Bundesliga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dortmund : Bielefeld - 13. března 2022   17:30

Dortmund
21' M. Wolf (T. Hazard)
1:0
(1:0)
Dortmund
Kobel – Passlack (85. Maloney), Can, Pongračić, N. Schulz – Dahoud, Witsel (C) – M. Wolf (70. Brandt), Bellingham, T. Hazard (63. Reyna) – Malen (63. Haaland).
Hitz – Coulibaly, Brandt, Haaland, Reinier, Maloney, Reyna.
Dankert – Rohde, Unger
Signal Iduna Park, Dortmund
Bielefeld
Ortega (C) – Brunner, Pieper, A. Andrade, Bello – Schöpf, Vasiliadis – Wimmer (90. Ince), Okugawa, Hack (77. Klos) – Lasme.
Kapino, Schulz – Frommann, Černy, Klos, Prietl, Dogan, Ince, Bauer.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 17:7. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 6:10.
Je konec. Borussia Dortmund zvítězila nad Arminií Bielefeldem 1:0.
Už v 8. minutě se dostal Donyell Malen ke střele, která ale trefila tyč! Ve 21. minutě se už domácí dočkali gólu, který vstřelil Marius Wolf. Ve 31. minutě se ocitl Wolf v další velké šanci, ale tentokrát jej Ortega vychytal. Následně sudí nařídil a posléze odvolal pokutový kop pro Borussii. V 59. minutě mohl uklidnit domácí Malen, ale jeho pumelice trefila horní tyč. V 82. minutě přišla také šance Reyny, ale ten minul. Hosté si za celý zápas nevypracovali nic vážnějšího.
90+5'
90+5'
Arminia se ovšem následně dostala k míči, ale útok směrem dopředu nepřinesl nic vážnějšího a obrana Borussie odkopla balón.
90+4'
Jude Bellingham byl zfaulován Alessandro Schöpfem a Borussia rozhodně nebude spěchat se zahráním standardní situace.
90+3'
Fabian Klos se dostal ke hlavičce, ale ta neměla potřebnou razanci a Gregor Kobel tak lehce chytl míč do rukou.
90+3'
Následně se Bielefeld opět dostal dopředu a vybojoval rohový kop!
90+2'
Gregor Kobel hledal dlouhým odkopem Erlinga Haalanda, ale ten míč nedokázal zpracovat a propadl tak do rukou gólmana.
90+1'
Hosté si chtěli vymodlit pokutový kop po souboji Emreho Cana s Burakem Incem, ale sudí ukázal, že se jednalo o čistý moment.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.
90'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Burak Ince.
89'
Marin Pongračić musel rychle reagovat na nákop soupeře, který hlavou posunul svému spoluhráči před řítícím se útočníkem Arminie.
88'
Ovšem míč zblokovala domácí obrana a Erling Haaland jej následně odkopl co nejdál.
87'
Posléze hostující celek získal také rohový kop! Konec je tak velmi dramatický a napínavý.
86'
Arminia Bielefeld vybojovala další autové vhazování na levé straně a tohle je šance na srovnání v samém závěru zápasu.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Felix Passlack, přichází Lennard Maloney.
84'
Mahmoud Dahoud se ujal exekuce přímého kopu, ale jeho rána byla zblokována obranou soupeře a následně míč skončil v rukou Stefana Ortegy.
83'
Amos Pieper se dopustil faulu na Judeho Bellinghama těsně před šestnáctkou a následuje tak volný kop Borussie.
82'
Giovanni Reyna se dostal k míči po přihrávce, ale jeho následné zakončení skončilo těsně vedle pravé tyče!
80'
Arminia získala rohový kop z levé strany, který nepřinesl nic nebezpečného. Hosté ale pokračovali autovým vhazováním a Masaja Okugawa se dostal do zakončení, ovšem to bylo zblokováno.
79'
Nico Schulz si předkopl míč příliš daleko, ale Bielefeld nedokázal využít této chyby, ovšem získal alespoň autové vhazování.
78'
Jude Bellingham si hledal místo na centr z rohového kopu, ale míč jen jemně tečoval a ten tak skončil v zámezí.
77'
Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Robin Hack, přichází Fabian Klos.
75'
Domácí nyní ovládají celou hrací plochu a mají tak zápas pod kontrolou. Zamíchat kartami ovšem může případné střídání Bielefeldu.
73'
Giovanni Reyna centroval z pravé strany, ovšem jeho pokus byl zblokován do zámezí a následuje tak rohový kop.
72'
Bryan Lasme sice dostal míč na pravé křídlo, ale ten mu nakonec utekl jen do zámezí.
70'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Julian Brandt.
69'
Marius Wolf si opět sedl na trávník a nebude tak moct pokračovat po souboji před pár minutami, kdy jej soupeř atakoval zezadu.
68'
Tentokrát se sice Borussia dostala ke dvěma střelám, ale ani jedna nepřinesla nic nebezpečného.
66'
Po ošetření se může pokračovat ve hře, ale Borussia se nyní brání dalšímu útoku Arminie.
65'
Marius Wolf nyní leží na trávníku po souboji se soupeřem George Bellem a sudí pozastavil hru.
64'
Alessandro Schöpf to zkusil levačkou přízemně zpoza vápna, ale tento pokus mu nesedl a skončil vedle.
63'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Donyell Malen, přichází Erling Haaland.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thorgan Hazard, přichází Giovanni Reyna.
62'
Hosté následně získali volný kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného a navíc se odpískal ofsajd.
61'
Marius Wolf šel ke střele, ovšem ta byla zblokována a odrazila se k Thorganu Hazardovi, ale ani jeho zakončení neproletělo přes obranu soupeře.
60'
Hodina utkání je za námi a Dortmund vede nad Bielefeldem 1:0 a to ještě na hrací ploše není Erling Haaland, který se už chystá.
59'
Donyell Malen se skvěle zbavil obránce, ale jeho následná pumelice málem zbourala horní tyč!
57'
Ve druhé části tohoto utkání je k vidění spíše velký boj, než pohledný fotbal.
56'
Následně pálil na druhé straně Robin Hack, ale Gregor Kobel byl připraven a poradil si s nebezpečným pokusem, který ale mířil jen doprostřed.
54'
Jude Bellingham nastartoval své nohy po levé straně, ale jeho rána letěla vedle.
52'
Standardní situace Borussie nepřinesla nic nebezpečného a obrana Arminie si poradila bez problémů.
51'
Thorgan Hazard byl zfaulován soupeřem a Dortmund získal přímý kop.
49'
Bielefeld vstoupil do druhé půle velmi aktivně, ale další pokus o střelu byl zblokován.
47'
Následná střela z přímého kopu nepřinesla nic vážnějšího a byla zblokována zdí.
46'
Emre Can podcenil situaci a následně na hranici vápna podrazil soupeře a uviděl žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:34.
První polovina utkání je za námi a Dortmund vede nad Bielefeldem 1:0. Už v 8. minutě se dostal Donyell Malen ke střele, která ale trefila tyč! Ve 21. minutě se už domácí dočkali gólu, který vstřelil Marius Wolf. Ve 31. minutě se ocitl Wolf v další velké šanci, ale tentokrát jej Ortega vychytal. Následně sudí nařídil a posléze odvolal pokutový kop pro Borussii. Bielefeld si nic vážnějšího nevytvořil.
45+2'
45+2'
Následná standardní situace ovšem nepřinesla nic nebezpečného a hosté odkopli balón do bezpečí.
45+1'
Thorgan Hazard se skvěle dostal před Georgeho Bella a vybojoval rohový kop z pravé strany.
45+1'
Marius Wolf poslal těžkou přihrávku na Hazarda, ale domácí se dostali zpět k míči.
45'
Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
44'
Hosté drží balón na polovině soupeře, ale zatím se nemohou dostat k žádné šanci.
42'
Marius Wolf se dostal k další střele, ale jeho rána letěla nad svatyni Stefana Ortegy, který míč kontroloval.
40'
Donyell Malen tvrdě vypálil, ale jeho pokus letěl pouze nad bránu Arminie.
39'
Masaja Okugawa to zkusil z dálky, ale jeho pokus nebyl nebezpečný a letěl daleko vedle.
38'
Jude Bellingham sice šel k zemi na hranici vápna, ale sudí faul neodpískal.
36'
Felix Passlack ještě hledal Axela Witsela, ale ten si nezpracoval míč. Následně zůstal ležet Jude Bellingham, ale nevypadá to na nic vážnějšího.
35'
Cédric Brunner už jednu žlutou kartu má a nyní se dopustil faulu, ovšem sudí další kartu nevytáhl, neboť tím by rázně zkomplikoval Bielefeldu zápas.
34'
Domácí celek pokračuje v momentálním tlaku, ale nakonec přišel brejk soupeře po levé straně, ovšem George Bello se nedostal přes Felixe Passlacka.
32'
Ovšem hlavní rozhodčí Dankert se šel na celou situaci osobně podívat na video a pokutový kop odvolává!
31'
Byla nařízena penalta pro Dortmund! Robin Hack si při zpracování pomohl rukou.
31'
Obrovská šance, ve které se ocitl Marius Wolf, ale Stefan Ortega předvedl skvělý zákrok!
31'
Donyell Malen posunul míč nalevo Nico Schulzovi, který se snažil najít spoluhráče, ale jeho pokus byl zblokován.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Dortmund vede nad Bielefeldem 1:0.
29'
Vestfálské vosy mají opět míč ve svém držení a nikam moc nepospíchají.
27'
Střela z dálky z kopačky hostujícího hráče nepřinesla nic vážnějšího a Kobel bude rozehrávat.
26'
Mezitím se Erling Haaland společně se svými spoluhráči šel rozcvičovat u postranní čáry, což samozřejmě přivítali fanoušci Dortmundu.
25'
Parádní kombinaci předvedli hosté středem hrací plochy, ale finální přihrávka nebyla dobrá a skončila u gólmana Kobela.
24'
Znovu byl uprostřed dění Thorgan Hazard, ale nedostihl přihrávku na něj a k míči se dostal gólman Ortega.
23'
Arminia Bielefeld drží balón ve středu hrací plochy a zapojuje do hry také brankáře.
21'
Dortmund právě vstřelil branku!
Domácí celek otevírá brankový účet utkání a vede 1:0! Se standardní situací si sice hostující obrana poradila, ale Borussia zůstala u míče, který dostal na pravou stranu vápna volný Thorgan Hazard a skvělou přihrávkou našel před bránou MARIUSE WOLFA, který z bezprostřední blízkosti prostřelil Ortegu. Asistence: Thorgan Hazard.
20'
Následně se Arminia dopustila dalšího nedovoleného zákroku a Borussia tak bude zahrávat volný kop z pravé strany.
19'
Faul Cédrica Brunnera, který stáhl soupeře a jako první hráč v utkání uviděl žlutou kartu.
17'
George Bello se ovšem ocitl v úzkých a málem z toho byl velký problém pro Bielefeld, ale hostující obránce vše vyřešil.
16'
Alessandro Schöpf velmi dobře zabojoval u postranní čáry a získal pro svůj tým autové vhazování.
15'
Borussia si zatím nedokáže vytvořit nějaký souvislejší tlak a k vidění tak je vyrovnaný zápas.
13'
Nakonec přišel centr z pravé strany, ale ten dokázal Axel Witsel zblokovat do zámezí.
12'
Stefan Ortega dostal míč ke své bráně a následně nákopem našel Lasmeho. Arminia drží balón blízko šestnáctky soupeře.
11'
Arminia pokračovalo v dalším útoku, ale ani ten nebyl nebezpečný pro domácí svatyni.
10'
Bielefeld sice dostal balón do vápna soupeře, ale tam nedokázal vymyslet nic vážnějšího.
9'
Následně Borussia získala rohový kop, ovšem ten nepřinesl nic nebezpečného a Stefan Ortega se postará o odkop.
8'
První velká šance zápasu! Felix Passlack poslal pas na Mariuse Wolfa, který našel pod sebou Donyella Malena, ale jeho tečovaný pokus orazítkoval pravou tyč!
7'
Gregor Kobel byl v menších problémech po malé domů, ale nakonec dokázal odkopnout balón do bezpečí.
6'
Felix Passlack se snažil dostihnout pas na pravou stranu, ale ten byl příliš dlouhý a Arminia získala autové vhazování.
5'
Patrick Wimmer předvedl fantastické sólo zpoza své šestnáctky k vápnu soupeře, ale jeho přihrávka na Robina Hacka přišla pozdě a odpískal se ofsajd.
4'
Úvod zápasu nám toho zatím moc nepřináší, jelikož Borussia drží balón, ale nikam s nim moc nespěchá.
2'
Dortmund se snažil něco vymyslet po pravé straně, ale Felix Passlack neposlal přesnou přihrávku.
1'

Borussia Dortmund: Kobel – Passlack, Can, Pongračić, N. Schulz – Dahoud, Witsel (C) – M. Wolf, Bellingham, T. Hazard – Malen.
Náhradníci: Hitz – Coulibaly, Brandt, Haaland, Reinier, Maloney, Reyna.
Trenér: Marco Rose

DSC Arminia Bielefeld: Ortega (C) – Brunner, Pieper, A. Andrade, Bello – Schöpf, Vasiliadis – Wimmer, Okugawa, Hack – Lasme.
Náhradníci: Kapino, Schulz – Frommann, Černy, Klos, Prietl, Dogan, Ince, Bauer.
Trenér: Frank Kramer

Rozhodčí: Dankert – Rohde, Unger.
DSC Arminia Bielefeld se momentálně nachází na 15. pozici s 25 body a skóre 22:33. Po jasné prohře 0:3 na půdě Leverkusenu se Arminia utkala doma s Augsburgem. Moc k vidění toho nebylo, neboť oba celky za celý zápas vyslaly po jedné střele na bránu. A právě ta z kopačky hostujícího hráče Caligiuriho v 50. minutě skončila gólem. Bielefeld tak prohrál poměrem 0:1.
Borussia Dortmund je aktuálně na 2. místě s 50 body a skóre 64:37. Po vysoké domácí výhře 6:0 nad Mönchengladbachem se Borussia utkala v posledním ligovém zápase na půdě Augsburgu. Ve 35. minutě poslal hosty do vedení Hazard, ovšem v 78. minutě srovnal Sarenren-Bazee a zápas skončil remízou 1:1. V 1/16-finále Evropské ligy zažil Dortmund šok, jelikož v prvním zápase prohrál doma s Rangers 2:4 a v odvetě na půdě skotského celku remizoval 2:2.
Ve 26. kole Německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Borussia Dortmund a DSC Arminia Bielefeld. V posledním zápase se tato mužstva utkala v říjnu na půdě Bielefeldu, kde Borussia zvítězila poměrem 3:1. Dnes se bude hrát v Signal Iduna Parku v Dortmundu. Úvodní výkop je naplánován na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.