Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Mainz - 3. ledna 2021   18:00

Bayern
50' Kimmich (Lewandowski) • 55' Sané (Kimmich) • 70' Süle  • 76' Lewandowski  • 83' Lewandowski (T. Müller)
5:2
(0:2)
Mainz
32' Burkardt  (Latza) • 44' Hack  (Brosinski)
Bayern
Neuer (C) – Pavard (46. Goretzka), J. Boateng (46. Süle), Alaba, A. Davies – Kimmich, Tolisso (88. Costa) – Gnabry (76. Musiala), T. Müller (88. Choupo-Moting), Sané – Lewandowski.
Schmidt – Günsch, Schaal
Allianz Arena, Mnichov
Mainz
Dahmen – Mwene (89. Papela), St. Juste, Hack – E. Fernandes, Latza (C), Barreiro, Brosinski (80. Stöger) – Boëtius (71. Onisiwo) – Burkardt (80. Mateta), Quaison (88. Ádám Szalai).
Liesegang – Lavalée, Bell, Stöger, Mateta, Onisiwo, Ádám Szalai, Papela.

Tímto se s Vámi loučím. Děkuji za pozornost a přeji poklidný zbytek večera.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 12:7. Střely mimo: 7:5. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:9.
Bayern si nakonec připisuje bezproblémové vítězství proti předposlední Mohuči, i když po první půli to na tak jednoznačný výsledek určitě nevypadalo. Hosté totiž proti jasnému favoritovi senzačně vedli 0:2, ale Mnichov po přestávce spustil obří kanonádu, ve které se během 43 minut prosadil rovnou pětkrát. Dva góly si připsal Robert Lewandowski, po jedné brance pak zaznamenali Joshua Kimmich, Niklas Süle a Leroy Sané. Nakonec jsou tedy z toho snadné tři body pro Bayern, který se tak vrací zpátky na první příčku, zatímco Mohuč samozřejmě pořád zůstává v sestupovém pásmu.
90+3'
90+2'
Merveille Papela dost nepříjemně trefil Joshuu Kimmicha, který se potřebuje chvíli vydýchat, protože to byla bolestivá záležitost.
90+1'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Bayern v samotném závěru duelu pevně drží míč pod kontrolou a dopředu už se skoro ani nedívá. Tříbrankové vedení mu přece jen bohatě stačí.
89'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Phillipp Mwene, přichází Merveille Papela.
88'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Ádám Szalai.
88'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Eric Choupo-Moting.
88'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Corentin Tolisso, přichází Douglas Costa.
87'
Finn Dahmen vyběhl proti nákopu až mimo své vápno, do míče tak šel hlavou, což zvládl výborně, protože ho poslal do bezpečné zóny.
86'
Bayern naopak zůstává při chuti a docela aktivně hledá cestu k dalšímu zakončení, ale hosté nyní dobře zahušťují prostor, takže míč drží daleko od své šestnáctky.
85'
Mohuč hledá cestu dopředu už jen z principu, protože už jí je určitě jasné, že na body prostě myslet nemůže, i když to měla skvěle rozehrané.
83'
Bayern právě vstřelil branku!
Domácí fotbalisté už si závěr zápasu užívají! Thomas Müller si na pravé straně pohlídal ofsajdovou lajnu, takže odtud mohl centrovat do středu šestnáctky, kde si chytře ustoupil jeden krok dozadu ROBERT LEWANDOWSKI, který následně zvládl i těžké zakončení a prosazuje se tak podruhé v zápase. Asistence: Thomas Müller.
81'
Nyní už to domácí budou chtít v klidu dohrát, což samozřejmě také dělají. Nějakou chvíli se tedy už jen tak přihrávají na své polovině a dopředu vůbec nepospíchají.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Kevin Stöger.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Jean-Philippe Mateta.
79'
Robin Quaison to opět zkoušel z dálky, ale tentokrát nemířil moc přesně, protože míč skončil jen vedle brány.
78'
Alphonso Davies se individuálně dostal k dost tvrdému dalekonosnému zakončení, které však Finn Dahmen moc dobře viděl, takže ho dokázal vytěsnit!
76'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Jamal Musiala.
76'
Nyní už je nejspíš hotovo, protože Mohuč bude složitě dohánět dvoubrankovou ztrátu! ROBERT LEWANDOWSKI si při zakončení penalty dal opravdu na čas, což se mu ale vlastně vyplatilo, protože Finn Dahmen šel z jeho pohledu doprava, takže polský střelec v klidu zakončil na druhou stranu.
75'
Leonardo Barreiro šel ve vlastním pokutovém území proti Sergemu Gnabrymu riskantním skluzem, což se mu nevyplatilo, protože protihráče poslal k zemi a bude z toho tedy pokutový kop!
74'
Penalta pro Mnichov!
73'
Domácí stále drží soupeře pod tlakem a nyní už do zakončení nebudou příliš pospíchat. Na útočné polovině se soustředí hlavně na to, aby tam hráli co nejdéle.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Karim Onisiwo.
70'
Mnichov přece jen kompletuje Csaplárovu past! Domácí se už pěknou chvíli drželi u brány soupeře, protože tam rozehráli spoustu rohů, úspěšný byl až ten třetí. Centr si našel Thomas Müller, který hlavou posunul míč na NIKLASE SÜLEHO, který okamžitě pálil. Při zakončení měl trochu štěstí, protože trefil Edimilsona Fernandese, který nešťastně srazil míč přímo k levé tyči.
68'
Mohuč se po delší době dostala do šance, konkrétně pálil Leonardo Barreiro, ale ten z velké dálky neposlal míč mezi tři tyče.
67'
Hosté už chtějí za každou cenu udržet aktuální stav, což zvládají, i když jsou pod velkým tlakem. Nyní si dobrý obranný zákrok připsal Alexander Hack.
65'
Domácí už mohli jít do vedení, jejich branka ale nakonec není uznána kvůli těsnému ofsajdu Alphonsa Daviese!
64'
Edimilson Fernandes byl ve správný čas na správném místě, takže mohl zlikvidovat další nebezpečnou přihrávku soupeře, ale míč neudržel pod kontrolou.
63'
Po žluté kartě Davida Alaby hosté samozřejmě rozehrávali další standardku, ale ta tentokrát nebezpečná nebyla, domácí si centr bez problémů pohlídali.
62'
Žlutou kartu dostává David Alaba (Bayern Mnichov).
61'
Finn Dahmen si po delší době zasahuje, což mu opět zvedne sebevědomí. Měl to ale jednoduché, protože Corentin Tolisso opět mířil do jeho náruče.
60'
Už třicet minut před koncem základní hrací doby platí vyrovnaný stav, stále to však může být ještě hodně zajímavé, protože Mohuč si také stále umí vytvořit šance.
59'
Žlutou kartu dostává Jean-Paul Boëtius (1. FSV Mohuč 05).
59'
To byla paráda! Hosté vlastně z ničeho vymysleli téměř gólové zakončení, které měl na svědomí Robin Quaison, který z hranice šestnáctky rozezněl jen horní tyčku!
57'
Hosté se samozřejmě s aktuálním stavem nechtějí smířit a zkouší něco vymyslel pomocí napadání, ale domácí už nechtějí žádné drama připustit a svědomitě rozehrávají.
55'
Bayern během pěti minut maže dvoubrankové manko! LEROY SANÉ se chopil míče na pravé straně, odkud se dostal přesně na střed hřiště a těsně před šestnáctku, odkud vymyslel skvělou střelu levačkou, která zapadla až do sítě, jelikož Finn Dahmen nic neviděl. Asistence: Joshua Kimmich.
54'
Joshua Kimmich vymyslel další parádní centr z pravé strany, kterým tentokrát našel Leroye Saného, ale ten ideální příležitost k zakončení prováhal.
53'
Domácí se samozřejmě okamžitě tlačí k druhému gólu, centr Thomase Müllera ale neprošel, avšak získal aspoň rohový kop.
50'
Mnichov je zpět ve hře a docela brzy snižuje na rozdíl jednoho gólu! Celou akci začal sám JOSHUA KIMMICH, který se na pravé straně šikovně uvolnil a následně přenesl hru na Sergeho Gnabryho. Ten pak míč poslal na hlavu Roberta Lewandowskiho, který místo zakončení volil přihrávku na lépe postaveného střelce gólu, který už to měl hodně jednoduché. Asistence: Robert Lewandowski.
49'
Mnichov je směrem dopředu stále hodně opatrný. Nakonec nakopl dopředu David Alaba, který našel jednoho ze spoluhráčů, ale stejně to bylo k ničemu, protože o chvíli později fauloval Robert Lewandowski.
48'
Mohlo být prakticky rozhodnuto! Odražený centr si v malém vápnu našel Danny Latza, který v ofsajdu nebyl, ale následně pálil jen do brankové konstrukce!
47'
Bayern hned od začátku poločasu začíná svírat soupeře a vybojoval už dvě standardní situace, ale ani jedna nepřinesla zakončení mezi tři tyče.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Benjamin Pavard, přichází Leon Goretzka.
46'
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Jérôme Boateng, přichází Niklas Süle.
46'
Máme za sebou opravdu senzační první poločas, protože Mohuč si proti vedoucímu týmy Bundesligy odnáší do šaten dvoubrankový náskok! Hosté již od začátku zápasu drží s favoritem krok, na kontě mají dokonce i více střel. Jinak se hraje vyrovnaný fotbal, největší rozdíl je pak v úspěšnosti střelby. Za to může i skvělý debutující gólman Finn Dahmen, který zatím deptá střelce Bayernu a stále drží čisté konto. Uvidíme, jestli mu to vydrží i do konce utkání.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
44'
Mohuč právě vstřelila branku!
Mohuč krátce před odchodem do šaten šokuje Bayern druhým gólem! Standardku si vzal na starost Daniel Brosinski, který vymyslel opravdu parádní centr na hlavu ALEXANDERA HACKA, který hlavičkoval úplně sám, přičemž skvěle zakončil přímo ke vzdálenější pravé tyči, kam Manuel Neuer nestihl včas doletět. Asistence: Daniel Brosinski.
44'
Jonathan Burkardt při dalším souboji s Jérômem Boatengem tentokrát donutil protihráče k faulu, takže Mohuč má ještě v závěru poločasu výhodu standardní situace.
43'
Domácí se přece jen usazují u pokutového území, přičemž nakonec do něj přiletěl centr, který ale pokryl Finn Dahmen, který tedy pokračuje ve skvělém výkonu.
42'
Bayern nyní vůbec netuší, jak se má dostat do dalších šancích. Na půlící čáře tak opět přišel o míč, takže zase ho mají v moci hosté.
40'
Leroy Sané je okamžitě dostoupen dvěma protihráči, díky čemuž hosté zahajují další přečíslení, které tentokrát zakončoval Robin Quaison, jehož pokus k pravé tyči však výborně zneškodnil Manuel Neuer!
39'
Benjamin Pavard obešel Leonarda Barreira jen za cenu nedovoleného zákroku, takže míč zase putuje k Mohuči, která s rozehrávkou samozřejmě vůbec nespěchá.
38'
Bayern chce ještě nejlépe do přestávky vyrovnat, takže soupeře už začíná pořádně svírat, ale zakončení tentokrát nepřišlo kvůli špatné finální přihrávce.
37'
Přece jen mohlo být srovnáno! Robertu Lewandowskimu došla trpělivost a tak se sám dostal k zakončení, které se z dálky točilo pod horní tyč, ale Finn Dahmen parádně projektil zastavil!
36'
Domácí stále marně hledají cestu k nějakému zakončení, hosté tak rozehrávají aut na levé straně, po kterém ale míč moc dlouho nepodrželi.
35'
Bayern se samozřejmě nehodlá smířit s aktuálním výsledkem, ale mírná nervozita jde přece jen vidět, protože Mohuč vybojovala míč při napadání, ale zakončení to tentokrát nepřineslo.
32'
Žlutou kartu dostává Jérôme Boateng (Bayern Mnichov).
32'
Hosté se naprosto senzačně dostávají proti jasnému favoritovi do vedení! Danny Latza poslal výborný pas az obranu, za kterým se tlačil JONATHAN BURKARDT. Ten čistým způsobem zpomalil Jérômeho Boatenga, takže se dostal až do úniku, který vyřešil nechytatelnou střelou k levé tyči. Asistence: Danny Latza.
31'
Leonardo Barreiro se dostal do souboje s Manuelem Neuerem, ve kterém domácí brankář skončil na trávníku, ale faul to nebyl. Gólman Bayernu tak i v pádu stačil míč poslat pryč.
30'
V první půlhodině byli samozřejmě aktivnější domácí, ale ti stále nedostali do vedení. V aktivitě však stále pokračují.
29'
Robert Lewandowski nebyl ve střelecké pozici, z otočky se tak pokusil o centr, který ale příliš přesný nebyl, takže hosté budou moci po delší době rozehrávat.
27'
Přihrávka Alphonsa Daviese překvapivě prošla až ke Corentinu Tolissovi, který byl uprostřed pokutového území úplně sám, ale zakončení mu opět vůbec nesedlo, protože letělo přímo do náruče brankáře Mohuče!
26'
Corentin Tolisso posílal na střed hřiště nadějnou průnikovou přihrávkou, kterou nečekal téměř žádný hráč na hřiště, takže míč doplachtil až k Finnu Dahmenovi.
25'
Stále je to 0:0, což se Mnichovu určitě nelíbí, ale stejně pořád nikam nepospíchá, protože se nechce dopustit žádné zbytečné chyby.
24'
Joshua Kimmich dostal přihrávku do protipohybu, kvůli čemuž ukořistil míč Jean-Paul Boëtius, který okamžitě začal protiútok, který však ukončil útočný faul Robina Quaisona.
23'
Bayern se také snaží dostat k ohrožení branky soupeře, po levé straně to ale nepůjde, takže domácí rychle přenáší hru na druhou stranu hřiště.
22'
Centr od rohového praporku mířil na velkého Alexandera Hacka, který se však k hlavičce nedostal. Druhý centr už si sice přece jen našel, ale míč sklepával jen do míst, kde byli protihráči.
21'
Hosté vlastně z ničeho získali nebezpečnou standardní situaci, kterou Robin Quaison rovnou zakončoval, ale trefil se jen do vyskakující zdi, čímž získal aspoň roh.
20'
Leroy Sané se sice šikovně uvolnil, ale následně hledal Thomase Müllera jen nepřesnou přihrávkou, která se k němu tedy nedostala.
19'
Manuel Neuer vybíhá daleko ze svého brankoviště proti míči, aby trochu urychlil rozehrávku spoluhráčů, ale ti následně pokazili a darovali soupeři aut.
17'
Hosté díky dobrému napadání také mohou zaútočit, ale Mnichov okamžitě po ztrátě míče zahustil prostor před šestnáctkou a balón tak v klidu získal zpátky.
16'
Serge Gnabry jen tak tak udržel míč na hrací ploše a následně vymyslel parádní pas na Corentina Tolissa, který okamžitě pálil z první, ale z dobré pozice mířil jen mimo!
15'
Serge Gnabry to opět zkusil, ale ani tentokrát brankáře výrazně neohrozil. Ten však míč vyráží jen k protihráči, takže Bayern může pokračovat v náporu.
14'
Alphonso Davies to rozbíhá na levé straně, přes bránícího protihráče se ale nedostal, takže předal míč Sergemu Gnabrymu, který to zkusil z dálky, ale pro brankář Mohuče to byla snadná práce.
13'
Domácí rozehráli roh nakrátko a až potom centroval Leroy Sané. Ten mířil na bližší tyč, ale tam si to hosté bez problémů pohlídali.
12'
Mohuč si chvíli přihrávala, ale založení útočné akce se jí následně vůbec nepovedlo. Opět tak rozehrávají domácí fotbalisté.
10'
Oba týmy si v první desetiminutovce vytvořily velkou šanci, ale stále hrajeme bez branek. Mnichov je však podle očekávání aktivnější a většinu času kontroluje míč.
9'
Leroye Saného dělili od gólu centimetry! Jeho pokus směřoval přímo ke vzdálenější tyči, ale projektil dokázal zpomalit Jerry St. Juste, díky čemuž mohl na brankové čáře zasáhnout Finn Dahmen!
8'
Finn Dahmen i nadále pokračuje ve velmi jistém výkonu, bez problémů si pohlídal další centr a rychlou rozehrou poslal své spoluhráče do protiútoku.
7'
Jonathan Burkardt se nepříjemně střetl s Alphonsem Daviesem, hráč hostů si chvíli poležel na trávníku, nakonec to zvládne bez ošetření.
6'
Robert Lewandowski poslal před bránu střílený centr, který ale skvěle přečetl Finn Dahmen, který si tak vůbec poprvé v Bundeslize sáhl na míč.
5'
První větší šanci utkání má na svědomí Mohuč! Jonathan Burkardt se dostal do úniku, při kterém se protlačil před Jérômeho Boatenga, ale pod tlakem pálil jen do středu brány, kde byl připraven Manuel Neuer!
4'
Alphonso Davies šel do riskantní přihrávky, která se nakonec odrazila k Thomasi Müllerovi, který už ale nic nevymyslel, takže bude rozehrávat Finn Dahmen.
3'
Bayern už delší dobu kombinuje na své polovině, dopředu rozhodně nemusí pospíchat, takže si dává na založení útoku extrémně záležet, ale stejně to k ničemu nevedlo.
2'
Alphonso Davies přenáší hru na Leroye Saného, který si míč nezpracoval úplně nejlépe, ale následně přece jen odcentroval, ale v šestnáctce žádného spoluhráče nenašel.
1'
Zápas začíná výkopem Mohuč, která ihned nakopává po pravé straně, kde následně získala aut, ale ten už byl nepřesně rozehrán.
1'

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, J. Boateng, Alaba, A. Davies – Kimmich, Tolisso – Gnabry, T. Müller, Sané – Lewandowski.
Náhradníci: Nübel – Süle, Lucas Hernández, Richards, Goretzka, Musiala, Costa, Choupo-Moting, Dantas.

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – Mwene, St. Juste, Hack – E. Fernandes, Latza (C), Barreiro, Brosinski – Boëtius – Burkardt, Quaison.
Náhradníci: Liesegang – Lavalée, Bell, Stöger, Mateta, Onisiwo, Ádám Szalai, Papela.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Schaal.
1. FSV Mohuč 05
Mohuč se loni jen tak tak udržela, čehož chce letos také docílit, ale zatím k tomu nemá moc dobře nakročeno. Ze třinácti duelů totiž uhrála jenom šest bodů za jednu výhru a tři remízy, zbytek utkání dnešní hosté prohráli, kvůli čemuž jsou naprosto zaslouženě na předposledním místě a na záchranné příčky už začínají sbírat slušnou ztrátu, která aktuálně čítá pět bodů. Můžou za to nezvládnuté zápasy se sousedy v tabulce, protože Mohuč padla s Bielefeldem a také Kolínem nad Rýnem, což jsou celky, které taky budou bojovat o udržení. Naposledy pak dnešní hosté padli s Brémami, porážka se od nich samozřejmě očekává také dnes, tedy pokud nepřijde nějaký obrovský kolaps od Bayernu.

Poslední tři utkání
Mohuč vs. Bochum – 2:3pen
Mohuč vs. Brémy – 0:1
Hertha vs. Mohuč – 0:0
Bayern Mnichov
Bayern by chtěl letos navázat na poslední veleúspěšný ročník, k čemuž má skvěle nakročeno. V Lize mistrů už má zajištěné osmifinále a také dominuje Bundeslize, přičemž dnes si díky zaváhání Leverkusenu může ještě navýšit náskok na prvním místě. Nyní má Mnichov na druhý Leverkusen a třetí Lipsko jen dvoubodový náskok, protože i on v letošní sezoně párkrát zaváhal. V polovině prosince třeba remizoval se skvěle hrajícím Unionem Berlín, což už ale stačil napravit těsnými výhrami nad Wolfsburgem a Leverkusenem, takže zvládl velmi důležitý zápasy s týmy z podobné části tabulky. Dnes ho tak čeká oddechový duel proti předposlednímu celku, rozhodně to ale nebude jednoduché utkání.

Leverkusen vs. Bayern – 1:2
Bayern vs. Wolfsburg – 2:1
Union vs. Bayern – 1:1
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! V neděli od 18:00 nás tradičně čeká poslední zápas dalšího bundesligového kola, kde proti sobě nastoupí Bayern a Mohuč. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.