Bundesliga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Augsburg - 28. února 2021   15:30

0:1
(0:1)
Augsburg
25' Hahn  (Niederlechner)
Mainz
Zentner – Niakhaté, Bell (64. Boëtius), St. Juste – Mwene, Barreiro, D. da Costa, Latza (C) (80. Burkardt) – Stöger, Onisiwo – Ádám Szalai (64. Glatzel).
Dahmen – Brosinski, Boëtius, Burkardt, Öztunali, Glatzel, Hack, Kunde Malong.
Schlager – Waschitzki, Unger
OPEL ARENA, Mohuč
Augsburg
Gikiewicz – Framberger (68. Gumny), Gouweleeuw (C), Uduokhai, Pedersen – Strobl, R. Khedira – D. Caligiuri (90+3. Richter), Bénes (68. Oxford), Hahn – Niederlechner (85. Gregoritsch).

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Augsburgu, který svého soupeře porazil výsledkem 1:0. Tento duel tak rozlouskla jediná branka, kterou zavinil domácí brankář Zentner, který před inkasovanou brankou daroval míč soupeři. Mohuč se také v průběhu druhého poločasu pokoušela s nepříznivým výsledkem něco udělat, jenomže se jí to nepovedlo. Soupeř totiž celý zápas vycházel z fungující obrany, která Mohuč pustila pouze do jedné vyložené šance, jenž skončila pouze na tyči.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:7.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Caligiuri, přichází Marco Richter.
90+3'
Jsme za polovinou nastaveného času. FSV Mohuč stále dominuje, přičemž je s míčem kousek od pokutového území, kde ovšem číhá přesila protihráčů.
90+2'
Práce pro Gikiewicze, který si ovšem dokázal se zablokovanou střelou poměrně jednoduše poradit a míč poslal na opačnou polovinu.
90'
Nastavují se čtyři minuty.
88'
Domácí mohli soupeřovu chybu potrestat! Onisiwio se totiž natlačil do zakončení, které Gikiewicz dokázal vyrazit pouze na tyč!
87'
Do zajímavé šance se před malým momentem dostal hostující Gregoritsch, který se pokoušel o zakončení pravou nohou, jenž směřovalo do tyče.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Michael Gregoritsch.
84'
Další snadná práce pro brankáře Gikiewicze, který se postaral o odkop na opačnou polovinu. Tam si hodně agresivním způsobem počínal domácí da Costa.
83'
Niakhaté to poté zkoušel vysokým nákopem na druhou stranu, kde měl plné nohy a ruce právě hostující Uduokhai, který nakonec odehrál míč k brankáři.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Mohuč sice má častěji míč na svých kopačkách, jenomže k vyloženým šancím to stále nevede.
81'
Nyní jsme ovšem sledoval nepovedenou kombinaci domácích, po kterém se Gumny pokoušel rozjet rychlý protiútok, který přinesl nepřesnou nahrávku.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Jonathan Burkardt.
79'
Domácí celek poté rozjel kombinaci na vlastní polovině, při které to na sebe vzal Barreiro. Tomu se nabídl Mwene, jenž okamžitě přeposlal na Niakhatého.
77'
Augsburgu se přesto povedlo udržet míč na útočné polovině. Z toho pramenil zisk autového vhazování, které si vzal na starost obránce Uduokhai.
75'
Nyní jsme pro změnu sledovali odkop od kopačky brankáře Gikiewicze. Tomu se povedlo odehrát míč na druhou stranu, kde se ovšem prosadil Barreiro.
73'
Poté se k míči dostal také hostující brankář Gikiewicz, který odkopával na pravou stranu. Tam se nacházel Caligiuri, který se ovšem daleko nedostal.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Před malým momentem se povedlo zakročit St. Justemu, který odpálil míč do zámezí.
70'
Pokračovalo se dalším autem, tentokráte z hostující strany. Pedersen předvedl dalekonosnou nabídku, která se stala snadnou kořistí obránce St. Justeho.
69'
Míč poté doputoval znovu směrem do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro domácí celek. Onisiwo se přesto s míčem daleko nedostal.
68'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází László Bénes, přichází Reece Oxford.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Raphael Framberger, přichází Robert Gumny.
67'
Po předchozím souboji v pokutovém území skončil na zemi domácí Latza, který se stále nezvedá. O faul se ovšem nejednalo, penalta to tedy nebude.
66'
Ve vzdušném souboji si ovšem rukama pomáhal hostující Bénes, který unikl případné žluté kartě. Z místa přestupku bude moci rozehrávat Mwene.
65'
Gikiewicz je stále po předchozím zákroku lehce otřesen, ovšem se pokračuje ve hře. Ihned jsme sledovali dalekonosný odkop z jeho kopačky.
64'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Jean-Paul Boëtius.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Robert Glatzel.
63'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Augsburg i nadále vede o jedinou branku, v posledních minutách se ovšem dostal pod menší nápor.
62'
Sledovali jsme hodně důrazný souboj v pokutovém území. Domácí Onisiwo totiž v rychlosti vletěl do brankáře Gikiewicze, který zůstal ležet na zemi.
61'
Nakonec to centrem pravou nohou zkoušel da Costa, který ovšem trefil pouze záda protihráče. Mohuč je přesto v posledních minutách aktivnější.
60'
K míči poté musel zavítat také domácí brankář Zentner, který se postaral o hodně vysoký odkop, který si na opačné polovině dokázal najít Stöger.
59'
Míč se od hostujícího hráče znovu odrazil směrem do zámezí. Tentokráte mohl vhazovat Mwene, který raději zpětnou nahrávkou oslovil volného Niakhatého.
58'
Hodně času měl na práci s míčem domácí Niakhaté, který na jistotu rozjel kombinaci na obranné polovině, do které se zapojil také zadák St. Juste.
57'
Hodně namále nyní měl hostující brankář Gikiewicz, kterému se nakonec povedlo odkopnout směrem do zámezí. Následovat tak bude další vhazování.
56'
K provedení autového vhazování se poté postavil Framberger. Na jeho nabídku si seběhl Strobl, který se ovšem nedokázal dostat přes soupeře.
55'
Do zajímavé pozice se před malým momentem dostával hostující Caligiuri, který místo zakončení ještě nahrával pod sebe, což bylo špatné řešení.
54'
Už se opět pokračuje ve hře, nakonec se nejednalo nic vážnějšího. Z vlastní poloviny tak mohl rozehrávat Pedersen, který se postaral o provedení autu.
53'
Po předchozím zákroku skončil na zemi jeden z hostujících hráčů. Vypadá to na obránce Gouweleeuwa, který v souboji pořádně nakopl protihráče.
52'
Také Augsburg tak mohl zahrávat rohový kop z levé strany. Caligiuri to zkoušel centrem na přední tyč, nejvýše do vzduchu se ale dostal protihráč.
51'
Na opačné straně to zajímavě provedl hostující Framberger, který se dostal až do šestnáctky, kde po jeho nahrávce nebezpečně zakončoval Hahn.
50'
Poté se do kombinace zapojil také nenápadný Szalai, který to zkoušel centrem do pokutového území. Tam ovšem našel pouze Gouweleeuwa.
49'
Na útočnou polovinu se poté poměrně jednoduše dostal domácí záložník Martins, kterému se povedlo roztáhnout hru na pravou stranu, kde číhal da Costa.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si Mohuč vybojovala rohový kop z pravé strany. K rozehrávce se nakonec postavil Stöger, který našel nohu soupeře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám rozhodně nepřinesla oku lahodící podívanou. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou partii, která nakonec nabídla jedinou vyloženou šanci, kterou se povedlo hostujícímu Hahnovi jednoduše proměnit. Častěji na míči byl dost možná domácí celek, který se zatím směrem dopředu hodně trápí. Mohuč to ve většině případech zkouší centry do pokutového území, kde ovšem číhá pohotová obrana soupeře.
45+1'
45'
Nastavuje se minuta.
45'
Další žlutá karta, tentokráte to s agresivitou přehnal hostující Framberger.
44'
Žlutou kartu dostává Danny Latza (1. FSV Mohuč 05).
44'
Další snadná práce pro hostujícího brankáře Gikiewicze, který to poté zkoušel odkopem na opačnou polovinu, kde se mu povedlo najít Bénese.
42'
Latza se pokoušel přenést hru do tandemu na da Costu, který ovšem na tuto nabídku neměl šanci dosáhnout. Míč se navíc snesl až do zámezí.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Na hranici šestnáctky se poté povedlo zakročit domácímu Bellovi, který navíc soupeře vystavil do ofsajdu a rozehrát tak bude moci Zentner.
38'
Nakonec to dalším centrem zkoušel záložník Stöger, který ovšem míč poslal napříč celým pokutovým územím. Poté si ho navíc dokázal najít Pedersen.
37'
Na útočnou polovinu se poté s míčem dostal domácí Niakhaté. Mohuč ovšem marně hledá recept k pokutovému území, kde číhá přesila protihráčů.
35'
Gikiewicz si připsal další dalekonosný odkop od své branky. Na druhé straně se mu navíc povedlo najít Bénese, který hlavou prodloužil na Frambergera.
33'
Míč se znovu snesl pouze do zámezí, načež to poté zkoušel vzít na sebe hostující Hahn, který nakonec pro svůj celek vybojoval další autové vhazování.
31'
Přenesení hry si na pravém křídle dokázal najít da Costa, který se ovšem průnikem nedostal za záda bránícího Pedersena. Následovat bude aut.
30'
V tísni se ještě o centr pokoušel domácí Mwene, avšak hodně nepřesně centroval vedle hostující branky. Brankář Gikiewicz tak neměl vůbec žádnou práci.
29'
Stöger si poté vzal na starost provedení rohového kopu z levé strany. Rozehrávka nakrátko putovala na Latzu, který dokázal ustát souboj s protihráčem.
28'
Na vlastní polovině si pohrával s míčem obránce Bell, kterému se povedlo na levém křídle najít Stögera. S jeho nabídkou si ovšem dokázal poradit Khedira.
27'
Mohuč to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce tohoto zápasu zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
25'
Augsburg právě vstřelil branku!
Obrovská chyba brankáře Zentnera končí inkasovanou brankou! Zpětná nahrávka totiž putovala právě na Zentnera, který ovšem nepochopitelně rozehrál přímo na kopačku Niederlechnera. Ten ještě nahrál před prázdnou branku na ANDRÉHO HAHNA, který poslal Augsburg do vedení.
25'
Pasem na opačnou stranu hrací plochy to poté zkoušel domácí Bell. Jeho nabídku si ovšem dokázal najít pozorný Gouweleeuw, který balón odpálil pryč.
24'
Autové vhazování se nakonec opakovalo, nicméně tentokráte se do dráhy letu míče připletl domácí Bell, od kterého se balón znovu odrazil do zámezí.
23'
Následovalo autové vhazování z pravé strany. Frambergerovi nakonec přispěchal na pomoc Caligiuri, před kterým se ovšem povedlo zakročit Mwenemu.
22'
Do pokutového území hostujícího celku přiletěl další centr, který se ovšem stal snadnou kořistí obránce Uduokhaie, kterému se povedlo odklidit do autu.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám zatím branku nepřinesla. Zároveň platí, že čekáme na první vyloženou šanci tohoto duelu.
20'
Další nedovolený zákrok, tentokráte ze strany domácího celku. St. Juste si totiž v souboji přidržel protihráče a hlavní sudí to pochopitelně uviděl.
19'
Pokračovalo se tedy dalším odkopem od branky Augsburgu. Gikiewicz to také v tomto případě zkoušel vysokým odkopem, kterým hledal Caligiuriho.
18'
Poté se do pokutového území dostal s míčem domácí Onisiwo, který si dokázal přehodit balón na pravou nohu, avšak poté našel pouze nohu soupeře.
17'
Nakonec se k odraženému míči jako první dostal Latza, který se tak postaral o první střelecký pokus, jenž ale doputoval do moci brankáře.
16'
K vidění byl nedovolený zákrok ze strany hostujícího Strobla, který zavadil o nohu soupeře. Pro Mohuč to znamená volný kop z hodně velké vzdálenosti.
15'
Navíc se znovu k míči dostal brankář Gikiewicz, který to zkoušel polovysokým odkopem na druhou stranu, kde Niederlechner vybojoval další aut.
14'
Na druhé straně pro změnu operoval s míčem hostující Bénes, který nakonec přenášel hru do volného prostoru, kde zpětnou nahrávku vyprodukoval Strobl.
13'
Domácí poté znovu rozjeli kombinaci na vlastní obranné polovině. Niakhaté to nakonec zkoušel nákopem na Onisiwa, před kterým zakročil Gouweleeuw.
12'
Mohuč poté zahrávala svůj první rohový kop, který nabídl rozehrávku nakrátko. Stöger se přesto dostal k centru, který se snesl na nohu Khediry.
11'
Na levém křídle se k centrované nabídce pokoušel dostat domácí Latza, který se snažil najít spoluhráče v šestnáctce, jenomže trefil pouze protihráče.
10'
Domácí Onisiwo se na levém křídle daleko s míči nedostal, včas k němu totiž přistoupil hostující Strobl, kterému se znovu povedlo přenést hru.
9'
Pedersen se ještě pokoušel udržet míč na hrací ploše, což se mu nakonec podařilo. Augsburg tak mohl pokračovat v kombinaci, která přinesla nákop.
8'
Zpětná nahrávka putovala na kopačku brankáře Gikiewicze, který tentokráte odkopával na opačnou stranu hrací plochy, kde se k míči dostal Khedira.
7'
Hlavní sudí si navíc všiml nedovoleného zákroku domácího Stögera, který zezadu lehce přidržel protihráče. Augsburg bude rozehrávat z vlastní poloviny.
6'
Poprvé se k míči podíval také hostující brankář Gikiewicz, který zkoušel odkopnout na pravou stranu hrací plochy, kde se ovšem povedlo zakročit protihráči.
5'
Následovalo autové vhazování z levé strany, při kterém to na sebe vzal hostující Pedersen, jehož vzdušná nabídka nakonec našla Bénese.
4'
Poprvé se k míči dostal také domácí brankář Zentner, který na jistotu rozehrál po zemi. Mohuč raději uklidnila hru a rozjela kombinaci na vlastní polovině.
3'
Na levém křídle to na sebe chtěl vzít hostující Pedersen, který se nakonec k centru nedostal, neboť ho čistým způsobem dokázal obrat protihráč.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé písků do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Niakhaté, Bell, St. Juste – Mwene, Barreiro, D. da Costa, Latza – Stöger, Onisiwo – Ádám Szalai.
Náhradníci: Dahmen – Brosinski, Boëtius, Burkardt, Öztunali, Glatzel, Hack, Kunde Malong.

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw, Uduokhai, Pedersen – Strobl, R. Khedira – D. Caligiuri, Bénes, Hahn – Niederlechner.
Náhradníci: Koubek – Gruezo, Gregoritsch, Gumny, Vargas, Suchý, Sarenren-Bazee, Richter, Oxford.

Rozhodčí: Schlager – Waschitzki, Unger.
1. FSV Mohuč 05

Na opačné straně se ovšem představí trápící se Mohuč, která momentálně okupuje předposlední pozici, což by v konečném důsledku znamenalo přímý sestup do druhé nejvyšší soutěže. Mohuč momentálně na nesestupové příčky ztrácí jeden bod, v případě výhry by se tak mohla dostat před patnáctou Herthu. Mohuči se navíc v posledních týdnech výsledkově daří, z posledních pěti duelů vyhrála hned třikrát. Naposledy tomu tak bylo na půdě osmého Mönchengladbachu, který před zápasem Ligy mistrů nakonec na svém stadionu prohrál výsledkem 1:2.
FC Augsburg

Fotbalisté Augsburgu se po dvaadvaceti odehraných zápasech nacházejí na průběžné třinácté pozici, přičemž se jim do této doby povedlo nasbírat třiadvacet bodů. Hostující tým tohoto zápasu naposledy naplno bodoval před více než měsícem, z posledních čtyř duelů navíc vybojoval pouze jediný bod, a sice za nerozhodnou domácí remízu proti Leverkusenu. Augsburg tímto nerozhodným výsledkem přesekl šňůru tří porážek v řadě. Augsburg přesto naposledy v roli venkovního týmu vyhrál začátkem letošního kalendářního roku, bylo tomu tak v souboji proti Kolínu.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Německá Bundesliga má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi 1. FSV Mohuč 05 a FC Augsburg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.