Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Wolfsburg : Union Berlin - 5. března 2022   15:30

Wolfsburg
25' Awoniyi(vl.)
1:0
(1:0)
Wolfsburg
Casteels (C) – Mbabu, Bornauw, Brooks – Baku (76. Steffen), Arnold, X. Schlager (64. Vranckx), Roussillon – Białek (64. L. Nmecha), M. Kruse (86. Gerhardt) – Wind.
Ittrich
Volkswagen Arena, Wolfsburg
15 703 diváků
Union Berlin
Luthe – Baumgartl, Knoche, Heintz (82. Öztunali) – Ryerson, Haraguči (64. Möhwald), R. Khedira (82. Ujah), Oczipka, Prömel (C) – Becker (71. Voglsammer), Awoniyi (71. Michel).

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 6:12. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:15.
Je dobojováno. Hosté působili ve druhém poločase jako aktivnější tým, dokonce se jim v 55. minutě podařilo vstřelit branku, ta ale prakticky hned neplatila, protože gólu předcházel faul. Rozhodčí Ittrich měl dnes, co se týče rozdávání karet jednoduchou práci, jedinou kartu rozdal až v 90. minutě a to konkrétně hráči Berlína. Wolfsburg si tedy z tohoto utkání odnáší tři body a znamená to, že si v tabulce udržel kontakt s týmy, které se nachází před Wolfsburgem. Berlín se naopak vzdálil příčkám, které zaručují postup do Ligy mistrů a to může být pro hráče Berlína lehká nepříjemnost.
90+4'
90+4'
Poslední útočná aktivita Berlína zastavena, všechny tři body dnes zůstanou ve Wolfsburgu.
90+3'
Centr z rohového kopu propadl až na zadní tyč, kde se nacházel Michel, ten ale branku míjí.
90+3'
Přeci jen budou hosté rozehrávat rohový kop, na který přispěchává i gólman Luthe.
90+3'
Fotbalisté domácího Wolfsburgu už teď pouze odkopávají míč do bezpečí.
90+1'
Hned v první minutě dostali domácí příležitost v podobě rohového kopu, ten nepřinesl nic nebezpečného pro hosty, a ti se tak rychle vracejí k držení míče.
90'
Rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Žlutou kartu vidí Kevin Möhwald (Berlín).
89'
Dvě obrovské šance pro Berlín! Napoprvé kroutil míč zpoza vápna do branky jeden z hráčů hostů, který ale nechal vyznamenat gólmana Casteelse, na vzdálenější tyči dorážel další hráč hostů, ale ten branku netrefil.
87'
Faul Baumgartla teď moc nepomáhá hostům při jejich snažení o vyrovnání.
86'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Yannick Gerhardt.
85'
Další rohový kop, který zahrával Berlín poměrně zastrašil domácí, protože k hlavičce se dostal střídající Ujah, ale ten branku minul.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Anthony Ujah.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Dominique Heintz, přichází Öztunali.
81'
Mbabu mohl za to, že domácí nyní drželi míč na svých kopačkách, ale nic nebezpečného nevymysleli.
80'
Nejlepší střelec domácích Nmecha se dostal do slibné šance, kdy mířil takřka sám na gólmana Lutheho, ale ten si se střelou Nmechy z úhlu poradil.
78'
Domácí se rychle vrhli na druhou stranu, do akce se po delší době dostala i obrana hostů a ta tuto situaci bez problému vyřešila.
78'
Steffen sice sebral míč z kopaček jednomu z hráčů Berlína, dle hlavního sudího byl už ale míč mimo hrací plochu a tak mají berlínští další příležitost v podobě rohového kopu.
76'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Ridle Baku, přichází Renato Steffen.
75'
Míč létal na několikrát do vápna Wolfsburgu, ale obraně se každý pokus podařilo odvrátit.
73'
Následně zahrávali fotbalisté Berlína přímý kop, nákop Oczipky mířil pouze do náručí gólmana Casteelse.
72'
Hned po dvojitém střídání měli hosté příležitost rohového kopu, ten byl ale odvrácen domácí obranou.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Taiwo Awoniyi, přichází Sven Michel.
71'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Andreas Voglsammer.
70'
Mbabův pas do vápna, který skočil těsně před gólmanem Luthem, nedokázal Wind dostat do branky.
69'
Dotyk ruky Mohwalda nabízí míč domácím hráčům.
67'
I nadále jsou útočně aktivnější hosté, ale obrana Wolfsburgu zůstává pevná.
64'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Genki Haraguchi, přichází Kevin Möhwald.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Xaver Schlager, přichází Aster Vranckx.
64'
Střídání v týmu VfL Wolfsburg: ze hřiště odchází Bartosz Białek, přichází Lukas Nmecha.
62'
Ještě před střídáním se do slibné šance po centru dostal hlavičkující Awoniyi, ale jeho hlavičku vyrazil na rohový kop gólman Casteels!
61'
Na řadu se chystá první střídání v zápase, které budou mít na starosti domácí.
60'
Berlín je teď rozhodně aktivnější a snažící se o vyrovnání, ale domácí mu tyto plány zatím kazí.
57'
Paradoxem po padesáti sedmi odehraných minutách je, že sudí Ittrich ještě nesáhl do své kapsičky a neodměnil nikoho z hráčů kartou.
55'
Hosté už se radovali ze vstřelené branky, kdy míč do branky dostal Becker, ale celé akci předcházel faul Awoniyiho na Brookse, tudíž branka nemůže být uznána.
54'
Domácí se snažili vytvořit rychlou šanci po levé straně, ale přihrávka jednoho z obránců skončila mimo hřiště.
53'
Hosté si ale přenesli útočnou aktivitu z konce prvního poločasu a i nadále ohrožují branku domácích.
52'
Opět si za obranu nabíhal Becker, ale tentokrát je zastaven, odpískán je ofsajd.
50'
Becker se dostal do další slibné pozice, kdy se napoprvé dostal za obránce Bornauwa, ten mu ale následně míč sebral.
48'
A první větší šanci byl Becker, který měl ale na přední tyči na zádech jednoho z obránců, jeho střela skončila na síti pouze z vnějška.
47'
O první ohrožení branky ve druhém poločase se postaral Khedira, ale mířil pouze nad branku Casteelse.
46'
Ani jeden z trenérů se nerozhodl pro změnu v sestavě, a tak druhý poločas začíná výkopem Wolfsburgu beze změn.
46'
Je za námi první poločas, ve kterém jsme sledovali velmi atraktivní fotbal na obou stranách. Do kabin odcházejí spokojenější domácí, protože ti se dokázali gólově prosadit jako jediní, a to konkrétně ve 28. minutě, kdy si vstřelil vlastní gól Taiwo Awoniyi. Tomuto gólů předcházelo pár větších příležitostí, například hned ve 4. minutě, kdy domácí Schlager nastřelil tyč. Není na škodu zmínit, že v posledním domácím zápase, který hrál Wolfsburg před dvěma týdny, neudržel vedení právě 1:0 po prvním poločase a zápas s Hoffenheimem nakonec ztratil poměrem 1:2.
45'
45'
Casteels si došel pro další nákop ze strany hráčů Berlína.
43'
Po delší pasáži, kdy drželi míč převážně hosté se dostali i domácí do šance, se kterou ale nenaložili příliš dobře.
41'
Na hostech je znát, že nechtějí odcházet do kabin za nepříznivého stavu 0:1, a tak se snaží o vyrovnání. Střela Khediry byla domácí obranou zblokována.
40'
A následně Haraguči fauloval svého protivníka, míč tak poputuje na kopačky Wolfsburgu.
38'
Khedira dostal o něco více prostoru na levé straně hřiště, jeho přihrávka do vápna neznamenala nic nebezpečného pro domácí.
37'
Faul Winda těsně za polovinou hřiště nabízí míč hostům.
35'
Domácí se zásluhou rychlého Mbabua dostali po rohovém kopu Berlína až na útočnou polovinu, ale nic nebezpečného pro hosty nepodnikli.
34'
Hráči Wolfsburgu poměrně zariskovali při rozehrávce, protože hosté zvýšili svoji aktivitu při napadání, domácí tuto situaci nakonec zvládli.
32'
Hosté se rychle dostali na druhou stranu, ale obrana Wolfsburgu zatím zůstává bezchybná.
31'
Domácí fanoušci i hráči se po rohovém kopu dožadovali penalty, situace ale skončila útočným faulem.
30'
Domácí se mocně snaží přidat další branku! Jejich útočné snažení nakonec končí dalším rohovým kopem.
29'
Białek se svým pasem pokoušel dostat do lepší pozice Roussillona, ale jeden z obránců Berlína se stihl vrátit a přihrávku zastavil.
28'
Další útočné snažení domácích je pozastaveno, sudí odpískal útočný faul.
25'
Wolfsburg právě vstřelil branku!

Centr z rohového kopu, který směřoval na přední tyč, kde se nacházelo opravdu hodně fotbalistů, nasměroval před gólmanem Luthem do vlastní branky hostující TAIWO AWONIYI – 1:0!
24'
Přímý kop byl z kopačky Arnolda skvěle zahrán! Centr našel na zadní tyči jednoho z hráčů domácích, ale Linde vyráží na rohový kop.
23'
Haraguči fauloval domácícho Mbabua a domácím se nabízí slibná příležitost jak otevřít skóre, v podobě přímého kopu.
22'
Wolfsburg se po delší době dostal do větší šance! Po hranici vápna si vodil míč Białek, který následně vypálil, ale skvělý zákrok předvedl gólman Luthe.
19'
Berlín se znovu dostal dopředu, ale zastavil ho odpískaný útočný faul.
18'
Schlager fauloval Haragučiho zhruba na polovině hřiště, domácí fotbalista vyvázl pouze s domluvou od hlavního arbitra.
16'
Po delší době jsou na míči domácí, Bakua se snažil vyslat dopředu jeden z jeho spoluhráčů, ten ale přihrávku nenasměroval na hrací plochu.
14'
Dva rohové kopy měli nakonec hosté k dispozici, ten druhý byl přeci jen o něco nebezpečnější pro domácí, protože do akce se dostal gólman Casteels, a ten střelu Heintze lapil.
12'
Prömel dostal další povedenou přihrávku, ale mezi dvěma obránci se neprosadil a jeho zblokovaná střela znamená rohový kop.
11'
Na několikrát se nyní pokoušeli berlínští fotbalisté dostat míč do vápna, několikrát se jim to také podařilo, ale obrana domácích je zatím pevná.
9'
Schlager upaloval takřka sám po levé straně, jeho pokus ve vápně ubránil hostující Knoche.
8'
Awoniyi zůstal sám na levé straně hřiště a míč poslal pouze mimo hrací plochu.
7'
Becker tentokrát prošel po levé straně, dokázal vyslat přihrávku do vápna, ale Prömel se v souboji s jedním z obránců domácích neprosadil.
6'
Hostujícího Beckera zastavuje na levé straně pomezní rozhodčí, který odmával ofsajd.
5'
Na druhé straně dostali příležitost rohového kopu také hosté, ale míč nedostali ani do vápna, a tak Linde může rozehrávat od své branky.
4'
Autové vhazování znamenalo první větší nebezpečí pro Berlín! Schlager si našel volný míč na hranici vápna a jeho střela orazítkovala pravou tyč branky Lutheho.
3'
Zajímavě zahraný rohový kop, který byl napoprvé odvrácen hostující obranou, ale Kruse se pokoušel o zpětnou přihrávku do vápna, míč skončil až v zámezí na druhé straně hřiště.
2'
Wolfsburg bude zahrávat první rohový kop, u rohového praporku stojí Arnold.
1'
Výkopu se ujali hosté, Awoniyi následně fauloval.
1'
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápasu ještě bude předcházet minuta ticha pro Ukrajinu.

VfL Wolfsburg: Casteels (C) – Mbabu, Bornauw, Brooks – Baku, Arnold, X. Schlager, Roussillon – Białek, M. Kruse – Wind.
Náhradníci: Pervan – Vranckx, Steffen, F. Nmecha, Gerhardt, Waldschmidt, L. Nmecha, Philipp, Lukebakio.
Trenér: Kohfeldt

1. FC Union Berlín: Luthe – Baumgartl, Knoche, Heintz – Ryerson, Haraguči, R. Khedira, Oczipka, Prömel (C) – Becker, Awoniyi.
Náhradníci: Rönnow – Jaeckel, Giesselmann, Trimmel, Öztunali, Möhwald, Voglsammer, Michel, Ujah.

Wolfsburg – Berlín 1:0

Zápasy mezi těmito dvěma týmy jsou poměrně vyrovnané, platí zde ale pravidlo, že vždy domácí si až na remízy odnesou plný bodový zisk.
1. FC Union Berlín

Tým z hlavního města bude dnešním menším favoritem, protože jeho aktuální postavení v tabulce není vůbec špatné. Berlín se nachází na sedmé příčce a je pouhé tři body od pozic, které zajištují boje o Ligu mistrů. Navíc v posledním ligovém zápase porazil Mohuč 3:1 a přerušil tak sérii tří proher. V posledním zápase s Mohučí navíc poprvé po 32 ligových zápasech vstřelil tři branky. Průměr inkasovaných gólů na ligový zápas 1,33 dokazuje to, že se svěřenci Urse Fischera mohou spolehnout na silnou obranu. Toto číslo ale kazí fakt, že Berlín v této sezóně udržel jen jedno čisté konto z 12 venkovních ligových klání.
Nejlepším střelcem je Taiwo Awoniyi, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 10 branek.
VfL Wolfsburg

Fotbalisté Wolfsburgu se před dnešním utkáním nacházejí na dvanácté příčce tabulky a na pozice, které zajištují boje o evropské soutěže to mají poměrně daleko, ba naopak jim na záda dýchají týmy z dolní části tabulky. Wolfsburg v této sezóně ztratil již čtrnáct bodů poté, co v zápasech vedl. V posledním ligovém utkání vybojoval Wolfsburg remízu 2:2 s Mönchengladbachem, a to poté, co dohrával zápas v deseti hráčích. Lehkou motivací do dnešního zápasu by mohla být bilance posledních čtyř ligových utkání, v kterých Wolfsburg prohrál pouze jediné, dvakrát se radoval z výhry a jedenkrát nastala remíza.
Nejlepším střelcem je Lukas Nmecha, který v této sezóně v Bundeslize vstřelil 6 branek.
Dobrý den při sledování přenosu z utkání 25. kola německé Bundesligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy VfL Wolfsburg a 1. FC Union Berlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.