Bundesliga - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hoffenheim : Frankfurt - 4. prosince 2021   15:30

Hoffenheim
24' Geiger (Dabbur) • 30' Rutter  • 60' Samassékou
3:2
(2:1)
Frankfurt
15' Borré  (Lindström) • 72' Paciência  (Kostić)
Hoffenheim
Baumann (C) – Akpoguma, S. Posch, Ch. Richards, Raum – Samassékou (88. Nordtveit), Vogt, Geiger (54. Stiller) – Bebou (88. Baumgartner), Dabbur (73. Kramarić), Rutter (73. Adamjan).
Daniel Schlager (Německo)
PreZero Arena (Sinsheim)
Frankfurt
Trapp – Tuta, Hasebe (C), Ndicka – Chandler (83. Ache), Jakić (68. Rode), Sow, Kostić – Lindström (58. Paciência), Kamada (68. Hauge) – Borré.
Ramaj – Ache, Hauge, Ilsanker, Hinteregger, Paciência, Lenz, A. Touré, Rode.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního dne a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:15. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 9:12.
Je dobojováno! Hoffenheim sice vstoupil do dnešního zápasu neúplně správnou nohou, zvlášť když od patnácté minuty prohrával po brance Rafaela Borrého. Jenže poté v rozmezí 24. a 60. minuty přišel domácí obrat, který nejprve začal ještě v prvním poločase Dennis Geiger a Georginio Rutter. Diadie Samassékou na své spoluhráče navázal ve druhém poločase, když zvýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou branek. Hosté z Frankfurtu se ale nevzdávali a bojovali. Bohužel pro tento tým už stihli jenom korigovat konečný výsledek na 3:2 zásluhou střídajícího Gonçala Paciêncii.

xG: 1,03 – 1,92
90+5'
90+4'
V tomto utkání se už zřejmě nic zásadního nestane, hráči Hoffenheimu drží míč pod svou kontrolou, jsou daleko od své branky a to jim v tuto chvíli naprosto vyhovuje.
90+3'
Filip Kostić se ukličkoval u rohového kopu do zámezí. Hostující hráč chtěl zřejmě vybojovat rohový kop pro svůj tým, ale naopak daroval autové vhazování soupeři.
90+2'
Hoffenheim začal nastavený čas poměrně solidním tlakem na hostující branku. Dokonce domácí rozehrávali rohový kop, ale bylo to bez úspěchu.
90+1'
Rozhodčí tohoto utkání nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
Dostáváme se do poslední minuty základní hrací doby tohoto utkání. Za malý moment se dozvíme počet nastavených minut ve druhém poločase.
89'
Hostující tým měl k dispozici dokonce dva rohové kopy, ale ani jeden nedokázal přetavit v nebezpečnou šanci pro domácí branku. Oliver Baumann může být spokojen s prací své obrany.
88'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Diadie Samassékou, přichází Haavard Nordtveit.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Christoph Baumgartner.
88'
Na řadu přichází zřejmě finální tlak ze strany hostujícího týmu, který už v tuto chvíli nemá co ztratit. Frankfurt sází všechno na útok a navíc za chvíli bude rozehrát další rohový kop.
87'
Andrej Kramarić našel svým centrem hlavu Ihlase Beboua, který ale hlavičkoval v záklonu. Jeho zakončení tedy bylo nepřesné a skončilo vysoko nad hostující brankou.
86'
Dnešní utkání se pomalu, ale jistě blíží do svého konce. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo zápas skončí tímto výsledkem, který potěší především domácí fanoušky?
85'
V hlavní roli opět srbský záložník Kostić, který tentokrát ohrozil domácí branku. Bohužel pro něj byla jeho střela mířena do míst, kde byl připraven domácí brankář.
84'
Hostující tým rozehrál rohový kop, který nebyl rozehrán úplně podle představ. Filip Kostić se až příliš opřel do míče a ten skončil na druhé straně v zámezí.
83'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Timothy Chandler, přichází Ragnar Ache.
82'
Hostující trenér chystá další střídání, která by měla zvrátit nepříznivý průběh tohoto utkání. Uvidíme, pro koho zápas skončí a pro koho naopak začne.
80'
Andrej Kramarić nepříjemně dohrál hostujícího obránce, a tak celá útočná akce Hoffenheimu předčasně končí. Rozhodčí píská faul a ukazuje proti brance domácího týmu.
79'
Stefan Posch je ve druhém poločase dost okopávaný a já se vůbec divím, že vůbec tento zápas dokáže dohrát. Rozhodčí ani poslední faul na jeho osobu neohodnotil žlutou kartou.
78'
Domácí tým už nikde vlastně spěchat nemusí, proto jejich kombinace je pomalejší a hlavně rozvážná. Hoffenheim jednoduše nechce udělat chybu.
77'
Timothy Chandler se dostal k propadlému balónu, který ihned vzápětí poslal vstříc domácí brance. Bohužel jeho střela byla dost nepřesná.
76'
Sebastian Rode chtěl zrychlit kombinaci svého týmu, ale to se mu příliš nepovedlo. Míč po jeho přihrávce skončil v zámezí, Hoffenheim bude vhazovat.
75'
Máme před sebou posledních patnáct minut základní hrací doby tohoto utkání. Frankfurt se před malou chvíli dostal na kontakt a nehodlá se jen tak vzdát.
73'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Georginio Rutter, přichází Sargis Adamjan.
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Munas Dabbur, přichází Andrej Kramarić.
72'
Frankfurt právě vstřelil branku!
Další fotbalová nádhera, tentokrát v podání hostujícího týmu. Ve druhém poločase aktivní Kostić našel v pokutovém území GONÇALA PACIÊNCIU, který se s míčem dokázal skvěle otočit, čistým způsobem se zbavit obránce a ještě nádherně zakončit na vzdálenější tyč domácí branky – 3:2. Asistence: Filip Kostić.
69'
Časomíra bude teď pro Frankfurt nepřítel číslo jedna. Hosté by postupem času měli sázet všechno na útok, protože moc času už zbývat nebude.
68'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Dajči Kamada, přichází Jens Hauge.
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Kristijan Jakić, přichází Sebastian Rode.
67'
Menší zajímavost pro fanoušky xG. Domácí Hoffenheim má v tuto chvíli 0,9 xG a přitom vede už 3:1. Tomu se říká pořádná efektivita.
66'
Centr z rohového kopu málem našel hlavu Diadieho Samassékoua, ale celou situaci přečetl skvělý obránce Frankfurtu, který míč odvártil do bezpečí.
65'
Domácí tým bude rozehrávat svůj další rohový kop v tomto utkání. Než ale příjde na řadu rozehrávka, tak rozhodčí si ještě promluví s hráči ve vápně.
64'
Žlutou kartu dostává Gonçalo Paciência (Eintracht Frankfurt).
63'
Rozhodčí tohoto utkání musel přerušit zápas kvůli Stefanu Poschovi, který se po souboji s hostujícím útočníkem ocitnul na hrací ploše. Vypadá to, že jeho zranění nebude vážné.
62'
Hostující tým měl k dispozici další rohový kop v tomto utkání. Ten byl sice rozehrán přesně, ale hlavička byla nepřesná. Míč z ní skončil na horní síti domácí branky.
60'
Hoffenheim právě vstřelil branku!
Už to vypadalo, že třetí domácí branka nebude platit kvůli ofsajdu jednoho z domácích hráčů, ale VAR potvrdil správné postavení všech útočících hráčů. DIADIE SAMASSÉKOU se dostal k odraženému míči a se štěstím překonal hostujícího brankáře – 3:1. Bez asistence.
59'
Kevin Trapp byl připraven zasáhnout proti střele jednoho z domácích hráčů. Pokračujeme za stejného stavu a to příznivějšího pro domácí Hoffenheim.
58'
Střídání v týmu Eintracht Frankfurt: ze hřiště odchází Jesper Lindström, přichází Gonçalo Paciência.
57'
Timothy Chandler dostal zajímavý míč za domácí obranu, ale z této akce nebude nic závažného. Frankfurtu byl odmáván a odpískán ofsajdové postavení tohoto hráče.
56'
Jenže hosté z Frankfurtu se opět dokázali skvěle ubránit proti akci, která byla vedena především z levé strany. Tentokrát to bude právě Frankfurt, který bude moct zaútočit.
55'
Domácí tým se po nepovedeném vstupu do druhého poločasu pomalu dostává do hry a pohlednou kombinací na jeden dotek se dostává na polovinu svého dnešního soupeře.
54'
Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim: ze hřiště odchází Dennis Geiger, přichází Angelo Stiller.
54'
Závar před domácí brankou řeší až Stefan Posch, který se s míčem moc nemazlil a odpálil ho daleko od své branky. Hoffenheim i nadále drží vedení v zápase.
53'
Rafael Borré se dostal k odraženému míči, následně proniknul do pokutového území, kde nakonec získal výhodu rohového kopu pro svůj tým.
52'
Jesper Lindström se skvěle uvolnil, ale potom si míč zbytečně moc před sebe předkopnul. Domácí obrana skvěle vystoupila a míč mu čistým způsobem odebrala.
51'
V Sinsheimu konečně přestalo pršet, takže druhý poločas může být docela jiný proti prvnímu dějství, které bylo vskutku propršené.
50'
Filip Kostić větrá pravou stranu domácí obrany a sype do pokutového území jeden centr za druhým. Jenže jeho pokusy pokaždé skončí u obrany, Baumann zůstává bez práce.
49'
V kabině Frankfurtu se určitě něco muselo dít, jelikož tento tým je zatím ve druhém poločase doslova k nepoznání. Naopak Hoffenheim jako by zůstal ještě na přestávce.
48'
Tuta prošel až na polovinu soupeře, ale tam jeho výlet skončil. Hostující obránce musel volit přihrávku zpět do obrany. Míč má v tuto chvíli kapitán Hasebe.
47'
Úvod druhého poločasu patři hráčům Frankfurtu, kteří na nic nečekají a spěchají za potřebným vyrovnáním.
46'
Parádní přihrávka Jespera Lindströma na rozběhnutého Rafaela Borrého. Jeho následná střela byla na poslední chvíli zablokována.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:31.
Máme za sebou úvodní poločas tohoto utkání, který dopadnul lépe pro domácí tým. Hoffenheim sice od 15. minuty prohrával po brance Rafaela Borrého, ale to bylo ze strany Eintrachtu všechno. Vyrovnání přišlo už ve 24. minutě, kdy se náramně trefil Dennis Geiger. Domácí tým dokonal otočku ve 30. minutě, kdy se zase trefil z dorážky Georginio Rutter. Hoffenheim tedy vede nad Frankfurtem 2:1 a je blízko k zisku tří bodů.
45+2'
45+1'
Další nepřesná kombinace hostujícího týmu na polovině soupeře. Hoffenheim bude mít k dispozici další autové vhazování.
45+1'
Rozhodčí nastaví pouze jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
45'
Oliver Baumann skvěle přečetl postup svého soupeře a pro míč si vyběhnul mimo vápno. Odkop na mokré trávě taky zvládnul, Hoffenheim drží míč.
44'
Ihlas Bebou se snažil na polovině hrací plochy otočit. To se povedlo, ale zároveň byl domácí hráč faulován. Hoffenheim bude mít k dispozici další standardní situaci.
43'
Dennis Geiger musí hrát v následujících minutách velmi opatrně, jelikož hraje pod výhružkou červené karty. Jeho poslední zákrok byl jen tak na hraně.
42'
Vypadá to, že by si domácí tým dával před koncem prvního poločasu menší přestávku. Hostující tým se snadno dostal k míči a nehodlá ho odevzdat. Hosté kombinují vstříc domácí polovině.
40'
Další nepovedený odkop hostujícího brankáře skončil v zámezí. Hoffenheim bude mít k dispozici autové vhazování na útočné polovině hrací plochy.
39'
Hostující tým vysouvá své napadání a vytláčí rozehrávku svého soupeře k jejich brankáři. Kevin Trapp si na malý moment může konečně oddychnout.
38'
Kevin Trapp si musel dát pozor na malou domů a před dotírajícím útočníkem. Hostující brankář si s mokrým míčem neporadil a jeho odkop skončil v zámezí.
37'
Hoffenheim opět zaútočil do otevřené obrany svého soupeře. Tentokrát z toho ale nic nebude, Frankfurt se dokázal ubránit. Navíc budou hostující hráči vhazovat.
36'
Makoto Hasebe měl sice zajímavý nápad, ale ten vůbec nepochopili jeho spoluhráči na útočné polovině. Míč skončil v rukavicích domácího brankáře, který s rozehrávkou příliš nespěchá.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut. Hoffenheim otočil nepříznivý výsledek a je ve vedení. Udrží ho do konce prvního dějství?
34'
Rohový kop ale nic zásadního pro branku soupeře nepřinesl. Domácí hráči zůstali na míči a s přehledem kombinují po celé šířce hrací plochy. Frankfurt běhá jenom bez míče, což může být v takovém počasí dost vysilující.
33'
Georginio Rutter byl blízko své druhé branky v tomto utkání. Hostující brankář byl už překonán, ale na poslední chvíli se před brankovou čáru ocitnul Evan Ndicka, který míč odvrátil na rohový kop.
32'
Hosté z Frankfurtu se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat. Když už se dostanou na polovinu soupeře, tak jsou v kombinaci nepřesní. Jako napříkald teď, Hoffenheim bude mít k dispozici autové vhaozvání.
30'
Domácí tým v průběhu šesti minut otáčí nepříznivý průběh a poprvé v zápase vede. Hoffenheim se prezentoval parádním brejkem, který nejprve zakončil Ihlas Bebou. Trapp jeho střelu vyrazil pouze k GEORGINIO RUTTEROVI, který se z dorážky nemýlil – 2:1. Bez asistence.
29'
Žlutou kartu dostává Djibril Sow (Eintracht Frankfurt).
28'
Rohový kop byl sice rozehrán poměrně dobře, ale hostující obrana si s tímto centrem dokázala poradit a míč odvrátila do bezpečí.
27'
Munas Dabbur to chtěl taky zkusit své štěstí se svou střelou, ale ta byla zablokována pozorným obráncem na rohový kop. Hoffenheim se tedy může nastěhovat do vápna soupeře.
26'
Tentokrát je to Frankfurt, který v tomto zápase tahá za kratší konec. Domácí tým je teď tím lepším týmem na hrací ploše.
24'
A začínáme odznova! Tohle byla fotbalová nádhera v podání DENNISE GEIGERA, který si naběhnul z druhé vlny před pokutové území, kde si ho všimnul Munas Dabbur. Ten mu míč přihrál a nechytatelnou střelou pod břevno vyrovnal stav tohoto utkání – 1:1. Asistence: Munas Dabbur.
24'
Hráči Hoffenheimu dokázali zatlačit na svého soupeře, který se zatáhnul před vlastní vápno. Tohle začíná smrdět vyrovnávací brankou domácího týmu.
23'
Hostující nákop za domácí obranu nenašel nikoho, pouze rukavice domácího brankáře, který si s míčem na chvíli pohrál, ale poté ho rozehrál do strany na volného spoluhráče.
22'
Kristijan Jakić si skvěle naběhnul na zadní tyč, ale míč se nepředvídatelně sklouznul do zámezí. Kdyby byl hostující záložník o něco rychlejší, tak už je to o dvě branky.
21'
Jelikož byl Filip Kostić ošetřován, tak se nemůže hned zapojit do exekuce přímého kopu. Hostující hráč musí odejít za postranní čáru a počkat na signál rozhodčího.
20'
Zápas musel být na malý moment přerušen, jelikož jeden z hostujících hráčů potřebuje lékařské ošetření.
19'
Žlutou kartu dostává Diadie Samassékou (TSG 1899 Hoffenheim).
17'
Hosté z Frankfurtu jsou i nadále lepším týmem, Hoffenheim dnes zatím hraje dost za očekáváním. Ovšem nezoufejme, máme stále začátek zápasu.
15'
Rohový kop byl sice rozehrán nakrátko, ale to se hostům vyplatilo. Jesper Lindström si narazil se spoluhráčem a nádherným centrem našel hlavu RAFAELA BORRÉHO, který se v pokutovém území nemýlil – 0:1. Asistence: Jesper Lindström.
15'
Máme za sebou úvodních patnáct minut tohoto utkání. V Sinsheimu se stále hraje bez branek. Ovšem to se za chvíli může změnit, jelikož Frankfurt bude rozehrávat rohový kop.
14'
Frankfurt se postupnou kombinací snaží dostat na útočnou polovinu, ale skrze napadání jejich soupeře se to moc nedaří. Míč se tak pohybuje mezi obránci hostů.
13'
Jeden z domácích obránců měl velké štěstí při postavení Rafaela Borrého. Ten byl sice faulován, ale jelikož byl v ofsajdu, tak faul na jeho osobu se anuloval.
12'
Zápas zatím postrádá nějaký rychlejší tempo. Ani jeden tým nechce jednoduše udělat chybu, která by vedla k obdržené brance. Stejně jako Hoffenheim, tak i Frankfurt je opatrný.
11'
V Sinsheimu dnes hodně prší, a tak kontrola míče je na hrací ploše velmi těžké. To samé platí i o přihrávkách po zemi. Tohle jsou pro oba týmy velmi těžké podmínky.
10'
Tuta se provinil proti fotbalovým pravidlům a rozhodčí si toho všimnul. Akce Frankfurtu předčasně končí a domácí tým získává výhodu přímého kopu.
9'
Oliver Baumann musel rychle vyběhnout, aby u míče byl první než dva útočníci soupeře. To se nakonec povedlo a domácí brankář odvrátil míč do bezpečí.
8'
Makoto Hasebe se ujal rozehrávky akce svého týmu, ale jeho přízemní přihrávka našla pouze domácí kopačky. Frankfurt se tedy musí vrátit a bránit náznak domácí akce.
7'
V Německu od dnešního dne platí různá koronavirová opatření a jedno opatření se vztahuje i na fotbalové zápasy, které může navštívit maximálně pět tisíc lidí.
6'
Žlutou kartu dostává Dennis Geiger (TSG 1899 Hoffenheim).
5'
K nepřesnostem se přidávají i zbytečné nedovolené zákroky. V páté minutě jsme jich viděli už čtyři. Rozhodčí však zůstává v klidu a zatím nehodlá tyto prohřešky trestat.
4'
Ani jeden tým si míče neužije příliš dlouho. Úvod tohoto utkání je z obou stran opatrný a oba týmy mají ve své kombinace chyby.
3'
Ani jeden z přímých kopů se nepovedl, hráči Hoffenheimu ale nadále zůstávají na míči a kombinují na dostřel hostující branky.
2'
Centr byl odvrácen nadruhou stranu hřiště, ale tam taky vzápětí přišel faul ze strany hostujícího týmu. Hoffenheim tedy hned v úvodu si zkousí přímé kopy z obou stran.
1'
Domácí tým se ujal úvodního výkopu tohoto zápasu a bude jim patřit úvodní akce, která vzápětí přinesla hned zisk standardní situace.
1'

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann (C) – Akpoguma, S. Posch, Ch. Richards, Raum – Samassékou, Vogt, Geiger – Bebou, Dabbur, Rutter.
Náhradníci: Pentke – Adamjan, Asllani, Baumgartner, Hübner, Kramarić, Nordtveit, Rudy, Stiller.
Trenér: Sebastian Hoeneß

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, Hasebe (C), Ndicka – Chandler, Jakić, Sow, Kostić – Lindström, Kamada – Borré.
Náhradníci: Ramaj – Ache, Hauge, Ilsanker, Hinteregger, Paciência, Lenz, A. Touré, Rode.

2. března 2019 | Frankfurt – Hoffenheim 3:2
Eintracht Frankfurt (12. místo, 18 bodů, skóre 16:17)
Naopak tým z Frankfurtu hraje v úvodu sezónu dost za očekáváním. Průběžně dvanácté místo není ta pozice, kterou by si lidé z tohoto města přáli vidět. Ovšem možná se blýská na lepší časy. V posledních šesti soutěžních zápasech tento klub nepoznal porážku. Frankfurt navíc bude útočit na čtvrtou venkovní výhru v řadě, což se naposledy stalo v prvním čtvrtletí roku 2019.

Předpokládaná sestava
Trapp – Tuta, Hinteregger (C), N’Dicka – Touré, Sow, Jakić, Kostić – Kamada, Lindström – Borré

Poslední zápasy
28. listopadu 2021 | Frankfurt – Union Berlín 2:1
25. listopadu 2021 (EL) | Frankfurt – Antverpy 2:2
21. listopadu 2021 | Freiburg – Frankfurt 0:2
7. listopadu 2021 | Fürth – Frankfurt 1:2
4. listopadu 2021 (EL) | Olympiakos – Frankfurt 1:2
TSG 1899 Hoffenheim (6. místo, 20 bodů, skóre 27:20)
Domácí tým je opět příjemným překvapením ligy, když z třinácti zápasů dokázal nasbírat rovných dvacet bodů, což momentálně stačí na šesté místo, které zaručuje místo v evropských pohárech. Od říjnové porážky 0:4 od Bayernu je TSG skoto stoprocentní. Jediné zaváhání přišlo v zápase s Bochumí, kdy tento tým padnul poměrem 0:2.

Baumann (C) – Posch, Grillitsch, Vogt – Akpoguma, Samassekou, Geiger, Raum – Kramarić – Bebou, Dabbur

27. listopadu 2021 | Fürth – Hoffenheim 3:6
20. listopadu 2021 | Hoffenheim – RB Lipsko 2:0
6. listopadu 2021 | Bochum – Hoffenheim 2:0
29. října 2021 | Hoffenheim – Hertha 2:0
26. října 2021 (DFB pohár) | Hoffenheim – Kiel 5:1
Hezké sobotní odpoledne, německá Bundesliga má na svém programu další zápasy a my u toho nemůžeme chybět. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na zápas mezi Hoffenheimem a Frankfurtem. Tímto utkáním vás provede Radim Polák, který přeje příjemnou zábavu u jeho sledování.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.