Bundesliga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Bielefeld - 3. října 2020   15:30

Werder
27' Bittencourt (Mbom)
1:0
(1:0)
Werder
Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Friedl, Augustinsson – Mbom (89. N. Moisander), M. Eggestein, Klaassen (C) (75. Groß) – Bittencourt (81. J. Eggestein), Füllkrug (75. Chong), Sargent (81. Selke).
Kapino – Agu, J. Eggestein, Groß, Chong, N. Moisander, Osako, Selke, Woltemade.
Schröder – Neitzel-Petersen, Seidel
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Bielefeld
Ortega – Brunner, Pieper, van der Hoorn, Lucoqui (71. Laursen) – Doan (89. Edmundsson), Prietl, Hartel – Soukou (89. Yabo), Klos (C), Córdova (71. Schipplock).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 2.
Arminia se po slabé první půli herně zvedla a prakticky celé období po změně stran útočila. Manko vytvořené gólem Bittencourta ale smazat nedokázala, což pro Bielefeld znamená první porážku po postupu do nejvyšší soutěže. Minimálně ve dvou případech musel Brémám spadnout kámen ze srdce. Gebre Sellasiemu bylo odpuštěno stažení unikajícího Schipplocka a van der Hoornovu gólovou dorážku z poslední akce znegoval faul na Veljkoviće.
90+5'
90+5'
Mike van der Hoorn si z předchozí situace navíc odnesl žlutou kartu. Stoper Arminie marně vysvětluje rozhodčímu, že před kontaktem s Veljkovićem trefil míč.
90+4'
Velké drama na závěr! Laursen centroval z levého křídla na Edmundssona, jehož hlavičku Pavlenka výborně vyrazil. Následná dorážka van der Hoorna už skončila za brankovou čarou, ale předcházel ji faul na Veljkoviće.
90+3'
Fabian Klos znovu prodlužoval letící nákop směrem do šestnáctky, jenomže Sven Schipplock tam v rychlosti nechal balon za sebou.
90+2'
Standardní situace to byla od Werderu mizerná, nicméně snaha hostujícího mužstva přinesla jen neškodný nákop do území ovládaného Jiřím Pavlenkou.
90+1'
Zisk rohového kopu byla úspěšná sázka na jistotu od Maximiliana Eggesteina. Následovalo logické zdržování a žlutá karta pro téhož muže.
90+1'
Od druhého vítězství v sezóně dělí Brémy už jenom tři nastavené minuty.
90'
Maximilian Eggestein trochu zbytečně fauloval poblíž postranní čáry, když jeho protějšek nemohl prakticky nic vymyslet. Nařízenou standardku však Werder s jistotou ubránil.
89'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jean Manuel Mbom, přichází Niklas Moisander.
89'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Ricu Doan, přichází Jóan Símun Edmundsson.
89'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Cebio Soukou, přichází Reinhold Yabo.
88'
Asi nejdelší úsek druhého poločasu, kdy se hraje poblíž branky Bielefeldu. Ludwig Augustinsson měl možnost rozehrát roh, ale Selke se přes svou výšku k hlavičce neprobil.
87'
Selkemu byl na hranici velkého vápna ukopnut míč směrem k Chongovi, který navazoval technickou střelou končící na hlavě jednoho z dobře postavených obránců.
86'
Klose vyhrál hlavičkový souboj po výkopu Ortegy, nicméně Pavlenka to měl k prodlouženému balonu mnohem blíže než Schipplock.
85'
Pavlenka v pohodě sebral centr z levé strany. Ani tento nápor Arminia nekorunovala kvalitní šanci na vyrovnání.
84'
Theodor Gebre Selassie nic nevymýšlel a poblíž rohového praporku odpálil balon k prázdných tribunám. Brunner vhazuje z křídelního prostoru.
82'
První souboj a hned faul od Selkeho, kterému se v této době příliš nedaří oživit malinko uvadající kariéru.
81'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Davie Selke.
81'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Leonardo Bittencourt, přichází Johannes Eggestein.
79'
Na opačném konci hřiště o sobě dal poprvé vědět střídající Tahith Chong. Zakončení z dvaceti metrů se mezi tři tyče ale nevešlo.
78'
Schipplock zásluhou vyhrané hlavičky pronikl za domácí obranu. Když ucítil držení od Gebre Selassieho tak padl k zemi, jenže rozhodčí Schröder důvod k odpískání faulu nenašel.
77'
Nenápadně jsme se posunuli již do poslední patnáctiminutovky. Arminia ve druhé půli diktuje tempo a rozhodně není bez šance na vyrovnání.
76'
Sven Schipplock vracel přetažený pas do lepšího úhlu pro zakončení hlavou. O to se postaral van der Hoorn, ale rozměry branky mu byly malé.
75'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Niclas Füllkrug, přichází Tahith Chong.
75'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Christian Groß.
73'
A ještě jednou ofsajdový přestupek. Náběh při nákopu z obranné poloviny začal jeden z domácích hráčů příliš brzy.
72'
Jean Manuel Mbom si musel nechat zajít chuť na útok. Na pravé straně hřiště mu bylo odmáváno postavení mimo hru.
71'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Sergio Córdova, přichází Sven Schipplock.
71'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Anderson Lucoqui, přichází Jacob Barrett Laursen.
70'
Sergio Córdova se krok po kroku nenápadně posouval po ose až si udělal místo ke střele, která prosvištěla vysoko nad horní tyčkou.
69'
Jasný útočný faul od Klose. Ten byl minulou sezonu nejlepší střelec druhé ligy, ale po postupu do Bundesligy se zatím gólově neprosadil.
68'
Zpět do pohybu uvedl balón Augustinsson. Centr však byl odvrácen a nic nebezpečného nebylo ani z autového vhazování od téhož muže s pětkou na zádech.
67'
Bittencourt se po ošetření opět zapojil do hry. U půlící čáry čistě sebral míč Lucoquimu, který ho vzápětí zastavil jen prostřednictvím faulu.
66'
Hodně nepřesný pas k levé postranní čáře od jednoho z hostů. Theodor Gebre Selassie musí vymyslet, jak efektivně vyhodit míč co nejdál od Pavlenky.
65'
Poprvé v zápase dochází na ošetřování. Zdravotní problémy má Leonardo Bittencourt, což je dosud jediný úspěšný střelec.
64'
Lucoqui si přivlastnil volný balon po předchozím neodpískaném střetu. Individuálně se pokusil projít do vápna, jenže na jeho hranici mu byl vstup odepřen.
62'
Střelou z voleje se o slovo přihlásil také Sergio Córdova, jenže po centru od Brunnera Pavlenkovu bránu výrazně přestřelil.
61'
Pramenila z toho i první výraznější možnost pro hostující fotbalisty! Hlavou sklepnutý nákop letěl na Klose, proti jehož hlavičce musel Pavlenka bleskově reagovat skokem k levé tyči.
60'
Domácí skutečně přepnuli do pasivního módu. Bielefeld se už nemusí vypořádávat s tolik otravným napadáním rozehrávky.
59'
Werder ztratil míč v citlivém prostoru, ale Doan z toho vytěžil jen zablokovanou střelu zpoza pokutového území.
57'
Ani po změně stran se toho moc neděje. Arminia je možná aktivnější, ale ve výsledku zůstává bez pořádné šance.
56'
Jestli to byl nacvičený signál, tak opravdu nevyšel. Hartel vypadal trochu překvapen přihrávkou od Doana a střelu z dálky hodně pokazil.
55'
Theodor Gebre Selassie hodně dlouho držel a všemožně tahal Soukoua. Schröder odpískal faul a je z toho hostující standardní situace u levého rohu velkého vápna.
54'
Jean Manuel Mbom minimálně podruhé přetáhl pokus o centr natolik, že z něj resultuje jen hostující aut z opačného kraje hrací plochy.
52'
Anderson Lucoqui fauloval Füllkruga za žlutou kartu. Kontakt s domácím útočníkem navíc odnesl nepříjemnou bolístkou jenom on sám.
51'
A na druhé straně neměl problém ani Pavlenka, který si našel cestu k centru japonského záložníka Doana.
50'
Další spolupráce mezi Bittencourtem a Füllkrugem byla předurčena k neúspěchu, z hostujícího pohledu situaci precizně vyřešil Ortega.
49'
Ve druhém případě už bylo všechno v souladu s pravidly, ale Niclas Füllkrug posléze předvedl jen nepřesnou hlavičku.
48'
Bittencourtovi neprošel pokus o rychlou rozehrávku standardní situace. Hlavní rozhodčí ukazuje, že se bude hrát hezky na píšťalku.
47'
Ani jeden z trenérů před začátkem druhého poločasu nestřídal, takže na obou stranách pokračují původní základní sestavy.
46'
Žluté karty: 1 – 0.
V poklidnější první půli měl hru pod kontrolou domácí Werder, který odchází do útrob prázdného stadionu s jednobrankovým náskokem. O ten se zasloužil Leonardo Bittencourt, který otevřel skóre jen pár minut poté, co mu nebyl uznán gól z těsného ofsajdu. Bielefeld nepředvedl vůbec nic, čím by Pavlenkovi zadělal na problémy. K ničemu mu bylo i větší držení míče, které bylo způsobeno hlavně bezvýznamnou cirkulací míče na vlastní půlce.
45+2'
45+2'
Fabian Klos by potřeboval být aspoň o dvacet centimetrů vyšší, aby měl šanci zkrotit dlouhý a vysoký pas Ortegy. Míč propadl do moci Jiřího Pavlenky.
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
Ve hře neviditelný Doan centroval na zadní tyč, kde nechybělo mnoho, aby si Friedl srazil sklepnutý balon do vlastní sítě. Takhle se konal nevyužitý rohový kop.
44'
Cédric Brunner si po vlastním autu tak dlouho kryl balon před Augustinssonem, až si vynutil faul. Navíc získal standardní situaci z pravé strany.
43'
Maximilian Eggestein s citem nakopával balón na hrot, ale Bittencourt byl včas překřižován dvojicí pozorných stoperů.
42'
A zase dosti komplikovaná a až zbytečně zdlouhavá rozehrávka Arminie. Po návratu ke gólmanovi došlo pouze k nepřesnému nákopu.
41'
S ubráněním nařízené standardky neměl Werder žádné problémy. Centr byl odhlavičkován do bezpečí a k tomu se později ocitl ve vzduchu praporek pomezního.
40'
Friedlovi utekl míč daleko od nohy. Z toho důvodu šel do skluzu, kterým sestřelil Soukoua a vyfasoval první žlutou kartu zápasu.
38'
Brunner přitvrdil v souboji s Augustinssonem. Domácí pak zaútočili přes pravou stranu, ale Augustinssonova hlavička po přesném centru nebezpečná nebyla.
36'
V přechodové fázi je markantní rozdíl. Arminii se nedaří prokombinovat ani za půlku, zatímco Werder mnohdy postupuje velmi přímočaře a jednoduše.
35'
Pieperovi nevyšla rozehrávka. Během okamžiku se k němu ale balon vrátil a to už si raději pomohl malou domů na Stefana Ortegu.
34'
Maximilian Eggestein pozval do hry Augustinssona. Ten si ale netroufl odcentrovat a celá situace se zpomalila zadovkou na stopera Marca Friedla.
33'
Hodně nepovedený centr od Mboma. Kromě vápna přeletěl balon i levý kraj hřiště, což znamená vhazování Cédrica Brunnera.
32'
Nepřipravenému Sargentovi v pokutovém území spadl míč přesně na nohu. Zpracování od něj ale nebylo ukázkové a navrch si pomohl faulem na Piepera.
31'
Držení míče: 48 % – 52 %.
30'
Bezprostředně po Pavlenkově výkopu byl máván ofsajd jeho spoluhráčů z ofenzivy, kteří podávají v úvodní půlhodině velmi slušný výkon.
29'
Pavlenka byl u nákopu jako první. Dobíhající Fabian Klos už nestačil uhnout a vysokou nohou českého gólmana nejspíše označkoval.
27'
Werder právě vstřelil branku!
Na druhý pokus už to domácím vyšlo bez jakéhokoliv přestupku, takže se mohou radovat z vedoucí trefy! Marco Friedl diagonálně nakopl míč k pravému okraji velkého vápna, kde ho Mbom sklepl k penaltové značce a tam si LEONARDO BITTENCOURT počínal v konfrontaci s gólmanem jako velezkušený mazák.
25'
Córdova postupoval po ose hřiště tak dlouho, až z delší vzdálenosti vypálil. Žádná světoborná rána to ale nebyla, Pavlenka si s ní jednoduše poradil.
24'
A zase dost komplikované založení útoku od Arminie, jež se dobrých dvacet vteřin pohybuje kolem Ortegovy branky.
23'
Původní výrok je potvrzen. Bittencourt byl i podle videa za posledním obráncem, kterým byl v daný moment ležící Pieper. Bylo to však dost těsné.
21'
Sargent přebral míč ve vápně a pohotově ho předal napravo Bittencourtovi, který se ze své trefy radoval jen chvíli, protože viděl signalizovaný ofsajd. Uvidíme, co na to video.
20'
Davy Klaassen byl odzbrojen čistým skluzem. Soukou rychle otočil hru, ale Klos po jeho přihrávce na levou stranu jen propagačně protáhl Pavlenku.
19'
Chvíli poté, co se domácí přece jenom stáhli do kompaktního bloku, tak pro ně přišla pomoc v podobě nevynucené chyby soupeře.
18'
Ofenzivní hráči Werderu docela aktivně napadají a komplikují tím hostům stěhování z obrany do útoku.
17'
Z masivně zahuštěného středu se s balonem vymotali domácí. Ortega o chvíli později nakopl balon až ke svému protějšku Pavlenkovi.
16'
Anderson Lucoqui dostal za svůj menší přestupek docela důrazné slovní napomenutí. O dalekonosnou standardku se postaral Augustinsson, ale nákop proskákal až do rukavic Ortegy.
15'
Cebio Soukou u lajny nezpracoval Brunnerův aut. Další z domácích pak byl tvrdě poslán k zemi a balon skončil u zadáků Bielefeldu.
14'
Znovu se hosté neudrželi na balonu a vlastní chybou nabídli Jiřímu Pavlenkovi odkop od brány. Arminia se snaží zabránit rozehrávce na krátko.
13'
Davy Klaassen v rychlém tempu prošel na útočnou třetinu Brém, ovšem Ludwig Augustinsson po pasu na levý kraj hřiště ani nadvakrát pořádně neodcentroval.
12'
Právě český gólman se teď ale nezaskvěl v rozehrávce. Míč poslal za autovou čáru a Arminia se pak dobrovolně vrátila až k vlastní šestnáctce.
11'
Werder se zatím dá označit za lepší tým. Hosté mu nyní vrátili míč naprosto neadresným nákopem pro Pavlenku.
10'
A ještě jednou v akci Leonardo Bittencourt, jenž obešel riskantně vystoupeného stopera Piepera, nicméně z osmnácti metrů minul ze svého pohledu levou tyč.
9'
Leonardo Bittencourt si při aktivním presinku pomohl faulem na Brunnera. Arminia tím získala více klidu na přechodovou fázi.
8'
Po třech tvrdých vzdušných soubojích skončil balon u Ortegy, jehož kolegové předtím nedostali získaný balon do úplného bezpečí.
7'
Ludwig Augustinsson centroval na zadní tyč, ale Veljković ještě před nepřesnou hlavičkou stihl vyrobit útočný faul.
6'
Josh Sargent neměl takovou rychlost, aby se dostal za obranu, takže mu určitě přišel vhod faul a standardní situace pro Brémy.
5'
Nepřesnost na vlastní polovina stála Werder držení míče, který bude uveden do hry vhazováním Cédrica Brunnera.
4'
Jediná hlavička na půlící čáře pomohla Arminii do úniku. Marcel Hartel ho proti Pavlenkovi ale neproměnil a čárový rozhodčí po dohrání celé akce ještě mávl ofsajd.
3'
Leonardo Bittencourt si chtěl při první příležitosti vystřelit, ovšem z nepřipravené pozice to bez přípravy netrefil vůbec dobře.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v zelenobílých, zatímco hosté v černých dresech.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Gebre Selassie, Veljković, Friedl, Augustinsson – Mbom, M. Eggestein, Klaassen (C) – Bittencourt, Füllkrug, Sargent.
Náhradníci: Kapino – Agu, J. Eggestein, Groß, Chong, N. Moisander, Osako, Selke, Woltemade.

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, van der Hoorn, Lucoqui – Doan, Prietl, Hartel – Soukou, Klos (C), Córdova.
Náhradníci: Linnér – Edmundsson, Gebauer, Kunze, Laursen, J. Nilsson, Seufert, Schipplock, Yabo.

Rozhodčí: Schröder – Neitzel-Petersen, Seidel.
Werder Brémy

Tým, do jehož základní sestavy dlouhodobě patří Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie, by se rád vyhnul obdobným starostem, jaké ho potkaly na závěr předchozí sezóny. V té se Werder umístil třetí od konce a jen těsně uhájil prvoligovou příslušnost v baráži s Heidenheimem. Vstup do nového ročníku Bundesligy se Brémám ale nepovedl, když doma prohrály s berlínskou Herthou 1:4. Ve druhém kole proti trápícímu se Schalke už to bylo mnohem veselejší, o což se postaral Niclas Fullkrug. Sedmadvacetiletý útočník nasázel hattrick a zajistil tak vítězství 3:1. Před sobotními zápasy je Werder se skóre 4:5 na dvanáctém místě.
DSC Arminia Bielefeld

Hostující mužstvo se po postupu do nejvyšší soutěže nejeví vůbec špatně, byť ještě před prvním kolem dostalo facku v podobě vypadnutí z prvního kola poháru proti čtvrtoligovému Essenu. Slibný potenciál ukázali svěřenci Uweho Neuhause už na hřišti Frankfurtu, na kterém po gólu Soukoua chvíli vedli a ve finále si odvezli bod za remízu 1:1. Domácí premiéra před pěti a půl tisíci diváků byla ještě veselejší, přestože duel s Kolínem neměl bůhvíjak velkou kvalitu. Arminia gólem střídajícího Edmundssona zvítězila 1:0 a díky tomu byla po dvou kolech na šestém místě před velikány z Mnichova a Dortmundu.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třetího kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi Werderem Brémy a Arminií Bielefeld!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.