Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Leverkusen - 6. prosince 2020   18:00

0:3
(0:1)
Leverkusen
10' Thiaw (vl.)  • 68' Baumgartlinger  (Bailey) • 78' Schick  (Amiri)
Schalke
Langer – Thiaw, Stambouli, Kabak – Skrzybski (84. Bozdogan), Boujellab (65. Hoppe), Mascarell, Serdar, Oczipka (84. Mendyl) – Raman, Uth.
Becker, Bozdogan, Calhanoglu, Hoppe, Ludewig, Mendyl, Schöpf, Mercan.
Leverkusen
Hrádecký – L. Bender (85. Weiser), Tah, Dragović, Sinkgraven – Wirtz (76. Tapsoba), Baumgartlinger, Amiri – Bailey, Schick (79. Bellarabi), Diaby.
Lomb – Bellarabi, S. Bender, Gedikli, Wendell, Jedvaj, Tapsoba, Weiser.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek víkendu.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:9. Střely mimo: 9:16. Rohy: 2:8. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 17:11.
Je dobojováno. Sledovali jsme utkání, ve kterém dominoval hostující Leverkusen. Ten nakonec potvrdil roli favorita a trápící se Schalke porazila jasně 3:0! Jednou se trefil i český útočník Patrik Schick, který odehrál velice dobré utkání. Hosté byli jasně lepší a vyhráli zcela zaslouženě.
90+4'
90+3'
Hosté dohrávají duel s míčem na svých kopačkách, už se nic víc nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Po další akci to vzal na sebe Karim Bellarabi, ale jeho projektil nebyl přesný a Michael Langer nemusel zasahovat.
87'
Kombinační akci Leverkusenu tentokrát ukončil rozhodčí, ofsajd.
85'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Lars Bender, přichází Mitchell Weiser.
84'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Steven Skrzybski, přichází Can Bozdogan.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Bastian Oczipka, přichází Hamza Mendyl.
82'
Domácí nesložili zbraně a snaží se vstřelit alespoň čestnou branku, ale zatím to vypadá, že si Lukáš Hrádecký připíše na své konto další nulu.
80'
Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
79'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Karim Bellarabi.
78'
Leverkusen právě vstřelil branku!
Je hotovo, 0:3! Po ztrátě míče si mezi obránce naběhl český útočník PATRIK SCHICK, který dostal přihrávku a poté zkušeně překonal brankáře!
76'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Florian Wirtz, přichází Edmond Fayçal Tapsoba.
74'
Žlutou kartu dostává Matthew Hoppe (FC Schalke 04).
72'
Neuvěřitelné! K míči se postavil Steven Skrzybski, jenže pokutový kop neproměnil! Lukáš Hrádecký si poradil s penaltou a následně i s dorážkou!
71'
Žlutou kartu dostává Daley Sinkgraven (Bayer Leverkusen).
70'
Po faulu je tu pokutový kop pro Schalke!
68'
A je zřejmě definitivně rozhodnuto, protože Leverkusen jde do vedení 2:0! Nejdříve ještě domácí zachránil Michael Langer, který si poradil s dělovkou, kterou se prezentoval Julian Baumgartlinger. Jenže po následném rohu se JULIAN BAUMGARTLINGER dostal k hlavičce a tentokrát byl brankáře zcela bez šance!
67'
Domácí se snaží něco vymyslet, tlačí se dopředu, ale na polovině soupeře se jim příliš nedaří a na nějakou větší šanci stále čekají.
65'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Nassim Boujellab, přichází Matthew Hoppe.
62'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Leverkusen stále vede pouze o jednu branku, takže je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
60'
Ale hodně práce měl domácí Michael Langer, který ale skvěle vyrazil dělovku, kterou se prezentoval velice aktivní Nadiem Amiri!
59'
Žlutou kartu dostává Aleksandar Dragović (Bayer Leverkusen).
58'
Další zakončení domácích, ovšem opět nepřesné. Po centru hlavičkoval Nassim Boujellab, ale branku trefit nedokázal a Lukáš Hrádecký byl bez práce.
56'
Na sebe to vzal Benito Raman, který to vyzkoušel z otočky, ale jeho rána z hranice velkého vápna byla velice nepřesná.
54'
Ale ani z tohoto rohu domácí nic nevymysleli a stále tak prohrávají o jednu branku.
53'
Rohový kop pro domácí Schalke.
51'
K míči se postavil Nadiem Amiri, který to kopl velice dobře, ovšem Michael Langer skvělým zákrokem míč vyrazil a podržel svůj celek!
50'
Na hranici velkého vápna byl faulován Nadiem Amiri a je tu zajímavá standardní situace pro Leverkusen.
49'
Ale do zakončení se žádný z domácích hráčů nedostal a na tahu je tak Leverkusen.
48'
Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a stále se tlačí dopředu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:02 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme duel, ve kterém je zatím jasně lepší Leverkusen, který zcela zaslouženě vede nad Schalke 1:0. Zmar Schalke podtrhl Malick Thiaw, který si vstřelil vlastní branku. Nutno dodat, že hosté vedou zcela zaslouženě. Je ale jasné, že druhé dějství bude ještě hodně zajímavé.
45+2'
45+1'
Rozhodčí přidal jednu minutku.
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Suat Serdar to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale s jeho skákavým pokusem neměl Lukáš Hrádecký žádné problémy.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něčeho dočkáme.
39'
Nyní to hosté zkusili po levé straně, ale kolmá přihrávka byla až příliš dlouhá a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Michael Langer.
37'
Leon Bailey dostal přihrávku do vápna, přehodil si míč na levou nohu a pořádně svým pokusem protáhl brankáře, ovšem Michael Langer to zvládl a míč vytěsnil!
35'
Leon Bailey dostal přihrávku do vápna, ale při střele promáchl a nezakončil. Následně celé snažení Leverkusenu ukončil útočný faul.
33'
Po rychlé akci se domácí dočkali vyrovnávací branky, ale ta nakonec kvůli ofsajdu neplatí, takže Leverkusen stále vede 1:0!
31'
Je za námi úvodních třicet minutek a Leverkusen stále vede na hřišti Schalke 1:0. O zatím jedinou branku se postaral domácí Malick Thiaw, který si míč poslal nešťastně do své branky.
29'
Hra se trochu uklidnila a už to není tak divoké, jako v úvodu utkání. Hosté jsou však stále o něco aktivnějším týmem.
27'
Na druhé straně se k odraženému míči dostal Steven Skrzybski, ale z hranice velkého vápna nedokázal trefit branku!
25'
Nyní to z rohu velkého vápna vyzkoušel hostující Moussa Diaby, ale měl to hodně nepřipravené a také to tak dopadlo. Míč skončil několik metrů vedle branky.
23'
Tak nakonec bylo vše přehodnoceno a rohový kop se nezahrával. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují zatím na své polovině.
23'
Blesková akce Schalke přinesla další rohový kop, tentokrát ovšem pro domácí.
22'
Po již pátém rohu Leverkusenu se do zakončení dostal Florian Wirtz, ale jeho pokus neměl gólové parametry a stav utkání se nemění.
21'
Po zásahu domácího hráče je tu další roh pro Leverkusen.
21'
A hosté vybojovali další rohový kop.
21'
Hosté chybovali při rozehrávce, ale než se Mark Uth zorientoval, tak zase o míč přišel a na tahu je Leverkusen.
19'
Hosté se dlouho drželi na polovině soupeře. K vidění bylo několik zblokovaných pokusů, ale nakonec vše ukončila velice nepřesná střela. Obrana Schalke hoří jako papír.
18'
Rohový kop pro Leverkusen.
18'
Jenže Schalke se směrem dopředu vůbec, ale vůbec zatím nedaří. Hosté jsou jasně lepší, na trávníku dominují a domácí mohou být rádi, že zatím prohrávají pouze o jednu branku.
17'
Akci Leverkusenu tentokrát ukončil útočný faul a hrát tak mohou domácí fotbalisté.
15'
Ve velké šanci Patrik Schick! Naběhl si do vápna, centrovaný míč chtěl usměrnit k tyči, ale z první branku těsně minul!
13'
A hostující celek pokračuje ve svém tlaku. Viděli jsme další střelecký pokus, ovšem tentokrát hostující hráč nemířil přesně a Michael Langer byl bez práce.
12'
Žlutou kartu dostává Mark Uth (FC Schalke 04).
10'
Hosté jdou zcela zaslouženě do vedení 1:0! Po centru si míč do vlastní branky poslal hlavičkující MALICK THIAW, který tak jen podtrhl zmar Schalke v této sezoně!
9'
8'
Snad poprvé se dopředu vydalo i trápící se Schalke, které ovšem o míč velice rychle přišlo a na tahu je tak opět Leverkusen, který je velkým favoritem tohoto utkání.
6'
Další střelecký pokus hostů. Na sebe to po kombinaci vzal Leon Bailey, ale ani jeho dělovka neměla gólové parametry.
5'
Až nyní se hosté dostali k první střele v tomto utkání, ovšem Julian Baumgartlinger svým projektilem branku neohrozil a rozehrávat tak bude Michael Langer.
3'
Začátek utkání patří Leverkusenu, tedy favoritovi tohoto utkání. Hosté se stále tlačí dopředu, ale zatím se do zakončení nedostali.
1'
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté, kteří se okamžitě vydali dopředu.
1'

Bayer Leverkusen

Hostující celek je na tom o poznání lépe. Leverkusen totiž v devíti zápasech získal 19 bodů a nachází se na čtvrtém místě v tabulce. Pokud by dnes hosté vyhráli, tak by se posunuli na druhé místo a na vedoucí Bayern by ztráceli pouze jeden bod. O motivaci má tak Leverkusen postaráno. V posledním kole navíc ztratil, když hrál s Herthou jen 0:0.
FC Schalke 04

Domácí celek vstoupil do této sezony naprosto katastrofálně a předvádí zatím otřesné výkony. Schalke má po devíti zápasech na svém kontě 3 body, ani jednou zatím nevyhrálo, pouze třikrát remizovalo. V devíti zápasech navíc vstřelilo pouze 6 branek a hned 28 jich inkasovalo. Schalke je v obrovské krizi a potřebovalo by se chytit, což ovšem proti Leverkusenu bude hodně složité. Naposledy Schalke prohrálo 1:4 s Gladbachem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu poslední zápas 10. kola, ve kterém Schalke přivítá Leverkusen. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak tento očekávaný duel nakonec dopadne.