Bundesliga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bayern : Schalke - 13. května 2023   15:30

Bayern
21' T. Müller (L. Sané) • 29' Kimmich  • 50' Gnabry (Cancelo) • 65' Gnabry  • 80' Tel (Musiala) • 90+2' Mazráwí (Mané)
6:0
(2:0)
Bayern
Sommer – Mazráwí, Pavard, de Ligt (84. Upamecano), Cancelo – Kimmich (70. Goretzka) – L. Sané, T. Müller, Musiala (84. Mané), Coman (64. Gravenberch) – Gnabry (70. Tel).
Ulreich – Blind, Pavlović, Sarr.
Schalke
Schwolow – Brunner (46. Jošida), van den Berg, M. Kamiński, Uronen (85. Ouwejan) – Latza, Král – Karaman, Krauss (64. Drexler), Bülter (64. Skarke) – Frey (64. Polter).
Langer – Greiml, Terodde, Zalazar.

Skončilo nám utkání 32. kola Bundesligy, ve kterém domácí Bayern Mnichov nedal FC Schalke 04 žádnou šanci a porazil je 6:0! Nejúspěšnějšímu týmu v historii Německa už chybí pouze dva zápasy k tomu, aby si dokráčel pro další mistrovský titul. V prvním poločase se prosadil Müller a Kimmich z penalty, v druhém poločase se k nim přidal dvakrát Gnabry, Tel a nakonec Mazráwí. Schalke se v Allianz Aréně na nic nezmohlo a zápasy s Frankfurtem a Lipskem rozhodnou o tom, jestli se v Bundeslize udrží, nebo zamíří o ligu níž. Bayern vede tabulku o čtyři body a bude čekat na večerní zaváhání Dortmundu.
90+3'
90+2'
Bayern právě vstřelil branku! Šestá branka nakonec přichází v nastaveném čase! Akce na tři doteky, Mané prodloužil za sebe, NOUSSAIR MAZRÁWÍ šel sám na brankáře a v zakončení se nemýlil! – 6:0.
90+1'
Nepřesná rozehrávka, Mazráwí si neporozuměl s Müllerem a hostující brankář uvede míč do hry odkopem od své branky.
90'
Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty.
90'
Rychlý útok Bayernu do otevřené obrany soupeře, na konci akce byl Müller, který ale trefil pouze připraveného brankáře.
89'
Tel si splnil i obranné povinnosti a hlavou posílá míč do bezpečí.
88'
Centr do šestnáctky Bayernu nadělal vzruch, Schalke vybojovalo alespoň rohový kop.
87'
Bayern se dočkal šesté branky, která ale pro ofsajd neplatí! Goretzka se dostal k odraženému míči a hlavou dostal míč za záda bezmocného brankáře. Pomezní rozhodčí ale zvedá praporek a signalizuje ofsajd.
86'
Hosté měli k dispozici rohový kop, rozehrávku si vzal nově příchozí Ouwejan, který ale nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.
85'
Střídat bude i Schalke. Ze hřiště odchází Uronen, místo něj přichází Ouwejan.
84'
Dvojité střídání na straně Bayernu. Ze hřiště odchází Musiala a de Ligt. Na jejich pozice na poslední minuty přichází Mané a Upamecano.
83'
Schwolow i za tohoto stavu umí vytáhnout parádní zákroky! Musiala z hranice vápna tvrdě vypálil, brankář se ale natáhl a vyrazil míč na rohový kop.
82'
Zhruba posledních deset minut utkání, Bayern dominuje v držení míče.
81'
Schalke mohlo upravit skóre, dnes se jim ale na útočné polovině nedaří. Drexler si neporozuměl s míčem a ani on neohrozí branku soupeře.
80'
Bayern právě vstřelil branku! Kočka – myš! Velmi aktivní Musiala se dostal přes Krále, následně předložil míč do vápna, kde MATHYS TEL zachoval chladnou hlavu a překonává brankáře! – 5:0.
78'
Bayern v posledních minutách kupí jednu nepřesnost za druhou, nyní Sané ukázal, že už soustředění není stoprocentní, neboť ztratil laciný míč.
77'
Další nedovolený zákrok na straně Schalke, tentokrát to přehnal Polter, který za tohoto stavu zbytečně dohrál soupeře.
76'
Hosté se dostali až k šestnáctce soupeře, Skarke nakonec ale zastavuje hru útočným faulem, kterého si hlavní rozhodčí všiml.
75'
Teď to zkoušel Müller, jeho pokus byl zablokovaný. Do útoku se ženou hosté.
74'
Sané se hnal do šance, Karaman dobrým obranným zákrokem zachránil svůj tým před dalším zakončením.
73'
Bayern kombinuje poblíž vápna soupeře, Schalke ale nechce dát svou kůži zadarmo, přeci jen dostat "bůra" na Bayernu nechce nikdo.
72'
A znovu v akci Musiala, který se z levé strany dostal až k zakončení, branku ale přestřelil.
71'
Bayern už to hraje i na krásu, nyní jsme viděli kulturní vložku Musialy.
70'
Dvojité střídání připravil trenér domácích Thomas Tuchel. Ze hřiště odchází střelec dvou branek Serge Gnabry a taktéž střelec z penalty Joshua Kimmich. Místo nich na hřiště přichází Goretzka a Tel.
69'
Tak nakonec se hosté rozhodli vydat se na útočnou polovinu, střídající Skarke dobře zabojoval, následně Král vysoko přestřelil branku Sommera.
68'
Schalke už nemá dostatek sil na napadání soupeře, který kombinuje na své polovině a užívá si každý dotek s míčem.
67'
Další útočné snažení Bayernu, nyní byla obrana soupeře pozorná.
66'
Bayern kráčí za vítězstvím a vypadá to, že Dortmund bude ve večerním zápase pod tlakem, protože jestli chce ještě zabojovat o titul, bude muset zvítězit.
65'
Bayern právě vstřelil branku! Domácí tým zvyšuje vedení! Jošida udělal obrovskou chybu, toho využil SERGE GNABRY a řítil se sám na brankáře. Domácí hráč měl velkou výhodu a tu dokázal využít, přesvědčivě posílá míč za záda Schwolova! – 4:0.
64'
Trojité střídání připravil i trenér Schalke. Ze hřiště odstupuje Bülter, Krauss a Frey. Na jejich pozice postupně nastupuje Skarke, Drexler a Polter.
64'
První střídání na straně Bayernu. Ze hřiště odstupuje Coman, místo něj si zahraje Gravenberch.
64'
Bayern se řítil do rychlé akce, Coman z pravé strany posílal míč do vápna, brankář míč pouze vyrazil na zadní tyč, kde Müller netrefil míč ideálně a prázdnou bránu tak netrefuje!
63'
Latza poslal dobrý míč do vápna, Frey udělal dobrou clonu svému spoluhráči a právě van den Berg se dostával do zakončení, Sommer ale pouze pohlídal míč, který mířil do zámezí.
62'
Sommer se bude muset mít na pozoru, neboť přetažený centr byl tečovaný a Schalke má k dispozici rohový kop.
61'
Coman si neporozuměl se svým spoluhráčem a jeho tým tak o míč přichází. Hra v posledních minutách postrádá tempo, oba týmy "stagnují".
60'
Třicet minut do konce zápasu, Bayern si hlídá vedení a brzy přijdou první změny na jejich straně.
59'
Defenzíva Schalke si na chvíli může odpočinout, ofenzíva v čele s Bülterem a Freyem drží míč na útočné polovině. Ale to je zatím vše, co hráči hostů předvádí.
58'
Cancelo se vydal do útoku, na levé straně byl ale úspěšnější Karaman, který svého soupeře před sebe nepustil.
57'
Po delší době dali o sobě vědět hosté, přesněji Bülter, který na levé straně předváděl svůj um. Po chvilce se dostal míč na Krále, kterého ale ozbrojil Cancelo a získal míč pro svůj tým.
56'
Gnabry vybojoval míč, jeho přihrávka na Saného ale neprošla.
55'
Bayern kombinuje na útočné polovině, aktivní Mazráwí na levé straně prohání soupeře.
54'
Coman vedl míč po levé straně, jeho následná střela mu ale vůbec nevyšla a míč končí vysoko nad.
53'
Nyní musel být v pozoru Sommer, aby nedopustil menší drama. I on hraje o čisté konto, které mu určitě pomůže do dalších bojů.
52'
I tak je sympatické, že hráči Schalke jdou stále do soubojů naplno, ale i to je někdy málo, protože Bayern je na domácí půdě prostě skvělý.
51'
Vypadá to, že v dnešním zápase je o rozdělení bodů jasno. Bayern je po celý zápas dominantní, až na výjimky nepouští soupeře do hry a ten bude hrát o důležité body v jiných zápasech.
50'
Bayern právě vstřelil branku! Domácí tým zvyšuje na rozdíl tří branek! Cancelo "vykoupal" na levé straně obránce, poslal míč do vápna, kde byl v dobré pozici SERGE GNABRY, který si počínal jako zkušený hráč a přesnou střelou nedává brankáři soupeře šanci! – 3:0.
49'
Souboj dvou šestek, neboli Kimmicha a Krausse neskončil ani pro jednoho dobře, neboť ze souboje oba odcházejí otřeseni.
48'
Bayern měl k dispozici rohový kop, Coman vystřelil z velké dálky, k přesnému zakončení ale nedošlo.
48'
Střílená přihrávka do vápna z kopačky Gnabryho nenašla nikoho v červených dresech, míč se ale od hráčů Schalke odráží do zámezí.
47'
Bayern opět začíná aktivně, kombinuje na polovině soupeře.
46'
Hostující trenér sáhl o poločase k jedné změně. Brunner měl problémy s ramenem a je to natolik vážné, že pokračovat už nebude. Místo něj nastoupí Jošida.
46'
Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.
Skončil nám první poločas 32. kola Bundesligy, ve kterém domácí Bayern Mnichov vede nad FC Schalke 04 o dvě branky. Rozdíl mohl být výraznější, ale hráči Bayernu neměli dobře seřízenou mušku, nebo se proti nim vyznamenal Schwolow. Do vedení se hráči Mnichova dostali v 21 minutě po trefě Müllera. O pět minut později byl ve vápně faulovaný Musiala a i když se pokračovalo ve hře, tak se k tomu video vrátilo a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Kimmich. Bayern tak má nakročeno k důležitým třem bodům, naopak Schalke se bude zřejmě strachovat o udržení v soutěži až do posledního kola.
45+4'
45+4'
Alex Král poslal míč na útočnou polovinu, Frey udržel míč a Schalke se hnalo do šance, následně ale Karaman nedosáhl na míč a hosté tak přišli o nadějnou šanci ke skórování.
45+3'
Mazráwi a Sané byli hlavními tvářemi akce Bayernu, následný centr ale nenašel nikoho ze spoluhráčů.
45+2'
Dlouhý nákop skončil až v náruči Sommera. Ukvapená rozehrávka od Uronena a Schalke tak opět musí bránit.
45+1'
Schalke pozorně brání, díky aktivitě teď získali míč a i oni si vyzkouší kombinaci na své polovině.
45'
Hlavní rozhodčí nastaví 4 minuty.
44'
Blíží se konec prvního poločasu, Bayern u míče.
43'
Gnabry měl na hlavě třetí gól, proti němu se ale vyznamenal Schwolow! Coman našel svého spoluhráče přesným centrem, ten ale ztroskotal na brankáři, stav je tedy stále 2:0.
42'
Coman a Cancelo kombinovali na levé straně, druhý jmenovaný následně poslal míč do vápna, ten ale odvrací pozorná obrana.
41'
Bayern kontroluje hru, momentálně drží míč na svých kopačkách, užívá si vedení o dvě branky a atmosféra na stadionu je taktéž velmi pozitivní.
40'
Uronen se snažil dlouhým autovým vhazováním překvapit soupeře, ten si ale poradil a Schalke ani teď nezakončí.
39'
Znovu se na malou chvíli dostali na polovinu soupeře hráči Schalke, kteří se ale kombinací nedostali do šance.
38'
Kimmich posílal míč na přední tyč, Pavard se ale k hlavičce nedostal.
37'
Sané to zkoušel přímo, míč byl sražen na rohový kop.
36'
Třetí žlutá karta na straně Schalke. Bülter fauloval unikajícího soupeře a nemohlo přijít nic jiného, než žlutá karta. A to je pro Schalke nepříjemnost, neboť Bülter bude v dalším zápase proti Frankfurtu chybět.
36'
Frey s Karamanem teď odvedli dobrou práci a mohli se vydat do útoku, tam to ale Bülter překombinoval.
35'
Další pohledná akce Bayernu, Coman z levé strany posílal míč do vápna, Sané míč pouštěl za sebe, jeho úmysl ale vystihl obránce a nepustil Müllera do zakončení.
34'
Přetažený centr odvrací Coman mimo šestnáctku a hned se hnal do protiútoku spolu s Gnabrym a Saném. Finální fáze ale nebyla přesná a Schwolow nemusel zasahovat.
33'
Karaman se snažil dostat přes Cancela, ten musel soupeře zastavovat pouze za cenu faulu. Schalke má k dispozici zajímavou standartní situaci z pravé strany.
32'
Frey neprošel přes Musialu, který si splnil i obranné povinnosti.
31'
Schalke stejně jak po první obdržené brance vrhá síly do útoku a operuje poblíž vápna.
30'
Po půl hodině to tedy vypadá pro Bayern dobře, naopak Schalke bude muset předvést nadlidský výkon, aby z tohoto zápasu vybojoval alespoň bod.
29'
Bayern právě vstřelil branku! Domácí tým jde do vedení o dvě branky! K míči se postavil JOSHUA KIMMICH, který sice při střele podklouzl, poslal ale brankáře na druhou stranu a k jeho levé tyči přesně umisťuje svou střelu! – 2:0.
27'
Brunner za úder loktem dostává žlutou kartu.
27'
Hlavní rozhodčí po shlédnutí videa nařizuje pokutový kop pro Bayern!
26'
Hlavní rozhodčí se jde podívat na video, z opakovaných záběrů bylo zřejmé, že Musiala dostal loktem a vypadá to, že Bayern bude mít k dispozici pokutový kop!
26'
Hra je přerušena, Musiala zůstává ležet na trávníku a jsou u něj lékaři. Hlavní rozhodčí momentálně komunikuje s videorozhodčím.
25'
Na druhé straně se do vápna prokličkoval Musiala a po souboji s obráncem padá! Rozhodčí zatím nereaguje.
24'
Najednou se hra odehrává na polovině Bayernu, další míč na útočnou polovinu Schalke, bohužel pro hosty se ale Bülter dopustil útočného faulu.
23'
Nyní dal o sobě vědět i český reprezentant Alex Král, který vedl míč středem hřiště a rozhodl se vystřelil. Jeho střela ale neměla potřebné parametry a nedošla k brance Sommera.
22'
Schalke chtělo rychle odpovědět a registrujeme první střelecký pokus, který však nenadělal brankáři Bayernu žádné problémy.
21'
Bayern právě vstřelil branku! Domácí jsou za svou hru odměněni vedoucím gólem! Bayern kombinoval poblíž vápna, následně Sané předložil míč na velké vápno, kde byl osamocený THOMAS MÜLLER, který uklidil míč přesně k tyči! – 1:0.
20'
První žlutá karta na straně hostů. Musiala se řítil středem hřiště do rychlého brejku a hostující Krauss musel zatáhnout za záchrannou brzdu zatažením za dres.
19'
Znovu v hlavní roli Sané, který si nabíhal na míč z pravé strany, bohužel jej ale nestihl. Schwolow bude rozehrávat od své branky.
18'
Sané se dostal středem hřiště do dobré pozice, Musiala si dobře sběhl do šestnáctky, ten ale netrefil míč ideálně a netrefil branku. Sám moc dobře ví, že tohle šlo vyřešit mnohem lépe.
17'
Pavard si pohlídal dlouhý míč a odvrátil mimo šestnáctku. Schalke zůstalo u míče, Latza ale z levé strany nedostal míč do šestnáctky.
16'
Po delší době na útočné polovině Schalke, které bude mít k dispozici standartní situaci.
15'
K hlavičce se dostal de Ligt, který ani nemusel skákat. Jeho pokus ale minul prostor mezi třemi tyčemi.
14'
Bayern je velmi aktivní a při hostech zatím stojí všichni svatí! Odražený míč se dostal k Müllerovi, který byl v dobré pozici, proti němu se ale vytáhl Schwolov, který míč vyráží na rohový kop!
13'
Coman se dostal do vápna, obránce mu ale nedal prostor vystřelit.
12'
Další velká šance, Mazráwi z pravé strany posílal míč na malé vápno, Gnabry ale nezareagoval dobře a míč vůbec netrefil.
11'
Obrovská šance Bayernu! Thomas Müller se dostal do šestnáctky z pravé strany, obešel obránce a už byl sám před brankářem, dál ale vedl míč a poté už na něj nedosáhl, nicméně se k míči dostal Coman, který vypálil a hosty zachraňuje van den Berg, který stál na brankové čáře a zabránil tak soupeři skórovat.
10'
Bayern opět poblíž šestnáctky soupeře, Cancelo s Comanem operují na pravé straně a snaží se něco vymyslet.
9'
Mazráwi vybojoval míč na levé straně, Bülter nebyl v souboji úspěšný a Schalke přichází o míč.
8'
Defenzíva Schalke si může na chvilku oddechnout, neboť Frey byl faulovaný a jeho tým bude u míče.
7'
Opět hra pokračuje, Bayern na útočné polovině.. Po krátké kombinaci se do střelecké pozice dostal Gnabry a hostující brankář si připisuje první důležitý zákrok, když vyrazil do bezpečí střelu, která mířila na zadní tyč.
6'
Další rychlá akce domácích, nahrávka Mazráwího ale mířila na paty a Müller se do zakončení nedostal. Poté na hřišti zůstal ležet Frey, který od Kimmicha schytal menší "facku" při souboji.
5'
Dlouhý míč na levou stranu, Coman sklepl míč na Müllera a ten ještě hledal ve vápně své spoluhráče. Hosté se ale k míči dostali dřív.
4'
Bayern kombinuje na své polovině, Schalke od prvních minut dobře napadá a nedává soupeři žádný prostor.
3'
Karaman z pravé strany odcentroval, domácí obrana odvrátila míč a Gnabry šel do rychlého protiútoku, hosté ale nepustili Bayern do své šestnáctky.
2'
Hosté dokázali získat míč a sami se dostali na útočnou polovinu.
1'
Domácí tým rozehrál dnešní utkání. Míč si vyměňují obránci a pomalu si připravují přechod do útoku.
1'
-3'
Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu. Allianz Arena je vyprodaná a fanoušci Bayernu budou hnát své svěřence za důležitými třemi body, které je přiblíží k titulu. Na druhé straně Schalke hraje taktéž o hodně, potřebuje body k záchraně, ale dnes to bude mít opravdu těžké.

Bayern Mnichov: Sommer – Mazráwí, Pavard, de Ligt, Cancelo – Kimmich – L. Sané, T. Müller, Musiala, Coman – Gnabry.
Náhradníci: Ulreich – Blind, Goretzka, Gravenberch, Mané, Pavlović, Sarr, Tel, Upamecano.

FC Schalke 04: Schwolow – Brunner, van den Berg, M. Kamiński, Uronen – Latza, Král – Karaman, Krauss, Bülter – Frey.
Náhradníci: Langer – Drexler, Greiml, Ouwejan, Polter, Skarke, Terodde, Jošida, Zalazar.
Absence na obou stranách
Na domácí straně se na hřišti určitě neobjeví Choupo-Moting, kterého od března trápí zranění. Nastoupil sice do odvetného zápasu s Manchesterem City, ale poranil si koleno a aktuálně není k dispozici. Alphonso Davies se zranil proti Mohuči tři týdny zpět a laboruje s poraněným stehenním svalem. Lucas Hernández a Manuel Neuer jsou zraněni dlouhodobě a ani oni do dnešního zápasu stoprocentně nezasáhnou.

Na hostující straně se v brance neobjeví Ralf Fahrmann, který od letošního roku dostal roli jedničky týmu. Bohužel se před měsícem proti Herthě zranil a poranil si třísla. Do zápasu nezasáhne ani Moritz Jenz, který si obnovil zranění a kvůli poranění stehna ani on nebude k dispozici. A nová absence je na levé straně obrany, kdy nenastoupí do zápasu ani stálice Henning Matriciani.
Poslední vzájemné zápasy
Oba celky se spolu utkávají pravidelně, Bayern ztratil se soupeřem body naposled na začátku února v roce 2017. Od té doby se odehrálo jedenáct zápasů a všech jedenáct vyhrál tým z Mnichova se skórem 36:2!

Ten nejčerstvější se odehrál v listopadu minulého roku v rámci této sezóny a Bayern si dokráčel pro vítězství 2:0.

FC Schalke 04 0:2 (0:1) Bayern Mnichov
Branky: 38. Gnabry, 52. Choupo-Moting
Bayern Mnichov
Tým z Mnichova je momentálně na prvním místě tabulky, na kterém má při bilanci 19-8-4 celkem 65 bodů. Na druhý Dortmund má náskok pouze jeden bod a každé zaváhání by mělo fatální následky. Aktuálně se Bayern vrátil zpět na vítěznou vlnu, když dokázal v posledních dvou zápasech vyhrát.

Stále můžeme říct "čerstvý trenér" Thomas Tuchel naskočil do rozjetého vlaku a i když se mu nepodařilo vyřadit Manchester City v Lize mistrů, tak jeho hlavní cíl je zisk mistrovského titulu. Bayern si zkomplikoval cestu tři týdny zpět, když překvapivě prohrál na půdě Mohuče. Dortmund ale o týden později dokázal remizovat v Bochumi a celek z Mnichova se dostal zpět na první místo. V posledních dvou zápasech naplno bodovali, když doma porazili Herthu 2:0 a zvítězili v Brémách 2:1.

Bayern má doma bilanci 10-5-0 a pouze Dortmund je na domácím hřišti lepším týmem. Tým Tuchela ale umí klopýtnout, dokázal to v domácím zápase před měsícem, kdy pouze remizoval s Hoffenheimi 1:1, nebo v domácím poháru dokonce podlehl Freiburgu 1:2.
FC Schalke 04
Tým z Gelsenkirchenu se momentálně nachází na 15. místě tabulky, na kterém má při bilanci 7-9-15 celkem 30 bodů. Na pozici zaručující baráž má Schalke náskok dvou bodů, stejný náskok mají i na pozici sedmnáctou, která už znamená sestup do druhé ligy.

Thomas Reis může být částečně spokojen, neboť jeho tým dokázal v posledních dvou kolech naplno bodovat a odlepil se tak od dna tabulky.
Schalke v posledním kole zvítězilo na půdě Mohuče 3:2, týden zpět dokázalo doma porazit Brémy 2:1. Díky těmto výhrám je tým mimo sestupové místa, ale čeká je strašně těžké utkání v Allianz Aréně. A když si ještě vezmeme v potaz, že v posledních dvou kolech čeká tým Frankfurt a Lipsko, tak zdaleka ještě nemají vyhráno.

Schalke má venku bilanci 2-5-8 a skóre 10:25. Jak už bylo zmíněno, naposled dokázal tým vyhrát na půdě Mohuče, předtím ale dvakrát vyšli gólově i bodově naprázdno, když prohráli na Freiburgu 0:4 a na Hoffenheimu 0:2.
Bundesliga se blíží do svého závěru, zbývá odehrát poslední tři kola. Aspirant na titul, Bayern Mnichov, přivítá na svém hřišti sestupem ohrožený tým FC Schalke 04. Tento zápas Vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.