Bundesliga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Werder - 21. února 2021   18:00

Hoffenheim
28' Bebou (Samassékou) • 44' Baumgartner  • 49' Dabbur (Bebou) • 90' Rutter (Bogarde)
4:0
(2:0)
Hoffenheim
Baumann (C) – Nuhu, Grillitsch, Richards – Kadeřábek (81. Bogarde), Rudy (81. Adamjan), Samassékou, John – Baumgartner (87. Rutter) – Bebou (87. R. Sessegnon), Dabbur (61. Kramarić).
Pentke – Adamjan, Bogarde, Brenet, Kramarić, R. Sessegnon, Rutter.
Schröder – Schaal, Pelgrim
WIRSOL Rhein-Neckar Arena, Sinsheim
Werder
Pavlenka – Veljković (46. Schmid), Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), Bittencourt (56. Osako), Möhwald (56. Füllkrug), M. Eggestein, Agu – Sargent (82. Dinkci), Rašica (69. Mbom).
Zetterer – Dinkci, Füllkrug, Groß, Mbom, Osako, N. Moisander, Schmid, Selke.

Blamáž můžou hráči Werderu odčinit v dalším kole, jenže proti rozjetému Frankfurtu to ani doma nebudou mít jednoduché. To Hoffenheimští si udělají výlet na památky do Berlína, kde je bude čekat Union.
Naopak zklamaní jsou z výsledku Theodor Gebre Selassie i brankář Jiří Pavlenka. Bývalí slavisté nedokázali soupeři zneškodnit střelný prach a do Brém se vrátí s pořádným výpraskem.
Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě zničil Werder Brémy rozdílem třídy!

Domácí tým už v prvním poločase vedl o dvě branky a stejný počet gólů přidal i po změně stran. Těšit ho taky může fakt, že na vysokém vítězství mají podíl různí střelci. Ve 28. minutě otevřel skóre Bebou a těsně před pauzou ho zvýšil Baumgartner. Chvilku po návratu z kabin poslal Hoffenheim do trháku Dabbur a čtvrtý hřebíček do brémské rakve zatloukl při svém bundesligovém debutu střídající mladík Rutter.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 6:2.
Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 16:12.
90'
90'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
GEORGINIO RUTTER dává při své premiéře v Bundeslize gól! A stačily mu na něj pouhé tři minuty. Tento teenager zpracoval před vápnem Bogardeho přihrávku a nechytatelnou levačkou mezi obránci zvýšil na konečných 4:0.
88'
V šanci byl Niclas Füllkrug! Už už se před bránou dostával ke střele, ale Ryan Sessegnon mu na poslední chvíli balon vypíchl. Hosté se ještě dožadovali penalty, nicméně píšťalka sudího zůstala němá.
87'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Ryan Sessegnon.
87'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Georginio Rutter.

18letý mladík si odbude debut v Bundeslize.
84'
Standardka pro Hoffenheim. Na centr si naskakoval Ihlas Bebou, přičemž postrčil Topraka. Tohle sudí Schröder nepřehlédl a odpískal útočný faul.
82'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Eren Dinkci.
82'
Naposledy teď vystřídají hosté.
81'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Sebastian Rudy, přichází Sargis Adamjan.
81'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází Melayro Bogarde.
79'
Hoffenheim znovu na balonu a trpělivou kombinací hledá kudy by pronikl do šestnáctky. O vítězství domácího týmu snad nemůže být pochyb.
77'
Ihlas Bebou přečkal nerovný souboj s Eggesteinem, který ho tahal za dres. Bylo to však zbytečné, protože Kadeřábek (Hoffenheim) pak uvízl v ofsajdu.
75'
Statistika držení míče: 46% : 54%.
74'
Na střelu nakonec nedošlo a po ztrátě míče museli domácí spěchat zpět. Do vápna centroval Joshua Sargent, ale obrana se mezitím stihla zformovat.
73'
Ne však na dlouho. Domácí otočili hru a nákopem k rohu hřiště našli Kramariće. Ten dával pod sebe na Kadeřábka, díky čemuž může akce pokračovat.
71'
Brémy odvrátily další roh a po delší době mohou pomýšlet konečně i na útočné snažení.
69'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Jean Manuel Mbom.
69'
Žlutou kartu dostává za podražení Marca Johna jeho jmenovec Marco Friedl (Brémy).
67'
Nicméně poté čelil ještě jednomu. Jeho exekutorem se opět stal Sebastian Rudy (Hoffenheim), který ani tentokrát nenašel správného adresáta.
65'
Následný roh Werder hravě ubránil.
64'
Největší útočná zbraň Hoffenheimu málem udeřila! Andrej Kramarić si naběhl na přední tyč na centr z pravé strany a v dobré pozici trefil jenom obránce.
62'
Ze strany Brém je to takové mrtvé. Oživit hru chtěl Milot Rašica, ale provinil se faulem.
61'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Andrej Kramarić.

Chorvatský kanonýr se vrací po zranění kotníku.
60'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
59'
Zatažený Hoffenheim trpělivě vyčkává, s čím na něj brémský soupeř vyrukuje.
58'
Po sražené přihrávce skončil balon v zámezí, zpět do hry ho uvede Niclas Füllkrug (Brémy).
56'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Niclas Füllkrug.
56'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Juja Osako.
56'
Hosté mají připraveno dvojí střídání.
55'
Tam došlo k souboji dvou "desítek", v němž domácí Munas Dabbur schytal ťafku od Bittencourta.
53'
V optimálně pohodě hrající Hoffenheim kombinuje uprostřed hřiště.
51'
Žlutou kartu dostává Pavel Kadeřábek (Hoffenheim). Český hráč pyká za úder loktem.
49'
Hoffenheim udělal třetí krok k vítězství! Bádenský celek to tentokrát sehrál na pravé straně, odkud Bebou z koncové čáry našel před brankou volného MUNASE DABBURA. Ten si balon zpracoval a druhým dotekem vypálil k levé tyči. Ačkoliv se Pavlenka snažil ze všech sil, na střelu Izraelce byl krátký.
47'
Hosté začali aktivně, když vybojovali roh. Centr Leonarda Bittencourta byl prodloužen na zadní tyč, kde na něj nedosáhl Ömer Toprak.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Miloš Veljković, přichází Romano Schmid.
46'
Trenér Florian Kohfeldt (Brémy) udělal oproti první půli jednu změnu v sestavě.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Pavel Kadeřábek a spol. odešli do kabin s úsměvem. Hoffenheim totiž vede v poločase nad Werderem Brémy 2:0 a je na nejlepší cestě za vítězstvím. Dobré pocity naopak nemají Theodor Gebre Selassie ani Jiří Pavlenka, kterého překonali Bebou s Baumgartnerem.
Držení míče: 48% : 52%.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 2:2.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 11:3.
45+2'
45'
Nastavují se 2 minuty.
44'
TSG na konci poločasu zdvojnásobuje náskok! Po dlouhém výkopu brankáře domácí prokombinovali míč na CHRISTOPHA BAUMGARTNERA. Ten se nebál vniknout do šestnáctky, kde uplatnil důraz mezi obránci a zblízka prostřelil Jiřího Pavlenku.
43'
Hra je opět přerušena poté, co se Chris Richards a Josh Sargent střetli ve výskoku hlavama.
42'
V souboji před brankou utrpěl bolístku Miloš Veljković (Brémy) a nechává se ošetřit.
41'
Domácí kontrovali nízkým centrem, který srazil na roh Veljković. Pak se do vzduchu vyhoupl Christoph Baumgartner, který hlavičkoval metr od pravé tyče.
40'
Krásná akce. Felix Agu (Brémy) rozkmital nohy na levém křídle, odkud dával pod sebe. Pak přišla zblokovaná střela a Baumann musel spěchat z branky, aby byl u míče dřív než dobíhající protivník.
38'
K odvrácenému centru se na pravé straně dostal Kevin Möhwald (Brémy). Všiml si, že Baumann popošel z branky, a tak ho zkusil přehodit. Marně.
37'
Felix Agu (Brémy) fauloval na vlastní polovině a jeho tým se bude muset zformovat.
36'
Na druhé straně se o slovo hlásil Theodor Gebre Selassie (Brémy), byl mu ale odpískán ofsajd.
34'
Zanedlouho poté domácí zaveleli k brejku. Míč si vedl Ihlas Bebou a utíkal s ním až před Pavlenku, který útočícímu hráči skočil pod nohy.
33'
Poslední dvě minuty se hraje u středového kruhu.
31'
Hosté mohli zahrozit ze standardky. Leonardo Bittencourt odcentroval z křídla před branku, kde byl jeho centr zneškodněn.
30'
Statistika držení míče: 47% : 53%.
28'
Gól platí! Záznamy z kamer porušení pravidel neodhalily a IHLAS BEBOU se tak společně s kolegy raduje z vedoucí branky.
26'
Gól!? Ihlas Bebou (Hoffenheim) si při dlouhém nákopu zaběhl za obranu a sám se řítil na Pavlenku, kterého chladnokrevně obstřelil. Situaci ale ještě bude zkoumat VAR, ve hře je ofsajd.
24'
Felix Agu (Brémy) obdržel přihrávku na levou stranu vápna a po kontaktu s protihráčem upadl. Co na to Robert Schröder? S klidem nechává pokračovat ve hře.
22'
Domácí měli k dispozici roh. Po rozehrávce nakrátko přišel centr, na ten si vysoko naskočil Chris Richards a bohužel pro Hoffenheim přehlavičkoval břevno.
21'
Munas Dabbur (Hoffenheim) teď zesměšnil Theodora Gebre Selassieho jesličkama.
19'
Po něm se dostal k hlavičce Ömer Toprak (Brémy). Turecký hráč netrefil míč ideálně a vysoký oblouček padající pod břevno si Oliver Baumann pohlídal.
18'
Josh Sargent (Brémy) nebojácně vnikl do vápna a hledal cestu mezi dvěma obránci. Nakonec šel do skluzu Chris Richards a nártem odkopl míč na roh.
16'
Žlutou kartu dostává Sebastian Rudy (Hoffenheim). Tento záložník se provinil vůči Friedlovi bolestivým šlapákem.
15'
Statistika držení míče: 50% : 50%.
14'
Ofsajd a v něm Felix Agu (Brémy).
13'
První šance! Po centru zleva zakončoval ve vápně Christoph Baumgartner. Osamocený domácí hráč mířil trestuhodně doprostřed branky, takže si Pavlenka nakonec připsal rutinní zákrok v pokleku.
12'
Hosté se vydali na obhlídku šestnáctky. Do té měl mířit míč prostrčený mezi dvěma beky, nakonec ho ale na poslední chvíli odvrátil Florian Grillitsch.
11'
Marco Friedl (Brémy) v nouzi raději na jistotu poslal Pavlenkovi malou domů.
10'
Z nařízené standardky Hoffenheim nic nevytěžil, stejně jako při opětovném útoku středem hřiště.
8'
Žlutou kartu dostává Ömer Toprak (Brémy). Zkušený turecký stoper překazil akci úmyslnou rukou.
8'
Na opačné straně jsme viděli roh. Jeho exekutor Sebastian Rudy (Hoffenheim) hledal volné spoluhráče, nikoho v modrém dresu ale nenašel.
7'
Na dlouhý míč za obranu si nabíhal Ömer Toprak (Brémy), ale nezpracoval ho.
6'
Pavel Kadeřábek se ve středu hřiště provinil faulem a hrát tak opět mohou hosté.
5'
Až teď rozkmital své nohy Josh Sargent (Brémy), kterého skluzem čistě odstavil Nuhu.
4'
Naopak Werder se do útoku dostává jen velmi těžko a spíše je v pozici bránícího se mužstva.
3'
A tak to domácí zkusili po zemi. Do samostatné akce se vydal Ihlas Bebou, kterého výborně zakřižoval Toprak.
2'
Dopředu nakopl míč Chris Richards (Hoffenheim), ale balon se k jeho spoluhráčům okamžitě vrátil.
1'
Zahajovací výkop provedl Hoffenheim.
1'
Základní jedenáctky už nastupují na hřiště. Domácí budou hrát v modrých dresech, hosté v tmavých.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nuhu, Grillitsch, Richards – Kadeřábek, Rudy, Samassékou, John – Baumgartner – Bebou, Dabbur.
Náhradníci: Pentke – Adamjan, Bogarde, Brenet, Kramarić, R. Sessegnon, Rutter.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), Bittencourt, Möhwald, M. Eggestein, Agu – Sargent, Rašica.
Náhradníci: Zetterer – Dinkci, Füllkrug, Groß, Mbom, Osako, N. Moisander, Schmid, Selke.

Rozhodčí: Schröder – Schaal, Pelgrim.
V sinsheimské WIRSOL Rhein-Neckar Areně probíhá rozcvička. Účastní se jí i trojice českých hráčů.
Posledních pět vzájemných zápasů

Brémy – Hoffenheim 1:1
Brémy – Hoffenheim 0:3
Hoffenheim – Brémy 3:2
Hoffenheim – Brémy 0:1

Hoffenheim s Brémami sehrál na svém hřišti v posledních zápasech velmi vyrovnaná utkání. O víc jak dva góly skončil vzájemný souboj naposledy 2. prosince 2012, kdy Brémy vyhráli v Hoffenheimu 4:1. Gólová přestřelka se pak konala o necelý rok později, kdy duel skončil hokejovým výsledkem 4:4.
Werder Brémy

Hosté mají stejný počet bodů, jako Hoffeneheim, jsou o jednu pozici lepší díky lepšímu skóre. Mimo svůj stadion se jim daří střídavě, z deseti zápasů získali třináct bodů díky třem výhrám a čtyřem remízám, vstřelili patnáct branek a o jednu méně inkasovali. V posledním venkovním duelu si zastříleli a odvezli si všechny body z hlavního města, kde nad místní Herthou vyhráli poměrem 4:1.
O pozici nejlepšího střelce mužstva se dělí němečtí hráči Leonardo Bittencourt a Niclas Füllkrug, oba dosáhli na kvarteto zásahů.
TSG 1899 Hoffenheim

Domácí jsou na dvanácté pozici s třiadvaceti body. Na svém hřišti odehráli dosud deset zápasů s bilancí tří výher a dvou remíz, získali tak jedenáct bodů, vstřelili a inkasovali shodně šestnáct bodů. V posledních domácích kláních se jim ale moc nedaří, zvítězili v jediném z posledních pěti utkání.
Nejlepším střelcem mužstva je se slušnými třinácti brankami Chorvat Andrej Kramarić.
Dobrý den, třemi zápasy dnes bude zakončeno 22. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu od 18:00 souboj dvou sousedů v tabulce, a sice Hoffenheimu a Werderu Brémy. Favoritem je prvně zmíněný tým.