Bundesliga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Bielefeld - 3. dubna 2021   15:30

Mainz
57' Brosinski
1:1
(0:0)
Bielefeld
76' Voglsammer
Mainz
Zentner – St. Juste, Bell (77. Hack), Niakhaté (C) – Brosinski (71. D. da Costa), Barreiro, Kohr, Boëtius (71. Latza), Mwene – Burkardt (76. Ádám Szalai), Glatzel (68. Onisiwo).
Aytekin – Dietz, Beitinger
OPEL ARENA, Mohuč
Bielefeld
Ortega – Brunner, van der Hoorn, J. Nilsson, Lucoqui (86. de Medina) – Okugawa (71. Klos), Prietl (C), Vlap (61. Córdova), Maier (61. Kunze) – Doan, Voglsammer (86. Gebauer).
Linnér – Laursen, de Medina, Gebauer, Kunze, Seufert, Hartel, Córdova, Klos.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 4 – 1.
Arminia je stále předposlední, ale bodově se dotáhla na barážovou pozici Kolína nad Rýnem, jenž nestačil na Wolfsburg. Mohuč je čtrnáctá, pouhé dva body nad zónou přímého sestupu.
Důležitý záchranářský souboj o dalším vývoji situace okolo sestupového pásma moc nenapověděl. Mohuč měla téměř celý zápas navrch, ale vytěžila z toho jenom jeden Brosinského gól z pokutového kopu. Bielefeld zachránila situace z 76. minuty, kdy z přímého kopu nadvakrát udeřil Voglsammer. Závěrečný nápor Mohuče další gól nepřinesl a oba celky tak zapisují jeden bod.
90+4'
90+4'
Do pohybu uvedl míč Phillipp Mwene, jenže centr na vzdálenější tyč přistál na hlavě jednoho z obránců. Rychlý kontr Gebauera hasil taktickým faulem Alexander Hack.
90+3'
Zbytek avizovaného nastavení se zřejmě odehraje na útočné polovině Mohuče, která si bleskově chystá poslední standardní situaci.
90+2'
Danny da Costa se v důsledku souboje s Córdovou drží za pravou nohu. Na hřiště za ním míří domácí realizační tým.
90+1'
Niakhaté doplnil útok z druhé vlny. Pod nohy mu skočil Doan, ale rozhodčí k nepochopení domácího kapitána pískal v neprospěch Mohuče.
90'
Nastavují se 3 minuty.
89'
Ricu Doan tradičně rozehrál ze středu hřiště na roh vápna. Kvalitní sklepnutí na střed se ale nekonalo a Zentner zůstal v klidu.
88'
Nyní už Stefan Ortega musel na zem! Některý z obránců nešikovně klopýtl u okraje velkého vápna, z čehož vznikl chycený Latzův projektil.
87'
Mohuč je po inkasovaném gólu mnohem aktivnější. Vrátit ji do vedení mohl da Costa, kterého si napravo vůbec nikdo nevšímal. Onisiwo k němu míč přenesl, ale křižná střela proletěla vedle Ortegovy pravé tyče.
86'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Christian Gebauer.
86'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Anderson Lucoqui, přichází Nathan de Medina.
85'
Na straně Arminie jsou připraveny další dvě změny. Na hřišti mezitím cirkuluje míč mezi hostujícími obránci.
83'
Doan dobře monitoroval pohyb Barreira, který chtěl provětrat pravou stranu. Na Japonce si ale nepřišel a nařízena je rozehrávka Ortegy.
82'
Latza krásně rozdal míč na levé křídlo, odkud z jedničky po zemi centroval Hack. Dobíhajícího Szalaie přitom nenašel jen o pár centimetrů.
81'
Voglsammer ještě zabojoval o míč, který Doan nakopával k rohu šestnáctky. Úspěšný ale nebyl a hrát se bude od domácí brány.
80'
Leonardo Barreiro šel hodně ostře do skluzu, kterým zezadu sestřelil Córdovu. Žlutý trest je téměř automatický.
79'
Bude zajímavé sledovat, za se týmy spokojí s remízou, nebo to někdo vzadu otevře. Ve finálním účtování se to může ještě vymstít.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Stefan Bell, přichází Alexander Hack.
76'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Ádám Szalai.
76'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Zhruba čtvrthodinu před koncem opět platí nerozhodné skóre! ANDREAS VOGLSAMMER sestřelil ve zdi skákajícího Bella. Míč se mu ale odrazil hezky proti noze a z voleje ho napálil zpátky na bránu. Zentzner si toho všiml pozdě a už nestihl doskočit ke své levé tyči.
75'
K dalšímu provinění proti fotbalovým zákonům už došlo v nebezpečnějším prostoru. Arminia bude kopat přímý kop zhruba ze sedmadvaceti metrů.
74'
Standardní situace se oběma týmům vůbec nedaří. Z hloubi pole hraný balon už poněkolikáté nedoplachtil dovnitř šestnáctky.
73'
Střídajícímu Latzovi stačilo pár vteřin a už má na kontě žlutou kartu. Na půlce si vyšlápl na van der Hoorna.
71'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Fabian Klos.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Danny Latza.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Danny da Costa.
69'
Po propadnutí Brunnera měl Onisiwo po své levici úplně volného Barreira. Ortegovi nezbylo nic jiného, než proti této hrozbě riskantně vyběhnout. Udělal to výborně, míč poslal do bezpečí bez faulu.
68'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robert Glatzel, přichází Karim Onisiwo.
68'
Rychlá akce Arminie. Córdova centroval z pravého křídla, ale Okugawa nastavenou nohou minul poblíž stojící bránu.
67'
Cédric Brunner odhlavičkoval další centr ze standardní situace na roh, který se vzhledem k odmávanému ofsajdu ale konat nebude.
66'
Leonardo Barreiro zastavil svůj rychlý postup. Kuntze nestihl zabrzdit a v plné rychlosti ho srazil k zemi.
65'
Brosinského nákop nebyl dostatečně vysoký, takže ho hlava jednoho z hostů ani nepustila dovnitř pokutového území.
63'
Doan vyrobil dlouhý pas za vzdálenější tyč, odkud přišla neškodná hlavička a rutinní zákrok pro šestadvacetiletého strážce mohučské brány.
62'
Znovu to Mohuč přehnala s hrubostí, ale i tentokráte se bude kopat z takové vzdálenosti, že bezprostřední nebezpečí pro branku Zentnera nehrozí.
61'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Michel Vlap, přichází Sergio Córdova.
61'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Fabian Kunze.
60'
Ostřejší zákrok z dílny Dominika Kohra znamená míč pro Bielefeld. Ten chystá dvojnásobné střídání.
59'
Arminia musí bít na poplach. Za současné situace zůstane na předposledním místě tabulky, Mohuč by se naopak posunula na klidnější čtrnáctou pozici.
57'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí v záchranářském duelu otevírají skóre! DANIEL BROSINSKI umístil pokutový kop ze svého pohledu do levého dolního rohu. Ortega směr vystihl, ale na dobře umístěnou střelu byl krátký!
56'
Hostující kouč Frank Kramer si neodpustil nějaké poznámky směrem k rozhodčím a vykoledoval si žlutou kartu.
55'
Jonathan Burkardt si před Nilssonem zasekl míč na levou nohu. Vracející se van der Hoorn ho zezadu nešikovně srazil a sudí neváhal s nařízením penalty!
54'
Ofsajd a v něm Ricu Doan. Čekání na nějaké vzrušení se minimálně o několik desítek vteřin natáhne.
53'
Moussa Niakhaté zatáhl míč na útočnou polovinu. Souboj s Okugawou ho zabrzdil a zanedlouho už zafungovala hostující defenziva.
52'
Brosinski rezignoval na dlouhý aut a vhodil míč k St. Justemu, který ho adresoval do vápna pravou nohou. Muži v černém se snadno ubránili.
51'
Stefan Bell čistě získal míč vedle domácí šestnáctky. Červenobílí rychle otočili hru, ale Glatzel zleva nahrál jenom k soupeřově brankáři.
50'
Start druhé půle pokračuje v duchu závěru prvního poločasu. Mohuč se snaží něco vymyslet, ale až do zakončení se nedostává.
49'
Jonathan Burkardt se během předchozí akce lehce zranil. Po ošetření se ale zvedl a nevypadá to, že by musel urychleně střídat.
48'
Brosinski zprava nahrával do vápna, kde se kolem obránce nevytočil Burkardt. Míč pak spadl na ruku Barreira.
47'
Ani jeden z trenérů před startem druhé půle nestřídal, takže na obou stranách pokračují původně napsané základní jedenáctky.
46'
Žluté karty: 1 – 1.
Mezinárodní sudí Aytekin nenastavil ani minutu a poslal oba týmy do kabin za stavu 0:0. O něco blíže otevření skóre byla Mohuč a jmenovitě Leonardo Barreiro, který se ocitl hned ve dvou šancích. Bielefeld po slabším začátku hru vyrovnal, ale stačilo mu to jen na jednu nepřesnou hlavičku Voglsammera.
45+1'
45'
Vlapův nákop byl v naprosto nevhodné letové hladině. Hráče v poli balon přeletěl doslova o několik metrů a Zentner ho pustil až do autu.
44'
Robin Zentner si hlasitě zakřičel a doběhl si pro Brunnerem vhozený míč, který padal k jeho levé tyči.
43'
Doanovi se centr zrovna nepovedl. Na stejném místě ho pak k ničemu nepustil Mwene. Pokračuje se vhazováním Brunnera.
42'
Moussa Niakhaté zastavil postupujícího Voglsammera jen dalším faulem. Sudí neváhali s nařízením standardní situace z pravého kraje.
41'
Přímočarý výpad Barreira vyústil v zablokovanou střelu Glatzela. Na poslední chvíli ji zakřižoval nizozemský stoper Mike van der Hoorn.
40'
Jerry St. Juste stáhl k zemi Voglsammera a zavinil standardku. Doanova levačka jemně nakopla míč do vápna, kde skončil v rukavicích gólmana Zentnera.
39'
Vlapův centr byl odhlavičkován před vápno, kde to ambiciózně zkoušel Okugawa, ale Zentnerova brána v ohrožení rozhodně nebyla.
38'
Švýcar Brunner nahrál do křídla Vlapovi, jehož pas odrazil Dominik Kohr na rohový kop.
37'
Ricu Doan se nedostává do hry tak často, jak u něj bývá zvykem. Nyní si aspoň došel pro faul a Arminia se může usadit na útočné polovině.
36'
Joakin Nilsson se trošku lekl Glatzela a odhlavičkoval balon do zámezí. Následný aut letěl do vápna, ale nic vážného nezpůsobil.
35'
Na Burkardtovy tanečky v křídelním prostoru navázal Mwene mizernou nahrávkou, která opustila hrací plochu. Od Barreirovy šance se toho moc neděje.
34'
Domácí opakovaně nalezli na rozehrávku Bielefeldu, ale hráči v tmavém si po několika nejistých přihrávkách pomohli nákopem Joakina Nilssona.
33'
Stefan Bell spáchal nepřesnost v přechodové fázi Mohuče. Nařízeno je autové vhazování pro hosty.
32'
Jean-Paul Boëtius se trochu ukvapil s nákopem na hrot útoku. Jeho kolega byl v daný okamžik v několikametrovém ofsajdu, takže se ani nesnažil zapojit do hry.
31'
Faul ve středu hřiště hosté nezužitkovali. Diagonální přenesení hry na pravou stranu doletělo až do zámezí.
30'
Držení míče: 57 % – 43 %.
29'
Domácí zahustili osu hřiště. Po zisku míče poslali nákop na hrot, ale velmi vysoko postavený Ortega situaci vyřešil.
28'
Klidnější pasáž podpořil i faulovaný Lucoqui. Brankář Ortega si už poněkolikáté vyzkouší nákop dopředu.
27'
V probíhající sedmadvacáté minuty se dění na trávníku poprvé zklidnilo. O něco více ze hry mají domácí fotbalisté.
25'
Phillipp Mwene chytře vytloukl Doanovy bloky a sám pro sebe získal aut z obranné poloviny Mohuče.
24'
Stefan Ortega zkusil rozehrát konstruktivně, ale okolnosti ho stejně přinutili nakopnout míč co nejdál od brány Arminie.
23'
Phillipp Mwene pořádně přitvrdil na půlící čáře. Může být docela rád, že vyvázl bez žlutého napomínání.
22'
Další roh a Brosinského centr na první tyč. Nic vážného se nedělo, rozhodčí tam viděli útočný faul Dominika Kohra.
21'
Brosinského centr byl odhlavičkován daleko před vápno, odkud musel hrát Barreiro až na vlastní polovinu. Následný nákop byl prodloužen k Ortegovi.
20'
Zatím se hraje bez hlušších pasáží. Výhodu rohového kopu se v nejbližších vteřinách bude snažit využít také Mohuč.
19'
Robin Zentner měl snadnou práci, protože Vlapův centr přistál přesně v jeho dlaních. Pokus o založení rychlého brejku moc nevyšel.
18'
Hostům se to vyplatilo. Poměrně snadno se dostali k rohovému kopu, jenž zrealizuje Michel Vlap.
17'
Pokus o geniální pas z poloviny hřiště doputoval až k Ortegovi, který nakopává míč co nejblíž Zentnerovi.
16'
Stefan Ortega zůstal přikován na místě, když se předním zjevil po nepovedeném odkopu Barreiro. Hokejovým zákrokem prudkou ránu vyrazil.
15'
Brosinski místo nabízející se střely jenom nakopával do vápna. Sklepnutý míč od dalšího z domácích už skončil v moci obrany Bielefeldu.
14'
Hlavní arbitr znovu tasí žlutou kartu. Vidí ji Anderson Lucoqui, který chtěl za každou cenu zastavit rychlý brejk Jonathana Burkardta.
14'
Nařízená standardka byla sama o sobě neškodná. Míč do vápna vracel Maier, ale až do předbrankového prostoru jej přes obránce nedostal.
13'
Orgega nakopl míč směrem na Voglsammer, kterého ve vzduchu trefil loktem do brady Bell. Na světě je první žlutá karta.
10'
Vlap nepochopitelným krosem přes vlastní šestnáctku namazal Glatzelovi, jenž byl nastalou situací sám překvapen a míč se od něj jenom odrazil k Ortegovi.
9'
Po vhazování a třech hlavičkách se na pravém křídle uvolnil Okugawa. Následoval výborný centr z jedné od Brunnera a hlavička Voglsammera, jež proletěla kousek nad břevnem.
8'
Ricu Doan mohl domácí obraně zavařit ze standardní situace. Po centru zleva byl balon rezolutně odkopnut mimo hrací plochu.
7'
Pro Arminii vše dobře dopadlo. V dalších minutách by ale měla přidat, zatím tahá za výrazně kratší konec provazu.
6'
Mwene nahrál na Kohra, který byl záhy podražen Prietlem. Resultuje z toho standardní situace, ze které může klidně přijít i střela.
5'
Jonathan Burkardt se stal u půlící čáry obětí nedovoleného zákroku, ve kterém měl prsty subtilní Japonec Ricu Doan.
4'
Další aut byl z druhé strany a způsobil velký závar v pokutovém území. Zakončení Barreira zpřed brankové čáry vykopl Lucoqui!
3'
Mike van der Hoorn neriskoval a poslal míč za postranní čáru. Mohuč si přichystala dlouhý aut, jenž odhlavičkoval právě nizozemský obránce.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v černých, zatímco domácí v obvyklých červenobílých dresech.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté (C) – Brosinski, Barreiro, Kohr, Boëtius, Mwene – Burkardt, Glatzel.
Náhradníci: Dahmen – D. da Costa, Hack, Latza, Öztunali, E. Fernandes, Quaison, Onisiwo, Ádám Szalai.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, van der Hoorn, J. Nilsson, Lucoqui – Okugawa, Prietl (C), Vlap, Maier – Doan, Voglsammer.
Náhradníci: Linnér – Laursen, de Medina, Gebauer, Kunze, Seufert, Hartel, Córdova, Klos.

DSC Arminia Bielefeld

Od ligového nováčka se toho moc nečekalo, takže není žádným překvapením, že před osmi posledními zápasy bojuje o setrvání mezi elitou. S bilancí šesti výher, čtyř remíz a šestnácti porážek je Arminia na sestupové sedmnácté pozici, ze které ztrácí na barážovou šestnáctkou příčku jediný bod a zároveň pouze dva body na čtrnáctou Herthu. Z předchozích devíti kol vyhrál Bielefeld jen jednou na hřišti Leverkusenu. Pak doma hostil Lipsko a těsně prohrál 0:1. Kromě vykartovaného obránce Piepera mají zdravotní potíže obránci van der Hoorn s Brunnerem a útočníci Schipplock s kapitánem Klosem. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Ricu Doan.
1. FSV Mohuč 05

Domácí byli téměř celou sezónu na sestup. Pak ale přišel zlom a Mohuč od začátku února nebodovala pouze jednou, když prohrála 0:1 s Augsburgem. Z dalších tří kol vytěžila výborných sedm bodů. Po remíze na hřišti posledního Schalke porazila 1:0 Freiburg a 2:1 Hoffenheim. V tabulce se tak konečně posunula na patnácté místo, byť s minimálním náskokem na přímý sestup. Bo Svensson může mýt spokojen i se stavem kádru. Kromě mladíka Nebela má celé mužstvo zdravé. Po zimním odchodu útočníka Matety jsou nejlepšími střelci jen třígóloví Niakhaté, Quaison a Stoger.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu sedmadvacátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mohučí a Bielefeldem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.