Bundesliga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Werder - 19. ledna 2021   18:30

Mönchengladbach
66' Elvedi (Bénes)
1:0
(0:0)
Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt (C) (74. Binsibajní) – Kramer, Neuhaus (59. Bénes) – Herrmann (59. Stindl), J. Hofmann, H. Wolf (85. Jantschke) – Pléa (74. Zakaria).
Sippel – Beyer, Lang, Jantschke, Binsibajní, Zakaria, Stindl, Bénes, Traoré.
Petersen – Sather, Seidel
Borussia-Park, Mönchengladbach
Werder
Pavlenka – Veljković, Toprak (57. N. Moisander), Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Möhwald (82. Bittencourt), Mbom (82. Osako), Agu – Sargent (74. Selke), Schmid (74. Rašica).

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 5:9. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:11.
Je konec. Borussia Mönchengladbach porazila na své půdě Werder Brémy poměrem 1:0. Ve 27. minutě byla k vidění největší šance, ale střela Schmida skončila na zákroku Sommera. Zajímavostí je, že jediné dvě žluté karty obdrželi oba brankáři. V 66. minutě jsme se konečně dočkali gólu, který dal Nico Elvedi a poslal domácí tým do vedení. V 87. minutě byly Brémy blízko srovnání, ale pokus Rašicy skončil na tyči!
90+4'
90+4'
Jonas Hofmann získal míč a vydal se dopředu po levé straně, kde vybojoval autové vhazování.
90+3'
Ovšem následný centr z pravé strany skončil pouze v rukou připraveného gólmana Yanna Sommera.
90+2'
Domácí mužstvo pouze nakoplo míč na polovinu soupeře a Brémy jsou v tlaku.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
88'
Posléze byl domácí hráč ošetřován, ale vypadá to, že spíše tahal čas a bude moct pokračovat.
87'
Milot Rašica mohl srovnat stav utkání na 1:1, ale jeho pokus orazítkoval pravou tyč a následně se odrazil od brankáře Sommera, který dokázal chytit balón před brankovou čárou!
85'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Hannes Wolf, přichází Tony Jantschke.
85'
Nakonec se hosté dostali pod tlak a museli posunout míč až k brankáři Jiřímu Pavlenkovi.
84'
Werder Brémy se sice dostaly na hranici vápna soupeře, ale ke střele už nikoliv.
82'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Kevin Möhwald, přichází Leonardo Bittencourt.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jean Manuel Mbom, přichází Juja Osako.
80'
Máme před sebou posledních deset minut plus nějaké nastavení. Borussia Mönchengladbach ale má míč častěji pod kontrolou a nechce dopustit nějakému dramatu ke konci utkání.
77'
Faul ze strany domácího mužstva znamená, že u míče budou Brémy.
74'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Denis Zakaria.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Oscar Wendt, přichází Rámí Binsibajní.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Davie Selke.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Milot Rašica.
73'
Hannes Wolf velmi dobře podržel míč na polovině soupeře a Mönchengladbach tak beze spěchu kombinuje.
71'
Hosté se sice zlobí, ale rozhodčí ukázal na autové vhazování pro Borussii.
70'
Alassane Pléa se následně snažil procpat do zakončení hlavou, ale to zkoušel také Nico Elvedi, jenž poslal hlavičku nad.
69'
Niklas Moisander dokázal zblokovat pokus o centr ze strany soupeře a následuje rohový kop Borussie.
68'
Oscar Wendt tentokrát uviděl žlutou kartu a Brémy mají k dispozici volný kop.
67'
Posléze se Jean Manuel Mbom dostal do obrovské šance, ale Yann Sommer jej vychytal. Nakonec se ale odpískal ofsajd a veškeré vzrušení bylo navíc.
66'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Máme tady úvodní branku utkání, kterou dává Borussia a vede 1:0! O centr ze standardní situace se postaral László Bénes, který poslal skvělý centr do vápna, který si našel NICO ELVEDI a fantastickou hlavičkou o pravou tyč překonal Pavlenku. Asistence: László Bénes.
65'
Posléze to byl Niklas Moisander, jenž poslal soupeře k zemi na své polovině a Borussia Mönchengladbach má k dispozici standardní situaci.
63'
Posléze navíc přichází další nedovolený zákrok uprostřed hřiště.
62'
K vidění jsou boje především ve středu hrací plochy, ale bez nějakých střel.
60'
Hodina hry je u svého konce a stále jsme se v Borussia parku nedočkali ani jedné branky.
59'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází László Bénes.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Patrick Herrmann, přichází Lars Stindl.
57'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Niklas Moisander.
56'
Tentokrát se ke střele dostali hosté, ovšem jeho pokus letěl vedle brány.
54'
Hannes Wolf se sice dostal ke střele zpoza vápna, ale jeho pokus nebyl moc nebezpečný a skončil v moci Pavlenky.
53'
Oscar Wendt musel před Theodorem Gebre Selassiem odkopnout míč po centru z levé strany do zámezí. Následuje tak opět rohový kop.
52'
Standardní situace klubu kapitána Gebre Selassiho nepřinesla nic nebezpečného.
51'
Stefan Lainer na pravé straně srazil Felixe Agua a Werder Brémy mají k dispozici volný kop.
50'
Ovšem Borussia nedokázala udržet balón na svých kopačkách delší dobu a o vhazování se postarají Brémy.
49'
Míč nyní skončil jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro domácí celek.
47'
Josh Sargent šel do skluzu s Matthiasem Ginterem velmi nešetrně a uviděl žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:30.
První poločas je u svého konce a Borussia Mönchengladbach hraje s Werder Brémy bez branek. Ve 27. minutě byla k vidění největší šance, ale střela Schmida skončila na zákroku Sommera. Zajímavostí je, že jediné dvě žluté karty obdrželi oba brankáři. Doufejme, že druhá půle bude atraktivnější.
45'
44'
Centr domácího hráče z pravé strany byl zblokován do zámezí a Borussia má k dispozici rohový kop.
42'
Borussia Mönchengladbach po krátké chvíli má k dispozici další autové vhazování.
41'
Následný rohový kop ale nepřinesl nic nebezpečného a poté skončil míč v zámezí.
40'
Florian Neuhaus poslal centr do vápna, ale ten odvrátila obrana soupeře do zámezí.
38'
Matthias Ginter poslal k zemi Felixe Agua a Brémy získaly volný kop z levé strany.
37'
Tak to je neskutečné, neboť také brankář na druhé straně Yann Sommer uviděl žlutou kartu, když vyběhl z brány a podrazil soupeře! Sudí nechal výhodu, která byla zakončena, ale domácí obránce zblokoval balón.
35'
Borussia Mönchengladbach získala autové vhazování, ale po centru se Jonas Hofmann provinil nedovoleným zákrokem.
33'
Další faul, tentokrát ze strany Alassaneho Pléy, jenž došlápl nohu Ömera Topraka.
31'
Už se zdálo, že se Borussia dostane do velmi dobrého a rychlého protiútoku, ale přihrávka z pravé strany byla hodně nepřesná.
30'
Půl hodina utkání je u svého konce a Borussia Mönchengladbach zatím hraje s Werder Brémy bez branek.
28'
Hannes Wolf se středem dostal až do vápna, kde šel po souboji se soupeřem hlasitě k zemi, ale na tohle mu sudí neskočil.
27'
Romano Schmid se opřel do odraženého míče, ale jeho pokus fantasticky vyrazil Yann Sommer! Následuje rohový kop.
25'
Tentokrát to domácí celek přehnal se svou dravostí a dopustil se faulu.
24'
Theodor Gebre Selassie se snažil zpracovat křížný pas na pravé straně, ale to se mu nepovedlo a Borussia má k dispozici autové vhazování.
22'
Jiří Pavlenka šel z brány, aby dokázal odhlavičkovat míč před soupeřem, ovšem ten minul a následně poslal k zemi soupeře. Hlavní rozhodčí Petersen mu ale ukázal pouze žlutou kartu.
20'
Do první vážnější šance utkání se po dvacetiminutách dostaly Brémy, ale Jean Manuel Mbom se nedostal ke střele.
18'
Christoph Kramer napadal při rozehrávce Kevina Möhwalda, ale dopustil se také jen ofsajdu.
17'
Ovšem útočná akce Borussie po levé straně skončila pouze u Jiřího Pavlenky.
16'
Zatím se hraje v celkem dobrém tempu a Borussia Mönchengladbach má ze hry víc.
14'
Opět další ofsajd ze strany Borussie a Brémy budou u míče.
12'
Nico Elvedi svou přihrávkou našel pouze soupeře, ovšem Brémy ani tentokrát nedokázaly využít šance.
11'
Ovšem Jiří Pavlenka se následně dopustil menší chyby, když se snažil po malé domů rozehrát, ale trefil soupeře.
10'
V ofsajdu se tentokrát ocitl Jonas Hofmann a Werder Brémy získaly míč.
8'
Ovšem rozehrávka Borussie na pravé straně se moc nepovedla, ale Brémy nedokázaly získat míč.
7'
Další nedovolený zákrok hostujícího hráče na své polovině. Domácí mužstvo tak zatím je o něco aktivnějším týmem.
5'
Další volný kop Mönchengladbachu skončil pouze v moci rukách českého brankáře.
4'
Marco Friedl se dopustil faulu na své polovině a Borussia získala volný kop.
3'
Nepřesný nákop ze strany domácích skončil pouze v zámezí a Jiří Pavlenka se postará o odkop.
2'
Hosté se dopustili faulu na své polovině a Borussia Mönchengladbach.
1'

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Lainer, Ginter, Elvedi, Wendt (C) – Kramer, Neuhaus – Herrmann, J. Hofmann, H. Wolf – Pléa.
Náhradníci: Sippel – Beyer, Lang, Jantschke, Binsibajní, Zakaria, Stindl, Bénes, Traoré.

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), M. Eggestein, Möhwald, Mbom, Agu – Sargent, Schmid.
Náhradníci: Kapino – N. Moisander, Rašica, Bittencourt, Chong, Grujev, Osako, Selke, Dinkci.

Rozhodčí: Petersen – Sather, Seidel.
Werder Brémy

Brémy jsou momentálně spíše za očekáváním a aktuálně se nacházejí na 12. pozici s 18 body a skóre 19:24. V posledním utkání odehrál na své půdě s Augsburgem. První poločas gól nepřinesl a vypadalo to, že druhá polovina bude stejná, ale v 84. minutě otevřel brankový účet domácí Gebre Selassie. O tři minuty později potvrdil výhru Brém Agu na 2:0. Nejlepším střelcem je se 4 góly Fullkrug.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach je momentálně na 8. místě s 25 body a skóre 30:26. V posledním utkání zavítala na půdu Stuttgartu. Tam otevřel brankový účet hostující Stindl z penalty a po poločase Borussia vedla 1:0. V 58. minutě sice srovnal González, ale o tři minuty později Mönchengladbach šel opět do vedení po brance Zakarii. Konec zápasu byl velmi dramatický a v 90+6. minutě dokázal srovnat z penalty Wamangituka. Nejlepším střelcem je s 9 góly Stindl.
V 17. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Mönchengladbach a Werder Brémy. Tato mužstva se spolu naposled setkala v květnu na půdě Werderu, kde se ale zrodila pouze remíza 0:0. Dnes se ale bude hrát v Borussia-Parku v Mönchengladbachu. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.