Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Schalke - 16. února 2020   18:00

0:0
(0:0)
Mainz
Zentner – St. Juste, Bruma, Niakhaté – Baku, Barreiro, Latza (C) (82. Malong), Brosinski – Öztunali (66. Onisiwo), Quaison – Szalai (72. Mateta).
Guido Winkmann – Christian Bandurski, Arno Blos
OPEL ARENA, Mohuč
Schalke
Nübel – Kenny, Todibo (63. Kabak), Nastasić, Oczipka – Schöpf, Mascarell (C), McKennie – Harít (82. Miranda) – Gregoritsch, Raman (75. Kutucu).

To je to z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 9:5. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 9:13.
Utkání je u konce a diváci se branky nedočkali. Šance ale byly. Hned po návratu z kabin vyslal povedenou střelu hostující McKennie, šlo to ale těsně vedle. Za domácí byl nejblíže Quaison, ten trefil břevno a jako poslední byl ve velké šanci opět McKennie. V nastaveném čase hlavičkoval po rohu, jenže i tentokrát tomu scházelo více přesnosti. Utkání tak skončilo 0:0, Mohuč je s 22 body na 15. místě, Schalke má 36 bodů a je na šestém místě.
90+2'
90+1'
No a málem mohlo být rozhodnuto. Po rohovém kopu si ve vápně na hlavičku naskočil McKennie, šlo to ale těsně vedle!
90'
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
89'
Střela zpoza vápna nebyla přesná, Quaison poslal míč vysoko nad břevno. Nübel bude za pár okamžiků rozehrávat.
88'
Závěr utkání je hodně nervózní, tempo pokleslo a je to celé rozkouskované.
87'
Následoval přímý kop, jenže hned po centru se mával ofsajd.
86'
Ahmed Kutucu v souboji srazil domácího Bakua a dostal za faul žlutou kartu.
85'
Nübel má míč v rukavicích, sám s rozehrou nikam nepospíchá.
84'
Dlouhý Zentnerův výkop, hosté se ale brzy dostali k míči a sami rozjeli útok.
83'
Zentner si připsal snadný zákrok proti slabé hlavičce a už popohání spoluhráče dopředu.
82'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Juan Miranda.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Pierre Malong.
81'
Domácí nachystali poslední střídání, do hry se podívá Malong.
80'
Mohuč zase u míče, po faulu domácí rozehrávají z hloubi vlastní poloviny.
79'
Domácí byli pouze centimetry do vedoucího gólu, když se Quaisonova střela po jeho průniku do vápna odrazila od Nübelova břevna!
78'
V další akci se zjevil Quaison, jenže z dobré pozice trefil stínícího obránce Schalke.
78'
Po autovém vhazování se o nůžky pokusil Mateta, šlo to ovšem vysoko nad branku.
77'
Neklaplo to ani na druhé straně, Brosinskiho centr byl zblokován a sražen na aut.
76'
Trochu tvrdší zákrok u pokutového území Mohuče, rozhodčí však nechal pokračovat ve hře.
75'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Ahmed Kutucu.
74'
Oczipka neodcentroval, jeho pokus byl sražen na aut. Před vhazováním budou hosté střídat.
72'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Jean-Philippe Mateta.
71'
Po dalším rohu přišla hlavička nad branku, Nübel bude odkopávat od své branky.
70'
Po centru hlavičkoval Onisiwo, jenže byl v záklonu a nepředvedl tak přesný pokus.
70'
Mohuč u pokutového území soupeře, je tu rohový kop.
68'
Tempo hry nám teď lehce pokleslo, sledujeme hru převážně uprostřed hřiště.
66'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Karim Onisiwo.
65'
Hostující Raman přehnal svůj důraz v osobním souboji a přistrčil Niakhatého. Okamžitě se mu pískal faul.
63'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Jean-Clair Todibo, přichází Ozan Kabak.
63'
Roh pro Schalke, po rozehrání však přišla pouze nepřesná střela vysoko nad branku.
61'
Mohuč se začíná nadechovat k náporu, před Nübela létají centry převážně z levé strany.
59'
Po rozehraném přímém kopu vyboxoval Nübel prudký centr a navíc se mával ofsajd. Vzrušení tak bylo zbytečné.
58'
Další žlutá karta, nyní pro hosty. Za faul na unikajícího soupeře ji dostal Jean-Clair Todibo.
56'
McKennie udržel na zádech útok Mohuče, nechal míč proběhnout do zámezí a Nübel může v klidu rozehrát.
55'
Barreirovi utekl míč od kopaček do zámezí, je po akci domácích, Schalke vhazuje.
54'
Přímý kop si vzal na starost Gregoritsch, překonal zeď, míč ale poslal přesně do míst, kde byl připravený Zentner. Takže zase bez gólu.
53'
McKennie si teď při rychlém brejku dal míč daleko od nohy, ale zároveň byl faulován a Daniel Brosinski za nedovolený zákrok obdržel žlutou kartu.
51'
Hosté zahájili druhou půli aktivnějším způsobem. Todibo už rozjíždí další postupnou akci.
49'
No vida, pěkná střela! Na pravé straně se toho nebál hostující McKennie a prudkou ranou vystrašil Zentnera. Šlo to jen těsně vedle!
47'
Oczipka trochu zaspal při zpětné přihrávce a poté musel docela pospíchat. Nakonec ale byl u míče jako první a nepustil Mohuč do šance.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
První poločas je minulostí a i když se na obou stranách udály akce, které mohly vést ke gólům, stav je stále 0:0. Aktivnější byli domácí, Mohuč se snažila o vytrvalejší tlak, jenže první opravdu vážná šance přišla od Schalke, když po centru z přímého kopu hlavičkoval Nastasić a Zentner musel míč vyškrábnout nad břevno. Za domácí byl nejblíže Latza, jenže z dobré pozice branku netrefil.
45'
43'
Obrovská šance domácích na otevření skóre! Po centru z levé strany nepředvedl brankář Nübel jistý zákrok, jenže na chvíli volný Latza vystřelil vedle!
42'
Gregoritsch vyzkoušel Zentnerovu pozornost, vítězně z toho vyšel gólman Mohuče. Stále tak čekáme na první gól utkání.
41'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Öztunali, míč se však stočil od Nübelovy branky.
40'
Nepřesnosti na obou stranách. nyní se o akci snažili domácí, střela skončila v ochranné síti za brankou.
38'
Ruka před pokutovým územím Mohuče, provinili se hosté, byť jejich pohledy vypadají hodně nevěřícně.
37'
Menší zmatky před domácí brankou, Zentner si však s dotírajícím Gregoritschem poradil a rázným skokem po míči akci Schalke ukončil.
35'
Po rohu už před Zentnerem tak nebezpečno nebylo, Mohuč se ubránila a může vyrazit do protiútoku.
34'
Po následném centru se k hlavičce dostal Nastasić a nebyl daleko od úspěchu. Jeho dobře umístěný pokus gólman Zentner jen tak tak vytěsnil nad břevno!
33'
Je tu první žlutá karta utkání, za tvrdý atak zezadu na Ramana ji dostal domácí Jeffrey Bruma.
32'
Po delší době se ke slovu dostali hosté, měli přímý kop, který chtěl hlavou zakončit Gregoritsch. Centr z levé strany však byl na něj příliš vysoký.
30'
Rozhodčí si k sobě volá domácího Barreira a hostujícího Haríta a dává jim krátké, ale důrazné kázaní. Obešel se bez karet a může se zase pokračovat.
29'
Mohuč je v posledních okamžicích tím aktivnějším týmem, hraje se převážně na půlce soupeře, vše ale hatí koncovka.
27'
Další pokus domácích, nyní zblokován Nastasićem. Hráči Mohuče reklamovali jeho hru rukou, jenže bez úspěchu.
25'
Leonardo Barreiro si zpracoval neposedný míč a poté trochu akrobatickým způsobem vystřelil. Šlo to mimo, za svůj pokus si ale vysloužil potlesk tribun.
24'
Quaison našel nabíhajícího Öztunaliho, ten od brankové čáry neúspěšně hledal spoluhráče. Hosté pak odkopli na autové vhazování.
23'
Velká malá domů na Zentnera, Schalke se tak ani tentokrát nedostalo do akce, která by mohla znamenat jeho ohrožení.
21'
Už je po akci, centr se domácím povedlo hravě odvrátit a dostat hru mimo šestnáctku.
21'
Rohový kop pro Schalke, u míče je nachystán kapitán týmu, Omar Mascarell.
19'
Todibo si ale zřejmě v souboji s Quaisonem sám ublížil a nyní tak probíhá jeho ošetřování.
18'
Další zákrok hostů, nyní poblíž pokutového území, rozhodčí však celou situaci vyhodnotil jako bez porušení pravidel a nechal pokračovat ve hře.
17'
Faul v podání hostující Nastasiće. Povedlo se mu tak zastavit rodící se akci Mohuče, Latza rozehrává do plně rozestavěné obrany.
15'
Domácí tým se bleskově vrátil do útoku, po akci levou stranou a přihrávce do šestnáctky se o sklepnutí snažil Szalai, ale Nübel si u své pravé tyče opět poradil.
14'
Nübel má míč u nohou, okolo sebe dostatek prostoru, chystá se nalézt své spoluhráče.
12'
Hra se nám přesunula na druhou stranu, Schalke si dalo rohový kop, obrana domácích celkem snadno odvrátila.
10'
Domácí Öztunali vyzkoušel Nübelovu pozornost střelou zpoza šestnáctky, gólman Schalke zakročil u své levé tyče.
9'
Za hosty neuspěl s průnikem Benito Raman, není z toho ani rohový kop. Zentner má míč připravený k odkopu.
8'
No vida a už se tak stalo. Nübel si ale ránu z dálky pohlídal a připsal si snadný zákrok.
7'
Zatím čekáme na první střelu utkání, oba celky si před pokutovými územími dávají velký pozor.
6'
Jerry St. Juste udržel na zádech dotírajícího útočníka, Schalke se do akce nedostalo, Zentner bude odkopávat.
5'
Brosinskiho centr prolétl nad hlavami všech nabíhajících hráčů a skončil vedle Nübelovy branky.
4'
Po faulu hostujícího Nastasiće je tu celkem zajímavý přímý kop pro Mohuč. Uvidíme centr z levé strany.
3'
Domácí se zatím nemohou déle udržet u míče, nyní ale budou vhazovat a budou moci přejít do útoku levou stranou.
2'
Hosté se probili až k pokutovému území, tam však už Gregoritsch na míč nedosáhl a gólman Zentner odkopl.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Bruma, Niakhaté – Baku, Barreiro, Latza (C), Brosinski – Öztunali, Quaison – Szalai.
Náhradníci: F. Müller – Aaron Martín, Burkardt, Mwene, Boëtius, Pierre-Gabriel, Malong, Mateta, Onisiwo.

FC Schalke 04: Nübel – Kenny, Todibo, Nastasić, Oczipka – Schöpf, Mascarell (C), McKennie – Harít – Gregoritsch, Raman.
Náhradníci: Langer – Miranda, Boujellab, Becker, Kabak, Matondo, Kutucu, Burgstaller, Mercan.

Rozhodčí: Guido Winkmann – Christian Bandurski, Arno Blos.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v OPEL ARENĚ začne v 18 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Mohuč je momentálně na 15. místě s 21 body a skóre 31:48. Po čtyřech zápasech v posledním zápase zvítězila na půdě Herthy 3:1.
Schalke je aktuálně na 6. pozici s 35 body a skóre 32:27. V posledním zápase remizovala s Paderbornem na domácí půdě 1:1.
Ve 22. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy 1. FSV Mohuč 05 a FC Schalke 04. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Schalke, které zvítězilo 2:1. Dnes se bude hrát v Opel Aréně. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí G. Winkmann. Úvodní výkop je naplánován na 18:00.