Bundesliga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Frankfurt - 15. prosince 2019   18:00

Schalke
54' Raman (Harít)
1:0
(0:0)
Schalke
Nübel – Kenny, Kabak, McKennie (13. Miranda), Oczipka – Mascarell, Serdar – D. Caligiuri, Harít (69. Schubert), Matondo – Raman (78. Burgstaller).
Schubert – Becker, Miranda, Boujellab, Skrzybski, Burgstaller, Reese, Carls.
Zwayer – Schiffner, Achmüller
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Frankfurt
Rönnow – A. Touré (83. Durm), Hinteregger, N'Dicka – Chandler, Torró, Rode, Sow, Kostić – Gaćinović (70. Paciência) – Dost.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:8. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:12.
Je konec! Domácí Schalke nakonec zvládlo vypjatý duel s Frankfurtem a vítězí těsně 1:0! Šance se začaly rodit až v závěru prvního poločasu. Tu první měl na svědomí Kabak, ale jeho pokus prolétl kolem zadní tyče. O tři minuty později mohl otevřít skóre Raman, ale ani on brankáře nepropálil. Ve druhé půlie se Schalke dostalo do vedení brankou Ramana! Poté ale přišla velká komplikace, když brankář Alexander Nübel fauloval mimo šestnáctku a byl vyloučen. Do branky tak musel Schubert, který ale předvedl dobrý výkon a udržel vedení domácích.
90+6'
90+6'
Schalke už opět hraje na polovině soupeře. Naopak hráči Frankfurtu jsou po předchozích akcích hodně frustrovaní.
90+5'
Guido Burgstaller vymyslel přihrávku na levou stranu, jenže zadáci Frankfurtu stáli na správných místech a dokázali míč odkopnout.
90+4'
Schalke mělo k dispozici rohový kop. Caligiuri už s jeho rozehrávkou rozhodně nespěchal a raději se rozhodl pro rozehrávku do kombinace.
90+3'
Evan N'Dicka zastavil rodící se brejk Schalke a dostává žlutou kartu.
90+2'
Djibril Sow dlouho otálel s přihrávkou a málem přišel o míč. Všichni fotbalisté Schalke už nyní stojí na hranici velkého vápna.
90+1'
Nastavuje se šest minut!
90'
Torró dostal přihrávku na levou stranu, jenže ani on nedokázal kombinaci Frankfurtu urychlit. Domácí Schalke pokračuje v pevné obraně.
89'
Hostující brankář chtěl urychlit rozehrávku Frankfurtu, jenže jeho nákop na levou stranu propadl do zámezí. Schalke tak nasbírá další cenné sekundy.
88'
Erik Durm se ve velkém vápně opřel do odraženého míče, jenže jeho pokus skončil v rukavicíh pozorného Schuberta. Bude z toho další rohový kop.
87'
Suat Serdar si skvěle pokryl míč tělem a nechal se faulovat. Schalke tak bude pokračovat v obléhání pokutového území soupeře.
86'
Schalke zvládá oslabení s velkým přehledem. Domácí mužsto se opět usadilo v blízkosti velkého vápna a předvádí parádní kombinaci.
85'
Daniel Caligiuri svedl hlavičkový souboj v blízkosti pokutového území soupeře. Od jeho hlavy se míč odrazil jen k obráncům v bílém.
84'
Rabii Matondo potáhl míč snad šedesát metrů dopředu po levé straně a vybojoval pro Schalke rohový kop. Domácí rychlík si za svůj kousek vysloužil potlesk zaplněného stadionu.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Erik Durm.
82'
Chandler se po přímém kopu opět dostal k odraženému míči, jenže se s ním nestačil otočit a domácí obránce jeho následné zakončení zablokoval.
81'
Torró si pokryl míč v blízkosti velkého vápna a vybojoval faul na svou osobu. Hostující celek tak bude zahrávat přímý kop z dobré pozice.
80'
Schalke zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Centrovaný míč přiletěl ke vzdálenější tyči, ale ani tam se nikdo v modrém dresu nedostal ke střele.
79'
Timothy Chandler se zpoza hranice pokutového území opřel do odraženého míče. Hostující fotbalista vyslal hodně tvrdou střelu, jenže o kousek minul branku!
78'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Guido Burgstaller.
77'
Schubert opět vystartoval ven z branky a ukryl balón do svých připravených rukavic. Domácí brankář následně nakopl míč na pravou stranu.
76'
Maranda prošel po levé straně do blízkosti velkého vápna, jenže nikdo v modrém dresu se k odcentrování nedostal. Schalke ale hraje daleko od své svatyně.
75'
Hostující brankář vyrazil z branky až na hranici velkého vápna, kde zastavil příliš prudkou přihrávku za obranu Eintrachtu. Hosté mohou pokračovat v útočení.
74'
Kostić odcentroval na malé vápno, jenže tam vystartoval čerstvý brankář Schubert, který ukryl balón do svých rukavic. Schalke to ale bude mít těžké.
73'
Torró si zpracoval míč v blízkosti pokutového území domácích a přenesl těžiště hry na levou stranu. Následný centr ale přiletěl na malé vápno, kde nebyl nikdo v bílém.
72'
Evan N'Dicka si dal pozor na rozehrávku domácího celku a nechal míč propadnout do zámezí. Frankfurt bude vhazovat a může pokračovat v tlaku.
71'
Frankfurt následně zahrával přímý kop na polovině Schalke. Centrovaný míč přiletěl na bližší tyč, jenže Kostič slabou střelou minul levou tyč.
70'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Mijat Gaćinović, přichází Gonçalo Paciência.
69'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Markus Schubert.
68'
Alexander Nübel vyběhl ven z branky a mimo velké vápno fauloval rozběhnutého Gačinoviće. Domácí brankář je vyloučen!
67'
Hosté následně zahrávali rohový kop, jenže ani z něj nedokázali branku domácího Schalke ohrozit. Dost musel hlavičkovat v záklonu a poslal míč nad břevno.
66'
Timothy Chandler obdržel přihrávku do prostoru na pravé straně a skákavým centrem našel Kostiće. Druhý jmenovaný nakonec vypálil, jenže levačkou minul branku.
65'
Torró předvedl další hodně nebezpečný skluz a může být rád, že nedostal druhou žlutou kartu. Hostující středopolař si musí dát pozor, jelikož už jednu žlutou kartu má.
64'
Daniel Caligiuri předvedl neskutečný tah do pokutového území. Domácí útočník dokonce zakončil, ale jeho projektil zablokoval dobře postavený zadák Eintrachtu.
63'
Torró také předvedl hodně ostrý zákrok a dostává žlutou kartu.
62'
Frankfurt zahrával rohový kop. Centrovaný míč se snesl na malé vápno, jenže nikdo v bílém dresu se k centru neprobil. Hráči Schalke následně odehráli míč do bezpečí.
61'
Suat Serdar se při průniku na polovinu soupeře dopustil nedovoleného zákroku. Verdikt rozhodčího se vůbec nelíbí domácím fanouškům, kteří hlasitě pískají.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Schalke zatím drží těsné vedení. Frankfurt se navíc během šedesáti minut hry nedostal ani do jedné vyložené šance.
59'
Schalke zahrávalo přímý kop na polovině soupeře. Za prudkým centrem se dral Suat Serdar, který na balón dosáhl špičkou kopačky, ale poslal jej jen do míst, kde stál brankář.
58'
Kostić fauloval u pomezní čáry a za svůj zákrok si vysloužil žlutou kartu.
57'
Martin Hinteregger uspěl v souboji na vlastní polovině a na poslední chvíli odehrál míč do bezpečí před dotírajícím Ramanem. Schalke je po vstřelení úvodní branky na koni!
56'
Caligiuri se s míčem u nohy protáhl do pokutového území, kde si balón připravil ke střele pravačkou, ale jeho ránu zablokoval dobře postavený obránce.
54'
Schalke právě vstřelilo branku!
Domácí Schalke se dostává do vedení! Schalke nakonec dokázalo udeřit z rychlého přechodu do útoku. BENITO RAMAN dostal krásnou přihrávku do pokutového území, připravil si míč pro zakončení a krásně obstřelil bezmocného brankáře!
53'
Rabii Matondo se hnal za skákavou přihrávkou na levou stranu, jenže neměl moc prostoru a už neudržel míč ve hře. Hráči Frankfurtu budou rozehrávat.
52'
Hostující celek zahrával další přímý kop v blízkosti velkého vápna. Filip Kostić poslal centr do míč, kam si naběhl Martin Hinteregger, ale na dlouhou nohu už nezakončil.
51'
Žlutou kartu dostává Amín Harít (FC Schalke 04).
51'
Daniel Caligiuri si připravil míč ke střele zpoza hranice pokutového území a vyslal tvrdou dělovku pravačkou. Hostující brankář se musel proletět a vyškrábl míč nad břevno!
50'
Schalke se po delší době usadilo na polovině soupeře a pokračuje v házenkářském obléhání pokutového území Frankfurtu. Domácí musí hrát do plných.
49'
Filip Kostić se zpoza pokutového území opřel levačkou do míče. Hostující záložník vyslal skákavou střelu, která o kousek minula levou tyč.
48'
Timothy Chandler dohnal přihrávku až na pomezní čáře, prohnal se kolem obránce a odcentroval do velkého vápna. Jeho pobídku ale zastavil Martin Hinteregger.
47'
Evan N'Dicka dostal přihrávku na levou stranu, parádním zpracováním si míč předkopl před sebe a dostal se do blízkosti velkého vápna. Jeho následný centr trefil jen obránce.
46'
Frankfurt obstaral výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Hostující celek bude muset přidat, jelikož v první půli toho směrem dopředu moc nepředvedl.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme sledovali velice soubojovou hru s velkým počtem nedovolených zákroků a osobních soubojů. Šance se začaly rodit až v závěru prvního poločasu. Tu první měl na svědomí Kabak, ale jeho pokus prolétl kolem zadní tyče. O tři minuty později mohl otevřít skóre Raman, ale ani on brankáře nepropálil. Do kabin se proto odchází bez branek.
45+3'
45+3'
Hosté kombinují na polovině Schalke a v závěru prvního poločasu se snaží otevřít nějakou skulinku v domácí defenzivě. Zadáci Schalke však brání blízko u sebe.
45+2'
Rabii Matondo ustál další souboj s Rodem na polovině Frankfurtu, jenže jeho přihrávka za obranu soupeře skončila u prvního obránce.
45+1'
Nastavují se tři minuty!
45'
Djibril Sow uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště a odhlavičkoval balón na polovinu Schalke. Frankfurt chce dohrát první půli s čistým kontem.
44'
Další obrovská šance Schalke! Benito Raman si naběhl na přihrávku za obranu a špičkou kopačky se pokusil usměrnit míč do sítě. Hostující brankář ale rychle vyběhl a nebezpečný pokus vyrazil!
43'
Martin Hinteregger si všiml vysokého postavení domácího brankáře a pokusil se o zakončení z vlastní poloviny. Jeho lob však skončil až za brankou.
42'
Toro si došel pro přihrávku na vlastní polovinu, rychle se otočil, ale jeho vysoký nákop za obranu skončil v rukavicích domácího brankáře.
41'
Ozan Kabak prošel nikým neatakován do pokutového území, kde zakončoval pravačkou, ale jeho přízemní pokus prolétl kolem zadní tyče!
40'
Na centr z přímého kopu si na malém vápně naběhl Timothy Chandler, který ale hlavičkoval v hodně těžké pozici a slabým zakončením poslal míč do prostoru, kde stál brankář.
39'
Timothy Chandler si skvělou kličkou navedl míč do blízkosti pokutového území, jenže domácí hráč jej zastavil nedovoleným zákrokem. Frankfurt bude zahrávat přímý kop.
38'
Benito Raman prošel po pravém křídle do blízkosti pokutového území, jenže jeho centr skončil na hrudi prvního obránce v bílém dresu Frankfurtu.
37'
Kostič se prodral na polovinu Schalke, ale ukousl si příliš velké sousto a proti přesile obránců v modrých dresech balón neudržel.
36'
Rabii Matondo doběhl přetažený centr a poslal zajímavou přihrávku do pokutového území. Na jeho pobídku nedosáhl nikdo v modrém dresu.
35'
Na světě je první žlutá karta! Za ostrý zákrok ji dostává Rode.
34'
Omar Mascarell dostal přihrávku do hodně svízelné pozice a na poslední chvíli si dokázal pomoci malou domů. Gólman Schalke následně nakopl míč na polovinu soupeře.
33'
Lucas Torró se na polovině hřiště provinil nedovoleným zákrokem a může být rád, že za svůj faul nevyfasoval žlutou kartu.
32'
Rode skvěle napadal rozehrávku Schalke a dostal pod tlak obránce Marandu. Domácí fotbalista se ale stačil srovnat a odehrál míč na pravou stranu.
31'
Gačinovič se prosmýkl do pokutového území, kde neustál souboj s obráncem a poroučel se k zemi. Rozhodčí souboj dobře viděl a rozhodl se nepískat.
30'
Schalke zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč přiletěl k přední tyči, kde se snažil zakončit Omar Mascarell, který ale neměl moc prostoru a míč trefil jen nohu obránce.
29'
Amín Harít si navedl míč do blízkosti velkého vápna, kde si jej přehodil na pravačku, ale jeho prosvištěl vysoko nad břevnem hostující branky.
28'
Dost se na polovině hřiště natahoval po odraženém míči, jenže balón mu utekl pod nohou a skončil u dobře postaveného obránce v bílém dresu.
27'
Domácí brankář se nyní nedohodl s jedním z obránců a oba se srazili. Gólman Schalke vypadá hodně otřesený, ale nakonec bude nadále pokračovat.
26'
Timothy Chandler si skvěle pokryl míč tělem a právě Suat Serdar jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Zatím sledujeme obrovský boj o každý metr hřiště.
25'
Alexander Nübel nakopl míč na pravou stranu, jenže Suat Serdar stál v ofsajdu, což neuniklo zraku asistenta rozhodčího. Rozehrávat tak budou hosté.
24'
Jonjoe Kenny svedl další skvělý souboj na pravé straně hrací plochy. Aktivní fotbalista domácího Schalke se dokonce tlačil do šestnáctky, ale Rode jej stačil zastavit.
23'
Mijat Gaćinović se po levém křídle prosmýkl na polovinu Schalke, kde se k němu dostal důrazný Omar Mascarell a čistou hrou tělem odstavil soupeře od míče.
22'
Schalke stále pokračuje v držení míče, jenže domácí celek většinu času kombinuje daleko od pokutového území soupeře. Frankfurt rozehrávku dobře napadá.
21'
Bastian Oczipka prošel do blízkosti pokutového území a vymyslel utajenou přihrávku na hranici velkého vápna. Na jeho pobídku ale nedosáhl nikdo v modrém.
20'
Jonjoe Kenny prodloužil míč hlavou do pokutového území, ale dobře postavený stoper Martin Hinteregger na jeho pobídku dosáhl a odhlavičkoval míč do bezpečí.
19'
Ozan Kabak dostal přihrávku na pravou stranu a potáhl míč na polovinu hostujícího celku. Na jeho následnou pobídku ale nedosáhl nikdo v modrém.
18'
Daniel Caligiuri se tentokrát zjevil v pozici centrujícího hráče. Jeho pobídka se snesla na značku pokutového kopu, ale nikdo v modrém dresu nevypálil.
17'
Daniel Caligiuri se na hranici pokutového území opřel do odraženého míče, jenže svou střelou nártem trefil jen prvního soupeře před sebou.
16'
Kostič odcentroval z levé strany do prostoru, kam si naběhl Dost, jenže urostlý útočník hostujícího celku se v souboji s Mirandou do zakončení neprobil.
15'
Schalke si na vlastní polovině vyměňuje krátké přihrávky. Rozehrávku domácích stoperů neatakuje nikdo z hráčů v bílých dresech Frankfurtu.
14'
Domácí brankář se musel opět zapojit do rozehrávky Schalke. Střídající Miranda se poté ihned zapojil do rozehrávky domácího celku.
13'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Juan Miranda.
12'
Domácí obránce bude muset být odnesen na nosítkách! U střídačky už se připravuje Juan Miranda.
11'
Hra je přerušena! Domácí Weston McKennie zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za rameno. Domácí stoper navíc kýve hlavou, že to asi dál nepůjde.
10'
Daniel Caligiuri svedl souboj o míč na hranici velkého vápna, kde neustál souboj s obráncem Tourém, ale rozhodčí nechal pokračovat ve hře.
9'
Filip Kostić se ujal rozehrávky na pravé straně hrací plochy. Hostující fotbalista vymyslel přihrávku na hranici velkého vápna, jenže tam nebyl nikdo v bílém dresu.
8'
Weston McKennie si dal v souboji tělo před Rodeho a hostující středopolař jej zatažením za dres poslal k zemi. Rozehrávat tak bude domácí Schalke.
7'
Schalke se rozehrávka rohového kopu vůbec nepovedla. Domácí fotbalisté se pokusili o secvičený signál, jenže míč prolétl pokutovým územím, aniž by jej někdo v modrém dresu zasáhl.
6'
Amín Harít našel Haríta, který se prosmýkl až do pokutového území a vybojoval pro domácí mužstvo první rohový kop v dnešním střetnutí.
5'
Kostič vymyslel krásný centr do pokutového území, jenže jeho pobídka byla hodně čitelná a obrana domácího Schalke míč odhlavičkovala do bezpečí.
4'
Daniel Caligiuri si na polovině Frankfurtu pomohl nedovoleným zákrokem, když se ostrým skluzem položil pod nohy soupeře a místo míče trefil kotník.
3'
Schalke zatím hraje s míčem na kopačkách a prakticky jej nepůjčuje hostujícímu celku. Domácí fotbalisté však předvádějí povedenou kombinaci.
2'
Do rozehrávky domácího celku se zapojil také brankář. Alexander Nübel poslal přihrávku na pravou stranu, jenže nikdo v modrém se poté nedostal do útoku.
1'
Schalke obstaralo výkop do prvního poločasu dnešního utkání. Domácí celek se ihned vydal do útoku, jenže nákop na levou stranu skončil v autu.
1'

FC Schalke 04: Nübel – Kenny, Kabak, McKennie, Oczipka – Mascarell, Serdar – D. Caligiuri, Harít, Matondo – Raman.
Náhradníci: Schubert – Becker, Miranda, Boujellab, Skrzybski, Burgstaller, Reese, Carls.

Eintracht Frankfurt: Rönnow – A. Touré, Hinteregger, N'Dicka – Chandler, Torró, Rode, Sow, Kostić – Gaćinović – Dost.
Náhradníci: Wiedwald – Hasebe, Paciência, D. da Costa, Joveljić, Durm, Kamada, Falette, André Silva.

Rozhodčí: Zwayer – Schiffner, Achmüller.
FC Schalke 04

Domácí Schalke je na tom mnohem lépe. Celek z Gelsenkirchenu vybojoval ve čtrnácti zápasech dvacet pět bodů a patří mu pátá pozice. Dnešním vítězstvím se může dokonce posunout před čtvrtý Bayern. Doma však Schalke moc přesvědčivé výkony nepodává. V posledním kole navíc padlo výsledkem 1:2 na hřišti Leverkusenu.
Eintracht Frankfurt

Hostující Frankfurt v letošním ročníku nejvyšší německé soutěže zaostává za očekáváním. Ve čtrnácti duelech vybojoval jen osmnáct bodů a patří mu dvanáctá pozice. Na pohárové příčky už navíc ztrácí sedm bodů. V posledním duelu navíc uhrál jen remízu 2:2 s Herthou. Ve čtvrtek navíc prohrál 2:3 v Evropské lize s Guimaraes.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání německé Bundesligy mezi FC Schalke 04 a Eintrachtem Frankfurt. Výkop je stanoven na 18 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.