Bundesliga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Bochum - 16. dubna 2022   15:30

Freiburg
4' Kübler (Höfler) • 16' Sallai (Džong) • 53' Sallai (Džong)
3:0
(2:0)
Freiburg
Flekken – Kübler (65. Schmid), Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein, Höfler (82. Haberer) – Sallai (73. Weisshaupt), Džong (65. Höler), Grifo – Petersen (65. Demirović).
S. Stegemann – M. Pickel, E. Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Bochum
Riemann – Gamboa, Bella-Kotchap, Leitsch, Soares (46. Rexhbecaj) – Losilla (C), Löwen (66. Osterhage), Stafylidis – Pantovič (46. Zoller), Polter (66. Locadia), Asano (46. Blum).
Esser – Mašović, Bockhorn, Osterhage, Zoller, Rexhbecaj, Tesche, Blum, Locadia.

Děkuji za pozornost, užijte si zbytek Bílé soboty.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:8. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:10.
Rozhodčí se rozhodl nenastavovat a není se čemu divit, hosté jsou jistě také rádi, že duel, který jim vůbec nevyšel, končí. Domácí ve druhé půli přidali ještě jeden zásah a pouze díky výbornému Riemannovi jich nebylo víc, Bochum se do žádné velké šance prakticky nedostala, od 68. minuty navíc hrála bez vyloučeného Stafylidise, byla to jediná udělená karta v zápase.
90+1'
88'
Armel Bella-Kotchap zůstává sedět na trávníku a žádá si ošetření.
88'
Manuel Riemann si vyběhl pro míč k hranici velkého vápna a uklidil jej do rukavic.
87'
Balón letí do zámezí a Mark Flekken s rozehrávkou jistě spěchat nebude.
87'
A hosté to zkusí nyní z druhé strany.
86'
Rohový kopu bude rozehrávat hostující celek.
85'
Teď byli domácí hodně blízko, po přizemní přihrávce z pravé strany střílel prakticky sám před gólmanem Lucas Höler, ovšem Manuel Riemann fantasticky jeho pokus zneškodnil.
84'
Ermedin Demirović střílel levačkou příliš vysoko nad bránu.
83'
Freiburg dál tlačí a jde si za čtvrtým zásahem.
82'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nicolas Höfler, přichází Janik Haberer.
80'
Bochum byla pod velkým tlakem, povedlo se jí aspoň na chvíli míč odkpnout.
79'
Domácí se chytili do ofsajdové pasti.
77'
Zblokovaná rána z dálky až k Flekkenovi nedorazila, následovat bude roh.
74'
Střela jednoho z hostujících fotbalistů letí vysoko nad.
73'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Roland Sallai, přichází Noah Weisshaupt.
71'
Rohový kop rozehraje domácí tým. Těch zatím k vidění mnoho nebylo.
69'
Červenou kartu dostává i kouč hostujícího mužstva.
68'
Červenou kartu dostává Konstantinos Stafylidis (VfL Bochum), který sklzem zajel do Sallaie.
66'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Eduard Löwen, přichází Patrick Osterhage.
66'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Jürgen Locadia.
65'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Woo-Jong Džong, přichází Lucas Höler.
65'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Lukas Kübler, přichází Jonathan Schmid.
65'
Střídání v týmu SC Freiburg: ze hřiště odchází Nils Petersen, přichází Ermedin Demirović.
64'
Poněkolikáté se hráči Freiburgu dožadovali penalty, ani v tomto případě rozhodčí jejich žádosti nevyhovuje.
62'
Domácí kombinují na své straně a vyčkávají na správnou příležitost k útoku.
60'
Manuel Riemann zabránil jasnému gólu Freiburgu. Jeho spoluhráči jej nechali zcela samotného napospas osudu, Nicolas Höfler se dostal do zakončení z bezprostřední blízkosti, ale gólman hostů zázračným zásahem dokázal balón lapit. Jen díky němu to není 4:0.
59'
Ofsajd a v něm mužstvo Bochumi.
58'
Manuel Riemann hodně špatně rozehrál od své brány, balón odehrál za postranní lajnu.
56'
Hosté vybojovali míč na své straně a zabránil tak další možnosti domácího celku.
53'
Freiburg právě vstřelil branku!
Freiburg je na dobré cestě za vítězstvím. Džong odcentroval z levé hranice velkého vápna, ROLAND SALLAI dostal prostor k hlavičce a zamířil na bližší tyči a do horní části brány. Manuel Riemann už moc dělat nemohl.
51'
Elvis Rexhbecaj střílel hodně nepřesně, jeho pokus letí vysoko nad bránu.
50'
Philipp Lienhart sice skončil v pokutovém území na trávníku, penalta to ale není.
50'
Domácí brankář měl nyní o něco těžší práci, ale balón stačil odkopnout včas.
48'
Slabá hlavička hostující hráče Flekkena příliš nevyděsila.
46'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Elvis Rexhbecaj.
46'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Simon Zoller.
46'
Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Takuma Asano, přichází Danny Blum.
46'
Domácí vstoupili do utkání aktivně a už po čtvrt hodině hry se ujali dvoubrankového vedení. Následně mohli svůj náskok zvýšit, stejně tak hosté mohli snížit, ale další góly už diváci neviděli. Dočkáme se i ve druhé půli?
45+2'
45+2'
Domácí pohlídali nepřesný míč v cestě do zámezí.
45+1'
Hosté si ještě vynutili faul na levé straně, odkud budou rozehrávat.
45+1'
První půle bude prodloužena jen o jednu minutu.
45'
Woo-Jong Džong nestřílel z hranice velkého vápna špatně, ovšem míč po jeho pokusu skončil vedle bližší tyče.
44'
Dlouhý nákop domácích doputoval až k Riemannovi, který sebral míč do rukou a rozehrál na krátko.
43'
Sebastian Polter se sice dostal do zakončení, ale to nebylo vůbec přesné, navíc hráč se čtyřicítkou na dresu fauloval.
42'
Lukas Kübler přetáhl svůj centr z pravé strany a balón odehrál daleko do zámezí.
41'
Opět končí balón u brankáře Freiburgu, domácí vyčkávají na svou příležitost.
39'
Takuma Asano zůstal po faulu soupeře na trávníku. Po chvíli se ale zvedl, aby příliš nezdržoval.
38'
Mark Flekken si zpracoval míč po malé domů a v klidu rozehrál na pravou stranu.
36'
Velká šance domácích zůstává nevyužita, Roland Sallai si naběhl na křižný centr před bránu, hlavou ale poslal míč mimo ni. Už to mělo být o tři góly.
34'
Hraje se ze strany na stranu a bez větších příležitostí. Domácí tak v klidu hájí svůj náskok.
32'
Bochumi se kombinace na útočné straně nepovedla a její hráči si nevymodlili ani faul. Mark Flekken tak práci neměl.
30'
Lukas Kübler si počínal v útoku nedovoleně, jeho tým se musí stáhnout.
30'
Vincenzo Grifo se už dostával ke střele z dálky, nakonec si ji rozmyslel a přihrál kolmo na pravou stranu, ale ani jeho spoluhráč vystřelit nedokázal.
27'
Domácí se dostali ke střele ve velkém vápně, ta ale až k brankáři nedorazila.
26'
Přetažený centr Bochumi letí za vzdálenější postranní čáru. Soupeř bude vhazovat.
25'
A zahrozilo na druhé straně, avšak i v tomto případě letí míč mimo tři tyče poté, co hlavičkoval hráč Freiburgu.
24'
Hraje se dál, střela z dálky jednoho z fotbalistů Bochumi letí kousek vedle levé tyče domácí svatyně. Nechybělo moc a hosté se radovali.
22'
Na trávníku zůstává ležet jeden z domácích fotbalistů, hra je přerušena.
20'
Freiburg nikam nepospíchá a posouvá hru ke svému brankáři.
18'
Sebastian Polter se dostal před malým vápnem k hlavičce, mířil ale mimo.
16'
A je to o dva góly. Vypadalo to na domácí faul, ale hlavní arbitr nechal hru pokračovat, do šance se tak dostal ROLAND SALLAI, jehož střela se odrazila od vzdálenější tyče a skončila v síti. Manuel Riemann se natahoval marně.
15'
Woo-Jong Džong vyslal už v pokutovém území přízemní střelu na bránu, která byla ještě tečována, Manuel Riemann ale včas padl k zemi a balón zastavil.
13'
Christian Günter se teď hodně rozčiloval, ale nebylo mu to nic platné. Rozehrávat bude gólman hostů a domácí hráč může být ještě rád, že nevidí žlutou kartu za nesportovní chování.
11'
Sebastian Polter se málem dostal k nebezpečné hlavičce, míče se sice dotkl, ale odehrál jej pouze do zámezí.
10'
Vincenzo Grifo nedokázal správně přihrát, k míči se dostal znovu, ale ani reparát nebyl úspěšný a jeho tým se tak do šance nedostal.
8'
Hosté faulovali na útočné polovině, míč tak získává soupeř.
6'
Freiburg nadále drží míč na kopačkách, kombinují na své polovině.
4'
Domácí jdou v úvodu utkání do vedení. LUKAS KÜBLER si v pokutovém území zpracoval balón a nechytatelnou ranou do vzdálenějšího horního rohu brány nedal gólmanovi Bochumi šanci.
4'
Domácí reklamovali ruku protihráče v pokutovém území, penalta to není.
3'
Míč končí u brankáře Freiburgu, ten po chvíli rozmýšlení odkopává balón daleko od své svatyně.
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Lienhart, N. Schlotterbeck, Günter (C) – M. Eggestein, Höfler – Sallai, Džong, Grifo – Petersen.
Náhradníci: Uphoff – Siquet, Sildillia, K. Schlotterbeck, Schmid, Weisshaupt, Höler, Demirović, Haberer.
Trenér: C. Streich.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Bella-Kotchap, Leitsch, Soares – Losilla (C), Löwen, Stafylidis – Pantovič, Polter, Asano.
Náhradníci: Esser – Mašović, Bockhorn, Osterhage, Zoller, Rexhbecaj, Tesche, Blum, Locadia.
Trenér: T. Reis.

Rozhodčí: S. Stegemann – M. Pickel, E. Beitinger.
Posledních pět vzájemných zápasů

Bochum – Freiburg 1:2p (Německý pohár)
Bochum – Freiburg 2:1
Bochum – Freiburg 2:0
Freiburg – Bochum 1:3
Freiburg – Bochum 1:1

Freiburg vyhrál na svém hřišti nad Bochumí v lize naposledy 6. prosince 2003, kdy zvítězil 4:2.
VfL Bochum

Hosté jsou dvanácti s šestatřiceti body. Mimo svůj stadion odehráli dosud čtrnáct zápasů a přivezli si jedenáct bodů za tři výhry a dvě remízy, vstřelili jen jedenáct gólů, zato šestadvacet inkasovali. V posledním venkovním duelu přerušili smolnou sérii a zvítězili 2:1 na hřišti Hoffenheimu.
Nejlepším střelcem je s osmi zásahy Němec Sebastian Polter.
SC Freiburg

Domácí jsou na páté pozici zaručující postup do EL, ovšem na čtvrté Lipsko, které drží pozici s přímým postupem do Ligy mistrů, ztrácí tři body. Na svém hřišti se Freiburgu moc nedaří, ze čtrnácti utkání vybojovali jeho hráči pětadvacet bodů díky sedmi výhrám a čtyřem remízám, vstřelili pětadvacet gólů a o sedm méně inkasovali. V posledním utkání před svými fanoušky podlehli vysoko 1:4 Bayernu.
Nejlepším střelcem je s osmi góly Ital Vincenzo Grifo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.