Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Freiburg - 28. února 2021   18:00

Leverkusen
70' Bailey (Alario)
1:2
(0:0)
Freiburg
50' Demirović  (Höler) • 61' Höler  (Grifo)
Leverkusen
Grill – Fosu-Mensah (44. Dragović), Tah, Tapsoba, Wendell – Amiri (67. Schick), Aránguiz (C), Wirtz – Bailey, Alario, D. Gray (68. Frimpong, 84. Bellarabi).
Zwayer – Foltyn, Achmüller
BayArena, Leverkusen
Freiburg
F. Müller – Kübler (76. K. Schlotterbeck), Lienhart (46. Gulde), Heintz, Günter (C) – Schmid, Santamaría, Höfler, Grifo (76. Haberer) – Demirović (82. Kwon Čang-hoon), Höler (76. Sallai).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 16:3. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:11.
Třiadvacáté kolo Bundesligy končí další citelnou ztrátou Leverkusenu, který z předchozích devíti soutěžních zápasů uhrál jedno jediné vítězství. Doma proti Freiburgu byl Bayer většinu času lepší, ale jeho útoky neměly takový efekt jako občasné výpady Freiburgu. Ten se přiblížil výhře v padesáté minutě gólem Demiroviće, na který za dalších jedenáct minut navázal Höler. Bayer se nevzdal, Bailey dvacet minut před koncem snížil, ale ani závěrečný tlak podpořený příchodem Patrika Schicka k vyrovnání nevedl.
90+4'
90+4'
Karim Bellarabi přeskočil skluzujícího protihráče. Kličkou ošálil i další dva, ale střelu z delší vzdálenosti mezi tři tyče nevtěsnal. Asi je rozhodnuto.
90+3'
Sallai zabrzdil možnost rychlého protiútoku. Kwon Čang-hoon si díky tomu vyměnil míč se Santamariou, ale směrem před branku už ho nedostal.
90+2'
Manuel Gulde dostatečně rozhodil Schicka, který se opět sápal po centru Bellarabiho. Rozhodčí nařizují odkop od Müllerovy brány.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut Wirtz uvnitř pokutového území ještě přihrával na Dragoviće, který neprostřelil početný blok.
90'
Roland Sallai vyrazil do protiakce. Společnost mu dělal Jihokorejec Kwon Čang-hoon, jehož pád ve vápně rozhodně nebyl zaviněný.
89'
Většina útočných akcí Bayeru jde přes Baileyho, jehož poslední centr letěl na Schicka a Alaria, jenže pro míč si pořádně nešel ani jeden z nich.
88'
Aleksandar Dragović z pravé strany centroval až k malému vápnu. Jeho terčem byl Schick, ale ten kvůli pozorné obraně nedostal šanci vyniknout.
87'
Lucas Alario hrudí posouval původní Baileyho pas směrem k penaltové značce. Tam sice byl Patrik Schick, ale v nestabilní pozici nestihl připravit přesnější koncovku.
86'
Po faulu na Baileyho došlo k nákopu mezi útočníky. K těm se později přidal i Dragović, ale klička na hranici vápna mu nevyšla.
85'
Jeremie Frimpong nezvládl odehrát ani dvacet minut. Po faulu Güntera zřejmě nemůže překonat bolest v oblasti zad.
84'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Karim Bellarabi.
84'
Aránguiz pár metrů před šestnáctkou přenechal míč Dragovićovi, který ambiciózně natáhl, ale ani hostující gólman Müller zasahovat nemusel.
84'
Baptiste Santamaría využil otevřenějšího prostoru před sebou k posunu před velké vápno. Střela pravačkou však proletěla vedle Grillovy pravé tyče.
83'
Günter se už poněkolikáté nemazal s Frimpongem, kterému uštědřil nějakou tu bolístku. Domácí hráč má co dělat, aby se udržel na nohou.
82'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Kwon Čang-hoon.
81'
Florian Wirtz čelil na pravé postranní čáře přesile. Vhazovat bude Freiburg, ale není to pro něj dvakrát výhodná pozice.
80'
Alario si sám vyčinil za to, že Wendellovu přihrávku z jedničky vracel do míst, kde neměl k dispozici žádného spoluhráče v tmavém dresu.
79'
Snad první dotek s míčem absolvoval po narážečce mezi Dragovićem a Aránguizem Schick. Při otočce ale neustál lehký kontakt se Santamariou a vše končilo jen nepřesnou střelu Wendella.
78'
Rozhodčí pustili tvrdý souboj u středového kruhu. Leverkusen mohl pokračovat, ale to by Leon Bailey nesměl poslat centr do autu.
77'
Roland Sallai se hned po nástupu uvedl žlutým faulem. Kapitána Aránguize očividně trefil loktem do obličeje.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lucas Höler, přichází Roland Sallai.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Vincenzo Grifo, přichází Janik Haberer.
76'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Keven Schlotterbeck.
76'
O realizaci rohového kopu se postarala levačka Güntera, která zanedlouho vyrobila i opakovaný centr, ale ani ten obranu Bayeru nezaskočil.
75'
Jonathan Schmid vytloukl bloky Tapsoby a uchmátl pro Freiburg rohový kop. Mezitím se na hostující lavičce chystá hned trojitá změna.
74'
Florian Müller bez komplikací lapil centr z pravého kraje a ukrojil alespoň pár vteřin z času, který domácím zbývá na vyrovnání.
73'
Další žlutou dostává Christian Günter, který v rychlostním souboji dvou třicítek nedovoleně zastavil Frimponga.
71'
Jen o pár chvil později se Bailey zapsal do statistik znovu. Tentokrát svému kouči radost neudělal, neboť se za kecy vykartoval pro příští zápas.
70'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Dvacet minut před koncem máme zaděláno na drama! Wirtz zvládl v těžké situaci posunout míč na Alaria, který si všiml nalevo volného LEONA BAILEYHO. Ten s pomocí rychlé zasekávačky poslal soupeře na párek a dostatečně tvrdou ranou zrušil Müllerovo čisté konto.
69'
Grill se rozhodl centrovaný míč vyrážet před sebe. Bylo to trochu riskantní, ale zároveň účinné, protože založil rychlý kontr. Čerstvý Frimpong na jeho konci ale nezískal ani roh.
68'
Lucas Höler byl v souboji na pravém křídle trefen do obličeje. Charles Aránguiz ke svému nepochopení vidí žlutou kartu.
68'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Demarai Gray, přichází Jeremie Frimpong.
67'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Nadiem Amiri, přichází Patrik Schick.
67'
Snad první ofsajd celého zápasu, který přerušil akci Freiburgu. Bude se střídat a do hry vkročí český reprezentant Patrick Schick.
66'
Tříbodový zisk Bayeru se zdá být spíše utopickou představou. Dnešek ukazuje, že vypadnutí z Evropské ligy s Bernem asi nebylo náhodné.
64'
Baileyho posun po pravé autové čáře znegoval následný centr, který byl přetažen do území nikoho.
63'
Jen pár okamžiků po rozehrávce ze středového kruhu získal Leverkusen přímý kop. Rána Amiriho každopádně byla sražená na roh.
61'
Freiburg právě vstřelil branku!
Druhý pořádný útok Freiburgu končí druhým gólem! Ermedin Demirović v rychlém brejku čtyř hráčů našel na úrovni rohu malého vápna Grifa, který místo střely ještě vylepšoval pozici pro LUCASE HÖLERA a na toho čekala rutinní dorážka do prázdné kasy.
60'
Lukas Kübler odpadl ze hřiště kvůli nedovolenému zákroku zezadu. Freiburg aspoň chvíli kombinuje na své vlastní polovině.
59'
Bailey nepochodil s průnikem do zformované obrany. Nestačilo mu to ani na zisk rohového kopu.
58'
Amiriho pas na střídajícího Dragoviće neprošel. Vznikl z toho hostující výpad po levé straně, ale přetažený centr opět letěl mimo hrací plochu.
57'
Leon Bailey rozhodně není tak aktivní, jako tomu bylo v první půli. Nepovedený centr z pravého křídla mu nyní zmizel v zámezí.
56'
Rozhodčí viděl hru rukou při zastavování jinak neadresné přihrávky. Resultuje z toho standardní situace a pravděpodobně rozehrávka Amiriho.
55'
Amiriho nápřah z osy hřiště jeden z obránců anticipoval a ihned balon zablokoval. Územní převaha Bayeru ale může pokračovat na půlce.
54'
Lucas Alario drze prošel přes žlutý obranný val. Kousek před Müllerem ho zastavil až parádní skluz Lukase Küblera.
53'
Leverkusenu vážně hrozí ztráta dalších bodů v boji o evropské poháry. Porážka by znamenala pád na šesté místo, zatímco Freiburg by se posunul na osmou příčku.
52'
Lucas Höler se jako útočník zjevil až ve vlastní šestnáctce, kde si počínal jako zkušený obránce. Wirtze čistě vytlačil do autu i s balónem.
50'
Hosté v padesáté minutě otevírají skóre! Lucas Höler po Wirtzově ztrátě u středového kruhu vyrazil kupředu a dokonale využil laxního bránění Aránguize a Wendella. Z pravého okraje velkého vápna naservíroval míč na penaltový puntík a tam ho utaženou placírkou ideálně nasměroval do brány ERMEDIN DEMIROVIĆ.
49'
Baileyho pas z pravého okraje velkého vápna neprošel přes nohy Küblera. Následoval rohový kop, ale jeden z obránců míč precizně odhlavičkoval.
48'
Edmond Fayçal Tapsoba na hranici pravidel zastavil Schmida, který se od něj chtěl odpoutat na pravém křídle.
47'
Grifovo diagonální přenesení bylo určeno pro Schmida, ale toho k balonu nepustil Wndell. Pokračuje se rozehrávkou debutujícího Grilla.
46'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Philipp Lienhart, přichází Manuel Gulde.
46'
Leverkusen bez Patrika Schicka v základní sestavě v první půli diktoval tempo a hlavně díky hráčům jako Gray a Bailey si vytvořil několik možností. Ty největší měli krátce po sobě právě Bailey a Alario, ovšem Florian Müller vytáhl dva vynikající zákroky. Freiburg byl pasivní a útočná tykadla vysouval jen sporadicky. Jedinou možnost si vypracoval těsně před přestávkou, kdy Grill likvidoval hlavičku špatně pokrytého Demiroviće.
45'
45'
Ermedin Demirović nebyl během Grifovy rozehrávky prakticky vůbec bráněn. Při hlavičce se ani nemusel odlepit od země, ale Grill doskočil k levé tyči včas.
44'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Timothy Fosu-Mensah, přichází Aleksandar Dragović.
44'
Christian Günter si vyměnil přihrávky s Grifem. Poté už dával míč před branku a ukořistil tím pro hostující mužstvo rohový kop.
43'
Bohužel to tak ale vypadá. Fosu-Mensah pomalu odchází směrem k útrobám stadionu. Do hry se neplánovaně chystá Dragović.
42'
Fosu-Mensahovi bez kontaktu s protihráčem podjela noha. Kvůli tomu se zřítil k zemi a domácí určitě doufají, že se přitom nezranil.
41'
Bailey našel na ose volného Aránguize. Ten později rozdal míč na Fosu-Mensaha, jehož centr nenadělal hostující obraně žádné potíže.
40'
Günterův aut posunul Freiburg na útočnou půlku, kde krátkou útočnou akci ukončila nepřesná přihrávka Vincenza Grifa.
39'
Lukas Kübler byl podle názoru rozhodčího Zwayera faulován. Nadiem Amiri pak nechtěl míč předat a dostal za to menší slovní pokárání.
38'
V tomto případě už Bailey kopal do pokutového území, avšak Tahova těžká hlavička šla vysoko nad břevno hostující brány.
37'
Grayův prudký přízemní centr byl skluzujícím Lienhartem odvrácen na rohový kop. Rozehrávka před vápno vyburcovala k ráně z dálky Amiriho, ale ta byla ztečovaná na další roh.
36'
Na dlouhý míč z obrany hosté nenavázali přesnou souhrou u pokutového území. Po delší době si tak zahrál také Lennart Grill.
35'
Freiburg se už dlouhé minuty ani sporadicky neobjevuje na útočné polovině. Nyní k tomu bude mít příležitost, protože po nepřesném pasu na Amiriho rozehrává Müller.
34'
Demarai Gray si hezky narazil s Alariem. Tím si navedl míč na střelu pravačkou zpoza šestnáctky, kterou Müller u pravé tyče zneškodnil.
33'
Aránguiz výtečně přenesl hru na Graye. Po jeho neúspěšném pasu do ohně nastřeloval míč Alario do Baileyho, který byl v jasném ofsajdu.
32'
Amiri zahrál z jedničky na Baiyeho, který zprava sice našel Graye, ale ten si prvními dvěma doteky nezvládl míč zpracovat.
31'
Müller sebral neadresný nákop z domácí poloviny a rychle vhodil míč ke svým spoluhráčům. Heintz byl faulován vysoko letícím Baileym.
30'
Držení míče: 66 % – 34 %.
29'
Aktivní Bailey natáhl krok a pronikl do vápna. Přihrávka pod sebe ale měla k dokonalosti daleko a Leverkusen se vrátil téměř na půlku.
28'
Gray měl na levém křídle společnost dvou soupeřů. Schmid chtěl míč opět odkopnout do bezpečí, ale zablokoval ho Wendell. Je z toho aut Küblera.
27'
Alariovo napadání se stalo nebezpečnější díky podklouznutí Heintze. Ten si musel pomoct vysvobozujícím odkopem do zámezí.
26'
Dlouhý aut Küblera se dal označit za takovou standardní situaci pro Freiburg. Souboje před Grillem ale dopadly lépe pro Bayer.
25'
Rychlost Graye dělá hostům nemalé potíže. Střílený centr nebezpečně proletěl vápnem, kde po nedokonalém zásahu obrany číhal Bailey.
24'
Vincenzo Grifo věděl o situaci ve vápně. Z prvního doteku tam míč adresoval, ale Lucas Höler jej zpracovat nedokázal.
23'
Následný rohový kop se Leverkusenu opravdu nepovedl. I tak může být domácí kouč s dosavadním výkonem jeho svěřenců spokojen.
22'
Lukas Kübler nezastavil Graye a pustil ho ke střele zleva na přední tyč. Z hostujícího pohledu situaci vyřešil až dobrý zákrok Müllera.
21'
Žlutou kartu dostává Ermedin Demirović (SC Freiburg).
20'
Domácí nešetřili s krátkými přihrávkami, takže byli postupně vytlačeni až na vlastní polovinu. Tam podruhé fauloval Demirović.
19'
Demarai Gray byl trošku zahnán do kraje, kde si musel vystačit se ziskem autového vhazování. Bayer už má souvislý tlak.
18'
Leon Bailey si podruhé šteloval míč na ránu ze střední vzdálenosti. Tentokrát ho hostující obrana ale stihla zablokovat.
17'
Demirović si pomohl nedovoleně v konfrontaci s Aránguizem. Domácí rychle rozehráli, ale po přesunu na levý kraj balon ztratili.
15'
Leon Bailey nedostal přesnou přihrávku z obrany. Míč kolem něj proletěl až k Florianu Müllerovi.
14'
Müllerův odkop propadl přes střed pole až k jeho brankářskému protějšku Grillovi, jenž musel nahradit zraněného Hrádeckého.
13'
Grifo rozehrál standardku na krátko. Heintz přenesl hru doprava na Schmida, jehož centr sice vnesl zmatek do domácí obrany, ale Grill zasahovat nemusel.
12'
Až teď si může Freiburg v zadních řadách vydechnout. Rozhodčí viděl ve středu hřiště jistý přestupek proti pravidlům.
11'
Také po rohovém kopu se musel hostující gólman pořádně činit! Po centru Graye čelil ostré hlavičce Lucase Alaria.
10'
První vážnější situace u hostující brány! Müller se musel vyšponovat do vzduchu proti povedené Bailyeho střele levačkou zpoza pokutového území.
9'
Vincenzo Grifo centroval z levého okraje pokutového území, nicméně jeho kolega z útoku byl před Grillem důrazně zbourán. Rozhodčí zůstali v klidu.
8'
Baileyho centr se točil přímo do brány, ale hostujícího gólmana to nikterak nezaskočilo.
7'
Baileymu na pravém křídle vypomáhal Gray, který získal pro Bayer výhodu premiérového rohového kopu.
6'
Poprvé o sobě dala vědět i ofenziva Freiburgu, která však nedokázala ani na několikero pokusů dostat míč do nějaké palebné pozice.
5'
Wendell ještě chtěl udržet domácí fotbalisty na útočné polovině, ale nedovoleným zákrokem na Schmida tomu příliš nepomohl.
4'
Dalekonosný centr posílal před Müllera Timothy Fosu-Mensah, nicméně Alario se nedostal do zakončení přes Lienharta.
3'
První vteřiny jsou z obou stran spíše opatrné. Hostující gólman zatím likvidoval jen jeden nákop ze středu hřiště.
2'
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří nastupují v kompletně žlutých, zatímco domácí v červených dresech.
1'

Bayer Leverkusen: Grill – Fosu-Mensah, Tah, Tapsoba, Wendell – Amiri, Aránguiz (C), Wirtz – Bailey, Alario, D. Gray.
Náhradníci: Lomb – Bellarabi, Demirbay, Dragović, Frimpong, Jedvaj, Palacios, Schick, Sinkgraven.

SC Freiburg: F. Müller – Kübler, Lienhart, Heintz, Günter (C) – Schmid, Santamaría, Höfler, Grifo – Demirović, Höler.
Náhradníci: Uphoff – Gulde, Haberer, Kwon Čang-hoon, Keitel, Petersen, Sallai, K. Schlotterbeck, Til.

SC Freiburg

Hosté jsou určitě rádi, že nejsou přímo zapleteni do záchranářských starostí. S bilancí osmi výher, sedmi remíz a sedmi porážek jsou v bundesligovém pelotonu na desátém místě. A mohlo být ještě lépe, kdyby Freiburg dokázal v předchozích čtyřech zápasech vyhrát více než jednou. Stalo se tak proti Dortmundu, zatímco duel s Brémami branku nenabídl. V minulém kole se nezadařilo doma s Unionem Berlín, který vyhrál 1:0. Také v počtu vstřelených branek patří Freiburg na desátou příčku. Nejvíce branek mají na kontě sedmigólový Vincenzo Grifo a Nils Petersen. Hlavní kouč Christian Streich nemá žádné velké problémy s tvorbou ideální sestavy. Ze zdravotních důvodů mu nejsou k dispozici pouze Mark Flekken a Kwon Čang-hoon.
Bayer Leverkusen

Do poloviny prosince byl domácí klub ve fantastické formě. Sbíral jednu výhru za druhou a dlouhodobě naháněl vedoucí Bayern. Kalendářní rok 2021 je pro Leverkusen velmi neúspěšný, a to nejen kvůli pár dní starému vyřazení z Evropské ligy od švýcarského Bernu. Z předchozích osmi zápasů dokázal Bayer vyhrát jen jednou nad Stuttgartem. Od té doby v lize remizoval 2:2 s Mohučí a v poměru 1:1 také na hřišti Augsburgu. V tabulce je proto až šestý, dva body za Dortmundem a čtyři body před sedmým Unionem Berlín. S devíti góly je nejlepším střelcem týmu argentinský útočník Lucas Alario. Peter Bosz zdaleka nemá k dispozici kompletní kádr. Zranění jsou kromě brankáře Hrádeckého také Arias, Baumgartlinger, Lars Bender a Paulinho. Vykartován je navíc Moussa Diaby.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třiadvacátého kola německé Bundesligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Leverkusenem a Freiburgem!