Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Leverkusen - 21. prosince 2019   15:30

0:1
(0:0)
Leverkusen
90+3' Alario  (Volland)
Mainz
Zentner – Baku, Niakhaté (C), Hack, Aaron Martín – E. Fernandes, Malong – Öztunali, Boëtius, Quaison (87. Onisiwo) – Szalai (66. Mateta).
Ittrich – Grudzinski, Thielert
OPEL ARENA, Mohuč
24 345 diváků
Leverkusen
Hrádecký – P. Retsos (46. Bellarabi), Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Havertz, Demirbay (81. Alario), Amiri, Diaby (74. Dragović) – Volland (C).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 11:5. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 8:8.
Sledovali jsme zajímavé utkání, které přineslo hned čtyři neuznané góly! Hned tři z nich vstřelili hosté, ale zásahy Vollanda a Alaria nemohly platit pro ofsajd a další trefa Vollanda zase pro předchozí ruku Amiriho. Nutno říci, že i domácí měli dost šancí a od 72. minuty navíc hráli po vyloučení Wendella přesilovku. Štěstí se ale nakonec usmálo na Leverkusen. Ten rozhodl ve třetí minutě nastavení po rychlém brejku, který sice Volland gólem nezakončil, ale po zákroku brankáře se dostal k odraženému míči a ten naservíroval před prázdnou bránu pro Lucase Alaria.
90+5'
90+3'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Hosté nakonec asi vyhrají! Podařilo se jim skvěle sehrát rychlý brejk, na jehož konci ještě Kevin Volland tváří v tvář Zentnerovi neuspěl, ale míč se k němu odrazil zpět a Volland ho poslal před prázdnou bránu na LUCASE ALARIA, který už to měl jednoduché.
90+1'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty! Do šance se nyní dostával domácí Mateta. Už byl ale v těžkém úhlu a přes Hrádeckého tak jen poslal míč do malého vápna, kde ho odehrál na roh Bellarabi.
90'
Lucas Alario se dostal do samostatného úniku a s přehledem překonal Zentnera. Ani tenhle gól ale neplatí, Amiri byl v ofsajdu!
89'
Jean-Paul Boëtius prošel z levé strany až před bránu. Před Hrádeckým ještě nahrával Levinovi Öztunalimu, který si ale rovnal míč o něco déle a nakonec už pálil proti připravenému gólmanovi Bayeru. Bránu ani netrefil.
88'
Fanoušci ženou Mohuč do útoku. Dá se očekávat poměrně dlouhé nastavení. Bylo tam použití systému VAR, vyloučení...
87'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Karim Onisiwo.
85'
Domácím hrdinou se mohl stát Jean-Philippe Mateta! Ten dostal pěknou přihrávku mezi obránce, oba dokázal přehrát a probojoval se až před Hrádeckého, který jeho zakončení vykopl pravou nohou na rohový kop! Skvělý zákrok gólmana Leverkusenu.
84'
Dobré uvolnění Nadiema Amiriho. Hostující fotbalista ale následně nevystřelil tak prudce, aby překvapil brankáře Zentnera.
82'
Boëtiusův centr hosté odvracejí. Mohuč ale zůstává u míče.
81'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Kerem Demirbay, přichází Lucas Alario.
Dnešní utkání sleduje 24 345 diváků.
79'
Další střelecký pokus Malonga. Tentokrát mu výrazně scházela přesnost a Hrádecký mohl zůstat klidný.
79'
Hosty čekají ještě horké minuty. Mohuč vycítila proti deseti hráčům soupeře šanci na výhru.
77'
Další příležitost domácích! Zpoza šestnáctky vypálil Pierre Malong a jeho povedená střela prolétla jen těsně vedle vzdálenější tyče brány Leverkusenu.
74'
Šance domácích! Jean-Philippe Mateta se na levé straně šestnáctky šikovně zbavil obránce a jeho prudkou přízemní střelu Hrádecký vyrazil v takovém hokejovém rozkleku. Dobíhající Quaison se pak míče dotkl rukou.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Moussa Diaby, přichází Aleksandar Dragović.
72'
Velká nepříjemnost pro hosty! Wendell zastavil na půlícím kruhu faulem Öztunaliho, což sudí ohodnotil žlutou kartou. Jelikož už Brazilec jednu měl, následovala automaticky červená! Leverkusen tedy bude dohrávat s deseti hráči.
70'
Do konce zápasu schází něco přes dvacet minut. Viděli jsme už tři neuznané góly, platný stav ale zůstává 0:0.
68'
Rozhodčí Ittrich se šel sám podívat na monitor a gól nakonec neuznal! Nadiem Amiri totiž vybojoval míč na Niakhatém i s pomocí rukou.
66'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Jean-Philippe Mateta.
66'
Do akce se ještě dostanou asistenti u videa! Nadiem Amiri se totiž balónu po odkopu Niakhatého zřejmě dotkl rukou!
65'
Hosté se ujímají vedení! Nadiem Amiri se dostal z levé strany do pokutového území a mezi nohama obránce dostal míč na KEVINA VOLLANDA, který zakončoval v podstatě do odkryté brány soupeře.
61'
Rohový kop Bayeru zahrával Demirbay. I v tomto případě se dokázali domácí ubránit.
59'
Robin Quaison se trefil pouze do hostující zdi. Stále tedy čekáme na první gól zápasu.
58'
Po faulu Wedella budou domácí zahrávat přímý kop ze zajímavé pozice. Navíc žlutá karta pro hostujícího obránce.
57'
Domácí dostali míč až do pokutového území soupeře. Po nahrávce Aarona Martína střílel Boetius nad.
56'
Aaron Martín sprintoval na levé straně dopředu zbytečně. Domácí krajní bek byl totiž v ofsajdu.
54'
Hosté jsou po přestávce zatím aktivnější. Moussa Diaby obehrál stopera Niakhatého, následně ale odcentroval jen do rukavic brankáře Zentnera.
53'
Z poměrně velké dálky vypálil Kai Havertz. Střela mu nesedla a skončila na tribuně za bránou Mohuče.
53'
Amiri ho rozehrál na přední tyč, kde balón odhlavičkoval Hack.
52'
Rychlý protiútok hostí. Míč postupně doputoval až k Diabymu, do jehož střely padl obránce a srazil ji na roh.
52'
Malong je v pořádku a hra tak může pokračovat.
51'
Pierre Malong se nešťastně srazil s protihráčem, kterého zřejmě vůbec neviděl a utržil nepříjemnou ránu do obličeje. Nyní se těžce zvedá z trávníku.
50'
Rozehrával ho Demirbay. Míč odvrátil do bezpečí bránící Baku.
49'
Nyní uvidíme rohový kop hostí.
49'
Střídající Karim Bellarabi se protáhl dopředu po pravé straně. Jeho přízemní centr odvrátil domácí obránce do autu.
48'
Vypadalo to, že domácí budou postupovat ve třech na dva obránce. Vše ale zpomalili a o míč nakonec přišel na levé straně Aaron Martín. Ani Bayer ale volnějšího prostoru pro rychlý kontr následně nevyužil.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Panagiotis Retsos, přichází Karim Bellarabi.
46'
První poločas skončil bez gólů, byť na obou stranách se míč v jednom případě do sítě dostal. Zásahy hostujícího Vollanda i domácího Szalaie však nebyly uznány pro ofsajd. Ze hry pak měla více příležitostí Mohuč. Jen v závěru úvodního dějství z dobrých pozic neuspěli Quaison či Szalai.
45+1'
45+1'
Domácí zahrávali ještě jeden roh a také z toho bylo další zakončení! Míč se odrazil k Jeanovi-Paulovi Boëtiusovi, který si ho navedl na pravačku a zpoza šestnáctky vypálil vedle pravé tyče.
45+1'
Rohový kop soupeře hráči Bayeru ustáli. Rozhodčí nastaví první půli o minutu.
45'
Ještě jedna šance! Přízemní centr Boëtiuse nalezl Ádáma Szalaie. Jeho zakončení však bylo tečováno obráncem a skončilo vedle levé tyče hostující svatyně.
43'
Z ničeho nic jsme viděli šanci Mohuče! Baku nasadil přesným centrem míč na hlavu Robinovi Quaisonovi, který však z dobré pozice usměrnil balón vedle levé tyče!
42'
Střed hřiště je teď pro oba týmy značně neprůchozí. Nyní si tam vylámali zuby fotbalisté Leverkusenu.
41'
Další snahu hostí zastavil ofsajd, v němž se ocitl Amiri.
40'
Narážečka Kaie Havertze s Moussou Diabym k ničemu velkému nevedla. Domácí otáčejí hru na druhou stranu.
39'
Po sérii ostřejších soubojů ve středu hřiště se sudí rozhodl odpískat faul na hostujícího Demirbaye.
37'
Domácí Levin Öztunali byl nachytán v ofsajdu. Ze své poloviny rozehrává Bayer.
35'
Hra se v posledních minutách uklidnila. Odehrává se převážně ve středu hřiště.
33'
Standardní situaci z levé strany hřiště rozehrával Pierre Malong. Nacentroval přímo do koše gólmana Hrádeckého.
32'
Ofsajd to skutečně byl. Postavení za obranou si nepohlídal Robin Quaison, jenž pak následně předával střílejícímu Szalaiovi.
31'
Po přihrávce Quaisona zamířil k pravé tyči Ádám Szalai, ovšem pomezní mával ofsajd! Vše ale ještě bude řešit systém VAR!
29'
Domácí si po standardní situaci vytvořili závar před Hrádeckým! Finský brankář se slovenskými kořeny na několikrát lovil balón do rukavic, ovšem sudí viděl ruku některého z hráčů Mohuče.
28'
Bote Baku dostal míč k pravé postranní lajně, kde do něj zajel Nadiem Amiri. Obešlo se to bez karty pro hostujícího hráče.
26'
Držení míče – 45 % : 55 %
24'
Po rohovém kopu se domácí ubránili.
23'
Hostující Demirbay zahrával standardní situaci z levé strany. Jeho centr odvrátil na roh stoper Hack.
22'
Domácí fanoušci rozjeli zpěv vánočních melodií. Poslední víkend před svátky už k tomu přímo vybízí.
20'
Tu rozehrával Nadiem Amiri. Jeho centr defenziva Mohuče odvrátila.
19'
Po nedovoleném zákroku Malonga budou hosté zahrávat standardní situaci.
17'
Domácí měli velkou šanci! Centr z levé strany bránící Tah hlavou jen přizvedl tak, že balón směřoval do předbrankového prostoru, kde ho ve skluzu zasáhl Ádám Szalai. Bohužel pro Mohuč ho usměrnil nad břevno!
16'
Amiri dlouho drže míč u pokutového území domácích a nakonec ho přenechal Charlesovi Aránguizovi. Ten měl ale pořádně vychýlená mířidla a jeho vysoký kop by zabodoval možná tak v americkém fotbale.
15'
Demirbayův centr od rohového praporku propadl šestnáctkou, kde se míči elegantně vyhnul hlavní rozhodčí a balón pak doskákal až do autu.
14'
Amiriho centr byl sražen obranou Mohuče do zámezí. Uvidíme rohový kop hostí.
13'
Domácí podnikli rychlý kontr. Robin Quaison dostal míč na levé křídlo, dovedl ho do šestnáctky a tam se odhodlal ke střele pravačkou. Zamířil vedle bližší tyče.
12'
Hráči Leverkusenu opět operují na své útočné polovině. Charles Aránguiz pálil jen do bránícího hráče.
10'
Pomezní si byl naprosto jist a do akce tak nemusela přijít ani kalibrovaná ofsajd lajna na videu. Hraje se dál.
9'
Po sražené střele Havertze se míč dostal ke Kevinovi Vollandovi, který ho poslal za záda brankáře Zentnera. Bylo to ale z ofsajdové pozice a gól Bayeru tak nemůže být uznán!
8'
Do zakončení zpoza šestnáctky se dostal Jean-Paul Boëtius. Domácí fotbalista ale nastřelil jen protihráče.
7'
Malong posílal míč kolmo dopředu, kde čekal náběh ofenzivních spoluhráčů. Balón však končí až u hostujícího gólmana Hrádeckého.
6'
Právě Wendell přerušil domácí akci taženou po pravé straně hřiště. Mohuč bude vhazovat.
5'
Hráči Leverkusenu kombinovali poblíž pokutového území soupeře. Vše ale skončilo nepřesným centrem (střelou?) Wendella. Domácí rozehrávají od své brány.
3'
Hosté měli k dispozici první rohový kop zápasu. Ten rozehrával Aránguiz, ovšem Mohuč se ubránila.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Baku, Niakhaté (C), Hack, Aaron Martín – E. Fernandes, Malong – Öztunali, Boëtius, Quaison – Szalai.
Náhradníci: F. Müller – Maxim, Gürleyen, Barreiro, Brosinski, Onisiwo, Burkardt, Mateta, Pierre-Gabriel.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – P. Retsos, Tah, S. Bender, Wendell – Aránguiz – Havertz, Demirbay, Amiri, Diaby – Volland (C).
Náhradníci: R. Özcan – Pohjanpalo, Dragović, Paulinho, Alario, Bellarabi, Stanilewicz, Azhil, Sinkgraven.

Rozhodčí: Ittrich – Grudzinski, Thielert.
1. FSV Mohuč 05 (14. místo, 6 – 0 – 10, skóre 25:38, 18 bodů)
Mohuč se nachází ve druhé polovině tabulky. na barážovou šestnáctou příčku, na které sídlí Brémy, má náskok čtyř bodů. V zápasech tohoto celku není nouze o góly. Hráči Mohuče mají na kontě debakl 0:8 v Lipsku, ale také dokázali zvítězit 5:1 v Hoffenheimu, nebo naposledy 5:0 v Brémách. Z toho tedy pramení poměrně divoké skóre 25:38. Ve zmíněném zápase na hřišti Werderu bodovali Karnevalsverein po předchozích dvou porážkách. Nejlepším střelcem mužstva je se sedmi trefami Švéd Robin Quaison.

Posledních 5 zápasů Mohuče:
Hoffenheim – Mainz 1:5
Mainz – Frankfurt 2:1
Augsburg – Mainz 2:1
Mainz – Dortmund 0:4
Brémy – Mainz 0:5
Bayer Leverkusen (7. místo, 7 – 4 – 5, skóre 22:21, 25 bodů)
Účastník skupinové fáze letošního ročníku LM (Bayer ve své skupině obsadil třetí místo a na jaře tak bude pokračovat v Evropské lize) se v Bundeslize opět snaží prosadit na pohárové příčky. Aktuálně z nich ale po dvou porážkách v řadě vypadl. Svěřenci kouče Petera Bosze nejprve padli 0:2 na půdě o záchranu hrajícího Kolína a poté doma nestačili na berlínskou Herthu. Leverkusenu schází nějaký výrazný střelec. Klubové tabulky vede s pěti ligovými zásahy Kevin Volland.

Posledních 5 zápasů Leverkusenu:
Bayern – Leverkusen 1:2
Leverkusen – Schalke 2:1
Leverkusen – Juventus 0:2 (LM)
Kolín – Leverkusen 2:0
Leverkusen – Hertha 0:2
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! O víkendu je na programu poslední bundesligové kolo před více než měsíc dlouhou zimní přestávkou. Já Vás provedu soubojem mezi čtrnáctou Mohučí a sedmým Leverkusenem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.