Bundesliga - 28. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mönchengladbach : Mainz - 3. dubna 2022   17:30

Mönchengladbach
33' Embolo (Neuhaus)
1:1
(1:0)
Mainz
73' Onisiwo  (I Če-song)
Sommer – Ginter, Elvedi, Beyer – Lainer (87. Scally), Neuhaus (80. Kramer), Koné (87. Bénes), Binsibajní – Stindl (C) (63. Noss), Pléa – Embolo.
Sippel – Bénes, Bennetts, M. Doucouré, Gaal, Herrmann, Kramer, Noss, Scally.
Mainz
Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Stach (86. Stöger), Barreiro (69. I Če-song), Martín – Ingvartsen (46. Burkardt), Boëtius – Onisiwo.

Tohle je ode mne vše, děkuji za pozornost a na shledanou.
Je dobojováno! Vypadalo to, že si domácí náskok z prvního poločasu, ve kterém jasně udávali tempo hry, udrží. Hosté ale předvedli v druhém dění úplně jiný fotbal, než tomu bylo v prvním poločase a domácí mohou být nakonec rádi, že zápas končí remízou. Hvězda zápasu je jednoznačně brankář Sommer, jehož dnešní výkon vychytal minimálně dva jasné góly.

Oba celky zůstávají na stejných pozicích, jak tomu bylo před zápasem. Domácí v sobotu čeká utkání s posledním Fürth, ve kterém jsou tři body povinností. Hosté na odpočinek nebudou mít příliš mnoho času, protože již ve středu sehrají zápas se čtrnáctým Augsburgem.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 8:10. Střely mimo: 9:12. Rohy: 3:8. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 13:20.
90+5'
90+3'
Ačkoli Burkardt obdržel nějakou bolístku z předchozího souboje, tak ve hře nakonec pokračuje.
90+1'
Bénes se ujal standardní situace a vypálil do levé šibenice, tam se ale brankář Zentner dokázal natáhnout.
90'
Brankář Sommer opět v akci! Centr z levé strany si našel Burkardt, jehož pokus vyrazil Sommer na I Če-songa, který se následně hlavičkou pokoušel napravit chybu svého spoluhráče. I teď byl ale brankář domácích famózní a protihráče skvělým zákrokem vychytal.
88'
Widmer našel svým centrem na zadní tyči Burkardta, ten sice dělal co mohl, ale i tak na míč těsně nestačil.
87'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Kouadio Koné, přichází László Bénes.
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Joe Scally.
86'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Anton Stach, přichází Kevin Stöger.
86'
Při druhém rohovém kopu jsme mohli vidět hned několik pokusů hostujících hráčů, kteří se marně snažili prostřílet skrz obranu domácích, jenž každý pokus soupeře zablokovala. Celá akce vyvrcholila střelou jednoho z hráčů v červeném, který ale umístil míč mimo tři tyče.
84'
Na rohový kop si hledal prostor Burkardt, který sice na míč nestačil, ale i přesto nakonec budou hosté znovu zahrávat roh.
82'
Burkardt sváděl u levého praporku souboj s Elvedim a vybojoval pro svůj tým alespoň roh.
80'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Florian Neuhaus, přichází Christoph Kramer.
79'
Obrana domácích bez problému ubránila Widmera, který obdržel míč ve vápně Mönchengladbachu.
75'
Onisiwo si našel letící míč ve vápně domácích a hlavičkou umístil míč doprostřed brány, na což Sommer parádně zareagoval.
73'
Mohuč právě vstřelila branku!
I Če-song obdržel přihrávku od protihráče a pohotově našel zabíhajícího Karima ONISIWA, po jehož střele k levému dolnímu rohu se brankář Sommer jen poohlídl. Asistence: I Če-song.
72'
Rohový kop domácí sice odvrátili bez problému, o chvíli později se k míči ale dostal I Če-song, který si navedl z pravé strany míč a vypálil petelici proti brankáři Sommerovi. Brankář domácích úspěšnější.
70'
Boetius našel ve vápně domácích Burkardta, který se rychle zorientoval vypálil po zemi na zadní tyč. Střela letěla těsně mimo
69'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Leonardo Barreiro, přichází I Če-song.
68'
Plea se snažil najít zabíhajícího Bensebainiho, ten si ale nedokázal míč zpracovat hrudí a balon končí v zázemí.
67'
Bensebaini byl při souboji udeřen do obličeje, a tak domácí budou rozehrávat standardní situaci z velké vzdálenosti.
66'
Pěkná nahrávka lobem za obranu našla Lainera, ten se ale nacházel v ofsajdovém postavení, a tak ve hře nemohl pokračovat.
63'
Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Lars Stindl, přichází Conor Noss.
61'
Protiútok dva na dva vyřešil Embolo střelou z pravé strany vápna. Brankář Zentner v pozoru.
60'
Lainer přečetl záměr soupeře a než se míč stačil dokutálet k pravé lajně, tak jej skluzem uklidil do zázemí.
59'
Akce domácích skončila špatným dotekem jednoho z hráčů na hranici vápna hostů.
58'
To se jim ale nepovedlo a ve hře na druhé straně pokračují domácí.
57'
Hosté nyní okupují polovinu soupeře a snaží si najít cestu do šestnáctky soupeře.
56'
Ačkoli se hned několik hostů nahrnulo do šestnáctky domácích, tak prostor byl natolik zahuštěný, že každá jejich střela skončila blokem.
53'
Stindl se ujmul standardní situace z pravé strany vápna a našel hlavu spoluhráče, který míč umístil těsně nad břevno.
52'
Embolo si v šestnáctce soupeře naskočil na letící míč a pomocí nůžek se pokusil o dost možná životní gól. Jeho pokus letí vysoko nad brankovou konstrukci.
50'
Hosté vstoupili do druhého dění na výbornou, soupeři zatím nic neumožnili a tvoří si jednu příležitost za druhou.
48'
Neuvěřitelný zákrok brankáře Sommera! Úplně volný Barreiro si navedl míč před šestnáctku domácích, odkud ze sedmnácti metrů svou dělovkou orazítkoval pravou tyč, míč se odrazil přímo na hráče v červeném, po jehož střele z bezprostřední vzdálenosti natáhl ruku brankář Sommer, čímž vytěsnil míč nad bránu.
47'
Rohový kop domácí odvrátili bez problému.
47'
Centr na zadní tyč našel Onisiwa, ten chtěl vrátit míč před bránu soupeře, avšak trefil pouze hlavu protihráče. Hosté budou zahrávat rohový kop.
46'
Hostům patří výkop druhého poločasu a dlouhým nákopem se pustili na polovinu soupeře.
46'
Střídání v týmu 1. FSV Mohuč 05: ze hřiště odchází Marcus Ingvartsen, přichází Jonathan Burkardt.
46'
První poločas je za námi! I v dnešním utkání se potvrzuje, že venkovní zápasy Mohuč prostě neumí, hra z jejich strany sice není špatná, ale ze hry mají hosté značně méně než soupeř. Jestliže si hosté budou chtít odvést minimálně bod, tak by měli uklidnit hru směrem dopředu a dát si pozor na pravou stranu soupeře, odkud velmi často vznikají protiútoky.
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
45+2'
45+1'
Ačkoli osamocený Stindl mířil na brankáře Zentnera, tak na poslední chvíli, kdy vypustil střelu ze své kopačky, tak byl doběhnut a jeho střela byla zablokována.
44'
Ingvartsen se na hranici vápna dopustil v hlavičkovém souboji faulu poté, co udeřil svého soupeře do obličeje.
43'
Útok hostů byl ubráněn a ve hře pokračují domácí.
42'
Hosté kombinují na své polovině a nechtějí udělat zbytečnou chybu takto před koncem prvního poločasu.
41'
Nahrávka pod sebe našla jednoho z domácích, ten dokázal vystřelit ale jen do bránícího hráče.
40'
Žlutou kartu dostává Leonardo Barreiro (1. FSV Mohuč 05).
36'
Embolo opět v akci! Ačkoli teď útočník domácích na hranici šestnáctky podklouzl, tak i přesto dokázal vystřelit, avšak jen doprostřed brány.
33'
Mönchengladbach právě vstřelil branku!
Domácí hráči díky své kombinaci totálně rozebrali obranu hostů a jdou do vedení! Breel EMBOLO si nakonec sklepl s Florianem Neuhausem, který mu pohotově posunul míč do vápna soupeře, odkud jej už bez problému uklidil po zemi k levé tyči. Asistence: Florian Neuhaus.
33'
Dělovka Stindla asi z pětatřiceti metrů byla zablokována.
32'
Odražený míč se dostal k Bensebainimu, jehož zajímavý pokus z voleje končí v rukou Zentnera.
29'
Standardní situace z dobré vzdálenosti se ujmul Stach, jehož pokus zaplaval přímo do rukavic Sommera.
28'
Ginter se dopustil faulu pár metrů před vlastní šestnáctkou poté, co se Stach v dobré rychlosti řítil na bránu Sommera.
27'
Domácím se podařilo dostat Lainera do vápna soupeře, odkud tento hráč svým centrem hledal někoho v bílém, avšak neúspěšně.
25'
To se jim o chvíli později i povedlo, avšak útok domácích byl zastaven těsně před hranicí vápna hostů.
24'
Domácí přenášejí na své polovině hru z jedné strany na druhou a snaží se najít co nejjednodušší cestu, která by je dostala až k bráně soupeře.
23'
Teď to byl Stindl, který se provinil na Stacha na polovině hřiště.
22'
Boetius raději fauloval protihráče ještě daleko od svého vápna, než by mohlo být pozdě.
21'
Hosté výhody, v podobě autového vhazování, nevyužili a o míč ihned přišli,
19'
Zentner musel vybíhat na letící míč daleko mimo svůj prostor, protože se na něj řítil úplně osamocený Embolo.
15'
Průniková nahrávka našla zabíhajícího hráče domácích, který následně nahrál na úplně volného Plea, jehož pokus z bezprostřední vzdálenosti končí vysoko nad.
14'
Onisiwo si udělal prostor zpoza šestnáctky a hledal někoho v ní. Jeho pokus ale nikoho nenašel.
12'
Ačkoli tato přihrávka byla adresována na úplně někoho jiného, tak nakonec našla jednoho hráče v červeném, jehož nahrávka vyslala Ingvartsena do šestnáctky Sommera. Ingvartsen se ale nedokázal prosadit proti dvěma bránícím hráčům a o míč přišel.
11'
Žlutou kartu dostává Breel Embolo (Borussia Mönchengladbach).
10'
Ingvartsen se dopustil útočného faulu na Bensebainiho, čímž nechal svůj tým alespoň se zformovat.
8'
Přízemní centr hostů odvrátili domácí na Stacha, který z třiceti metrů zkusil své štěstí a vypálil těsně nad horní tyč.
7'
První pokus hostů o ohrožení brány domácích skončil bezpečně daleko od svatyně Mönchengladbachu.
6'
Teď to byl Ginter, který se snažil dostat míč z pravé strany do vápna soupeře. Pro svůj tým vybojoval pouze autové vhazování.
5'
Rychlá mezihra vyvrcholila centrem z pravé strany, na který si do vzduchu naskočil Embolo, avšak neúspěšně.
5'
Domácí od začátku utkání na balonu a zatím svému soupeři nedovolili nic vymyslet.
4'
Standardní situace z pravé strany vápna byla bez problému hostujícími hráči odvrácena.
3'
Domácí obklopili šestnáctku soupeře, odkud si dělali prostor ke střele, nikdo z hráčů v bílém ale vystřelit nedokázal.
3'
Domácí si v klidu kombinují na své polovině a hledají cestu směrem dopředu.
2'
Barreiro se dopustil v hlavičkovém souboji faulu, a tak ve hře pokračují domácí.
1'
Domácí se chopili úvodního výkopu a okamžitým centrem, který chytá brankář Zentner, se snažili dostat za obranu hostů.
1'
Hráči obou mužstev jsou již nachystáni na trávníku. Domácí oblékli bílé dresy se zelenými trenýrky, zatímco hosté jsou v celém červeném.

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Ginter, Elvedi, Beyer – Lainer, Neuhaus, Koné, Binsibajní – Stindl (C), Pléa – Embolo.
Náhradníci: Sippel – Bénes, Bennetts, M. Doucouré, Gaal, Herrmann, Kramer, Noss, Scally.

1. FSV Mohuč 05: Zentner – Bell, Hack, Niakhaté (C) – Widmer, Stach, Barreiro, Martín – Ingvartsen, Boëtius – Onisiwo.
Náhradníci: Dahmen – Bobzien, Brosinski, Burkardt, I Če-song, Lucoqui, Nebel, Nemeth, Stöger..
1. FSV Mohuč 05

Ačkoli jsou hosté na desátém místě s náskokem čtyř bodů před dnešním soupeřem, tak i přesto se hráčům Mohuče moc nevěří. Je to především kvůli strašlivé bilanci, kdy si Mohuč ve venkovních zápasech připsal jen sedm bodů, horší z celé soutěže je už jenom Fürth se dvěma body.

V minulém zápase hosté převálcovali Bielefeld 4:0, čímž si zpravili chuť po dvou předchozích nevydařených utkáních, kdy nestačili těsně na Dortmund 0:1 a 1:3 na Union Berlín.

Nejlepší střelec hostů je bezpochyby Jonathan Burkardt, který rozvlnil síť již devětkrát. Nejblíž k němu má Jae-Sung Lee a Marcus Ingvartsen, avšak oba hráči mají jen po čtyřech gólech.
Borussia Mönchengladbach

Domácí celek se v tabulce nejvyšší německé soutěže nachází na 12. příčce, přičemž na sestupové pozice si drží náskok sedmi bodů. Vzhledem k tomu, že vloni mu postup do pohárové Evropy utekl jen o bod, nemůže tuhle sezonu zatím považovat za příliš úspěšnou.

Mönchengladbach ovládl poslední dva zápasy, a to v obou případech výsledkem 2:0. Nejdříve porazil berlínskou Herthu, načež přehrál Bochum.

Momentálně střelecky domácí táhne Francouz Alassane Plea, jenž od února nastřádal čtyři branky a stejný počet asistencí. Osmigólový Jonas Hofmann je pak stále zraněný.
Příjemný podvečer, vítejte u sledování textového přenosu z 28. kola německé Bundesligy. V dnešním zápase poměří síly domácí tým Borussia Mönchengladbach proti 1. FSV Mohuč 05. O úvodní výkop se hráči postarají v 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.