Bundesliga - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mainz : Mönchengladbach - 5. listopadu 2021   20:30

Mainz
77' Widmer
1:1
(0:1)
Mönchengladbach
39' Neuhaus
Mainz
Zentner – Hack, Bell, Niakhaté – Widmer, I Če-song (71. Stach), Kohr (89. Ingvartsen), Boëtius, Martín – Onisiwo (89. Barreiro), Burkardt (82. Ádám Szalai).
Sommer – Ginter, Elvedi (28. Neuhaus), Binsibajní – Scally, Zakaria, Koné, Netz (80. Herrmann) – J. Hofmann, Embolo (30. Thuram), Pléa (80. Stindl).
Sippel – Bénes, H. Wolf, Thuram, Stindl, Müsel, Bennetts, Herrmann, Neuhaus.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 11:6. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:8.
Je konec! Borussia Mönchengladbach nakonec remizovala na půdě Mohuče 1:1. Domácí Mohuč přitom vstoupila do utkání o něco lépe. Obrovskou šanci zahodil Onisiwo i Burkardt. Hosté museli hned dvakrát kvůli zranění střídat, ale právě nováček na hřišti Florian Neuhaus ve 39. minutě otevřel skóre. Následně mohl přidat branku Binsibajní, ale z malého vápna hlavou netrefil branku. Za domácí mohl v závěru poločasu vyrovnat Onisiwo, ale Sommer se nenechal zaskočit. Po změně stran přestáli hosté silnou pasáž domácího celku a postupně vyrovnali hru. Právě v tu chvíli se ale nádherně trefil Widmer.
90+3'
90+3'
Střídající Barreiro se po rohovém kopu opřel do odraženého míče, ale Sommer byl na zemi včas a zalepil míč do svých rukavic.
90+2'
Yann Sommer si v nastavení musel dát pozor na napadajícího soupeře. Švýcarský brankář těžkou situaci zvládl na jedničku a odkopl míč do bezpečí.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Domácí Mohuč zahrávala v závěru utkání rohový kop. Centrovaný míč přiletěl do prostoru, kde bez problémů zasáhla defenziva Borussie, které vypomohl Thuram.
89'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Karim Onisiwo, přichází Leonardo Barreiro.
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Dominik Kohr, přichází Marcus Ingvartsen.
88'
Zakaria si dal pozor na přihrávku za obranu a bez problémů si míč dokázal zpracovat. Borussia závěrečné minuty zvládá bez problémů v defenzivě.
87'
Ginter operoval na pravém křídle, jenže neustál souboj s Herrmannem a upadl. Podle rozhodčího se jednalo o čistý zákrok.
86'
Onisiwo opět spěchal s míčem vpřed po pravé straně, jenže míč si posunul až k obránci, který balón bez váhání nakopl na polovinu Mohuče.
85'
Yann Sommer sklepl míč na levou stranu, jenže domácí aktivně napadajíc soupeřovu rozehrávku a komplikují Borussii rozehrávku.
84'
Aktivní Onisiwo si znovu posunul míč příliš daleko před sebe a už jej neudržel na trávníku. Další útok tak může předvést hostující Borussia.
83'
Onisiwo sice dostal přihrávku na pravé křídlo, jenže si nepohlídal své postavení a byl lapen v ofsajdové pasti. Rozehrávat bude Borussia.
82'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Jonathan Burkardt, přichází Ádám Szalai.
82'
Koné se stáhl pro přihrávku na polovinu hřiště. Hosté poté předvedli bleskový přechod vpřed, ale Neuhaus zpoza branky přestřelil.
81'
Domácí jsou v posledních minutách mnohem aktivnější a budou chtít urvat vítězství na svou stranu. Další průnikovou přihrávku si obrana Borussie pohlídala.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Lars Stindl.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Luca Netz, přichází Patrick Herrmann.
79'
Domácí Onisiwo se ihned po vstřelení vyrovnívací branky znovu hnal do útoku, jenže se podle rozhodčího dopustil útočného faulu.
77'
Mohuč právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno! Domácí se nakonec prosadili a byla to skutečně nádherná branka! Do míče se v pokutovém území levačkou opřel SILVAN WIDMER a jeho rána se od zadní tyče odrazil do branky!
76'
Také Thuram zůstává po souboji ležet na trávníku a pro změnu se drží za kotník. Ani v tomto případě sudí nepíská nedovolený zákrok.
75'
Koné zůstává po souboji ležet před velkým vápnem soupeře a drží se za rameno. Podle všeho ale bude schopen nadále pokračovat.
74'
Z velké vzdálenosti střílel střídající Stach, ale Sommer si se skákavou střelou bez problémů poradil. Švýcarský brankář s rozehrávkou rozhodně nespěchá.
73'
Domácí se usadili na polovině soupeře a postupnou kombinací se dostávají do blízkosti velkého vápna. Borussia už začíná bránit ve větším počtu.
72'
Zakaria se na pravé straně zbavil obránce, ale pod tlakem si míč předkopl do zámezí. Vhazovat tak budou hráči domácího mužstva.
71'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází I Če-song, přichází Anton Stach.
71'
Žlutou kartu dostává Rámí Binsibajní (Borussia Mönchengladbach).
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a hostující Borussia stále drží těsné vedení. Domácí Mohuč po změně stran nepříjemně kouše.
68'
Thuram si pohybem řekl o přihrávku za obranu domácí Mohuče, jenže zadáci v červeném jej předskočili a nepustili soupeře do šance.
67'
Koné se stáhl na hranici velkého vápna a hlavou zahrál do rukavic pozorného Yanna Sommera. Borussia potřebuje dostat na kopačky klid.
66'
Moussa Niakhaté dostal moře prostoru na pravé straně a odcentroval do šestnáctky. K jeho pobídce se nikdo v červeném dresu nedostal.
65'
Žlutou kartu dostává Kouadio Koné (Borussia Mönchengladbach).
64'
Ginter dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy, jenže tam si míč nedokázal ideálně převzít Scally, který se v dnešním duelu zatím nepředvádí v tom nejlepším světle.
63'
Caricol potáhl míč po levé straně na polovinu Borussie, jenže tam si míč zasekl a zapojil do rozehrávky stopery. Mohuč teď soupeře nepouští k míči.
62'
Domácí mohli vyrovnat po rohovém kopu! Martín poslal míč do míst, kam si naběhl Hack, jenže hlavou zakončil těsně nad břevno!
61'
Onisiwo dostal přihrávku na pravou stranu, odkud odcentroval do pokutového území, jenže Burkardt ve skluzu nedokázal trefit míč ideálně.
60'
Je za námi hodina hry a zatím sledujeme velký souboj. Hráči domácí Mohuče se snaží hrát aktivně, ale nesmí zapomínat na zadní vrátka.
59'
Onisiwo přenesl hru na pravou stranu, kde byl Widmer, jenže krajní záložník domácí Mohuče se k odcentrování do velkého vápna nedostal.
58'
Ginter dostal přihrávku na levou stranu, kde si míč skvěle zpracoval a sklepl jej na Scallyho. Borussia v posledních minutách srovnala obraz hry.
57'
Pléa získal míč v blízkosti velkého vápna, navedl si jej do střelecké pozice, ale slabou střelou z velké vzdálenosti nechal zakročit brankáře.
56'
Sommer vyrazil ven z branky a došel si pro centr od rohového praporku. Švýcarský brankář v dnešním duelu působí velmi jistým dojmem.
55'
Zakaria se pustil do souboje s Burkardtem. Hostující fotbalista domácí talent tělem odstavil a získal míč pro hostující Borussii.
54'
Žlutou kartu dostává Jean-Paul Boëtius (1. FSV Mohuč 05).
53'
Dominik Kohr poslal přihrávku na hranici velkého vápna, kde byl I Če-song, jenže korejský hráč se nevymanil z tlaku dotírajícího Gintera.
52'
Hosté si musí dávat pozor na zadní vrátka. Domácí Burkardt se totiž dostal do další střelecké pozice, ale minul branku.
51'
Matthias Ginter dostal přihrávku na hranici velkého vápna, odkud mohl zakončovat, jenže místo střely ještě hledal Denise Zakariu na středu.
50'
I Če-song na pravé straně obešel statického obránce, ale před dalším soubojem raději přihrál na střed. Mohuč ale vstoupila do druhé půle velmi aktivně.
49'
Marcus Thuram se hnal za přihrávkou na levé křídlo, jenže pobídka byla příliš prudká a domácí zadáci nechali míč propadnout do zámezí.
48'
Thuram si na polovině hřiště skvěle pokryl míč a poroučel se k zemi. Příčinou byl nedovolený zákrok korejského záložníka v barvách Mohuče.
47'
Sommer čaruje! I Če-song si na hranici velkého vápna připravil míč ke střele, ale švýcarský brankář se proletěl vzduchem a míč vytěsnil nad břevno!
47'
Yann Sommer vyrazil ven z branky, pohlídal si přihrávku za obranu a ukryl míč do rukavic. Brankář hostujícího celku poté rozehrál na levou stranu.
46'
Domácí Mohuč obstarala výkop do druhého poločasu dnešního souboje. Domácí celek v něm bude muset zlepšit přesnost zakončení.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce mohou být spokojenější fotbalisté hostujícího celku. Domácí Mohuč přitom vstoupila do utkání o něco lépe. Obrovskou šanci zahodil Onisiwo i Burkardt. Hosté museli hned dvakrát kvůli zranění střídat, ale právě nováček na hřišti Florian Neuhaus ve 39. minutě otevřel skóre. Následně mohl přidat branku Binsibajní, ale z malého vápna hlavou netrefil branku. Za domácí mohl v závěru poločasu vyrovnat Onisiwo, ale Sommer se nenechal zaskočit.
45+4'
45+4'
Mohuč se v závěru nastavení usadila na polovině soupeře. Kohr si ještě posunul míč do vápna, ale pozorný Zakaria míč odklidil do bezpečí.
45+3'
Hofmann poslal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže Thuram se v tu chvíli rozběhl na opačnou stranu a míč už pro Borussii nezískal.
45+2'
Domácí se hnali do zajímavého protiútoku, jenže Jean-Paul Boëtius na levé straně celou akci hodně zpomalil a dal obráncům soupeře čas na návrat.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty!
45'
Žlutou kartu dostává Stefan Bell (1. FSV Mohuč 05).
45'
Mohuč mohla v závěru prvního poločasu vyrovnat! Onisiwo si našel střeleckou pozici. Jeho rána ještě ve vzduchu zaplavala, ale Sommer skvěle zasáhl.
44'
Florian Neuhaus si v pokutovém území znovu připravil míč do střelecké pozice a vypálil pravačkou. Jeho rána ze stoje však skončila vysoko nad břevnem.
43'
Borussia zahrávala další rohový kop. Hosté jej tentokrát rozehráli do kombinace. Přesto do vápna přiletěl nebezpečný centr a Rámí Binsibajní hlavičkoval z malého vápna mimo!
42'
Bell našel přihrávkou na pravou stranu Netze, který se dokázal vymanit z velkého tlaku a odcentroval. Domácí defenziva si ale poradila.
41'
Hosté jsou po vstřelení úvodní branky ve velké pohodě a tlačí se na polovinu Mohuče. Domácí hráči jsou naopak hodně zamrzlí.
39'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Hostující celek se dostává do vedení! Čisté svědomí tady nebude mít domácí brankář Zentner, který neudržel střelu z velké dálky a míč vyrazil jen před sebe, kde se z dorážky nemýlil střídající FLORIAN NEUHAUS!
38'
Pléa postupoval s míčem středem do blízkosti velkého vápna. Na levé straně měl volného Neuhause, ale první jmenovaný nepřihrál a nechal se obrat o míč.
37'
Thuram si řekl o přihrávku na hranici velkého vápna, jenže míč dostal kousek dál než potřeboval a neporadil si se zpracováním. Domácí mohou uklidnit hru.
36'
Netz se v pokutovém území otočil kolem obránce a z otočky vypálil pravačkou. Jeho ránu schoval domácí brankář Zentner do rukavic.
35'
Sledujeme hodně bojovné utkání. Na trávníku je k vidění obrovské množství osobních soubojů a během prvního poločasu se hraje opravdu tvrdě.
34'
Jonathan Burkardt se hnal za nákopem na levou stranu, ale důrazný Denis Zakaria jej čistým zákrokem tělem odstavil od míče.
33'
Dalším zraněným hráčem na straně Borussie je zadák Ginter, který odnesl právě souboj s korejským hráčem. Ginter ale střídat zatím nemusí.
32'
Če-song fauloval v blízkosti velkého vápna a za ostrý skluz vidí žlutou kartu.
31'
Pléa uspěl v hlavičkovém souboji na polovině hřiště, jenže pod tlakem sklepl míč jen do prostoru, kde si pro něj dokráčeli domácí hráči.
30'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Breel Embolo, přichází Marcus Thuram.
29'
Onisiwo napadal rozehrávku Borussie na její polovině. Hostům se ale situace znovu komplikuje, protože na hřišti zůstává ležet Embolo.
28'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Nico Elvedi, přichází Florian Neuhaus.
27'
Jean-Paul Boëtius se stáhl na polovinu hřiště, kde vybojoval míč pro domácí celek. Jeho vysoký nákop za obranu soupeře nenašel adresáta.
26'
Pléa se na polovině hřiště zbavil obránce a byl faulován. Na hřišti navíc znovu leží Elvedi, který ukazuje směrem k lavičce, že to dál nepůjde.
25'
Borussia kombinuje s míčem na polovině hřiště a nikam se nežene. Zadáci hostujícího celku si stěžují, že jejich spoluhráči nejsou moc aktivní.
24'
Po rohovém kopu už se domácí mohli dostat do vedení! Na centr si naskočil Burkardt, jenže jeho hlavička těsně minula zadní tyč!
23'
Aaron Martín se ujal rozehrávky přímého kopu domácí Mohuče. Jeho ránu ještě tečoval jeden ze soupeřů a Yann Sommer musel míč vyrazit na roh.
21'
Hra je přerušena! Elvedi po předchozím souboji zůstává ležet na trávníku a nevypadá to s ním vůbec dobře. Tady se nejspíše bude muset střídat.
20'
Na světě je první žlutá karta! Za faul na unikajícího Onisiwa ji dostává Elvedi.
19'
Jean-Paul Boëtius na pravé straně chytře obešel obránce, ale na hranici velkého vápna neprostrčil přihrávku na spoluhráče. Hosté mohou uklidnit hru.
18'
Domácí Mohuč následně zahrávala rohový kop. Martín kroutil míč na malé vápno, ale připravený Yann Sommer míč schoval do rukavic.
17'
Domácí celek zahrával další přímý kop. Jean-Paul Boëtius poslal z levé strany centr na značku pokutového kopu, ale obrana si věděla rady.
16'
Mohuč následně zahrávala rohový kop. Jeho exekuce se domácím vůbec nepovedla, jenže následný protiútok Borussie zcela nepochopitelně zbrzdil Embolo.
15'
První obrovská šance domácích! Karim Onisiwo dostal přihrávku do pokutového území, kde zakončoval v těžké pozici a jen těsně minul přední tyč!
14'
Embolo se u postranní čáry pustil do potyčky s jedním z domácích hráčů. Rozhodčí oba kohouty bleskově odtrhl. Vše se obešlo bez žlutých karet.
13'
Pléa podklouzl v souboji na vlastní polovině a musel se hodně rychle zvedat, aby nepustil domácí fotbalisty do zajímavého přečíslení.
12'
Embolo se hnal za obloučkem do pokutového území, jenže pobídka byla příliš dlouhá a hostující střelec už míč nemohl udržet na trávníku.
11'
Hosté chybovali při kombinaci na pravé straně a sami se nepřesnou přihrávkou zahnali do zámezí. Vhazovat tak budou hráči domácí Mohuče.
10'
Elvedi uspěl v hlavičkovém souboji na vlastní polovině a hosté bez problémů odehráli míč do bezpečí. Mohuč bude spoléhat na rychlou přechodovou fázi.
9'
Borussia je v úvodu o něco aktivnější a častěji se dostává k pokutovému území soupeře. Defenziva Mohuče má v úvodu plno práce.
8'
Exekuce přímého kopu hostujícího celku se ujal Hofmann, který centrem na malé vápno našel Elvediho, který ze skvělé pozice hlavičkoval mimo.
7'
Pléa napadal rozehrávku domácích zadáků. Stopeři Mohuče si s jeho přítomností dokázali poradit a odehráli míč na polovinu Borussie.
6'
Aaron Martín operoval s kotoučem na levé straně hrací plochy. Domácí fotbalisté nyní kombinují s míčem a snaží se najít skulinku v defenzivě soupeře.
5'
Dominik Kohr na polovině hrací plochy přišlápl nohu jednomu ze soupeřů a může být rád, že za ostrý šlapák nedostal žlutou kartu.
4'
Widmer na pravé straně potáhl míč až k rohovému praporku, kde se nedokázal otočit kolem obránce a nedostal se k odcentrování do vápna.
3'
Také hosté předvedli svižnou akci středem hrací plochy. Hofmann střílel zpoza velkého vápna, ale jeho ránu tečoval domácí obránce do rukavic brankáře.
2'
Karim Onisiwo utekl po levém křídle a poslal přihrávku do pokutového území. Jeho pobídka směřující na značku pokutového kopu ale spoluhráče nenašla.
1'
Hostující celek hrající v černých dresech obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí Mohuč dnešní duel odehraje v červeném.
1'

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Hack, Bell, Niakhaté – Widmer, I Če-song, Kohr, Boëtius, Martín – Onisiwo, Burkardt.
Náhradníci: Dahmen – Ingvartsen, Stach, Barreiro, Lucoqui, Brosinski, Stöger, Ádám Szalai, Nemeth.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Elvedi, Binsibajní – Scally, Zakaria, Koné, Netz – J. Hofmann, Embolo, Pléa.
Náhradníci: Sippel – Bénes, H. Wolf, Thuram, Stindl, Müsel, Bennetts, Herrmann..
1. FSV Mohuč 05

Domácí Mohuč je naopak velkou kometou letošního ročníku Bundesligy. Po deseti odehraných kolech má na kontě šestnáct bodů a drží pátou pozici. Na čtvrtý Leverkusen dokonce ztrácí jen jeden bod. Mohuč se chlubí skvělou defenzivou, když inkasovala jen deset branek. Naposledy zvítězila 2:1 na hřišti Bielefeldu.
Borussia Mönchengladbach

Borussia Mönchengladbach v posledních letech pravidelně hrává v horních patrech bundesligové tabulky. Letos jsou ale výkony o něco horší. Po deseti kolech má Mönchengladbach na kontě jen čtrnáct bodů a patří mu desátá pozice ligové tabulky. Na pohárové příčky pak ztrácí dva body. Mönchengladbach trápí hlavně ofenziva. Borussia soupeřům vstřelila jen dvanáct branek. Naposledy ale doma přehrála výsledkem 2:1 Bochum.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání Bundesligy mezi 1. FSV Mohuč a Borussií Mönchengladbach.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.