Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Leverkusen - 21. února 2021   13:30

Augsburg
5' Niederlechner
1:1
(1:0)
Leverkusen
90+5' Tapsoba  (D. Gray)
Augsburg
Gikiewicz – Framberger (72. Gumny), Gouweleeuw (C), Uduokhai, Pedersen – R. Khedira, Strobl – D. Caligiuri (79. Oxford), Bénes (72. Morávek), Vargas (66. Hahn) – Niederlechner (79. Richter).
Koubek – Richter, Gumny, Gruezo, Morávek, Gregoritsch, Oxford, Hahn, Suchý.
Dingert – Kempkes, Gerach
WWK Arena, Augsburg
Leverkusen
Lomb – Fosu-Mensah, S. Bender (74. D. Gray), Tapsoba, Wendell – Demirbay, Aránguiz (C), Wirtz (58. Alario) – Bailey (58. Frimpong), Schick, Diaby.
Grill – Frimpong, D. Gray, Dragović, Sinkgraven, Alario, Palacios, Tah.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou neděli a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 3:7. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 16:13.
Utkání je u konce a vítěze jsme nepoznali. Po přestávce pokračovala marná snaha hostů o srovnání skóre, neboť Bayer měl velký problém se vůbec dostat do zakončení. Augsburg dobře bránil a už to vypadalo, že těsný náskok udrží. Jenže v páté minutě nastavení přišel Grayův centr a přesná střela Edmonda Fayçala Tapsoby k tyči. Leverkusen na poslední chvíli vybojoval bod za remízu 1:1 a je na pátém místě se 37 body. Augsburg je na 13. místě s 23 body.
90+5'
90+5'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné, hosté to na poslední chvíli zvládli a srovnali. Na pravé straně dostal Gray prostor pro centr, přihrávkou po zemi našel EDMONDA FAYÇALA TAPSOBU a ten střelou z první uklidil míč přesně k tyči. Gikiewicz se natahoval marně a je to 1:1.
90+3'
Demirbay poslal míč do houfu hráčů v pokutovém území, vítězně z toho vyšli domácí po důrazné hlavičce.
90+2'
Možná to klapne teď, hosté budou z pravé strany centrovat z přímého kopu.
90+1'
Leverkusenu se nedaří usadit se u vápna, sledujeme kombinace u středového kruhu. A odtud se bude Gikiewicz ohrožovat těžko.
90'
Rozhodčí nastaví čtyři minuty.
90'
Ze střední vzdálenosti to zkusil hostující Demirbay, střela padala přesně k brankové čáře a Gikiewicz musel dávat velký pozor, aby mu míč nepropadl mezi rukavicemi do sítě.
89'
Další žlutá karta pro hosty, za přitažení protihráče ji dostal Timothy Fosu-Mensah.
88'
Pokus o dlouhé přenesení hry na útočnou polovinu, Moussa Diaby reklamoval faul na svou osobu, ale jediné, čeho dosáhl, byla žlutá karta za protesty.
87'
Útočný faul hostujícího Wendella, Gikiewicz má klid na odkop od vlastní branky. A nikam s tím nepospíchá.
86'
Augsburg už pouze odkopává a trpělivě brání své pokutové území.
85'
Frimpong je směrem kupředu hodně aktivní, snaží se spoluhráče zásobovat centry, chybí tomu však přesnost.
84'
Frimpong neuhádal další rohový kop, pouze se odkopává od Gikiewiczovy branky.
83'
Leverkusen se stále marně snaží o vytvoření nebezpečné situace před Gikiewiczem, nejde to centry, ani středem.
82'
Roh i pro hosty, k centru se nedostal Frimpong, skluzem mu míč odebral Pedersen.
81'
Obrana Bayeru bez větších potíží míč dostala mimo šestnáctku a už se zase hraje u půlky.
80'
Domácí se dostali do útoku z levé strany, do zakončení se probil Morávek a i když neuspěl, zařídil pro svůj tým alespoň rohový kop.
79'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Reece Oxford.
79'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Marco Richter.
78'
Na lavičce domácích se chystá další dvojité střídání.
77'
Obrana Augsburgu se vysunuje kus od vlastního vápna a na soupeře to platí. Hosté se kombinací nemohou dostat na dostřel.
75'
Po centru z přímého kopu se míč odrazil na pravou stranu vápna, kde si zpracoval Frimpong, jenže z první zakončil vysoko nad.
74'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Sven Bender, přichází Demarai Gray.
73'
Florian Niederlechner se snažil o akci pravou stranou, vystartoval ale o něco dříve a nechal se chytit do ofsajdu.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Jan Morávek.
72'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Robert Gumny.
71'
Další výpad Leverkusenu pokryl připravený Gikiewicz a ten ihned rozehrál.
71'
Po krátkém obléhání pokutového území domácích vystřelil Demirbay, jeho odvážný pokus z dálky byl zablokován.
69'
Gikiewicz si včas vyběhl na centr z levé strany, v chumlu hráčů si našel prostor pro zákrok a akci Leverkusenu tak bezpečně ukončil.
67'
Pád Floriana Niederlechnera v pokutovém území Leverkusenu, rozhodčí ale ihned ukazoval, ať se pokračuje ve hře. Domácím se to vůbec nelíbí, ale už se musí poctivě vracet.
66'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází André Hahn.
64'
Už se zase hrálo na druhé polovině, centr před Gikiewicze si obrana Augsburgu pohlídala.
63'
Ruben Vargas se dostával do kontru, přihrávkou po zemi hledal nabíhajícího spoluhráče, jenže Lomb jeho úmysl vystihl, včas vyběhl a byl u míče jako první.
62'
Po jednom takovém se o zakončení snažili Schick s Diabym, oba byli zablokováni.
61'
Frimpong pe svých prvních akcích, ihned po nástupu na trávník se snaží o centry.
59'
Žlutá karta pro domácí tým, za zatažení protivníka si ji prohlédl Florian Niederlechner.
59'
Šance domácích. Ti měli na pravém křídle dost prostoru pro potáhnutí akce, následoval centr na Vargase, který hned sklepával na branku. Lomb byl na trávníku včas a míč lapil.
58'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Lucas Alario.
58'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Leon Bailey, přichází Jeremie Frimpong.
58'
Změnit to chtěl Diaby, ten se dostal ke střele z levé strany, rána po zemi šla vedle Lombovy tyče.
57'
Augsburg se začíná probouzet, poslední minuty je aktivnějším celkem.
55'
No tak změna, penalta se zahrávat nebude. Kontrola u videa prokázala, že domácí byli v kritickém okamžiku v ofsajdu a už se rozehrává proti Augsburgu.
54'
Penalta pro Augsburg! V pokutovém území došlo ke kontaktu mezi Fosu-Mensahem a Niederlechnerem, ten upadl a rozhodčí okamžitě pískal!
52'
Centr od rohového praporku nebezpečný nebyl, hra se velice rychle přesunula daleko od pokutového území.
52'
Další centr hostů, tentokrát po zemi. Lomb míč nezastavil a Pedersen musel bleskově odkopávat na roh.
51'
Zleva centroval Demirbay, míč se ale zastavil hned u prvního bránícího hráče Augsburgu.
49'
Žlutou kartu za skluz dostal domácí László Bénes.
48'
Tohle už bylo o mnoho lepší. Z levé strany se do vápna dostal Diaby, zvolil prudkou střelu a ta šla na branku. Gikiewicz musel vyrážet.
47'
Leverkusen se ihned pustil do útočení, stále to ale je hodně nepřesné.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:31.
První poločas je za námi. Mnoho fotbalových momentů v něm nebylo, za zmínku stojí jen úvodní gól domácího Floriana Niederlechnera po ohromné hrubici gólmana Lomba, šance stejného hráče po dlouhém výkopu a možná dva přímé kopy Augsburgu z nebezpečné vzdálenosti, které ovšem oba skončily nad břevnem. Leverkusen toho směrem kupředu mnoho nepředvedl, Gikiewicz byl prakticky bez práce a tak se do kabin odešlo za stavu 1:0.
45'
44'
Výpad domácích. Na levé straně se kličkami uvolňoval Niederlechner a povedlo se mu i vystřelit. Ránu z úhlu Lomb pokryl.
43'
Opět se nám lehce přitvrzuje, tempo hry tím začíná trpět. Hraje se zase hlavně u středového kruhu.
41'
Patrik Schick v první větší příležitosti, dostal se k němu centr z pravé strany a snažil se zakončení z první. Jeho pokus z malého vápna byl ale zablokován a Gikiewicz byl bez práce.
40'
Dopadlo to úplně stejně, jako před chvílí, se zdí byla překopnuta i Lombova branka.
39'
No a zase je tu přímý kop kousek od pokutového území Leverkusenu. U míče je opět Bénes.
39'
Další žlutá karta pro Leverkusen, za zákrok na Pedersena ji spatřil Charles Aránguiz.
37'
Na zemi zůstal domácí Niederlechner, a to po nedovoleném zákroku. Augsburg standardku rozehrál do šířky, nikam se nepospíchá.
36'
Teď to vypadalo nadějněji, centr z levé strany mířil na Baileyho, jenže vše bylo ukončeno po útočném faulu.
35'
Kombinace hostujícího celku, je to ale stále daleko od branky. Patrik Schick se ještě prakticky nedostal k míči.
33'
Ten si vzal na starost László Bénes, povedlo se mu překonat zeď, ale Lombovu branku překopl.
32'
Následovat bude přímý kop, a to z velmi nebezpečné vzdálenosti od Lombovy branky.
32'
Je tu první žlutá karta utkání, za tvrdý zákrok ji dostal hostující Edmond Fayçal Tapsoba.
30'
Zápas je teď hodně rozkouskovaný, hra probíhá převážně ve středu hrací plochy.
29'
Demirbay neuspěl se svou akcí, už je u míče Gikiewicz a chystá se k poklidnému odkopu.
27'
Po dlouhém Gikiewiczově výkopu se k míči na útočné polovině dostal Niederlechner, zbavil se obránce a ihned zakončoval. Prudký pokus prosvištěl kousek nad břevnem.
25'
Docela pozdě odmávaný ofsajd domácích, rozhodčí nechali možná zbytečně doběhnout akci.
24'
Docela se nám přitvrzuje, tentokrát to pocítil domácí Bénes. Augsburg rozehrává z půlky.
22'
Domácí Mads Pedersen skluzem zajel do Demirbaye a trefil jeho kotník. Tohle volalo po kartě, sudí si ale vystačil pouze s domluvou.
21'
Stále platí, že Leverkusen předvádí aktivnější fotbal, než soupeř, jenže útok hostů je i nadále nulový.
19'
Bailey poslal do šestnáctky nepříliš vysoký centr, u první tyče zakročila dobře postavená obrana.
18'
Tentokrát to hosté vzali levou stranou, o centr se snažil Wendell, domácí jeho pas srazili na rohový kop.
16'
Akce hostů středem, šlo to ale do plných, tudy to prostě nešlo a Augsburg výpad zastavil ještě před vápnem.
15'
Tapsoba zastavil na půlce rodící se akci Augsburgu, zatím se to obešlo bez karty, pouze odpískaným přímým kopem.
14'
Hostující celek je aktivnější, je častěji na útočné polovině, jenže zatím je to stále bez zakončení.
12'
Rohový kop pro Leverkusen, míč si nachystal Bailey, centr se ale stal snadnou kořistí domácí obrany.
10'
Centr z levé strany do pokutového území domácích, Gikiewicz se na brankové čáře dobře natáhl a míč si hravě stáhl do rukavic.
9'
Malá domů u na opačné straně, i Gikiewicz si vedl dobře a rozvinul akci Augsburgu.
8'
Na druhé straně se o akci pokoušel Pedersen, ani on se ale k případné střele nedostal a hosté zahráli malou domů. Lomb odkop zvládl na výbornou.
7'
Zleva potáhl akci Diaby a snažil se nacentrovat do vápna, byl však u toho zablokován.
6'
Leverkusen tak musí přidat směrem kupředu a hlavně se vyvarovat podobných chyb.
5'
Augsburg právě vstřelil branku!
Domácí jdou do vedení! Už to vypadalo, že Bayer rodící se brejk definitivně ukončil malou domů, jenže gólman Lomb udělal neskutečnou chybu, když při odkopu naprázdno promáchl a dotírající FLORIAN NIEDERLECHNER hravě doklepl do prázdné branky – 1:0!
4'
Bayer rozehrál přímý kop, jenže centr byl obranou Augsburgu odvrácen a dokonce vznikl kontr.
3'
Dlouhý nákop na Fosu-Mensaha, ten dělal, co jen mohl, ale u míče jako první nebyl. To se povedlo Gikiewiczovi, který zakročil v rohu své šestnáctky.
2'
První akce Leverkusenu, hosté ji vedli pravou stranou, vše ale skončilo nepřesnou přihrávkou na Diabyho.
1'

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Uduokhai, Pedersen – R. Khedira, Strobl – D. Caligiuri, Bénes, Vargas – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Richter, Gumny, Gruezo, Morávek, Gregoritsch, Oxford, Hahn, Suchý.

Bayer Leverkusen: Lomb – Fosu-Mensah, S. Bender, Tapsoba, Wendell – Demirbay, Aránguiz (C), Wirtz – Bailey, Schick, Diaby.
Náhradníci: Grill – Frimpong, D. Gray, Dragović, Sinkgraven, Alario, Palacios, Tah.

Rozhodčí: Dingert – Kempkes, Gerach.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve WWK Areně začne v 13:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Bayer Leverkusen

Hostům patří v tabulce páté místo s 36 body, čímž na čtvrtý Frankfurt ztrácí šest bodů. Naposledy se v lize Leverkusen představil doma proti Mohuči a i když po gólech Alaria a Schicka vedl o dvě branky, tak ve finiši se trefili Glatzel a Stöger a zápas tak skončil remízou 2:2. V týdnu Bayer navíc hrál Ligu mistrů a přestřelka na trávníku Young Boys nedopadla příliš úspěšně, Leverkusen prohrál 3:4.

FC Augsburg

Domácí tým je v tuto chvíli na 13. místě tabulky s 22 body. Ligová forma není v tuto chvíli zrovna nejlepší, poslední tři zápasy klub prohrál, byť dva z nich byly na půdě Dortmundu a Lipska. Tam se právě Augsburg vydal v minulém kole, a gól Caligiuriho z pokutového kopu pouze snižoval stav na konečných 1:2. Ani dnes nebude Augsburg favoritem, pokusí se však soupeře zaskočit.

Augsburg – Bayern Mnichov 0:1
Augsburg – Union Berlín 2:1
Dortmund – Augsburg 3:1
Augsburg – Wolfsburg 0:2
Lipsko – Augsburg 2:1
Dobré odpoledne u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 22. kola mezi týmy FC Augsburg a Bayer Leverkusen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.