Bundesliga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Union Berlin - 5. února 2022   15:30

Augsburg
16' Gregoritsch  • 59' Hahn (Niederlechner)
2:0
(1:0)
Augsburg
Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Oxford, Iago (80. Pedersen) – Maier (87. Morávek), Dorsch – Hahn (87. Sarenren-Bazee), Vargas (80. Uduokhai) – Niederlechner (73. Zeqiri), Gregoritsch.
Osmers – Kempter, Siewer
WWK Arena, Augsburg
7 600 diváků
Union Berlin
Luthe – Heintz (75. Endo), Knoche, Baumgartl – Giesselmann (75. Oczipka), Haraguči (61. Öztunali), R. Khedira, Becker, Trimmel (C) – Awoniyi (75. Behrens), Voglsammer (61. Michel).
Rönnow – Jaeckel, Öztunali, Ujah, Behrens, Endo, Oczipka, Möhwald, Michel.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 7:16.
FC Augsburg na svůj dobrý výkon z první půle navázal i ve druhém poločasu.

První nebezpečnou situace sice ještě stihl Luthe vyrazit, ale v děvětapadesáté minutě již byl krátký na výborně umístěnou střelu Hahna. Minutu před koncme opět musel kouzlit brankář Luthe. Až v nastaveném čase měl Khedira na noze jasný gól, ale nechla pouze vynioknout na brankové čáře Gikiewicze, kterému tak nedokázal pokazit čisté konto.

FC Augsburg po zásluze vybojoval a vydřel tři cenné body. Bezkrevní výkon Unionu Berlín nestačil ani na čestnou branku. Jediný hráč Unionu Berlín, který dnes splnil nějaké normy ohledně kvality byl kapitán Christopher Trimmel.

Čtenářům onlajnů přeji hezký zbytek dne.
90+3'
90+3'
Následně míč ještě proletěl napříč hostujícím pokutovým územím.
90+2'
Ještě byl odpískán útočný faul Beckera.
90+1'
Po centru z přímého kopu zakončoval z tutové pozice Rani Khedira pouze do brankáře Gikiewicze!
90'
Rozhodčí nastaví 3 minuty!
89'
Nakrátko rozehraný roh Augsburgu nic zajímavého nepřinesl.
88'
Pohotovou ránu skvěle rukavicí vytěsnil nad břevno brankář Luthe – rohový kop pro Augsburg!
87'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Noah-Joel Sarenren-Bazee.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Jan Morávek.
87'
Niklas Dorsch byl nyní pečlivě okopáván Sheraldo Beckerem jak řádek ředkviček.
86'
Za potlesku alespoň trochu obsazených tribun se dohrává toto utkání.
85'
Nákop z přímého kopu na polovině Augsburgu končí pouze v moci hráčů Unionu Berlín.
84'
Hráči Unionu Berlín se snaží alespoň o vstřelení čestné branky.
83'
Centr z rohu z kopačky Oczipky po nedůrazné hlavičce snadno schová v rukavicích brankář Gikiewicz.
81'
Frustrovaný Levin Öztunali nehezky zezadu podkpopl šikovnějšího Niklase Dorsche.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Iago, přichází Mads Pedersen.
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Felix Uduokhai.
80'
Zbytečným faulem byl poslán na trávník střelec první branky Augsburgu Gregoritsch.
79'
Nebezpečnou střelu soupeř dokázal vyrazit brankář Gikiewicz ve spolupráci se svými obránci.
77'
Zakončení Enda sice musle hráč Augsburgu odhlavičkovávat z brankové čáry, ale již předtím byl pískán faul v předchozím souboji na brankáře Gikiewicze.
76'
Výbornou poziční hru v defenzívě uplatnil Trimmel proti čerstvému Zeqirimu.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Niko Giesselmann, přichází Bastian Oczipka.
75'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Kevin Behrens.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Dominique Heintz, přichází Kejta Endo.
74'
Ofsajd je poslední věc co v dnešním utkání stihl zařídit hrotový útočník Taiwo Awoniyi.
73'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Florian Niederlechner, přichází Andi Zeqiri.
72'
Velký nesoulad ve hře Unionu Berlín a následné přerušení hry, dává možnost k již signalizovanému střídání.
71'
Nyní dostal v osobním souboji pořádně nakopáno obránce Unionu Berlín Dominique Heintz.
69'
Mezitím lavička tohoto týmu chystá první změnu ve svém kádru.
68'
Sudí přerušuje hru kvůli ležícímu hráči Augsburgu.
66'
Rohový kop Unionu Berlín dokázala domácí obrana ubránit bez úhony na zdraví i bez obdržené branky.
65'
Obrana Unionu Berlín si vypomohla nyní dobře zahranou malou domů pomocí hlavy obránce.
63'
Nově příchozí Sven Michel se prezentoval nebezpečnou střelou, která končí nekolik decimetrů vedle branky Gikiewicze.
61'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Levin Öztunali.
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Andreas Voglsammer, přichází Sven Michel.
60'
Žlutou kartu dostává Andreas Voglsammer (1. FC Union Berlín) za faul.
60'
Voglsammer udeřil soupeře do tváře a inkasuje po právu žlutou kartu.
59'
Augsburg právě vstřelil branku!
Pravačkou se do míče ukázkově opřel ANDRÉ HAHN a ačkoliv se Luthe natahoval jak jen mohl míč končí přímo vedle tyče v síti – 2:0! Asistence: Florian Niederlechner.
58'
Awoniyi se řítil sám na brankáře, ale výborně ho doslova vygumoval vracející se kapitán Jeffrey Gouweleeuw.
57'
Nebezpečnou střelu z ostrého úhlu musel likvidovat vyražením brankář Luthe!
55'
Voglsammer před pokutovým územím soupeře neobstál v souboji jeden proti jednomu.
54'
Rohový kop rozehraný Trimmelem končí pouze zablokovanou střelou z rohu pokutového území.
53'
Nervozitu v týmu Union Berlín vypovídá i to, že kapitán Trimmel nemá prostě nikomu ze svých spoluhráčů vhodit autové vhazování.
52'
Evidenrní ofsajd byl správěn odpískán hráči Augsburgu, který se nestihl včas vrátit před obranou linii soupeře.
51'
Do míče se sice opřel japonský reprezentant Haraguči ve službách Unionu Berlín, ale jeho zakončení minulo zařízení Augsburgu.
50'
A opět píšťalka rozhodčího předčasně ukončila útočnou snahu Niko Giesselmanna.
49'
Malou domů nepřesným odkopem na tribuny řešil brankář Gikiewicz svízelnou situaci.
48'
Po autovém vhazování při pokutovém území se do ofsajdu nechal vystavit útočník Unionu Berlín Taiwo Awoniyi.
47'
Faulem si musel při svém útočném výletě vypomoci obránce Raphael Frambergem.
46'

Fauly: 3:7
FC Augsburg svou snahou a bojovností zatím přehrává lépe tabulkově postaveného soupeře Union Berlín. Po čtvrthodině namazal na vedoucí gól Augsburgu brankář Luthe. Po dvacetipěti minutách hry střelu Niederlechnera těsně před brankovou čárou zastavil ve skluzu Trimmel a následnou dorážku Vargase vyrazil brankář Luthe. Pět minut před koncem prvního poločasu navíc Gregoritsch orazítkoval břevno! Veškeré zajímavé momenty z tohoto utkání v gifech připravil Michal Raška. Druhý poločas začne cca v 16:33 hodin.
45'
44'
Centr z přímého kopu ze vzduchu jistě stahuje do svých rukavic brankář Gikiewicz.
43'
Ani z třetího rohového kopu neposlal Trimmel takový centr, aby zaskočil obranu či brankáře Augsburgu.
42'
Žlutou kartu dostává Rani Khedira (1. FC Union Berlín) za faul.
42'
Rani Khedira se provinil tvrdým faulem na obránci Frambergerovi a uvidí po zásluze žlutou kartu.
41'
Rozehraný roh Augsburgu končí předčasně kvůli útočnému faulu.
40'
MIchael Gregoritsch je při velké chuti a jeho velmi povedený pokus zastavilo pouze břevno branky UNionu Berlín!
39'
Vargas sice jasně přesprintoval bránícího Baumgartla, který zjevně nestíhal, ale hráč Augsburgu neposlal od pokutového území přesný míč.
39'
Centr Augsburgu zprava končí pouze za koncovou čárou, což značí odkop Lutheho od své branky.
38'
Pouze odmávaným ofsajdem končí útočná snaha Unionu Berlín u levého rohového praporku.
37'
Po nepřesném přenesení hry utíká míč Frambergerovi za postranní čáru.
36'
Awoniyi se sice řítil sám na Gikiewicze, který ho stejně vychytal. Ale sudí pozorně a správně posoudil jeho souboj s Reece Oxfordem jako útočný faul.
35'
Rani Khedira se ocitl nedobrovolně na zemi což vedlo k odpískání nedovoleného zákroku na jeho osobu.
34'
I s opakovaným centrem Trimmela si dokázala obrana Augsburgu lehce poradit.
33'
Další roh Unionu Berlín rozehraje opět kapitán Christopher Trimmel.
32'
Po vzdušném souboji se těžko ze země zvedá faulovaný André Hahn.
31'
Následný centr z rohu nebyli schopni hráči Unionu Berlín umístit do prostoru tří tyčí.
30'
Střela Haragučiho byla sražena na rohový kop pro Union Berlín.
28'
Hráči Unionu Berlín se snaží pomalu vrátit zpět do hry.
26'
Přímý kop Augsburgu na útočné polovině hřiště.
25'
Gólovou střelu Niederlechnera nejprve na brankové čáře skluzem zlikvidoval pohotový kapitán Trimmel a následnou dorážku Vargase vyřešil brankář Luthe!
24'
Po centru Beckera z první nepřseně zakončoval v pokutovém území Awoniyi.
23'
Centr zprava proletěl pouze napříč pokutovým územím Augsburgu. Následně zvrdý souboj byl sveden o míč před pokutovým územím.
22'
Centr Beckera byl opět z první odvrácen mimo pokutové území Augsburgu.
21'
Hráči Augsburgu jsou i nadále aktivnější, nyní byl faulován ve středu hřiště Niederlechner.
20'
Odkopem od své branky uvede Luthe míč zpět do hry.
19'
Union Berlín navzdory dobré sezóně má velké problémy na hřištích bavorských klubů. Vždyť prohrál i na hřišti beznadějně posledního Fürthu 0:1!
18'
Velmi nepřesný míč podél pravé postranní čáry za obranu Unionu Berlín.
16'
Brankář Luthe katastrofální rozehrávkou na svého stopera Knocheho, daroval laciné vedení soupeři, které spolehlivě využil MICHAEL GREGORITSCH – 1:0! Bez asistence.
15'
Úvodní čtvrthodina přinesla více snažení ze strany hráčů Augsburgu, Union Berlín čeká pouze na možnost nebezpečných btejků.
14'
Augsburg se snaží delší dobu okupovat oblast kolem pokutového území Unionu Berlín.
13'
Vargas nelibě nesl tvrdý souboj u postranní čáry, který musel nerad podstoupit.
12'
Po rozehrání rohového kopu se hráči Augsburgu dopustili ofsajdu a i faulu na brankáře Lutheho.
11'
A další nebezpečné zakončení Floriana Niederlechnera končí mimo levou tyč, ale bylo to s tečí soupeře – rohový kop.
9'
První rohový kop zleva rozehráli hráči Augsburgu centrovaným míčem.
8'
Obránce Uniionu Berlín Knoche hlásí menší, zdravotní obtíže s dolní končetinou.
8'
Zakončující Niederlechner v pádu posílá míč kolem levé tyče mimo branku.
7'
Voglsammer sice vyhrál hlavičkový souboj ve středu hřiště, ale nikdo z jeho spoluhráčů na toto prodloužení správně nereflektoval.
6'
Střelu ze střední vzdálenosti přímo do náruče brankáře Lutheho vyslal Ruben Vargas.
4'
Po dlouhém autovém vhazování se ve skrumáži před brankou útočného faulu formou strkání dopustil Andreas Voglsammer.
3'
Nákop zprava zcela jistě odehrála mimo pokutové území obrana FC Augsburgu.
2'
Posléze se k míče více dostávají hráči Unionu Berlín, ale pouze na své polovině hřiště.
1'
První minuta hry byla odehrána pouze v oblasti středového kruhu.
1'
FC Augsburg bude hrát v červenozelených barvách, Union Berlín oblékl netradiční bílozelené dresy.

FC Augsburg: Gikiewicz – Framberger, Gouweleeuw (C), Oxford, Iago – Maier, Dorsch – Hahn, Vargas – Niederlechner, Gregoritsch.
Náhradníci: Koubek – Gumny, Pedersen, Morávek, Sarenren-Bazee, Uduokhai, Zeqiri, Finnbogason, Günther.
Trenér: Markus Weinzierl

1. FC Union Berlín: Luthe – Heintz, Knoche, Baumgartl – Giesselmann, Haraguči, R. Khedira, Becker, Trimmel (C) – Awoniyi, Voglsammer.
Náhradníci: Rönnow – Jaeckel, Öztunali, M. Kruse, Ujah, Behrens, Endo, Oczipka, Möhwald.

Dehl (especifikované zranění)
FC Augsburg naopak od poloviny prosince nevyhrál od výhry 2:0 na hřišti Kolína nad Rýnem. Z posledních pěti utkání tedy dokázal pouze třikrát remizovat (RB Lipsko, Fürth, Frankfurt). Poslední utkání dopadlo obrovským debaklem na hřišti Bayeru Leverkusen 1:5.
1. FC. Union Berlín se po ostudné porážce s beznadějně posledním Fürthem dostal do solidní fazóny. V Bundeslize zaznamenal pět zápasů bez porážky, když naposledy porazil Mönchengladbach na jeho hřišti 2:1! Navíc se zadařilo i v DFB Pokalu, kde uspěl v "berlínském" derby nad Herthou 3:2!
O záchranu bojující FC Augsburg (16) se střetne na svém hřišti s 1. FC. Union Berlín (4), který naopak bojuje o pohárové příčky.