Bundesliga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Werder : Schalke - 30. ledna 2021   15:30

Werder
77' Möhwald (Rašica)
1:1
(0:1)
Schalke
38' Mascarell  (Harít)
Werder
Pavlenka – Veljković, Toprak (90+1. N. Moisander), Friedl – Gebre Selassie (C), Bittencourt, M. Eggestein, Mbom (46. Möhwald), Agu (46. Augustinsson) – Schmid (46. Rašica), Sargent (61. Osako).
Storks – Siewer, Hüwe
Wohninvest Weserstadion, Brémy
Schalke
Fährmann – Becker, Kabak, Nastasić, Kolašinac (C) – Stambouli, Mascarell (80. Thiaw) – Schöpf (46. Boujellab), Uth, Harít (70. William) – Hoppe (80. Huntelaar).
Langer – Boujellab, Mendyl, Mercan, Oczipka, Thiaw, William, Huntelaar.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Utkání 19. kola německé Bundesligy mezi Werderem Brémy a Schalke 04 dospělo k remízovému výsledku 1:1. Měli jsme možnost sledovat dva zcela odlišné poločasy. V tom prvním dominovali hosté, kteří se dokázali dostat do vedení ve 38. minutě zásluhou Omara Mascarella, který zamířil do protipohybu Pavlenky.

Do druhého dějství vstoupili domácí jako vyměnění. Najednou byli všude o krok dříve a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří vyrovnat. Blízko byl v 74. minutě Juja Osako, jehož hlavičku ještě Fährmann skvělým zákrokem vytěsnil na břevno. Zeleno-bílí se dočkali o tři minuty později, kdy Rašica přihrál na střed žolíkovi Kevinu Möhwaldovi, jenž prostřelil gólmana střelou k bližší tyči. V nastavení základní hrací doby se svěřenci kouče Kohfeldta radovali z obratu, ale radost byla krátká, na gól asistující Gebre Selassie stál totiž v době nahrávky v ofsajdovém postavení.

Domácí Brémy se díky remíze posunuli na dvanáctou příčku před Hoffenheim a Augsburg, s nimiž mají shodný počet bodů, jen lepší skóre. Schalke zůstává poslední, na pozice zajišťující záchranu ztrácí devět bodů.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 9:5. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 11:20.
90+6'
90+5'
Všechno je jinak. Hlavní rozhodčí Storks ještě konzultoval celou situaci s videorozhodčím a vyšlo najevo, že český obránce Gebre Selassie stál v době nahrávky v ofsajdu. Gól tak neplatí, zápas skončí remízou.
90+4'
Domácí za minutu dvanáct dávají gól a obracejí vývoj střetnutí ve svůj prospěch! Gebre Selassie ještě zastihl míč na hrací ploše a pasem na střed našel Eggesteina, který prostřelil marně se natahujícího Fährmanna.
90+3'
Juja Osako měl dnes již druhou dobrou příležitost ke skórování. Do vnitra pokutového území ostal výbornou nahrávku, jenže placírkou zvedl balón až příliš.
90+2'
Čtvrtá žlutá karta utkání putuje znovu do kádru Schalke. Malick Thiaw dokázal odehrát míč před Veljkovćem, jenže pak mu úplně zbytečně přišlápl pravý kotník.
90+1'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Ömer Toprak, přichází Niklas Moisander.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby tři minuty.
89'
Rozehrávky přímého kopu se chopil sám faulovaný Leonardo Bittencourt. Střla mu ovšem vůbec nesedla, Ralf Fährmann mohl zůstat klidným.
88'
Žlutou kartu si za ostrý šlapák na pravé lýtko Bittencourta vysloužil Klaas-Jan Huntelaar. Nizozemský útočník se ve staronovém dresu neuvedl v tom nejlepším světle.
87'
Po delší době se do hry zapojil Jiří Pavlena. Český reprezentační gólman včas vyběhl, aby před za obranu zabíhajícím Huntelaarem přihrál Augustinssonovi.
86'
Matija Nastasić si nedokázal pohlídat Veljkoviće a málem mohl pořádně litovat. Stoper Brém totiž zakončoval hlavou na zadní tyč a jen o pár decimetrů svatyni minul.
85'
Více volného prostoru dostal zhruba dvacet metrů od brány Juja Osako. Dalekonosný projektil zamířil o pořádný kus nad horní tyč.
84'
Domácí dominují. Maximilian Eggestein zkoušel proniknout středem, ale proti početní převaze neuspěl, zastavil jej Uth, ten vzápětí pod tlakem Möhwalda jen odkopl do zámezí.
83'
Nohama si zahrál Ralf Fährmann, kterému adresoval nahrávku z nouze Matija Nastasić. Gólman dlouhým odkopem vrátil míč na útočnou polovinu.
82'
Leonardo Bittencourt si netroufl na střelu, volil raději centr. Vysoko do vzduchu se vyšplhal Marco Friedl, v záklonu zakončoval vedle pravé tyčky.
81'
Fotbalisté v zeleno-bílém dokázali vybojovat standardní situaci v blízkosti šestnáctky. Jmenovitě Maximilian Eggestein, který se nechal povalit na trávní Boujellabem.
80'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Malick Thiaw.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Matthew Hoppe, přichází Klaas-Jan Huntelaar.
79'
Kofeldtova družina si je vědoma, že je lepším týmem a určitě ještě zabojuje o obrat v utkání. Ten se pokusil dokonat Ludwig Augustinsson, dalekonosný pokus měl k přesnosti daleko.
77'
Werder právě vstřelil branku!
Je vyrovnáno! Brémy vytěžili ze sílího tlaku tolik kýženou branku, která domácí přibližuje bodovému zisku. Rašica se na pravé straně zbavil Mascarella a nahrál na střed žolíkovi KEVINU MÖHWALDOVI, který z voleje mířil na bližší tyč. Fährmann si sáhl, míči ovšem v cestě do sítě zabránit nedokázal.
76'
Útočník a nejlepší střelec Matthew Hoppe podklouzl a balón mu tak utekl daleko od těla. Situaci se ještě pokusil zachránit na zemi, jenže trefil pouze Friedla přes kotníky.
75'
Tlak Werderu sílí každým momentem víc a víc. Tentokráte zleva centroval Kevin Möhwald a byl to Ozan Kabak, kdo dokázal přehlavičkovat Bittencourta.
74'
Juja Osako měl na hlavě vyrovnání! Rašica vyslal parádní centr z levé straně a japonský útočník mířil do levého horního rohu, avšak změnu skóre nepřipustil Ralf Fährmann, jenž fantastickým zákrokem pravou rukou vytěsnil balón na břevno.
73'
Centr Nassima Boujellaba zamířil do míst, kde se nacházel pouze obránce Ludwig Augustinsson. Švéd zachoval klid a hlavičkou poslal kulatý nesmysl pryč z vápna.
72'
Nová akvizice v dresu Schalke, Brazilec William, vybojovala zajímavou standardní situaci z levé strany. Ofenzivní bek si chytře pokryl míč a poté, co ucítil kontakt od Möhwalda, šel na zem.
71'
Reprezentační hráč Maroka Amín Harít nebyl spokojený se svým stažením ze hřiště. Po příchodu na lavičce zlostně hodil rukavicemi o zem.
70'
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází William.
69'
Ludwig Augustinsson dostal balón za paty, ale ještě zabral a kulatý nesmysl stihl na hrací ploše. Pod tlakem byl nucen hrát na stopera Veljkoviće.
68'
Kosovský fotbalista dlouho s míčem na kopačkách nepobyl. Do odvážného, avšak úspěšného skluzu šel Ozan Kabak, stoper získal balón pro sebe.
67'
Theodor Gebre Selassie nedal žádnou šanci Kolašinacovi, který vůbec nevyskočil. Bek Brém hlavou přiťukl balón do středu volnému Rašicovi.
66'
Druhá žlutá karta v krátkém časovém rozmezí, opět do hostujících řad. Za přílišné zdržování při odkupuje je trestán brankář Ralf Fährmann.
65'
Český fotbalista a kapitán Werderu se chtěl znovu zapojit do akce, tentokráte v útočné fázi. Omar Mascarell si ovšem dal tělo před soupeře a nechal míč doskákat do zámezí.
64'
Pod tlak dvou protihráčů se vlastní nerozvážností dostal Juja Osako. Dopředu neměl kam rozvinout akci, zvolil tak nahrávku Gebre Selassiemu.
63'
První žlutou kartu si zblízka prohlédl Benjamin Stambouli. Defenzivní založník Schalke přispěchal pozdě do souboje s Möhwaldem, ve skluzu minul míč, naopak trefil sokovy kotníky.
62'
Ludwig Augustinsson oslovil v pokutovém území Bittencourta. Ten se dokázal natočit směrem k bráně, avšak střílet si netroufl, zpětným pasem nahrál Veljkovićovi.
61'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Josh Sargent, přichází Juja Osako.
60'
Podruhé v krátkém časovém sledu vyletěl nad hlavu praporek pomezního. Tentokráte byl za obranou linií nachytán Milot Rašica.
59'
Svěřenci kouče Kohfeldta se dožadovali odpískání pokutového kopu poté, co rukou zahrál v pokutovém území Stambouli. Ještě před tím byl však střílející Sargent v ofsajdu.
58'
Útok domácího mužstva pokračoval rohovým kopem. Přetažený pas Eggesteina vracel do ohně Töprak, Kabak následně v osobním souboji přetlačil Friedla.
57'
Na levé straně si dokázal vytvořit prostor Milot Rašica. Z levého křídla centroval na Bittencourta, jehož odvážné zakončení nůžkami zblokoval Nastasić mimo hrací plochu.
56'
Jiří Pavlenka zažehnal hrozící nebezpečí. Včas vystartoval z brankové čáry a ve vzduchu dokázal balón zachytit do náruče.
55'
Zbytečný nedovolený zákrok vyrobil na vlastní polovině Theodor Gebre Selassie. Kapitán Brém si špatně zpracoval míč, načež bolestivě přišlápl Uthovi pravou nohu.
54'
Zmatky v pokutovém území hostujícího mužstva vyvrcholili zakončením Bittencourta z otočky, kulatý nesmysl prosvištěl kousek nad horní tyčkou.
53'
Ve druhé půli sledujeme úplně odlišné domácí mužstvo, které bojuje o každý centimetr hřiště. Sargent příkladně zabojoval proti Stamboulimu a vybojoval balón na jeho úkor zpět do držení zeleno-bílých.
52'
Povedený centr Eggesteina zamířil do míst, kde byl vysoko naskočený Ömer Toprak. Hlavičku ovšem poslal přímo do rukavic Fährmanna.
51'
Leonardo Bittencourt po lajně vyslal Milota Rašicu. Kosovský reprezentant při snaze o centr trefil do oblasti břicha Mascarella, akce Werderu bude pokračovat rohovým kopem.
50'
Jiří Pavlenka zachytil nepovedený nákop Haríta a okamžitě hodil balón po lajně Bittencourtovi. Domácí rozjíždějí rychlý protiútok.
49'
S útočnou agresivitou to nyní přehnal Mark Uth. Möhvalda okopával tak dlouho, až nakonec donutil hlavního rozhodčího přerušit hru.
48'
Ludwig Augustinsson se okamžitě po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Při plnění obranných povinností nedovolil Uthovi průnik do šestnáctky.
47'
Domácí trenér Kohfeldt dal poločasovými střídáními najevo svou nespokojenost s výkony svých hráčů v úvodním dějství. Sáhl hned ke třem změnám, od nich si slibuje zlepšení ve hře. Jedno změnu udělal i hostující kouč, jenž stáhl nevýrazného Schöpfa.
46'
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Romano Schmid, přichází Milot Rašica.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Jean Manuel Mbom, přichází Kevin Möhwald.
Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Felix Agu, přichází Ludwig Augustinsson.
Střídání v týmu FC Schalke 04: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Nassim Boujellab.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Schalke 04 má dobře nakročeno k teprve druhému sezónnímu vítězství v rámci Bundesligy. Na stadiónu Werderu je zatím lepším týmem a odměnou mu je jednobrankové vedení. To zařídil ve 38. minutě Omar Mascarell, jenž si počkal na zpětný pas Haríta a placírkou poslal míč k pravé tyči, zatímco Pavlenka byl v pohybu na druhou stranu. Kromě gólové situace k viění příliš zajímavých momentů nebylo. Hosté jsou častěji na míči a trpělivě si vyčekali příležitost, kterou proměnili v dosud jediný gól střetnutí. Jejich vedení je zasloužené.
45'
44'
Fotbalisté v modrých dresech nikam nespěchají. S velkým klidem kombinují na útočné polovině a čekají na konec úvodního dějství.
43'
Zahrál si i druhý Čech v dresu domácích Jiří Pavlenka. Gólman dostal nahrávku od Töpraka, který volil sázku na jistotu proti dotírajícímu Harítovi. Následoval dlouhý odkop na útočnou polovinu.
42'
Vyrovnat zkoušel kapitán Theodor Gebre Selassie. Z pravého křídla natáhl k odvážném zakončení na zadní tyč, které úspěšně zblokoval stoper Kabak.
41'
Domácí by pochopitelně rádi odpověděli ještě v průběhu úvodního dějství. Individuální akci Bittencourta zastavil těsně za velkým vápnem Stambouli, čistým skluzem navíc posunul míč ke spoluhráči.
40'
Vedení celku z Gelsenkirchenu je zasloužené. Schalke je lepším týmem, který trpělivě čekal na svou příležitost a když přišla, tak udeřil.
38'
Schalke právě vstřelilo branku!
Poslední celek tabulky se ujímá vedení! Becker po lajně uvolnil v šestnáctce Haríta, který zpětným pasem moc dobře věděl o volném OMARU MASCARELLOVI. Španělský středopolař při zakončení zachoval chladnou hlavu, utaženou placírkou poslal míč do protipohybu Pavlenky.
37'
Hosté mají času dost. Ozan Kabak mohl konečně rozvinout akci dopředu, ale úmysl si rozmyslel, hru otočil dozadu na brankáře.
36'
Standardky zatím nejsou pomocí ani pro jedno mužstvo. Benjamin Stambouli dal míči přílišnou výšku, Pavlenka kontroloval balón letící nad břevnem.
35'
Alessandro Schöpf poměrně dlouho váhal s rozehrávkou, avšak litovat nemusel. Dotírajícímu Schmidovi prohodil míč mezi nohama, načež přepadl přes nastavenou nohu soupeře. Rozhodčí píská faul.
34'
Souboj u pravé lany byl na ostří nože. Sead Kolašinac před sebe odmítl pustit rozběhnutého Agua, kterého poslal až za reklamní panel.
33'
Leonardu Bittencourtovi se centr vůbec nepovedl. Stočil ho přímo do rukou gólmana, Ralf Fährmann nepřipustil žádné nebezpečí.
32'
Premiérový roh střetnutí vybojovali domácí fotbalisté. Theodor Gebre Selassie centroval zleva do vápna, odkud Nastasić hlavičkoval do zámezí.
31'
Český brankář ve službách Brém Jiří Pavlenka kontroloval pomalé technické zakončení Haríta, jež se vykroutilo těsně vedle pravé tyčky.
30'
V hlavní roli znovu domácí hráč Agu. Ten šel do hlavičkového souboje, když vyskočil na záda Mascarellovi, načež si při dopadu nepříjemně narazil záda. Záložník naštěstí vypadá býti v pořádku.
29'
Felix Agu obdržel pas na levou lajnu, odkud následoval centr na Sargenta. Matija Nastasić se dokázal ostat před soka a pravým ramenem mu zabránil v přebrání míče.
28'
Exekuce volného přímého kopu se chopil Romano Schmid. Vyslal příliš vysoký centr, balón zamířil mimo dosah spoluhráčů. Ze vzduchu ho sebral brankář Fährmann.
27'
Příkladně zabojoval Maximilian Eggestein. Záložník byl u míče dříve než Mascarell, jenž následně přišlápl pravý kotník soupeři. Standardka pro Werder.
26'
Mark Uth milimetrově přesně přenesl hru na Schöpfa. Ten si sice hladce poradil se zpracováním ale následně selhal při nahrávce, míč poslal do míst, kde byl pouze Agu.
25'
Na polovině hřiště byl faulován Leonardo Bittencourt. Hříšníkovi Stamboulimu se výrok rozhodčího vůbec nelíbí, každopádně ho už nezmění.
24'
Z pravé strany vyzkoušel odcentrovat Benjamin Stambouli. Balón nabral malou výšku, Veljković bez problémů odhlavičkoval míč do bezpečí.
23'
Domácí trenér Kohfeldt je hodně nespokojený s tím, co jeho svěřenci doposud předvádějí. Pěkně nahlas seřval domácí borce za to, že si opět nedokázali vyhovět v kombinaci.
22'
Hosté vybojovali standardku ze zajímavé pozice. Jmenovitě Alessandro Schöpf, který si dal balón před Veljkoviće a stoper se dopustil nedovoleného zákroku.
21'
Do hry nohama se zapojil rovněž Ralf Fährmann. Gólmanovi nahrál Benjamin Stambouli, toho dostal pod velký tlak presující Sargent.
20'
Za hranicí šestnáctky dostal hodně volného prostoru Omar Mascarell. Natáhl k prudké střele pravačkou, jež proletěla o metr vedle pravé části brankové konstrukce.
19'
Do hry se často zapojuje stoperská dvojice Schalke, u níž začíná většina útoků. Avšak v útočné fázi toho Nastasić s Kabakem sami moc nevymyslí.
18'
Jean Manuel Mbom ze vzduchu sklepl míč pro Agua, jenž neváhal a okamžitě pálil z první. Kulatý nesmysl proletěl těsně nad břevnem.
17'
Střední záložník Leonardo Bittencourt našel po lajně sprintujícího Gebre Selassieho. Český bek si zasekávačkou připravil míč na centr, balón ovšem napálil jen do blokujícího protivníka.
16'
Poslední celek tabulky je zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Opět se snaží přelstít domácí defenzivu postupnou kombinací, což se zatím nedaří.
15'
V permanenci musel být i strážce svatyně hostujícího mužstva. Propagační rána Eggesteina po zemi doprostřed však Fährmannovi moc starostí nenadělala.
14'
Benjamin Stambouli se z levého křídla dokázal prodrat do šestnáctky soupeře, načež prostrčil míč doleva na Mascarella, jehož střílený centr skončil v rukou domácího gólmana.
13'
Reprezentant Maroka pokračoval v rozvíjení kombinace po lajně. Jenže adresát pasu Alessandro Schöpf si nepohlídal postavení, byl v ofsajdu.
12'
Matija Nastasić musel zabrat, nakonec míč na hrací ploše ještě dostihl. Po lajně využil volného prostoru k přihrávce na Haríta, u nějž pokračuje útočná akce.
11'
Balón si mezi sebou několikrát vyměnili stopeři, aby následně Matija Nastasić poslal dlouhou nahrávku středem na Utha. Útočník mužstva z Gelsenkirchenu nedokázal proniknout skrze defenzivní blok.
10'
Rozehrávky autového vhazování Werderu se chopil kapitán Theodor Gebre Selassie. Kulatý nesmysl hodil Bittencourtovi, který se nedokázal probojovat za záda Kabaka.
9'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Timo Becker nabíhal po lajně, načež spoluhráč Mascarell přecenil jeho rychlostní schopnosti, balón poslal mimo jeho dosah.
8'
Bek Ömer Toprak byl nuce pod tlakem Utha odkopávat daleko na útočnou polovinu až k brankáři Fährmannovi, jenž rychle rozehrál po zemi na Kolašinace.
7'
Do obrany výborně zabral Leonardo Bittencourt. Středopolař zachytil sprint Stambouliho a čistým skluzem poslal míč mimo hrací plochu.
6'
Alessandro Schöpf chtěl postupovat v cestě do útoku, avšak neměl kudy a tak se otočil a pokračoval směr vlastí brána. Nakonec se míče zbavil zpětným pasem na Nastasiće.
5'
Za obranu nabíhal Josh Sargent, jehož se vysokým balónem snažil oslovit Mbom. Forward se dostal k balónu, avšak zastavil jej pomezní rozhodčí zdviženým praporkem. Ofsajd.
4'
Jiřímu Pavlenkovi pořádně zavařil krajan a spoluhráč Theodor Gebre Selassie. Pravý bek nebezpečně tečoval centr Mascarella, balón skončil v boční síti.
3'
První postupný útok domácího mužstva zastavil hvizd hlavního rozhodčího. Útočník Romano Schmid si v souboji proti Kabakovi počínal nedovoleným způsobem.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních zeleno-bílých dresech. Hosté pro dnešní střetnutí zvolili dresy barvy modré.
1'

Werder Brémy: Pavlenka – Veljković, Toprak, Friedl – Gebre Selassie (C), Bittencourt, M. Eggestein, Mbom, Agu – Schmid, Sargent.
Náhradníci: dos Santos Haesler – Augustinsson, Dinkci, Grujev, Chong, Möhwald, N. Moisander, Osako, Rašica.

FC Schalke 04: Fährmann – Becker, Kabak, Nastasić, Kolašinac (C) – Stambouli, Mascarell – Schöpf, Uth, Harít – Hoppe.
Náhradníci: Langer – Boujellab, Mendyl, Mercan, Oczipka, Thiaw, William, Huntelaar.

Rozhodčí: Storks – Siewer, Hüwe.
FC Schalke 04

Časy, kdy Schalke 04 patřilo k nejlepším německém týmům a pravidelně se umisťovalo na pozicích zajišťujících pohárovou Evropu, jsou pryč. Minulou sezónu ještě mužstvo z Gelsenirchenu nemělo takové starosti, neboť skončilo dvanácté s poměrně velkým náskokem osmi bodů na Brémy, jež museli jít do baráže.

Avšak letos se mizérie Schalke prohloubila ještě hlouběji. Po devatenácti odehraných kolech jsou svěřenci trenéra Grosse na posledním osmnáctém místě s osmibodovou ztrátou na Kolín, který by za současné situaci musel do baráže. Forma je mizerná. Hráči Schalke zvítězili v jediném utkání, a sice doma 4:0 nad Hoffenheimem, jinak si připsali čtyři remízy a třináctkrát odešli ze hřiště jako poražení. Nejlepším střelcem týmu je devatenáctiletý Američan Matthew Hoppe s pěti góly.
Werder Brémy

Fotbalisté Werderu mají pro letošní sezónu jediný cíl, a sice vyhnout se bojům o udržení, tak jako se to nepovedlo minulý ročník. Svěřenci kouče Kohfeldta museli podstoupit baráž o udržení s Heidenheimem, kterou zvládli, ale s odřenýma ušima. Doma totiž remizovali 0:0, načež venku hráli 2:2 a právě díky brankám vstřeleným na půdě soupeře zachovali prvoligovou příslušnost.

Po osmnácti kolech nové sezóny na tom jsou Brémy zatím lépe než loni. Nachází se na patnácté pozici, přičemž na šestnáctý Kolín mají náskok šesti bodů. Forma z posledních utkání není vůbec špatná. Werder v posledních šesti ligových utkání prohrál jen dvakrát, třikrát zvítězil a jednou remizoval. Mezitím ještě dokázal zvítězit v poháru na hřišti Hannoveru. Gólovou produktivitu týmu vede dvojice Leonardo Bittencourt, Niclas Fullkrug, oba mají shodně čtyři zásahy.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní odpoledne! Vítám vás při sledování 19. kola německé Bundesligy, u zápasu mezi Werderem Brémy a Schalke 04.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.