Bundesliga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Mainz - 22. května 2021   15:30

Wolfsburg
48' Philipp (Otávio) • 66' Joao Victor (Weghorst)
2:3
(0:1)
Mainz
44' Boëtius  (Quaison) • 54' Quaison   • 77' Bell  (E. Fernandes)
Wolfsburg
Pervan – Mbabu (57. Joao Victor), Lacroix, Brooks (57. Siersleben), Otávio (83. Roussillon) – X. Schlager (83. Gerhardt), Arnold (C) – Baku, Philipp, Brekalo (69. Ginczek) – Weghorst.
Dankert – Rohde, Häcker
Volkswagen Arena, Wolfsburg
Mainz
Dahmen – St. Juste, Bell, Niakhaté (C) – D. da Costa (81. Mwene), Kohr, Barreiro (32. Latza), Boëtius (81. Öztunali), Brosinski (71. E. Fernandes) – Quaison (71. Ádám Szalai), Onisiwo.
Hanin – Hack, E. Fernandes, Glatzel, Ádám Szalai, Latza, Mwene, Öztunali.

Wolfsburg doma nestačil na Mohuč, i tak si zahraje v příštím ročníku Ligy mistrů

Účast Wolfsburgu v milionářské soutěži byla jistá už před zápasem. Šlo pouze o to, z jakého místa postoupí. Na vylepšení pozice musel klub z Dolního Saska uhrát víc bodů než Dortmund. Jenže se stal pravý opak. Wolfsburg tak v bundesligové sezoně 2020/21 končí čtvrtý, jeho dnešní soupeř Mohuč dvanáctá.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 11:6.
Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:19.
90+3'
90+2'
Hosté tak ušetřili další cenné vteřiny a jejich výhra je stále blíž a blíž.
90+1'
Jenže Mohuč nehraje žádného zanďoura a naopak se snaží útočit. Jeden takový útok musel odvracet Jérôme Roussillon na rohový kop.
90'
Do konce utkání zbývají 3 minuty.
88'
Wolfsburg musí bezodkladně dopředu. Už proti němu nehraje jen Mohuč, ale nově i čas.
86'
Mohuč mohl uklidnit Edimilson Fernandes! Švýcarský záložník se dostal k míči po krkolomném průniku jednoho ze svých spoluhráčů, jeho bombu z levé strany vápna ale Pervan zneškodnil.
85'
Mohuč rozehraje nepřímý volný kop poté, co byl jeden ze soupeřů chycen v ofsajdu.
83'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Yannick Gerhardt.
83'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Paulo Otávio, přichází Jérôme Roussillon.
82'
Před chvílí na hlavě a teď dokonce i na kopačce měl vyrovnání Xaver Schlager! Bohužel pro Wolfsburg trefil jenom tyč! Vlci nepříjemně koušou a závěrečné minuty slibují napínavé drama.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Danny da Costa, přichází Phillipp Mwene.
81'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jean-Paul Boëtius, přichází Levin Öztunali.
79'
Vyrovnání měl na hlavě Xaver Schlager! Domácí hráč se vznesl do vzduchu po rohovém kopu, na rozdíl od svého soupeře ale těsně přestřelil.
77'
Mohuč právě vstřelila branku!
1. FSV vede potřetí! Fernandesův centr z rohového čtvrtkruhu si našel STEFAN BELL a hlavou trkl míč mimo dosah brankáře. Podíl viny na inkasovaném gólu má Tim Siersleben, jenž zakončujícího hráče nedokázal pokrýt.
76'
Nařízenou standardku Wolfsburg hravě ubránil, ještě ale bude čelit rohovému kopu.
75'
Žlutou kartu dostává Maximilian Philipp (Wolfsburg).

Zbytečná karta za protesty ohledně odpískání faulu.
75'
Držení míče: 62% : 38%.
74'
Roh také pro Mohuč. Tak ne, je to pouze aut, který provede Danny da Costa.
73'
Domácí dvakrát zakončili. Nejprve Weghorstovu ránu přizvedl obránce nad břevno, po rohovém kopu mířil mimo střídající Siersleben.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Daniel Brosinski, přichází Edimilson Fernandes.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Robin Quaison, přichází Ádám Szalai.
70'
Mohuč v utkání dvakrát vedla, ale Wolfsburg pokaždé zvládl vyrovnat. Dvacet minut před koncem tak mají oba týmy k výhře stejně daleko.
69'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Josip Brekalo, přichází Daniel Ginczek.
67'
Wolfsburg ubránil roh.
66'
Wolfsburg právě vstřelil branku!
Po výstavní trefě máme opět srovnáno! JOAO VICTOR převzal balon od Weghorsta a ze střední vzdálenosti vymetl pravou šibenici. Finn Dahmen letěl vzduchem zbytečně.
64'
Další zakončení přišlo z hranice vápna. Bohužel pro Wolfsburg neměl Xaver Schlager přesnou mušku. Sice ještě naznačuje, že byl při střele faulován, rozhodčí má ale jiný názor.
62'
Domácí překvapili rychlou rozehrávkou, po které Bote Baku mířil kousek nad břevno!
61'
Žlutou kartu dostává Jean-Paul Boëtius (Mohuč).

Při rodícím se brejku zatáhl Boëtius faulem na Schlagera za záchrannou brzdu.
60'
Držení míče: 63% : 37%.
59'
Wolfsburg chce oživit hru. Směrem dopředu to však nyní vázne, chce to více zpřesnit.
57'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Kevin Mbabu, přichází Joao Victor.
57'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází John Anthony Brooks, přichází Tim Siersleben.
56'
Žlutou kartu dostává Xaver Schlager (Wolfsburg).

Defenzivní záložník se provinil podražením.
54'
Ztracené vedení si Mohuč bere zpět! Pavao Pervan nejprve vychytal hráče střílejícího z bezprostřední blízkosti, na další a tentokrát tečovanou střelu už ale nedosáhl. Radost z toho má ROBIN QUAISON.
53'
Wolfsburg opět u míče. Paulo Otávio ho potáhl středem hřiště a zakombinoval s Brekalem. V navazující akci Schlager těsně minul tyč!
51'
Žlutou kartu dostává Maximilian Arnold (Wolfsburg).

Domácí kapitán povalil na zem Latzu.
48'
Prakticky hned po změně stran srovnává Wolfsburg krok! Brekalo na levé straně přenechal míč Otáviovi a ten neváhal odcentrovat do vápna. MAXIMILIAN PHILIPP tam vystrčil nohu před bránícího Bella a pěkným kopem pod břevno nedal Dahmenovi šanci.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Wolfsburg doplatil na zahazování šancí. Favorizovaný tým měl dvě, jenže Weghorst ani jednu nedal. Pro nizozemského útočníka, na něhož Oliver Glasner hodně spoléhá, je to zatím zklamání. A domácí kouč má důvod k zamyšlení, protože Wolfsburg dostal nechtěného šatňáka. Po Quaisonově asistenci se z něj raduje Jean-Paul Boëtius. Wolfsburg tak po prvním poločase prohrává s Mohučí 0:1.
Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:4.
Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 6:10.
45+1'
45'
Nastavuje se 1 minutka.
44'
Hosté jdou ve Wolfsburgu překvapivě do vedení! Po odvážném průniku Latzy se k volnému míči dostal Robin Quaison, posunul ho spoluhráči do lepší pozice a JEAN-PAUL BOËTIUS neměl na penaltovém puntíku problém trefit poloprázdnou branku.
42'
Wolfsburští obránci nechali Mohuč prokombinovat ke střele a po teči do protipohybu musel Pavao Pervan vykopávat nohou!
40'
Žlutou kartu dostává Stefan Bell (Mohuč).

Střední stoper pyká za to, že tvrdě srazil Bakua.
39'
A tak šel dopředu Wolfsburg. Kevin Mbabu svůj centr z pravé strany přetáhl a nabíhající Wout Weghorst mu za to hodně vyčinil.
38'
Hosté opět útočili zprava. Diagonální pas na přední tyčku dostal Danny da Costa, ale jak se ukázalo, míč zpracoval až za brankovou čárou.
37'
Daniel Brosinski cílil na hranici malého vápna, odkud Jerry St. Juste domácí branku přehlavičkoval. Pavao Pervan tak zůstal absolutně v klidu a může provést odkop.
36'
Po obratu hry roh pro Mohuč.
35'
Wolfsburg roztáhl hru doleva, kde operuje Paulo Otávio. Jeho vzdušňák mířil na obsazeného Wouta Weghorsta.
33'
Wout Weghorst vnikl do vápna a vypálil. V ještě lepším světle se ukázal Stefan Bell, jenž střelu domácího hráče obětavě zblokoval.
32'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází Danny Latza.
32'
To nevypadá dobře. Na zemi zůstává ležet Leonardo Barreiro a pravděpodobně bude muset střídat. Problémem je levé stehno.
31'
Za obranu si nabíhal Wout Weghorst. Škoda pro Wolfsburg, že byl Lacroixův pas příliš dlouhý.
30'
Držení míče: 60% : 40%.
29'
Žlutou kartu dostává Leonardo Barreiro (Mohuč).
28'
Vracející se Paulo Otávio na poslední chvíli skluzem ukopl míč Quaisonovi na roh. Z něj Mohuč vůbec nic nevytěžila.
27'
Moussa Niakhaté při rozehrávce v nouzi. Napadal ho Weghorst, takže si hostující hráč pomohl zpětnou přihrávkou na Dahmena.
25'
Daniel Brosinski posadil míč na hlavu Robina Quaisona a ten zády k bráně prodloužil míč za sebe. Domácí gólman Pervan byl na malém vápně připravený.
24'
Centr odvrátil John Anthony Brooks, nový pas mířil do náruče Pervana a od domácího brankáře dále do pole.
23'
1. FSV se přestěhoval na soupeřovu polovinu, kde se Daniel Brosinski chystá rozehrát roh.
21'
Vzhledem k předchozímu varování se nelze divit tomu, že Mohuč raději uklidňuje hru.
19'
Wolfsburg zahrozil i ze standardky! Technicky dobře to provedl Maximilian Arnold, jenž před brankou našel Wouta Weghorsta. Ten to znovu zkoušel hlavou, ale ani tentokrát na Dahmena nevyzrál.
18'
Byla to rozvážná kombinace, kterou hosté nakonec vytlačili až za půlící čáru. Po malé domů si dokonce zahrál i Pavao Pervan.
17'
Územní převahou disponující Wolfsburg znovu operuje na útočné půlce. Co tam Vlci vymyslí tentokrát?
16'
Po faulu na Schlagera u pravého rohu vápna zahrával Wolfsburg standardku. Maximilian Arnold kopl míč na zadní tyč, ale nikdo z jeho spoluhráčů se k balonu nedostal.
15'
Držení míče: 66% : 34%.
14'
Hra se přesunula doprostřed hřiště, kde se Jerry St. Juste prezentoval faulem. Mohuč se tak musí opět bránit.
12'
Přihrávku nakrátko vystřídal odvrácený centr. Z toho se dalo vytěžit určitě víc.
11'
Finn Dahmen si zaslouží absolutorium za reflex, který vytáhl proti hlavičkujícímu Weghorstovi! Riziko ale úplně zažehnáno není, Wolfsburg ještě bude kopat roh.
10'
Další roh pro Wolfsburg. Tentokrát se míč stáčel směrem k Dahmenovi a ten ho jednoduše vyboxoval do bezpečí.
8'
Centr mířil rovnou do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil stoper Bell. Wolfsburg ale zůstává před pokutovým územím.
7'
Wolfsburg se po výstraze osmělil. Zblokovanou střelu si před šestnáctkou našel Bote Baku, jeho tečovaný pokus končí rohovým kopem.
5'
Další útok Mohuče už byl nebezpečný! Karim Onisiwo si skvěle potáhl míč na pravé straně a mezi nohama bránícího Brookse našel Jeana-Paula Boëtiuse. Ten mířil před brankářem do jeho protipohybu, ve velké šanci ho však neprostřelil.
3'
A tam se záhy kopal roh. Daniel Brosinski odcentroval na zadní tyč, kde byl Karim Onisiwo. Trefil ale pouze bránícího Lacroixe.
2'
Hosté rozehráli dozadu a po krátké kombinaci nakopli míč za půlící čáru. První souboje tak probíhají na území Wolfsburgu.
1'
Základní jedenáctky nastoupily na hřiště. Mezi oběma kapitány pak proběhl los, ten rozhodl o tom, že zahajovací výkop provede Mohuč.

VfL Wolfsburg: Pervan – Mbabu, Lacroix, Brooks, Otávio – X. Schlager, Arnold (C) – Baku, Philipp, Brekalo – Weghorst.
Náhradníci: Kasten, Klinger – Gerhardt, Ginczek, Guilavogui, Joao Victor, Roussillon, Siersleben, Mehmedi.

1. FSV Mohuč 05: Dahmen – St. Juste, Bell, Niakhaté (C) – D. da Costa, Kohr, Barreiro, Boëtius, Brosinski – Quaison, Onisiwo.
Náhradníci: Hanin – Hack, E. Fernandes, Glatzel, Ádám Szalai, Latza, Mwene, Öztunali.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Häcker.
Wolfsburský tahoun Wout Weghorst (20 gólů) chce v tabulce střelců uhájit čtvrté místo před Andrejem Kramarićem, jenž dal o jednu branku méně.
Podzimní duel

Mohuč – Wolfsburg 0:2 (0:0)
Góly:
66. Białek, 80. Weghorst.
ŽK: Boëtius (Mohuč).

Držení míče: 42% : 58%.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 8:8.
Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:15.
VfL Wolfsburg

Wolfsburg po výhře Dortmundu v Mohuči přišel o třetí místo, sám totiž na hřišti druhého Lipska "pouze" remizoval. Dobrou zprávou ale je překvapivá prohra Frankfurtu na půdě otloukánka Schalke, po které má Wolfsburg jistou Ligu mistrů. Ztracenou pozici si navíc ještě může vydobýt zpět, pokud uhraje víc bodů než Dortmund doma s Leverkusenem. Závěrem si zrekapitulujme předchozí zápas, ať máme v našem preview vše tip ťop.

Lipsko – Wolfsburg 2:2 (0:2)
Góly:
51. Kluivert, 78. Sabitzer (pen.) – 12. Philipp, 45+2. Philipp.
ŽK: Henrichs, Konaté, Sabitzer – Mbabu, Arnold, Baku.

Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 10:8.
Rohy: 11:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 13:15.
1. FSV Mohuč 05

Mohuč je před závěrečným kolem třináctá. Pozici si ještě může o malinko zlepšit, nebo také zhoršit. To je ale podružné, hlavní byla záchrana a tento cíl se splnil. V Mohuči tak dohrají sezonu bez starostí. To ostatně věděli už minulou sobotu – po porážce Brém v Augsburgu a remíze Bielefeldu s Hoffenheimem. Nedělní duel proti Dortmundu si tak mohli užívat. A zatímco Mohuči už o nic nešlo, Borussia na dálku sváděla boj o třetí místo s Wolfsburgem. A podle toho zápas také dopadl.

Mohuč – Dortmund 1:3 (0:2)
Góly: 90+1. Quaison (pen.) – 23. Guerreiro, 42. Reus, 80. Brandt.
Bez karet.

Držení míče: 36% : 64%.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:9.
Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 9:11.
Německá Bundesliga dnes definitivně stáhne oponu za ročníkem 2020/21. Jeden z posledních zápasů sezony se odehraje ve Wolfsburgu, kam vycestuje Mohuč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.