Bundesliga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Schalke - 7. listopadu 2020   15:30

Mainz
7' Brosinski  • 45+1' Mateta
2:2
(2:1)
Schalke
37' Uth   • 83' St. Juste (vl.)
Mainz
Zentner – St. Juste, Kilian, Niakhaté, Brosinski (46. Öztunali) – E. Fernandes, Latza (C), Barreiro (80. Či Tong-won) – Boëtius (86. Quaison), Mateta (80. Kunde Malong) – Burkardt (67. Onisiwo).
Ittrich – Thielert, Wessel
OPEL ARENA, Mohuč
Schalke
Rönnow – Kabak (82. Ibišević), Sané, Mascarell (C), Nastasić – Ludewig (72. Raman), Schöpf (64. Bozdogan), Harít (72. Skrzybski), Oczipka – Paciência, Uth.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 7:19. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 19:13.
Je konec! Schalke nakonec uhrálo na půdě Mohuče remízu 2:2. Dlouho na tom byla lépe domácí Mohuč. Ta se hned v úvodu dostala do vedení, když penaltu proměnil Brosinski. Schalke poté zvýšilo aktivitu a Mark Uth srovnal krásnou střelou z přímého kopu. V nastavení ale přišla další penalta pro domácí, kterou proměnil Mateta. Ve druhé půli však tempo poněkud opadlo. Schalke nejprve nebyla uznána branka. Schalke se nakonec vyrovnání dočkalo, jelikož nešťastnou vlastní branku si vstřelil Jerry St. Juste.
90+4'
90+3'
Benito Raman se na hranici velkého vápna dostal k odraženému míči, který si přehodil na pravačku, ale jeho technický pokus zastavil obránce.
90+2'
Salif Sané nakopl míč na polovinu domácího celku. Domácí Levin Öztunali si dal na jeho pobídku dobrý pozor a odehrál míč hlavou do bezpečí.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Robin Quaison vyslal další průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže ani tentokrát se k jeho pobídce nikdo v červeném dresu nedostal.
89'
Danny Latza dloubl míč levačkou do pokutového území, jenže jeho pobídku nepochopil nikdo v červeném dresu Mohuče.
88'
Frederik Rönnow si dal pozor na vysoký centr z levé strany, vyrazil ven z brnky a schoval míč do rukavic. Schalke se okamžitě žene vpřed.
87'
Schalke zahrávalo další přímý kop. Jeho exekuce se znovu ujal Mark Uth, který zvolil střelu levačkou, ale svou střelu z první půle nenapodobil.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Robin Quaison.
85'
Schalke je najednou mnohem aktivnější a tlačí se do útoku za každou cenu. Další přízemní centr z levé strany srazila obrana na rohový kop.
83'
Schalke právě vstřelilo branku!
Je vyrovnáno! Tohle je pro Mohuč obrovská sportovní tragédie! Steven Skrzybski vyslal z pravé strany prudký centr na malé vápno. Domácí brankář jej lehce zasáhl konečky prstů a JERRY ST. JUSTE si vsítil vlastní branku!
82'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Ozan Kabak, přichází Vedad Ibišević.
81'
Či Tong-won se krátce po svém nástupu na trávník zapojil do akce domácího celku, skvěle se vrátil na vlastní polovinu a včasným skluzem odehrál míč do autu.
80'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Či Tong-won.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Philippe Mateta, přichází Pierre Kunde Malong.
79'
Jean-Philippe Mateta se po rychlém protiútoku dostal do samostatného úniku, který zakončil dloubákem, který však prosvištěl kolem zadní tyčky!
78'
Robin Zentner si dal pozor na Oczipkovu přihrávku za obranu domácího celku a bez problémů schoval míč do rukavic.
77'
Jean-Philippe Mateta si v dalším souboji na hranici velkého vápna přidržel svého strážce, čímž se dopustil porušení pravidel.
76'
Jean-Philippe Mateta se také vrátil na vlastní polovinu a hlavičkou odehrál míč do bezpečí. Schalke zatím hraje aktivně, ale nedostává se do šancí.
75'
Levin Öztunali v posledních minutách drží defenzivu domácího celku. Střídající fotbalista se položil pod nohy rozběhnutému soupeři a odehrál míč do autu.
74'
Benito Raman se hnal do pokutového území, ale Levin Öztunali se mu pod nohy položil skluzem a odehrál míč mimo velké vápno.
73'
Salif Sané se na poslední chvíli vrátil do pokutového území a obětavým skluzem odehrál míč před Matetou na rohový kop.
72'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Kilian Ludewig, přichází Benito Raman.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Steven Skrzybski.
71'
Mark Uth dostal přihrávku do pokutového území, kde se opřel do zakončení levačkou, ale jeho přízemní rána minula zadní tyčku!
70'
Levin Öztunali zabojoval o míč na polovině soupeře, jenže v blízkosti velkého vápna prodloužil míč jen do zámezí.
69'
Edimilson Fernandes se ujal rozehrávku rohového kopu. Jeho pobídka přiletěla na malé vápno, kde si Luca Kilian pomohl nedovoleným zákrokem.
68'
Domácí celek se usadil na polovině soupeře. Onisiwo umotal obránce na pravé straně, ale jeho centr srazil další zadák na rohový kop.
67'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Karim Onisiwo.
66'
Robin Zentner dlouho otálel s odkopem od vlastní branky. Domácí brankář nakopl míč na pravou stranu, nicméně nikdo v červeném se k nákopu nedostal.
65'
Danny Latza dojel soupeře na polovině hřiště a vidí žlutou kartu.
64'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Can Bozdogan.
63'
Frederik Rönnow skvěle přečetl centr domácího celku do pokutového území a hravě si došel pro míč. Schalke potřebuje hrát na opačné straně.
62'
Levin Öztunali vhazoval na pravé straně hrací plochy. Na jeho pobídku si však obrana Schalke dala pozor a bez problémů odehrála míč do autu.
61'
Jerry St. Juste se po rohovém kopu pustil do skluzu u zadní tyče, jenže zakončení z ostrého úhlu se mu zrovna nepovedlo.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Mohuč si nadále drží těsné vedení. Schalke sice vlétlo do druhé půle aktivně, ale Mohuč už srovnala obraz hry.
59'
Jean-Philippe Mateta spěchal za další vysokou přihrávkou na polovinu soupeře, jenže zadáci v modrém si na něj dali pozor a nepustili jej k míči.
58'
Mohuč mohla přidat třetí branku! Jonathan Burkardt si naběhl do pokutového území, kde byl sám před brankářem, ale Frederik Rönnow vytáhl skvělý zákrok!
57'
Levin Öztunali dostal přihrávku na pravou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním a míč mu utekl do zámezí. Domácí jsou hodně statičtí.
56'
Oczipka dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval na značku pokutového kopu, jenže tam nebyl nikdo v modrém dresu.
55'
Jerry St. Juste taktickým faulem přerušil rodící se akci Schalke a poslal jednoho ze soupeřů k zemi. Schalke ale vlétlo do druhé půle aktivně.
54'
Matija Nastasić v souboji na levé straně došlápl na kopačku jednoho z domácích hráčů a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
53'
Mark Uth táhl akci hostujícího celku po levém křídle. Jeho akce skončila přihrávkou na hranici velkého vápna, kde zasáhla obrana Mohuče.
52'
Tak pozor! Schalke sice dokázalo vyrovnat, ale branka neplatí kvůli ruce!
50'
Uth si rozehrávku rohového kopu ještě jedno zopakoval. Do zakončení se dostal Paciencia, ale jeho projektil brankář přizvedl nad břevno.
49'
Schalke zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč z kopačky Utha se snesl na zadní tyč, ale Salif Sané se k zakončení hlavou neprodral.
48'
Jerry St. Juste si dal pozor na rozběhnutého soupeře a odkopl před ním míč do zámezí. Vhazovat nyní bude hostující Schalke.
47'
Gonçalo Paciência sprintoval za další přihrávkou za obranu Mohuče, ale domácí brankář vyrazil na hranici velkého vápna a schoval míč do rukavic.
46'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Levin Öztunali.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté domácí Mohuče. Ta se hned v úvodu dostala do vedení, když penaltu proměnil Brosinski. Schalke poté zvýšilo aktivitu a Mark Uth srovnal krásnou střelou z přímého kopu. V nastavení ale přišla další penalta pro domácí, kterou proměnil Mateta.
45+4'
45+3'
Schalke se ještě v nastavení hnalo vpřed, ale akce hostů skončila v zámezí.
45+1'
Mohuč právě vstřelila branku!
Domácí celek se na konci prvního poločasu dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se nyní postavil JEAN-PHILIPPE MATETA a poslal brankáře na opačnou stranu!
45+1'
Tak pozor! VAR ještě zkoumá, zda při založení akce Mohuče nedošlo ke hře rukou.
45'
Žlutou kartu dostává Ozan Kabak (FC Schalke 04).
44'
Další penalta pro domácí celek! Ve vápně byl faulován Jean-Philippe Mateta a sudí neváhal!
44'
Schalke zahrávalo rohový kop. Centrovaný míč se snesl k přední tyči, ale obrana domácího celku balón odehrála na další roh.
43'
Kilian Ludewig z pravé strany vymyslel další přízemní centr na malé vápno, jenže obrana domácího celku byla znovu připravená.
42'
Kilian Ludewig dostal prostor na pravé straně, odkud odcentroval do velkého vápna, ale připravený Jerry St. Juste míč odhlavičkoval.
41'
Gonçalo Paciência mohl dokonat obrat ještě před přestávkou! Domácí brankář proti němu ale vyběhl a střelu z ostrého úhlu vykopl!
40'
Ozan Kabak dostal přihrávku na pravou stranu, kde se krásnou kličkou zbavil obránce, jenže jeho dlouhá přihrávka našla jen obránce Mohuče.
39'
Domácí Mohuč se ihned vydala do útoku se snahou o rychlou odpověď. Jerry St. Juste nakopl míč na hranici velkého vápna, ale Jonathan Burkardt si pomohl rukou.
37'
Je vyrovnáno! Exekuce přímého kopu se ujal MARK UTH, který zvolil technickou střelu z kroku a poslal míč krásně přes zeď mimo dosah bezmocného brankáře!
36'
Gonçalo Paciência byl faulován takřka na hranici velkého vápna, ale rozhodčí nařídil jen přímý kop. Schalke má přesto velmi zajímavou možnost.
35'
Domácí zahrávali přímý kop. Jeho exekuce se ujal Brosinski, jehož centr se zakroutil přímo do rukavic připraveného brankáře.
34'
Další akci hostujícího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího. Své postavení si tentokrát nepohlídal Kilian Ludewig.
33'
Jonathan Burkardt se snažil napadat rozehrávku Schalke na jeho polovině, jenže podle rozhodčího si v souboji počínal nedovoleně.
32'
Omar Mascarell vyvezl míč na polovinu domácího celku a našel na levé straně Oczipku. Nejaktivnější hráč Schalke centrem našel jen St. Justeho.
31'
Mark Uth dostal přihrávku do blízkosti velkého vápna a krásně přenesl hru na levé křídlo, jenže následný centr si obrana Mohuče pohlídala.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme typické bojovné utkání dvou týmů z pásma sestupu. Na hřišti vidíme množství osobních soubojů.
29'
Edimilson Fernandes se z pravého křídla dostal do blízkosti pokutového území, jenže přízemní centr do velkého vápna zastavil první obránce.
28'
Domácí se pokusili o dlouhý aut až do pokutového území. Mateta se tentokrát nechal obráncem vytlačit mimo velké vápno.
27'
Jean-Philippe Mateta dostal přihrávku na levé křídlo, kde vyzval na souboj napadajícího soupeře, ale s míčem se do vápna nedostal.
26'
Salif Sané si všiml napadajícího Latzy a nakopl o něj míč do zámezí. Hostující Schalke tak může vhazovat na vlastní polovině.
25'
Jerry St. Juste diriguje rozehrávku domácí Mohuče na polovině hřiště. Domácí celek v posledních minutách otupil sílící aktivitu Schalke.
24'
Jean-Philippe Mateta se s míčem u nohy dostal do velkého vápna, nabil Latzovi, jehož prudkou dělovku musel hostující brankář vyrazit.
23'
Daniel Brosinski znovu dostal přihrávku na polovinu hřiště, kde se krásně otočil kolem soupeře a rozehrál nákopem na polovinu Schalke.
22'
Daniel Brosinski se hnal do rychlého brejku, jenže Kabak jej v těsném souboji poslal k zemi. Rozhodčí měl střet přímo před očima a nechal pokračovat ve hře.
21'
Zadáci Schalke znovu uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Nikdo v modrém dresu zatím míč nevyvezl na polovinu domácí Mohuče.
20'
Frederik Rönnow se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop přiletěl na levé křídlo, kde Bastian Oczipka vybojoval jen vhazování.
19'
Schalke v posledních minutách zařadilo vyšší rychlostní stupeň. Další centr z levé strany prolétl velkým vápnem bez jakékoliv teče.
18'
Bastian Oczipka podpořil ofenzivní akci hostujícího Schalke náběhem po levém křídle. Pod nohy se mu položil Jerry St. Juste, který míč srazil na roh.
17'
Také Schalke reklamovalo pokutový kop za údajnou ruku v pokutovém území. Rozhodčí neměl dobrý výhled, ale do sluchátek dostal informaci, že bylo vše v pořádku.
16'
Schalke zahrávalo další rohový kop. Centrovaný míč se snesl na přední tyč, ale Ozan Kabak hlavičkou z malého vápna trefil jen soupeře.
15'
Salif Sané si tentokrát splnil své defenzivní povinnosti. Hostující stoper před dobíhajícím soupeřem odehrál míč hlavou do zámezí.
14'
Gonçalo Paciência se v pokutovém území krásnou kličkou dostal až na alé vápno, jenže Luca Kilian k němu na poslední chvíli přistoupil a zamezil mu v zakončení.
13'
Omar Mascarell se na polovině hřiště chytře zbavil napadajícího soupeře a rozehrál na křídlo. Jeho pobídka ale skončila u soupeře.
12'
Jonathan Burkardt dostal přihrávku na levou stranu, jenže si míč předkopl daleko před sebe a už jej nedohnal před soupeřem. Schalke může zaútočit.
11'
Zadáci Schalke nyní uklidňují rozehrávku na vlastní polovině. Obránci v modrém si vyměnili krátké pobídky, ale nemohou se dostat na polovinu soupeře.
10'
Jean-Philippe Mateta dostal prostor na levé straně, odkud poslal zajímavý centr do pokutového území, ale dobíhající Jean-Paul Boëtius se k zakončení nedostal.
9'
Domácí celek zahrával přímý kop. Centrovaný míč z pravé strany přiletěl na malé vápno, kam vyrazil brankář, který míč ukryl do rukavic.
7'
Domácí celek se dostává do vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil DANIEL BROSINSKI a s přehledem poslal míč k tyči!
6'
A nakonec je to skutečně pokutový kop pro domácí Mohuč! Proti Schalke to bude už pátá penalta v této sezóně.
6'
Sudí si vše skutečně prohlédne na obrazovce!
5'
Hra je přerušena! Matija Nastasić trefil jednoho ze soupeřů na hranici velkého vápna a domácí chtějí penaltu. Celou akci podle všeho ještě zkoumá VAR.
4'
Jean-Paul Boëtius dostal prostor na levé straně, jenže vinou špatného zpracování se připravil o možnost k odcentrování. Domácí však zůstanou na míči.
3'
Kilian Ludewig prošel po pravém křídle až na hranici velkého vápna, jenže jeho dělovka skončila na hrudi prvního obránce v červeném dresu.
2'
Jonathan Burkardt prošel s míčem u nohy na polovinu soupeře, kde se krásnou kličkou zbavil obránce, nicméně jeho centr byl poněkud nepřesný.
1'
Domácí celek se hned v úvodu utkání vydal do útoku. Mohuč nakopla míč na pravou stranu, ale nikdo v červeném míč neudržel ve hře.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Kilian, Niakhaté, Brosinski – E. Fernandes, Latza (C), Barreiro – Boëtius, Mateta – Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Či Tong-won, Quaison, Stöger, Öztunali, Hack, Onisiwo, Mwene, Kunde Malong.

FC Schalke 04: Rönnow – Kabak, Sané, Mascarell (C), Nastasić – Ludewig, Schöpf, Harít, Oczipka – Paciência, Uth.
Náhradníci: Fährmann – Raman, Bozdogan, Skrzybski, bin Tálib, Stambouli, Ibišević, Matondo, Thiaw.

Rozhodčí: Ittrich – Thielert, Wessel.
To Mohuč je na tom ještě hůř, prohrála všech šest zápasů a s nulou na svém kontě je na chvostu německé Bundesligy. Domácí víceméně každou sezonu bojují hlavně o udržení a zdá se, že ani letos tomu nebude jinak. V minulé sezoně skončili na třináctém místě, když jim jistotu záchrany dalo až domácí vítězství nad Brémami v předposledním kole. Mohuč hraje Bundesligu nepřetržitě jedenáct let. V sezoně 2016/17 se dokonce probojovala do základní skupiny Evropské ligy. Asi nejblíže k sestupu měli domácí fotbalisté před třemi lety, kdy o skóre předstihli šestnáctý Wolfsburg, který následně zvládl baráž s Braunschweigem.
Fotbalisté Schalke v úterý ukončili nevídanou dvaadvacetizápasovou sérii bez výhry a postoupili v Německém poháru do třetího kola. Na vítězství čekali skoro 300 dní a doby, kdy klub z Gelsenkirchenu okupoval čelní pozice elitní německé soutěže jsou na nějakou dobu pryč. Schalke naposledy získalo trofej před devíti lety, kdy ovládlo Německý pohár. Ještě v sezoně 2017/18 skončilo druhé. Následoval ale propad na čtrnáctou, respektive dvanáctou příčku.

V letošní sezoně si svěřenci kouče Bauma počínají opravdu zle nedobře. Skóre 3:20 je staví do pozice nejhorší ofenzivy a zároveň defenzivy v lize. Schalke ze šesti zápasů dvakrát remizovalo (Union Berlín, Stuttgart) a čtyřikrát prohrálo. Venku vyšlo pokaždé bodově naprázdno. Pravda je ta, že ve venkovních zápasech nemělo vůbec snadné soupeře, vždy stál na druhé straně hrací plochy účastník Ligy mistrů (Bayern, Lipsko, Dortmund). Nicméně ve všech oněch soubojích obdrželo Schalke minimálně tři branky.
Vzájemné zápasy
MOH – SCH 0:0
SCH - MOH 2:1
MOH - SCH 3:0
SCH - MOH 1:0
MOH – SCH 0:1
Vzhledem k probíhající pandemii koronaviru se toto utkání odehraje bez diváků.
Hezký den, vítejte u textové reportáže ze zápasu sedmého kola německé Bundesligy, ve kterém se střetnou Mohuč a Schalke. Začínáme v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.