Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Augsburg - 1. září 2019   15:30

Werder
6' Osako (Füllkrug) • 21' Sargent (Şahin) • 67' Osako (Friedl)
3:2
(2:1)
Augsburg
12' Vargas  (Lichtsteiner) • 46' Vargas  (Niederlechner)
Werder
Pavlenka – Lang, Gebre Selassie, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – Osako (90+1. Groß) – Sargent (82. C. Pizarro), Füllkrug (87. Harnik).
Kapino – C. Pizarro, Harnik, Straudi, Groß, Grujev.
Storks – Siewer, Unger
Weserstadion, Brémy
Augsburg
Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max (85. Pedersen) – Baier, R. Khedira – Richter, Gregoritsch (46. Suchý), Vargas (73. Finnbogason) – Niederlechner.
Luthe – Oxford, Pedersen, Suchý, Gruezo, Teigl, Finnbogason, Schieber, Hahn.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:8. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:14.
Utkání končí vítězstvím Werderu, nutno dodat, že zaslouženým. Domácí vybojovali nejen své první vítězství v této sezóně, ale první body vůbec. Zápas hodně ovlivnilo vyloučení Lichsteinera, po němž hrál Augsburg pouze o deseti a měl to hodně těžké.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává za zdržování Jiří Pavlenka (Werder Brémy).
90+1'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Juja Osako, přichází Christian Groß.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Florian Niederlechner (FC Augsburg).
89'
Alfred Finnbogason (Augsburg) si šel do vápna pro penaltu, ale hodně to nafilmoval, Martin Harnik (W. Brémy) se ho v podstatě ani neodtkl.
88'
Hosté již rozehráli, Jiří Pavlenka (W. Brémy) šel do souboje s získal míč ze vzduchu.
88'
Další standardka pro Augsburg, hosté opět rozehrají z pravé strany, na polovině soupeře.
87'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Martin Harnik.
86'
Augsburg je opět na polovině Werderu, hosté se nadechují k náporu, byť hrají o deseti.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Philipp Max, přichází Mads Pedersen.
85'
Ne, tak nakonec Philipp Max (Augsburg) volil střelu z této dálky a udělal dobře, byla to parádní rána, kterou Jiří Pavlenka (W. Brémy) bravurně zneškodnil.
85'
Davy Klaassen (W. Brémy) zahrál rukou před vlastní šestnáctkou, volný přímý kop pro Augsburg. Ale není to zase tak blízko k vápnu Werderu, spíše to bude centr do vápna.
84'
A právě střelu Pizzara nyní musel zneškodnit Tomáš Koubek (Augsburg).
83'
Jednačtyřicetiletá peruánská legenda, která se v Bundeslize poprvé představila v roce 1999, to je domácí Claudio Pizarro, který se právě dostal na trávník.
82'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Claudio Pizarro.
81'
Probíhá poslední desetiminutovka, Werder má jasnou převahu a domácí jsou na nejlepší cestě k třem bodům.
80'
Chybu domácího křídelníka napravil dnes parádně hrající Nuri Şahin (W. Brémy), který založil akci, na jejímž konci je střela střela Joshe Sargenta, míč končí mimo branku.
79'
Marco Friedl (W. Brémy) neuspěl na levém křídle, navíc hodně špatně přihrál dozadu, přímo na za ním stojícího protihráče.
78'
Niclas Füllkrug (W. Brémy) zastavil míč na pravém křídle a domácí mohou dál útočit.
77'
Malá domů v podání domácích, ti samozřejmě nikam úplně spěchat nemusí.
76'
Philipp Max (Augsburg) odcentroval z levé strany, ve vápně se dostal k hlavičce Alfred Finnbogason, který ale poslal míč nad branku.
75'
Tomáš Koubek (Augsburg) má míč a bude moci rozehrávat od své branky.
73'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Alfred Finnbogason.
72'
Hosté se ubránili, navíc i sami zaútočili z rychlého brejku a donutili Pavlenku k zákroku.
71'
Rohový kop pro domácí, Werder bude rozehrávat z levé strany.
70'
Je před námi posledních dvacet minut, které nebudou vůbec snadné, z pohledu Augsburgu.
68'
Josh Sargent (W. Brémy) končí na trávníku, po souboji s útočícím Richterem.
67'
Werder právě vstřelil branku!
Z pohledu Friedla vše zapomenuto! Tentokrát mu pas z levé strany vyšel náramně, přetažený centr totiž našel nabíhající JUJA OSAKO, který se neukvapil a placírkou poslal míč z první do branky.
65'
Po této standardní situaci se Niklas Moisander (W. Brémy) dostal ke střele, branku soupeře ale netrefil.
64'
Další volný kop pro domácí, Werder bude znovu rozehrávat z levé strany.
63'
Hosté ubránili rohový kop Werderu, i za cenu odehrání míče do autu.
62'
Rohový kop pro Werder, domácí budou rozehrávat z levé strany.
61'
Domácí již rozehráli, Tomáš Koubek (Augsburg) ale nemusel zasahovat.
60'
Jeden z bránících hráčů Augsbrugu zahrál na vlastní polovině rukou, volný kop pro Werder.
59'
To byla šance Werderu! Davy Klaassen poslal míč do vápna, tam to vypadalo, že ho lehce ještě škrtl Juja Osako, každopádně míč končí těsně vedle branky, ještě se otřel o tyč!
58'
Juja Osako (W. Brémy) napřáhl ke střele, ale jeho pokus zamířil pouze vedle branky Augsburgu.
57'
Theodor Gebre Selassie (W. Brémy) s míčem u půlící čáry, stojí za zmínku, že nyní jsou na trávníku hned čtyři Češi – Jiří Pavlenka (W. Brémy), Theodor Gebre Selassie (W. Brémy), Tomáš Koubek (Augsburg) a Marek Suchý (Augsburg)!
56'
Jiří Pavlenka (W. Brémy) musel couvat do své branky, jeden z hráčů Augsburgu ho chtěl překvapit střelou od půlící čáry, ale český gólman se stihl vrátit do branky.
55'
Ne, Marco Friedl (W. Brémy) dnes neposlal snad jedinou přesnou přihrávku ze levé strany... nyní také ne.
54'
Gólman Tomáš Koubek (Augsburg) vykopává až na polovinu Werderu, jenže tím v podstatě odevzdává míč soupeři.
53'
Marco Friedl (W. Brémy) nesouhlasí s verdiktem sudího, který mu odpískal útočný faul, nicméně míč získávají hosté.
51'
Útočným faulem končí snaha domácích, míč tak získávají hosté, za pískotu diváků.
50'
Werder na útočné polovině, hosté se musí pouze v deseti bránit, co jim jiného zbývá.
49'
Tomáš Koubek (Augsburg) drží míč a bude moci rozehrát, míč posílá na pravou stranu, tak ho získávají domácí.
48'
Theodor Gebre Selassie (W. Brémy) vhazuje z pravé strany, na polovině soupeře.
46'
Augsburg právě vstřelil branku!
Hosté oplatili domácím stejnou mincí, a to rychlým protiútokem poté, co Werder ztratil míč u vápna soupeře. Werder šel do brejku, který potáhl po pravé straně Florian Niederlechner. Ten si počkal, až mu do vápna seběhne RUBEN VARGAS, jemuž míč poslal a Vargas zakončil do odkryté branky.
46'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Michael Gregoritsch, přichází Marek Suchý.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
První poločas končí vítězstvím Werderu, který má nejen o gól lepší skóre, ale na hřišti také o jednoho hráče navíc a to je již velmi dobrá výhoda! Navíc Augsbrug toho v první půli moc nepředvedl, až na gólovou situaci ve 12. minutě se hosté příliš do zakončení nedostávali.
45+3'
45+3'
Nuri Şahin (W. Brémy) fauluje na útočné polovině, hosté tak zůstávají na míči.
45+2'
Pokus Marca Friedla (W. Brémy) zamířil nad branku Koubka, ten nespěchá s rozehrávkou.
45'
44'
Nuri Şahin (W. Brémy) s míčem znovu na polovině Augsburgu, nyní místo střely volí přihrávku na Füulkrunga, který ale ztratil míč.
42'
Nuri Şahin (W. Brémy) to zkusil z dálky, ale Tomáš Koubek (Augsburg) nemusel zasahovat, střela mířila vedle branky.
41'
Domácí kombinují u půlící čáry, Theodor Gebre Selassie poslal pas na Fülkrunga, ten na Eggesteina, jenže před ním míč ukopl obránce.
40'
Davy Klaassen (W. Brémy) vyzval ke střele Osaka, jemu ale střela z první nevyšla, míč končí vedle branky Augsburgu.
38'
Niklas Moisander (W. Brémy) centruje, jeho pas ale odvrací obránce Augsburgu.
37'
Hlavičkový souboj na půlící čáře končí vítězně pro domácí, ti se dostávají do útoku.
36'
Z volného kopu domácí branku Augsurgu neohrozili, hosté se dostanou z vlastní poloviny.
34'
Švýcarský reprezentační obránce Stephan Lichtsteiner (FC Augsburg) musel zatáhnout za záchrannou brzdu, ovšem udělal to nejhůře, jak mohl, faulem zezadu, za který dostává druhou žlutou kartu a Augsburg jde do deseti!
33'
Nuri Şahin (W. Brémy) faulován a musí být ošetřován.
32'
Michael Gregoritsch (Augsburg) ale na levé straně ztroskotal na pozorném Nuri Şahinovi.
31'
Marco Friedl (W. Brémy) a hodně nepovedený pas z levé strany číslo dva... po něm se hosté dostávají dopředu.
30'
První půl hodina hry za námi, domácí zatím vedou nad Augsburgem 2:1 a pozitivní jistě je, že za tuto dobu padly již tři branky. Méně pozitivní již ovšem je, že v brankách dnes úřadují čeští gólmani...
29'
Rychlou akci domácích zakončil střelou nad branku Tomáše Koubka Niclas Füllkrug (W. Brémy).
28'
Theodor Gebre Selassie (W. Brémy) vrací míč až na svou polovinu, prostě není kam spěchat a do rozehrávky se tak zapojuje i Jiří Pavlenka.
27'
Po faulu na Langa zůstávají domácí na útočné polovině.
26'
Žlutou kartu dostává Ruben Vargas (FC Augsburg).
25'
Niclas Füllkrug (W. Brémy) nedostihl pas na pravém křídle, míč skončil v autu, vhazují hosté, z levé strany.
24'
Werder drží míč na své polovině, domácí se dostali do herní pohody.
23'
Žlutou kartu dostává Stephan Lichtsteiner (FC Augsburg).
22'
Sudí vše ještě konzultoval s VAR, jestli gólové situaci nepředcházel aut. Verdikt je jasný – vše bylo v pořádku.
21'
Nuri Şahin poslal parádní pas, který dopadl před JOSHE SARGENTA. Ten si míč sklepl před sebe, mezitím se před ním objevil vyběhnuvší Tomáš Koubek (Augsburg), jenže toho dokázal Sargent přelobovat, oběhnout a poté poslat míč do prázdné branky.
20'
Akce Werderu končí dalším špatným pasem z levé strany, jeho autorem byl tentokrát Niclas Füllkrug.
19'
Marco Friedl (W. Brémy) celou akci ale pokazil hodně špatným pasem z levé strany, takže hrají hosté.
18'
Niklas Moisander (W. Brémy) poslal pas na pravou stranu, domácí se dostávají do útoku.
17'
Tomáš Koubek (Augsburg) rozehrál od své branky, akce hostujícího mužstva ale končí faulem.
15'
Statistika držení míče – 50% : 50%.
14'
Werder na polovině Augsburgu, domácí se těžko prosazují, hosté dostávají míč k půlící čáře.
12'
Michael Gregoritsch přenesl hru z levé strany na pravou, odkud odcentroval Stephan Lichtsteiner. Ten poslal přesný centr na hlavu RUBENA VARGASE, který vyskočil nejvýše a hlavou poslal míč do branky, Jiří Pavlenka se po míči marně natahovat.
11'
Michael Gregoritsch (Augsburg) se dostal k hlavičce, po rohovém kopu, ale poslal míč pouze nad branku Jiřího Pavlenky.
10'
Ruben Vargas (Augsburg) to udělal dobře, po pasu Moisandera se dokázal na levé straně zbavit obránce a vypálit v pádu, Pavlenka vytěsnil na roh.
9'
Nuri Şahin (W. Brémy) poslal pas k půlící čáře, odkud se zpět vrátil obráncům domácího mužstva.
7'
Tomáš Koubek (Augsburg) si připisuje důležitý zákrok při střele Moisandera z pravé strany.
6'
Hosté ztratili míč u vápna soupeře, domácí bleskově přenesli hru na polovinu soupeře, zejména parádním pasem Füllkruga. Na ten si naběhl za obranu Augsburgu JUJA OSAKO. Tomáš Koubek (Augsburg) možná mohl vyběhnout, to také provedl, ale již pozdě, Osako ho v pohodě překonal.
5'
Nakonec končí útočná akce Werderu faulem, provinil se Michael Lang.
4'
Poprvé v zápase zaútočili domácí, přihrávka z levé strany prošla pokutovým územím, aniž by kdokoliv míč zasáhl.
3'
Ruben Vargas (Augsburg) vypálil z voleje, ale jeho přízemní střela byla zablokována.
2'
Dnešní duel je soubojem dvou českých reprezentačních gólmanů, na straně domácích Jiří Pavlenka, v brance Augsburgu pak Tomáš Koubek.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Lang, Gebre Selassie, N. Moisander, Friedl – M. Eggestein, Şahin, Klaassen – Osako – Sargent, Füllkrug.
Náhradníci: Kapino – C. Pizarro, Harnik, Straudi, Groß, Grujev.

FC Augsburg: Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – Baier, R. Khedira – Richter, Gregoritsch, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Luthe – Oxford, Pedersen, Suchý, Gruezo, Teigl, Finnbogason, Schieber, Hahn.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Unger.
Poslední vzájemné utkání

10. 2. 2019 – Werder Brémy – FC Augsburg 4:0

Branky: 5. Rašica (Klaassen), 27. J. Eggestein, 28. Rašica (Klaassen), 83. Möhwald

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Langkamp, Moisander, Augustinsson – M. Eggestein, Bargfrede, Klaassen – J. Eggestein (77. Pizarro), Kruse (C) (88. Sargent), Rašica (36. Möhwald)

FC Augsburg: Kobel – Schmid, Khedira, Oxford, Stafylidis – Či Tong-won, Morávek, Baier (C) (88. Stanić), Max (53. Jensen) – Gregoritsch – Finnbogason (68. Hahn)
FC Augsburg

Fuggerstädter na úvod nového ročníku schytali pětibrankový příděl od Borussie Dortmund, premiéra Tomáše Koubka a Marka Suchého v novém působišti tak nedopadla vůbec dobře. Minulý víkend už byli fotbalisté Augsburgu blízko premiérovému tříbodovému zisku v této sezoně, vedení nad Unionem Berlín ale neudrželi a v osmdesáté minutě přišli o jednobrankové vedení. Také kádr vedený trenérem Martinem Schmidtem byl v uplynulých dnech doplněn několika hráči, na hostování dorazili talentovaní stopeři Jedvaj s Uduokhaiem, z volných hráčů si vedení klubu vytáhlo zkušeného obránce Lichtsteinera.
Werder Brémy

Brémy nevstoupily do nového ročníku vůbec dobře. Po dvou odehraných kolech nemají na svém kontě ani jeden bod, naopak hned šestkrát inkasovali. Nejprve před vlastními fanoušky velice překvapivě nestačili na Fortunu Düssledorf, které podlehli 1:3. Minulý víkend pak fotbalisté Werderu i bez vyloučeného Johannese Eggsteina sahali po bodu z hřiště Hoffenheimu, kvůli pozdní trefě českého obránce Pavla Kadeřábka ale prohráli 2:3. V týdnu vedení klubu na hostování přivedlo Michaela Langa, který bude na postu pravého beka konkurovat Theodoru Gebre Selassiemu. Kdo dnes nastoupí na této pozici?
Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fanynkám a fanouškům kvalitní evropské kopané! Německá Bundesliga má dnes na programu dva zápasy v rámci třetího kola, my se zaměříme na souboj s početným českým zastoupením – Werder Brémy hostí FC Augsburg. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.