Bundesliga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Frankfurt - 24. října 2020   15:30

Bayern
10' Lewandowski (Coman) • 26' Lewandowski (Kimmich) • 60' Lewandowski (Costa) • 72' Sané (B. Sarr) • 90' Musiala
5:0
(2:0)
Bayern
Neuer (C) – B. Sarr, J. Boateng, Alaba, A. Davies (3. Lucas Hernández) – Kimmich, T. Müller (68. Javi Martínez), Goretzka – Coman (73. Musiala), Lewandowski (68. Choupo-Moting), Costa (68. Sané).
Schmidt – Günsch, Beitinger
Allianz Arena, Mnichov
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe (C), Hinteregger – A. Touré (71. Barkok), Ilsanker (74. Sow), Rode, Zuber (46. Chandler) – Dost, Kamada (46. Younes), André Silva (71. D. da Costa).
Schubert – Barkok, Chandler, D. da Costa, Younes, N'Dicka, Hrustic, Kohr, Sow.

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek dne a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 10:7. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 11:12.
Je konec! Domácí fotbalisté potvrdili roli velkého favorita a vítězí v tomto utkání jasně 5:0. V šedesáté minutě zkompletoval Robert Lewandowski hattrick střelou k tyči. Většina ofenzivních tahounů poté střídala, ale Bayern se dočkal ještě dvou branek. O tu první se postaral Leroy Sané, jenž se trefil parádně na zadní tyč. O tu druhou v samotném závěru Jamal Musiala, k němuž se balón odrazil.
90+1'
90'
Bayern právě vstřelil branku!
Nakonec jsme se však potupného bůra dočkali! Leon Goretzka sice balón v ideální pozici netrefil, jenže ho vlastně posunul na levou stranu. Tam si naběhl JAMAL MUSIALA, který měl jednoduchou pozici a svou ranou nedal gólmanovi šanci.
89'
Frankfurt se ještě sympaticky snaží, ale vypadá to, že dnes branku nedají. Domácí tak zapisují naprosto přesvědčivou výhru, rovnou o čtyři branky.
88'
Leroy Sané předvedl několik kliček, ale jeho centr nakonec nepřešel přes obránce. Z následného rohového kopu tam nevzniklo žádné nebezpečí ve vápně.
87'
Tak Leon Goretzka se podle opakovaných záběrů nakonec dostal v předešlé šanci ke střele, ale Kevin Trapp předvedl skvělý zákrok, čímž zamezil bůru.
86'
Velká šance na domácí straně! Kevin Trapp ale předvedl skvělý odhad, čímž zamezil nejspíše brance. Hráč Bayernu už na něj byl totiž sám.
85'
Bayern ale svou akci nedotáhl do zdárného konce. Poté sice ještě aktivně napadal, ale hosté to dokázali vykombinovat. Mohou se pokouše o čestný úspěch.
84'
Mnichov ale ještě drží nulu vzadu, což je vždy dobrá vizitka obranné činnosti. Manuel Neuer se s tím nyní nerozpakoval a napálil balón na půlku hřiště.
83'
Málem jsme viděli branku v domácí síti! Jeden z domácích hráčů vracel balón hlavičkou gólmanovi. Tam však běžel jeden ze soupeřů Ten sice míč netrefil, ale Manuel Neuer také ne! Přesto to domácí gólman ještě stihl na čáře, odkud balón odkopl.
82'
Mnichovští fotbalisté to zkusili centrem do vápna, ale ten neměl moc šancí na úspěch. Domácí se navíc po chvilce provinili faulem na polovině hřiště.
81'
Leon Goretzka nebyl spokojený, že zákrok na něj nebyl posouzený jako faul. Bayern ale vede o čtyři branky a je jisté, že ho dnes o vítězství nic nepřipraví.
80'
Jeden z domácích byl doslova zahozen v hlavičkovém souboji, což sudí nejspíše posoudil jako faul. Tuta má ale křeče do nohou, a tak se nyní nehraje.
79'
Bouna Sarr se ocitl po ostrém zákroku na hřišti, ale bude schopen nadále pokračovat ve hře. Alphonso Davies také štěstí na začátku zápasu neměl... Nejspíše bude nějakou dobu mimo hru, když došlápl špatně.
77'
Kevin Trapp je v posledních minutách znovu hodně v permanenci, i když zákroků moc nezapisuje. Zatím spíše odkopává balóny po nepřesnostech.
76'
Rohový kop nebyl špatně zahraný, jelikož za zadní tyči byl úplně osamocený Leon Goretzka. Ten ale mířidla neseřídil, a tak mířil hodně vedle brány.
75'
Nyní už je definitivně jasné, že tři body si do tabulky připíšou domácí fotbalisté. Ti zatím vedou naprosto jasně, nyní ještě vybojovali rohový kop.
74'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Stefan Ilsanker, přichází Djibril Sow.
73'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Jamal Musiala.
72'
Domácí vedou už o čtyři branky a tato trefa tedy byla výstavní! LEROY SANÉ pelášil skoro z poloviny hřiště po pravé straně, kde měl hodně místa. Nakonec si seběhl až na hranici vápna, odkud vyslal parádní ránu na zadní tyč!
71'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Almamy Touré, přichází Aymen Barkok.

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází André Silva, přichází Danny da Costa.
70'
Bouna Sarr se hodně diví, ale svého soupeře trefil šlapákem do nohy. Sice trefil i balón, jenže nohu k tomu vzal taky. Hosté se proto dostanou k míči.
69'
Nakonec jsme tedy viděli rovnou trojnásobné střídání, dolů šla hlavní ofenzivní síla domácího týmu. Každopádně nějaké velké oslabení domácích se nekoná.
68'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Eric Choupo-Moting.

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Javi Martínez.

Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Douglas Costa, přichází Leroy Sané.
67'
Tuta si moc nelámal hlavu s Müllerem, když ho zezadu doslova sundal. Každopádně na stranu Bayernu nám přijde dvojnásobné střídání...
66'
Fotbalisté v bílých dresech už nejsou tak aktivní jako na začátku poločasu, třetí branka v jejich síti je hodně srazila. Dokáží přesto vstřelit nějaký čestný gól?
65'
Kevin Trapp byl napadán soupeřem hodně aktivně a měl s tím velké problémy. Nakonec stihl balón odehrát, ale poslal ho jen na autové vhazování pro domácí.
64'
Tohle měla být branka, ale není! Kingsley Coman měl na levé straně spousto místa a obrana Frankfurtu byla hodně otevřená. Coman našel nabíhajícího Lucase Hernándeze na zadní tyči, ale ten v pádu zamířil nad břevno!
63'
Robert Lewandowski nejspíše znovu dostal balón na své kopačky! Hnal se vstříc gólmanovi, ale na poslední chvilku stihl zasáhnout jeden z obránců hostí.
62'
O vítězi dnešního utkání už je poměrně dlouhou dobu jasno, ale snad se dočkáme ještě nějakých branek. Něco takového se dá spíše očekávat na straně Bayernu.
60'
Po patnácti minutách druhé půle se domácí znovu prosazují a my vidíme hattrick v tomto utkání! ROBERT LEWANDOWSKI si pohlídal ofsajdovou past, načež dostal přihrávku mezi obránce. Nijak se s tím nepáral a znovu se trefil k pravé tyči!
59'
Almamy Touré se z ničeho nic dostal ke střele na hranici vápna! Šikovně si zpracoval balón, který poté z voleje napálil. Jeho rána šla hodně mimo bránu.
58'
Při něm si ale nejlépe počínal Kevin Trapp , který balón vyboxoval do bezpečí. Bayern musí svou novou ofenzivní akci začít až u svého gólmana.
57'
O centr se pokoušel také mnichovský tým, a to po hezké kličce Douglasa Costy. Tento pokus byl sice sražen, ale domácí mají k dispozici další rohový kop.
56'
Jenže tím také celá akce skončila. Viděli jsme dlouhou přihrávku za obranu, ale tam nikdo nebyl. Manuel Neuer proto balón chytil a okamžitě rozjel akci.
55'
Amin Younes udržel balón před napadajícím soupeřem, ale se spoluhráči se moc daleko nedostal. Přesto má Frankfurt možnost alespoň autového vhazování.
54'
Hráči v bílém šli do akce, ale balón brzy ztratili. Domácí šli proto znovu do otevřené obrany a Kingsley Coman pálil. Jeho ránu sice gólman vyškrábl, přesto bude odkopávat. Zajímavé rozhodnutí hlavního sudího.
53'
To vypadalo moc pěkně na domácí straně! Lucas Hernández si narazil se spoluhráčem, který mu míč okamžitě vrátil. Právě Hernández se dostal k zakončení, ale Kevin Trapp jeho pokus vykopl na rohový kop. Z toho už nebezpečí nebylo.
52'
Thomas Müller byl posledním hráčem, který se dotkl míče, a tak má Eintracht k dispozici vhazování. Daleko se však nedostal a hrát mohou domácí.
51'
Kevin Trapp se znovu ocitl u míče, když ho využila obrana hostů. Poslal proto další daleký odkop někam na polovinu, kde se jeho spoluhráč provinil faulem.
50'
Mnichov ale podniká jednoduché výpady k bráně soupeře, což mu může stačit. Kevin Trapp mohl nyní odkopávat, ale svým pasem našel jen hlavu soupeře.
49'
Bayern sice drží balón na svých kopačkách, ale daleko od brány. To sice změnilo pár rychlých přihrávek, ale Robert Lewandowski mezi dvěma hráči nezakončil.
48'
Frankfurt nevstoupil do druhé půle vůbec špatně a bude chtít brzy snížit náskok soupeře. Aktivně totiž napadá a dělá svým soupeřům velké problémy.
47'
Hosté tedy vstoupili do druhého poločasu se dvěma změnami a hned vybojovali standardku. Almamy Touré se znovu dostal k hlavičce, ale mířil mimo.
46'
Žlutou kartu dostává Joshua Kimmich (Bayern Mnichov).
46'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Amin Younes.

Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Steven Zuber, přichází Timothy Chandler.
46'
Je za námi první poločas, po kterém budou rozhodně spokojenější domácí fotbalisté, kteří do zápasu šli s hodně útočnou sestavou. Ta se odvděčila dvěma góly. Ten první jsme viděli už v desáté minutě, když Kingsley Coman posunul míč mezi obránce na Roberta Lewandowskiho, jenž se prosadil střelou k tyči. Poté to v kombinaci domácích trochu vázlo, ale o šestnácti minut později jsme viděli i druhý gól v síti Frankfurtu. Znovu se o to postaral Robert Lewandowski, jenž si naskočil na rohový kop Kimmicha.

Další poločas začne přibližně v 16:33.
45+3'
45+2'
Žlutou kartu dostává Jérôme Boateng (Bayern Mnichov).
45+1'
Poměrně velké nastavení v prvním poločase asi není zrovna překvapením. Hra byla několikrát přerušena, a tak se s tím nejspíše dalo i počítat.
45'
Nastavovat se budou tři minuty!
44'
Bayern to zkusil po pravé straně a viděli jsme šanci! Míč po centru propadl na zadní tyč, kde se do něj domácí hráč opřel, ale svou ranou trefil jen protihráče.
43'
Fotbalisté v červených dresech se ještě drží na balónu a chtěli by vstřelit ještě jednu branku do poločasu. Nasází dnes ale Robert Lewandowski hattrick?
42'
Sudí ale penaltu nepíská! Podle něj se o ruku totiž nejednalo... No, vypadala docela jasně. Bayern ale vede o dvě branky a nemusí ho to nijak trápit.
41'
Rozhodčí se jde podívat na video, to by mohla být penalta pro Mnichov! Makoto Hasebe totiž v pádu zahrál rukou, čímž zamezil gólovému pasu...
40'
Znovu se nehraje a v akci je nejspíše opět VAR! Ten řeší možnou ruku ve vápně hostí!
39'
Robert Lewandowski si zpracoval balón a posunul ho do strany. Zatím je to on, kdo je jasným hrdinou utkání. Dal dva góly a potvrzuje svou pověst Lewangoalskiho.
38'
Domácí nyní reklamovali nejspíše malou domů, ale ta odpískána není! Jeden ze soupeřů se dostal do úzkých ve vápně, a tak posunul balón do rukavic Trappa.
37'
Držení míče: 60% – 40%
36'
Hosté se však drží na dostřel brány a vybojovali rohový kop. Dajči Kamada si vzal na starosti jeho rozehrávku, ale na přední tyči domácí zasáhli. Poté jsme viděli ještě střelu z dálky, ale s tou neměl Neuer žádný problém.
35'
Mnichov sice ztratil balón, ovšem Eintracht toho nijak nevyužil. Poslal totiž daleký pas za obranu, ale Manuel Neuer ukázal, že je spíše liberem než gólmanem.
34'
Sebastian Rode odvedl dobrou práci ve středu hřiště, avšak jeho nahrávka už tak dobrá nebyla. Našla jen kopačky domácího hráče, a ten obrací hru.
33'
Bayern to navíc sehrál moc hezky! Po centru na zadní tyč byl vrácen balón někam na hranici šestnáctky. Leon Goretzka balón přenechal na nabíhajícího spoluhráče, který však trefil jen soupeře před sebou.
32'
Fotbalisté v červených dresech kombinují s balónem na své obranné polovině. To jeden z nich změnil a parádním pase našel na levé straně Comana.
31'
Frankfurt ale vybojoval standardní situaci, Dajči Kamada si vzal na starosti její rozehrání a našel hlavu Almamyho Tourého, který ze záklonu mířil vysoko nad.
30'
Chvilku se nehrálo, video nejspíše řešilo možnou penaltu. Toto řešení ale trvalo jen několik sekund. Domácí mohli rozehrávat a penalta se pískat nebude.
29'
André Silva se dostal do souboje se soupeřem, ve kterém schytal i úder do temena. Bas Dost se ale zapojil do hry, když vybíhal z ofsajdu, ten mu je odpískán.
28'
S hosty už to nyní nevypadá dobře, a to za sebou nemáme ani třetinu utkání! Každopádně i hostující fotbalisté už hrozili, žádnou možnost ovšem nedotáhli.
26'
A už je to o dvě branky, domácí se prosazují také ze vzduchu, a to po rohovém kopu. Na ten si totiž nejvýše vyskočil ROBERT LEWANDOWSKI, který svou hlavičku umístil přesně k tyči! Dnes tak dává svou druhou branku.
25'
Ale akce mnichovských hráčů nebyla nijak úspěšná. Viděli jsme totiž jen ofsajd, po kterém rozehrával Eintracht. Ten se však nikam daleko s míčem nedostal.
24'
Almamy Touré utíkal po pravé straně, ale nakonec neodcentroval přesně. Balón sebrali domácí fotbalisté, kteří se mohou hnát znovu do otevřené obrany.
23'
Úvod utkání přece jen vypadal o něco lépe než to, co vidíme na hřišti nyní. Branku jsme viděli už po desáté minutě, ale nyní čekáme na lepší příležitost.
22'
Thomas Müller už se chtěl obtočit kolem svého soka a běžet vstříc gólmanovi. Nechybělo mu moc, ale hostující obránce nakonec jeho kličku odhadl.
21'
Bouna Sarr zrovna stál, a tak se s míčem nemohl vydat po pravé lajně. Hra se proto přenesla na druhou stranu, ale Lewandowski svým pasem nikoho nenašel.
20'
Nyní se však ani jednomu týmu nedaří směrem dopředu něco většího vymyslet. Bayern má sice větší držení míče, ale ve finální fázi to trochu drhne.
19'
Nejspíše hned tři hráči Frankfurtu byli nyní v ofsajdu a jeden z nich přihrávku opravdu dostal. Znovu je tak pískáno a domácí se zadarmo dostávají k míči.
18'
Leon Goretzka fauloval, a tak měli hosté k dispozici standardní situaci. Ta však nebyla kopnutá dobře, a tak měl Manuel Neuer jednoduchou práci.
17'
Žlutou kartu dostává Leon Goretzka (Bayern Mnichov).
16'
Jeden z hostí se už hnal za odraženým balónem, ale byl jen v ofsajdovém postavení. To pomezní sudí jasně mával, načež to hlavní sudí také odpískal.
15'
Steven Zuber si myslel, že má hodně času, ale to neměl. Domácí se tak znovu vrhli do otevřené obrany, Kevin Trapp se dokonce dostal mimo bránu, ale obránci hostí se stihli zformovat a balón zastavit.
14'
Mnichov je lepším týmem na hřišti, ale nyní se nemůže do nějaké šance dostat. Vidíme spíše hodně nepřesných nahrávek, a to na obou stranách.
13'
Kingsley Coman ukázal dobrou rychlost, díky čemuž se dostal před soupeře. Proto jsme viděli centr, ale Lucas Hernández k němu měl o něco dále.
12'
Bayern tedy začal dobře a branka v desáté minutě mu rozhodně může přidat klid na kopačky. V prvním poločase nejspíše dočkáme více než jedné branky.
10'
Jenže o chvilku později se domácí celek poprvé v tomto utkání prosazuje! Hodně nyní byla otevřená obrana hostí. Kingsley Coman posunul balón na ROBERTA LEWANDOWSKIHO, který se v takových šancích nemýlí. Prosadil se přesnou střelou k pravé tyči.
9'
Domácí hráči jsou znovu u balónu, ale zatím jen na polovině hřiště. Viděli jsme rychlou kombinaci, ale ta skončila hodně nepřesnou střelou vedle levé tyče.
8'
To byla dobrá možnost pro Bayern! Ten utekl do otevřené obrany, když přihrávku dostal Thomas Müller. Ten si ale neporadil se zpracováním a brankář míč sebral! Velká škoda pro Mnichov.
7'
Bouna Sarr si naběhl po pravé straně a dostal balón do běhu. Nakonec poslal centr do šestnáctky, ale s tím si obrana hostujícího týmu poradila bez potíží.
5'
Fotbalisté v červených dresech se drží u balónu a zkoušejí to rychlou kombinací. Po centru na přední tyč se k balónu o kousek nedostal Thomas Müller.
4'
To je opravdu brzký zásah do sestavy, který musel udělat domácí trenér, ale i lavička Mnichovu je plná kvality. My už ale pokračujeme na hřišti a Bas Dost pálil na zadní tyč. Tu však o kus minul.
3'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Lucas Hernández.
3'
A tady se bude muset střídat! Alphonso Davies došlápl opravdu hodně špatně a nyní je zavěšen na lékařích domácích. Rovnou odchází mimo hřiště.
2'
A už jsme viděli první střelu na bránu, kterou mají na svědomí hosté! Ti využili špatného došlápnutí soupeře a hnali se do protiakce. Se střelou po zemi ale neměl Manuel Neuer ani ty nejmenší problémy.
1'
A dnešní utkání, ve kterým jsou velkým favoritem domácí fotbalisté právě začal! Bayern nastupuje v červených dresech, zatímco Frankfurt hraje v bílé.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – B. Sarr, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich, T. Müller, Goretzka – Coman, Lewandowski, Costa.
Náhradníci: Nübel – Pavard, Roca, Choupo-Moting, Süle, Sané, Javi Martínez, Musiala, Lucas Hernández.

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe (C), Hinteregger – A. Touré, Ilsanker, Rode, Zuber – Dost, Kamada, André Silva.
Náhradníci: Schubert – Barkok, Chandler, D. da Costa, Younes, N'Dicka, Hrustic, Kohr, Sow.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Beitinger.
Eintracht Frankfurt
Frankfurt se do Evropy nedostal, takže má mnohem více odpočinku než jeho dnešní soupeř, avšak ani to nemusí zdaleka stačit. Eintracht však v nové sezoně podává dobré výkony, protože zatím ještě neprohrál. Díky tomu má po čtyřech kolech osm bodů za dvě výhry a dvě remízy. Dnešním hostům se více dařilo proti Hoffenheimu a Herthě, jelikož tyto celky dokázali porazit. Smír pak brali s Bielefeldem a Kolínem nad Rýnem. Dnes je však čeká nejtěžší možný soupeř, takže nejspíš přijdou o neporazitelnost, ale budou jí chtít udržet za každou cenu.

Poslední tři utkání
Kolín nad Rýnem vs. Frankfurt – 1:1
Frankfurt vs. Hoffenheim – 2:1
Hertha vs. Frankfurt – 1:3
Bayern Mnichov
Bayern sice nedávno senzačně padl s Hoffenheimem, ale na tuto porážku dočista zapomněl, protože už je to zase jenom samé vítězství. V německém Superpoháru totiž následně zdolal Dortmund, následovaly ještě další dvě bundesligové výhry s Herthou a Bielefeldem, avšak to nestačí na první místo v tabulce. O jediný bod více má totiž Lipsko, takže ho Mnichov bude muset dohánět. Dnešní domácí si alespoň vedou bezchybně v Lize mistrů, kde v prvním duelu skupiny zničili Atlético 4:0. Dnes se tak od nich očekává další jednoznačná výhra.

Bayern vs. Atlético – 4:0
Bielefeld vs. Bayern – 1:4
Duren vs. Bayern – 0:3
Dobré odpoledne! Úřadující vítěz Ligy mistrů na pořádně napilno, po úvodním zápase Ligy mistrů ho o víkendu čeká i zápas Bundesligy. Bayern se tedy střetne od 15:30 s Frankfurtem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.