, ale na brankové čáře ho zastoupil jeden z obránců a míč vykopl!
27'
Po rychlém brejku upadla ve vápně Leverkusenu dvojice hráčů Fortuny, ale ani jednou se podle rozhodčího nejednalo o faul. Od své branky bude rozehrávat Lukáš Hrádecký.
25'
Po dlouhém nákopu se ve vápně k míči dostal Kevin Volland, ale při zakončení podklouzl a míč poslal jen do boční sítě!
24'
Hostující hráč se dostal do slibné šance, ale nakonec bylo jeho zakončení zbytečné, protože byl v ofsajdu.
22'
Po nákopu se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nedostal. U míče byl jako první Matthias Zimmermann, který ho uklidil do bezpečí.
20'
Žlutou kartu dostává André Hoffmann (Fortuna Düsseldorf).
18'
Oba celky zatím skvěle brání a po téměř dvaceti minutách stále čekáme na první střelu na branku. Žádná ofenzivní show to tedy rozhodně není.
16'
A další snažení hostujícího celku zastavil Alfredo Morales, který se provinil útočným faulem.
15'
Hosté se dobré dvě minutky drželi na polovině soupeře, ale do zakončení se nedostali. Zatím stále čekáme na první větší šanci.
13'
Domácí zatlačili svého soupeře, ale Florian Kastenmeier ani jednou nemusel zasahovat. Dobře zafungovala obrana.
12'
A Tah vybojoval další rohový kop pro svůj celek.
12'
11'
Nyní to hostující Fortuna zkusila dlouhým nákopem, ale ve vápně vše pohlídal zkušený stoper Jonathan Tah.
9'
Alfredo Morales se prodral do vápna, po souboji upadl, ale rozhodčí byl blízko a o penaltě ani vteřinu neuvažoval.
7'
Ani hostům se útočná akce nepovedla, skončila další nepřesnou přihrávkou. Těch je v úvodu zápasu k vidění opravdu hodně.
5'
Nakonec zkoušel rozjet útočnou akci talentovaný mladík Kai Havertz, ale přihrávka se mu nepovedla a míč skončil v zámezí.
4'
Domácí drží míč na své polovině a kombinují.
2'
Hosté se vydali dopředu, ale nic nevymysleli. Na tahu tak byl Leverkusen, Julian Baumgartlinger se dostal do vápna soupeře, ale zakončit nedokázal.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1'
Hráči jsou na trávníku, duel začne za malý okamžik.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – L. Bender, Tah, S. Bender, Sinkgraven – Baumgartlinger, Demirbay – Bellarabi, Havertz, Diaby – Volland.
Náhradníci: R. Özcan – Dragović, Amiri, Weiser, Bailey, Alario, Wendell, P. Retsos, Stanilewicz.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Zimmermann, K. Ayhan, Hoffmann, Suttner – Fink, Morales, Sobottka – Skrzybski, Hennings, Thommy.
Náhradníci: Rensing – Gießelmann, Stöger, Ampomah, Kownacki, Bormuth, Nuhu, Appelkamp, Contento.

Rozhodčí: Schlager – Schaal, Blos.
Poslední vzájemné zápasy

Düsseldorf – Leverkusen 1:3
Leverkusen – Düsseldorf 2:0
Düsseldorf – Leverkusen 1:2
Leverkusen – Düsseldorf 4:0
Fortuna Düsseldorf se zatím v této sezoně hodně trápí. Potvrzují se prognózy, že to hostující celek bude mít velice složité. Fortuna zatím získala pouze 15 bodů a je na posledním dvacátém místě. Z posledních pěti zápasů získala pouze tři body, když porazila Union Berlín 2:1. Dnes by tedy hosté potřebovali nutně bodovat.
Bayer Leverkusen zatím nasbíral 31 bodů a v tabulce se nachází na šesté pozici. Pokud by dnes domácí vyhráli, tak by se posunuli na pátou příčku před Schalke a na Ligu mistrů by ztrácí pouze dva body. V posledních dvou kolech předvedl Leverkusen dobrý výkon a oba zápasy vyhrál, když porazil Paderborn a Mohuč. Oba tyto zápasy hrál venku, takže získal velice cenných šest bodů.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu poslední zápas 19. kola, ve kterém vyzve Leverkusen celek Düsseldorfu. Favoritem utkání je domácí mužstvo, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.