Bundesliga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Augsburg - 11. března 2023   15:30

Bayern
15' Cancelo  • 18' Pavard (Mané) • 35' Pavard (de Ligt) • 45' L. Sané  • 74' Davies (Cancelo)
5:3
(4:1)
Augsburg
2' Berisha   • 60' Berisha   • 90+3' Cardona  (Vargas)
Bayern
Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt (83. Blind) – Cancelo, Musiala (78. Gravenberch), Kimmich (C), Davies (78. Mazráwí) – L. Sané, Mané (71. Tel) – Gnabry (71. T. Müller).
Ulreich – Stanišić, Goretzka, Coman.
Florian Badstubner
Allianz Arena, Mnichov
Augsburg
Gikiewicz – M. Pedersen, Gouweleeuw (C), Bauer, Gumny (46. Iago) – Demirović (46. Vargas), Baumgartlinger, Engels (46. Rexhbecaj), Maier (78. Mbuku) – Berisha, Beljo (46. Cardona).
Koubek – Veiga, Caligiuri, Yeboah.

Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 8:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 8:10.
A je tu konec vážení, viděli jsme dnes osm branek a ještě mnohem více krásných fotbalových akcí. Bavorské derby vyznělo nakonec jasně pro domácí, ti tak získávají tříbodový náskok nad BVB, které se za hodinu bude muset předvést na půdě posledního Schalke, aby udrželo krok s mistry z města piv.

Augsburg se musí mentálně posunout k dalšímu domácímu duelu, kdy ho rovněž čeká poslední Schalke. Doma na jaře neztratil bavorský fotbalový trpaslík jediný bod a jistě by tuto sérii natáhl ještě o (minimálně) jeden zápas. V tabulce zůstávají hosté na třináctém místě.

Děkuji za pozornost a zase někdy na počtenou. Přeji top den!
90+3'
90+3'
Augsburg právě vstřelil branku!
Autorem branky je IRVIN CARDONA. Asistence: Ruben Vargas. Tak přeci jen alespoň trocha radosti pro hostující tým, výsledek 5:3 proti hegemonu německé ligy nakonec zdaleka nevypadá tak špatně! Vargas parádně potáhl balón po levé straně a volej v pádu Cardony znamená snížení skóre.
90+2'
Bayern s jistotou likviduje nejspíš poslední naději hostů na změnu stavu.
90+1'
Berisha zatoužil po hattricku, je z toho ale jen roh pro hosty.
90'
Po snažení Augsburgu následuje výkop Sommera.
88'
Protiútok Cardony končí v autu, vzhledem k velmi pokročilé minutě zápasu je však obdivuhodné, kolik sprintů stále můžeme sledovat.
87'
Konec zápasu se nevyhnutelně blíží, Bayern může být nad míru spokojen. Prokázal velkou psychickou sílu, kdy ani navzdory bleskovému inkasování neztratil na dlouho klid a dokázal soupeře převálcovat.
86'
Irvin Cardona vyzval k souboji muže proti muži Sommera, ten si však dokázal poradit.
86'
Sommer zariskoval a předvedl kličku s míčem u nohy, je vidět, že už hrají domácí v klidu.
85'
První žlutá karta v Bundeslize pro Cancela, k míči měl o poznání dále, souboj ale vypustit zjevně nechtěl.
83'
Střídání v týmu Bayern Mnichov:
ze hřiště odchází Matthijs de Ligt, přichází Daley Blind.
82'
Tel se teď dostal k zajímavé střele, ohrožení pro Gikiewicze z toho ale nebylo.
81'
Bayern letos doma neztratil ani jedno utkání, Augsburg naopak v jarní části sezóny nedokáže ani v pátém utkání získat první venkovní bod.
81'
Bayern v klidu kontroluje závěr zápasu, troufnu si tvrdit, že již nás žádné drama nečeká.
80'
Gikiewicz mimo šestnáctku dokázal elegantně zakročit hlavou.
79'
Hřiště opustili dva hráči Bayernu, kteří dnes patřili k hlavním architektům skvěle fungujícího stroje. Davies i Musiala předvedli celou řadu bleskových náběhů a vlasy obránců Augsburgu budou kvůli sponzorům jistě potřebovat barvení.
78'
ze hřiště odchází Alphonso Davies, přichází Nusajr Mazráwí,
ze hřiště odchází Jamal Musiala, přichází Ryan Gravenberch.

Střídání v týmu FC Augsburg:
ze hřiště odchází Arne Maier, přichází Nathanaël Mbuku.
76'
Zajímavá akce Vargase, který přihrál Cardonovi. Akce po náběhu skončila pouze zakončením mimo branku, asistent sudího navíc zvedá ofsajdový praporek.
74'
Bayern právě vstřelil branku!
Autorem branky je ALPHONSO DAVIES. A je to 5:2, parádní pas Cancela a následně skvělé zakončení z voleje okolo hlavy polského brankáře znamená, že šance Augsburgy na body z Allianz Areny jsou opět minimální. To je sice pro neutrální diváky škoda, na druhou stranu zakončení Daviese bylo další fotbalovou nádherou, kterou jsme dnes měli možnost vidět.
74'
Bayern kombinuje již několik minut, žádné pozoruhodné zakončení z toho však zatím neplyne.
71'
ze hřiště odchází Sadio Mané, přichází Mathys Tel,
ze hřiště odchází Serge Gnabry, přichází Thomas Müller.
70'
Opět velmi pěkně zakročil golman Gikiewicz. Byť po závěrečném hvizdu nebude hrdinou tak, jako v minulém ligovém utkání těchto soků, jeho výkon je rozhodně i dnes slušný. Dominance Bayernu však způsobuje, že jeho golmanské statistiky příliš nestoupnou.
69'
Nic z toho není ani tentokrát, rozdíl zůstává dvojbrankový.
69'
Rohový kop pro hosty.
68'
Iago reklamoval přímý kop na úrovni velkého vápna, sudí ale zůstává v klidu.
67'
To také nebyla špatně zvládnutá příležitost, Sané i Kimich se dostali k míči v brankových pozicích, ani jeden z nich však Gikiewicze na souboj vyzvat nedokázal.
66'
Sané mohl vstřelit pátou branku pro domácí! Cancelo se nacházel ve vápně, Sané se ale snažil z pravé strany obstřelit golmana, ten ale dokázal dostatečně roztáhnout nohy a bude se rozehrávat od rohového praporku.
65'
Zápas zatím výrazně připomíná střetnutí těchto dvou rivalů ve druhém kole letošního poháru, to skončilo výhrou Bayernu 5:2.
64'
Míč poskakoval po celém vápně, ale nakonec dohupkal až k Gikiewiczovi.
64'
Upamecano vybojoval rohový kop pro domácí.
62'
Nakonec vše ok, zápas pokračuje za stavu 4:2!
62'
VAR ještě ověřuje možnost zrušení branky vinou dvojdoteku po podklouznutí Berishy při pokutovém kopu.
61'
Hmm, uvidíme, jestli to ještě bude zajímavé. Dvojbrankový rozdíl není nedotáhnutelný, přinejmenším pokud Augsburg dokáže vyšponovat svůj výkon.
60'
Autorem branky z pokutového kopu je MËRGIM BERISHA. A je to gól, s přehledem poslal Berisha Sommera nalevo a následně poslal balón po zemi na pravou stranu.
59'
VAR potvrzuje správnost rozhodnutí.
59'
Berisha faulován, bude to penalta pro Augsburg! Uvidíme, jestli se přeci jen podaří mač zdramatizovat.
58'
Tentokrát se dopředu hnal Gnabry s Musialou, přestože zatím defenzíva Augsburgu stačí, tlak mistrů je zpět.
57'
Kimich nadějně centroval do vápna, Pedersen ale míč odhlavičkoval pryč.
55'
Vargas těsně míjí Sommerovu branku, málem se balón otřel o břevno.
53'
Augsburg zkouší něco se zápasem dělat pomocí dlouhých nákopů, bohužel opět chyběla přesnost.
52'
Spolupráce Sané a Mané ne a né skórovat, tentokrát zakončení Maného směřuje mimo branku.
50'
Mané skóruje, asistent sudího však hlásí ofsajd! Gól neplatí, Iago a Pedersen dokázali včas spustit ofsajdovou past.
50'
Zajímavý dlouhý nákop Augsburgu na Iaga, ten však jen tak tak nedokázal loptu zpracovat.
49'
De Ligt míjí branku, obrana hostů vstup do druhé půle bohužel nezachytila.
49'
Musiala a Mané nadějně nabíhali směrem ke Gikiewiczovi, pátá branka z toho však zatím nebude, Musiala nedokázal včas přihrát.
47'
Logicky nespokojený trenér Maaßen střídá hned čtyřikrát, Nagelsmann nechává sestavu beze změny. Uvidíme, zda se podaří alespoň trochu rozpohybovat Augsburgskou jedenáctku.
46'
ze hřiště odchází Arne Engels, přichází Elvis Rexhbecaj,
ze hřiště odchází Dion Drena Beljo, přichází Irvin Cardona,
ze hřiště odchází Robert Gumny, přichází Iago,
ze hřiště odchází Ermedin Demirović, přichází Ruben Vargas.
46'
Bavorské derby se odvíjí zcela jednoznačně, tlak vedoucího týmu je nezastavitelný. V prvních minutách byl přitom outsider úžasný, dokázal se dokonce ujmout vedení. Bohužel tím pouze rozdráždil kobry a ty zahájily Oktoberfest. Od zhruba desáté minuty byl Mnichov výrazně lepším týmem a to se odráží i na výsledkové listině.

Těžko lze popsat v čem konkrétně Bayern dominuje, jeho výkon je natolik drtivý, že prakticky veškeré statistiky jednoznačně jdou jeho směrem. Je rychlejší, přesnější, agresivnější, prostě lepší. Uvidíme, jestli se Augsburg zmůže alespoň k důstojnému výkonu ve druhé půli, je však vidět, že ani sil již příliš nemají a pravděpodobně se rozdíl ve skóre bude jen prohlubovat.
Druhý poločas začne přibližně v 16:35.
45+2'
45+1'
I v nastaveném čase se tlačí za další brankou Mnichov, vypadá to na debakl.
45'
Autorem branky je LEROY SANÉ. Střílená přihrávka odražena do vzduchu, tam se však nacházel Sané. Gikiewicz už byl zcela mimo hru a německý záložník si mohl klidně vybrat kam chce skórovat!
44'
Domácí mohli během jedné minuty klidně dvakrát skórovat, jejich ofenzivní snahy, nejvíce díky bleskovým sprintům, jsou obrovsky nebezpečné. Zvlášť Davies, Gnabry či Mané jsou extrémně nebezpeční.
43'
Augsburg teď předvedl alespoň trochu toho útočného snažení, míč však velmi rychle končí za brankovou čarou a rozehrává Sommer.
42'
Bayern v klidu kombinuje na vlastní polovině.
41'
Augsburg dokáže udržet míč jen pár vteřin, téměř okamžitě je vždy obrán hvězdami z Mnichova. Bohužel pro neutrálního diváka to již vypadá na jasnou záležitost.
40'
Rohový kop nadějně zakončoval Gnabry, zásah branky z toho však tentokráte není.
39'
Technický oblouček Saného vyráží Gikiewicz úchvatně konečky prstů! Brilantní zákrok.
39'
Baumgartlinger fauluje Cancela na polovině hřiště.
39'
Do útoku se zase ženou domácí, jejich dominance je teď zcela drtivá.
38'
Gnabry dokličkoval až na hranu vápna, tam byl však zastaven.
38'
Bayern opět uhání do ofenzívy.
37'
Hosté zkouší nakopávat míč na Belja, ten však byl sám proti třem a bez potíží odzbrojen.
35'
Autorem branky je BENJAMIN PAVARD. Asistence: Matthijs de Ligt. Další roh znamená další branku pro domácí! Hlavičku de Ligta dokázal ještě ohlavičkovat Beljo, volej Pavarda však byla již zcela nechytatelná. Augsburgu zápas již utíká mílovými kroky, evidentně nestíhá tempo, které nastolili domácí.
34'
Čtvrtý roh pro Bayern získává Mané.
33'
Mnichov obírá Gumnyho a přerušuje rozehrávku, nakonec je z toho však jen rozehrávka od branky.
33'
Propagační střela Saného z dálky nemohla znamenat gól ani náhodou.
32'
V útoku tentokrát Bayern, tempo zápasu je extrémní.
32'
Arne Maier se teď dostal do velmi zajímavé šance, jeho rána však šla pouze do středu branky a Sommera příliš nevystresovala.
31'
Rozhodčí píská přidržení Gnabryho, možná trochu útlocitné rozhodnutí.
31'
Nakonec z toho nic nebude, už kombinují zase hosté, kteří se postupným útokem snaží dostat k brance soupeře.
31'
Míč se odráží od zdi, v útoku pokračují domácí.
30'
Faul Belja, další přímý kop pro ligové šampióny.
30'
Gnabryho teď čistě zastavuje Gouweleeuw, hráč s nejdivnějším jménem zápasu!
29'
Výborně Musiala! Obešel několik hráčů na levém kraji a následně si došel pro faul. Skvělý dribling.
28'
Po dvou minutách přerušení opět rozehraje brankář hostů.
27'
Brankář má zjevně problém s kolenem, obránce s rukou, ale na střídání to zatím nevypadá.
27'
Zranění reklamují brankář Gikiewicz i Gouweleeuw.
26'
Kimichův centr končí útočným faulem, tentokrát se Bayernu roh vůbec nevydařil.
26'
Další roh pro Bayern.
25'
Ó, Mané se teď málem prosadil, mohl by jít zhruba z poloviny vápna sám na branku, bohužel nedokázal zpracovat geniální pas.
23'
Zvláště výborně se zatím prezentuje Alphonso Davies, rychlík, kterému nikdo nedokáže sebrat kulatý nesmysl.
22'
Sledujeme další útočné snažení Mnichova, dvakrát dokonce vidíme jesličky obráncům hostí.
21'
Bayern je teď k nezastavení, od vstřelené druhé branky prakticky nepustil míč ze svých kopaček a je vidět, že už je naprosto v pohodě.
18'
Autorem branky je BENJAMIN PAVARD. Maximilian Bauer nedokázal ubránil hvězdného francouzského obránce a ten odráží míč po prodloužené standardce za záda Gikiewicze. Wow, zápas nabírá na obrátkách nečekaně brzy!
18'
Tak nakonec je to dokonce za žlutou kartu.
17'
Opět souboj Pedersena s Cancelem, opět vítězství pro Cancela po faulu.
17'
Gumny fauluje Daviese, Bayern rozehrává z poloviny hřiště.
15'
Autorem branky je JOÃO CANCELO. A je srovnáno, domácí se z vedení příliš dlouho netešili. Cancelo skvěle obešel Madse Pedersena a ukázal, že ačkoliv je obráncem, má rovněž zabijácký instinkt. Po skvělé kličce vypálil na vzdálenější tyč a Gikiewicz zůstal bez šance.
15'
Bayern aktuálně tlačí, jeden útok střídá druhý. Stačí seřídit mířidla a nervozita Gikiewicze půjde jistě nahoru.
14'
Gnabry se dostal ke střele, ale podklouzl a rána tak letí daleko mimo kýžený prostor.
13'
Opět z toho ale nic vzrušujícího není, míč se vrací až k brankáři Sommerovi.
13'
Davies otírá míč o Gumnyho a kapitán Kimich bude rozehrávat další rohový kop.
12'
Bayern zvyšuje napadání, snaží se přidat na intenzitě. Pozvolna se dostává do zápasu, Augsburg však stále překvapivě schopných soupeřem.
11'
Velmi zajímavá příležitost pro Musalu, jeho ránu skvěle vyrazil Gikiewicz. Následně se k balónu dostal Davies, byl zlikvidován obranou hostů. Reklamuje faul, ale sudí zůstává klidný a pokutový kop se konat nebude.
10'
Hraje se ve středu pole, tempo hry teď výrazně kleslo.
8'
Bayern získal první rohový kop, rozehrávka však žádné vzrušení nepřinesla.
6'
Kvalita trávníku je dnes překvapivě nízká, viděli jsme již celou řadu škobrtnutí.
6'
První střela na branku pro Bayern, brankář hostů však zasahuje bez potíží.
5'
Další útočná snažení Augsburgu vychází zatím na prázdno, Bayern však dosud nepředvedl vůbec nic.
2'
Autorem branky je MËRGIM BERISHA. Úchvatná šokující branka, Berisha skvěle dokázal obejít obránce Cancella a parádní ranou skóruje. Nečekané, Allianz Arena ztichla, nervozita domácích je patrná.
2'
Dvakrát zasáhl Sommer, zvláště první snažení Augsburgu nevypadalo vůbec špatně.
1'
Wow, a Berisha se hned dokázal tlačit k míči ve vápně, reklamuje se teč a bude roh pro Augsburg!
1'
A je to tady, výkop mají hosté v bílých dresech.
1'
Jednička švýcarského národního týmu Yannick Sommer ještě reklamuje uvázání brankové sítě, začneme každou chvílí.
Je pozoruhodné, že ani jeden z trenéru nepřekročil 40 rok života, oba by se tedy zcela klidně mohli představit i na hřišti. V české lize byste tak mladého trenéra hledali jen těžko, škoda.
Oba mančafty nám již vstupují na plochu nádherného fotbalového stánku. Tribuny jsou plné, čeká nás úchvatná atmosféra a doufejme i nádherný fotbal.
Hrát nakonec nebude hvězdný snajpr Choupo-Moting, důvodem jsou problémy se zády.
Je pozoruhodné, že Bayern skóroval ve 103 z posledních 104 utkání. Jediným zápasem, v němž se trefit nedokázal, je právě ten, v němž Bayern podlehl na podzim 1:0 Augsburgu.
Julian Baumgartlinger z Augsburgu se dnes chystá ke svému 250tému duelu v nejvyšší německé soutěži.
Rozhodčím dnešního duelu bude dvaatřicetiletý Florian Badstubner.
Zatímco se Sparta ujímá vedení nad ostravským Baníkem, v Mnichově už je vše připraveno k zahájení bavorského derby. Bookmakeři očekávají jasnou záležitost, vítězství Augsburgu umísťují na škále pravděpodobnostní pouze do sekce nerealistických snů devětatřicetiletého stratéga Maaßena.

Bayern Mnichov: Sommer – Pavard, Upamecano, de Ligt – Cancelo, Musiala, Kimmich (C), Davies – L. Sané, Mané – Gnabry.
Náhradníci: Ulreich – Mazráwí, Stanišić, Blind, Goretzka, T. Müller, Gravenberch, Coman, Tel.
Trenér: Julian Nagelsmann

FC Augsburg: Gikiewicz – M. Pedersen, Gouweleeuw (C), Bauer, Gumny – Demirović, Baumgartlinger, Engels, Maier – Berisha, Beljo.
Náhradníci: Koubek – Iago, Vargas, Veiga, Rexhbecaj, Caligiuri, Mbuku, Cardona, Yeboah.
Trenér: Enrico Maaßen.
Los 24. kola německé Bundesligy přivedl do slavné Allianz Arény tým z nedalekého, pouhých 56 kilometrů vzdáleného, Augsburgu. Domácí FC Bayern Mnichov, který tradičně drží první příčku, hostí jasného outsidera – FC Augsburg. Vážení, bavorské derby je tady!

FC Bayern Mnichov

32 ligových titulů činí ze světoznámého Bayernu jasného hegemona ligy našeho západního souseda. Od roku 2013 navíc dominuje Mnichov nepřetržitě.

Letos je však zatím jeho dominance v lize výrazně méně drtivá než jak tomu bývalo zvykem v časech minulých. Ztratil již 20 bodů a na první příčce stojí jen o skóre před Borussií Dortmund. O poznání suverénněji však působil v Lize mistrů, kde ve středu jistě zvládl odvetu proti PSG (celkové skóre 3:0). Postoupil tak do čtvrtfinále, které ho 4. 4. čeká také v německém poháru, kde se střetne s Freiburgem.

V lize se Bayern trápil nejvíce na začátku sezóny, kdy se mu mezi 3. a 7. kolem nepodařilo zvítězit. Tato série byla zakončena právě prohrou 1:0 s Ausburgem, která byla po třech remízách nejproblematičtějším výsledkem s ohledem na boj o titul. Následovala však výhra 4:0 nad Bayerem Leverkusen, která opět dodala týmu sebevědomí a od té doby, tedy konce loňského září, šli výkony opět výrazně nahoru.

K dispozici trenéru Nagelsmannovi nebude brankářská jednička Manuel Neuer. Je dlouhodobě zraněn, navíc jeho vztah s trenérem je natolik problematický, že není vyloučen ani jeho odchod z klubu. Navzdory statusu legendy, který nepochybně zaslouženě v Bayernu za léta společného působení má, byly veřejně propírané spory s trenérem po vyhození blízkého přítele a trenéra brankářů v jedné osobě Toniho Tapaloviče pro funkcionáře klubu velmi bolestivou fackou.

Hrát nemůže ze zdravotních důvodů ani francouzský obránce Lucas Hernandéz.

FC Augsburg

Augsburg hraje německou soutěž teprve od roku 2011. Přesto se mu již v roce 2016 podařilo postoupit do Evropské ligy a po úspěchu ve skupině dokonce sehrát vyrovnaný dvojzápas s Liverpoolem (celkové skóre 0:1). Tento sukces má v očích místních o to větší hodnotu, že ještě na přelomu milénia se fotbalový trpaslík krčil až v soutěži čtvrté úrovně – regionální lize Bavorska.

V lize Augsburgu 13 místo a ztráta na postup do Konferenční ligy dvanáct bodů, stejně jako devítibodový náskok na trio Stuttgart, Hoffenheim, Schalke, které musí bojovat o samé udržení se v soutěži, dávají tušit šedý střed tabulky. Evropských klání se borci z hlavního města Švábska letos nezúčastnili, stejně tak jsou pro něj již zavřeny brány německého poháru, kde vypadli po divokém mači (skóre 2:5) právě s Bayernem.

Augsburg dokáže letos velmi dobře trápit favority, kromě výhry nad Bayernem zvítězil také nad Leverkusenem či Wolfsburgem, doma získal bod se ćtvrtým Lipskem a venku ubojoval bod v hlavním městě SRN proti třetímu Unionu a trápil i druhou Borussii, která ho dokázala porazit pouze 4:3.

Na druhou stranu se hostům příliš nedaří v utkáních s papírově slabšími soupeři, důkazem budiž prohry s patnáctou Herthou, šestnáctým Stuttgartem i sedmnáctým (tedy předposledním) Hoffenheimem.

Marodka hostů je poměrně široká, chybět nejspíše budou Hahn, Jensen, Strobl, Oxford i Udokhai. Zvláště poslední dva jmenovaní, kteří za standardních okolností patří mezi členy základní jedenáctky, jsou po dobu své zdravotní indispozice nepochybně citelnou ztrátou.

Vzájemná historie

Oba týmy se celkem utkaly již 29krát, Bayern ovládl 22 mačů, Augsburg pouze 5. V letošní ligové sezóně je však skóre 1:0 pro Augsburg, a to jak skóre počítané na vyhrané zápasy, tak skóre brankové. Výsledek zápasu, který zajistil především brilantní výkon polského golmana Gikiewicze, který byl první porážkou týmu z Allianz Areny v sezóně, jistě přidává extra motivaci právě pro dnešní duel.

Koho sledovat?

Jamal Musiala – 4. místo v tabulce střelců
Eric Maxim Choupo-Moting – 7. místo v tabulce střelců
Alphonso Davies – 3. nejrychlejší maximální vyvinutá rychlost (36.2 km/h)

X

Rafał Gikliewicz – 2. nejvyšší počet chycených střel
Ermedin Dimitrović – 6. nejaktivnější sprintér
Mërgim Berisha – 1. místo v počtu zásahů tyčí a břevna

Pokořené hranice, rekordy a zajímavosti

Gouweleeuw(A) – 83 minut ke 2 000 za sezónu
Koubek(A) – česká potenciální stopa v utkání; v letošní sezóně pouze čtyři odchytaná utkání, takže nepříliš pravděpodobná, zvláště v takto prestižním duelu – jisté však je, že by byl Tomáš Koubek nejvyšším a nejvíce vážícím hráčem duelu (197 cm a 98 kg)
Gnabry (M) – dosud nechyběl ani v jednom ligovém zápase (byť pouze 14krát v základní sestavě)

Další zápasy

Zatímco hostující tým může být celkem klidný, Bayern jistě bude pošilhávat po výkonu Borussie, doufajíc, že by se konečně mohl na zlaté příčce osamostatnit.

To ovšem bohužel pro domácí není příliš pravděpodobné, jelikož FC Schalke 04, které Borussie Dortmund navštíví se jejím kvalitám v letošní sezóně vůbec nemůže rovnat. Z posledních pěti zápasů dokázali zvítězit jen dvakrát, na rozdíl od stoprocentního Dortmundu, a i z tohoto jim patří nelichotivá poslední příčka.

Jeden zápas 24. kola německé Bundesligy již je za námi. VfL Bochum si dokázala udržet čisté konto proti 1. FC Köln a v Kolíně nad Rýnem zvítězila 2:0. Díky tomu se odrazila ze spodku tabulky na výrazně klidnější 14. místo, naopak Kolín zůstává na místě 12., jednalo se tedy o zápas dvou aktuálně nejbližších sousedů Augsburgu.

Následuje duel mezi čtvrtým RB Lipsko a desátou Borussií Mönchengladbach. Lipsko je pouze o skóre nad pátým Freiburgem a vzhledem k tomu, že páté místo již znamená pouze Evropskou ligu, a tedy výrazné pohoršení jak v rovině finanční, tak z hlediska prestiže oproti Lize mistrů, potřebují každý bod. Mönchengladbach má téměř vyrovnanou bilanci výher, remíz a proher (8, 6, 9) a jen těžko lze očekávat jakýkoliv jiný závěr sezóny než umístění ve středu tabulky.

Nic než střed zjevně nehrozí ani duu Werder Brémy a Bayer 04 Leverkusen, jedenáctému, resp. devátému celku tabulky. Hrát se bude v Brémách a to krátce po konci námi sledovaného zápas, tedy v 17:30.

Ještě předtím, ve stejný čas jako proběhne náš zápas, nás čeká trojice utkání dvou týmu z odlišných pólů tabulky. O favoritech ani v jednom z případů nemůže být pochyb, jak ale všichni víme, nikdo nic nikdy nemá míti za definitivní, což ve fotbale platí dvojnásob. Zvládne skutečně šestý Eintracht Frankfurt přejet šestnáctý VfB Stuttgart? Dokáže patnáctá Hertha BSC zaskočit 1. FSV Mainz 05? A konečně, bude pro pátý SC Freiburg sedmnáctý TSG 1899 Hoffenheim skutečně tak lehkým oříškem jak se na první pohled zdá?

Posledním zápasem čtyřiadvacátého kola bude pak utkání VfL Wolfsburg a 1. FC Union Berlín. Třetí Union zvítězil dvakrát v řadě a stále ještě může realisticky doufat v to, pouhé tři roky po postupu do Bundesligy zvedne nad ruku pověstný Mistrovský talíř (někdy též s nadsázkou přezdívaný salátová mísa). Wolfsburg získal v posledních třech zápasech pouze bod a jeho ztráta na šestou příčku, která by zajišťovala kvalifikaci konferenční ligy je už pětibodová. Pokud by však dokázal na domácí půdě získat všechny tři body, stále by klidně mohl snít i o Lize mistrů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.