Bundesliga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Hoffenheim - 29. listopadu 2020   18:00

Mainz
33' Quaison (Boëtius)
1:1
(1:0)
Hoffenheim
62' Bebou  (R. Sessegnon)
Mainz
Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C) – Öztunali (69. Burkardt), Barreiro, E. Fernandes (79. Kunde Malong), Brosinski (86. Caricol) – Boëtius (86. Stöger), Quaison (79. Onisiwo) – Mateta.
Stegemann – Thomsen, Assmuth
OPEL ARENA, Mohuč
Hoffenheim
Baumann (C) – Nuhu, S. Posch, Akpoguma – Bebou (77. Dabbur), Grillitsch (54. Skov), Samassékou, Geiger, R. Sessegnon – Kramarić (90+4. Gaćinović), Baumgartner (77. Rudy).
Pentke – Bogarde, Klauss, Nordtveit, Rudy, Skov, Vogt, Dabbur, Gaćinović.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Do druhého poločasu mnohem lépe vstoupil hostující celek, který měl více ze hry, načež se mu povedlo po zásluze srovnat krok. Mohuč se ovšem mohla dostat do vedení, avšak vyložená šance Matety se snesla pouze na tyč. Hosté si závěr zápasu pořádně zkomplikovali, červenou kartu totiž vyfasoval Geiger, který tak oslabil svůj celek. Mohuč sice měla v závěru územní převahu, nicméně žádné další branky jsme se už nedočkali.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 6:4. Rohy: 11:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 16:10.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Andrej Kramarić, přichází Mijat Gaćinović.
90+4'
Ještě jeden roh pro domácí...
90+3'
Mohuč se v závěru zápasu dostává k náporu. Domácí celek zahrával hned dva rohové kopy, avšak oba se povedly hostující obraně bezpečně odhlavičkovat.
90+1'
Burkardt se po sklepnutí od Onisiwa dostal k sympatickému zakončení, které ovšem směřovalo pouze do boční sítě. Baumann tak nemusel zasahovat.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě se bude nastavovat. Rozhodně nás tedy čeká velice zajímavá koncovka.
88'
Hoffenheim to tentokráte zkoušel vysokým pasem, který směřoval na Dabbura. Toho si dokázal pohlídat pozorný St. Juste, jenž přiťukl na nohu Martinse.
87'
Z velké vzdálenosti rozehrával standardní situaci hostující Samassékou, který posílal míč daleko do opačného pokutového území, kde ke střele nedošlo.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Aaron Caricol.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Kevin Stöger.
85'
V souboji v pokutovém území si nakonec útočným faulem vypomohl domácí Onisiwo, který fauloval Akpogumu. Rozehrávky volného kopu se ujme Baumann.
84'
Do rychlého protiútoku se pokoušel dostat hostující Skov, který byl zastaven hodně podezřele. Hlavní nakonec nechal pokračovat, k míči tak zavítal Zentner.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá závěrečná desetiminutovka, ještě by to mohlo být hodně zajímavé. Mohuč má výhodu, nicméně do konce nezbývá moc času.
80'
Tak pozor, Hoffenheim bude dohrávat bez vyloučeného Geigera. Ten naprosto zbytečně zezadu sestřelil protihráče, který nemohl pokračovat v běhu.
80'
Po delší době jsme byli svědky rohového kopu, který si vzalo na starost TSG. Rozehrávka nakrátko přeci jenom nabídla centr, Kasim ale prodlužoval vedle branky.
79'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Karim Onisiwo.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Pierre Kunde Malong.
78'
Velice jistě to směrem dozadu zvládl domácí St. Juste, který tak za sebe nepustil dotírajícího Sessegnona. Na řadu přichází další odkop od domácí branky.
77'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Munas Dabbur.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Sebastian Rudy.
76'
Co chybělo! Mateta dokázal proskočit kolem protihráče, načež se nacházel tváří v tvář Baumannovi. Střelu ovšem poslal pouze do levé tyče!
75'
Pohodlná kombinace domácích nakonec nabídla poměrně nebezpečný cetr z nohy Brosińskiho. Nabídka ovšem směřovala do branky, kde byl Baumann pozorný.
74'
Následně se k míči znovu dostal také domácí brankář Zentner, který to zkoušel vysokým odkopem na opačnou stranu, kde se mu povedlo najít Fernandese.
73'
Do akce se znovu přihlásil také pomezní sudí, který byl také v tomto případě hodně přesný. Všiml si totiž ofsajdového postavení aktivně hrajícího Matety.
72'
V krátkém časovém sledu je znovu pískání ve prospěch FSV. Tentokráte to kvalitně provedl domácí Mateta, kterého kousek od středového kruhu fauloval Kasim.
71'
Po jednom ze soubojů se ocitl na zemi domácí Fernandes, proti kterému si nedovoleně počínal Baumgartner. Mohuč tak bude rozehrávat z vlastní poloviny.
69'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Levin Öztunali, přichází Jonathan Burkardt.
67'
Už to vypadalo, že sám na branku poběží hostující Kramarić, který se pomalu a jistě dostával za záda posledního obránce, který vytasil přesný skluz.
66'
Právě rohový kop mohl Mohuči vrátit vedení! Tentokráte se proti St. Justemu dokázal vytáhnout Baumann, který bleskovým odkopem založil protiútok.
65'
Po delší době se nám připomněl domácí Mateta, který ani nepotřeboval vyskočit, i přesto vyhrál ve vzdušném souboji. Jeho celek navíc vybojoval roh zprava.
64'
Öztunali se pro změnu pokoušel o centr z velké vzdálenosti, jenomže jeho bochánek skončil pouze na horní síti branky. Žádná práce pro brankáře Baumanna.
63'
TSG podniklo další velice rychlý výpad směrem kupředu. Do něj se zapojil také defenzivně laděný Kasim, jehož vysoký centr se stal snadnou kořistí St. Justeho.
62'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Hostující celek se přesto dočkal kýženého vyrovnání! Hoffenheim to tentokráte zkoušel středem hrací plochy, načež došlo k roztažení hry na levou stranu, kde měl hodně času Sessegnon. Jeho přízemní nabídka putovala přesně na kopačku IHLASE BEBOUA, který tečoval mimo dosah domácího brankáře Zentnera.
62'
U pravé autové lajny se snažil zpracovat neposedný míč domácí Bebou, kterému to nakonec nevyšlo. Domácí Brosiński se postaral o rychlou rozehrávku autu.
61'
Máme za sebou zhruba hodinu hry. Stále platí, že jsme viděli pouze jednu branku, o kterou se už v průběhu prvního poločasu postaral domácí křídelník Quaison.
60'
Zentner také v tomto případě zkoušel rozehrát nakrátko po zemi, načež se mu míč vrátil zpět na kopačku. Následoval dalekonosný odkop pouze do zámezí.
59'
Hoffenheim je v posledních minutách jednoznačně aktivnější. Nyní se Kramarićovi povedlo oslovit Skova, jehož centr z úhlu doputoval do rukavic brankáře.
58'
Zentner si tak připsal poměrně snadný zákrok, načež nasbíral cenné vteřinky. Poté jsme sledovali rozehrávku nakrátko, po které nepřesně nahrál Niakhaté.
57'
Sessegnon si to namířil po levém křídle, načež se mu povedlo odcentrovat do pokutového území. Tam se k odraženému míči dostal Kramarić, který pálil slabě.
56'
Hodně málo prostoru měl kolem sebe hostující Bebou, který se tak musel vracet na obrannou polovinu. Nakonec mu na pomoc přispěchal také Samassékou.
55'
Poprvé po svém příchodu na hrací plochu se měl do útočného manévru zapojit také Skov. Nahrávka na jeho osobu byla nepřesná, vhazovat bude Brosiński.
54'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Florian Grillitsch, přichází Robert Skov.
53'
Za postranní lajnou se chystá první střídání, bude tomu tak v hostujícím táboru. Hoffenheim je sice ve druhém dějství aktivnější, šance to stále nepřináší.
52'
Na opačné straně se směrem dozadu povedlo zapracovat Akpogumovi, který před dotírajícím protihráčem raději odvracel do zámezí. Vhazovat tak bude St. Juste.
51'
Na hranici svého pokutového území se povedlo zodpovědně zakročit St. Justemu, který za sebe nepustil nahrávku směřující na Geigera. Mohuč získala míč.
50'
Domácí brankář Zentner tak mohl rozehrávat od své branky, přičemž to na jistotu zkoušel po zemi na levou stranu. Tam se nacházel jeho kolega Brosiński.
49'
A nakonec se k poměrně pohotovému centru dokázal dostat Geiger, který uvnitř pokutového území zkoušel najít Kramariće. Ve vzduchu ale zakročil Niakhaté.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si to chtěl přes střed hrací plochy namířit domácí Martins, který ovšem narazil pouze do protihráče. Hoffenheim otáčí hru vpřed.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Je za námi první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku, o kterou se postaral domácí křídelník Quaison. Lépe do utkání vstoupila právě Mohuč, která si v úvodu připravila několik slibných šancí, jenomže Baumann dokázal pokaždé odolat. Hoffenheim se několik minut rozkoukával, načež si rovněž vypracoval několik příležitostí, přičemž ta největší skončila na tyči. Mohuč se dostala do vedení z hodně nenápadné akce, kterou dokázal završit naběhnuvší Robin Quaison.
45+2'
45+1'
Málem bylo vyrovnáno! Baumgartner totiž v tandemu našel Beboua, který trefil pouze vyběhnuvšího Zentnera do hlavy.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Posch velice nepřesně předával míč na Baumgartnera, kterého navíc dokázal v souboji předskočit pozorný Hack. Navíc z toho bude aut pro domácí hráče.
43'
Zentner se pokoušel na opačné polovině oslovit některého ze svých spoluhráčů, nicméně prosadit se dokázal pouze Geiger, který hlavičkoval na Grillitsche.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Po dalším ze soubojů se na zemi ocitl hostující Samassékou, který uklouzl po míči. Hodně v tom hrál roli také napadající Fernandes, který protihráče přistrčil.
38'
Po levém křídle se chystal vyvézt míč na druhou stranu domácí Brosiński, který ovšem narazil do dobře postaveného Kasima. Následuje autové vhazování.
37'
O provedení autového vhazování z pravé strany se postaral hostující Kasim, který raději spolupracoval s vedle stojícím Poschem, jenž přenášel hru.
36'
Hoffenheim to bude mít po inkasované brance hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může otočit.
35'
Obrannou povinnost si ovšem dokázal splnit pozorný St. Juste, který za sebe nepustil dotírajícího Kramariće. To znamená, že si také Zentner vyzkouší odkop.
33'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí celek se ovšem dostává do kýženého vedení! Mohuč kombinovala na vlastní polovině, načež jsme sledovali pas na forvard Matetu. Ten uvnitř pokutového území šikovně patičkou přiťukl na Boëtiuse, který naservíroval nahrávku před prázdnou branku na ROBINA QUAISONA, kterému tak stačilo nastavit kopačku.
33'
Zpětná nahrávka i tentokráte putovala proti noze Baumannovi, který raději uklidnil hru. Poté se mu ke spolupráci nabídl Grillitsch, který dostal hru kupředu.
32'
Do akce se dostal také pomezní sudí, který byl při útočné akci domácích maximálně přesný. Všiml si totiž ofsajdového postavení, ve kterém se ocitl Mateta.
31'
Máme za sebou třetinu zápasu, nicméně na první branku stále čekáme. V posledních minutách hodně ožil Hoffenheim, který pořádně zatápí obraně soupeře.
30'
Ta ovšem trvala krátce, penalta pro Hoffenheim z toho nebude. Baumann se tak postaral o další rozehrávku od branky, tentokráte přesně našel Akpogumu.
29'
V pokutovém území skončil po souboji na zemi hostující Baumgartner, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře. Očekávat se dá konzultace s videorozhodčím.
28'
Navíc se do rozehrávky Hoffenheimu zapojil také brankář Baumann, kterému se povedlo roztáhnout hru do volného prostoru, kde si o nahrávku řekl Kasim.
27'
Na opačné straně jsme sledovali rychlý protiútok domácích. Málem to vypadalo, že by se Mateta mohl dostat do šance, avšak ho včas zastavil Akpoguma.
26'
Na pravém křídle se přeci jenom k centru dostal Kasim, kterému se v šestnáctce soupeře povedlo najít Kramariće, kterého na poslední chvíli zastavil St. Juste.
24'
Uvnitř svého pokutového území to zákrokem na jedničku zvládl domácí St. Juste, od kterého šel míč ven z hrací plochy. Hoffenheim si vyzkouší první roh.
22'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, zatím na první branku stále čekáme. Úvod sice patřil domácím, v posledních minutách je aktivnější soupeř.
21'
TSG se málem dostalo do vedení! Hostující celek si totiž vybojoval standardku, na kterou si na zadní tyči naskočil Posch, který trefil pouze tyč.
20'
Kousek od pokutového území měl celkem dost prostoru na centr hostující Grillitsch, který se nakonec pokoušel najít Beboua, se kterým si poradil St. Juste.
19'
Poté přišlo na řadu autové vhazování z pravé strany, po kterém se podél pravé autové lajny prodíral vpřed hostující Bebou, kterého ovšem zastavil Niakhaté.
18'
Domácí se posléze snažili dostat s míčem na útočnou polovinu, což se jim vůbec nepovedlo. Nepřesně totiž zkoušel nahrát Öztunali, který Matetu nenašel.
17'
Hoffenheim měl k dispozici standardní situaci z velké vzdálenosti od branky. Nakonec jsme sledovali centrovanou nabídku Geigera, který našel pouze Fernandese.
16'
Krátce poté se hostující brankář Baumann postaral o odkop na opačnou stranu hrací plochy, kde ovšem ve vzdušném souboji fauloval protihráče Barreiro.
15'
Uvnitř pokutového území se jako první dostal k odraženému míči Quaison, který se na brankáře snažil vyzrát střelou k bližší tyči, nicméně s tou si Baumann poradil.
14'
Po delší době se k míči dostal také domácí brankář Zentner, který ovšem neměl žádnou větší práci. Nakonec se jeho celek úspěšně dostal na druhou polovinu.
13'
Hoffenheim podnikl celkem dlouhou kombinaci na polovině soupeře. Do zní se zapojil také forvard Baumgartner, který se okamžitě pokoušel přenést hru do křídla.
12'
Zatím to tak nevypadá. Hostující Posch musel na malý moment za postranní lajnu, nicméně už je zpět na hrací ploše, kde se zapojil do další kombinace Hoffenheimu.
11'
Mohuč tak zahrávala svůj druhý rohový kop, který ovšem nic nebezpečného nepřinesl. Po jeho provedení skončil v bolestech na zemi Posch, bude se střídat?
10'
První šance zápasu! Na padající míč si dokázal naskočit domácí Mateta, který se pokoušel přehodit brankáře Baumanna, jenž ale vytasil skvělý zákrok.
9'
Hoffenheim pro změnu útočil přes levou stranu, kde se Sessegnon pokoušel dostat přes bránícího St. Justeho. Domácí zadák to ale vyřešil na jedničku.
8'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, kterého se z pravé strany chopil domácí Fernandes. Jeho vzdušná nabídka nakonec našla Hacka, který prodlužoval na protihráče.
7'
Kousek od středového kruhu se volného míče zmocnil domácí Fernandes, kterému se povedlo na pravém křídle najít Öztunaliho, jehož centr odklízel Posch.
6'
Hodně nepřesně nahrával domácí Brosiński, který chtěl ve středu hrací plochy oslovit kolegu Fernandese, nicméně jako první se k míči dostal Samassékou.
5'
Na levém křídle se Kramarićovi povedo vysunout Sessegnona, přičemž se druhý jmenovaný dostal k centrované nabídce, která se snesla do rukavic brankáře.
4'
K hranici pokutového území se před malým momentem dokázal natlačit hostující Baumgartner, který ovšem narazil do Nahcka, jenž zakročil čistým zákrokem.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu si před zraky sudího počínal nedovoleným způsobem domácí Niakhaté, který poslal k zemi Grillitsche. Hoffenheim rozehrál ihned.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Hack, Niakhaté (C) – Öztunali, Barreiro, E. Fernandes, Brosinski – Boëtius, Quaison – Mateta.
Náhradníci: Dahmen – Stöger, Onisiwo, Nebel, Caricol, Burkardt, Či Tong-won, Kilian, Kunde Malong.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Nuhu, S. Posch, Akpoguma – Bebou, Grillitsch, Samassékou, Geiger, R. Sessegnon – Kramarić, Baumgartner.
Náhradníci: Pentke – Bogarde, Klauss, Nordtveit, Rudy, Skov, Vogt, Dabbur, Gaćinović..

1. FSV Mohuč 05

Domácí fotbalisté mohli označit úvodní část sezóny za výsledkově příšernou, protože v šesti prvních kolech nevybojovali do tabulky byť jediný bod. Tak se stalo až sedmého listopadu, kdy Mohuč na vlastním stadionu remizovala 2:2 s posledním Schalke. Zlepšení pak potvrdila i na půdě Freiburgu, nad kterým ve čtyřicáté minutě veda už 3:0, a nakonec slavila první výhru sezóny v poměru 3:1. O všechny tři zásahy se přitom postaral francouzský útočník Jean-Philippe Mateta, který se s počtem sedmi gólů dělí o třetí místo v tabulce ligových kanonýrů. Díky čtyřem získaným bodům z posledních dvou kol Mohuč opustila dno osmnáctičlenné tabulky a po včerejších zápasech sídlí na šestnáctém místě, z něhož se může v případě výhry nad Hoffenheimem bodově dotáhnout na třináctou Herthu Berlín.
TSG 1899 Hoffenheim

Hosté zažívají výrazný ústup ze slávy. Po osmi kolech mají na kontě pouze dvě výhry a se ziskem osmi bodů se před nedělními zápasy nachází až na dvanáctém místě, kde to mají blíže sestupovému pásmu než k pohárovým příčkám. Zatímco v Evropské lize Hoffenheim sbírá jednu výhru za druhou, tak v domácí soutěži naposledy slavil plný bodový zisk 27. září. Po cenném skalpu Bayernu odehrál dalších šest kol a s výrazným přispěním koronavinových problémů v nich posbíral jen dva body. Jeden z nich zapsali svěřenci Sebastiana Hoeneße minulý týden. Rádi za něj ale určitě nebyli, neboť o remíze 3:3 se Stuttgartem rozhodl až inkasovaný gól z 93. minuty. Nejlepším ligovým střelcem je Andrej Kramarić, který nasázel rovnou polovinu z celkových čtrnácti branek.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu devátého kola německé Bundesligy. Od osmnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Mohučí a Hoffenheimem!