Bundesliga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Union Berlin : Leverkusen - 15. ledna 2021   20:30

Union Berlin
88' Teuchert (Lenz)
1:0
(0:0)
Luthe – Friedrich, Knoche, Hübner – Andrich, Trimmel (C), Prömel, Lenz, Ingvartsen – Becker (24. Teuchert, 90. Ryerson), Awoniyi (76. Bülter).
Badstübner – Schüller, Stein
An der Alten Försterei, Berlín
Leverkusen
Hrádecký – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Demirbay, Baumgartlinger (C) (69. Aránguiz), Amiri – Bailey, Schick (69. Alario), Diaby.
Grill, Lomb – Alario, Aránguiz, L. Bender, Wendell, Jedvaj.

S konstatováním, že Union Berlín zdolal Leverkusen, se loučím a přeji vám dobrou noc.
Sledovali jsme střetnutí, v němž byl Leverkusen opticky lepším mužstvem a hlavně se hosté snažili rozhodnout. Jenomže Union důsledně bránil a vyrážel do rychlých brejků, jeden z nich proměnil Cedric Teuchert, jenž se stal hrdinou zápasu.

Pokud se budeme zajímat o tabulku, tak Leverkusen zůstává třetí, ale může jej přeskočit Dortmund. Navíc se bod za něj dotáhl Union, jenž okukuje čtvrtou příčku.
90+4'
90+3'
Dnes nevyhraje lepší tým, ovšem tým, který dal soupeři lekci z produktivity. Union kráčí ze třemi body, které pro něj budou zlaté.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty nad rámec normální hrací doby!
90'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Cedric Teuchert, přichází Julian Ryerson.
90'
Dalším potrestaným hráčem je Nadiem Amiri (Leverkusen), kterému se nelíbil zákrok na spoluhráče a inkasovaná branka. Hostující hráč něco pronesl na adresu rozhodčího, za což si vysloužil žlutou kartu.
88'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Nejprve byl tvrdě dohrán Leon Bailey, který zůstal ležet na trávníku a poté pokazil přihrávku Aleksandar Dragović. Union se tak hnal znovu do akce a kolmice prošla až za obranu, kam si naběhl CEDRIC TEUCHERT, který se štěstím prostřelil Lukáše Hrádeckého.
87'
Už se znovu hraje a hostující mužstvo se pomalu přesouvá na útočnou polovinu. Jenže znovu jej nečeká nic snadného, protože Union brání v jedenácti lidech.
86'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Cedric Teuchert a rozhodčí rychle přerušil hru, což se vůbec nelíbilo hráčům Leverkusenu, kteří by jinak vyrazili do otevřené obrany.
85'
Domácí tým se snaží uklidnit hru a především šetřit čas. Union nějakou chvilku kombinoval na vlastní polovině, jenže následně chyboval při přihrávce na levou stranu hrací plochy.
83'
Lukáš Hrádecký musel velmi rychle vyrazit z branky, protože se proti němu hnal soupeř, jenž byl obtěžován stoperem. Na Leverkusenu už je vidět určitá nervozita.
82'
Hráči v černých dresech opět kombinují, ale znovu celou akci pokazila nepřesná přihrávka. Následně Leverkusen poslal centr před branku, avšak ani po něm nic nevytěží.
81'
Jsme v poslední desetiminutovce normální hrací doby! Do pokutového území Bayeru se hnal Marius Bülter, který se pokusil o střílenou přihrávku před branku, jenomže míč byl odvrácen za postranní lajnu.
80'
Moussa Diaby předvedl další pas, jenž mířil do šestnáctky, avšak balon z jeho kopačky byl nepřesný. Celou situaci tak vyřešil Andreas Luthe, jenž měl snadnou úlohu.
79'
Další akci táhl hostující celek po pravé straně, ovšem Aleksandar Dragović přihrávku pokazil. Leverkusen se balonu chopil rychle zpátky a znovu sledujeme jeho kombinaci na útočné polovině.
77'
Bayer Leverkusen byl před zápasem pasován do role favorita, což opticky potvrzuje. Jenomže obrovské příležitosti moc nepřicházejí, a tak se i před koncovkou hraje bez gólů.
76'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Marius Bülter.
76'
Jakmile domácí celek získá balon, nic nevymýšlí a balon odkopne k půlící čáře. Může tohle Union Berlín vydržet?
75'
Čas se hostujícímu mužstvu velmi rychle krátí, Leverkusen znovu kombinuje na útočné polovině. Jeho snažení je obrovské, ale ve finální části to chce více kvality.
74'
Na levé straně se pohyboval Daley Sinkgraven, který vnikl do šestnáctky a následně chtěl přihrávat před branku. Ovšem trefil pouze prvního bránícího hráče, následně Union balon jen odkopl.
72'
Leon Bailey obešel soupeře a už měl před sebou otevřený prostor, jenomže kolmá přihrávka přes obranu neprošla. Leverkusenu se nedaří potvrdit roli favorita.
71'
Do konce střetnutí zbývá nějakých dvacet minut a my stále čekáme na vstřelenou branku. Do další akce se tlačil Berlín, avšak akci přerušil skluzem Aleksandar Dragović.
70'
Julian Baumgartlinger odevzdal kapitánskou pásku Charlesu Aránguizovi!
69'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Julian Baumgartlinger, přichází Charles Aránguiz.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Patrik Schick, přichází Lucas Alario.
68'
Hráči v černých dresech sice mají míč více na kopačkách, ale nikterak výrazně branku soupeře neohrožují. I proto chystá Leverkusen první střídání.
65'
Také Union myslí na vítězství, jenomže centr z levé strany úspěšný nebude. Do vzduchu totiž nejvýše vyšplhal Lukáš Hrádecký, který otáčí kormidlem hry.
64'
Pořádně se aktuálně zapotil domácí brankář, který dostal velmi těžkou malou domu. Andreas Luthe si s vypětím všech sil poradil a balon posunul do strany.
63'
Možná by utkání pomohlo nějaké oživení z lavičky, ale zatím to na střídání nevypadá. Při další akci přišel dlouhý pas na hranici šestnáctky, odkud vypálil Patrik Schick, jehož vychytal Andreas Luthe.
60'
Moussa Diaby znovu hledal českého spoluhráče, který si míč zpracoval na prsa a následně přihrával na hranici vápna. Zakončení k vidění ale nebylo a hra se obrací.
59'
Leverkusenje často na útočné polovině, ale musí si dávat pozor na rychlé protiakce. Do brejku se chystal Taiwo Awoniyi, jehož neustále stínoval skvěle hrající Jonathan Tah.
58'
Bayer znovu přebírá otěže zápasu a znovu začíná být lepším týmem. Tentokrát jeho akce skončila, jelikož byl faulován Leon Bailey. Union se snaží více přerušovat hru.
57'
Další akci hostujícího mužstva zastavil Christopher Trimmel, Leverkusen bude rozehrávat rohový kop. Centr mířil na první tyčku, kde balon netrefil Moussa Diaby.
55'
Dnes to na gólové hody nevypadá, a tak se nepotvrdí papírové předpoklady z předchozích vzájemných duelů. Toto střetnutí asi rozhodne jediná branky, pokud tedy nějaká padne.
53'
Leverkusen při poslední akci soupeře obrovské štěstí, stále tak platí bezbrankový stav. Ve druhém poločase je hra velmi vyrovnaná.
52'
Moussa Diaby si nevedl míč na střed a už se zřejmě rozmýšlel, zda vystřelí. V tomto okamžiku po něm sáhl Marvin Friedrich (Union Berlín), jenž byl potrestán žlutou kartou.
50'
Leverkusen znovu kombinoval na útočné polovině, jenomže přihrávka byla nepřesná, a tak se hra velmi rychle otočila! Cedric Teuchert postupoval sám na Hrádeckého a trefil pravou tyčku, od které balon zamířil znovu do hry, když kopíroval brankovou čáru!
49'
Sportovec roku Finska musel být velmi rychlý, jelikož byl napadán soupeřem. Lukáš Hrádecký si počínal na jedničku a míč odkopem poslal znovu ke spoluhráčům.
48'
Union zastavil další akci soupeře a začne od vlastního brankáře. Hráči v červených dresech pak vymysleli nákop na pravou stranu, kde se pohyboval Taiwo Awoniyi, jehož zastavil zatím jediný hříšník Jonathan Tah.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který do své části vstupuje za bezbrankového stavu. Od úvodu se Leverkusen tlačí na útočnou polovinu.
46'
Úvodní poločas je minulostí, ale branka v něm nepadla, a tak je stav zápasu stále vyrovnán. Při odchodu do kabin byli hráči Leverkusenu hodně nespokojeni a střídali se u rozhodčího, především Jonathan Tah a Aleksandar Dragović byli aktéry stěžování si. Ovšem pokud se chce Bayer na někoho zlobit, může pouze na sebe, protože zahodil několik nadějných akcí. Naopak Union se často zbavoval míče a velmi často se bránil. Jedinou velkou šanci zahodil Marvin Friedrich. Uvidíme, co nám mužstva předvedou po poločasové přestávce.
45+3'
45+3'
Union rozehrával standardní situaci centrem na pravou stranu pokutového území, odkud se míč dostal jen do brankářových rukavic. Bayer se snažil otočit hru, ale v útoku se mu nedařilo.
45+1'
Asi i kvůli zranění Sheraldoa Beckera se bude první poločas nastavovat o tři minuty. Dočkáme se do přestávky ještě vstřelené branky?
45'
Na konci úvodního poločasu se snažil odcentrovat Christopher Lenz, jehož snažení zastavil Aleksandar Dragović. Union tak rozehrával rohový kop a pro centr si vyběhl Lukáš Hrádecký.
43'
Leverkusen ztratil balon, a tak za záchranou brzdu zatáhl Jonathan Tah (Leverkusen), který je na konci prvního poločasu zatím jediným potrestaným hráčem.
43'
Leon Bailey a Moussa Diaby si vyměnili strany. Prvně jmenovaný unikl soupeři napravo, ale následně nepřihrál přesně. To je škoda, Leverkusen měl před sebou znovu otevřenou obranu.
41'
Leverkusen je znovu v kombinaci a vymýšlí, kudy se dostane do pokutového území. Další akci rozvinul Nadiem Amiri, který našel Schicka. Český útočník přihrál pod sebe, odkud přišlo zakončení, jenomže Andreas Luthe zasáhl nohou. Akce by mohla pokračovat, kdyby si při zpracování nepomohl rukou Leon Bailey.
40'
Hráči v černých dresech začínají mít obrovskou převahu a v utkání jsou zatím jasně lepší, ovšem fotbal se hraje na branky a ta ani jedna nepadla.
38'
Odpovím si sám, nezmění! Akce hostujícího mužstva skončila na levé straně, jelikož přihrávka dopředu byla nepřesná. Leon Bailey nasadil u rohového praporku jesličky soupeři a pak přihrál na Nadiema Amiriho, jenž z první trefil českého reprezentanta, který zamezil brance. Následně to zkoušel ještě zpoza šestnáctky Kerem Demirbay a jen těsně minul!
37'
Nejprve se Union velmi dobře ubránil, avšak poté znovu míč odevzdal k soupeři. Leverkusen může střádat další útočné plány, změní se stav zápasu?
35'
Leon Bailey a Patrik Schick napadali soupeře, který si musel pomoci přihrávkou k brankáři. Andreas Luthe se s tím nepáral a ani nemohl, míč tak raději zahrál z jedné do pravé části hřiště.
34'
Bayer znovu trpělivě kombinuje a vymýšlí, jak se dostane k brance soupeře. Jenomže Union zatím velmi dobře brání a drží bezbrankový stav.
33'
K centru se na první tyči protlačil Edmond Fayçal Tapsoba, jehož hlavička byla velmi slabá a sotva doletěla k brankáři. Berlínští znovu neudrželi míč a musejí se opět bránit.
32'
Hráči v černých dresech kombinovali na vlastní polovině a musel jim vypomoci výkopem Lukáš Hrádecký. Následně se za zakončením hnal Leon Bailey, který nastřelil soupeře a vybojoval alespoň rohový kop.
30'
Třicet minut hry je minulostí a branku jsme stále neviděli. K vidění byla jen jedna velká šance Unionu a několik náznaků šancí na straně Leverkusenu.
28'
Tentokrát Leverkusen táhl akci po levé straně a znovu byl k vidění centr, jenž se povedl obránci odvrátit. Pasy sice před domácí létají, avšak do špatných prostorů.
27'
Střetnutí v posledních minutách postrádá větší rychlost a plynulost. Pěkné akce z úvodu zápasu vymizely. Doufejme, že se to velmi rychle změní a budeme se znovu bavit skvělým německým fotbalem.
26'
A znovu se vstupuje do hry, protože si nedovoleným způsobem pomohl Jonathan Tah, který ve středovém kruhu dohrál Taiwoa Awoniyiho.
24'
Edmond Fayçal Tapsoba precizně bránil nizozemského hráče, jenž zůstal ležet na hracím pažitu. Sheraldo Becker pro dnešek dohrál, i když se ještě nachází na trávníku a čtvrtý rozhodčí se unáhlil.
24'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Cedric Teuchert.
23'
Po úvodních minutách se hra hodně rozkouskovala, což nevyhovuje především Leverkusenu, jenž se nacházel v dobré pasáži hry.
21'
Gesto lékaře Unionu bylo takové, že se ještě uvidí, zda bude Sheraldo Becker moci pokračovat ve hře. Minimálně se zkusí vrátit a pomoci domácím na zeleném pažitu.
20'
Po souboji Sheraldo Becker ulehl na hrací pažit a znovu se bude ošetřovat. Nizozemský hráč má problémy s levým kotníkem a Berlínští chystají střídání. Pokud to bude zlé, nastoupí do duelu Cedric Teuchert.
19'
Už se hraje a český reprezentant se vrací do hry. Po chvíli se míč dostal do zámezí a znovu se krátce nehrálo, jelikož se něco nelíbilo Sheraldou Beckerovi.
18'
Patrik Schick se sice drží za záda, ale z trávníku odešel po svých. Bývalý hráč pražské Sparty bude moci pokračovat ve hře.
17'
Na druhé straně přišel centr znovu z pravé strany a na pas si naskočil Patrik Schick, kterého ještě dohrál spoluhráč Kerem Demirbay. Český reprezentant zůstává na trávníku a potřebuje lékařskou pomoc.
15'
První gólovku měl n hlavě Marvin Friedrich, jenž trestuhodně minul branku. Po centru od praporku vyplul v ideální pozici již zmíněný hráč, který se mohl zeptat brankáře, kam to chce. Avšak otázka by to byla marná, balon totiž zamířil těsně vedle levé tyče!
14'
S náběhy Diabyho má domácí obrana obrovské potíže. Francouzský hráč se znovu uvolnil na pravé straně a přihrával do druhé vlny. Zakončením se prezentoval Kerem Demirbay, jenž byl v rozhodujícím momentu lehce přistrčen a zakončil vedle. Faulovaný hráč i Patrik Schick se marně dožadovali pokutového kopu.
13'
Hráči v černých dresech znovu kombinovali, i když tažení bylo dosti kostrbaté. Těžkou přihrávku musel zpracovávat Jonathan Tah, jenž si pomohl balonem na finského brankáře.
11'
Už to vypadalo, že Leon Bailey nebo Patrik Schick zakončí z oblasti, kde se nachází penaltový puntík. Oba hráči si ale dávali přednost, srazili se a akce tím skončila.
10'
V úvodu zápasu je Leverkusen lepším týmem, ale zatím jsou jeho akce nedotažené. Zejména Moussa Diaby je velmi aktivní. Již zmíněný hráč znovu centroval, ale spoluhráče před brankou znovu nenašel.
9'
Leon Bailey – Patrik Schick – Moussa Diaby mířili do otevřené obrany. Jenomže prvně jmenovanému se nepovedl pas na zadní tyč a navíc Francouz pak míč neudržel ani na hrací ploše.
8'
Hra je v těchto chvílích neurovnaná a bojuje se spíše kolem středové čáry. Ani jedno mužstvo neudrží balon na kopačkách dlouho, změní to další akce domácích?
6'
Už to vypadalo, že se Robert Andrich dostane do nesnází, avšak opak byl pravdou. Domácímu hráči se povedlo otočit a zakončit, jenomže pokus letěl vedle levé tyče.
5'
Na pravé straně se rozeběhl Moussa Diaby, který zvedl hlavu a viděl před brankou českého spoluhráče. V dobré akci k němu balon neprocpal a Bayer rozehrával roh, který byl rychle odvrácen.
4'
Union Berlín do dnešního střetnutí nastoupil v červených dresech, naopak Bayer Leverkusen se oblékl do černé sady. Vraťme se na trávník, kde jsou u balonu stále hosté.
3'
Centr z pravé strany podskočil český reprezentant, balon byl odvrácen jen za šestnáctku. V dobrém prostoru se nacházel Nadiem Amiri, jehož pokus zamířil pouze nad branku.
2'
Teplota se nachází těsně pod nulou, takže počasí je mrazivé. Hostující mužstvo se znovu nachází na útočné polovině, kde kombinuje.
1'
Jdeme na to, rozhodčí totiž zahájil dnešní utkání! Leverkusen začal na balonu, který nákop letěl na levou stranu, kde se nacházel i Patrik Schick. Ovšem pas byl nepřesný a skončil za postranní lajnou.
1'

1. FC Union Berlín: Luthe – Friedrich, Knoche, Hübner – Andrich, Trimmel (C), Prömel, Lenz, Ingvartsen – Becker, Awoniyi.
Náhradníci: Karius – Bülter, Endo, Gießelmann, Gogia, Griesbeck, Ryerson, N. Schlotterbeck, Teuchert.

Bayer Leverkusen: Hrádecký – Dragović, Tah, Tapsoba, Sinkgraven – Demirbay, Baumgartlinger (C), Amiri – Bailey, Schick, Diaby.
Náhradníci: Grill, Lomb – Alario, Aránguiz, L. Bender, Wendell, Jedvaj.

Rozhodčí: Badstübner – Schüller, Stein.
Vítám vás u zápasu, v němž bude na hrotu Leverkusenu český útočník Patrik Schick. Zhruba za padesát minut začínáme, a tak si pojďme představit aktéry zápasu.
Souboj mezí Unionem a Leverkusenem se odehraje v pátek od 20 hodin 30 minut. Z duelu je pro vás připravený podrobný textový přenos, kterým vás provede Michal Luxa. Doufejme, že nás společně čeká výborná zábava a padne spousta branek.
Dle vzájemných zápasů se ukazuje, že Leverkusenu styl soupeře opravdu svědčí. Oba celky totiž spolu odehrály pět střetnutí, v nichž vždy zvítězil Bayer. Souboje navíc nabízejí spoustu branek, což by mělo být hlavním tématem pro sázkaře také dnes.

04.03.2020 Leverkusen – Union 3:1 (pohár)
15.02.2020 Union – Leverkusen 2:3
21.09.2019 Leverkusen – Union 2:0
24.10.2017 Leverkusen – Union 4:1 (pohár)
29.10.2003 Union – Leverkusen 0:5 (pohár)
Půjde o souboj z horních pater Bundesligy, a tak by nás měl čekat velmi zajímavý souboj. Union Berlín je překvapením německé nejvyšší soutěže. Domácí celek se aktuálně nachází na patám místě tabulky, když posbíral pětadvacet bodů. V lize Union boduje, v posledních pěti zápasech vždy bodoval, dvakrát zvítězil a třikrát remizoval. Ovšem v poháru už své působení ukončil, když nestačil na Paderborn. Ještě lépe je na tom v tabulce Leverkusen, jemuž patří třetí pozice a prohání tak vedoucí Bayern a druhé Lipsko. Hostující celek se ale v poslední době nenachází v herní pohodě, jelikož dvakrát odcházel poražený a jednou remizoval. Aktuálně má Bayer devětadvacet bodů a na čelo tabulky ztrácí pouhé čtyři body.

Nejlepší střelci

Max Kruse (UNB) 6 gólů
Lucas Alario (LEV) 8 gólů
Vítám všechny fotbalové fanoušky u prvního zápasu šestnáctého kola Bundesligy, v němž se střetnou 1. FC Union Berlín a Bayer Leverkusen, ve kterém působí také český útočník Patrik Schick.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.