Bundesliga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Schalke - 18. března 2023   15:30

Augsburg
51' Maier (Demirović)
1:1
(0:0)
Schalke
90+3' Bülter
Augsburg
Gikiewicz – Gumny, Bauer (46. Veiga), Gouweleeuw, Iago – Maier (85. M. Pedersen), Engels, Rexhbecaj (74. Baumgartlinger), Vargas (74. Cardona) – Berisha (74. Beljo), Demirović.
Koubek – Caligiuri, Jensen, Yeboah.
Daniel Schlager
WWK Arena, Augsburg
Schalke
Fährmann – Brunner (66. Terodde), Jošida, Jenz, Matriciani (64. Mohr) – Král, Balanta (35. Zalazar), Krauss – Karaman (68. Aydin), Frey, Bülter.
Schwolow – Greiml, J. Müller, Tauer, S. Sané.

Druhé dějství pokračovalo v nastaveném trendu z toho prvního. Oba týmy sice předvedly srdnatý výkon, ale hrál se urputný fotbal plný zákroků na hranici žluté karty. Jako první šli do vedení, po chybě Schalke v rozehrávce, domácí po brance Arne Meiera. Pak ale trefil kopačkou Demirovič protihráče a právem viděl červenou kartu. Schalke mělo sice početní výhodu, ale jeho výkon srážely nepřesné centry z křídelních prostorů. FC Augsburg vsadil vše na obranu, jenže to nestačilo. V 90. minutě Schalke kopalo penaltu a po gólu Mariuse Bütlera dosáhlo na vyrovnání. Ani deset minut nastavení další branku nepřineslo. FC Augsburg doma remizoval se Schalke 04 poměrem 1:1.
90+10'
90+3'
Schalke právě vstřelilo branku! Marius Bülter proměnil jistě penaltu k pravé tyčce a Schalke má čtyři minuty na to, aby přidalo další branku.
90+3'
Frey obdržel žlutou kartu za průpovídky.
90+2'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Irvin Cardona, Jeffrey Gouweleeuw).
90'
Je tady penalta pro Schalke! Simon Terodde byl lehce nakopnut na hranici vápna a skácel se k zemi.
90'
Rodrigo Zalazar poslal z pravé strany po rohu míč na hlavu Moritze Jenze, ale jeho trknutí šlo vysoko nad břevno.
89'
Schlake bude kopat rohový kop.
89'
Michael Frey nenašel hlavou ve vápně svého spoluhráče. FC Augsburg se opět osvobodil.
88'
Renato Veiga (Augsburg) se opřel do míče, ale balon skončil vysoko nad brankou Ralfa Fährmanna.
88'
Alex Král rychle odchází po faulu na Madse Pedersena, kterého přidržel. FC Augsburg má standartku 12 metrů před vápnem.
87'
Tobias Mohr centroval na bližší tyčku, kde upadl Engels. Ale penalta to nebude. Engels se musí rychle vracet.
86'
Mehmet-Can Aydin poslal míč z pravé strany, ale jeho centru opět chyběla přesnost. Hosté jsou ale na míči a mají rohový kop.
85'
Rodrigo Zalazar střílel z hranice vápna, jenže trefil obránce Schalke.
85'
Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Mads Pedersen.
85'
Arne Maier má zdravotní problémy s nohou, FC Augsburg bude střídat.
84'
Moritz Jenz fauloval a ještě spílá rozhodčímu v momentě, kdy Schale prohrávává.
83'
Arne Engels se opřel po rohu do odraženého míče na z hranice vápna. Jenže jeho pravačka sice měla razanci, ale nebyla přesná.
82'
FC Augsburg reklamuje ruku po centru Iaga z hranice vápna. Jenže rozhodčí hned nařídil rohový kop.
81'
Michael Frey dostal centr z levé strany na hlavu, jenže po jeho trknutí šel míč k pravé tyčce, kam se dostal rychlým tygřím skokem Rafał Gikiewicz.
81'
Posledních deset minut a nastavení k tomu. Podaří se Schalke skórovat?
80'
Balon se Mohrovi odrazil po pokusu o centr do obličeje. Rafał Gikiewicz jej uvede znovu do hry dlouhým nákopem.
79'
Alex Král si nerozuměl s Tobiase Mohrem. FC Augsburg má autové vhazování před vlastním vápnem.
78'
Rafał Gikiewicz dostal žlutý kartonek za zdržování hry.
78'
Ani Tobias Mohr z levé strany neposlal míč do vápna.
78'
Maja Jošida v klidu poslal míč na svého brankáře a Ralf Fährmann založil další útočnou akci Schalke.
77'
Hra je nyní plná nepřesností na obou stranách.
76'
Irvin Cardona (Augsburg) se dostal s míčem na levou stranu vápna domácích, dával jej rychle pod sebe, jenže nepřesně.
75'
Michael Frey se dopustil útočného faulu na Juliana Baumgartlingera. Ralf Fährmann má balon, ale s rozehrávkou nikam nespěchá.
74'
FC Augsburg vsadil po trojitém střídání vše na obranu výsledku.
74'
ze hřiště odchází Mërgim Berisha, přichází Dion Drena Beljo,
ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Julian Baumgartlinger,
ze hřiště odchází Ruben Vargas, přichází Irvin Cardona.
73'
Mehmet-Can Aydin poslal z pravé straně míč na Freye. Ten se otočil na hrušcne na malém vápně, ale mířil jen mimo branku.
72'
Rodrigo Zalazar nedokázal dostihnout míč, který dostal na pravé straně do špeku. Domácí jdou do útoku.
71'
Rodrigo Zalazar poslal z pravé strany ostrý míč na Simon Terodde. Ten byl na malém vápně sám, ale nedokázal včas nastavit svou nohu. Rafał Gikiewicz bude odkopávat od branky.
70'
FC Augsburg to hraje až příliš pasivně. Aby to domácí nemrzelo.
70'
Rafał Gikiewicz nespěchal s odkopem od vlastní branky.
69'
Hosté měli rohový kop, ale Král nedokázal trefit ostrý balon ve vápně.
69'
Michael Frey poslal hlavičkou míč do běhu spoluhráči, ale Robert Gumny dostal rychle balon do bezpečí.
68'
Střídání v týmu FC Schalke 04:
ze hřiště odchází Kenan Karaman, přichází Mehmet-Can Aydin.
66'
ze hřiště odchází Cédric Brunner, přichází Simon Terodde.
66'
Cédric Brunner se už zvedl, ale vypadá hodně otřesen.
65'
Elvis Rexhbecaj i Cédric Brunner jsou v péči zdravotníku. Hra je stále přerušena.
64'
Teď se srazili dva hráči před vápnem FC Augsburg. Hra je přerušena po krvavém zranění.
64'
ze hřiště odchází Henning Matriciani, přichází Tobias Mohr.
63'
Moritz Jenz si pomohl před vápnem FC Augsburg rukama a vidí právem žlutou kartu.
62'
Žlutá karta pro tým FC Augsburg (Ruben Vargas). Vargas dojel protiháče v běhu a uviděl žlutou kartu.
61'
Míč směřoval po rohu na Alexe Krále, ale ten byl uhlídán dvojicí obránců. FC Augsburg jde na míč.
60'
Alex Král našel Kenana Karamana, jeho střela byla zablokována. Hosté mají rohový kop.
60'
Schalke je na míči, ale útočí do zformované obrany.
59'
Iago se prezentoval nepřesným centrem. Míč má Ralf Fährmann.
59'
Ralf Fährmann lapil míč před nabíhajícím Vargasem. Na druhé straně teď dostal míč do rukavic Rafał Gikiewicz.
58'
Marius Bülter v zápětí posílal z levé strany balon do ohně. Na malém vápně jej ale lapil brankář Rafał Gikiewicz.
58'
Michael Frey dával balon pod sebe ve vápně, ale Salazara nenašel.
57'
Už se zase hraje. Král se tlačil do hlavičky před malým vápnem, ale bude z toho jen odkop od domácí branky.
55'
Krauss je stále na zemi a jsou u něj zdravotníci.
53'
Ermedin Demirović chtěl jít po míči na polovině hřiště, ale trefil jen pravou kopačkou hlavu Krausse. Tady nemohlo přijít nic jiného než červená karta.
51'
Augsburg právě vstřelil branku! Domácí potrestali chybu Schalke. Ermedin Demirović poslal hbitě míč na pravou stranu před malé vápno, tam byl v pohybu ARNE MAIER, který poslal pravačkou balon do sítě.
51'
Ralf Fährmann vyletěl z branky na malé vápno a vyboxoval míč do bezpečí.
50'
FC Augsburg má po hlavičce Jošidy další rohový kop.
50'
Ermedin Demirović se rozeběhl po levé straně, ale měl to k míči daleko. FC Augsburg má alespoň rohový kop.
49'
FC Augsburg kombinuje s brankářem Rafałem Gikiewiczem. Schalke dobře napadá rozehrávku domácích.
48'
Alex Král se dožadoval rohového kopu pro hosty. Jenže rozhodčí byl jiného názoru a FC Augsburg rozehrává od vlastní branky.
48'
Alex Král poslal rovněz z prava centr do vápna, ale našel jen nohu obránce FC Augsburg.
47'
Kenan Karaman poslal z pravé strany míč do vápna, ale tam kraloval střídající Renato Veiga.
46'
Bauera do druhého poločasu nepustilo zranění z konce úvodního dějství.
46'
ze hřiště odchází Maximilian Bauer, přichází Renato Veiga.
46'
První dějství nám příliš fotbalové radosti nepřineslo. Po aktivním začátku ze strany Augsburgu se utkání změnilo spíše v souboj, který všechny zúčastněné hráče hodně bolí. Za 45 minut jsme viděli jen dvě střely na branku. Ale Rafaeł Gikiewicz (Augsburg) a na druhé straně Ralf Fährmann (Schalke) prozatím neinkasovali. Druhý poločas začne v 16:33.
45+3'
45'
Ermedin Demirović poslal z pravé strany míč do vápna, ale tam kraloval Maja Jošida (Schalke). FC Augsburg má alespoň rohový kop.
44'
Michael Frey na pravé straně po rohu neoslovil spoluhráče a zkusil to z úhlu. Jeho střela šla mimo a dlouhán se omlouvá svým spoluhráčům, že to vzal na sebe.
43'
42'
Ralf Fährmann poslal dlouhý míč před branku, kde zůstali ležet dva hráči FC Augsburg. Je to spíše boj než fotbal.
41'
Elvis Rexhbecaj si pomohl rukama, ale ani tady pan rozhodčí žlutou kartu nevytáhl.
40'
Maja Jošida ale odvrátil míč, který šel na přední tyčku.
40'
Henning Matriciani lapil přihrávku na Ermedine Demiroviće před malé vápno. FC Augsburg ale bude zahrávat roh.
39'
FC Augsburg se dostal na míč po sérii hlaviček na středovém kruhu.
38'
Na hřišti se nám ke konci poločasu přitvrdilo, ale prozatím se to obešlo bez dalších karet.
37'
Ermedin Demirović povalil Cédrica Brunnera a FC Schalke jde na míč.
37'
Ralf Fährmann poslal rychlý míč dopředu, ale ve vápně se jen Michael Frey (Schalke) dopustil útočného faulu.
36'
Obránce Moritz Jenz vyřešil rychlý kopus FC Augsburg o brejk.
35'
Balanta šel raději dolů, byl totiž ohrožen druhou žlutou.
35'
ze hřiště odchází Éder Balanta, přichází Rodrigo Zalazar.
34'
Mërgim Berisha byl ve vápně, ale míč k jeho osobě nedošel po delší přihrávce. Schalke teď dvakrát odkoplo míč v krátkém čase na středový kruh.
33'
FC Augsburg je na míči a nikam nespěchá, snaží se vylákat záložníky hostů.
32'
Ralf Fährmann si došel pro přetaženou přihrávkou FC Augsburg. Schalke je aktuálně v držení balonu.
31'
Elvis Rexhbecaj byl sražen dvacet metrů před vápnem. FC Augsburg mělo strandartku. Vargas se dostal před malým vápnem k hlavičce. Ta ale neměla razanci.
30'
Robert Gumny našel Maximiliana Bauere po autu, ale bude z toho jen další autové vhazování pro FC Augsburg.
29'
Král z pravé strany hledal na puntíku Mariuse Bültera, ten se dostal sice k hlavičce, ale ta nebyla vůbec přesná.
28'
Oba týmy si v krátkém čase vyměnily balon, ale přímé ohrožení branky z toho nebylo.
27'
Alex Král se po sérii hlaviček dostal k míčí před vápnem domácích. Poslal balon expresem na branku FC Augsburg. Jenže jeho raketa vyletěla jen do výšky.
26'
Rafał Gikiewicz rychle rozehrál po dlouhém nákopu hostů. Míč šel na Iaga, jenže ten jej dostal do špeku.
25'
Arne Maier přišel o míč po zásahu Krále. Hosté jdou po chvíli na míč.
25'
FC Augsburg mělo v krátkém čase dva rohovové kopy, ale Schalke se i zásluhou Krále ubránilo.
24'
Elvis Rexhbecaj se dostal ke střele pravačkou před velkým vápnem hostů. Jeho projektil prošel přes chumel hráčů přesně k tyčce. Tam jej ale vytěsnil Ralf Fährmann. Domácí mají rohový kop.
23'
Alex Král se provinil útočným faulem. Teď měli hráči FC Augsburg kliku, protože si hráli před vlastní brankou s ohněm.
22'
Rafał Gikiewicz byl zapojen do krátké kombinace domácích.
22'
Na střely na branku je to 1:1.
21'
Arne Maier poslal aut k rohovému praporku, tam se dostal na míč Arne Engels, ale jeho centr byl zablokován. FC Augsburg je v držení balonu.
20'
Rafał Gikiewicz zasahoval vzápětí na druhé straně. Po rychlé akci po pravé straně se dostal k míči Marius Bülter (Schalke). Jeho střela zblízka k tyči skončila na rukavicích brankáře FC Augsburg.
19'
Ralf Fährmann si dokázal pohlídat bližší tyčku, kde mu hlavičkoval Ruben Vargas. Jeho trknutí ale chyběla přesnost i razance.
18'
Schalke sportovně vrátilo míč, Rafał Gikiewicz bude odkopovát od vlastní branky.
17'
Další hráč, tentokrát FC Augsburg, skončil na zemi. Hra je přerušena Ermedin Demirović si musí nazout kopačku.
16'
Marius Bülter dostal naložen na achilovky, ale rozhodčí tento zákrok na polovině nepostřehl.
15'
Roh šel před malé vápno, Moritz Jenz tam byl na chvíli volný, ale střetl se s vlastním spoluhráčem. Následuje odkop do branky domácích.
14'
Kenan Karaman našel napravo Michaela Freye, který poslal míč na Henninga Matricianiho. Jenže jeho střílený centr skončil po teči za brankovou čarou. Hosté mají rohový kop.
13'
Alex Král po nákopu poslal bez přemýšlení míč do autu.
13'
Tady padla kosa na kámen. Alex Král se prezentoval šlapákem. No a záloha Schalke už má v úvodu prvního dějství na svém kontě dvě napomenutí.
12'
Schalke šlo dopředu dlouhým nákopem, ale Tom Krauss neudržel míč pod kontrolou.
11'
Rafał Gikiewicz se zapojil do rozehrávky FC Augsburg. Domácí ale po jeho nákopu rychle přišli na polovině hřiště o míč.
10'
Deset minut je skoro za námi a žádnou loženku jsme ještě neviděli.
9'
Marius Bülter poslal dlouhý míč dopředu, jenže na něj měla blíže obrana domácích.
8'
Robert Gumny poslal dlouhý aut na středu, ale na míč šlo po divném odskoku Schalke. Jenže v rychlém brejku Tom Krauss nedoběhl balon, který mu šel do špeku.
7'
Ralf Fährmann vykopl dlouhý míč, ale ten se dostal po teči jen na kopačky jeho kolegy Rafałe Gikiewicze.
7'
Jeffrey Gouweleeuw si pomohl útočným faulem, Schalke jde na míč.
6'
FC Augsburg rozehrál standartku na bližší tyčku, ale bylo z toho nakonec jen příliš povyku pro nic.
5'
Balanta si pomohl ve vzduchu loktem a rozhodčí hned vytáhl žlutou kartu. Tato karta byla z kategorie těch přísnějších.
5'
Augsburg je na začátku prvního poločasu aktivnější.
4'
Roh šel na zadní tyč, ale odtud jej Alex Král dostal rychle do bezpečí.
3'
Robert Gumny (Augsburg) získal pro hosty první rohový kop.
3'
Oba týmy si vyměnily míč, ale žádná velká šance z toho nebyla.
2'
Augsburg získal aut na polovině hřiště. Na levo byl Ruban Vargas, který míč poslal do vápna na Mërgima Berishu. Jenže jeho hlavička šla vysoko nad branku.
1'
Schalke začalo první dějství na míči.
1'
Oba týmy jsou na hřišti, za chvíli se začne hrát.

FC Augsburg: Gikiewicz – Gumny, Bauer, Gouweleeuw, Iago – Maier, Engels, Rexhbecaj, Vargas – Berisha, Demirović.
Náhradníci: Koubek – M. Pedersen, Baumgartlinger, Veiga, Caligiuri, Jensen, Beljo, Yeboah, Cardona.
Trenér: Enrico Maassen

FC Schalke 04: Fährmann – Brunner, Jošida, Jenz, Matriciani – Král, Balanta, Krauss – Karaman, Frey, Bülter.
Náhradníci: Schwolow – Greiml, J. Müller, Zalazar, Tauer, Aydin, Mohr, S. Sané, Terodde.
Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Daniel Schlager.
Posledních pět vzájemných zápasů

Schalke – Augsburg 2:3
Schalke – Augsburg 1:1 (přátelský zápas)
Schalke – Augsburg 1:0
Augsburg – Schalke 2:2
Schalke – Augsburg 0:3

Augsburg dokázal Schalke na svém trávníku porazit naposledy 13. prosince 2015, kdy vyhrál 2:1, když druhý gól vstřelil v 90+2. minutě. Celkově se mu na svém trávníku proti tomuto mužstvu moc nedaří.
Schalke

Hosté sice drží předposlední pozici s dvaceti body, ovšem pomalu se zvedají a nyní jsou velmi blízko příček zajišťující udržení, na čtrnáctou Bochum ztrácí dva body. Naposledy se jim nepovedlo bodovat 24. ledna s Lipskem, kterému doma podlehli vysoko 1:6, následovaly čtyři bezbrankové remízy, dvě vítězství a opět remíza, 2:2 v úplně posledním mači se silným Dortmundem. Mimo svůj trávník si Schalke přivezlo z jedenácti duelů sedm bodů za jednu výhru a čtyři remízy, vstřelili však jen šest branek, zato o deset víc inkasovali.
Německý fotbalista Marius Bulter drží se šesti zásahy pozici nejlepšího střelce mužstva.
Augsburg

Domácí tým se nachází na třinácté pozici se sedmadvaceti body, nepříliš vzdálen sestupovým místům. Na své půdě odehrál dvanáct zápasů a připsal si sedmnáct bodů díky pěti výhrám a dvěma remízám, vstřelil dvanáct branek a o čtyři více inkasoval. Je pravda, že v posledních duelech se mu před svými fanoušky daří, neboť drží šňůru čtyř vítězství za sebou, třebaže to bylo vždy o jeden gól. Přidá dnes páté?
Nejlepším střelcem týmu je s osmi góly Němec Mergim Berisha.
Dobrý den všem fotbalovým fanouškům a příznivcům. Pěti zápasy dnes pokračuje 25. kolo nejvyšší německé fotbalové ligy. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení týmů ze spodní části tabulky, jsou to Augsburg a Schalke. Favoritem je prvně zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.