Bundesliga - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frankfurt : Dortmund - 8. ledna 2022   18:30

Frankfurt
15' Borré (Kostić) • 24' Borré
2:3
(2:0)
Dortmund
71' T. Hazard  (Haaland) • 87' Bellingham  (Meunier) • 89' Dahoud
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Chandler, Rode (C) (66. Jakić), Hrustic (90+2. Paciência), Kostić – Lindström (66. S. Lammers), Kamada (79. Hasebe) – Borré.
Ramaj – Ilsanker, Jakić, Hasebe, S. Lammers, Ache, Paciência.
R. Schröder – J. Neitzel, R. Rohde
Commerzbank-Arena, Frankfurt
Dortmund
Kobel – Meunier, Can, Hummels, Guerreiro – Brandt (65. T. Hazard), Bellingham, Dahoud – Reus (C) (90+2. Witsel) – Haaland, Malen.

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 7:13. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 14:6.
Tzv. "Csaplárova past" dnes sklapl dokonale. Domácím se dlouho dařilo dvoubrankové vedení držet, ještě dvacet minut před koncem základní hrací doby nenasvědčovalo, že by o něj měli přijít, ale opak se stal pravdou. Dortmund snížil a pak v samém závěru dvěma slepenými góly dokonal obrat. Trochu nespravedlivé pro Frankfurt, který by si bodový zisk zasloužil, ale i takový fotbal bývá.
Na hřišti se ještě strhla menší potyčka, ze které vzešla žlutá karta pro Juliana Brandta (Borussia Dortmund).
90+5'
90+4'
Dostává ji pouze Rafael Borré (Eintracht Frankfurt).
90+3'
Menší potyčka u rohového praporku, kde se Haalandovi nelíbil faul na svou osobu, klidně mohl vidět další žlutou kartu za nesportovní chování.
90+2'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Axel Witsel.
90+2'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Ajdin Hrustic, přichází Gonçalo Paciência.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Dortmund právě vstřelil branku!
Obrat je dokonán a domácí musí v závěru zápasu poprvé dotahovat. Vše začalo chybou s odehráním míče, soupeř vyrazil dopředu, Erling Haaland nejprve trefil pouze protihráče, ale k odražený míč převzal MAHMOUD DAHOUD, naběhl do lepší palebné pozice a zamířil hezky k pravé tyči domácí svatyně.
88'
Žlutou kartu dostává Timothy Chandler (Eintracht Frankfurt).
87'
Žlutou kartu dostává Martin Hinteregger (Eintracht Frankfurt).
Žlutou kartu dostává Erling Haaland (Borussia Dortmund). Oba kohouti za nesportovní chování, neboť Haaland se po gólu rychle vrhl po míči, zatímco soupeř mu v tom chtěl zabránit.
87'
Je vyrovnáno. Meunier poslal před bránu domácího celku nadýchaný centr a nepokrytý JUDE BELLINGHAM hlavičkoval na levou stranu, kde byl volný prostor.
86'
Kevin Trapp byl připraven a letící míč schoval do rukou. Soupeři se čas pomalu krátí.
84'
Naštěstí pro ně hlavičkoval Thomas Meunier pouze vysoko nad.
84'
Kristijan Jakić se rozčiluje poté, co hlavní arbitr posoudil jeho zákrok jako faul. Domácí se musí bránit.
82'
Ofsajd a v něm domácí celek.
81'
Mats Hummels se včas vrátil do obrany a zabránil soupeřově šanci, Rafael Borré zůstal osamocen za obranou Borussie, ale střílet už nestihl.
79'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Makoto Hasebe.
79'
Mahmoud Dahoud střílel na druhé straně bez přípravy, ale mimo tři tyče.
78'
Filip Kostić se natlačil na levou stranu velkého vápna, odkud tvrdě pálil, ovšem Gregor Kobel si dokázal poradit, míč vyrazil a poté si pro něj rychle doběhl.
76'
Dajči Kamada se skácel v pokutovém území k zemi, ale Emre Can jako první zasáhl balón. Tohle nemohl být faul.
75'
Balón se dostal až k Trappovi, ten pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
74'
Domácí se mohou na chvíli uklidnit, budou zahrávat roh.
73'
Hosté pokračují v útočné aktivitě a nebyli daleko od srovnání, ale v tomto případě letí míč mimo bránu.
71'
Teď už se hráči ve žlutých dresech radují, pomohl jim nový muž na hřišti. Haaland se tentokrát změnil v nahrávače, ale provedl to velmi dobře, po jeho křižné přihrávce se natlačil do zakončení THORGAN HAZARD a překonal vyběhnuvšího gólmana zřejmě mezi nohama.
70'
Erling Haaland neproměnil další slušnou možnost. Norský snajpr dostal přihrávku od Donyella Malena před malé vápno, ale svou střelu z voleje adresoval vysoko nad.
68'
Marná je snaha hráčů Borussie, Raphaël Guerreiro tečoval pravačkou balón asi dva metry vedle bližší tyče.
66'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Sam Lammers.
66'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Kristijan Jakić.
65'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Thorgan Hazard.
64'
Hosté si vynutili faul u pravé postranní čáry v blízkosti pokutového území Frankfurtu. Ještě před rozehrávkou přijde na řadu střídání.
62'
Erling Haaland se dostal do zakončení na pravé straně velkého vápna, ale odkrytý prostor u bližší tyče domácí svatyně minul. Kdyby se lépe trefil, skóroval by.
61'
Borussia v posledních minutách obléhá velké vápno, ale kontaktní gól ne a ne vstřelit.
60'
Timothy Chandler byl ve správný čas na správném místě a hlavou odehrál centr protivníka do bezpečí.
58'
Jude Bellingham obešel protihráče a snažil se vzduchem odehrát míč do pokutového území, ale to se mu nepovedlo.
55'
Oba celky se teď dožadovaly balónu, je nařízen odkop od brány Eintrachtu.
54'
Martin Hinteregger dobrým obranným zákrokem zabránil přihrávce před bránu, následuje roh hostů.
53'
Ajdin Hrustic obdržel přihrávku k hranici velkého vápna, ale nemohl vystřelit hned, neboť se mu do cesty omylem připletl hlavní arbitr. Když už se mu povedlo zakončit, balón proletěl nad břevnem.
51'
Ofsajd a v něm hráči favorita.
50'
Frankfurt od začátku druhého poločasu prakticky drží míč ve své moci a hosté mají problém s útokem.
47'
Domácí se hned na úvod druhé půle dostali do šance, avšak Jesper Lindström nebezpečnou střelou nechal vyniknout jen brankáře hostů.
46'
Hosté sice začali aktivněji a jako první si hned v úvodu vypracovali obrovskou šanci, kterou však nevyužili. To domácí při první možnosti skórovali a poté přidali ještě jeden zásah. Favorit byl jako opařený a málem inkasoval potřetí, v závěru ale mohl vykřesat naději a vstřelit před odchodem do kabin kontaktní gól, ale jeho hráči zatím mají smůlu v zakončení.
45+3'
45+2'
Tak tohle může hosty hodně mrzet. Mats Hummels hlavičkoval k levé tyči, avšak Trapp se natáhl a vynikajícím zákrokem míč vyrazil. K dorážce ještě doběhl Donyell Malen, ale místo prázdné brány trefil pouze bližší tyč.
45+2'
Ještě jeden roh pro Borussii.
45+1'
Hrát se bude ještě jednu minutu.
45'
Před odchodem do kabin to mohlo být o tři góly, ale nejen, že Filip Kostić mířil mimo bránu, navíc byl máván ofsajd.
43'
Kevin Trapp zaváhal při vyběhnutí, z hranice šestnáctky poté střílel jeden z hráčů Dortmundu, ale míč špatně trefil a poslal jej vysoko nad.
42'
Donyell Malen hledal přihrávkou před bránu někoho ze spoluhráčů, míč tečoval do zámezí Tuta a následuje roh.
40'
Kevin Trapp vyběhl téměř do středu hřiště, kde se zmocnil balónu, ale na rozehrávku měl čas, neboť žádný z protihráčů nebyl poblíž.
38'
Nepřesná souhra hostů a míč tak získává soupeř.
36'
Boj o míč probíhá daleko od obou branek, což vyhovuje jistě více domácímu celku.
34'
Jesper Lindström vystihl špatnou přihrávku Dortmundu, naběhl k bráně Dortmundu a z pravé strany střílel, ale pouze do boční sítě.
32'
Evan Ndicka zabránil téměř jisté brance, když levačkou zblokoval přihrávku na volného Erlinga Haalanda.
31'
Rafael Borré fauloval u středové lajny Emreho Cana, ten skončil až za postranní čárou. Domácí fotbalista se mu následně omluvil.
29'
Filip Kostić velmi dobře střílel před hranicí velkého vápna, míč ale proletěl nad bránou.
28'
Nepřesné přihrávky na obou stranách, hraje se ze strany na stranu.
26'
Hosté vyrazili do přečíslení tři na dva, Erling Haaland si nabíhal na přihrávku a šel by sám na brankáře, ale míče se nedočkal.
24'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Nyní už hosté inkasují podruhé. Reus nedokázal odehrát míč do bezpečí, toho se zmocnil RAFAEL BORRÉ a rychlou střelou po zemi trefil přesně vzdálenější dolní roh brány.
22'
Domácí jsou nyní hodně aktivní a hosté mají co dělat, aby neinkasovali podruhé.
20'
Jeden z domácích fotbalistů se dostal k odraženému balónu, jeho střela z dálky ale proletěla nad bránou.
19'
Filip Kostić se málem sám zapsal mezi střelce, jeho přízemní střelu k bližší tyči ale dokázal Gregor Kobel včas vyrazit.
18'
Dajči Kamada si vynutil faul na útočné polovině, domácí tak zůstanou u balónu.
15'
Hosté hrají, ale góly dávají domácí fotbalisté. Kostić poslal centr do klubka hráčů před bránou, kde se do zakončení nedostal RAFAEL BORRÉ, jenž zamířil na pravou stranu, Gregor Kobel se míče sice dotkl, ale stihl jej vyrazit pouze do levé tyče, od kterého se balón odrazil za brankovou lajnu.
13'
Marco Reus se ocitl sám před brankářem, chtěl udělat kličku, ale míč si ukopl od kopačky.
12'
Hráči Borussie se dožadovali další faulu před hranicí velkého vápna, ale není jim vyhověno.
10'
Timothy Chandler chtěl poslat křižnou přihrávku od postranní lajny, ale míč byl zblokován obráncem hostů.
9'
Poprvé se dopředu vydal i domácí tým, Dajči Kamada zle dotíral, soupeř raději poslal míč do autu.
8'
Následoval centr před bránu, který domácí odvrací na roh.
7'
Faul domácího mužstva, po kterém hosté rozehrají standardku z levého křídla.
5'
Borussia je nadále aktivní a drží míč ve své moci.
2'
Hned v úvodu obrovská šance hostů. Thomas Meunier střílel křížem tvrdě na vzdálenější tyč, ovšem Kevin Trapp se natáhl a konečky prstů vytěsnil míč na tyč, od které se balón odrazil do zámezí. Vynikající zásah.
1'

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hinteregger, Ndicka – Chandler, Rode (C), Hrustic, Kostić – Lindström, Kamada – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Ilsanker, Jakić, Hasebe, S. Lammers, Ache, Paciência.
Trenér: O. Glasner.

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Can, Hummels, Guerreiro – Brandt, Bellingham, Dahoud – Reus (C) – Haaland, Malen.
Náhradníci: Hitz – N. Schulz, Pongračić, Witsel, Passlack, T. Hazard, Moukoko, Tigges, Knauff.
Trenér: M. Rose.

Rozhodčí: R. Schröder – J. Neitzel, R. Rohde.
Posledních pět vzájemných zápasů

Dortmund – Frankfurt 5:2
Dortmund – Frankfurt 1:2
Frankfurt – Dortmund 1:1
Dortmund – Frankfurt 4:0
Frankfurt – Dortmund 2:2

Poslední čtyři vzájemné zápasy na hřišti Frankfurtu skončily nerozhodně.
Borussia Dortmund

Hosté jsou o sedm bodů lepší než jejich dnešní protivník, v tabulce jim patří stříbrná příčka za suverénním Bayernem. Z osmi venkovních zápasů se hráčům Borussie povedlo přivést deset bodů díky třem vítězstvím a jedné remíze, vstřelili patnáct branek a čtrnáctkrát inkasovali. Nyní na venkovní vítězství čekají už dva zápasy, naposledy si navíc na hřišti soupeře nepřispali ani bod, když po přestřelce prohráli s Herthou Berlín hokejově 2:3.
Třináct gólů, to je vizitka Nora Erlinga Haalanda, nejlepšího střelce mužstva a třetího nejlepšího kanonýra ligy.
Eintracht Frankfurt

Domácí jsou na šesté pozici, poslední, která zajišťuje kvalifikaci do EKL, stejný počet bodů má i sedmý Union Berlín, ovšem třeba třetí Freiburg je na třetí příčce lepší o pouhé dva body. Na svém hřišti se Frankfurtu vůbec nedaří, z osmi klání si odnesl jen třináct bodů za tři výhry a čtyř remízy, skóroval dvanáctkrát a o čtyři branky méně inkasoval. V posledních domácích zápasech ale jeho hráči zabrali, zvítězili třikrát za sebou, naposledy 1:0 nad Mohučí.
O místo nejlepšího střelce týmu se dělí Dán Jesper Lindstrom a Rafael Borre z Kolumbie.
Dobrý den, šesti zápasy pokračuje 18. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto utkání budeme sledovat souboj týmů z předních příček tabulky, jsou to Eintracht Frankfurt a Borussia Dortmund. Favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.