Bundesliga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bielefeld : Mainz - 30. října 2021   15:30

Bielefeld
42' Laursen (Prietl)
1:2
(1:1)
Mainz
25' I Če-song   • 69' Burkardt
Bielefeld
Ortega – de Medina (46. Wimmer), Pieper, A. Andrade – Hack (78. Okugawa), Schöpf, Prietl (C), E. Fernandes (78. Vasiliadis), Laursen – Klos (78. Serra), Lasme (78. Krüger).
Dankert – Rohde, Unger
SchücoArena, Bielefeld
Mainz
Zentner (C) – Nemeth, Bell, Hack – Widmer, I Če-song (77. Barreiro), Kohr, Boëtius, Martín (84. Lucoqui) – Onisiwo (90. Ádám Szalai), Burkardt (84. Ingvartsen).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 8:10. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 16:9.
Mohuč se touto výhrou posunula před Union Berlín na páté místo. Bielefeld je s pěti remízovými body předposlední.
Bielefeld zůstane i po deseti kolech bez vítězství. Na domácí půdě byla Mohuči vyrovnaným soupeřem, ale ani s vydatnou podporou trpělivých diváků na body nedosáhla. Skoro 70 minut to Arminia měla rozehráno alespoň na remízu, když na dorážku I Če-songa z 25. minuty ještě před pauzou zareagoval Laursen. Dvacet minut před koncem ale udělal obří minelu Pieper a Sebastian Burkardt svým únikem nepohrdl. Koncovku si Mohuč zkušeně pohlídala a nedovolila soupeři ani jednu šanci na srovnání.
90+4'
90+4'
Leonardo Barreiro vydoloval balon a udělal několik kroků k půlící čáře, kde ho zfauloval Wimmer. Podle všeho je rozhodnuto.
90+3'
Jacob Barrett Laursen už to zjednodušil nákopem do velkého vápna, kde ale nečekal na balón žádný z útočníků.
90+2'
Půlka přidaného času a na trávníku se ještě nic nepřihodilo. Mohuč si dokonale kontroluje situaci a nenechává se strhnout pod tlak.
90+1'
Odhalena už je délka nastaveného času. Bielefeldu zbývá na vyrovnání čtyřminutová porce.
90'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Ádám Szalai.
88'
Alexander Hack v křídelním prostoru obránil snaživého Patricka Wimmera, který se na něm přesně na čáře vyfauloval.
87'
Anderson Lucoqui nikam neprocedil centr z levého křídla. Pro Mohuč je ale hlavní, že prožívá klidné vteřiny mimo nebezpečí.
86'
S blížícím se koncem stoupá nervozita i na obou lavičkách. Hodně emocí v tento okamžik vyvolal střet Schöpfa a Boëtiuse.
84'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Marcus Ingvartsen.
84'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Aaron Martín, přichází Anderson Lucoqui.
83'
Patrick Wimmer distribuoval míč k jedné z tyčí. Stál tam Okugawa, ale nesklepl jej na nikoho dalšího v tvmavém dresu.
82'
Arminia se marně snaží najít cestu do nějaké šance. Neujala se ani sražená dalekonosná střela Schöpfa.
81'
Zentner byl u míče před Serrou, který už neměl šanci zastavit a vyhnout se srážce. O nic vážného každopádně nešlo, oba si sportovně plácli.
80'
Stefan Bell se postavil před sprintujícího Hacka. Srazil ho k zemi a vyfasoval třetí žlutou kartu v sezóně.
79'
Hlavní rozhodčí byl povolán k obrazovce kvůli předchozímu faulu Hacka. Usoudil ale, že na červenou to bylo málo, takže pokračujeme v plném počtu.
78'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Fabian Klos, přichází Janni Serra.
78'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Edimilson Fernandes, přichází Sebastian Vasiliadis.
78'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Bryan Lasme, přichází Florian Krüger.
78'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Masaja Okugawa.
77'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Leonardo Barreiro.
77'
Alexander Hack na lajně šlápl na nohu Schöpfa a na závěr svého dnešního působení uviděl žlutou kartu.
76'
Jonathan Burkardt obdržel ve vápně přihrávku z pravého kraje. V šanci ale trefil protihráče a výsledkem je pouze rohový kop.
75'
Trio v černém netrpělivě stepuje u postranní čáry. Čeká se na nějaké přerušení, Mohuč trpělivě kombinuje na své polovině.
74'
Domácí kouč Kramer bude muset reagovat. Vypadá to na rovnou trojnásobné střídání. Mohuč zůstává věrna základní jedenáctce.
72'
Hackova pomalu padající diagonála skončila v rukou hostujícího gólmana. Bielefeld je předchozím gólem viditelně opařen.
70'
Manuel Prietl nechtěl dopustit, aby se od něj utrhl Jonathan Burkardt. Zezadu si ho přidržel a automaticky vyfasoval žlutý trest.
69'
Mohuč právě vstřelila branku!
Amos Pieper po odkopu I Če-songa strašlivě propadl na půlce a doslova daroval únik SEBASTIANU BURKARDTOVI. Útočník Mohuče běžel sám na Ortegu a překonal jej chirurkicky přesnou střelou k tyči.
68'
Jonathanu Burkardtovi chyběl krok, aby před bránou dosáhl na nabídku od Widmera. Na druhé straně z dálky pálil Fernandes a Zentner reagoval skvělým zákrokem v podobě skoku k levé tyči.
67'
Lasme promáchl pokus o nůžky z centru Schöpfa. K nevoli diváků poté Hacka fauloval Fernandes a hosté si mohli oddechnout.
66'
Lasme neudržel míč ve vápně a za hosty to celé uklidnil Kohr. Onisiwo a Burkardt rychle vystartovali na druhou stranu, ale první z nich byl čistě odříznut od balonu.
65'
Schöpf přenechal míč Wimmerovi, který přihrával za paty nabíhajícího Klose. Mohuč poté došla jen kousek za půlku.
64'
Stefan Ortega skvěle přečetl hru a vyběhl před vápno, kde nenechal Burkardta převzít nákop do území nikoho.
63'
Teď je to zase trošku klidnější úsek. Hraje se hodně daleko od obou gólmanů a míč často mění svého majitele.
61'
Z lavičky Bielefeldu byly zaslechnuty nějaké protesty směrem k rozhodčím. Vyřešila to jedna žlutá karta.
60'
Manuel Prietl ve vzduchu tvrdě trefil loktem do obličeje Dominika Kohra. Rozhodčí to ale nepostřehli a hrát bude Bielefeld.
59'
Fernandesův nákop ze standardky Zentner úplně nezkrotil, nicméně vyražený míč sebral a vytáhl nahoru I Če-song.
58'
Dominik Kohr kvůli pozdnímu příchodu do souboje přišlápl nárt Patricka Wimmera a sudí Dankert zareagoval udělením žluté karty.
57'
Různorodých standardních situací měla Mohuč už přehršel. Teď se zmohla na neškodně umístěnou hlavičku.
56'
Onisiwo dělal velké problémy domácí defenzivě. Konkrétně Wimmerovi, jenž se nadřel s vysvobozujícím odkopem do zámezí.
55'
Ortega využil dlouhého doteku Widmera. Rychlou rozehrávkou vyslal na zteč Lasmeho, jenž si v klíčové konfrontaci s posledním obráncem Hackem pomohl faulem.
54'
Martín nic nebezpečného nevymyslel. Vytlačovaný Jean-Paul Boëtius byl donucen zahrát malou domů na Zentnera.
53'
Widmer si na levém křídle poradil s Wimmerem jen napůl. Obejít ho nedokázal, ale uchmátl pro Mohuč rohový kop.
52'
Poprvé se žlutí. Napomenut je Andres Andrade, který podkopl nastartovaného I Če-songa.
50'
Domácí při bránění rohu zapomněli na Jeana-Paula Boëtiuse, kterého si naopak všiml Kohr. Křížná střela proskákala těsně vedle Ortegovy levé tyče.
49'
Karim Onisiwo si šel pro penaltu. Zezadu na něj naléhal Andrade, ale rozhodčí paradoxně pískal ve prospěch Arminie.
48'
Edimilson Fernandes objevil jen hlavu soupeře. Zentner čelil neškodnému half-voleji z více než třiceti metrů.
47'
Nově příchozí Wimmer si hned hodil dlouhý aut do vápna. Zabojoval tam Klos a urval pro své barvy rohový kop.
46'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Nathan de Medina, přichází Patrick Wimmer.
46'
Žluté karty: 0 – 0.
Mohuč ustála počáteční nápor soupeře a po pětadvaceti minutách otevřela skóre z akce Onisiwa a dorážky I Če-songa. Onisiwo pak byl u vícero dalších možností, jenže po tutovce Burkardta se skóre změnilo na druhé straně. Na současných 1:1 z voleje vyrovnal Laursen.
45+1'
45+1'
Nastavuje se symbolická minuta.
45'
Konal tak Aaron Martín, ale domácí si v hlavičkovém souboji poradili. Pomohl vytáhlý Fabian Klos.
44'
Pieper odhlavičkoval centrovaný míč jen k ostatním protihráčům, kteří ještě budou zahrávat rohový kop.
42'
Bielefeld právě vstřelil branku!
Arminia přežila krušné chvíle u vlastní brány a za minutu už sama srovnala na 1:1! Zatímco se všichni zlobili kvůli neodpískané penaltě za zákrok na Hacka, tak míč zůstal ve hře a ve finále skončil v brance díky voleji JACOBA BARRETTA LAURSENA.
41'
Obří závar v blízkosti Stefana Ortegy! Začalo to u Onisiwa, který pláchl po pravé straně. Burkardt pálil z jedničky do Fernandese a dorážka se nepovedla ani Widmerovi. Vše uzavřel ofsajd.
40'
Hack se stal obětí dalšího z nedovolených zákroků. Hra se v posledních minutách dosti rozkouskovala.
39'
Boëtiusův drobný faul domácím nepomohl, protože se při výstavbě útoku dobrovolně vrátili až k Ortegovi.
38'
Fabian Klos ztratil stabilitu, když se snažil centrovat z levého okraje velkého vápna. Je z toho odkop od Zentnerovy brány.
37'
Boëtiusovi se otevřela pravá strana. Příjemcem jeho přihrávky byl ve vápně Onisiwo, jenže tomu nevyšel krok a levačkou nekontrolovaně odrazil balon vedle brány.
35'
Aktivita Arminie s jistým nadšením z dobré atmosféry na tribunách stále více opadá. Po útočném faulu se musí věnovat defenzivě.
34'
Schöpfův nákop Klos pouze nadzvedl do rukou Zentnera.
33'
Kvůli ofsajdu nemohl Lasme pokračovat v akci na pravém křídle. Rozhodčí se ale vrátili k předchozímu faulu a dali Arminii k dispozici standardku.
32'
Widmer tentokrát rezignoval na dlouhý aut a vyměnil si míč s I Če-songem. Poté centroval na Burkardta, jenž vybídl k hodně nepovedenému zakončení zblízka Onisiwa.
31'
Fabian Klos se nedostal k nákopu z obrany. K ničemu pak nebyla ani jeho snaha o re-presink.
30'
Držení míče: 50 % – 50 %.
29'
Fernandes rozehrál nakrátko. O střelu z dálky se pokoušel Hack, jenže si dal míč daleko od nohy a jeden ze soupeřů ho stihl zablokovat.
28'
Lasme nabral rychlost, ale finální přihrávku zprava na nohy Klose nedoručil. Narazil na nohu Davida Nemetha.
27'
Další koncovka od aktivního Onisiwa. Z jedničky tentokrát přesouval letící balon nad Ortegovu bránu.
25'
Stefan Ortega jako první loví balón ze sítě! A velkou měrou si za to může sám, protože na konci přímočarého výpadu neudržel v dlaních přízemní střelu Onisiwa. Z dorážky ho překonal I ČE-SONG. Arminia to hostům ulehčila, její riskantní napadání na útočné polovině bylo snadno a rychle prolomeno.
24'
Bryan Lasme dělal co mohl, ale na levém křídle míč ztratil, Zpátky do pole ho bude uvádět vhazující Silvan Widmer.
23'
Spolupráce mezi Burkardtem a Onisiwem ztroskotala na dobrém bránění Andradeho. Volný míč si ve finále sebral Ortega.
22'
Z odvráceného autu se stala rána volejem od Aarona Martína, nicméně Ortegův zásah nevyžadovala.
21'
I Če-song si v otočce kolem obránce nezpracoval přihrávku Kohra. O chvilku později zařídil Onisiwo aut pro Widmera.
20'
Prietlův výlet otevřeným středem skončil bravurně provedeným skluzem.
18'
Centr na přední tyč hlídal Edimilson Fernandes. Pak už se Mohuč vyhnala ze hřiště nepřesnou nahrávkou na pravý kraj.
17'
Widmer se pokoušel o dlouhý aut, jenž byl zlikvidován na I Če-songa. Widmer to vpravo zkoušel podruhé a tentokrát získal roh.
16'
Jeho realizace se zhostil Jacob Barrett Laursen. Centroval rovnou do malého vápna, odkud balon vyboxoval Zentner.
15'
Lasme proti velké přesile míč na noze neudržel. VZal to za něj Schöpf a sraženou ranou ukořistil aspoň roh.
14'
A další ofsajd pro Mohuč. Tentokráte v samotném zárodku akce.
13'
Widmerova dalekonosná přízemní střela se zastavila na penaltové značce, kde byl další z hostů chycen do ofsajdové pasti.
12'
Burkardt si vynutil faul a získal pro své barvy standardní situaci. Na přímou střelu to ještě zdaleka není.
11'
Ani Arminia neplýtvá moc sil při napadání, takže zadní linie Mohuče si může v poklidu vyměňovat jednu přihrávkou za druhou.
9'
Okolo půlící čáry už bylo pro Bielefeld hodně husto. Karta se obrátila a poprvé mohli dopředu i hosté. Martín zleva centroval a nebráněný Onisiwo hlavičkoval ze svého pohledu vedle levé tyče.
8'
Zase je k vidění hra domácích obránců na minimální riziko. Do postupného budování útoku je zapojen i brankář Ortega.
7'
Onisiwo byl Laursenem vyhnán za postranní čáru. Autu se dožadoval marně, rozhodčí dává prostor domácím.
6'
Prietlova navštívenka z dálky byla doručena do náruče Zentnera, jenž si pohodlně doskočil k levé tyči. Je ale rád, že letící míč vpůli cesty nikdo netečoval.
5'
Arminia začátek duelu opanovala. Na míči je i nyní, byť se jedná jen o kombinaci na vlastní polovině.
4'
Laursenův dalekonosný centr odehráli obránci Mohuče jenom na Lasmeho, který pálil z hranice vápna na střed brány. Zentner díky tomu mohl vyrážet na nezužitkovaný roh.
3'
Hack zařídil první zakončení. Zhruba z jednadvaceti metrů střílel přímo z osy nad horní tyč Zentnerovy brány.
2'
Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v červenobílých, zatímco domácí v černých dresech.
1'

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – de Medina, Pieper, A. Andrade – Hack, Schöpf, Prietl (C), E. Fernandes, Laursen – Klos, Lasme.
Náhradníci: Kapino – Czyborra, Krüger, J. Nilsson, Okugawa, Ramos, Serra, Vasiliadis, Wimmer.

1. FSV Mohuč 05: Zentner (C) – Nemeth, Bell, Hack – Widmer, I Če-song, Kohr, Boëtius, Martín – Onisiwo, Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Barreiro, Brosinski, Ingvartsen, Lucoqui, Stach, Stöger, Ádám Szalai, Tauer.

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.
Vzájemné zápasy 2020/21

03.04.2021 Mohuč – Bielefeld 1:1
05.12.2020 Bielefeld – Mohuč 2:1.
1. FSV Mohuč 05

Domácí jdou dnešní partie s čistou hlavou, protože se jim o víkendu povedlo přerušit sérii čtyř zápasů bez vítězství. Stalo se tak na domácím hřišti proti Augsburgu, který zdolali 4:1. V tabulce Bundesligy se tím pádem vyšvihli na sedmé místo. Dále se Mohuči zadařilo i v poháru. Před pár dny doma znovu hrála s Bielefeldem a vyhrála 3:2 v prodloužení. Na gólové listině byl i útočník Burkardt, který je s čtyřmi zásahy nečastějším střelcem i v lize.
DSC Arminia Bielefeld

Po devíti ligových kolech je už skoro jasné, že Arminia bude mít v této sezóně spoustu práce se záchranou. Společně s Fürthem ještě ani jednou nevyhrála a s pouhými pěti body se v nejvyšší nachází potácí na předposlední sedmnácté příčce s mankem tří bodů na patnáctý Frankfurt. Před týdnem Bielefeld nestačil 1:3 na Dortmund. Za devět zápasů stihl dát jen pět branek, jediným dvougólovým střelcem je Fabian Klos.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu desátého kola německé Bundesligy. Od patnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Bielefeldem a Mohučí!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.