Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Schalke : Mainz - 5. března 2021   20:30

0:0
(0:0)
Schalke
Rönnow – Becker, Mustafi, Thiaw – William, Serdar, Bozdogan (46. Stambouli), Kolašinac (78. Mascarell), Calhanoglu – Hoppe (61. Schuler), Raman (90+3. Oczipka).
Langer – Mascarell, Mercan, Oczipka, Schöpf, Schuler, Stambouli, Flick.
F. Brych (Německo)
VELTINS-Arena, Gelsenkirchen
Mainz
Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté, D. da Costa (81. Brosinski), Kohr – Barreiro (89. Stöger), Latza (46. Boëtius), Mwene – Ádám Szalai (75. Glatzel), Burkardt (88. Quaison).

V zápase dvou nejhorších celků Bundesligy jsme se gólu nedočkali. Týmy si za bezgólovou remízu rozdělily každý po jednom bodu. A je nutno říct, že zaslouženě. Mohuč vyslal sice až devatenáct střel, ovšem zakončení bylo katastrofální. Jen dvě z těchto střel mířily na branku a pro gólmana to byly rutinní zákroky. Oproti tomu Schalke vyslalo pouze dvě střely za celý zápas. Obě však na branku a obě byly nebezpečné. Mustafiho hlavičku v prvním poločase se štěstím nohou vyrazil hostující gólman, Serdarovu zakroucenou ránu k tyči v 82. minutě už Zentner zlikvidoval skvělým zákrokem.

Pro dnešek je to vše. přeji vám příjemný večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 2:2.
Střely mimo: 0:17.
Rohy: 2:6.
Ofsajdy: 1:2.
Fauly: 10:16.
90+5'
90+4'
Oba týmy už hrají těžký beton. Míč stahují až k brance, kde si ho jen vyměňují v rámci své defenzivní linie. Jsou už s bodem z dnešního zápasu smířeny.
90+3'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Benito Raman, přichází Bastian Oczipka.
90+2'
Schalke se dostávalo dopředu, jeden z hráčů centroval za obranu, ale Serdar se k míči nedostal a tak akce skončila v podstatě ještě v zárodku.
90+1'
Oba týmy se zatahují a vypadá to, že nebudou bojovat o strhnutí vedení na svou stranu, ale spíš se soustředit na obranu jednoho bodu za remízu.
90'
Sudí k tomuto poločasu nastavil ještě pět minut, což asi není tolik, kolik by mělo být nastaveno. Pravděpodobně měl nastavit spíš tři minutky.
89'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Kevin Stöger.
88'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Robin Quaison.
87'
Mustafi na hranici malého vápna u bližší tyčky provedl skvělou defenzivní práci, když zablokoval míč, který mířil na Burkardta, který by ho mohl jen dorazit do odkryté branky.
86'
Mohuč kombinovala před vápnem. Jeden z hráčů se dostal dovnitř pokutového území a tam následně v souboji padl k zemi! Sudí ale tuto situaci nevyhodnotil jako faul a tak se penalta nepíská.
84'
Žlutou kartu dostává Omar Mascarell (FC Schalke 04).
83'
Mustafi se v souboji pravděpodobně lehce zranil. Nyní sedí na trávníku u svého vápna a protahuje si nohu. Lékaře odvolal, pokračovat asi bude, ale není ve stoprocentní kondici.
82'
Z ničeho nic se Schalke dostalo do velmi dobré příležitosti! Serdar si udělal prostor a vypálil zatočený přízemní míč k pravé tyči. V největší šanci zápasu ale zasáhl brankář Zentner, který míč tygřím skokem vyrazil.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Daniel Brosinski.
80'
Burkardt byl ve vápně a chtěl pálit. Sudí ale hru zastavil. Viděl totiž, že útočníkovi se při zpracování míč otřel o ruku. Burkart to sice nechtěl přijmout, ale sudí mě pravdu.
79'
Mohuč vybojovala po dvou hrubkách domácího týmu míč. V obou případech ho centrovala, ale v ani jednom nenašla ve vápně adresáta.
78'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Sead Kolašinac, přichází Omar Mascarell.
76'
Ronnow teď zachránil situaci, když si naběhl k penaltě pro dlouhý míč, který směřoval na osamoceného hráče Mohuče a shrábl ho ze vzduchu.
75'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Ádám Szalai, přichází Robert Glatzel.
74'
Ronnow vykopl dlouhý míč na útočníky. Míč zachytili hráči hostujícího týmu, kteří ho ale jen odkopli zpět na polovinu týmu z Gelsenkirchenu.
73'
Hra se opět trochu uklidnila a Mohuč se tolik nedostává do zakončení. Naopak Schlalke se teď častěji propracovává na soupeřovu polovinu. ovšem bez jakéhokoliv zakončneí.
72'
Calhanoglu zkusil ostře centrovat do pokutového území, ale jeho protuhráč v červeném dresu parádní hlavičkou míč odrazil snad až na půlící čáru.
70'
Burkardt se dostal do souboje s bosenským tankem Seadem Kolašinacem. Ten ho zboural, ale sudí zamítl, že by se mělo jednat o faul.
69'
Szalai vyhrál sprinterský souboj podél čáry na pravé straně, ale nedokázal na malém prostoru již míč odcentrovat. Ten mu jen zapadl za autovou čáru.
68'
Ani Barreiro Martins svou střelou nemohl uspět. Čtrnáctá rána mimo branku. Neskutečný počet, který ukazuje velmi špatnou koncovku předposledního týmu Bundesligy. Schlake je stále jen na jedné střele.
67'
Da Costa chtěl vhodit dlouhý aut až do vápna, ovšem jeho spoluhráč mu naznačil, že má míč hodit k čáře. Následně si ho s ním vyměnil a da Costa pálil, ale jen do připraveného obránce.
66'
Shkodran Mustafi poslal dlouhý míč za obranu soupeře. Raman ho zachytil, ale následně mu ho obrana hostů odkopla.
64'
Danny da Costa svou střelou asi trenéra neohromil. Míč poslal hodně vysoko nad branku a sám dal najevo nespokojenost několika nadávkami.
62'
Mohuč se opět dostala k vápnu a vyzkoušela další ránu. Byl to již dvanáctý pokus hostujícího týmu. Ale ani jeden z těchto dvanácti pokusů nakonec nezamířil na branku.
61'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Jan Luca Schuler.
60'
Je za námi už hodinka hry. Druhý poločas nám nabídl už ve svém úvodu několik šancí, ovšem žádná z nich pořád nebyla velkým ohrožením branky. Ovšem je to o dost atraktivnější fotbal, než v prvním poločase.
59'
Mohuč opět zahrála míč z rohového kopu na zadní tyč. Tam číhal Burkardt, který ale při výskoku na hlavičku provedl také útočný faul na soupeře.
58'
Szalai opět pronikl do pokutového území, tentokrát až na hranici malého vápna, kde prokličkoval na velmi malém prostoru mezi dvěma hráči, ale nakonec mu domácí opět dokázali míč od nohy odkopnout.
57'
Burkardt zachytil v šestnáctce odražený míč. Byl ale zády k brance a proto jeho rychlá střela z otočky nebyla z nejlepších. Vybojoval však i tak alespoň rohový kop.
55'
Roh se poprvé opakoval, protože domácí míč okamžitě zakopli zpět za vnější brankovou čáru. Na druhý pokus to Mohuči také moc nevyšlo.
54'
Opět da Costa! Tentokrát hráč míč dostal do velmi dobré pozice za obranu. Při přípravě střely ho ale doběhl Thiaw, který míč nakonec odvrátil na rohový kop.
54'
Da Costa dotáhl míč do vápna a nabízel ho Ramanovi, který se k němu přes bránící hráče ale nedostal.
53'
Jeden z hráčů Schalke zasáhl rukou do obličeje před chvílí střídaného Boeriuse. Ten okamžitě spadl k zemi. Sudí ale kartu protentokrát neudělí.
52'
Schalke vybojovalo míč, ale okamžitě ho stáhlo do obrany, kde si s ním nyní přihrává. Tak zatím to na nějaké ofenzivní představení nevypadá ani ve druhém poločase.
51'
Becker si naběhl po pravé straně až k šestnáctce, odkud pak ale velmi nepřesně centroval. Akci svého týmu tím naprosto zazdil.
50'
Žlutou kartu dostává Ádám Szalai (1. FSV Mohuč 05). Svou první žlutou kartu v sezóně obdržel za nehezké zajetí do protihráče.
49'
William vyslal z trestného kopu centr, který byl doslova katastrofální, jelikož trefil přímo jednoho z hráčů soupeře, který okamžitě založil brejk na druhou stranu.
48'
Sudí ještě řeší s Bellem faul na Kolašinace, který se stále nezvedl ze země, na níž ale alespoň sedí. Hra je přerušena, aspoň na dalších pár chvil.
47'
Žlutou kartu dostává Stefan Bell (1. FSV Mohuč 05). Ten to hodně přehnal s tvrdostí v souboji s Kolašinacem.
46'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny Latza, přichází Jean-Paul Boëtius.
46'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Can Bozdogan, přichází Benjamin Stambouli.
46'
Více už toho v prvním poločase neuvidíme. Prvních dvacet minut jsme viděli oba týmy, jak se snažily hodně bojovat a hrát útočným stylem. Postupně se ale spíše oba dva mančafty více a více zatahovaly. Od 35. minuty začali hosté přebírat otěže zápasu a vypadalo to, že Schalke je plně bezradné. Jenže Mohuč se nedokázala i tak dostat do žádného zakončení. Nejnebezpečnější šancí tak nakonec zůstala hlavička Mustafiho do nohy gólmana z devatenácté minuty.
45'
44'
Szalai si naběhl do parádní pozice, procpal se za Mustafiho k centrovanému míči, který mohl jednoduše poslat do branky. Trestuhodně však tuto šanci zahodil, když se do míče hlavou netrefil.
43'
Becker sice obral svého protivníka s míčem u autové čáry, ale nakonec mu míč právě za ni utekl, takže si ho Mohuč vzala rychle zpět v podobě autového vhazování.
42'
Domácím se teď opravdu nedaří, kazí jednu přihrávku za druhou, neustále na své polovině odevzdávají míč soupeři a na jeho polovinu se skoro nedostávají.
41'
Mustafi nyní opět zachránil situaci, když asi 10 metrů před šestnáctkou zůstal osamocen s Burkardtem, ale míč vyhlavičkoval a nepustil hrotového útočníka soupeře k brance.
40'
Ronnow jednoduše ze vzduchu shrábl míč který k němu nacentroval Letza. Pak ale svému týmu velmi zkomplikoval situaci nepřesnou rozehrávkou k soupeři.
38'
Benito Raman se cpal do útoku, ale přitom si pomohl nedovoleným zákrokem. Sudí Brych okamžitě foukl do píšťalky a hru přerušil.
37'
Po delší době jsme viděli něco, co připomínalo nebezpečnou šanci. Mohuče. Da Costa vyslal centr, který ve skluzu v šestnáctce usměrnil Barreiro Martins, ovšem kousek vedle levé tyčky.
36'
Po pravé straně, kolem autové čáry, zkoušel teď potáhnout hru William, který si narazil na půlící čáře s Beckerem, ale následně neprošel přes Mweneho.
35'
Ronnow si dvakrát po sobě přebral míč a nyní s výkopem velmi zdržuje. Je až s podivem, že mu za to sudí neudělí kartu. Zajímavá taktika Schalke.
33'
Hosté si stále pohrávají s míčem na své vlastní polovině a nevypadá to, že by se chystali útočit. Od Mustafiho šance se fotbal zpomalil a je málo atraktivní.
32'
Mohuč skvěle vybojovala míč, ovšem stáhla se s ním na svou polovinu a tam ho zatím drží. Kombinaci tedy asi rozehraje zezadu, nebo počká na možnost dlouhého nákopu za obranu.
31'
Matthew Hoppe si chtěl naběhnout za defenzivní linii Mohuče do úniku, ale sudí ho s odpískáním ofsajdu zastavil. Schlake tak branku nyní neohrozí.
30'
Máme za sebou půlhodinku hry. Schalke drží míč více, ale spíše na své polovině. Naopak Mohuč se dostává na polovinu soupeře, ale vůbec ne do zakončení. jedinou střelu na branku, za celých třicet minut, jsme viděli v podání Mustafiho, který míč vlastně hlavičkoval.
29'
William naskočil na půlící čáře na míč z brankářského výkopu a hlavičkoval ho směrem dopředu, kde si ho mohl převzít Hoppe a jít do samostatného úniku, ale útočník Schalke ho nezpracoval.
27'
Další útok Mohuče nyní postupoval po levé straně s finálním centrem z křídla. Postaral se o něj Mwene, ale se svou přihrávkou nebyl vůbec přesný.
26'
Rohový kop si na starost vzal Danny Latza, jenže ho nasměroval dlouhým centrem pouze na hlavy hráčů v modrých dresech a standardku tak nevužili.
25'
Mohuč vhazovala v blízkosti vápna. Jeden z hráčů míč poslal z rukou skoro až do šestnáctky, ovšem Schalke ho odvrátilo na rohový kop.
24'
Szalai se octl na pravé straně, kde si nabíhal za obranu pro dlouhý centr. Míč byl ale až příliš rychlý a Szalai ho před autovou čarou již nestihl.
23'
Calhanoglu si dobře naběhl po levé straně, kde se dokonce zbavil dvou soupeřů kličkami, ale následně jen odkopl míč zpět do obrany.
22'
Raman obdržel dlouhou přihrávku za obranu, jenže míč nezpracoval dobře a ten mu utekl za autovou čáru. Příležitost k brance tak protentokrát zůstane nevyužita a vhazovat bude Mohuč.
21'
Hosté se dostávali do útoku, ale dopustili se faulu a hra se přerušila. Strhla se vášnivá debata se sudím, ze které ale nepramenila žádná karta.
19'
Obrovská příležitost pro Schalke! Shkodran Mustafi se dostal v šestnáctce k míči, centrovanému od rohovému praporku. Naskočil si na něj a poslal ho doprostřed branky, kde ho však velmi šťastně nohou vyrazil brankář Zentner.
18'
Rohový kop si na starost vezme Can Bozdogan, který už je u praporku připraven, ovšem sudí ještě něco řeší s jedním z hráčů Mohuče.
16'
Schalke se snažilo o kombinaci u velkého vápna soupeře. Po několika přihrávkách mu soupeř míč vykopl za vnější brankovou čáru a bude z toho roh.
15'
Přímý volný kop si na starost vzal Latza, který ho rozehrál centrem do vápna, ale tam nenašel nikoho ze svých spoluhráčů a pro míč si došel brankář Ronnow.
14'
Mustafi se opřel do svého protihráče při souboji jeden na jednoho až přespříliš tvrdě a sudí okamžitě píská. Vyřeší to ale jen domluvou.
13'
Burdkardt si převzal míč a snažil se o driblink mezi třemi hráči. Prvního si úspěšně technickou kličkou obehrál, na další dva už ale nevyzrál a míč ztratil.
12'
St. Juste to chtěl vzít na sebe a zkusil vypálit z menší dálky. Jeho míč ale proplachtil hodně vysoko nad branku soupeře.
10'
Sporná situace nastala v pokutovém území. Hráči Mohuče si po vlastní akci stěžovali na to, že Becker zahrál rukou. Sudí to ale viděl jinak a penaltu neodpískal.
9'
Máme zde první žlutou kartu zápasu. Hříšníkem je Sead Kolašinac (FC Schalke 04). Bývalý hráč Gunners se provinil nepřiměřenou hrubostí.
8'
Suat Sedar chtěl vyslat rychlý míč do úniku spoluhráči za obranu. Jenže do trajektorie vstoupil jeden z hostů a zablokoval ho.
7'
Leandro Barreiro Martins zkusil obrat jednoho z hráčů v modrém dresu o míč, ale místo toho ho poslal k zemi. Sudí okamžitě píská. Kartu ale zatím neudělí.
5'
Shkodran Mustafi kontroloval míč, před svým vápnem. Zezadu se k němu přiblížil jeden z protihráčů, který mu ho chtěl vzít, ale místo toho ho podkopl a poslal k zemi.
4'
William se prezentoval velmi dlouhým centrem, který zamířil až do pokutového území. Míč však sebral ze vzduchu gólman Zentner.
3'
Schalke zatím hraje s míčem na kopačkách, ovšem jen na své obranné polovině, kde si ho vyměňuje v rámci své defenzivní linie.
2'
Úvodní výkop je minulostí a hra v plném proudu. Schalke nastupuje v domácích modrých dresech a bílých šortkách, Mohuč zvolila červenou variantu.
1'

FC Schalke 04: Rönnow – Becker, Mustafi, Thiaw, Calhanoglu – Serdar, Kolašinac, Harít – William, Hoppe, Raman.
Náhradníci: Langer – Bozdogan, Mascarell, Mercan, Oczipka, Schöpf, Schuler, Stambouli.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – St. Juste, Bell, Niakhaté, D. da Costa, Kohr – Barreiro, Latza, Mwene – Ádám Szalai, Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Boëtius, Brosinski, Glatzel, Hack, Kunde Malong, Öztunali, Quaison, Stöger.

Rozhodčí: F. Brych (Německo).
Zápas ve VELTINS-Areně začne ve 20:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
1. FSV Mohuč 05

Hosté na tom nejsou o mnoho lépe, na předposledním místě mají 17 bodů a také bojují o záchranu. Nicméně ztráta na baráž je pouhý jeden bod a ani další týmy nejsou moc vzdálené. Mohuč hrála minulé kolo doma s Augsburgem a duel rozhodla jediná branka. Tu dal ve 25. minutě hostující Hahn a rozhodl tak o výsledku 0:1. Jak vidno, dnes se podíváme na duel dvou nepříliš úspěšných, vzájemný zápas ale bude pro oba celky maximálně důležitý.

FC Schalke 04

Domácí tým se letos opravdu trápí. Prohrává, mění trenéry, ale nic nepomáhá. Je tak na posledním místě s pouhými devíti body a na barážovou pozici ztrácí již devět bodů. Naposledy se Schalke představilo na půdě Stuttgartu a zápas skončil jasným výsledkem 5:1 pro domácí. Za Schalke se trefil Kolašinac, proti dvěma gólům Enda, a úspěchům Kalajdzice, Klementa a Didaviho to však bylo málo...

Brémy – Schalke 1:1
Schalke – Lipsko 0:3
Union Berlín – Schalke 0:0
Schalke – Dortmund 0:4
Stuttgart – Schalke 5:1
Dobrý večer u německé Bundesligy. Společně se podíváme na utkání 24. kola mezi týmy FC Schalke 04 a 1. FSV Mohuč 05.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.